A. J. RANT, Kostgangers, Notaris RANT, WINTERPANEOFFELS en MUILEN, KONINGSCHIETEN CONCERT, KOFFIEHUIS met WACHTKAMER K Advertentiën, JOH. KUIJTEN, Winterpantoffels. Kermis Baardwijk. UITGESTELD TOT Aanvang 4^ ure. Prijsopgave gevraagd DIENSTBODE, P. G. AANBESTEDING, BINNENLAND. I 6 SePtember 1888- publiek verkoopen, Waalwijk. maakt bekenddat is ingezet Zondag 16 September, der Möwe op dezelfde wijze aangevallen. De Möwe vuurde toen op de aanvallers en liet ze door een klein detachement verdrijven Daarop heeft de sultan troepen gezonden om de oproermakers te tuchtigen en thans is de rust hersteld. WAALWIJK, 12 Sept. 1838. Bij de thans door de regeering goedge keurde winterdienstregeling is de treinenloop op de lijn Zwaluwe—Vlijmen vastgesteld als volgt Lage Zwaluwe V. 7,22 10,13 2,42 4,43 7,43 Waalwijk 8,25 11,25 3,54 5,55 8,55 Vlijmen A. 9,02 11,53 4,22 6,23 9,23 Vlijmen V 5,40 6,46 9,38 12,40 4,39 7,10 Waalwijk 6,08 7,14 10,05 1,08 5,07 7,38 LageZwaluwe 7,22 8,27 11,18 2,20 6.20 8,50 alléén des Maandags en Dinsdags. Dagelijks behalve Maandags en Dinsdags. Bij deze regeling gaan wij niet vooruit we missen thans de gelegenheid om 'savonds 8,21 uit Rotterdam naar de Langstraat te ver trekken iets wat voor zeer velen van groot gewicht was. Zou hieraan niets meer te ver anderen zijn In verband met bovenstaande regeling ver valt met 1 October de Vrijdagsche Markt- trein Geertruidenberg Waalwijk. De stationschef te Waalwijk de heer Soors-d'Ancona wordt met 1 October ver plaatst naar Vlijmenterwijl van Hooge Zwaluwe naar Waalwijk wordt overgeplaatst de stationschef de Witte. De vereeniging „de Postduif' alhier hield verleden Zondag eene wedvlucht met jonge duiven uit Luik. Ten 10 ure losgelaten kwamen de duiven aan als volgt 1. eene van H. van Erp ten 1,25,20 ure. 2. A. v. d. Lee 1,35,10 3. J. v. Steensel 1,48,1 4. J.-v. Steensel 1,57,1 5. Wagemakers 3,38,5 Nu en dan kwamen er den laatsten tijd in onze gemeente feiten voor, die aan pick pockets deden denken; de hiervan verdachte is jl. Maandag op heeterdaad betrapt gewor den, op 't oogenblik dat zij eene jonge juffrouw beroofde van haar portemonnaie, niet gebor gen in een zakje achter op kleed of mantel, maar op oogenschijnlijk zeer veilige wijze. De brutaliteit, waarmede dit verricht is, springt nog meer in 'toog, wanneer men weet dat de betrapte een 13-jarig meisje is, die reeds bedreven schijnt in 't vak en die zeer goed zou kunnen wedijveren met grootsteedsche confrères. Zondagmorgen overleed te Waspik plot seling zekere S., na reeds eenige dagen bed legerig te zijn geweestde geneeskundige achtte zijne ongesteldheid van geen betee- kenis. Na zijn dood liep spoedig het gerucht dat de man door vergif zou zijn om het leven gekomenhet onmiddellijk door de politie ingestelde onderzoek bracht aan 't licht, dat de overledene meermalen vrees had te ken nen gegeven nopens zijn uiteinde, en dat hij zijne echtgenoote wantrouwde, die, ten rech te of ten onrechte den naam had in onge oorloofde betrekking tot een ander te staan. Naar aanleiding daarvan kwam gisteren ter plaatse de heer officier van justitie, vergezeld van den heer rechter-commissaris en griffier benevens twee geneeskundigenter. einde te onderzoeken of de overledene S. werkelijk is vergiftigd geworden. Het resultaat was, dat de mogelijkheid van vergiftiging niet is uitgesloten; de scheikunde echter zal alles tot meer klaarheid moeten brengen. Dat het kalfvee uit de Langstraat niet alleen in Belgie gezocht is, maar ook verder naar het zuiden van Europa gevraagd wordt is dezer dagen weder