Notaris A. J. RANT te Waalwijk Aloys Verbunt en A. H. van Schijndel (Wit Briefje J. Timmermans Wz. Aloys Verbunt, Geel Briefje J. Timmermans JBz. A. H. van Schijndel. Aanstaanden Vrij- y^^dag 7 October, Mr VAN DEN BERG Een Dubbelhuis, SPOORBOEKJES BERICHT van INZET, J. TIMMERMANS Wz. ALOYS VERBUNT. J. TIMMERMANS JBz. A. H. VAN SCHIJNDEL. ADVERTENTIEN. PUBLIEK YERKOOPEN: 5 Cent. Kiezers brengt dus op 4 October allen uwe stem uit op de Heeren: Vele Kiezers. te Waalwijk te spreken of te ontbieden zijn, Verkrijgbaar bij ANTOON TIELEN, te Waalwijk. De advertentie Op 4 OCTOBER a. s. moeten er gekozen worden 4 LEDEN VAN DEN GEMEENTERAAD. (Wit briefje (Geel briefje.) EN EN ZAL openlijk hulde te brengen aan de commissie, die het bestuur zoo trouw heeft ter zijde gestaan bij de werkzaamheden der reorgansatie. Wanneer men zulke mannen tot medehelpers heeft dan zijn de grootste moeilijkheden spoedig uit den weg geruimd. Hartelijk dank dus aan de commissieleden voor al hetgeen zij in 't belang der zaak gedaan hebben. Na deze korte uitweiding, M. H., heet ik u welkom in de nieuwe zaal der sociëteit de Ge zelligheid. Ik hoop dat zij ons zal geven dat, wat wij recht hebben van haar te verwachten; dat, zij eene plaats zijwaar men na volbrachten arbeid gaarne heengaatom zich een oogenblik te ont spannen te midden van vrienden, onder wie steeds gulle vroolijkheid en opgeruimdheid heerschen waar ieder zich volkomen vrij gevoelt en op zijn geraaken waar menom ook zijnen mede leden diezelfde vrijheid te verzekeren, zorgvuldig alles vermijdtwat aanstoot zou kunnen geven in één woord, eene plaats, waar men gezellig en prettig eenigen tijd doorbrengten waar ieder gaarne toegang heeft, die aanspraak mag maken op beschaving en ontwikkeling. En thansM. H., overgaande tot het eigenlijk doel dezer feestelijke bijeenkomst, verklaar ik de nieuwe zaal der vereeniging de sociëteit de Ge zelligheid geopend. Moge zij in alles aan hare bestemming beantwoorden en eene reeks van jaren fetuige zijn van de harmonie onder de leden, van en aanhoudenden vooruitgang en steeds stij genden bloei der vereeniging. Zij leve 1 "Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de op 1 October ingaande verandering in de dienstregeling der Noordbrabantsche stoomtramwegmaat schappijdeze betreft alleen trein IVthans vertrekt deze uit Waalwijk om. 10,30 voorm.met 1 October om 10 uur. Men zie verder de dienstregeling op de 4<e bladzijde. Het beeft Z. M. den koning behaagd Hd. adjudant in buitengewonen dienst J. C. J. Smit9, generaal commandant van het koloniaal militair inralidehuis, op zijn verjoek tegen 19 Februari 1888 ah zoodanig eervol ontslagen, bij eigenbau- dig geteekend telegram dd. 24 dezer onder de mee9t vleiende bewoordingen te benoemen tot ridder le kl. van den Gouden heuw van Nassau, als een bewijs voor Hd. uitstekende tevredenheid voor de diensten gedurende vijf en twintig jaren in die betrekking bewezen. Tol zijn opvolger is benoemd Zr. Mr. adju dant in buitengewonen dienstde gep. luit-gen. van het leger in Ned.-Indië K. van der Heijden. Benoemd tot officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Rotterdam mr. C. H. B. Boot, thar»9 id. bij de arr.