Notaris RANT Rijks- ERFHUIS. m Bilj artconcour s, PUIK MOUT Hypotheekbank voor Nederland, Notaris A.J. Ran t, Advertentién. eene meid alleen, NORMAALLESSEN NOTARIS A.J.RANT. G. G. van fluiten, A. J. RANT, NotaflS RANT, to !iaannriji\| Handelsberichten Ingezonden stukken. publiek verkoopen? WAALWIJK. 20 prachtige schilderijen. A. CORMAN, De Rotterdamsche te WAALWIJK, zal publiek verkoopen: PUBLIEK VERKOOPEN: op ViTflag 10 Februari 1888, op Vrijdag 24 FebfilRE-, te WAALWIJK. op Dinsdag 21 Februari a.s., oud porcelein en zwaar verzilverd crucifix met candelabres. KIJKDAG Maandag 20 Februari, SLUITINGDinsdag 14 Februari. STEEDS YOORRADIG 'SHERTOGENBOSCH TE ROTTERDAM, winst voor haar geacht mogen worden? Bo vendien, als elke gemeente hare administratie zoo had ingericht, verkreeg men door com binatie de bevolkings- en sterftetafels voor provincie en rijk. Daarna beantwoordt hij de vraag: hoe moet de administratie ingericht zijn, om altijd te weten wie de oudste, hoe de bevolking en hoe de sterfte naar den ou derdom verdeeld is. Hij treedt hieromtrent in bijzonderheden en geeft zeer practische middelen aan de hand. De 6 Haagsche heeren, die zich ver- eenigd hebben tot het vormen eener „natio nale" partij, hebben thans eene tweede cir culaire rondgezonden, waarin zij de gronden tot vorming eener dergelijke partij breedvoe riger toelichten. Zij verklaren dat voor die partij eenstemmig als hoofdbeginsel behoort te gelden het geraken tothandhaving van het bestaande constitutioneel-monarchaal stel sel als conditio sine qua non; vermijding van aangelegenheden van zuiver godsdiensti- gen aardherziening van het regeerings-re- glement van Neerlandsch-Indië verbetering van den toestand van de arbeidende klasse; verwijdering van de sc.hoolquaestie uit 's lands raadzaal; verhooging van onze weerbaarheid, en voorbereiding tot herziening van het be lastingstelsel. Krachtens het provinciaal reglement ter bevordering van de paardenfokkerij in Noord- Brabant zullen dit jaar in de maand Maart de keuringen van hengsten en merriën ge houden worden te Oss Heusden Zevenber gen en Eindhoven. Tot lid der kamer van koophandel te Tilburg is gekozen de heer J. H. Kaltner. Naar men verneemt bestaat het plan tot oprichting van eene Looiersbeurs te Amster dam; een eerste bijeenkomst daarvan is be paald op Maandag 13 Februari a. s. in het café de Roode Leeuw, Vijgendam le Etage, te Amsterdam, namiddags 3 uur. Op de medeweking van H.H. looiers en handelaren vermeent men te kunnen rekenen. Als bewijs hoe groot de butterine-in- duStrie in de gemeente Osch is diene, dat ver leden week van daar verzonden werd ruim 1,250,000 (een millioen tweemaal honderd en vijftig duizend) halve kilo's butterine. Alle vrees van nadeelige gevolgen te ondervinden van de zoogenaamde Engelsche butterine-wet is hier voor goed verdwenen. Sedert eenige dagen wordt te Rozen - daal vermist de koopman F. de Jong. Maan dag van de vorige week reed hij met zijn hondenwagen uitin de richting van België, en den daarop volgenden nacht is de wagen met twee honden bespannen thuis gekomen doch de goederen en de koopman ontbra ken. Men verdiept zich in gissingen en acht het zelfs niet onmogelijkdat de man door straatroovers is uitgeplunderd en van het leven beroofd. In de wachtkamer van het station Horst liet de handelsreiziger der firma V. O., in granen te Venloo zijn valies eenige oogen- blikken onbeheerd liggen toen hij naar bui ten moest. In den trein gekomen bemerkte hij dat al zijn geldruim f 600 daaruit ver dwenen was. De politie zoekt naar den on bekenden dader. De politie te Amsterdam is er in ge slaagd eene gevaarlijke bende valsche mun ters op het spoor te komen. Reeds eenige personen verdacht van uitgifte van valsch geldwerden in arrest genomen. Zaterdag avond kwam zij tot meerdere wetenschap van de medeschuldigen in het complot. Door de recherche onder leiding van den inspec teur Batelt werd Zaterdagavond de hand ge legd op Smithuis