Nummer 25. Zondag 25 Maart 1888. lle Jaargang Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. GEWAAGD SPEL. ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Frankrijk. SVüH-i i' Portugal. Engeland. Duitschland. UITGEVER: Waalwijk. Zij, die zich voor het gyr^ volgend kwartaal op de Echo van het Zuiden abonnee- ren ontvangen de nog deze maand verschijnende nummers gratis. De Echo van het Zuiden, toi, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per posi door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels ƒ0,60 daarbo/eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van- A.DOLF Steineb, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Het Boulangistisch comité, betiteld als comité de protestation nationale, heeft de candidatuur van Boulanger voor de kamer ingetrokken en zijne electorale werkzaamheid voorloopïg laten varen. Het verklaart aldus besloten te hebben, om aan de regeering elk voorwendsel voor eene nieuwe bestraffing van Boulanger te ontnemen. Wat de candidatuur voor het kamerlid maatschap van den generaal aangaat, die gaat nog maar niet van een leien dakje. Overal doen zich nieuwe en onverwachte verhinde ringen voor en de aangewezen candidaten hebben weinig lust hun candidatuur aan den generaal af te staan. Te Marseille worden Louise Michel, Sévé- rine, directrice van de Cri du Peuple verwacht, om de candidatuur-Boulanger te bestrijden. Maandag zal het hof van appèl in de zaak-Wilson uitspraak doen. Het openbaar ministerie heeft tot de ver oordeeling van Wilson geconcludeerd. De minister van oorlog heeft aan ge neraal Boulanger de toestemming verleend zijn residentie te Parijs te vestigen. De graaf van Parijs heeft het gedrag van Boulanger zeer afkeuringswaardig ge noemd, en er bijgevoegd dat het niet twijfel achtig kan zijn welke partij de monarchisten in de kamer moeten kiezen. Bij de begrafenis van den vader van den president der republiek was een groote menigte tegenwoordig. Jules Ferry volgde in zijn rijtuig den stoet en toen hij werd herkend, werd hij door de partijgangers van Boulanger Vrij naar het Hoogduitsch van IIERMINE FRANKENSTEIN, 53 Doou LUCIFER. Hoofdstuk XXVIII. LILLY en Mrs WORLD. Lilly verbleekte en hare donker blauwe oo- gen sperden zich wijd open. „Gij gij mijne tante riep zij uit. „'t Schijnt zoo mijne lieve. Reeds lang heb ik u gezocht. Eu gij zijt dus Alice's kind. Gij moogt mij omhelzen liefste als gij wilt. Aarzelend naderde Lilly de oude dame en drukte een hartelijken kus op hare ver welkte rimpelige wang. Toen week zij ver schrikt terugals ware zij verstomd over hare eigene stoutmoedigheid. »Ga zitten sprak de oude dame vriende lijk. „Ik heb eenige vragen tot u te richten, en van uw antwoord hangt meer af dan gij kunt vermoeden. Hoe oud zijt gij meisje?" «Zeventien jaar mevrouw." «En ik ben tachtig. De eene van ons staat aan het begin de andere aan het einde des levens Gij zijt dus hier gouvernante Lilly antwoordde bevestigend. «Geen wonder dat gij er treurig en bleek en bekommerd uitziet mompelde mrs. World. «Gouvernante te moeten zijn van de jonge Bridge's is een verschrikkelijke marteling. Meent gij dat ook niet? En valt het u ook niet hard onder de bevelen te staan van eene zoo onbeschaafde gemeene persoon als mrs. Bridge ?"- - Toen ik hierjcwam," antwoordde Lilly ont roerd «had ik geen tehuis op aarde. Ik was vervolgd met„Weg met Ferry Weg met den Tonkanees!" Op een oogenblik wilden zij de koppen der paarden grijpen, doch door een krachtigen uitval der politie kon Ferry zijn weg rustig vervolgen. Generaal Caffarel is veroordeeld tot 300C francs boete. Hij is voornemens appèl tegen het vonnis te teekenen. La Limousin is tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld, terwijl Lorentz niet ver schenen is. Een droevig ongeval heeft plaats gehad nabij Parijs. Trein 21 kwam met groote snel heid van Parijs aanrijden, toen juist een huis gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kin deren, de spoorbaan wilde oversteken. Door den hevigen storm konden de ongelukkigen den naderenden trein niet zien, en allen werden door de locomotief omvergeworpen. Toen de trein voorbij was, lagen een twee tal ongelukkige weezen, naast de vreeselijk verminkte overblijfselen van hun ouders en hun zuster. Het aantal noodlottige schouwburgbranden is weer met een vermeerderd. Te Oporto is Dinsdagavond een der schouw burgen door brand vernield. De brand ontstond door een lek in de gas buizen. Hij brak uit terwijl de zaal goed bezet was, tegen het eind der voorstelling. Een aantal