Burgemeester en Wethouders Z1AIB0HWEIT, Tegen 15 JUNI of 1 AUGUSTUS, MIDDELKOOP, EenHuis B. A. MIDDELKOOP Advertentiën. Schuldbrieven LANDBOUWERS. lij 1. Mulders, Een HUIS, met erf sn tuin, Notaris RANT, veilen en verkoopen: Burgerlijke stand. WAALWIJK, maken bekend: Gevraagd urn i1 ïiWinLi te Capelle, Onder Bezooien. Onder Brongelen verzekerd bij de te Woudsend gevestigde brand waarborgmaatschappij. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers. Vrijdagnacht drongen eenige dieven eene aan den Aker-Maastrichter Steenweg onder de gemeente Vaals gelegen woning binnen. Zij waren reeds tot de eerste verdieping doorgedrongen en daar bezig met de deu ren open te breken, toen de alleen in huis vertoevende zoon des huizes hen gewaar werd en eene zesloops revolver op hen af vuurde. De inbrekers achtten het toen raad zaam het hazenpad te kiezen. De politie doet onderzoek, doch heeft tot heden hun spoor nog niet ontdekt. Omtrent een diefstal van 1000 frank ten nadeele van de bankiers Philips Co. te Maastricht, kan het volgende worden medegedeeld. Door een der boekhouders werd in een aan te teekenen brief gesloten een bedrag van 3000 frank, nl. 20 biljetten van 100 en 1 biljet van 1000 frank. Deze brief was door een loopjongen aan het post kantoor bezorgd. De geadresseerden vonden echter bij opening van den brief slechts 20 biljetten van 100 frank, van welke bevinding aan de afzenders werd kennis gegeven. Deze verzochten om overzending van het couvert, en nu bleekdat het adres niet door den boekhoudermaar door den loopjongen ge schreven was. Hierover ondervraagd gaf deze aanvankelijk voor, dat een inktvlak op het couvert was gevallen en hij daarom den brief in een ander couvert gestoken had. Voor den rechter-commissaris evenwel be kende hij, het couvert geopend en het biljet van 1000 frank daaruit genomen te hebben. Van het geld werd nog 900 frank in zijn bezit gevonden. Nadat proces-verbaal tegen den 15jarigen knaap was opgemaakt, werd hij weder in vrijheid gesteld. Te Hoorn is Zondagnacht brand uitge broken in de werkplaats der steenhouwerij van den heer Peereboomwelke geheel is afgebrand. De oorzaak is onbekend. Het perceel was verzekerd. De onmiddellijke nabijheid van het groote Pietershof en van het kazernegebouw deed in het eerst uitbrei ding van het gevaar vreezen, hetgeen echter gelukkig verhoed werd. In de Venen. Het landelijke, welvarende plaatsje Gorre- dijk, met zijne twee „dubbele straten", heeft tegenwoordig het voorkomen van een be drijvig garnizoenstadje. Hier ziet men een infanteris t als post voor de politiewacht ginds loopt een huzaar, wiens sabel langs de straatsteen en klettert, dat het de aandacht trekt van ,,'t meisje," dat nog nooit de „kerels" uit Deventer zag. Alles een gevolg van de werkstaking in de venen te Beets, Terwispel, Hoornster- zwaag, die zulk eene uitbreiding heeft ge kregen dat zij zich thans reeds tot Donker broek (in de gemeente Ooststellingwerf) uit strekt. Beets is het brandpuntop onder scheidene plaatsen houdt men daar dage lijks „appèl," soms door 5 600 arbeiders bijgewoond. Telkens luidt 't besluit „vol houden." Sommige verveners hebben te kennen gegeven genegen te zijn aan de eischen der „strikers" te voldoen, doch vier der grootste verveners weigeren tot nu toe pertinent. Het laden van schepen kan tot nu toe niet geschieden; wel is militaire macht aanwezig, om als wacht te dienen en te ver hinderen dat „strikers" de „laders" er uit jagen, maar er zijn in de veenderij geen laders te vinden. Vrijdag heeft een schip per zijn vaartuig geladen gekregen, door de hulp van des verveners onderbaas en diens vrouw. Op 't appèl schaart men zich om een roode vlag met 't opschrift „brood voor allen." Uit Beetsterzwaag (Zaterdag): Door den commissaris des konings is een bekendmaking aangeplakt, waarin ter open bare kennis wordt gebracht, dat het open baar gezag zal zorgen dat ieder, die den arbeid wil