Nummer 21. Zondag 11 Maart 1888. lle Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. GEWAAGD SPEL. BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Spanje. Duitsehland. UITGEVER Waalwijk. °P' i) nmiij,,iuu) ±J Dit. blad verschijnt Woensdap en Zaterdag avond Abonnementsprijs per 3 maanden j 1,00. Franco per posi door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiön 17 regels J 0,60 daarbo en 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentien voor Duitsch- land°worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Stein eu, Hamburg. Reclames 15 cent per re Het door Wilson aangeteekende hooger beroep zal waarschijnlijk in het laatst dezer maand voor het hof van appèl in behandeling komen. De raad der orde van het legioen van eer heeft eene commissie van onderzoek be noemd, om een rapport op te maken over( de zaak van Letland, den bekenden fabrikant van vaten, die door geld het kruis van het Legioen van eer van Wilson gekocht moet hebben. Zoodra de commissie haar rapport gereed zal hebben, zal de grootkanselier der orde van het Legioen van eer het aan den raad mededeelen, om te overwegen of Legrand van de lijst moet worden geschrapt. Er moet voor Parijs een nieuwe prefect van politie benoemd worden, daar de tegen woordige prefect, de heer Bourgeois, die in het departement Marne tot afgevaardigde is gekozen, zijn ontslag heeft ingediend. Als zijn waarschijnlijken opvolger noemt men den heer Lozé, vroeger secretaris-generaal bij de prefectuur van politie, en thans prefect van het departement Somrae. Eergisteren is het op de arbeidersbeurs te Parijs tot een geregeld gevecht gekomen. Eene groep anarchisten of possibilisten heeft goedgevonden een syndicaat te benoemen Vrii naar het Hoogduitsch van HERMINE FRANKENSTEIN, LUCIFER. DOOlt 50 Hoofdstuk XXVI. HET RAADSEL VAN NINA'S VERBLIJF. Zij kwamen op den juisten tijd op Rokeby- House aan, eene bekoorlijk op eenen heuvel gelegen villa in Italiaans';hen stijl opgetrok ken- i n Tot ver in den omtrek .si co ld zich velden, weiden en bosscheu uitdie alle er toe be hoorden. Lord Stonefield en nir. Harpe reden van het station mei een riitüig er heen stegen aan de deur uit en trokken t a mei uk hard aan de bel. Eene oude huishoudstermet een eerlijk en ehtopende na lang talmen voor- leur en keek vreesachtig naar bui- goedig zichtig ten. „Goed beleefd 1 eh hier he< heeft zich daarna meester gemaakt van het kantoor van het syndicaat der huisschilders en haalde er alles uit wat maar te grijpen was tafels, stoelen, kasten. Vervolgens wer den deze voorwerpen tot projectielen gebruikt naar de tegenstanders. Te midden van deze broederlijke ontmoeting verdwenen de kas en de pendule. Toen het gevecht geëindigd was, deden de overwinnaars de anarchisten of possibilisten een hangslot aan de deur van het door hen veroverde kantoor. De geweldenaars hadden tot aanvoerder zekeren André Gély, die candidaat was bij de op Zondag jl. plaats gehad hebbende ver kiezing van een gemeenteraadslid, maar die door een anti-autonomisl geslagen werd. Nu de sneeuw op snelle wijze begint te smelten, vreest men te Parijs voor een overstrooming. De Seine begint aanmerkelijk te wassen en het bevel is gegeven dat alle koopwaren van de kaden moeten verwijderd worden. i advocaat, L6UW ■relde ag juffrouw zeide '1 afuemend. n om ipj.86 Rokeby eu mrs. Bene te bezoekc 'i; »D.' dames zijn hier, inijijiieer, ;UK~ woordde de huishöudstei «Niet bier riep Harp ;I' v.W-nr jm\- Borne zeide ous toch dat begaf." „Zij schreef mij ook het huis na naar' huwelijk in orde te brengen," actsV de huishoudster„en dieustboden te nem i, wat ik ook gedaan heb. Voor ongeveer 14 dagen kreeg ik een anderen brief, waarin zij mij beval de dienstboden weder te ontslaan en het huis te sluiten daar zij besloten was niet te komenik volbracht natuurlijk dit bevel." «Wilt gij zoo beleefd zijn ons dien brief te toonen vroeg de advocaat. „Wij zijn de be heerders van miss Rokeby's vermogen en 't is dringend noodig dat wij de jonge dame zoo spoedig mogelijk zien. Wij meenden haar hier te vindende brief brengt ons misschien op het spoor van haar verblijf. Deze mijnheer is graaf Stonefielden ik ben Harpede rechtsgeleerde raadsman der familie Rokeby." De huishoudster opende nu de deur geheel voor hen. Beide namen waren haar bekend en zij begroette de heeren als personen die recht hebben op de gastvrijheid des huizes. „Kom binnen, heeren," zeide zij. „Ik zal u den brief halen." De minister van oorlog zeide, clat Spanje een strenge onzijdigheid moet in acht nemen, maar dat het daarvoor noodzakelijk