Notaris RANT, HUIS RimiDoiiüsimiiiE Bakkersknecht Advertentiën. NOTARIS A.J. RANT, Te Huur Terstond: publiek verkoopen: publiek verkoopen VERGUNNING, GEVRAAGD alleen gronden onder de gemeente 's Bosch gelegen, en deze waren door de onteigenings commissie behoudens goedkeuring van den minister reeds aangekocht, met uitzondering van enkele perceelen, reeds vroeger speciaal van de onteigening uitgesloten, met het oog op eventueele veranderingen. De heer J. G. Talen van 's Grevelduin- Capelle, is toegelaten vooi de acte B middelb. onderwijs Hoogduitsche taal. Toen jl. Zondagavond de stoomtram, ten 91/2 ure van Tilburg vertrokken en de kermisbezoekers huiswaarts voerende de grens van Loonopzand had bereikt, en daar eenige minuten stopte tot controleering der kaar- jes, ontstond er tusschen den conducteur en een der reizigers een] geschil over de echt heid van diens couponeen ander reiziger, zekere v. d. P. uit Capelle, mengde zich in dit geschil; dit echter werd door de gebrs. v. Z. uit Sprang kwalijk genomen het ge volg hiervan was, dat tusschen dezen en v. d. P. eene vechtpartij plaats greep, waarbij laatstgenoemde van een dier gebroeders een messteek ontving in zijn bovenarm en hevig bloedende huiswaarts keerde; tegen den da der is procesverbaal opgemaakt. Te Bezooien heeft men ook Zondagavond de kermispret met een vechtpartij besloten toen namelijk zekere V., uit Waalwijk, die den geheelen avond door zijne kluchtige voordrachten het publiek in de herbergen had vermaakt, omstreeks 12 ure wilde huis waarts keeren, werd hij plotseling vast ge grepen en hem met een scherp voorwerp een vrij ernstige wond aan den neus toege bracht. Hierdoor ontstond tusschen den ver wonde en eenige Bezooiensche lui eene wor steling, die waarschijnlijk weer ergere gevol gen zou gehad hebben, indien de maré- chaussée's de vechtenden niet hadden ge scheiden. De verwonde heeft 's anderen daags geneeskundige hulp ingeroepen en te gen den dader v. O. is geverbaliseerd. Ook te Kaatsheuvel ontving zekere V., uit Sprang, in een herberg onverhoeds op het hoofd een hevigen slag, die hem eene bloe dende wonde veroorzaakte. Ook tegen dien hardhandige sinjeur is door de maréchaussée verbaal opgemaakt. De prijzen van het leverantiehooi blij ven stijgende, en zijn thans tot f42. per 1000 kg. opgeloopen. Toch worden ertegen dien prijs slechts weinig zaken gedaan, om dat de verkoopers zeer vasthoudend blijven en tot f50 vragen. De verwachting van de tweede snede, die aanvankelijk hoog gespan nen was, is ook grootendeels in rook opge gaan de aanhoudende zware regenbuien |.en het vloedwater, dat hier en daar kwam, hebben den groei van het nagras belemmerd. Bin- nenvelds koeienhooi werd grootendeels onder gunstige omstandigheden ingezameldde opbrengst daarvan is zeer bevredigend. Schraal hooi, dat mede voorde persen gezocht wordt, •doet van f 30 tot f 35 af. Stroo wordt veel gevraagd maar is weinig voorhanden, waar door vele boeren genoodzaakt zijn tot dorschen der pas ingehaalde rogge. Over 't algemeen is de opbrengst van het stroo beneden het mid delmatige, die van het zaad zeer bevredi gend. Aardappelen naar qualiteit 14 a 18 ct. per 5 L. Het bederf in de vroege soor ten nam in den laatsten tijd aan de knol schrikbarend toe, vooral op de lage gronden. De late soorten, die op de