hervatten, beschermd zal worden. Aan de herbergiers te Beets en te Terwis pel is verboden sterken drank te tappen. Een schipper laadt turf onder de bescher ming van de militairen. De commissaris des konings resideert tij delijk te Beets. Zaterdagmiddag is uit Leeuwarden naar Donkerbroek vertrokken een detachement infanterie, groot 4O onderofficieren en man schappen, onder bevel van den luitenant Van der Goesnaar Jubbega is vertrokken een afdeeling van 30 infanteristen, onder bevel van den luitenant Works. De werkstaking in den grooten Veenpolder te Weststellingwerf duurt voort. Een socialist uit Den Haag, zekere Van Emden, spoort de arbeiders tot volharding in hun eisch aan om loonsverhooging en vrij winkelen. Een commissie van vijf personen is benoemd om met de verveners te onder handelen. Sommige veenboeren hebben zich genegen verklaard aan de eischen van de arbeiders te voldoen. De militairen, over gekomen om de orde te handhaven, hebben het niet druk, omdat de werkstakers geen wanordelijkheden plegen. Kaatsheuvel, 8 Mei. Gisteren avond, nadat de tram te Kaatsheuvel aan de stopplaats of halte „Klooster" volgens gewoonte had stil gestaan om de reizigers gelegenheid tot uit stappen te geven, en daarna weder in bewe ging was gezet, stapte een eindweegs verder onder het rijden eene vrouw (v. d. Besselaar genaamd) van het achterste rijtuig rugwaarts en dus in verkeerde richting van de trede; natuurlijk viel zijen werd door het zich onder aan het rijtuig bevindende ijzerwerk der assen en door de achtertrede van het balcon deerlijk aan het aangezicht verwond terwijl de linkerarm totaal werd verbrijzeld. Het ongeluk is dus alweder aan eigen onvoor zichtigheid te wijten. De zich op het balcon bevindende passagiers meenden dat zij zich gereed maakte om bij de volgendezeer nabij gelegene halte „Muskens" af te stappen. Vreeselijk bloedende werd de vrouw opgeno men en in het huis van den bakker v. R. ge dragen. De heer C. van Dillen, arts alhier, dadelijk van 'tgebeurde in kennis gesteld, kwam ijlings toegeloopen en verleende haar zijne hulp. Ofschoon de wonde aan 't aangezicht diep en ernstig is, schijnt zij niet levensgevaarlijk; van veel critieker aard is de verwonding aan schouder en arm. De toestand der ongelukkige vrouw biedt weinig hoop op herstel. LoonopzamI, 6 Mei. In eene gecombineerde vergadering van de besturen van den doelen Salm Salm, staande onder het beschermheer schap van jhr. mr. J. B. Verheijen, heer van Loonopzand, en de Sophias-vereeniging, is 11. Zaterdagavond besloten, dat laatstgenoemd muziekgezelschap zijn medewerking zal ver- leenen tot opluistering van het groot nationaal concours, dat bovengemelde handboogschut- ters-vereeniging op Zondag 15 Juli zal geven. De uitgeloofde prijzen zijn schoon; zij verte genwoordigen eene waarde van pl. m. f170; de hoofdprijs alleen zal ongeveer f 90 kosten. De vrijgevigheid van enkele honoraire leden stelt het gezelschap in staat zoo luisterrijk haar twaalf en een halfjarig bestaan te her denken. Onze Sophia's-vereeniging, die de ge meentenaren^ zoo menigwerf door hare vroo- lijke tonen in opgewekte stemming brengt was he len morgen ouder gewoonte, weer vroeg ter been. Om 4 uur reeds wekte ze oud en jong uit den morgenslaap; lustig spe lende trok ze door de straten, ze bracht der lieve Meimaand haar welkomstgroet. De eerste Zondag in Mei wordt besloten met een flink concert. p^Baardwijk, 8 Mei. Zondagavond gaf de liedertafel „Tot bloei der toonkunst" een concert in de zaal bij den heer A. Mulders. Hoewel aanzienlijk vergroot was de zaal nau welijks ruim genoeg om de vele toehoorders te bevatten. De verwachting van het publiek werd in geenen deele teleurgesteld; wij zouden moeite hebben om aanmerkingen te maken tenzij we vitters wilden zijn. No. I van het programma „Ouverture Oberon's Zauberhorn, salonfantasie van Oesten," werd uitstekend gespeeld door den heer H. van Delft, van