toeschouwers, die de deuren niet konden bereiken, sprongen uit de ven sters naar beneden. Velen stikten in den rook, en anderen werden in het gedrang bij de uitgangen gedood. De meeste slachtoffers zijn, als gewoonlijk, toeschouwers van de bovèngalerijen. Geheele gezinnen kwamen om het leven. Men schat bet aantal dooden op 80. Er wordt door gemeentearbeiders ijverig in de puinhoopen gezocht. Volgens de op gaven der politie, ontbreken er nu nog 40 personenmaar men vreest, dat bijna al de toeschouwers van den zoogenaamden „enge lenbak" om het leven zijn gekomen bij deze ramp. zonder geld zonder kleederen totaal zonder vrienden en verlaten; op grond daarvan was ik mrs. Bridge zeer dankbaar voor het onder komen dat ik bij haar vond en eene betrek king die mij dat aanbiedtkan ik niet als eene marteling beschouwen. Daarenboven heeft mrs. Bridge mij het salaris van een kwartaal vijf pond voorgeschoten en van dat be drag zijn mij na het aanschaffen der nood- wendigste zakenniet meer dan 18 shilling over gebleven." „Hm dan begrijp ik Lilly kijk mij eens in de oogen Het jonge meisje gehoorzaam de en keek mrs. World met vasten eerlijken blik in de doordringend vorschende oogen en kreeg daarbij een kleur. „Hebt gij in uw leven iets gedaan waar over gij u moet schamen vroeg de oude vrouw zacht. „Neen mevrouw" antwoordde Lilly over eenkomstig de waarheid „nooit „Wat denkt gij van haar Brown „Ik denk, mevrouw, dat gij haar tot u moet nemen en tot uwe erfgename benoemen. Dat is mijne meening omtrent het arme hupsche kind." „Dit is een bewijs van uw scherp verstand, Brown zeide mrs. World bevredigd. „Gij zijt. iemand, zooals men onder duizenden niet vindtBrown en ik zal uw legaat vei-dubbe- len. Kind kom eens hier en ga aan mijne voeten zitten." Lilly voldeed aan den wensch der dame. „Met uitzondering van mijne goede oude be diende Brown sta ik geheel alleen in de wereld," zeide mrs. World met bevende stem, „en het einde mijner dagen is zeer nabij." „Ik kan nog weken of maanden leven," zeide zij, „maar mijne dagen zijn geteld. Gij bevalt mij, Lilly; ik wil u als mijne dochter aanne men en tot mijne erfgename maken Gij moet mijnen naam aannemen en als Lilly World Het plan van «Local government reform" maakt in de engelsche pers het onderwerp uit van ellenlange beschouwingen. Over één punt is men het eens, namelijk dat in geen jaren zulk een belangrijk voorstel in het par lement is ingediend. Overigens loopen de beschouwingen zeer ver uiteen. Het eenige, wat helder uitkomt, is dat de regeering een ware Hercules-taak heeft aan vaard door een dergelijke maatregel in het parlement ter tafel te brengen en dat zij moeite zal hebben het voorstel door haar eigen vrienden te doen aannemen, laat staan door haar vijanden. Algemeen wordt gevreesd dat de regeering in haar eigen werk verward zal geraken, tot groote vreugde natuurlijk van de Parnellisten, die het reeds lang daarop hebben toegelegd. Het lagerhuis verwierp Dond. met 328 tegen 243 stemmen, bij tweede lezing een amendement, door den heer Parnell op het wetsontwerp betreffende het grondbezit in Ierland voorgesteld, en dat ten doel heeft de achterstallige pachten te verminderen. Daarentegen werd met 320 tegen 230 stemmen een voorstel aangenomen van den heer Powel Williams, waarmede de regeering zich had vereenigd en waarin wordt verklaard, dat geen wet kan bevredigen, wélke niet alle schulden der pachters behandelt. Eenige der geschenken door den prins en de princes van Wales, bij gelegenheid van hun zilveren bruiloft ontvangen Een kroon van diamanten geschenk van 365 persoonlijke vriendinnen der prinses; een collier van diamanten en safieren van de keizerin van Ruslandeen paar oorknop pen van paarlen en diamanten van lord Roth schild en Alfred de Rothschild; een agathen beker van de gravin van Parijs, een spiegel van reusachtigen vorm met zilver gemonteerd een koffie- en theeservies van den koning en de koningin van Denemarkeneen mo delschip van keizerin Eugenieeen paar zil veren bekers met twee ooren, twee voet hoog De pairs van Ierland hebben 15 oud-zilveren bekend staau en na mijne dood zult gij mijne vijftigduizend pond erven. En alles, wat ik daarvoor van u verlang, Lilly, is dat gij mij een weinig bemint, en mij eene ware dochter zijn wilt. Ik heb nooit eene dochter gehad." Lilly bracht eerbiedig de hand der oude dame aan hare lippen. „Ik vrees dat al dit geluk niet voor mij is weggelegd, mevrouw," zeide zij moedig. „Ik ben niet dat, waarvoor gij mij houdt en wel licht zult gij mij niet waardig achten uwen rijkdom te