en eene vrouwmet wie hij samenwoonde in de Speijkdwarsstraat no. 6. De arrestant dreef handel in meubelen en gaat in de buurt door als fabrikant van meubelen voor wederverkoopers. Volgens gerucht zou voor eenigen tijd ook zijn broedermede verdacht een valsche munter te zijnreeds kennis gemaakt heb ben met de politie. Een der medeplichtigen Meeuwissen ge- heetenwas reeds in de vorige week in ar rest genomen en heelt thans bekend. Op zijne aan wijzigingen werd de geheime werk plaats gevonden in de Goudbloemstraat bij de Lijnbaansgracht. De daar wonende per sonen werden door de politie overrompeld en gearresteerd. Bij huiszoeking werden verschillende ge reedschappen gevondenalsmede, verborgen in den poot eener tafel1200 valsche munt stukken van f 1. Men meent zeker te zijn nu alle personen van het komplot in handen te hebbenofschoon de nasporingen nog worden voortgezet. (Nbl. v. Ned.) Te Gasselternijveenscheinond geraakte de stoomkorenmolen van G. A. Altona in brand. Het geheele gebouw (de machine kamer en graanloods) werd met den inhoud eene prooi der vlammen. Slechts weinig werd gered. Bij beurspolls was alles verzekerd. De oorzaak is onbekend. Een onmenschelijk ouderpaar. Uit Schiedam wordt gemeld, dat men aldaar Zaterdag tot de ontdekking is geko men, dat een ouderpaar, woonachtig in de Gorzen aldaar, een 7-jarig meisje in een ka mer had opgesloten, zonder zich om het schaap te bekommeren. Bij de ontdekking moet het kind reeds een gedeelte van haar mouwtje van honger hebben opgegeten. De vader van het kind en de tweede moeder zijn naar het po- litie-bureau overgebracht, terwijl het kind door de buren is opgenomen en van kleederen en voedsel voorzien. Maandag is op de algemeene begraaf plaats te Middelburg het lijk ter aarde besteld van mevr. De Brauw, echtgenoote van den commissaris des konigs, welke Donderdag op zulk een noodlottige wijze om het leven is gekomen de kist was met tal van kransen bedekt. Zoowel in de straten waardoor de lijkstoet heentrok, als op de begraafplaats be woog zich een onafzienbare diepbedroefde menigte om de laatste eer te bewijzen aan die edele vrouw, welke door haar goede en liefelijke hoedanigheden, door ieder geëerd en bemind was. Dinsdag werd het stoffelijk overschot van jonkvr. v. Doorn, die hetzelfde droevig lot onderging, naar de laatste rustplaats te Kou- dekerke overgebracht, alwaar het op het bui tengoed „Moesbosch" in het familiegraf zal worden bijgezet. Diep bewogen dankte de commissaris des konings bij de geopende groeve voor de har telijke deelneming in zijn verlies van alle zijden ondervonden. De deelneming in deze treffende sterfge vallen is in de stad zóó groot, dat alle par ticuliere partijen of bijeenkomsten, die dezer dagen hadden moeten plaats hebben, zijn af gezegd of uitgesteld. Ook d. tentoonstelling en verloting der prijzen, van de loterij van* vrouwelijke handwerken ten behoeve der armen dier staddie dezer dagen zoude worden gehouden, en waarvan mevrouw De Brauw een der directrices was, is eveneens tot later verdaagd. Kaatsheuvel7 Februari.Zaterdagnacht ontstond alhier een begin van, brand, welke veroorzaakt werd door nat geworden onge- bluschte kalk, die in zakken gedeeltelijk in den stal, gedeeltelijk tegen den buitenmuur eener woning was neergezet. Gelukkig ont dekte eèn der bewoners van bedoeld huis, vóór hij zich te ruste .begaf, dat de zakken in volle vlam stonden. Nadat hij vrouw en kinderen had gewaarschuwd, ging hij eeïïige buren opkloppen, die dadelijk te hulp snelden en het vuur in korten tijd meester waren. Behalve eenige zakken, die verbrand zijn en een hoop kalk, die bedorven is, is de schade door dit brandje aangericht, niet noemens waard. Onze gemeente-geneesheer verlaat ons dorp met primo April a. s. Wie zijn opvolger worden zal, dit ligt nog geheel in den schoot der toekomst. Geen enkel sollicitant heeft zich totnutoe voor de vacature aangemeld. Toch moet worden erkend, dat eene betrek king, waaraan