Drunen, die in dit stuk even als in het ac compagnement van de Hymne van „De Vliegh" toonde een best technicus te zijn. Deze Hymne was het glanspunt van den avond; het kan zouden wij haast zeggen niet beter gezongen worden. Zuivere en duidelijke uitspraak, goede aanslag en accen tueering, en begrijpen van dit st ik kenmerkten de uitvoering ervan; kenners betuigden dan ook hunne volkomene tevredenheid erover. De directeur, de heer L. van Cromvoirt, zong, zooals hij dat gewoon is, met gevoel en eene fijne voordracht „Bij het lijkje van een kind, van Dr. Peters, en later een stukje van eigen compositie: „Als het lente wordt," een geestige melodie, vol streelende muziek. Voor afwis seling was gezorgd door de uitvoering van eenige scènes, die door den heer heer J. Burmanje gezongen, in het Drinklied en „Achter slot" het gewone effekt maakten. No. 6 van het programma „Eene gestoorde se renade" humoristisch duet, werd allerkeurigst uitgevoerd door de H.H. L. v. Cromv. en A. Pullens; beiden werkten hunne rol goed af en hielden de lachspieren der toehoorders onop houdelijk in beweging. En de sentimenteele kleermaker en de muzikale schoenmaker met zijn guitaar, ze speelden hunne moeielijke rol meesterlijk af. De muziek in dit stuk is goed gezet en het stuk heeft een goeden gang. De stormachtige toejuiching na dit nummer was ruimschoots verdiendevenzeer als na „Een partijtje zes en zestig" door de H.H. O. Donkers en L, Burmanje; dit stuk is een oude, doch geliefkoosde bekende, evenals het slotnummer „De jonge muzikanten" van Ktlcken. De liedertafel verdient een woord van dank voor deze uitvoering, een woord van lof niet minder; zij heeft getoond vooruit te gaan en moge ze al niet kunnen wedijveren met an dere liedertafels in sterkte van het getal der leden, zeker mag ze het doen wat de fijnheid harer uitvoeringen betreftKlein maar rein. De eerw. heer pastoor dezer gemeente hoopt einde dezer maand het vijfentwintigjarig feest zijner priesterwijding te vieren. Elskout. Zooals men weet wordt onze pa rochie, vooral gedurende de Meimaand, druk bezocht Verleden Zondag hebben verschillende in- woners veel last gehad van zoogenaamde be devaartgangers, die beter deden te huis te blijven, dan onder den schijn van vroomheid onze vreedzame bevolking te komen sarren en hare eigendommen te beschadigen of weg te nemen. Wij raden dezulken aan op hunne hoede te zijn; ze konden het er wel eens minder goed afbrengen. Dusseu6 Mei. De werkzaamheden aan den nieuwen Maasmond zijn hier in vollen gang. Verleden week zijn op het terrein twee excavateurs (door het volk „ijzeren mannen" genoemd) aangekomen. Naar men verneemt kan met die machines niet gewerkt worden, omdat de te verplaatsen grond te zacht ofte slap is. Tot groot genoegen der arbeiders schijnt besloten te zijn het werk alleen met handenarbeid voort te zetten, om later, bij genoegzame diepte, baggermachines te gebruiken. Deze week is hier op de botermijn kunstboter aangevoerd en voor echte boter verkocht. Het gemeentebestuur zal maatre gelen nemen om dat bedrog tegen te gaan. Raamsdonk 6 Mei. Gisteren avond was onze sedert eenigen tijd rustige gemeente weder in rep en roer. Bij W. de W. alhier werd herhaaldelijk zijne buitendeur opengeworpen. Zich hiervan wil lende .overtuigen werd hij, buiten 's huis ge komen zijnde mishandel. Bij v. G. alhier, werden de vensters open gerukt en vervolgens is bij eene andere familie, omstreeks 11 ure 's avondsde deur open- getrapt en zijn man en vrouw deerlijk mis handeld. Eenige voorbeelden van beschaving DE NOTARIS te CAPELLE, zal in het openbaar 1. Op Zaterdagen 12 en 19 Mei 1888, 's namiddags b uur, te Babylonienbroekter herberge van de Wed. D. van der BEEK, Namens A. KAMP c.s. ON DERMEEUWEN: SPRANG. GEBOREN Pieter, z. v. W. Hamers en J. van BeekAlida, d. van H. C. Craaijo en C. C. de RooijAdriana Christina, d. van Ch. Ves- ters en Franciska EmmersLeena, d. van J. W. Roelofs