TE KOOP Een bokkenwagen Varkensslagerij versch, gezouten en gerookt Laatste Berichten. Advertentién. NOTARIS RANT Dewed. KRAUWERS Het Marktgeld Handelsberichten. Ingezonden stukken. openbaar verkoopen Bij veiling gevraagd: Waalwijk, V A B K ,i S VLEESCH Openbaar Verpachten: Gevraagd Kost en inwoning, met vrije zit- en slaapkamer CORRESPONDENTIE. TE WAALWIJK, op Zaterdag 17 Dec. 1887 Bij afslag op Zaterdag 31 Dec. 1887 30 cent carb« -Lades, ribbetjes, enz. 32Vs cent worst. op Zaterdag 17den dezer tegen 15 Januari a. s. aanmerkelijk gewassen was de stand Zaterdag middag 4 ure 6.07 m. -f- A. P, thans teekent de peilschaal 8.20 m. -f- A P. De uiterwaarden en binneupolders ioopen allengs onder. Ook de rivier de Raam is sterk wassende. Daar de be richten van boven nog was melden, is de vrees voor een hoogen waterstand niet geheel van grond ontbloot. Bakker Co. De heer Hoogeboom van Tetterode deelt in de Arast. Ct. mede, dat de overbekende C. J. Bz. Bakker te Landsmeer tot confrère had C. H. Visser, die op dezelfde manier als Bakker goe deren trachtte machtig te worden. Als de evenbekeude Dirk van Driel uit Put- tershoek zich bij hen voegde, zou het eeu aardig klaverblad zijn Zaterdagavond hebben de rijksambtenaren een der beruchtste zoutsmokkelaars van Noord- Brabaut nabij Wouw (N.-B.) aangehouden; hij vervoerde met een kruiwagen ruiur 200 pond zout. De man was nog slechts 4 dagen uit de gevangenis ontslagen, waarin hij 3 maanden voor dergelijke feiten had doorgebracht. Te Venloo hebben de rijks- ambtenaren een niet alledaagscke aanhaling gedaan. Ver scheidene malen achtereen kwam een zelfde per soon met een beladen kruiwagen uit Pruisen naar zijne woonplaats te Venloo, zonder dat men eenige fraude ontdekken kon. Thans echter werd het voertuig nader onderzocht, en bevond men eindelijk dat een kunstmatige dubbele bodem was aangebracht, waartusschen 18 liier spiritus ver borgen wareu. De mau zal nu daarvoor terecht moeten staan zijn kunstige kruiwagen is in be slag genomen. Een tot vertrek gereed staande goederen trein op het statiousterreiu te Venioo is door een rangeerenden trein in de zijde aangereden, waardoo»* zeven geladen waggons in elkander drongeu en geheel verbrijzeld werden. Ook de goederen zijn daardoor meerendeels vernield. Per soonlijke ongelukken hadden Diet plaats, doch de materieele schade is zeer groot. In de nabijheid van Heerde, vlak bij de spoorbaan, is de boerenwoning (tevens winkel) van H. de Graaf eene prooi der vlammen ge- wordtn. Behalve de levende have verbrandde ua- genoeg alles. Water was er moeielijk te krijgen, zoodat de brandspuit bijna onverrichierzake moest terugkeeren. Alles was verzekerd. Meu meende de oorzaak van den brand in den schoorsteen te moeten zoeken. In den nacht van 7 op 8 dezer is te Berg- haren bij den winkelier P. een brutale diefstal gepleegd. Men heeft zich door het uitsnijden van eene ruit toegang verschaft en o. a. uit den winkel ontvreemrlmeel, kotfieboonen, olie en ook geld uit de lade. Tot heden is het aan de politie niet mogen gelukken, den dader op ie sporen. De volgende bijzonderheden worden ver meld aangaande een spoorwegongeluk, dat de vorige week heeft plaats gehad te Lage Zwaluwe 't Was de trein, die 8.38 naar Moerdijk ver trekt. Hoewel hij al in de nabijheid van 't station was, werd er niet gestopt. Hij liep met volle stoom tegen deu stootbok, waarvoor hij moest ophouden, verbrijzelde dezen, zoodat dc stukkeu op eeu afstaud van