NET FOTOGRAFISCHlTÏÏi ïsinbüen van ese; Concurreerende prijzen. Notaris BINK Bouwland in de Gezeiten, KIEZERS VAN WAALWIJK! C.G. VAN DER C. .A.. XI FF WAALWIJK, Morgen DONDERDAG is 't weer verkiezing voor den gemeenteraad! Komt allen trouw ter stembus, en stemt eenparig het afgetreden lid, den heer Handelsberichten. ADYERTENTIËN. te Waalwijk Finaal Verkoopen 325de STAATSLOTERIJ. TE AMSTERDAM, is gedurende zijne rondreis voc eenige dagen gevestigd te bij nat weder in de Kolfbaar op Woensdag 17 Augustus 1887 en wist menzooals altijd op doelmatige wijze te werk gaandede belendende gebou wen te bewaren. Veel hooi en de oogst, pas binnengehaald, zijn verbrand. Alleen de woning waarin de brand is ontstaan was verzekerd zoodat de bewoners der overige perceelen veel schade hebben geleden. Omtrent de oorzaak kan met zekerheid niets gemeld worden. Tot hoofd der R. K. parochiale school te Schagen is benoemd de heer C. Veltmait, te Heusden. Bij het centraal-bestuur van het al gemeen Nerdl. Werklieden-Verbond is een schrijven ingekomen van den minister van justitie, inhoudende een kennisgeving namens Z. M. den koning, dat niet kan worden ge treden in zijn verzoek om gratie voor Do- mela Nieuwenhuis en dat alzoo wordt vol hard bij vroegere afwijzende beschikkingen, genomen op mede ten behoeve van den ver oordeelde ingediende verzoeken om gratie. Een achtenswaardig ingezetene van Breda de heer J. W. Smits was dezen mor gen omstreeks 8 uren eene schuit met kolen wachtende en stond te dien einde op den uitkijk aan de vaartdie achter zijn erf loopt. Waarschijnlijk door een toeval ge troffen geraakte de man te water met het ongelukkig gevolg, dat eenige oogenblikken later zijn lijk werd opgehaald. (N. B. Ct.) Vrijdag morgen had een veehandelaar op de markt te Leeuwarden reeds vroegtijdig eenen voordeeligen koop gesloten. Hij had n.l. bij den aanvang der markt voor f70 eene koe gekochtdie ongeveer het dubbele waard was en waarvoor de verkooper eerst ook f 130 gevraagd had. Hij vertrouwde evenwel de zaak niet en heeft daarom, vóór dat hij afrekende, de politie met de zaak bekend gemaakten nu bleek al spoedig dat de verkooper het beest des nachts onder Akkrum uit eene weide gestolen hadna eerst aldaar braaf kermis te hebben gehou den. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring ge bracht. De treindie te 5.33 n.m. van Geer- truidenberg naar Lage Zwaluwe vertrekt, ondervond vorigeweek eenig oponthoud op een overweg nabij Hooge Zwaluwedoordat een kwaadwillige keisteenen uit den overweg had opgebroken en op eenen hoop gestapeld zoodat de tiein niet zonder gevaar kon pas- seeren. Dank zij de oplettendheid van den machi nist, werd wellicht een ongeluk voorkomen, doordat de keisteenen nu tijdig van den weg konden verwijderd worden. De slagersknecht v. H. uit Herten, die Zondag nacht aldaar eenen messteek in de linkerzijde bekwam, is buiten alle ver wachting aan de beterhand. Alhoewel de dader blijft bezweren door v. H. te zijn aangevallen en het mes tot zelf verdediging te hebben gebruiktblijft hij toch in verzekerde bewaring Uit Lith wordt gemeld In den middag van Vrijdag jl. brandde m het V2 uur van hier gelegen dorp Alfen, eene boerenwoning af, bewoond door P. Steen- bruggen. De brand ontstond in de daar naast gelegen hooiberg. Het vee is gered, Hooi, huis en inboedel waren bij drie maat schappijen verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. In een bosch te Schinveld heeft men eenige kerk voor werpen, afkomstig van den diefstal gepleegd in de R. K. kerk te Ubach- ovf. .orms gevonden. Zij zijn door de politie in