en H. A. van Rooii. OVERLEDENAndries Pol, 5 maanden, HUWELIJKS-AANGIFTENRenso Martens jm. 24 j. met Johanna Pieternella van Vuuren jd. 22 j.; Adriaan van der Hoeven jm. 46 j. met Johanna Adriana de Bie jd. 40 j. dat in hunne in het openbaar te houden vergadering op Zaterdag 26 dezer, eene UITLOTING van zal plaats hebben, als Van de geldleening van 1878 een aandeel van f 500 Van de geldleening van 1882 twee aandeelen, ieder groot f500. Waalwijk7 Mei 1888. Zoolang de voorraad strekt te bekomen in grutterswaren, veevoeder, enz, WAALWIJK. P. G. als keukenmeid. Brieven franco letter L. Hulpk. Ilelooirt. DE NOTARIS BERICHTdat met de hooging staan: Het Hooilandover de //Schouwsloot, groot 69 aren 10 centiaren, uitmakende het zuidelijk deel van sectie B. no. 93, en toe behooreudeaan de heeren D. M. DE BRUI.JN en M. HEIJMANS, op f1350,— Het perceel Hooiland, „Buitendijks" groot 14 aren 60 centiarenuitmakende het Noordelijk gedeelte van sectie A. no. 671 en toebehoorende aan Mej. A. VER MEULEN, op f60, De TOESLAG zal plaats hebben op Vrijdag 11 Mei 1888, 's namiddags 4 uur, ter herberge van W. BROKKEN, te Bezooien. Intusschen worden, ten kantore van voor noemden notaris, verhoogingen aangenomen tegen genot van 1/10 der verhoogsommen. te B. Broekgroot 14 aren 68 centiaren sectie B. nos 324, 325 en 170, en ONDER EETHEN: Een perceel Bouwland, aan voorschreven huis grenzende, sectie A. nos 114, groot 12 aren 30 centiaren. 2. Op Woensdagen 16 en 23 Mei, in de STAR te Waspik, des avonds 7 uur, ONDER WASPIK: met ruim ERF en TUIN, door deszelfs gunstige ligging aan de haven, voor vele affaires geschikt, kadastraal bekend in sectie H. nos 100, 101 en 167, groot 5 aren 21 centiaren. Behoorende tot den boedel van wijlen J, Bieman-s- Van Disseldorp. 3. Op Donderdagen 17 en 24 Mei, 'savonds 7 uur, PROVISIONEEL ter her- berge van Gijsman, en DEFINITIEF ter erberpc van A. van Daal, te Waspik, Voor de erven van de Wed. Melchior Poppelier, ONDER CAPELLE: Een perceel best WeilaDd, in de Vrouw- kensvaartsche Dellensectie G. no 18, groot 79 aren 60 centiaren, in twee koopen (Noord en Zuid). Een perceel dito aldaar, groot 99 aren 20 centiaren, no 33 van sectie G. ONDER WASPIK: Een perceel Bouwland, aan de Vrouw- kensvaarl, groot 46 aren 10 centiaren, sectie D. no 224. Een perceel dito aldaar, sectie E no 581, groot 56 aren 10 centiaren. Een perceel dito „te Boven" groot 30 aren 60 centiaren, sectie E no 166. Een perceel dito, groot 30 aren 40 een- tiaren, liggende aldaar, sectie E no 167. Een perceel dito aldaar, op het Hoogblok, sectie D. no 187groot 51 aren 90 cent. Een perceel dito aldaar, sectie D. no 1122, groot 16 aren 40 centiaren. Een perceel best Weiland, genaamd Beijster ten noorden der spoorlijnsectie D no. 1182, groot 67 aren 60 centiaren, en ONDER MEEUWEN: De helft onverdeeldin een perceel weiland, in den Hill, sectie A. no 10, geheel groot 3,55,70 hectaren. 4. Op Dinsdagen 22 en 29 Mei, es voormiddags elf uur, te Capelle, ter her- berge van J. van Alphen, Namens de erfgenamen van den heer Mr. C. G. de Balbian-Van Doorn, te Utrecht ONDER CAPELLE: Een perceel best hooiland, in Nederveen, genaamd „Voorland," sectie B. no 18, groot 2,46,50 hectaren. Een perceel dito, in de Aanwassen, groot 1 hectare 43 aren 10 cent., in sectie B en uitmakende no 39, groot 1,28,30 hectaren, en het niet door den staat onteigende ge deelte van no 38, ter grootte van 0,14,80 ïectaren, en ONDER BEZOOIEN: Een perceel prima Hooiland, over de Groote Oude straat, zijnde het 36 ste stuk, groot 2 hectaren 19 aren 10 centiaren, en uitmakende het zuidelijk niet onteigende deel van no 295, in sectie A. te WAALWIJK, MAAKT BEKEND dat het vaste goed te Baardwijk, behoorende aan VAN IIEST, aldaar, is ingezet op f400. TOESLAG op Woensdag 9 Mei 1888 ter herberge van WOUTER PULLENS, „in 't Vosje" te Baardwijkdes avonds ten 7 ure. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3