Advertentiën. Notaris RANT „DE ZOOM" ÉÉN AGENT AANBESTEDING. MIDDELKOOP, Duitschland. Italië. Bulgarije. Amerika. BINNENLAND. publiek verkoopen meubels, huisraad en win kelgoederen. HET BEGRAFENIS-FONDS vraagt AANBESTEED: gevestigd te Capelle, Per Telegraaf STAAT VAN BRIEVEN op Vrijdag 28 October a.s., des morgens 10 uur, om CONTANT GELD Het maken eener AARDE- BAAN en het met KEIEN BE STRATEN van twee wegen. Perceel Papesteeg, lang 1046 Meter. Perceel Wolfshoek, lang 1584 Meter. DE NOTARIS BERICHT Onder Waspik. Onder Capelle: soldaten van het garnizoen katholieke „Iersche Jagers" en protestansche-koninklijke jagers hand gemeen geraakt. Ongeveer 20 mannen werden in het gevecht gewond. De overheid heeft den geheeleu nacht patrouilles laten rondgaan. De ffArinzona", een stoomschip van de Guion lijn en de „Servia" van de Gunard liin ver lieten op hun laatste ieis nagenoeg gelijktijdig de haven van Queenstown in Ierland en arri veerden te New-York ongeveer 7 etmalen later; de //Servia" een uur later dan de f/Arinzona". Gedurende de geheele reis hielden zij elkaar in 't gezicht, 's Nachts waren de lichten en overdag altijd de masten of de rook van 't eene schip op 't andere te zien. Geen wonder dat de passaggiers voortdurend op den uitkijk en in spanning waren wie van beiden in den wedloop overwinnaar zou blijven. Een race van zulk een langen duur tusschen zulke reusachtige oceaan hazewindenia zeker eenig in de jaarboeken van de scheepvaart. De juistheid van het bericht uit Kopenhagen omtrent een waarschijnlijk bezoek van den czaar aan onzen keizer op diens terugreis naaf St.- Petersburgwordt te Berlijn sterk betwijfeld. Opmerking verdient hetdat de officieele Reichs- anzeiger liet telegram uit Kopenhagen in het geheel niet heeft opgenomen. De officieuse Po- litische Nachtrichten verklaren zelfs dat de tijding het uitvloeisel is van ellendige beursma- noeuvresten einde de dalende bewegiug der Russische fondsen oogenblikkelijk tot staan te brengen. Daarom is de Zondag tot verspreiding van het bericht gekozen want nu werden er volle 24 uren gewonnen voordat eene logenstraf fing kon volgen. Andere bladen zeggen het zou misschien mogelijk zijn dat de familie van den czaar, die wegens de ziekte harer kinderen later uit Ko penhagen vertrekt dan haar voornemen was, met het oog op de weersgesteldheid aan de terugreis over land de voorkeur gaf boven eene storm achtige zeereis. Maar een daaraan vastgeknoopt hoffelijk bezoek te Berlijn brengt niet eenige verandering in de nieuwe staatkundige of andere betrekkingen tusschen Duitschland en Rusland. Door het Italiaansche ministerie van oorlog zullen als proef twee luchtballons naar Massowah worden gezonden om dienst te doen bij de verkenningen tegen de Abessiniërs. Te Acquaoetosa zijn dezer dagen proeven genomen met revolvers en vetterli-geweren op de leeren schilden, welke door de Abessiniërs in den strijd worden gedragen. Uit dm uitslag is gebleken dat de kogel vau de militaire revol ver het schild op een afstand van 500 meter doorboort. Te Dogaliwaar de afstand tusschen de Italianen en Abessiniërs veel grooter was hebben deze laatsten dus veel nut van hunne schilden getrokken. Het wordt bevestigd, dal Saletta verzocht heeft te wordeu teruggeroepen. De Picolo deelt mede, dat 18,000 man troepen van het koloniale korps in vier brigades, naar Afrika zullen