circa 20 meter wer den weggeslingerd. Daarna liep hij over het perron en nam een hoek van de dameswacht kamer mee, waardoor de gevel van 't station óp de helft gescheurd werd en een groot aantal ruiten verbrijzeld werden. Eindelijk werd zijne vaart gestuit, doordat hij ongeveer 1 meter in dcu grond zakte. De locomotief voerde twee wa gens mee, waarvan de achterste een rijtuig was met 4 a 5 passagiers, die gelukkig met den schrik zijn vrijgekomen. Na den geheelen nacht en den daarop volgenden dag te hebben doorgewerkt, stond Donderdag-avond de machine, die nog al beschadigd is, weer op de lijn. Uit Nieuwediep van 9 December Het Duitsche schip „Renown", kapitein Ro.se- nau van Bangkok, laatst van Potsmouth met rijst naar Bremen, is op de Pannckoek gestrand. Het schip werd van Portsmouth gesleept door de Duitsche sleepboot „Assecuradcur" en had aldaar ook een Duitschen loods er. 6 pom- pers aan boord gekregen. Ook tijdens de stran ding werd het schip gesleept, en de „Assecura dcur" bleef in de nabijheid der strandingsplaats. Elf man der equipage zijn door de reddingboot gered de overige 14 zitten in het want, terwijl het schip geheel onder water is. De.sleepboot Hercules" is met de reddingboot hedenavond vao een tweeden tocht onverrichterzake terugge komen daar de brandiug te hevig was om het schip te kunnen bereiken. Van 10 Decerader 's morgens De groote- en fokkemast van de „Renown" ziju over boord gevallen waardoor vele moeie- lijkheden gepaard met hooge zeeën, worden ondervonden. De reddingboot met de sleepboot „Hercules" wenden nieuwe pogingen aan tot redding der schipbreukelingen. De sleepboot „Assecuradeur" is uit zicht gestoomd. Van 10 December 's middags Heden zijn nog 7 der opvarenden van het gestrande schip „Renown# door de reddingsboot gered en te Nieuwediep aangebracht. Twee man zijn verdronken eu vijf moest men achter laten die men morgen wel zal trachten te redden. Van 11 December: Het is gelukt de vijf man die nog aan bootd van het schip „Renown" waren, te redden. Drie hunner zijn in het hospitaal opgenomen. De Renown" was met vracht en lading rijst grooteudeelsaande beurs te Bremen verzekerd voor 150,000. Twee boerenarbeiders waren op de hofstede van H., te Soelrewaard aan het stoeien, terwijl een van hen een geladen geweer in handen had. Het schot ging af en de ander werd zwaar ge troffen. Hoewel niet terstond een lijk kon hij, volgens verklaring van den inmiddels ontboden geneeskundige, dr. P.. nog slechts enkele uren leven. Hij is gehuwd en vader van drie kinderen. Op de Waal nabij Dreumel beeft eene aanvaring plaats gehad tusschen eene geladen schuit eu de stoomboot Oscar. Eerstgenoemde bekwam geen schade doch van de laatstgenoem de was het rondgat geheel ingedruktechter boven den waterspiegelzoodat zij voor zinken gevrijwaard is. Een ooggetuige deelt aan de „Nijm. Ct." mede dat hij Donderdag middag met vier me dereizigers in eene derde-klasse-wagen van den spoorweg van Arnhem naar Nijmegen zittende, een zeer onaangenaam avontuur had. Te Arnhem werden nieuwe waterstoven in den wagon ge schoven waarvan er een even voorbij het station Arnhem, met vreeselijk geraas sprong, waardoor zich niet alleen een erge damp ver spreidde maar ook een der reizigers door het warme water ernstige brandwonden bekwam. De berichtgever schrijft de oorzaak van deze ontploffing daaraan toe, dat de stoven niet met warm water gevuld maar boven het vuur ge warmd worden. Aan het station Nijmegen werd