Notaris RANT, Notaris RANT, A. J. RANT, Notaris RANT, Middelkoop, A. van de LEUR Advertentiën. Northonbuizen, Handelsberichten. Bericht van Inzet. Openbaar Verkoopen: maakt bekend, Meubels, Huisraad en Manufacturen. KOPER- EN BLIKSLAGER, A. WAGEMAKERS- iji itiJitm f /ïii i9u Vrijdagen 27 April en 11 Mei, bij INZET en TOESLAG, telkens des avonds ten 7 ure, bij L VAN DEN BROEK, te Nieuwkuikkrachtens art. 1223 B.W. in het TE WAALWIJK, Notaris te Waalwijk bij inzet op WOENSDAG 25 April 1888, bij toeslag op WOENSDAG 9 Mei 1888, TE WAALWIJK, Donderdag 26 April 1888, De NOTARIS Onder BEZOOIEN, sectie B. Onder DRONGELEN, Stationsstraat Waalwijk, De beperkte ruimte, waarin zij steeds ver- keeren, maakt dien omgang gevaarlijker dan met anderen. Dgbl. De groote voorjaarswedrennen te Breda, op 29 dezer beloven veel goedshet aan tal ingeschreven paarden is buitengewoon groot en daaronder bevinden er zich, die in de sportwereld een beroemden naam hebben verworven. Daar de Bredasche harddraverij en renvereeniging dit jaar 5 jaren bestaat, komt er op het programma een extra groote militaire wedren voor met jubiléprijs. Men heeft zekerheid dat 34 der ingeschreven paarden, behoudens onvoorziene omstandig heden, allen zullen deelnemen. Het nieuwe kabinet heeft Maandag middag den eersten ministerraad gehouden welke zich o. a. had bezig te houden met de quaestie van het tijdstip der opening van de nieuwe kamers. De bekendmaking van den dag kan spoedig tegemoet gezien worden. De miliciens der infanterie, die den 30 dezer met onbepaald verlof huiswaarts zouden vertrekken zullen voorloopig onder de wa penen blijven. Dezer dagen waren een paar leden der Ned. commissie voor den internationalen wedstrijd en intern, wereld-tentoonstelling te Brussel aldaar en namen de terreinen in oogenschouw. Met voldoening zagen zij den grootschen aanleg der tentoonstellingde ruime inrichtingen en de zeer voldoende plaats, die voor de Nederlandsche exposanten is gereserveerd. De commissie ontving Maandag de officieele mededeelingdat de gebouwen gereed zijn en dat aan de deelnemers verzocht wordt de goederen, bestemd voor de Nederl. afdeeling, te verzenden. De noodige documenten, die de goederen bij de afzending moeten vergezellen om te kunnen gebruik maken van de concessies, toegestaan door de spoorweg-maatschappijen, en van den weder vrijen invoer der goederen, zijn, voor zoover ze nog niet aan de inzenders verzonden zijn, op schriftelijk aanvraag ver krijgbaar bij mr. Th. StuartHeerengracht 435, te Amsterdam, secretaris dier commissie. De directeur der koninlijke militaire kapel te 's Gravenhagede heer Völlmar, is thans op pensioen gesteld. De Maas en Roerb. bevat over de Nederlandsche bedevaart naar Rome eene particuliere correspondentie waarin men o. a. het volgende leest Maandagbij ons vertrek te Luxemburg werden wij door een groot getal inwoners die vernomen hadden dat wij evenals zij het geluk hadden onderdanen te zijn van Z. M. Willem IIImet luide hoeras begroet. Wij bleven hun die niet schuldig en een lang zal hij levenaan het adres van den koning werd aangeheven door niemand min der dan Willem Deckersden bekenden ba- ryton zanger van 's Hertogenbosch die de bedevaart medemaakten er stellig op rekent te Rome in de St. Pieter en staaltje te kun nen geven van-hetgeen Hollandsche longen vermogen. Met de aanstaande zomerdienstregeling op de staatsspoorwegen zal te Tilburg 'soch tends vóór half acht een nieuwe trein van 's Bosch aankomen die op alle plaatsen tus- schen 's Bosch en Tilburg stoppen zal en waardoor reizigers van genoemde plaatsen aansluiting vinden op den trein die te 7 uren 40 van Tilburg naar Rotterdam vertrekt. Uit Duitschland zijn voortvluchtig twee jongelieden die, naar wij vernemen, uit het kantoor van hun patroon hebben