zandgronden voor beeldig te velde staan, zijn nog gedeeltelijk groen en kunnen nog veel goed maken. Op puike qualiteit kan men tot heden niet roe men. In de „Bakkerij," orgaan voor brood-, koek- en banketbakkers, komt een ontwerp- adres aan de tweede kamer voor, houdende het verzoek om geen gehoor te geven aan de vraag der Nederlandsche meelfabrikan ten om heffing van rechten op maalproduc- ten. De bakkers zijn bevreesd, dat, waar hun invoer van buitenlandsch meel belet zou worden, de meelfabrikanten de prijzen zul len verhoogen. Betreffende de feestelijkheden, van de N. K. Harmonie te Tilburg kunnen wij het volgende vermelden Maandag 27 Augustus. Ten 7 uur 's avonds werd de jury door het bestuur der Nieuwe Koninklijke Harmo nie ontvangen. Te 8 uur. Feest concert der jury aange- boden door de Nieuwe Koninklijke Harmonie en Réunie in den tuin der sociëteit. Dinsdag 28 Augustus. Ten IOI/2 ure Optocht, uitgegaan van de Sociëteit" de Nieuwe Koninklijke Harmo nie Nieuwlandstraatnaar het Stadhuis al waar de Welkomstgroet door het gemeente bestuur plaats had en een feestmarsch werd uitgevoerdverder over de Marktde Heu velstraat, den Heuvel, Spoorlaanen de Stationsstraat. Regeling van den optocht. Vaandrig. Eerewacht te paard. De Nieu we Koninklijke Harmonie en bestuur. De deelnemende gezelschappen en Depu taties met drapeau en hunne feest-commis- sarissen4 Tr 1. Deputatie der Harmonie Apollo, Kaats heuvel. 2. Het Fanfaregezelschap Concor dia van Tongeren. 3. Deputatie der dd. schutterij van Middelburg. 4. Fanfare l'Echo des Montagnes van KorvelTilburg. Deputatie Harmonie Musis Sacrum van Dongen. 6. Fanfare St. HubertLuik. 7. Deputatie Harmonie Vlijt en Volharding Rozendaal. 8. Fanfare Marchin. 9. De putatie Kon. Har. Apollo's Lust, Eindhoven. 10. Fanfare l'UnionMont St. Guibert. 11 Deputatie HarmonieNieuwkuik. 12. Fan fare Kunst en Vriendschap, Vucht. 13. De- putie Harmonie Euterpe, Zaltbommel. 14. Fanfare Nos Jungit ApolloSt. Oedenrode. 15. Deputatie Harmonie SymphoniaHo ven bij Zutphen. 16. Fanfare Asterius, Ois- terwijk. Tweede Afdeeling. 17. De verschillende Commissiön en corps No 1 van MuziekNo 2 van Optocht, No. 3 Recette No 4 versiering. 18. Deputatie Harmonie Concordia, Vlij men. 19. Fanfare Harmonie Oefening en UitspanningGoirle. 20. Deputatie Har monie Vlijt en Eendracht, Rijen. 21. Fan fare Les Amis d'Orphée Amay. 22. Depu tatie Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak, Waspik. 23. Fanfare Oefening kweekt kennisWemeldinge. 24. Deputatie Har monie Arti et Amicitiae, Oirschot. 25. Fanfare St. Chrispijn Waalwijk. 26. Deputatie Harm. Haamstede. 27. Fanfare Concordia, Tholen. 28. Deputatie Harmonie Amicitia in Arte Boxmeer. 29. Fanfare Wageningen. 30. Deputatie dd. Schutterij, Meppel. 31. Eerewacht te paard. Te 12 uur aanbieding van den Eerewijn en Feestrede in de Sociëteit der N. Kon. Harmoniete één uur aanvang van den Wedstrijd. Men meldt aan „De Tijd" uit Rome, dat de H. vader last heeft gegeven een twee tal exemplaren van het kostbare werk, ter gelegenheid van zijn priesterjubilé den paus door de geleerde bestuurders der Vaticaansche bibliotheek aangeboden, te doen toekomen aan de koninklijke bibliotheek te 's Graven- hage, alsmede aan de universiteits-bibliotheek te Leiden. Nog meer De schrijver der „Brieven uit de Hofstad" in