Nummer 24. Donderdag 22 Maart 1888. lle Jaargang m i m Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. iTMS** v°°r GEWAAGD SPEL, ANTOON TIELEN BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Duitschland. 11 UITGEVER: Waalwijk. volgend kwartaal op de Echo van het Zuiden abonnee- ren ontvangen de nog deze maand verschijnende nummers gratis. EENE VLUG BEANTWOORDE ADVER TENTIE. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00. Franco per posi door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels f 0,60 daarbo/en 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolt Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. De brand, welke in de vorige week in de mouterij en destilleerderij van de firma Van den Bergh Co. te Antwerpen, heeft gewoed, heeft niet den omvang gehad als de eerste berichten deden vermoeden. Naar thans uit Antwerpen gemeld wordt, is de brand tot een afgescheiden deel der inrichting beperkt gebleven, en ook zelfs geen dag heeft, ten gevolge van de ramp, het werk behoeven stil te staan. Nu de eerste verrassing voorbij is, begint men zoo langzamerhand een meer helder in zicht te krijgen in het incident Boulanger en blijkt dat het eigenlijk niet veel meer is ge weest dan een storm in een glas water; de republikeinsche pers, de kamer van afgevaar digden, beide in Frankrijk de voornaamste lichamen, hebben zich over het geheel lof felijk over de wijze van handelen der regee ring uitgelaten. Alleen blijft te vreezen de kies-campagne, door de partijgangers van Boulanger ondernomen. Dezen zijn zeer on tevreden over het weinige succes, dat de ge neraal thans heeft. Men had belangrijke manifestaties verwacht, doch Parijs had Zondag nog kalmer aanzien dan ooit. De vrienden zullen nu hun geluk in 't zuiden gaan be- Vrij naar het Hoogduitsch van HER MINE FRANKENSTEIN, 52 door LUCIFER. Hoofdstuk XXVII. «Sluit de deur, Brown," zeide de oude vrouw intusschen tot hare bediende «en open de venstersopdat de lucht in deze kamer ge reinigd worde na de aanwezigheid van dien man," Brown gehoorzaamde. Zij was gewoon aan alle luimen harer meesteres voldoening te geven. «Ge hebt dus uwe bloedverwanten onveran derd gevonden mevrouw," vroeg zij. «Geheel onveranderd Brown hernam de oude dame zuchtend. «Zij geven mij fluisterend alle mogelijke scheldnamen en noemen mij hardop «hunne liefste tante World." Ellendige huichelaars Ik wilde hun een laatste kans geven om mijne bezittingen te ervenmaar nu hebben zij het geheel bij mij verkorven. Foeizij zijn vleiend en valscheven als de katten. Ik zal hun geen cent nalaten." «Wat zult gij dan doen, mevrouw? Wilt gij uw geld aan de armen vermaken «Neen, dan wordt het versnipperd, en heeft eigenlijk niemand er iets aan. Gaarne zou ik alles aan eene persoon nalaten die verdient rijk te worden. Gij krijgt eene beduidende renteBrown. Gij zijt de eenige oprechte vriendin die ik heb." De dienstbode streelde de gerimpelde hand der oude vrouw met oprechte teederheid. «Hebt gij dan alle hoop opgegeven uwe ei gene bloedverwanten te vinden, mevrouw?" vroeg zij. «Gij hebt het spoor uwer nicht gevolgd tot aan haar huwelijk met den graan handelaar en zijt te weten gekomen dat zij en haar man gestorven zijn en een kind, eene .dochter, hebben nagelaten. Waarschijnlijk is proeven. Te Marseille willen zij dat Boulanger candidaat voor de kamer gesteld zal worden, doch kunnen zij ook wel eens teleurgesteld worden. De socialisten zijn althans volstrekt niet van plan de candidatuur van Felix Pyat los te laten. Men schrijft aan den minister Tirard het voornemen toe een interpellatie van een ra dicaal kamerlid over het gebeurde met Bou langer uit te lokken. Hij moet namelijk zoo veel bewijzen tegen den generaal hebben, dat, wanneer alle aan 't licht gebracht worden, het onmogelijk is, dat hij deel van 't leger mag blijven uitmaken. De president der republiek heeft een uitnoodiging om aan het Brusselsche hof te komen, aangenomen. Alle reizen zijn echter thans voorloopig uitgesteld moeten worden, wegens het overlijden van den vader van den president. In de kamer richtte Cassagnac eene interpellatie tot de regeering over de ten op zichte van generaal Boulanger genomen maat regelen. De minister Tirard antwoordde, dat niet alleen voor de eerst genomen maatregelen voldoende grond bestond, maar dat de re geering voornemens is er nog andere te ne men. De minister kon thans de noodige inlichtingen niet geven, maar Dinsdag, wan neer alle maatregelen tegen den generaal genomen zullen zijn, is de minister daartoe bereid. De interpellatie werd daarna tot Dins dag uitgesteld. De