medegeno men ongeveer 5000 mark. Men vermoedt dat zij naar ons land zijn gekomen. De po litie tracht hen in handen te krijgen. Te Oosterbeek heeft men op verschil lende plaatsen verregaande baldadigheden gepleegd. Uit eenige tuinen, staande bij de voornaamste villa'sheeft men rozen en an der hout- en struikgewas uit den grond ge rukt en bij anderen nedergeworpen. Bordjes van te koop staande huizen heeft men weg genomen en op andere buitenplaatsen neder gezet. Niettegenstaande door de politie reeds een gestreng onderzoek is ingesteld is het nog niet mogen gelukken, de daders te ont dekken. Te Vianen kregen de gebrs. v. V. om eene kleinigheid nl. om een bosje teen zoo hevig twist, dat de een den ander met een mes in de zij stak en verwondde. De politie doet onderzoek. Beiden waren overi gens oppassende jongelingen. De man, die Zaterdagmorgen te Ierseke ge vat werd als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal te Goes, is, na verhoord te zijn onmiddellijk weder op vrije voeten ge steld. Naar het schijnt moet hij niet in den dief stal betrokken geweest zijn. In zake de werkstaking te Almeloo meldt de Tvv. Ct. het volgende Zooals wij reeds mededeeldenwaren er nog 10 werklieden, die zich Woensdagmorgen bij de heeren H. B. Scholten konden aanmelden om te vernemen of zij bij die firma in het werk konden blijven. Negen van dezen zijn toen nog aangenomen. Sedert zijn de werkzaamheden aan de beide fa brieken geregeld voortgegaan, zoodat we thans mogen zeggen: De werkstaking is hiermede ten einde. Er heeft zich thans eene commissie gevormd die zich ten doel stelt in de gezinnen der gewezen werkstakers den nood eenigermate te lenigen en geleden schade zooveel moge lijk te helpen herstellen. Te Etten bij Terborg brandde de boerenhofste le van Th. Geuijen af tengevolge van het inslaan van den bliksem. Al het vee en ook een groot gedeelte van den in boedel werd gered. Op de reede van Vlissingen heeft Zon dag morgen bij mist eene aanvaring plaats gehad tusschen de inkomende mailboot Prin ses Marie en de aldaar voor anker liggende Noordsche bark President Harbitz, waardoor beide schepen eenige lichte averij bekwamen. De schade aan de mailboot bepaalt zich tot eene ontreddering van de stuurboords- reeling en het breken van een der anker-davids, terwijl van de bark de spaansche-ruiter en stamstangen werden losgerukt. De mailboot kwam intijds voor de gewone aansluiting te Vlissingen aan en de bark zal waarschijnlijk aldaar in ne haven komen om te repareeren. Uit Gramsbergen schrijft men van Za terdag Onder de arbeiders in de buurtschap de Krim heerscht op het oogenblik weder rust. Na de geweldadigheden, door hen Woensdag avond gepleegd aan de woning van den ver- vener Minke te Dedemsvaart, zijn ze herwaarts teruggetrokken en hebben gisteren meeren- deels hun werk hervat. De commissaris des konings en de officier van justitie brachten gisteren een bezoek aan de veenkolonie en hielden conferenties met onderscheidene ver- veners en de burgemeesters van Avereest, Ambt-Hardenberg en Grambergen. De politie is nog steeds op haar post. Naar men verneemt, is thans militaire macht in aantocht, en vreest men voor nieuwe on rust, wijl door de gedeeltelijke inwilliging van de eischen der arbeiders in de lange turf, ook de werkers in de korte turf zich veron gelijkt gevoelen. Heden zijn weder min gunstige berichten ontvangen nopens den toestand in de buurt schap De Krim, de veenstreek die zich in het noordwestelijk deel van Drente langs de Lut- terhoofdwijk de wijk die van het jachthuis te Dedemsvaart naar Koevorden loopt uitstrekt. Na de ongeregeldhedenwelke Woensdag voorvielenheeft zich Donderdag ook de commissaris des konings, de heer mr. J. H. Geertsernaderwaarts begeven. Gisteren was het kalm in De Krim en er werd geregeld