behalve een vast salaris van 1300 gulden nog verscheidene andere voor deden zijn verbonden, vooral tegenwoordig, niet geheel te versmaden is. Wij zouden dan ook betreuren, dat het gemeentebestuur het salaris van den te benoemen arts op nieuw verhoogde en daardoor de krachten zijner financien op eene misschien te zware proef steldete meer omdat wij er ons van over tuigd houden, dat de schaarschheid der dok ters spoedig tot het verleden zal behooren. De toevloed van medische studenten aan onze universiteiten is verbazend groot en neemt van jaar tot jaar toe. Hetzelfde verschijnsel, maar in nog sterkere mate, merkt men op in 't buitenland. Zoo meldden vóór eenige dagen de dagbladen, dat het aantal studenten in de medicijnen te Berlijn zoo schrikbarend aan groeit, dat men er reeds hoort spreken van een toekomstig Aerzteproletariat. Sprang, 6 Februari. De scholen alhier, welke, evenals die te Kaatsheuvel, gedurende 14 dagen wegens 't heerschen der mazelen zijn gesloten geweest, zijn heden heropend. Uit dit bericht leide men niet de gevolgtrek king af, dat deze besmettelijke ziekte hier en in de omstreken heeft opgehouden hare offers te eischen. Het getal lijders aan ma zelen is nog altijd groot. Nauwelijks worden de scholen bezocht door het derde deel der leerlingen, welke in de schoolregisters zijn ingeschreven. couranten in hare kolommen zoo uithaalde Dit moet dunkt mij wel het geval zijn van waar anders dit bericht, dat door geen ander correspondent, dan juist dooréén voornoemde, tuk op zijn „kwartje" zal ingezonden zijn daar de strekking er van of eene hatelijkheid aan de Tram Mij. verraadt of de lust om den machinist, wien het ongeluk overkwam, in een slecbt daglicht bij de directie te plaatsen. U, Mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de opnamezoo heb ik de eer te zijn, Hoogachtend Tilburg Uw getrouwe lezer 6 Febr. 1888. P. P. P.S. Een mijner vrienden vertelt mij zoo even, dat het bericht door een Waalwijksch raadsliddie toevallig behoorde tot de kost bare lading van het achtergebleven rijtuig, persoonlijk aan het bureau der Tilburgsche is bezorgd en die dus het kwartje heeft ver diend. Ik kan echter niet gelooven dat zulk een uil in Waalwijks raad zitting zou hebben. TILBURG, 6 Februari. Op de lieden gehouden maandelijksche markt werden aangevoerd 220 runderen, prijs 25 a 29 c. per half kilo, en p.m. 200 biggen en varkens van f 6 tot 15 per stuk. GORINCHEM, 6 Februari. ?!en besteedde voor: ristarwe f7,10 a 7.25 roodé dito f 6.50 1" 6,05witte dito f6,90 5, 17.10 inl. rogge f5,20 a 5,30 buiteul. dito f0,a 0, 'gerst f4,80 a 4,90, haver f2,90 5 3,20 beste kook- erveten f 0,a O, - lijnzaad f 5per 1. -toliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 80 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kaifkoeien f 180 5 260 Kalfvaarzen 1' 100 a 160 Melkkoeien l I2C t .180 Hokkeling ossen f 5 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) pC Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd om een bescheiden plaatsje in uw veelgelezen blad verzoeken voor het onderstaande Toen mij jl. Zondag morgen de (oude) Tilburgsche Courant in handen kwam trof mij vooral een sensatiebericht onder rubriek „Binnenland" betreffende den Noordbrab. Stoomtram. Verbeeld u welk een verschrik kelijk feittusschen Loonopzand en den Heikant raakte door het losgaan van een koppelstang het rijtuig van den trein los en weldra was de locomotief bij een kromming van den weg uit het oog verloren. Bij de halte: het „Wit Paardje" eerst bemerkte de machi nist het verlies zijner kostbare lading, stoomde terug had het genoegen het rijtuig weder te mogen vinden enden trein slechts eenige (zegge drie) minuten over den bepaalden tijd aan het station te Tilburg te brengen. Bij het lezen van dit berichtkwam on willekeurig het idéé bij mij op zoude de Tilburgsche Courant (tevens gewijd aan de belangen v/d Langstraater tegenwoordig ook een kwartjes-correspondent op nahouden, waarover zij nog onlangs tegenover andere f "80 5 110 f 80 5 120 f 40 a 80 f 20 5 40 f 6 5 12 •arkens van 15 a 18 c.voor half kilo, l1/» jarige ossen Gniste vaarzen Pinken Graskalveren "Nuchtere kalv. Aangevoerd. 