van het gebeurde aangifte gedaan. Den wisselwachler v. d. L. te Bokstel werd Zondag namiddag even na 4 uren de rechtervoet boven deu enkel door eene locomotief verbrijzeld. Waarschijnlijk is eigen onvoorzich tigheid schuld. Door den treiu uit Nijmegen die om 9.13 te Arnhem aankomt werd tusschen de brug over den straatweg naar Oosterbeek en Heienoord eeu wegwerker van den staatsspoorweg overreden. De ongelukkige moet terstond eeD lijk zijn geweest. (Arnh. Ct.) In de bierbrouwerij der firma Dittmaun eu Sauerlander te Vaikeuburg is Vrijdag namid dag een waterreservoirzwaar ongeveer 45.000 kilonaar beneden gestort in zijnen va' nog twee reservoirs van eene aanzienlijke zwaarte medesleepende. Men vreest voor het instorten van de muren vau het gebouw. Persoonlijke ongelukkeu hebben niet plaats gehad. Waspik, 9 Dec. In tegenwoordigheid van talrijke belangstellenden, had heden bij de Gebrs. Brokx alhier, opnieuw eene proefneming plaats met eene braudwaarborgkast vervaardigd in hunne in dit opzicht gunstig bekende werk plaats. Do proef gelukte uitstekend, daar bij de ope ning der kast, die witheet was gestookt, bleek, dal de daarin geborgen papieren, ougeschondeu waren gebleven. Dat dit ongetwijfeld wel de beste aanbeveling is voor de soliditeit van het werk der genoemde fabrikanten, behoeft zeker geen bevestiging. Aangezien Jantje van Tilburg tegen aan staanden Zaterdag over het zelfde onderwerp liet woord heeft, gevraagd, houde onze gewone berichtgever het ten goede, dat wij zijne mededeelingen, betreffende de feesten der liedertafel, in dit nummer slechts beknopt hebben weergeven. Parijs 13 December. De boodschap van den president luidt Alle krachten welke ik bezit, moeten aan miju land behooren, en ik wil trach ten te rechtvaardigen het vertrouwen, door de nationale vergaderiug in mij gesteld. Ik hoop dat de kamer en de senaat mij hunne vader landslievende medewerking zullen verleenen. „Het congres heeft terzelfdertyd dat het gaf het indrukwekkende schouwspel van de groote vergaderiug, vervullende het mandaat, haar door de grondwet verleend duidelijk als zija wil doen verstaan dat elke oorzaak van oneenigheia ter zijde worde gesteld dat behartigd wordeu de belangen waarmede het leven van den staal is gemoeid en zijn wettige invloed naar buiten, en het beval (ie vueenigiug der volksvertegen woordigers, getrouw aan de instellingen. „De eerste plicht van den voorzitter der re publiek is dusde regeering te bez.elen met eenen gt est van eendracht eu eensgezindheid. Hij zal trachten gemakkelijk te maken de nood zakelijke overeenstemming onder u door u te roepen op het gemeenschappelijk terrein der ze delijke en stoffelijke belangen van het volk, van rustveiligheid en vertrouwen opdat het land de.ele in de weloverwogen vorderingen der prac- lische hervormingenbestemd om den arbeid aan te moedigen het crediet te versterken hervatting van zaken te weeg te brengen, de tentoonstelling van 1889 voor te bereiden. De regeeririg zal zich bezighouden met den t ^estand van den arbeid de verbetering der financiën het evenwicht der begrooling, de vereenvoudi ging van het beheer en eene onberispelijke be handeling van zaken. Zij zal zich iu ruime mate bezighouden met leger tn vloot. De kamers zullen verplicht zijn, aan de re geeririg te verzekeren de macht om dit programma te verwezenlijken eu het land voor te bereid n voor eenen duurzamen staat van vreedzame en vruchtbare activiteit. Zoo doende zullen zij aan