gewerkt, maar gerust was men niet. Nu de eischen voor de arbeiders in de lange turf gedeeltelijk waren ingewilligd, ge voelden de werkers in de korte turf zich verongelijkt. Ook de uitbetaling, die heden moet volgen, zou allicht aanleiding tot nieuw verschil kunnen geven. Ingevolge de minder gunstige tijdingen heden ochtend ontvangen, heeft de commis saris des konings zich opnieuw naar de De demsvaart begeven. Heden middag wordt geseind dat in De Krim zeer ernstig verzet werd gepleegd. (Z. C.) De Zwolsche Ct. meldt Gelukkig zijn de verontrustende tijdingen, Zaterdag uit de Dedemsvaart verspreid over den toestand in de Krim niet bevestigd. Ondanks de spanning, die er heerschte is het niet tot eene uitbarsting gekomen. De tegenwoordigheid van de autoriteiten en de komst van een detachement infanterie ter sterkte van 50 man, uit Deventer, onder bevel van den len luit. J. W. Draaijer, heeft daar zeker veel toe bijgedragen. Kaatsheuvel, 24 April. De gemeenteraad van Loonopzand besloot in zijne laatste ver gadering eene geldleening te sluiten groot 90,000 gulden, rentende S1/^ 'sjaars ten einde te kunnen overgaan tot de conversie van eenige vroegere leeningen welke tegen hoogere percenten waren aangegaan. Indien de heeren gedeputeerde staten van Noord- Brabant aan dit raadsbesluit hun zegel hech ten dan zal de gelegenheid tot inschrijving binnen korten tijd worden opengesteld. In het naburige Loonopzand hebben sedert eenige weken de mazelen in vrij he vige mate geheerscht en er ook een vijftal offers geëischt. Ofschoon deze ziekte er nog niet is geweken is 't aantal lijders in de laatste dagen sterk verminderd. Raamsdonksveer 22 April. Hedenavond, omstreeks ÏO1/^ urekwam zekere J. de R. aan de gesloten deur van het bierhuis van J. K. alhierdoch werd niet meer binnen gelaten. Zich hierdoor beleedigd gevoelende, trapte hij eenige malen tegen de deur en brak vervolgens eene heining met zich daar aan bevindend poortje nagenoeg geheel af. Vernielingszucht heerscht hier nog in rui me matewanneer zal daaraan eens een einde komen Baardwijk. Den laatsten tijd geraakten hier nu en dan kippen zoek, zonder dat men te weten kwam waar zij bleven. Zondag werd bij de politie aangifte gedaan dat weder een haan verdwenen was. Spoedig werd de verlorene teruggevonden, maar dood, behoorlijk geplukt en op weg om in soep te worden omgezet. Naar men ons medeedeelt zouden de geest vermogens der vermoedelijke daderes, eene 70jarige vrouw, op wie vroeger nooit iets te zeggen viel, door verschillende omstandig heden verzwakt zijn. Heusden 21 April. In het begin van Sep tember a. s. zullen in het land van Heusden en Altena militaire oefeningen op uitgebreide schaal worden gehouden. De majoor F. R. Froger, van den generalen staf, is in verschil lende genieenten bezig met het nemen van voorbereidende maatregelen. 's Bosch. Gisteren is een bekend dronk aard van hier overgebracht naar eene rijks werkinrichting, om hem gedurende een jaar gelegenheid te geven zich van zijne kwaal te genezen. GORINCHEM, 23 April. Men besteedde voorristarwe f 7,30 a 7.50 roode dito f 6,60 f6,75, witte dito f6,50 17.65 inl. rogge f5,40 a 5,60 buitenl. dito f 0,a 0, gerst f4,90 a 5,10, haver f3,3,25 beste kook- erwten 'f0,a 0,lijnzaad faper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 565 koeie.i enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f140 240 Kalfvaarzen f100 a 160 Melkkoeien 1 100 180 Hokkeling ossen f B/a jarige ossen f 80 110 Guiste vaarzen f k Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 6 a 12 Aangevoerd varkens van 16 a 18 c.voor dito a c. per half kilo, 804 biggen van 6 tot f'12 per stuk. Boter 40 50 cent per half kilo. Eieren f 0.70 a 0.80 per 26 stuks. ROTTERDAM, 23 April. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f6.80 f7.20 Mindere en geringe f 6.6,75 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.80 5.10; dito mindere f4.50 &4.75. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f5.a 5,25; mindere f4,50 a 4,70; beste Zomer f 4 80 a 5.mindere f 4,50 a 4.70. Haver. De beste f3.30 a 3.75. Mindere f2.a 3.25 Paardenboonen. De beste f 5.60 k 5.80. Duivenboonen van f6.25 a 7. Bruine boonen de beste f 10,50 a 11, Mindere f9,10.25. Witte boonen. De beste f 13.75 14.50. Kook erwtende beste partijtjes van f 7.23 a 7.50 mindere van f 6.80 a 7.20. Schokkers van f0,0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f0.a f 0.Zomerzaad f0,totfO. Xanariezaad f7.75 tot f8. Vlas. Gedurende de week bestond er op het land eene vrij geanimeerde vraag voor alle soor ten en werden in enkele gevallen hooger prijzen besteed. Ongeveer 20,000 steen werden heden ter markt aangevoerdwaaronder ca. 6000 steen Zeeuwsch, welke grootendeels tot vaste prijzen opruimden, alhoewel de afloop niet vlug was, tengevolge der verhoogde vraagprijzen der boeren. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, bij de viering onzer 25jarige Echtvereeniging ondervondenbetuigen wij onzen oprechten dank. NIEU WENHUIJZEN. Waalwijk24 April 1888, te Waalwijk, maakt bekend, dat van het vastgoedbehoorende aan den heer M. v. d. BERGH, te 's Bosch, zijn ingezet: KOOP Ide noordelijke bouwplaats aan de Stationsstraat op f 650. KOOP II, de zuidelijke bouwplaats aan de Stationsstraat op f 650. KOOP III, de westelijke bouwplaats aan den Paralelweg op f 450. KOOP IV, de oostelijke bouwplaats aan den Paralelweg op f350. KOOP V, zijnde de massa van koopen I, IT, III en IV en uitmakende alzoo het gehecle te verkoopen terrein op f2200 TOESLAG op Maandag 30 April 1888, des avonds 7 uur, ter herberge van de Wsd. Van Dijck, te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS gehoogd worden. Notaris te Deunen, zal op te Nieuwkuik, sectie C 831 en 832, samen groot 17 aren 90 centiaren, toebehoorende aan L. VAN SPIJK c.s. dat de vaste goederenbehoorende aan den heer W. J. SCHOUTEN Pz., te Raam» donk, zijn ingezet als volgt Koop 1, op f 2600. 2, op f 4000. 3, op f 660. 4, op f 20. 5, op f 250. 6, op f 25. i/ 7, op f 110. 8, op f 500. 9, op f1000. 10, op f1600. y 11, op f2900. 12, op f1170. 13, op f2120. v 14, op f1060. TOESLAG op Dinsdag 8 Mei 1888, ten 7 ure, ter herberge van H. MONTENS, te Waspik (Harmoniezaal). Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. zal ten verzoeke zijner principalen, ter her— herge van Wouter PULLENS, „in. 't Vosje" te Baardiojk, telkens des avonds ten 7 ure, Publiek verkoopen rfe. I. HUIS en ERFte i Baardwijk, sectie E. no. 867, groot 2 aren. Behoorende aan Joh. van Gelder, aldaar. II. HUIS ERE en WATER, te Baard wijksectie E. nos 147 en 569, groot 6 aren 36 centiaren. Behoorende aan Erans van Hest, aldaar zal, ten sterfhuize van Jacobus Hoefna gel, te Vrij hoeven—Cappel, op des voormiddags 11 uur, PUBLIEK VERKOOPEN om contant geld. gevestigd te Capelle, is voornemens om op VRIJDAGEN 27 April en 11 Mei 1888, 's namiddags 4 uur, te Bezooien, BIJ INZET ter herberge van A. van der ZAKEN, en BIJ TOESLAG ter herberge van W. BROK KEN, publiek te Veilen en te Verkoopen: 1. Namens de heeren D. M. de Bruijn en M. Heijmans, Een perceel hest over de Schouwsloot, groot 69 aren 10 centiaren, uitmakende het niet onteigende gedeelte van no. 93. 2. Voor mejuffrouw A. Vermeulen, Een perceel Buitendijks, onder Ragoort, bij de wouing van Johannes van de Nieuioegiessen, groot 14 aren 60 centiaren, zijnde het niet ontei gende noordelijk deel van no. 671 in sec tie A. Beide koopen direct te aanvaarden. beveelt zicli aan voor het slaan van van verschillende wijdte, volgens de nieuwst® methoden.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3