beslag genomen. Uit Waddingsveen wordt gemeld Maandagmiddag omstreeks half een zag men rook en vlammen opstijgen uit den pa piermolen van den heer C. van der Torren 'u er sPoedig een paar spuiten op het terrein van den brand waren kon men toch dezen door de felle vlammen niet meester worden, maar alleen beperken. De molen en de lompenschuur zijn totaal afge brand; de droogschuren zijn behouden ge bleven. De oorzaak van den brand is onbe kend. Zaterdag jl. is opnieuw ingebroken bij den luitenant der huzaren M., in de Riouw- straat te 's-Hage, wiens huis nog steeds onbewoond is. De inbraak had plaats onder dezelfde om standig heden als bij de vorige inbraak en bij die ten huize van den luit. B. aan de Laan Copes van Cattenburgh. Er waren twee ruiten uitgesneden, terwijl de wijnkelder en drie kasten waren openge broken. Thans echter zijn de vermoedelijke daders van deze en de vroeger vermelde inbraken in handen der politie gevallen. De inspecteur van politie P. Rietdijk en de rechercheur Van der Drift arresteerden tot heden eenen als heer gekleeden persoon gpnaamd M., en eenen Duitscher, waarschijn lijk medeplichtige van den eerstgenoemden die in het bezit is gevonden van 8 fraaie staatsiegordijnen eenen wekker en 3 paren handschoenenalle welke voorwerpen ont vreemd zijn ten nadeele van den luit. M. en ra°vrouw L., die mede in de Riouwstrrat woonachtig is. Blijken alle vermoedens juist te zijn, dan is de stad door de nasporingen der pclitie van eenen brutalen inbreker verlost. Zaterdag nacht heeft te Haarlem een polderwerkergenaamd Lodovicus Smout oud 27 jaren, geboren te Ossendrechtna eenigen twist bij het verlaten van een dans huis in de Schoolsteeg, eenen hoornblazer bij de infanterie vijf steken met een. mes toegebrachten wel in den hals rug en buik. Twee der wonden zijn gevaarlijk. De polderwerker is naar het huis van ar rest en de hoornblazer naar de infirmerie overgebracht. Zaterdagmiddag stond te Herveld een 7öjarige grijsaard maar nog zoo vlug en krachtig als een goede vijftiger, op eene kar op het land tarwe te laden. Toen de kar naar eenen volgenden hoop reed, viel de man, zijn evenwicht verliezende er voorover afkwam met het hoofd op den grond, en overleed na weinige oogenblikken. Ook nog een ander ongeluk kwam op dien dag alJaar voor. Een kleine jongen name lijk vielal spelende in eene zicht (een werktuig om koren te maaien) en werd daar door op ontzettende wijze gewond. Zondagochtend tijdens de godsdienst oefening in de Hervormde kerk te Nieuw- Loosdrechtwerd de gemeente verontrust door de mare, dat er brand was ontstaan. Natuurlijk werd de dienst aanstonds gestaakt en spoedden de gemeenteleden zich naar de plaats van het onheil. Aldra bleek datvermoedelijk door het wegwerpen van een lucifer door een tijdelijk in de gemeente vertoevend persoon, een berg hooi van C. Meijers vlam had gevat. In enkele minuten was ook het door dezen en de weduwe Timmerman bewoonde huis aan getast, zóó dat er aan blusschen niet te den ken viel. Een daarnaast gelegen huis, be woond door P. Barnevela, werd mede de prooi der vlammen. Nog waren zeer spoedig twee andere hui zen aangetastdie echter beide dank zij het zeer krachtig optreden van de brandweer en andere personenbehouden bleven. Zeer gelukkig draaide de wind aanstonds na het ontstaan van den brandware dit niet geschieddan voorzeker zouden de ge volgen niet te overzien zijn geweest. De burgemeester en andere autoriteiten waren aanstonds op het terrein aanwezig bleven tot de vlammen beteugeld waren, en spoordendoor hun krachtig voorbeeldde overigen aan. Het meerendeel van