-rechtbank te Breda. Naar men verneemt zijn thans ook de Nederlandsch-Indische kcloniëu toegetreden tot het algemeene internationale postverdrag voor het overbrengen van kleine pakketten zonder geldswaarde tot een gewicht van 5 KG. De elf wetsontwerpen, houdende verande ringen in de grondwet, zijn door de regeering ingezonden met eene korte memorie van toe lichting, waarin wordt medegedeeld dat de in diening geschiedt krachtens art. 197 in verband met art. 196 der grondwet. Voor de toelich ting wordt verwezen naar de over dit onder werp vroeger tusschen de regeeringen de staten- generaal gewisselde stukken en de daarover in de beide Kamers gevoerde beraadslagingen. Als bijlage is toegevoegd de tekst van de grondwet, zooals die zal luiden na aanneming der thaDs voorgedragen veranderingen. De besturen der polders "van der Eigen" •q van «Empel en Meerwijk", zijn bij den mi nister van waterstaat, handel en nijverheid te ruggekomen op hun verzoek, nopens het openen dei sluis te Crevecoeur, tot bevloeiing der lan derijen met Maaswater, met uitnoodigingom bij aldien daaraan geen gevolg kon worden gege ven, zoo 9poedig mogeiijk te doen overgaan tot het houwen eener inlaatsluis te Gewande. De minister heeft hierop geantwoord geen termen te hebben gevonden om op de afwijzende be schikking van zijn ambtsvoorganger terug te ko men, en verder wat het bouwen eener inlaat sluis betreft, adressanten verwezen Daar het wa terschap voor het Noordoostelijk gedeelte van Noordbrabant, vermits krachtens de overeenkomst van 30 Augs. 1883 met dat waterschap geslo ten, eene som van f 300,000 besterad is voor verschillende werken, o. a. ook ten behoeve van irrigatie, terwijl de bouw der sluis niet behoeft te wachten op de voltooiing der werken voor de verlegging van den Maasmond, maar na ver kregen goedkeuring des ministers, door het wa- terschaps bestuur zelf kan worden uitgevoerd. Men schrijft uit 'sHertogcnbosch Zooals reeds is medegedeeld, had de sociaal democratische sigarenmakersvereenigiug Nemesis to 'sHage het voornemen te kennen gegeven om een bezoek te brengen aan de oude Hertogstad. Al kon men ook geen lokaal verkrijgen voor het houdeu van vergaderingen, geen nood, meD zon optochten houden in de stad en redevoe ringen houden in de open lucht. Dat men met dit laatste iu strij<l kwam met de wet, scheeu geen bezwaar te zijn. Een uur voor den bepaalden tijd (het uur van aankomst was 12,57) bewoog zich eene groote menigte in de richting van het spoorwegstation, en uit hetgeen men zag en hoorde was duide lijk op te maken, dat de ontvangst niet vrien- lijk zou zijn. Het perron vaD dc n spoorweg werd tijdig af gezet rijks- en gemeentepolitie was in groot getal aanwezig, en een gudeelte der troepen was in de kazerne geconsigneerd. De treinbracht echter geer. enkelen soci aal-democraat aan. Siechts eenige doodkalme reizigers stapten uit, die vreemd opkeken van al het lawaai dat by hunne aankomst gemaakt werd. Een groot gedeelte ran het publiek was blijk baar teleurgesteld en trok ontevreden af. De rustlievende burgerij echter verheugt zich, dat onze stad voor een opstootje gespaard bleef. Maandagochtend had de hovenier G. op het St. Jacobskerkhof te 's-Bosch, die met een ledigen handwagen wilde uitrijden, het ongeluk bet bijna 2jarig zoontje van J. v. d. R., dat voor den wagen was geloopen, te overrijden, met het treurig gevolg, dat het wiel over het hoofd van het kind ging, hetwelk onmid dellijk een lijk was. Door den rijksveldwachter De Jonge, te Gulpen, werd proces-verbaal opgpmaakt tegen li. Broers oud-burgemeester en raadslid van Slenaken, die bezig was met het zetten van wildstrikken. Dit is reeds de tweede maal dat Broers op deze jachtovertrediog betrapt wordt. In den laatsten tijd werden in de omstre ken van Leeuwarden meermalen diefstallen