het leger moet versterken. Wij hebben zeide hij, 500,000 geweren nieuw model en de kusten worden door talrijke kanonnen verdedigd. Plij stelt zich voor zonder groote kosten Spanje een leger te verschaffen van 500,000 man met 180,000 man reserve. Dc bezoekers volgden haar in een koele on bewoonde kamer en gingen zitten, terwijl zij zich voortspoedde om den brief te balen. „Ik was van meening dat de Borne's zich hier heimelijk ophieldenzeide Mr. Borne zacht; maar ik zie in dat zij niet hier zijn mylord. De huishoudster is te eerlijk, om ons voor te liegen. Wij zullen elders moeten zoeken en ik vrees dat wij op deze noodelooze reis te veel tijd verspeeld hebben." De huishoudster kwam terug met den brief; lord Stonefield en mr. Ilarpe lazen hem hij bevatte niets meer dan hetgeen de huishoud ster hun reeds mondeling medegedeeld haden gaf hun niet de minste aanwijzing voor verdere nasporingen. Harpe zuchtte toen hij den brief aan de huishoudster teruggaf. „Wij danken u zeer, mejuffrouw," zeide hij; „en thans moeten wij onverwijld naar Londen terug. Als gij eenig bericht van Mr. Borne Een zeer interessant debat aangaande oorlog en marine, heeft in het Engelsche parlement plaats gehad. Het oorlogsbudget geeft een besparing van bijna vijf millioen gulden, en evenwel voorziet cle minister van oorlog mede in belangrijke militaire uitgaven, die in het budget van 1887 uiet voorkwamen. Aanzien lijke sommen worden uitgetrokken voor de verbetering en versterking der oorlogshavens. Zooals men weet vormden zich in den laat- sten tijd tegenover de oorlogsadministratie in Old Engeland twee partijen, een die groote uitgaven wilde doen voor oorlog en marine en een die met alle kracht bezuinigingen wilde. Beide partijen te bevredigen, scheen een zoeken te zijn naar den steen der wijzen en toch Salisbury is er in geslaagd. Het budget van oorlog is met eenige millioenen verminderd en bovendien zijn de noodige hulpbronnen gevonden om een geheel nieuw systeem van haven-verdediging te doen uit voeren. Het budget van marine heeft dezelfde principen gevolgd. Hij geeft een besparing van 10 millioen gulden zonder eenigen stil stand of vermindering te doen plaats vinden in den aankoop of aanbouw van materiaal. Bij de discussiën is iets geheel nieuws te berde gebracht namelijk een voorstel tot in voering van een soort verplichten militairen dienst, waaronder alle Britsche burgers in „En de dames," vroeg mr. Harpe, „hoe za gen die er uit?" De eeneiets ouder dan de andere, was donkerbruin met zwarte oogen. De jongste had lichter haar. Zij zeiden dat zij van üstende naar Brussel gingen en ik geloof dat de ou dere dame en de heer pas getrouwd waren ze deden zoo verliefd," zeide de opziener. „Wij zijn zonder twijfel op het rechte spoor!" riep sir George heel verlicht. Harpe stopte den opzichter voor zijne inlich tingen een geldstuk in de hand en de drie heeren haastten zich naar hun rijtuig en reden naar het hotel terug. Gedurende den rit bewaarde mr. Harpe een diep stilzwijgen, maar toen zij voor liet hotel waren aangekomen, zeide hij „Wij zijn afgematgraaf Stonefielden hebben beiden rust noodig. Ik stel voor van nacht hier te blijven en eerst morgen vroeg af te reizen. Ik weet hoe krijgt, verzoek ik u het mij te schrijven, „Ik I angstig en ongeduldig gij zijtmaar wij mo- feloof. echter niet dat gij eerder van hem zult hooren dan wij." Daarop namen de heeren afscheid van de huishoudster en namen den terugtocht naar Londen Man. „Ik geloof iiiet dat ons gezelschap in Londen is," zeide .'iir. Harpe, terwijl hij met. den graaf naar Louden spoov.-le. Wat zou de Bornes be letten, naar het vasteland, te vluchten, aio hs vóór hebben,' Onze eerste plicht ïb hei aan de stations en op de havenplaatsen dichtingen in te winnen." b^v-inien 's morgen- te en spoed den zich nii 1 hotel, waar zij ld angstige do ai kham verwacht •ren met het in- inUchfingen op ivaartkantoren. 'il au dat de H;: op-< tiici chr.p, uit tv da .de H jü °P het Üstende v seds vol ijv ioor. k zullen ■ekken en onge- darne zisij een gezels bestaande, „Den hemel zij fluisterde sir Geo van avond nog n zeide lord Stonefie duld. „Harpe knoopte een gesprek aan i opzichter en zeide „Kunt gij ons den heer en ae beide soms beschrijven, vriend?" „De heer was lang en blond, met een longen bakkebaardzeide de opzichter eenigszins aarzelend, „en was in 't zwart gekleed. „Deze beschrijving kan zeer goed op Digby - Borne passen," zeide sir George. gen niet te veel vergen van onze krachten. Gij ziet er heel vermoeid uit." Dat komt enkel van de ongerustheid en de vrees," zeide de jonge graaf. „Ik kan ternauwernood wachten om zeker heid te hebben maar ik wil uwen raad op volgen en tot morgen wachten. De drie heeren begaven zich in eene der iam«roWelke zij gemeenschappelijk bewoon den. Toen zij er binnen traden draaide zich een man om die aan het venster stond en kwam naar hen toe. 