8 dito k c. per tot f7 per stuk. Boter 65 70 cent per balfkiio. Eieren f I.a 1.10 per 26 stuks. ROTTERDAM6 Februari. Binnenlandsche granen. De scheepvaart nog niet genoegzaam heropend zijnde, was er heden geen aanvoer van 't binnenland. Er was bijna geen handel en het weinige wat er omging ge schiedde tot onveranderde prijzen. Vlas. Tengevolge der gestremde vaart bepaal de de handel zich hoofdzakelijk tot het eiland IJselmonde. De vraag was algemeen en werd het voorhanden zijnde vlas tot vaste prijzen op geruimd. Heden ter markt bedroeg de aanvoer ca. 23,800 steenwaarvan de qualiteit veel te wenschen overliet en die tengevolge der hooge vraagprijzenslechts langzaam en gedeeltelijk tot vorige prijzen koopers vonden. ROTTERDAM, 7 Febr. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 13, runde ren 1201, vette graskalv 15, nuchtere kalveren 3 schapen ol lammeren 33, varkens 426, biggen bokken of geiten De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 66 a ct. 2e kw. 62 a ct. 3e kw. 58 a ct. Kalverenle kw. 105 a ct.2de kw. 95 a 85 ct.3de kw. a ct. Schapenle kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct. zal PUBLIEK VEBKOOPEN Bij veiling op Donderdag 9 Februari 1888, ter lierberge van Adr. Mulders te Baardwijk bij afslag op Donderdag 23 Februari 1888, ter lierberge van JAC. van WOENSEL, te Baardwijk telkens des avonds 7 uur Een onverdeeld aandeel in huizen, er ven en bouwland, te Baardwijk, sectie E. nos. 104, 626, 627, 895, 896 en 894, samen groot voor liet geheel 46 aren 60 centiaren. Behoorende aan Jacoba de Haan, we duwe Joh. van Helvoirt te Baardwijk. ter lierberge van C. FRANKEN, te Vrij— hoeve-Kapelle, bij veiling op Woensdag 8 (Febr 188g bij afslag 22 telkens des avonds 7 uur Een huis, erf en tuin te Vrijhoeve- Kapelle, sectie B. nos. 2J3 en 254, samen groot 8 aren 91 centiaren. Behoorende aan de erven JACOBUS HOEFNAGEL. i Waalwijk, *«1 Bij INZET ter lierberge van Jac. vak WoeFSEl, te Baardwijk, bij AFSLAG ter tlSlberge van C. van Herft te Baardwijk, r. ar. avoni :e.ns met 2 woningen en erf, te Baardwijk, sectie E no 1011, groot 4 aren 52 cent. Behoorende aan de weduwe en kinderen PETER DE NIJS, te Baardwijk. In een net burgergezin, te Kaatsheuvel wordt gevraagd tegen lo. Mei goed kunnende werken en met kinderen omgaan. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. Waar, zegt de uitgever van dit blad. Met lo April a. s. is er aan de Rijks- normaalinrichting alhier, gelegenheid tot in schrijving van nieuwe leerlingen. "Wie tot de normaallessen wenscht toegelaten te worden moet den leeftijd van 14 jaar, voor de voorbereidende klasse dien van 12 jaar bereikt hebben, en zich voor den 25en Februari bij den ondergeteekende aanmelden onder overlegging van lo de geboorte-akte2o een getuigschrift van het hoofd der school, waar de adspirant onderwijs ontvangen heeft3o eene verkla ring van ouders of voogden, dat zij voor nemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. Dag en plaats van het toelatings-examen zullen aan de belanghebbenden tijdig wor den medegedeeld. Waalwijk, den 8 Februari 1888. De Directeur, W. van der SLUIJS. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van Mej. DEWED. JAC. MALLANTte Drunen 's morgens 10 uur, JïL van 's morgens 1012 en van 's namiddags 25 ure. Zie verder biljetten. BIJ Stoomtram station te PRIJZEN: in de MOUTERIJ van onder directie van H. II. M B. MEES, B. VAN KOSSEM en E C. W. H0IJER, verstrekt gelden ter leenaflos baar in overeentekomen anquitei- ten onder l8te hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50 100500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij haren Agent voor de Langstraat en omstreken, Notaris te Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3