Europa het uitnemendst bewijs geven vau Frank- rijk's vurig verlangen om deu algemeenen vrede te helpen bevestigen, eu zullen zij de handhaving en de ontwikkeling der goede betrekkingen met de mogendheden gemakkelijk maken." Ten slotte wordt een beroep gedaan op den vaderlandslievenden zin der tv, ee kamers. In de kamer werd slechts het slot der boodschap met eenige toejuichingen begroet. Ti- rard diende vervolgens een ontwerp in, waarbij een voorloopig krediet voor drie maanden wordt gevraagd. Het ontwerp werd verzonden naar de commissie, en daarna werd de zitting opgeheven. De raadkamer heeft in de zaak Wilson en Gragnon geen termen tot vervolging gevonden, zoodat zij van rechtsvervolging zijn ontslagen. Berlijn, 13 December. Bij de tweede lezing van het ontwerp betreffende de graanrechten, heeft de rijksdagna een debat var. meer dan zeven uren, het voorstel der regeering voor tarwe en rogge (6 mark) met 238 tegen 108 stemmen verworpen, en daarentegen de voorgestelde tar- webelasting van 5 mark met 227 tegen 125 stemmen aangenomen, alsmede de roggebelastiug van 5 mark met 213 tegen 126 stemmen. Voort zetting morgen. GORINCHEM, 12 December. Men besteedde voor: ristarwe f7,a 7.75 roode dito f 6,25 f6,75, witte dito f6,25 5 16.50 inl. rogge f5,— 5 5,25 buitenl. dito f4,— a 4,50 gerst f4,a 4,50, haver f2,50 5 3,25 beste kook- erwten f7,a 8,lijnzaad f5per hectoliter. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 216 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeicn f170 260 Kalfvaarzen f100 a 160 Melkkoeien f 140 5 200 Hokkeling ossen f ll/s jarige ossen f 80 5 120 Guiste vaarzen f 70 5 120 Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 6 5 12 Aangevoerd 31 varkens van 17 a 18 c.voor dito 5 c. per half kilo, 120 biggen van 4. tot f 8 per stuk. Boter 60 5 70 cent per half kilo. Eieren f 1.80a 1.90 per 26 stuks. RO TTERDAM 12 December. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 6.60 5 f 6.80 Mindere en geringe f 5.80 6,50 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.5 5.30; dito mindere f4.60 5 4.90. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 5.a 5,40mindere f 4,50 a 4,90beste Zomer f 4 80 a 5.— mindere f 4,30 a 4.70. Haver. De beste f2.75 5 3.25. Mindere f2.a 2.60 Paardenboonen. De beste f5.70 5 5.90. Duivenboonen van f6.25 a 6.75. Bruine boonen de beste f9,75 a 10,25; Mindere f9,5 9.50. Witte boonen. De beste f 11.50 5 12. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 7.25 5 7.50 mindere van f 6.90 a 7.20. Schokkers van f7,50 5 8.50. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f9.—a f 9.50 Zomerzaad f0,tot f0. Kanariezaad f8.25 tot f8.50 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Ik ben gewroken De treurige figuur, die DE FLUIT geslagen heeft bij de uitbarsting van den laatsten brand, is mijne vreugde en mijne verheffing hare nederlaag is mijn triomf, en 't is nu bewezen, dat haar kin derachtig, pedanterig geteut een voor haar droevig en schril contrast vormt met mijn mannelijken, degelijken klap. Toen een edel menschenvriend in een der vorige nummers van de Echo mijn partij opnam, drong zijn lof m; w .id als de geur van een welri raad, door in mijn een zame cel en verkwikte mij in mijn rustige, roestende rust. Ontvang mijn dank daarvoor onbekende, fiere Klepridder, gij, die de on schuld tracht te beschermen en waardeering schenkt, 'aan wie bogen kan op jarenlange nooit verzwakie plichtsvervullingIk bid tl voort te gaan in uw pogen en niet op te houden, vóór ik in eere hersteld ben, en de FLUIT met al hare vuige aanhanger.