't Was lord Stönefield's hofmeester. „Gij hier Seales riep de jonge graaf. „Is er iets voorgevallen? De hofmeester, een oudachtig man met een eerlijk uiterlijk schudde het hoofd toen hij antwoordde „Er is niets gebeurdmylordmaar gij bevoelt mij dringend u alle brieven na te zêüdeu daar ik wist dat gij zeer angstig zijt en ik vreesde dat de brief mocht verloren ga.au biivbl ik u dezen maar persoonlijk." „Een brief!" riepen alle drie tegelijk. „Het schrift ip van een dameshand, en juist daaro..' meester Hij n elsgant vreugd» „Hij brack ?kr« Hii liep toen Nina r het loj dicht apen eu kern zelf," zeide de hof- ifeu.ille en haalde er een ord Stonefield uitte een het schrift zag. zeide hij. enster sob. mrde de en er een aan vier zijden dat met Nina Ro- i.pid was. is ure Brussel ge- staat zouden zijn ter verdediging van hun vaderland mede te werken. Het voorstel be treft verplicht militair schoolonderwijs, waar door Engeland volgens de voorstellers in het bezit zou komen van een even flink leger als dathetwelk het vasteland in de kazernes vormt. De Engelsche kroonprins en zijne ge malin vieren heden Zaterdag bun zilveren huwelijksfeest. Bijna alle gekroonde hoof den zonden geschenken aan het zilveren bruidspaar. Zeer onrustbarende geruchten liepen reeds sedert Zondag 11. over den toestand van den Duitschen keizer, maar daar reeds zoo her haaldelijk dergelijke geruchten verspreid wa ren, was er geen geloof aan geslagen, tot zij door officieele berichten werden bewaar heid. Bij de verschijnselen van verkoudheid verbonden met een aandoening van de slijm- huid aan den hals en prikkeling der oogen, kwamen nu ook pijnen in het onderlijf, de eetlust verminderde en een sterke aineming der krachten werd merkbaar. Donderdagavond tegen half acht hebben sommige bladen een extra noramer uitgege ven met het bericht, dat de keizer overleden was. De nommers werden in beslag geno men op grond dat dit bericht niet juist was. Reeds waren de klokken begonnen te luiden. Dit moest beteekenen dat de keizer op dat in ii 1 ■.'■■a „Wij zijn dus op het rechte spoor zeide Harpe zegevierend. De jonge graaf doorliep den inhoud met opgeruimd gesmoed. Deze was buitengewoon teeder en liefdevol, vol hartelijke toespelingen op hunne verloving in werkelijkheid een briefzooals slechts eene vrouw kan schrijven en toch was de jonge bruidegom uiet tevreden. Aan de brief ontbrak die oprechte eenvoud waardoor Nina zich onderscheidde en 't kwam lord Stonefield voor dat juist die oprechtheid gemist werd. Hij was meer met het hoofd dan met hart geschreveu en zijne eerste vreugde en zalig heid maakte plotseling plaats voor een bittere teleurstelling. De hofmeester zag dat hij overbodig was en verwijderde zich. Mr. Harpe en sir George Markham naden- den onzen held en de baronet legde vriende lijk eene hand op 's graven schouder. „Vergeef ons dat wij uwe gelukkige droo- merij onderbrekengraaf Stonefield," zeide hij maar wij zijn zeer ongeduldig. Miss Ro keby schrijft dus uit Brussel en bevindt zich wel" Wij zijn dus angstig geweest zonder reden De jonge graaf keerde zich niet om en sprak niet. Hij hield den brief nog vaster in de han<L_ „Wij moeten de heele geschiedenis maar voor ons honden als wij ons soms angstig gemaakt hebben zeide Harpe lachend. „Voor niets ter wereld zou ik door mr. Borne willen wor den uitgelachen om onze dwaasheid. Onge twijfeld verklaart ons miss Rokeby haar stil zwijgen op bevredigende wijze, mylorden kunnen wij gerust huiswaarts keeren." Nu keerde de jonge graaf zich om en zij verschrokken toen zij zagen hoe bleek hij was en welke smartelijke uitdrukking in zijne blau we oogen lag. „Miss Rokeby is toch niet ziek riep sir George. Lord Stonefield haalde treurig de schouders „Deze brief is Nina's handschrift en met ha ren naam onderteekend, zeide hij op gedemp- ten toon. Oogenschijnlijk is hij van haar maar bij God! ik houd hem voor valsch. Mijn instinct zegt mij dat Nina hem niet geschreven heeft. Wij zijn op een valsch spoor. Nina is niet in Brussel. Waarschijnlijk heeft zij Engeland in 't geheel niet verlaten. Zij is in de handen barer vijanden, die iets vreeselijks met haar voor hebben en wij zijn niet bij machte haar te redden Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 1