bewezen. "Voor eenige dagen werden door een Italiaansch veekoo- per eenige kalfkoeien en stieren opgekocht en deze week werden van de heeren H. te 's Grevelduin-Kapelle en te Vrijhoeven-Kapel door een Franschman eenige puike kalfkoeien en vaarzen medegenomen. Bij de stagnatie, die nu en dan in den veehandel plaats heeft, vooral wanneer de Belgische kooplieden te vergeefs op zich laten wachten geeft de af levering naar Italië en Frankrijk eenige hoop voor de toekomstdaar algemeen beweerd wordt, dat het Langstraatsche kalfvee zeer goed met dat uit de beste streken kan wed ijveren. Bij koninklijk besluit is met ingang van 28 September, benoemd tot burgemeester van Oudheusden en Elshout J. F. Pulles. De tegenwoordige zitting van de Sta- ten-Generaal zal worden gesloten op Zater dag 15 September 1888, des namiddags te drie uren. De minister van binnenlandsche zaken wordt gemachtigd zich op dat tijdstip te be geven naar de vergadering der staten gene raal, ten einde, in eene vereenigde vergade ring der beide kamers, de zitting in naam des konings te sluiten. In de comraissien, welke in het najaar van 1888 belast zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte, be doeld in art. 56 a der wet op het lager onder wijs van 17 Augustus 1878 (hulponderwijzers akte), zijn benoemd In Noordbrabant a tot lid en voorzitter de inspecteur van het lager onderwijs in de eerste inspectie; b tot leden: de school opzieners in het district Breda en in de ar rondissementen Eindhoven, 's Hertogenbosch en Heusden c tot leden-plaatsvervangers: de schoolopzieners in de arrondissementen HelmónÖ, Ós en Vechel. Uit 's Gravenhage wordt het over lijden gemeld van den gepensioneerden lui tenant-generaal J. J. van Swieten, staatsraad in buitengewonen dienst. De Schitterende diensten, door generaal van Swieten in onze Indische oorlogen be wezen, welke hem tot de hoogst militaire waardigheid deden opklimmen, en laatstelijk de vaderlandslievende toewijding waarmede hij, op gevorderden leeftijd en reeds gepen sioneerd, het opperbevel over de tweede Atjeh-expeditie aanvaardde, zijn te bekend om meer dan eene korte vermelding te be hoeven. Generaal van Swieten was, met Z. M. den koning, de eenige gerechtigde tot het dra gen van het grootkruis der militaire Willems orde. Te 's Hertogenbosch, hoorde verleden week de schildwacht S. V. voor de gevange nis ruim elf uur 's avonds, in het dicht begroeid houtgewas, onmiddellijk langs den ringmuur der gevangenis, eenig geritsel. Hij rappoi- teerde dat aan den sergeant commandant der wacht, die met een ander soldaat langs het hout onderzoek deed, doch niets hoorde. Intusschen bleef de schildwacht volhouden dat hij iets gehoord had, zoodat de sergeant naar de wacht ging om een lantaarn te ha len. Toen hoorde de schildwacht in het houtgewas loopen en riep bij herhaling „haltwaarop hij tot antwoord kreeg„dat doe ik niet voor jou, ik zal je doodschieten". Middelerwijl kwam in het donker een man, gekleed met witte broek, uit het hout ge- loopen. De schildwacht, denkende dat het een ontvluchte gevangene was, riep hem tot tweemaal toe „sta, of ik schiet", doch de man stond niet en liep weg, waarop de schild wacht op hem aanlegde en schoot, met het ongelukkige gevolg dat de man dood ter aarde stortte. De ongelukkige, genaamd P. D.f ongeveer 40 jaar oud, metselaar van beroep, laat eene weduwe en drie kinderen na. Eenigen tijd te voren was hij door zijn baas, alsmede andere knechten getracteerd, omdat een feest op het werk werd gehouden. Wat dezen man bewogen heeft zich in dat houtgewas te