de inboedelswelke, bijna geheel verbranddenwas verzekerd. Een der beruchtste stroopers van Ber- gcn-op-Zoom de 64jarige Jacobus L... a, is door eenen veldwachter op heeterdaad be trapt bij diefstal van te veld staande aard appelen. L. was juist voor een zelfde feit ontslagen van 21 dagen gevangenisstraf. Heden nacht is er te Breda eene po ging tot inbraak gedaan ten huize van den heer A. «Jvan Laarhovengoud- en zil versmid in de Lange Brugstraat aldaar. De dader of daders hebben door het poortje naast de woning van den heer Van Laarho ven zich toegang verschaft tot een raam dat daarin uitzicht geeft, uit welk raam men poogde eene ruit te snijdenwat evenwel door eene huisger.oote gehoord werd. Toen de daders daarop beweging in het huis ver- namen, zijn zij op de vlucht geslagen. Bij onderzoek bleek, dat de stopverf van de ruit reeds zoo goed als geheel was verwijderd. N. B. C. Het bestuur der Nederlandsche vereeni- ging van meelfabrikanten bericht aan brood verbruikers het volgende De Sociéte Anonyine Anversoise des Mou- lins a Merxem heeft op 20 Juli 11. eene circulaire verzonden. In die circulaire staat: z/Ten einde krachtdadig te antwoorden op de kwaadwillige beschuldigingen, welke af gunstige concurrenten in het publiek ver spreiden, vragen wij u de bloem, die tot heden geleverd is, te doen ontleden, om u te overtuigen, dat die bloem van de beste qualiteit en eene echte en deugdelijke koop waar is." Het bestuur der Nederlandsche vereeni- ging van meelfabrikanten heeft eene baal meel, afkomstig van en geplombeerd met het merk der sociéte Anonvme Anversoise des moulins a Merxem ter ontleding ge zonden aan de heeren Schalkwijk Pen- nink, Technisch-LaboratoriumWijnstraat no. 17, Rotterdam. Het rapport dier deskundigen luidt//Op grond van ons scheikundig onderzoek ver klaren wij, dat dit meel aanzienlijk met aluin vermeDgd is." Aluin dient om slecht meel bruikbaar te maken. Aluin is schadelijk voor de ge zondheid. Van het hierbedoelde Belgische meel zijn reeds duizenden balen in ons land ingevoerd en nog grooter hoeveelheden moeten daarvan aan de bakkers worden geleverd. Het publiek zij gewaarschuwd door den uitslag van het medegedeelde onderzoek. Zondagavood was het weer bijzonder druk in de Gerard Doustraat te Amsterdam waar het wLeger des Heiis" zijne vergaderingen houdt. De straatjeugd wist de politie zoo te ergeren, dat het haar onmogelijk was kalm te blijven. Het was niet genoeg, dat voortdurend zwervers of zoogenaamde voetzoekers den agenten Laar het hoofd geworpen werden, maar de brutaliteit ging zelfs zoover, dat een straatbengel een steen op wilde nemen om de agenten er mee te gooien. Gelukkig bemerkte een agent het en belette hem dit. Hij greep den jongen bij den kraag, maar toen was het lieve leven gaande. De burgers, hierover niet tevreden, ontzetten den jongen, zoodat de politie van den wapenstok gebruik moest maken. Gelukkig dat er spoedig nog een twaalftal agenten kwamen opdagen, anders was de rust niet zoo spoedig hersteld geweest als nu het geval was. Zaterdag is te Amsterdam een meisje plot seling krankzinnig geworden. Haar minnaar, met wien zij spoedig zou trouwen was haar ontrouw geworden en naar Oost-Indië vertrok ken. Op de Waal nabij Ochten is een Duitsche sleepboot in aanraking gekomen met een opva rend schip. Dit laatste werd d ardoor zoo erg beschadigd, dat het onmiddellijk zonk. Een der knechts kwam in het water om, maar de audere opvarenden werden gelukkig bijiijds ge«-ed. Een zeer onaangenaam en tevens gevaar lijk voorval had Vrijdagmiddag plaats op de stoomboot //Telegraaf I", 's