Nummer 9. Zondag 29 Januari 1888. lle Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. GEWAAGD SPEL. TL 9 "1UUJ "lui9 XJ ANTOON TIELEN, ""~lU:iTKXL.-\Nl). Frankrijk. Engeland. Duitschland. IlUJJUi UITGEVER: Waalwijk. vuldiging Vermoedelijk zuiver Verhouding Klasse. inkomen. ci jfer. V Tot f 300 vrij. 2. Yan 301 tot 500 met 1. 3. 501 1000 n I1/,- 4. 1001 n 1500 n iv2. 5. u 1501 u 2000 n 13/1- 6. 2001 u 2500 2. 7. u 2501 u 3000 u 2 V4. 8. u 3001 a 3500 n 2 V2. 9. 3501 u 4000 a lü. 4001 a 4500 3. 11. u 4501 5000 3 V4. 12. u 5001 u 5500 3V>. 13. u 5501 6000 33/4. 14. 6001 ri 6500 n 4. 15. 6501 u 7000 n 41/4- 16. 7001 7500 n *l/s. 17. 7500 n 8000 4 »/4. 40 De Echo van het Zuiden, DU blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden/1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. mmm-smu-*agneaiiii ■■■iigiiiii iiij.i Advertentiën 1—7 regels j 0,60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land°worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. wmgm L'M'L Naar aanleiding van het door den bur gemeester aan den raad overgelegd ontwerp progressieve belasting heeft een der raadsle den een tegenontwerp samengestelddat bij de beleefdheid had aan ons ter opname af te staan, Zoo als men zal zien wijkt het, behalve in de berekeningen nog al belangrijk af van het oorspronkelijke. Art. 1. De grondslagenwaarnaar de hoofdelijke omslag geheven wordt, zijn de volgende De vermoedelijk zuivere inkomsten voort spruitende uit bezittingende renten van effectenhypothecaire en andere uitstaande kapitalende zuivere inkomsten van ambten en bedieningen beroepen bedrijven ol am bachten van pensioenen lijfrenten, en alle andere periodieke uitkeermgen en inkomsten hoe ook genaamd met dien verstande a. dat het geschat inkomen uit ambten bedieningen beroepen bedrijven of ambach ten pensioenen, lijfrente, of andere perio dieke uitkeeringenslechts voor 3/4 worden belast. b. dat de belastingschuldige die bij het opmaken der kohieren met de opvoeding, en verzorgingvan kinderen beneden den leeftijd van b. v. 15 jaren, of van an dere familieleden buiten staat om in hun eigen onderhoud te voorzienbelast zijn eene vermindering van het geschat inkomen genieten, van 5°/0 van elk dusdanig kind of onverzorgd lidzonder dat de vermin dering 25°/o mag te boven gaan. c. dat mede zal kunnen worden gelet op de huiselijke omstandighedendie den belastingschuldige bijzonder zwaar drukken. d. dat zijdie met inachtneming van vorenstaande bepaling geen grooter inkomen dan f 300.hebben niet worden aange slagen. Art. 2. Indien de in 't vorig art. be doelde vermoedelijke inkomsten niet met genoegzame zekerheid kunnen worden nage gaan zullen deze afgeleid worden uit den uiterlijken staatde levenswijze en de vertering van den belastingschuldige. Art. 3. De uitkomst van het naar de beide vorige artikelen opgemaakte bedrag wordt voor eiken belastingschuldige tot een belastbaar inkomen herleid door vermenig- ii li i/ ii ii ii ii ii li H II II ii II ii Vrij naar het Hoogduitsch van IIERMINE FRANKENSTEIN, d o o li LUCIFER. Hoofdstuk XXI. DROOM EN WERKELIJKHEID. Lady Rokeby en Digby Borne waren aldus door den echt vereenigd. Het jong gehuwde paar zou nog eenige weken op Rookhurst blij ven, en zich dan hegeven naar Rokeby-House, het weduwengoed van lady Rokeby thans mrs. Borne, en 't was bepaald dat Nina hare stief moeder derwaarts zou vergezellen. Ook Ralph Borne zou er komen, en mr. en mrs. Borne beloofden zich zeer veel van dat gedwongen samen zijn van het jonge paar. Eindelijk was het bal afgeloopen en langzamerhand verbreid de zich diepe stilte in de ruime gewelven van het slot, waar eenige oogenblikken te voren nog de grootste luidruchtigheid had geheerscht. Allen hadden zich reeds ter ruste begeven. Nina had reeds uren geleden haar bed opge zocht, maar geene rust kunnen vinden, omdat de gedachte aan haar vader haar niet verliet. Zijn beeld vervolgde haar onophoudelijk, en steeds spiegelde hare opgewonden fantaisie haar zijnen gruwzamen strijd met het wilde dier voor. Eindelijk toch deed de natuur haar recht gelden, en zij viel in een diepen vasten slaap. Plotseling echter sprong zij volkomen wakker in haar bed omhoog, hare oogen puilden uit hunne holten, een koud zweet bedekte haar voorhoofd en een kreet van ontzetting ont snapte aan hare lippen. Met schuwen, vreesachtigen blik zag zij om zich heen. De witte bedgordijnen bewogen zich in den door het open venster binnenko menden tocht. Rondom haar lag