vertrekken. Den 5n Nov. 5000, den lOen 4000 en den I5en en 20en even zooveel. Aan de Italiaansche kust schijnt de zee- rooverij nog niet geheel tot het verleden te be- hooren. Bij Kaap Kelilio werd namelijk voor eenige dagen een Italiaansche bark aangevallen door een aantal zeeroovers, die den Zuid-Sicili— aacschen tongval spraken, en die de bemanning dwongen hun geld en levensmiddelen af te staan. In al de havens van Italië en Afrika worden nasporir.gen naar de schuldigen gedaan. SOFIA 16 Oct. Bij de gemeenteraadsver kiezingen zegevierden de caudidater. van het gouvernement met eene groote meerderheid. De orde werd niet gestoord. Op een der jongste reizen vau den president der Vereenigde Staten, merkte de machinist van den trein dat een viaductwaarover de trein moest passeereu in brand stond. Men gelooft dat er een aanslag mede bedoeld was op het leven van den president. Zaterdag zijn vier stoorabooten geladen met katoen, bijna gelijktijdig in vier verschillende havens der republiek io brand geraakt. Men vermoedt dat er kwaadwilligheid hierbij ic 't spel is. Een Amerikaansch dagblad, The Telegram, van Minneapolis deelde dezer dagen in een Berlijosche correspondentie, zijn lezers niets meer of minder mede, dan dat de Duitsche keizer sinds 3 jaren is overleden, en dal Bismarck een ouden schoolmeester, Sommerraan genaamd, al dien tijd voor keizer heeft laten spelen. De rijkskanselier, zoo meldt de welonderrichte berichtgever verder, heeft nog twee oude heeren die veel gelijken op keizer Wilhelm in voorraad, voor het geval dat ook Sommermann ^verlijdt. De kroonprins berust in dat alles.... omdat Bismarck het zoo wilen omdat hij overtuigd isdat bij het bekend worden van 's keizers dood een Euro- peesche oorlog zou ontstaan. WAALWIJK, 19 October 1887. De leden dtr eerste kamer zijn ter verga dering bijeengeroepen tegen Maandag 31 dezer, des avonds om acht uur. Te Heusden zal door den heer D. Duij- zerbehoudens de vereischte machtiging door het gemeentebestuureene varkensslachterij op groote schaal worden opgericht. Reeds moeten 200 varkens zijn opgekocht; men stelt zich voor een geregelde verzending van dit slachtvee naar Engeland in te richten hetgeen bij welslagen in deze streken den veehouders zeer ten voor deel kau strekken. De tentoonstelling van voedingsmiddelen te Amsterdam is gesloten. Uitgelokt door het wederdat 's middags nog al gunstig genoemd mocht worden was eene vrije talrijke menigte opgt-komen om bij hare uitvaart tegenwoordig te zijn. Voor het laatst bewoog de wandelende menigte zich in het rond op het marktplein, dal in den afgeloopen zomer zulk een belangrijk element was in de genoegens der hoofdstad. Weaemeijer's kapel deed zich nog eens hooren. Men bezocht hier en daar de oude huisjes, in een woord het was er weder zoo gezellig als op de beste dagen van het zomerseizoenen daardoor ging het afscheid aan deze tentoon stelling en haar aardig marktplein bij velen schier mei een gevoel van weemoed gepaard. LTbl. Uit Eindhoven wordt gemeld De passagiers, die Vrijdag avond jl. met den laatsten personentrein te 11,09 van Bokstel naar Eindhoven vertrokken, zijn aan een groot gevaar ontsnapt. De trein die iets te laat Bokstel verliet, had tusschen Best en Eindhoven eene groote vaart. Op eeuen afstand van oDgeveer 2000 meter van Eindhoven ontspoorde door het breken van eenen wielband het