Vrijdags varende tusscheu Zwolle en Meppel. Onder het 20-tal koeien dat aar. boord was, werd er een dol en wel zoo hevig, dat het beest niet meer te hou den was, waardoor er onder de talrijke passa giers eene groote paniek heerschte, Dauk zij het krachtig optreden van den kapiteiü, die de be vreesde reizigers op energieke wijze moed iu- sprak en het kwaadaardige beest op de hoogte van Hasselt overboord liet werpen, liep alles nog al goed af. Een boertje uit bet land van Overmaas zoo verhaalt De Maasbode had in den almanak gelezen, dat gepasseerden Woensdag eene maansverduistering moest plaats hebben. Hij had „zoo'n ding" nog nooit gezien, maar waar kon hij dit zien De almanak vertelde bij de overige verduisteringen, dat die te zien waren in Azie, Amerika enz., maar dezee stond ,/bij ons". Waar was dit? Zijne vrouw legde dit uit als beteekeuende dit ,/bij ons" bij den boekverkooper, waar de almanak gekocht was. Die boekverkoo per woonde te Rotterdam en daarom kwam ons boertje Wotnsdagavond aldaar en ver telde hij den boekverkooperdat hij naar de maansverduistering kwam kijken. Deze, zeer voorkomend van aard, hielp hem en gaf hem een plaatsje op zijn dak doch hoe gioot was de verbazing van ons boertje, toen hij thuis gekomen, van zijne vrouw en verdere huisgenooten vernam, dat ook zij de maan- eclips hadden gezien. Zondagavond omstreeks half acht de groote veerkabel van de gierbrug te I megendoor aanvaring van een de "W afkomend schip, doormidden gebroken. Vo( op den Zondagavond, bij het overzetten de vele rijtuigen met en zonder passag en van de vele voetgangers van en naar Betuwemoest dit een groote stoornis weegbrengen. Eerst na 10 uren, toen v rekening van de gemeente eene stoomt in dienst was genomen om de Gierbrug j haren last over de Waal te sleepen, 1 de overzetting wederom geschieden. Eln zeemandie Zaterdagavond 1 \laardiögen naar zijn gezin te Scbeveninj terugkeerdewerd iu de Keizerstraat d> den tramwagenwaarin hij eerst geze was, overreden. Het ongeluk moet gewe worden aan eigen onvoorzichtigheide n was namelijk van het voorbalcon van c in beweging zijnden wagen gesprongen kreeg tweemaal een wiel over de been Bewusteloos werd bij opgenomen en n; zijn huis gebracht. Gelrokken prijzen naar de geschreven lijst. 2e klasse. Trekking van 8 Aug. No. 9388 173000 f1500: ne. 19959 fl0< no. 867 10356 18164 20056 f400: no. 100 f200: no. 2962 3190 5653 7453 16659 fll GORINCHEM, 8 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1 koeien en paarden. De prijzen waren als vo le qual. Kalfkoeien f140 a i Kalfvaarzen flOO a Melkkoeien f 120 k 1 Hokkeling ossen f 0 V/s jarige ossen f 80 k 1 Guiste vaarzen f Pinken t 40 a Graskalveren f 5 Nuchtere kalv. f 20 Aangevoerd 156 varkens van a c.vo dito tl c. per half kilo, biggen van tot f 12 per stuk. Boter 75 80 cent per half kilo. Eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen, naar aanleiding van on artikelen over den toestand der lederindusti to Waalwijk en bescherming een zeer u voeng schrijven van de Looiersvereeniging v, Eindhoven. Heden kunnen wij het onmog iijk opnemer.maar in 't volgend numm zullen wij het gaarne eene plaats inruime T\c Heer en Mevrouw BOLK-RA1S -^betuigen hun hartelijken dank vo de vele blijken van belangstelling, onde: vonden bij het overlijden van hun kindje Waaxoijk 10 Augustus 1887 van zal voor de Erven W. PULLENS te Baardwijk namiddags 7 ure<er herberge van J de Kort te Baardwijk, ONDER BAARDWIJK, over 't Spoor D n°. 285, groot 62,80 aren, ingezet en gehoogd totf 720, J-r» 1 1 "yr*

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3