alles in diepe, nachtelijke duisternis. Hare stem klonk wild en klagend door den nacht. «O papa 18. boven de f 8000 met 5. Voor bloedverwanten, die te zamen wonen en één gezin uitmaken doch volgens art. 2. lett. b. van het ontwerp besluit van B. en W. afzonderlijk worden aangeslagen, wordt voor de toepassing dezer schaalhet ge- ik droomde ach was het een droom dat hij nog leefde Ik zag hem bleek en ma ger voor de deur eener hut in de Indische hooglanden staan en ik hoorde zijne stem de namen Victoria Nina roepen. Hij is niet dood neen, hij is niet dood Zoo waar ik zelf leef, geloof ik, dat papa nog in leven is O mijn vader mijn vader 'tWas zoo wat één uur 's nachts, toen Nina uit haren droom ontwaakte. In Indie was het op dat oogenblik zeven uur 's ochtends. In de koele schaduw van het heerlijke Himalaya gebergte liggen talrijke landhuizen of bungalows die op bepaalde tij den door engelsche kooplieden, die anders in Calcutta wonen met hunne familien, door offi cieren van het engelsche legerof andere vreemdelingen worden betrokken, die het heete klimaat aan de kust of in de lage streken op den duur niet kunnen verdragen. In het ge bergte vinden zij de noodige frissche lucht en daardoor herstel. Op een dezer bungalows moeten wij thans de aandacht onzer lezers vestigen. 't Was een licht, vroolijk uitziend gebouw, uit bamboes opgertrokken en met palmbladeren gedekt. Eene brëede veranda omgaf het gan- sche huis, dat slechts vier kamers en eene groote zaal bevatte. Niet ver van de bungalow en achter dezelve stonden twee bijhouwen de keuken en de woning voor een half dozijn inlandsche be dienden. 'tWas 's morgens ten zeven ure, en onge veer op 't zelfde oogenblik, dat Nina verschrikt uit haren droom opsprong, dat overste Krigger in de schaduw zijner veranda achteloos op een bamboezen sofa lag. Hij droeg een linnen pak met breeden stroohoed en las, terwijl hij lang zaam eene sigaar rookte, eene Engelsche cou rant, die de besteller hem zoo even gebracht had. De overste was een zeer krachtig man van middelmatige lengtemet een zeer warme, welwillende inborst. Van den jongen George Rokeby had hij zeer veel gehouden en betreurde niet alleen zijnen dood, maar ook het tragische zamenlijk inkomen tot maatstaf genomen en het daardoor verkregen belastbaar inkomen verdeeldzoo na mogelijk in evenredigheid van elks daarin komend aandeel. Art. 4. De uitkomstenvolgens de in het voorgaande art. aangegeven berekening verkregen, wijzen de belastbare sommen aan, waarnaar ieder belastingschuldige, in gelijke evenredigheidwordt aangeslagen overeen komstig de behoefte van het dienstjaar blijkens de begrooting. De pogingen in Frankrijk, om er den in voer van geslacht vee uit het buitenland tegen te gaan, vinden daar te lande van onder scheiden kanten krachtige bestrijding. Zoo heeft de vice-president van het syndicaat der Parijzer Centraalhal, de heer Blin, medege deeld, dat zijn huis in 1887 uit Oostenrijk- Hongarije, Duitschland en Holland 77.690 schapen in ijswagens heeft laten komen, die eene voortdurende temperatuur van 34 gra den onder nul hadden. Die dieren wogen te zamen 1.493.627 Kg. en werden voor 1,971,640 fr. verkocht, zoodat het kilogr. gemiddeld op 1 fr. 32 cent kwam te staan. Geen enkel van deze schapen is door de vleeschschou- wing afgekeurd. De Rappel komt krachtig op voor de verdere toelating van dat vleesch in Frankrijk, in het belang van dat land zelf, en doet opmerken, hoe het levend vee door de beschermende inkomende rechten bijna is buitengesloten, en hoe, blijkens de opgaven van Yves Guyot, de invoer van versch vleesch in Frankrijk in de laatste 4 jaren voortdurend is toegenomen. (Van 1884 tot 1887 is de invoer in overeenkomstige 10 maanden van 5,110,500 kilogr. geklommen tot 9,023,440 kilogr). uiteinde van sir George. j?De couranten bevatten niet veel nieuws," mompelde de overste, zijne sigaar uit den mond nemend en eene zware rookwolk uitblazend. «Nog altijd geene hoop dat ons regiment naar Engeland wordt teruggeroepen. En wij gaan hier in dit klimaat bijna allen ten gronde." Hij stak zijn sigaar weder in den mond en klapte in de handen. Een vlugge Indische bediende kwam zonder gedruisch te maken om een hoek der veranda gegleden en bleef na eene diepe buiging voor den overste staan. «Sorbet", zeide de overste kortaf. De dienaar antwoordde: «Ja Sahib" en gleed weg zooals hij gekomen was. De overste leunde achterover en rookte be daard door, totdat de Indiaan met den verlang den drank