ver bergen, blijft een raadsel, hoewel bekend is, dat hij de gewoonte had in het plantsoen 's avonds te gaan wandelen. Een zeereisje tegen wil en dank. Per mailtrein van 12 uren kwam Donder dag iemand te Vlissingen aan, die blijkbaar niet gewoon was te reizen. Hij moest te 12.30 per stoomboot naar Breskens overste ken. Zeker gehoord hebbende dat de dienst op de Wester-Schelde aanmerkelijk verbe terd is, betrad hij een der grcote zeekastee- len, die den dagdienst op Queenboro on derhouden. Midden in zee kwam de man tot de ontdekking dat hij in plaats van naar het kleine Breskens, naar de wereldstad Lon den op reis was Hij was in 't schuitje en moest natuurlijk meevaren. Te Queenboro aangekomen stapte onze moderne Pieter Spa onmiddellijk op de nachtboot over en arriveerde 's morgens we der te Vlissingen, om van daar nu beter de reis naar zijn bestemming aan te nemen. Of de snuggere reiziger zonder verdere avonturen het einddoel van zijn reis bereikt heeft, weten wij niet. Het is der politie te Nijmegen gelukt den vermoedelijken dader in handen te krij gen van de belangrijke verwonding, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag j.i., den laatsten kermisnacht aldaar, op den ar beider G. M., uit Weurt, werd gepleegd. De beschuldigde is een 20jarig jongmensch uit die gemeente, welbekend bij de politie. Uit Schijndel Moeder de vrouw zou haar echtvriend in den steek laten en met een ander de wijde wereld ingaan. Vooraf wenschte zij echter in kort geding te scheidfen. Zich naar den burgervader spoeden, papieren vragen om den echt te breken en anders toestemming om met den nieuwen vriend te drossen, was het werk van een oogenblik. Noch voor het een, noch voor het ander kreeg zij toestemming. Thans zou het de arme echtvriend misgelden. Gewapend begaf men zich naar huis. On der de worsteling ging het pistool af en het schot trof den aspirant-huisvader dusdanig in zijn been, dat hem vooreerst wel elke gele genheid zal benomen zijn om er met een anders eigendom van door te gaan. Een afgezonderd plaatsje waar men in stilte over het verloren geluk kan nadenken, was een werkelijk opknappertje voor dergelijke lui. Tilburg, 9 Sept. De opgemaakte gemeen- tebegrooting over 1889 bedraagt in ontvangst f258564.14 en in uitgaaf f258563.09. De kosten van onderwijs zijn geraamd op f 21254. Baardwijk. Tengevolge van het slechte weder, is het koningschieten van „Soranus" en het concert van „l'Espérance" op het ter rein bij den heer A. Mulders uitgesteld tot aanstaanden Zondag 16 September. De matinée van de liedertafel „Tot bloei der Toonkunst", Maandag gegeven, was zeer druk bezocht en het gezelschap heeft zich uitstekend van zijne taak gekweten. Dinsdag had de aangekondigde vliegerwed strijd plaats. Een groote menigte volks be vond zich op en nabij het terrein om van het ongewone schouwspel getuige te zijn. In 't geheel waren 105 vliegers aangegeven. Het weder, aanvankelijk ongunstig, helderde later op, zoodat hierover niet te klagen valt. Alleen was er niet genoeg wind voor zwaar dere vliegers, zoodat eigenlijk slechts zooge naamde windscheppers goed zijn omhoog ge bleven. Het programma luidde als volgt 1. Wedstrijd in het hoog en ver staan. 2. Keuring der mooiste vliegers. 3. Wedstrijd in het vlug oplaten en in halen. 