voorste ge deelte van een gemengd rijtuig eerste en tweede klasseterwijl de achterwielen hoewel onder hevige slingeringengelukkiglijk spoor bleven houden. Het voorste linkergedeelte van dien wagen ongeveer 3/4 meter uit de rails hangende ploegde met de nog aan de as hangende stukkeu den groud in wilde vaartmeer dan 600 ijzeren bouten aan stukken slaande. De bodem en de zware dwarsbalken van het compartiment der le klasse, waarin een Eindho- vensch sigarenfabrikant met zijne echtgenoote wa ren gezeten sloegen aan splinterszoodat deze passagiers in doodsangst op de banken vluchtten. Tot overmaat van ramp ging de lamp uit. Een der passagiersgeon noodlijn vindende draaide de kruk van den Westinghouse-rem om, waarna de vaart van den trein oogenblikkelijk sterk verminderde. Maar het was alsof de machine met zooveel te meer geweld terstond weer werd aangezethoewel zij het na korte vaart moest opgeven en op eenen afstand van ongeveer 60 80 M. de trein tot staan kwam. Ware de trein nog slechts eenige meter ver der doorgestoomddan zou rijtuigmet de daarachterhangende eerst tegen eenen wissel op gevlogen en op de vele juist ter plaatse van het beginnende Eindhovensche emplacement zich kruisende rails stellig te pletter geslageu zijn. De reizigers uit het raam hangende en uit alle macht om hulp roepende, werden nog intijds door eenen spoorwegwachter opgemerkt, die den niets kw«ads vermoedenden machinist het roode noodlicht moet hebben voorgehouden. Het verkeer der lijn is den geheelen nacht daar gestremd geweest. Eerst den volgenden ochtend was het gelukt de baan weer berijdbaar te maken. Zondagochtend half zes ure werd tusschen Jekschot en de Haag onder de gemeente St. Oedenrode langs den weg het lijk gevonden eener vrouw woonachtig te Vechel. Op het lijk werden sporen gevonden dat de dood zou zijn veroorzaakt door het toebrengen van slagen op het hoofd tengevolge waarvan de maréchaussés uit Vechel lerdere maatregelen namen tot opsporing van den dader, dien zij weldra aantroffen in eene herberg langs den Udenschen weg. Het bleek te zijn zekere L. G., oud 49 jaar een gemeen sujetdis kortelings was ontslagen uit Ommerschans waar hij 7 maanden voor dronkenschap had doorgebracht. De verdachte werd spoedig tot volledige be kentenis gebracht en is reeeds hier ter beschik- van de justitie gesteld. Diefstal moet aanleiding tot deze misdaad zijn geweest. ('s H. C.) Aan den brigadier der kon. maréchaussée Droog te Heeze is hst ter. tweedenmale io dit jaar gelukt eenen brandstichter op te sporen en tot bekentenis te brengen. Thans is het een landbouwersknecht W. v. L., te Leende woonachtigdie in den avond van 11 Sept. jl. den brand moet hebben gesticht in een turfscbop van den landbouwer Van Beek op Boshoven aldaarwaardoor zes landbouwerswo- ningen in asch werden gelegd. Het bestuur van den Nedeilandschen Journalistenkring heeft een schrijven ontvangen van den secretaris der ,/Nederlandsche Vereeni- ging van Weldadigheid te. Parijs, met de mede- deeling dat io de laatste maanden vele Neder- landsche werklieden of kantoorbedienden op goed geluk naar Parijs komen, in de meening, dat de op handen zijnde iuternationale tentoonstel ling werk in overvloed geeft. In die verwach ting worden alleu zonder onderscheid teleur gesteld er is geen werk en wie zonder middel van bestaan te Parijs komt, staat er aan ellende bloot. In