de Arnh. Ct., heeft hooren „fluisteren/' dat het in den Haag niet blijven zal bij het tweetal verdwenen notarissen en zouden dus daar nog meer hun voorbeeld volgen. De kermis te Boxtel heeft zich geken merkt door een ernstige vechtpartij, waarbij zekere V. B. een snede over het voorhoofd, de beide wangen, den neus, het hoofd en de borst bekwam. Onkenbaar toegetakeld, waren de verwondingen van dien aard, dat het slachtoffer onmiddellijk de laatste gena demiddelen der R. C. kerk werden toegediend. De dader bevindt zich in arrest. Te Strijp bij Eindhoven viel het ne genjarig dochtertje van v. G., terwijl zij een kind van een jaar op de armen droeg, ach terover in een ketel met kokend zeepwater. Beiden bekwamen over het geheele lichaam hevige brandwonden. Het meisje, vreest men zal aan de bekomen wonden bezwijken. Een behoeftige arbeider, werkzaam in de ateliers der staatsspoorwegen te Tilburg, ontving voor een paar dagen de verassende mededeeling, dat een zijner verwanten hem een legaat had vermaakt van f2000, die in Den Haag gedeponeerd waren. De geluk kige huisvader stoomde daarheen om de er fenis te aanvaarden, maar notaris Visser, die het geld moest uitkeeren, was verdwenen. De molenaar D., aan den straatweg van Zevenbergen naar Leur, ontving dezer dagen bezoek van een zijner kennissen, die hem een geweer liet zien. Niet wetende dat het geladen was, haalde de bezoeker den haan over, met het treurig gevolg dat de mole naar den kogel in den onderbuik kreeg. Den geneeskundige is het nog niet gelukt den kogel te verwijderen. De landbouwer J. S. te Oorschot vierde Maandag zijn honderdsten verjaardag, Maandag namiddag is een hevige brand uitgebarsten in het klooster en pensionnaat der Ursulinen te Venraai. De nieuwe ge bouwen zijn geheel verbrand. De brandweer van Venlo en Venraai trachtten het oude klooster en de kloosterkerk te behouden. Van de bijna 600 kinderen zijn er 130, en van de 3u0 zusters zijn er 80, benevens vele geestelijken en vreemdelingen zonder dak. Maandag en Dinsdag zou er groot feest ge geven worden bij gelegenheid van het 50jarig bestaan van het klooster, waarvoor alles prachtig versierd was. De gebouwen zijn verzekerd. Geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. Men meldt uit Vaals De Nederlandsche, in vereeniging met de Duitsche politie, is er in geslaagd den koet sier te achterhalen, die de vier personen ge reden heeft,, welke den rijksambtenaar Crijns, te Vaals, terwijl deze het rijtuig wilde visi teeren, gruwzaam mishandelden. Men hoopt nu ook spoedig de daders op het spoor te komen. Te Breda is gevankelijk binnengebracht zekere M., klerk bij den kassier v. d. Kuijl te Bergenopzoom, verdacht van zijnen patroon voor ruim f2000 bestolen te 'hebben. Zaterdag avond is een 3jarig knaapje, in de Boschstraat te Breda spelende, bij het exercitieterrein te water geraakt en ver dronken. Te Jutfaas is door eene nog onbekende oorzaak brand ontstaan, in den korenmolen van baron van Hardenbroek aldaar, Op den steenen romp na, werd hij vernield. De aangrenzende woning van den molenaar Kruis- sen en die van den bakker Steenbeek wer den zwaar beschadigd. De woning van den laatstgenoemde is uitgebrandterwijl eene schuur van den heer Schaly mede door het vuur vernield werd Behalve eene groote hoeveelheid graan, ging ook