4. Keuring der grootste en kleinste vlie gers. 5. Wedloop met opgelaten vlieger over een terrein met hindernissenafstand ongeveer 1000 M. Heden uitvoering van de rederijkerskamer „Eensgezindheid" in haar lokaal bij mej. de wed. N. L. Dekkers. Een breedvoeriger verslag omtrent uitvoe ringen en vliegerwedstrijd, benevens de lijst der behaalde prijzen zend ik u tijdig voor het volgend nummer van de Echo. Nieuwkuik, 7 Sept. Met het plukken der hop zal men weldra beginnende qualiteit is goed en men verwacht een ruim gewas er wordt f 16 per 50 kg. geboden, voor wel ken prijs ook al enkele partijtjes zijn ver kocht de meeste telers wachten echter op hooger prijzen. ONDERTROUWD EMBERT YAN ROESSEL en MARIE YAN ROOIJ. NOTARIS te Waalwijk, zal voor den "WelEdel Geb. Heer A. C. DROSSAERTS van Drongelen, te 's Hage, in 't Veerhuis te Drongelen bij dc Weduwe Phlip Uithoven, provisioneel op Woensdag 26 September 1888, definitief op Woensdag 10 October 1888 telkens des avonds 7 uur, onder Bezooien Koop I. Hooiland, sectie B. no 104, groot (na aftrek van hetgeen aan den staat is verkocht) per resto 1.15,90 hectare. Koop II. Hooiland, langs den Zomerdijk, ten noorden van het perceel van „den Armen" sectie B. nos 114groot 1.01.50 hectare. Koop III. Weilandvdór de spoorlijn, sectie C. nos 186 en 721, ten wes ten van de Steeg, tusschen de per- ceelen van de Diaconie (west) en van Mej. M. Verwiel (oost) groot 65,90 aren. Koop IV. Weiland, achter koop III, over de spoorlijn, sectie C. no 720, groot 12,60 aren, belend evenals koop III Koop V. Wei- en bouwland, vdór de spoorlijn, ten oosten van de Steeg, sectie C. nos 377 en 808 groot 70,70 aren, tusschen de perceelen van mej. J. E. Drossaerts en van den heer C. A. A. D. Drossaerts. Koop VI. Wei- én bouwland, achter koop V, over de spoorlijn, sectie C. no 807, groot 89,90 arengelegen en belend als koop V. Koop VII. Bouwland, achter koop VI, van de Richtspad tot aan de Sprang- sche weg, sectie C nos 375, groot 64 aren. Informatiën worden verstrekt door de no tarissen METMAN te Wateringen en RANT voornoemd. kunnen GEPLAATST WORDEN, bij Café KRASNAPOLSKI, te WAALWIJK A. Van het vast goed te Waalwijk, be- hoorende aan M. v. VU UREN te Waalwijk, koop I op f650. Koop II op f750. AFSLAG: ter herberge van TIL van Lo on, in de Korenbeurs te Waalwijk, op Maandag 24 September 1888 's avonds 7 uur. B. Het huis, tuin en weiland te Be- zooien, behoorende aan de Weduwe P. ADRIAANSE, op f1200. AFSLAG ter herberge van WILLEM BROKKEN te Bezooien, op Dinsdag 25 September 1888 's avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. IEMANDin de noordelijke provinciën wenscht met een fabrikant in in relatie te treden. Gegadigden adresseeren zich met franco brieven aan den uitgever Antoon Tielen te Waalwijk onder motto pantoffels. van den doelen „SORANUS", gevestigd bij den heer A. MULDERS. te geven door de harmonie l'Espérance van Waalwijk. Entree voor niet leden 10 cent. van alle soorten LMJIIUL H! LI Condities naar verkiezing. Er. brieven lett. 2. Z. D. aan het Algem. Advertentie bureau van NIJGH VAN DITMAR Amsterdam. Met 1 November wordt GEVRAAGD op een dorp bij deu Bosch, eene FLINKE netjes kunnende werken en een burgerpot kokenvoorzien van goede getuigen. Brieven franco aan het bureau van dit blad, motto Dienstbode. op DONDERDAG 13 September 1888, vies namiddags ten 5 ure, in het koffiehuis van den heer A. MULDERS, te Baard wijk, $an Het bouwen van een voor de SPOORWEG HALTE Baardwijk, met bij levering van al de ma terialen, voor rekening van den heer J. MULDERS, te Waalwijk. Bestek en teekening liggen ter inzage in voornoemd koffiehuis en bij den heer V. J. GERRIS, te Waalwijk. Aanwijzing op den dag der aanbesteding des namiddags ten 3 ure. Inlichtingen te bekomen bij Jos. van Ree, Bouwkundige te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3