erven. Ik ik ben gehuwd ge weest Brown, het meisje is gek geworden." „Neen, mevrouw, ik spreek de waarheid. Ik ben rein voor het aangezicht des hemels, maar ik ben eene verstootene vrouw." „Eene vrouw op zeventienjarigen leeftijd „Lilly knikte treurig en verhaalde aan de oude dame hare den lezer bereids bekende ge schiedenis. „Zoo, de jonge man is dus arm, maar van goede geboorte en opvoeding?" vroeg mrs. World. „Nu Lilly, 'tis mijne meening dat uw echtgenoot niet vrij van u is maar dat hij zich tot het gerecht moest wenden, om zijne vrijheid te erlangen. Wij zullen mijnen rechts geleerden raadsman raadplegen als wij in de stad komen en zien wat gedaan kan worden. De zaak zal zich nog wel laten schikken. Ik heb mijn plan u aan te nemen niet opgegeven en ik neem u direct onder mijne hoede. Mor gen zult gij den dienst van mrs. Bridge ver laten. Brown, hoe gauw kunnen wij naar de stad terugkeeren Eer Brown kon antwoorden werd de deur geopend en mrs. Bridge kwam binnen. Haar oog viel op Lilly, die nog steeds aan de voetenj harer oudtante zat, en verrassing en teleurstelling teekenden zich op mrs. Bridge's gelaat. „Ik heb de piano niet gehoord, lieve tante kopjes gegevenvan 1660 en 1700, van on schatbare waarde. Voegen wij daarbij nog tal van zilveren schenkkannen en ander schenkgereihet ge schenk der, stad Londen: de af beelding van het keizerlijk instituuthet geschenk der koningin een zilveren schenkkan van Oos- terschen vorm en dat van de prinsen en princessen aan hun oudershet model in zilver van Viva, de geliefde merrie der prin ses van Wales, dan geloovenwij dat zulk een zilveren bruiloft een geheele familie voor haar leven zou bezorgen. Vreeselijke overstroomingen worden uit het zuiden van Engeland gemeld. In tal van dorpen heerscht groot gebrek aan de eerste levensbehoeften alles is door het water bedorven en de reddings-comité's kunnen niet genoeg verschaffen. In den rijksdag las de voorzitter Von We- dell-Piesdorff het ontwerp voor van het adres, dat naar den keizer zal worden gezonden. De rijksdag betuigt den keizer zijn dank dat hij alle zwarigheden overwinnende on middellijk de regeering heeft aanvaard en daarna zulke voldoende verklaringen heeft afgelegd. De rijksdag betuigt haar diepe smart over het overlijden van den grooten keizerdie Duitschland eensgezind en groot heeft ge maakt onder wiens regeering het een bol werk des vredes was en die er steeds naar streefde de welvaart van alle standen te be vorderen. De rijksdag geeft den keizer de verzeke ring van zijn onwankelbare trouw bij de oplossing der quaesties welke keizer Wil helm het Düitsche volk heeft nagelaten. Dit adres werd met algemeen herhaalde toejuichingen en zonder discussie aangeno men evenals het voorstel tot oprichting van een gedenkteeken voor keizer Wilhelm. De rijksdag nam daarna nog eenige ont werpen aan die nog voor de derde maal behandeld moesten worden en werd daarna gesloten door de minister Von Boetticher, die een keizerlijk besluit voorlas. World," riep zij uit, en ik vreesde dat mijne gouvernante mijn bevel om hier heen te komen niet had opgevolgd." De bruine, beenderige hand der oude dame gleed liefkozend over Lilly's lokken. „Ik heb met het kind gepraat, Laura," zeide zij. Ik heb mij hare geschiedenis laten ver halen. Herinnert gij u niet dat ik al jaren moeite gedaan heb om mijne nicht Alice Lark of hare kinderen te vinden? Nu, dit meisje is Alice's kind." Een uitdrukking van vrees en ergernis ver wrong mrs. Bridge's gelaat. Op dat oogenblik werd het meisje voor haar een voorwerp van schrik. „Tante World zeide de vrouw des advo caten gejaagd „dit meisje bedriegt u ik heb ze slechts uit barmhartigheid in huis ge nomen. Zij is niet die voor wie gij haar houdt. Mis Lark begeef u oogenblikkelijk naar uwe kamer. Morgen vroeg verlaat gij mijn huis. Brown gaf de oude goed gevulde brieven- tasch van mrs. World over, en de oude vrouw nam er eene vijfpondsnoot uit. „Geef dit aan mrs. Bridge," ging de oude dame kalm voort. „Mrs. Bridge, dit is het bedrag dooru aan mijne nicht voorgeschoten toen zij bij u in huis kwam. En hier zijn 20 pond, als ver goeding voor de kosten, die gij wellicht voor mij gemaakt hebt. Ik ben niet doof genoeg om niet de liefelijke benamingen te hooren die gij en uw echtgenoot mij geven. Deze jonge dame is mijne aangenomene dochter en erfgename en als gij morgen ochtend voor haar een rijtuig bestellen wilt, kunt gij er voor mij ook een laten komen. Ik zal met mijne aangenomen dochter vertrekken. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 1