minister Ritchie heeft in het lagerhuis eene redevoering van twee uren gehouden tot aankondiging van twee wetsontwerpen be treffende eene nieuwe inrichting van het plaatselijk bestuur in Engeland en Walis. Deze ontwerpen omvatten het instellen van graaf- dit kind nog in leven mevrouw. Zij is de laatste spruit uwer familie en zij heeft in alle geval meer recht om van u te erven dan wild vreemden." «Dat is waar maar ik kan het meisje niet vinden," zuchtte de oude dame. Ik zou ze wel adopteeren en tot mijne erfgename maken, als ik ze vond. Ik heb ze laten zoeken door detectives maar niets meer te weten gekomen dan dat zij Lilly Lark heeten eene goede opvoeding heeft genoten mijne nicht was eene dame van goede geboorte en dat zij muziek- of teekenonder wijs gegeven heeft. Het meisje kan reeds lang dood zijn." «Wij konden een advertentie in de courant plaatsen riep de dienstbode levendig uit «en haar uitnoodigeu zich aan te melden. 't Was toch het beste dat zij uwe erfgena me werd mevrouw. Als 't u goed iszal ik de oproeping oumiddelijk schrijven." «Het denkbeeld is in 't geheel niet slecht," antwoordde mrs. World. «Misschien vinden wij het meisje op deze wijze. Schrijf de annonce op staanden voet, Brown." Brown zette zich aan eene tafelwaarop schrijfgereedschap lag, en begon de advertentie op te stellen. Na lang nadenken had zij het opstel gereed gekregen en las het hare mees teres voor. «Als miss Lilly Lark zich aan onderstaand adres wil vervoegenzal zij iets zeer voor- deeligs voor zich vernemen. M. W. Nr. Abden- street London W." «Dat is goed riep mrs. World verrukt uit, «zeer goed! Wij zullen ze in alle Lon- densche bladen laten plaatsen. Maak twaalf afschriften en zend die aan de voornaamste dagbladbureau's. Lees het nog eenmaal voor om te zien of ik er soms nog wat zou willen bijvoegen." De dienstbode gehoorzaamde. Nauwelijks was zij hiermede gei'eed of de advertentie was ook reeds beantwoord, want, na zacht aangeklopt te hebben, kwam de jon ge gouvernanteiu haar donker eenvoudig toiletmet haar liefelijk treurig gezichtje binnen en zeide schuchter terwijl zij diep boog schaps- en districtsradenhet overbrengen naar de gemeenteraden van alles wat betrek king heeft op plaatselijke belastingen en geld middelen, op plaatselijke gebouwen en bruggen, op het beheer der krankzinnigengestichten, op de oprichting en het onderhoud der nij verheidsscholen, op het verleenen van patenten voor muziek-en danshuizen, en van vergun ningen voor het slijten van sterkedrank verder het indeelen der graafschappen in par lementaire kiesdistricten het beheer der uit gaven voor de kiezerslijsten; de uitvoerende macht in zake de wetten op het behandelen van ontplofbare stoffen, op ziekten van dieren, op maten en gewichten en op de registratie van sommige wetten. Zekere verplichtingen ten aanzien der straat- en andere wegen, hun onderhoud en beheer en de politie daarom trent, zullen worden opgedragen aan een li chaam, gemeenschappelijk te benoemen door den graafschapsraad en door de rechters in het graafschap op hunne zitting. Van de bekende werf der firma Thom son te Glasgow is een schip te water gelaten van 10.500 ton inhoud het zal (bestemd voor de Inman-linie op New-York) 2000 passagiers kunnen opnemen, moet 20 knoopen in 't uur maken en wordt gezegd niet te kunnen zinken. Het schip is gedoopt „City of New-York," het werd door Lady Randolf Churchill le water gelaten. Het is thans het grootste schip van de wereld. In eene boodschap aan den pruisischen landdag, gecontrasigneerd door de ministers, spreekt koning Frederik, met eene verwijzing naar de proclamatie aan zijn volk, de hoop uit, door een nauwgezet in acht nemen der grondwet, onder handhaving van de macht der kroon, en door een op vertrouwen steu nende samenwerking met 's lands vertegen- Bardon, mevrouw ik ben de gouvernante, en mrs. Bridge heeft mij gezonden om wat muziek voor u te maken. Mijn naam is Lilly Lark Hoofdstuk XXVIII. LILLY en Mrs WORLD. Toen de jonge gouvernante haren naam op zoo eenvoudige en passende wijze noemde maakte zij op de logée der Bridges een even verrassenden als onverwachten indruk. Mrs. World stiet een vreemden gil uit, boog zichop haren stok geleundvoorover en keek het meisje doordringend aan terwijl hare dorre lippen zich tot een onverstaanbaar gemompel bewogen. De opgewektheid der oude dame werd gedeeld door hare bediende welke Lilly met ongeloovige, verwonderde blik- blikken aanstaarde. Yan weerszijde volgden verklaringen en men liet Lilly de advertentie zien. «Was die voor mij bestemd riep zij uit. «Ik versta er niets