- van het aanschijn der aarde verdwenen zijn. Het aantal van deze onze vijanden is helaas nog zoo aanzienlijkWees niet te kieskeu rig in het aangrijpen der middelen welke strekken kunnen tot hunne verdelging Ver mijd allen omgang met deze verwatenen, en waarschuw met nadruk en zonder ophouden de argeloozen, die wellicht het onderscheid nog niet kennen tusschen het goede en kwa de, tusschen de brave KLEPPERS en de verfoeilijke FLUITISTEN. Weiger hun op straat de burgerlijke beleefdheid en groet met in 't oogvallenden zwaai en buiging degenen van wie gij zeker zijt, dat zij onze partij zijn toegedaandit is de beste en ver standigste manier om hun onze publieke ver achting te toonen. Als uwe slaapmuts versleten is schaf u dan geen andere aan in den winkel van een Fluitist: het is een vervloekte slaapmuts! En wanneer uwe vrouw luren noodig heeft voor uw jongste kindje koop ze dan bij iemand, die met hart en ziel de principes van de Klep aankleeft, of althans den uiter- lijken schijn daarvan aanneemt: het zijn ge zegende lurenStop uwe ooren voor de muziek der FLUIT en trek een gezicht, of zij u meer hindert, dan het scherpen eener zaag. Als de Fluitist bier drinkt neem dan wijn of iets anders, maar in geen geval bierals hij uitgaat, blijf dan thuis, en als hij thuis blijft, ga dan uit. Blaast hij van de hitte, verkondig dan, dat 't een steen dik vriest, en span uwe paraplu uit voor den regen, als hij beweert, dat 't mooi, droog weer is. Kortom, toon uwe innige verach ting voor zijn persoon, en uwen afkeer voor al, wat hij doet en spreekt. Zie, zoo zult gij zijnen overmoed en zijnen trotsch breken en hem ten laatsten doen bukken aan uwe voeten. Zoo, deemoedig voor u neergehurkt, zal hij nog een wijle in het gezicht van vele toeschouwers door u geringeloord en einde lijk veroordeeld worden om in het openbaar een KLEPJE te dragen in miniatuur, tot af schrik der verstokte FLUITISTEN en tot opwekking van alle weifelende KLEPPERS! Het daagt reeds in 't OostenVol hoop wacht ik de toekomst af! De afgedankte Klep. A an allendie bij gelegenheid mijner ■"■herkiezing tot lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken van hunne belang stelling deden blijkenbetuig ik bij deze oprechten dank. Waalwijk f 14 Dec. 1887. C. G. v. p. HEIJDEN. zal ten verzoeke van Mej. MAAIKE DE WAAL Wed. Corns. POORTER te Aalburgin het in het Hotel van Hen heer Van Maurik te Heusden, telkens des voorrniddags elf uur: Een BOERENHOFSTEDE te Aalburg in de Polsestraat, bestaande in huis, schuren, bakhuis, erven, tuin, boomgaard bouwland en hak hout, sectie C. nos. 260, 261 262 263, 600 en 870, groot 1 hectare 83 aren 10 centiaren. Bewoond door de eigenaresse. Genoemde notaris geeft inlichtingen. op twee wielen. Onder letter A. aan het bureau van dit blad. TE bericht bij deze dat zij in hare oude woning in de Stationsstraat alhier, GEOPEND HEEFT EENE waar steeds verkrijgbaar zal zijn. De prijs van het versch Yarkensvleesch is gesteldop Zij beveelt zich beleefdelijk aan. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk zullen, voormiddags 10 uur ten raadhuize alhier, in het over 1888. V oorwaardenwaarop de verpachting geschiedt, ter secretarie ter inzage. Zegt het voort. VOOR EEN JONGMENSCH Franco brieven met opgaaf van conditiën letter R postkantoor Gemert.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3