die ellende wenden dan velen zich tot de hierboven genoemde Vereeniging; deze is ech ter om verschillende redenen niet bij machte om te helpen reeds daarom niet omdat hare sta tuten bepalen dat alleen onderstand zal worden verleend aan Nederlanders, die minstens een jaar te Parijs woonachtig zyn. De bovengenoemde VereeDiging wenschf daar om op deze omstandigheden de aandacht geves tigd te zien ter waarschuwing van het publiek Io het algemeen en van het Nederlandsche werk volk in het bijzonder. Bij het hevig onweder van Vrijdagavond werd de hooge schoorsteen van da weverij van de Leidsche katoenmaatschappij, directeuren ae heeren Driessen te Leiden door den bliksem getroffen. Toen het ongeval plaats had on geveer half tien werd er op de fabriek niet gewerkt en was er gelukkig niemand in de on middellijke nabijheid van het gevaarte. De bliksem baande zich een weg langs den schoor steen naar beneden, na var, de kroon tot op eenige meters in die richting de helft aan de stadszijde te hebben afgenomen. Langs zijn verderen weg naar beneden ontnam hij aan het metselwerk een breede strook, hier en daar een a twee centimeter dik. Het valt nog moeielijk te zeggen waar de bliksem zich een uitweg heeft gebaand men vermoedt, dooreen voorraad steen kolen, die onderaan den schoorsteen was opge slagen, in den grond. De steenmassa die naar beneden is gekomen is tot gruis geslagen eo zoo danig in alle richtingen verspreid, dat omliggende fabrieksgebouwen tuinen straten en grach ten, als het ware door een regen van puin wer den overdekt. Behalve in woningen ir. de omgeving, waar tot op 50 a 60 meter afstand ruiten door de uiteenspattende steeneD zijn verbrijzeld, is in de fabriek zelf een ontelbaar aantal ruiten van het glazen dak ingeslagen, en is zelfs van een ge deelte van de gebouwen de geheele glazen be dekking met houten raming vernield eu in de lokalen geworpen, waar machinedeelen werden verbrijzeld en een groot aantal weefstoelen eo katoenspoelen den geheelen nacht aan de aanhou dende regens waren blootgesteld. Het inwendi ge van spinnerij en weverij levert een bedroeven- den aanblik op; de waterschade is belangrijk en heel wat handen zullen Doodig zijn om aan alles het gewoon aanzien terug te geveu. Het terrein buiten de fabriek en de bevloe ringen der zalen zelf zijn met steeobrokken be zaaid. Wie de vernieling niet gezien heeft kan zich van den omvang geen begrip vormen bij wie het wél hebbeu gezien moet vel terstond de gedachte zijn opgekomen aan de onbereken bare gevolgen van het ongeluk, wanneer er op dat oogenblik in de fabriek gewerkt was gewor den. Ook door den schok ziju enkele houten deelen zoo b. v. eene trapleuning, losgelaten. Men hoopt alles zóó te schikken dat de werk zaamheden einig vertraging zullen ondervinden. \oor wie tot het fabrieksterrein geen toegang hebben is de vernieling aan den schoorsteen het b»st van de stadszijde te zien. Var. de Singel zijde ziet men slechts de verwoesting aan de kroon er van. (L. Q j CAPELLE, 18 Oct. Ouder begunstiging van zacht en droog weder had heden na middag alhier de aangekondigde harddra verij plaats, waaraan door zeven paarden werd deelgenomen. De harmonie van Waspik vervroolijkte 't feest, dat van 1 tot G uren voortdurend op 't terrein van 't Yeerpad en daarna elders werd gevierd. Na kampen en wederkampen was de uitslag van de eigenlijke harddraverij als volgt De prijs van 50 gulden werd gewonnen door De malle Jan", eigenaar: M.