van vee uit de weide gepleegd, zonder dat de justitie den dader kon opsporen, In den nacht van Vrijdag op Zaterd^ jl. werd weder zulk een misdrijf begaan onder die gemeente. Nu echter mocht het de politie spoedig gelukken den da der te vinden in zijn huis werden het vleesch en het vel van het in de weide geslachte en daarna medegevoerde schaap gevonden. Bij ver der zoeken vond men op den zolder meer uit wendige overblijfselen van schapen, waardoor genoegzame zekerheid werd verkregen, dat men den dader ook van de overige diefstallen had ODtdekt. Aanvankelijk voortvluchtig, heeft de politie hem later in handen weten te krijgen. Zondagavond ontstond te Wije, ten huize van den heer v. E., op een der bovenkamers, waar een ziek kind zich bevond, een begin van brand, die gelukkig door de tegenwoordigheid van geest van de vrouw des huize9 in den aauvang gestuit werd; terwijl zij even naar beneden was ge gaan om iets voor haar dochtertje te halen, viel de hanglamp door het breken vau een ketting naar beneden, waardoor de kamer dadelijk in lichte laeie stond. Op het hulpgeschreeuw der kleine kwam de moeder toesnellen, en mocht zij er in slagen, door de brandende tafel met eene nat gemaakte deken te bedekken, de vlammen mees ter te worden. Alles was het werk van een paar minuten. De Katholieke Illustratie treedt een nieuwen jaargang in Het is de 21ste. Zoo'n eerbiedwaar dige leeftijd voor een tijdschrift is zeker de beste aanbeveling. Aan zijn verleden is het verplicht steeds vooruit te gaan, en een ieder die het kent, moet toegeven, dat de redactie niets onbeproefd laat om haar goeden naam op te houden. Waar bekende letterkundigen telkens hun belangrijke bijdragen leveren en de gravures met de meeste zorg worden gekozen, daar kan het niet anders of er moet iets schoons en degelijks tot stand komen. De katholieke Illustratie legt er zich op toe om onderhoudende, zaakrijke, boeiende lec tuur en keurige gravures te leveren, De tekst is zooveel mogelijk ontleend aan de voornaamste gebeurtenissen van den dag, is nationaal en oor spronkelijk. Een aangekondigde novelle van den bekenden geestigen H. A. Banning en een romanlisch ver haal Twee veroveraars van J. R. van der Lans. tintelend van kleur en gloed, flink opgezet en verrassend uitgewerkt, beloven veel schoons voor dezen jaargang, waarvan reeds eenige wekelijk- sche afleveringen verschenen. Kenners, die de gravures zien, spreken er met waardeering van. Alles voor allen bevat eene reeks van wetens waardigheden. Liefhebbers van onderhoudend tijdverdrijf vin den hun gading in het damprobleem en geluk kige winners hebben de schoonste kansen om bij trekking de schoonste prijzen te winnen. Want ook in liet uitloven van prijzen komt deze uit gave flink voor den dag. Een slaapkamer-ameu blement en 24 zilveren lepeltjes met vergulde schulp is zeker geen kleinigheid. De koopman G. Sclxroofferman te Munten dam, is door een drietal bekende personen uit Veendam aangerand. Nadat men geld van hem geeischt had, werd hij bij de keel gegrepen, mis handeld en verwond. Er is proces-verbaal opge maakt. Deze drie gebroeders, zoo schrijft men ver der, maken tegenwoordig Veendam en omstreken in bedenkelijke mate onveilig, zoodat velen niet durven uitgaan dan onder sterk geleide of per tram. De winkeliers zijn niet veilig voor bezoeken van dit drietalbij een namen zij een lang mes, bij een ander een krentebrood, daar een flesch jenever, enz. Bovendien mishandelden zij Woensdag een bejaarden oude: man en