van. Of bestaat er nog eene andere Lilly Lark «Dat geloof ik niet," zeide mrs. World; de naam is in 't geheel niet algemeen verbreid. Om mij echter volkomen zekerheid te geven verzoek ik u mij eenige vragen te beantwoor den Hoe heette uw vader, en wat deed hij?" «Hij was graanhandelaar in de City, en heette Frederik Lark antwoordde Lilly ge heel verward. «En hoe heette uwe moeder als meisje «Alice Rumford Cheswich. Een lichte kreet ontsnapte aan mrs. World, hare handen begonnen te beven en zij keek hare bediende met zegevierende blikken aan. «Hoort ge dat, Brown?" fluisterde zij. Hoort ge hetzeg ik Daarna voegde zij er luide bij «Ga voort mijne lieve wie was uwe moeder «Zij was de dochter vau een landedelman in Hampshire. Er waren buiten mijne moeder nog meer kinderen maar allen zijn jong en ongehuwd gestorven. De bezitting was slechts erfelijk in de man nelijke linie en viel aan een verren bloedver want ten deel. Mijne moeder trouwde met mijn vader tegen den zin harer familie en woordiging, zijn doel nl. het geluk en de wel vaart des lands, onder Gods zegen te zullen bereiken. Daar ziju gezondheidstoestand eene eedsaflegging in persoon niet toelaat, doch de koning aanstonds getuigenis wil afleggen van zijn overigens boven twijfel verheven standpunt ten aanzien van de grondwettelijke bepalingen, belooft hij aan de grondwet vast en onverbrekelijk getrouw te blijven en in overeenstemming met de wetten te regeeren. In^ zijne proclamatie aan het Rijksland constateert de keizer, dat de rechten des rijks en daarmede de regeering over Elzas Lotharingen op hem zijn overgegaan, en dat het zijn besluit is, de rechten des rijks over dat gebied, hetwelk na een langdurig tijdperk weder met het vaderland is vereenigd, te handhaven, Hij kent zijne taak om aldaar duitschen zin en duitschen geest aan te kwee ken, recht en gerechtigheid te beschermen, de welvaart en ontwikkeling der bevolking te bevorderen. Hij rekent daartoe op het vertrouwen en de toewijding der bevolking, op de trouwe plichtsbetrachting der autori teiten. Door eene onpartijdige rechtspleging en een welwillend, bedachtzaam, maar met vaste hand gevoerd bestuur, zal de onver- jaarbare vereeniging van ElzasLortharingen met Duitschland even innig worden als ten tijde der voorvaderen. In den rijksdag heeft de voorzitter in warme bewoordingen dank uitgesproken voor de condoleantien van buitenlandsche parle menten wegens het overlijden van ■rtózér Wilhelm. Prins Bismarck verzocht, hém op te dragen, aan de daarbij betrokken bevriende regeeringen den dank van den duitschen rijksdag over te brengen. Hij verklaarde er bij, dat er bij het overlijden van een monarch nog nooit zulk eene uitgebreide deelneming was betoond. werd om dat huwelijk door haar verstooten." «Eu met tamelijk veel recht. Als een meisje afstand doet van den rang van edelmans rdoclWl ter om een graanhandelaar te huwen en. in een dompig vertrek achter den winkel te gaan wonen dat hare familie dit goedkeurt," zeide mrs. World eenigszins met nadruk «En waart gij haar eenig kind? «Ja mevrouw «Hebt gij bloedverwanten in leven?" «Neen mevrouw Mijne moeder is jong ge storven. Mijn vader gaf mij eene goede op voeding maar toen ik nog geen zestien jaar oud wasstierf hij plotseling van kommer omdat zijne zaak te gronde was gegaan. Ik moest mij dus alleen door de wereld heenslaan. Wel was mijn vader maar een koopman en van bescheidene at komstmevrouw maar in zijn hart was hij een gentleman." «Dit zeide de arme Alice ook. Hm Gij hebt dus geene bloedverwanten meer inleven, niet waar?" «Ten minste ik ken er geene mevrouw. De tegenwoordige eigenaar der bezitting mijns grootvaders is wel een verre bloedverwant maar hij kent mij evenmin als ik hem ken. En en -" voegde Lilly plotseling sidde rend liier bij alsof een vermoeden der waar heid in haar opkwam «ik heb eene oudtante in Londen zij was de tante mijner moeder zij was gehuwd met een rijken bankier en als zij nog in leven is moet zij weduwe zijn. Zij moet al heel ond zijn." «Ongeveer zoo oud als ikzeide mrs. World met bliksemende oogen; «ja, juist van mijnen leeftijd. Hoe heet zij «Haar meisjes naam was Mary Cheswich. Zij was reeds lang gehuwd toen mijne moeder geboren werd en zij was peet over mijne moeder. Maar hoe zij als vrouw geheeten heeft weet ik niet. Als ik dien naam ooit gehoord heb, ben ik hem vergeten." «Dan zal ik het u zeggenhernam de oude vrouw. «Haar tegenwoordige naam is Mary World. Zij woont te Londen in de Abdenstreeten op 't oogenblik zit zij hier voor u en ondervraagt u." Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 1