kwam. Toen legde hij zijne sigaar uit den mond en slurpte behagelijk zijn sorbet. »'t Is jammer dat gij zoo'n dief zijt, Surrah," zeide de overste nu, op zijn dienaar een vasten, ouderzoekenden blik vestigend. «Gij zijt ove rigens een bruikbaar mensch maar gij steelt als de raven en als dat zoo voortgaat weet ik niet of wij u zullen kunnen houden." De Indiaan, een slank bruin man met een gezichtwaaruit sluwheid, boosaardigheid en gruwzaamheid spraken, grijnsde slechts even bij deze aanklachtmaar weersprak dezelve niet. Vroeger was hij George Rokeby's bediende en verpleger geweest en na den dood van dien 'jongen man was hij in het huis van den over ste gebleven. Hij was een ongemeen geschikte, flinke en vlugge knaap, en wist zich op honder derlei wijzen bij den overste onontbeerlijk te maken; maar stelen deed hij werkelijk als de raven, en 'tscheen zelfs den anders zoogoed moedigen overste al te kras te worden, zooals hij het aanlegde. «Gij antwoordt niet," begon de overste, «en hekent dus dat ik gelijk heb. Gisteren avond hebt gij mij weer zoowat vijf goudstukken uit mijn rokzak gestolen." «Daarvoor heeft de Sahib geen bewijzen," onderbrak de Hindoe. De minister Flourens zal niet beslissen, of de onderhandelingen over het handelsver drag met Italië zullen hervat worden, voordat hij heeft ontvangen inlichtingen, welke ter aanvulling noodig worden geacht. In een spoortrein tusschen Gravezon en Tarascon is dezer dagen weer een reiziger le klasse aangevallen door twee mannen die hem trachtten te berooven. Voor zij echter hierin slaagden, kwam er hulp en werden de roovers gevat. De aangevallene was reeds, om de mannen te ontwijken, in een andere coupé gaan zit ten maar zij waren bij een volgend station daar ook gekomen. De toestand van Louise Michel is vrij ernstig. Men heeft den kogel, die in het hoofd moet zijn, nog niet gevonden. De dader van den moordaanslag is een anarchist, Lucas ge naamd, die gewoonlijk zacht van karakter is, en de daad waarschijnlijk in dronkenschap pleegde. Een zonderlinge epidemie is ontstaan in de kazerne de l'Oratoire. De manschappen lijden aan kliergezwellen. De geneesheeren hebben het gebouw doen ontruimen. 300 man schappen van het 140e linie-regiment zijn naar hunne haardsteden teruggezonden. In eene redevoering, te Birmingham ge houden, verklaarde Chamberlain dat de een dracht tusschen de conservatieven en de unio nistische liberalen volkomen is. In de vol gende zitting zou het parlement zich met het Iersche vraagstuk slechts in de tweede plaats bezig houden- In de commissie voor het ontwerp tot uit breiding van den dienstplicht heeft de minister «O, loochen niet, ik kan u bewijzen dat nie mand als gij de vijf goudstukken gestolen heeft. Gij zijt een dief, een leugenaar, en een schurk, Surrah; maar, daar uwe stamgenooten allen dezelfde gebreken hebben zonder van den anderen kant even geschikt te zijn als gij, zoo helpt het niets als ik u weg zend en in uwe plaats een anderen neem. Hebt gij den armen George Rokeby en sir Henry ook zoo bestolen Het gelaat des Hindoes verduisterde en zijne oogen fonkelden onheilspellend. «Surrah was geen vriend van sir Henry," zeide hij kortaf. «Sir ilenry was geen goed gentleman. Drie dagen voor dat de tijger hem verscheurde keek Surrah in sir Henry's beurs en nam er eenige armzalige goudstukken uit; en Surrah keek ook in des kapiteins koffer en nam daaruit eenige brieven en eene naald met brillanten. Plotseling kwam sir Henry en ziet alles; zijne oogen bliksemen, hij pakt Surrah hij den nek en werpt hem de deur uit. Surrah haat sir Henry ja, hij haat hem De anders tamelijk flegmatieke overste ver schrok van den wilden blik, die plotseling uit de oogen zijns dienaars schoot, en thans eerst scheen hij inzicht te krijgen in diens waar karakter. «Ei, zijt gij een zoo volslagen duivel, Surrah", riep de overste uit. «Gij zijt een galgenaas een duivelAls gij sir Henry zoo haattet waarom zijt gij dan langer in zijnen dienst ge bleven en hebt hem zelfs op zijnen laatsten rit vergezeld De Hindoe lachte sluw en boosaardig. «O," zeide hij zacht, «Surrah vroeg vergif fenis, en zeide niet beter te weten als 't hoorde zoo. Sir Ilenry lachte treurig, zeide dat hij in overijling had gehandeld en schonk vergif fenis. Surrah zeide dat hij sir Henry lief had. Dien nacht zond Surrah een bode naar het gebergte." Plotseling hield hij op als hadde hij zich eenigszins verraden. Woidt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 1