vrouw. Hoewel de burgemeester steeds aandringt op hunne opzending naar de cel ze hebben nog zeven maanden te goed schijnen daartoe tot dusver geen termen te bestaan. Althans zij blij ven in vrijheid rondloopen, tot schrik van velen. Uit Maartensdijk wordt van 25 Sept. gemeld: Tijdens de godsdienstoefening ontstond heden morgen, omstreeks 10 uur, door een onbekende oorzaak brand in de boerderij bewoond door J. Floor <Jz. nabij het station van den Oosterspoor- weg alhier, In minder dan een kwartier tijds stond bet huis met de hooibergen in lichte laaie, en hoe wel de bi*andspuit met het personeelwaarvan het grootste gedeelte in de kerk was, spoedig en uitmuntend werkte, is toch het huis met de hooi bergen door de vlammen vernield, terwijl alleen de schuur behouden is gebleven. De inboedel werd voor het grootste gedeelte gered. Naar men verneemt, zijn alleen de vaste goe deren tegen brandschade verzekerd. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben gisteren het onderzoek over de Grondwetsvoorstel len reeds geëindigd. Tot rapporteurs over deze ontwei'pen zijn benoemd de heeren Van der Schrieck, Van Osenbruggen, Gleichman, de Beau fort en Schaepman. Heden zal in de afdeelingen de overweging der Indische begrooting beginnen. De winterdienst op d° spoorwegen begint op 1 October a. s. Dienstregelingen zijn bij on zen uitgever verkrijgbaar. zal voor zijnen principaal Bij veiling in het Hotel de Twee Kolommen, bij V. J. Gerris, te Waalwijk, op Maandag 10 October 1887, Bij toeslag in het tramstation van G. G. van H uiten, op Maandag 24 October 1887, telkens des avonds 7 uur met GraanzolderHoutloods, Berg plaatsen en Open Plaats, aan de Wa genstraat, nabij de Haven te Waalwijk, sec tie C Nos 702, 1288, 1189 en 1600, groot 2 aren 32 centiaren. Laatstelijk bewoond door Hoefnagel en Kuysten Sr. GOEDEREN BAJJENSvoorkomende op de 4e Bladzijdedient te worden gewijzigd als volgt KOOP I. op f3500. H. f3350. VI. f1800. De aanleidende oorzaak voor deze verkiezing is u genoegzaam bekend4 leden hebben gemeend om redenen, in den gemeenteraad zelve gelegen, hun ontslag te moeten nemen. Wij stellen nu voor ter aanvulling der ontstane vacaturen te stemmen op de heeren: en en 'tZou voor 't belang der gemeente erg te betreuren zijn, als de beide heeren TIMMERMANS hunne plaats in den raad niet weder innamen, en dit zullen zij on getwijfeld doen, als de groote meerderheid der kiezers van dezen haren wensch doet blijken. Wat Dr. VAN IIEIJST betreft, op zijne hooge jaren kunnen wij niet van hem eiscben, dat bij zich nog belaste met bet mandaat van raadslidtemeer daar hij ons reeds in de Provinciale Staten vertegenwoordigt. De beer INGEN-HOUSZ heeft pertinent verklaard geen candidatuur meer te willen. De plaatsen dezer twee heeren wenschen wij dus ingenomen te zien door de HEEREN: U allen wel bekend als mannen, die de noodige kundigheden en ambitie bezitten om de gemeentebelangen naar behooren te behartigen. .WT-NT - - KEiZERLIJK HOFTANDARTS, Tandmeester van Z. M. den koning der Belgen in liet hotel du Lion d' Grbij de WED. VERWIEL van des voormiddags 10 tot des namiddags 127a uur, voor bet plaatsen van KUNSTTANDEN zonder baken of veeren. Eenige uitvinder voor de venster zuig gebitten en tanden zonder plaat. Waarborg tien jaar. Den 15n van iedere maand is bovengenoemde tandarts te Oosterbout, bij VAN HOUTEN in het Koppel/paardente spreken of te ontbieden van 's morgens 11 tot namiddags 1 ure.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3