ï)e Roon van Raamsdonk, berijderP. De Roon van Cape Hede eerste premie, 25 gulden, door ,De Deugd", eigenaar en berijder A. Sneep vau Capelle; de tweede premie, 10 gulden, door /Nelly" eigenaar: W. Hageoort, berijder P. van Alphen, beiden van Capelle. Ten slotte reden nog de vier paarden, die afgereden waren, om eene extra premie van 10 gulden en ditmaal was de winner A. Straver, van Babiloniënbroek. Ook in een geldelijk opzicht is de zaak goed geslaagd, daar behalve de reeds vroe ger in dit blad vermelde ingezamelde som, nog ongeveer 60 gulden aan toegangsgelden is ontvangen. Het gerechtshof te 's Bosch heden uit spraak doende in de zaak van den vroegeren directeur var. het rijkspost- en telegraafkantoor alhier, heeft hem van rechtsvervolging ontslagen. geadresseerd aan onbekenden. Van Waalwijk. J. Meelis Drunen. J. Z. Heern. Id. P. de Kruijff. Elshout. J. Klerks. Id. J. van Loon. Id. Breifk aarten. A. van Rigteren. Utrecht. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De waarn. directeur, BRAUCKMANN. te WAALWIJK, zal ten huize van CORN. KROL Jz. te Baardwijk, tegen primo November, voor WAALWIJK-BESOIJEN-SPRANG en BAARDWIJK, ter vervanging van den heer J. G, KORTHOUT, te Waalwijkdie op zijn verzoek eervol uit die functie is onthe ven. Zich te adresseeren aan de Directie te BERGEN-OP-ZOOM. Op Donderdag den lOer, November 1887 des middags ten 12 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door Burgemeester en Wrethouders van Drunenin tegenwoordig heid van een Ambtenaar van den Provin cialen Waterstaat, worden In perceelen en in massa. De aanbesteding geschiedt bij enkele in schrijving. Inlichtingen te verkrijgen bij den Bur gemeester van Drunen en bij den Opzichter I. I. LUGTEN Bzn.te Heusden. Daags voor de besteding, des voormiddags ten 11 ure, wordt de noodige aanwijzing in loco gedaante beginnen aan de Lage Pa pesteeg nabij het Gemeentehuis. De bestekken zijnzoolang de voorraad strektop franco aanvrage, onder toezending van f 1verkrijgbaar bij den Burgemeester van Drunen. Uitgebracht VWAALWIJK19 October 1887. UITSLAG der Herstemmnig voor 3 leden van den gemeenteraad. Wit Briefje. 277 stemmen. Yan onwaarde 3 n Hiervan bekwamen Jud. Timmermans Wz. 146 stemmen. J. LeBlanc. 128 Gekozen J. Timmermans Wz. Geel Briefje. Uitgebracht 277 stemmen. Onwaarde 2 Hiervan bekwamen Ch. F icq 145 stemmen. Jac. Gragtmans 143 f/ Jud. Timmermans v.Turenhoutl32 A. H. Van Schijndel. H3 t/ Gekozen Ch. Ficq en Jac. Gragtmans. dat met de boogingen staan H. A. C. 2 48 40 HOOILANDover 't Diep in Groot Waspik, A. 197, 196 en ged. 195, op f3250. 2 11 10 dito aldaar in Klein Waspik, B, 394, 393 en ged. 28, op f 28C0. 2 26 70 Naast bet vorig perceel, B. 395, 396 en ged. 23, op f 2900. 0 24 90 dito aldaar in de GeerenB 25 en 26 op f 250. Toeslag Donderdag 20 October 1887, des avonds 7 uur, te Waspik, in de Harraoniezaal* H. A. C. 4 41 80 HOOILAND, genaamd lO^a Geerd, zijnde Voorland in Neder- veen, B. 13 f 9300. 2 71 60 dito genaamd //Aanwas", A. 31 en ged. 30. Beiden in buur tot en met 1888 f 2500. 0 50 40 VVEILAND aan de Nieuwevaart, E. 139. In huur tot en met 1890 f 800. Toeslag MAANDAG 24 October 1887, 's middags 12 ure, ter herberge van M. BOESER, te Capelle,

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3