eene aanzien lijke partij hoephout verloren. Twee var kens en een hond vonden den dood, Te Oorschot is in den nacht van 27 op 28 Aug. eene flinke boerderij met schu ren en stallen van den landbouwer A. Wou ters afgebrand. Ongelukken hadden niet plaatsalles was verzekerd. De ooizaak is niet bekend. Door de maréchaussée van Sittard is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren Cruts en diens huisvrouw te Schinnen die voor drie weken hunne woning verlieten met ach terlating van twee kinderen7 en 9 jaren ouddie sinds dien tijd in de gemeente rondzwerven. Een 9-jarige knaap had te Utrecht de baldadigheid, om met een steen naar een trein te werpen die, van de Lunetten komende de Middellaan voorbij stoomde met het ge volg, dat de conducteur B. aan het hoofd werd getroffen. De politie slaagde er in den dader te ontdekken. Te Lithooienis tengevolge van hooi- broeiingde woning van J. v. d. Wielen af gebrand. Het huis was welinboedel en hooivoorraad daarentegen niet verzekerd. Vrijdag avond woedde er een felle brand bij Gebroeders Gelders landbouwers te Heekgem. Hulsberge (L.) Huis, schuur met granen en inboedel werden eene prooi der vlammen. Het vee werd geredalleen twee varkens kwamen om. Ofschoon de brandspuit spoedig ter plaatse was, kon men echter weinig of niets hiermede uitrichten daar er volslagen gebrek aan water was. De schade is zeer groot. De brand ontstond in de schuur. Er was niets hoegenaamd ver zekerd. Maandagmorgen is de justitie van Mid delburg naar Ierseke vertrokkenteneinde aldaar een onderzoek in te stellen naar een daar plaats gehad hebbenden moord. Het hoofd der vrouw was gedeeltelijk ver brijzeld met eene spade, en de neus plat ge trapt terwijl in buik en armen met een mestvork steken waren toegebracht. De heer doctoren Bolle en Van Selms de den de lijkschouwing. De gearresteerde is een zwager der ver moorde en staat ongunstig bekend. Ónder kerk was hij door enkelen in den omtrek der hoeve gezientwee vrouwen hebben hem er in en uit zien gaan. Later was hij kwistig met zijn geld en had nog 10 Gld. Hij ont kende echter alles. Bij het lijk gebracht was hij ontroerd, maar hij bleef bij zijne ontken ning volharden. Uit Ierseke wordt nader gemeld Gisterenavondgedurende het transport naar de gevangenis heeft de van moord ver dachte bekend en alles omslachtig verteld. Hij had de vrouw naar den koestal gelokt haar op het hoofd geslagen en daarna met een mestvork vele steken toegebracht. Hij heeft ook het verborgen geld en hoofdsieraad aangewezen welke voorwerpen ook werkelijk zijn gevonden. Drunen, 27 Aug. De 31e dezer maand, de verjaardag van H. K. H. prinses Wilhelmina, onze toekomstige koningin zal ook alhier feestelijk worden gevierd. Naar ik uit goede bron verneem, zal er ten gevolge van de bemoeiingen van onzen volijverigen burgemeester, den edelachtbaren heer C. J. Schreppers, op dien dag een luis terrijke optocht door het dorp gehouden worden, waaraan alle gilden dezer gemeente met hunne vaandels en andere sieraden zullen deelnemeu. Onze verdienstelijke harmonie „Eendracht maakt Machtdie steeds met de meeste bereidwilligheid hare zeer gewaar deerde medewerking verleent tot het opluis teren zoowel van nationale als van andere feesten, zal ook nu weer den stoet geleiden. Bovendien zal zij op den avond van den feestdag eene buitengewone uitvoering geven in de zaal van den heer C. van Huiten. Ik twijfel er niet aan, of alle inwoners van Drunen zullen door het uitsteken der vlaggen hunne ingenomenheid betuigen met de po gingen van het hoofd onzer gemeente, om ook alhier den verjaardag onzer toekomstige koningin op bijzondere wijze te vieren. (Pr. Ct.) Baardwijk 29 Augs. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij een inwoner dezer gemeente het grootste gedeelte zijner boomvruchten weggehaald. Omtrent den roggeoogst kan meegedeeld worden, dat de kwaliteit van de rogge zeer slecht, de quantiteit bevredigend, het stroo zeer kort is. Als de twee jongere broers, welke nog in het klein seminarie zijn, het voetspoor hunner ouderen volgen, dan mogen onze burgervader en zijne echtgenoote zich binnen weinige jaren verheugen vijf van hunne zes zonen met de priesterlijke waardigheid bekleed te zien. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van ons jongste kindje, betuigen wij bij deze onzen oprechten dank. ANDKÉ VAN ROESSEL, ANNA VAN ROESSEL- Van Sprang. Waalwijk, 28 Augustus 1888. te Waalwijk, zal ter herberge van TH. VAN LOON, in de Korenbeurs, te Waal wijk, bij VEILING op Maandag 10 September 1888, en bij AFSLAG op Maandag 24 Sept. 1888, telkens des avonds 7 uur, Onder Waalwijk. Koop I. Een huis, erf en bouwland, sectie B. nos 605 en 606, groot 55 aren 90 centiaren. Koop II. Een perceel wei- en bouwland over de 2e Zeine, sectie B. nos 323 en 504, groot 88 aren 30 centiaren. Een en ander behoorende aan Matheus van Vuuren, landbouwer, te Waalwijk. te Waalwijk, zal ten verzoeke zijner prin cipalen, ter herberge van den heer IIübertus Müskens te Kaatsheuvel, bij INZET op Woensdag 5 September 1888, bij AFSLAG op Woensdag 19 September 1888, telkens des avonds 7 uur, Onder Kaatsheuvel, Koop I. Huis, erf en bouwland, sectic A nos 2384, 2385, groot 17 aren 50 centiaren. Koop II. Wei- en bouwland, ter plaatse Hil en Moer, sectie H. nos 285 en 288, groot 21 aren 70 centiaren. Behoorende aan Beter Dingemansschoen maker te Kaatsheuvel (Straatje.) Koop III. Huis, erf, wei- en bouwland, sectie C nos 562, 563 en 1347, groot samen 38 aren 2 centiaren. Behoorende aan Frans van Mier c. s. te Kaatsheuvel. Koop IV. Huizen, erven en bouwland, sectie II nos 1383, 1384, 661 en 662, samen groot 18 aren 24 centiaren. Koop V. Bouwland, sectie H nos 608 en 1792, samen groot 57 aren 20 cent. Koop VI. Bouwland, sectie H no 1815, groot 19 aren 90 centiaren. Bouwland, sectie H. no 2032, groot 24 aren 10 centiaren. Heide, sectie G no 178 en 182, tusschen Baan en Paalstraat groot 42 aren 90 centiaren. Behoorende aan lolianna DingemansWed. Leendert de Zwartthans echtgenoote van Van Belkomte Kaatsheuvel (Straatje.) Waspik 25 Aug. Gisteren met het pa troonfeest onzer gemeente, had de edelacht bare heer burgemeester het voorrecht te zien, dat één zijner zonen, dit jaar tot priester gewijdde hoogmis opdroeggeassisteerd door twee oudere broers, respectievelijk ka pelaan te Lage-Zwaluwe en te Drunen. waarin f met TUIN te BESOIJEN. Sedert jaren is in het HUIS een goed BEKLANTE uitgeoefend. Te bevragen bij Notaris RANT te WAALWIJK. Een BEKWAAM R. C. tegen November. Adres letters X Y. Z aan den uitgever ANTOON TIELEN, Waalwijk. b.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3