Notaris RANT, BELANGRIJKE VERKOOPING UI SWElMIKMTEil Advertentiën, WAALWIJK. A. J. RANT, van BOOMEN. B.A.Middelkoop 109 IEPE- TE HUUR: een leerlooierij met leerdrogerii. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Aangifte der Leerlingen. Maandag 1 October a.s.; maakt bekenddat is ingezet publiek verkoopen, publiek verkoopen van grooten omvang De Tentoonstelling te BRUSSEL. 1105, 1110, 1112, 1114, 1116, 1117, 1119, 1120, 1122, 1124, 1125, 1127, 1140, 1141, 1145, 1146, 1147, 1159, 1160, 1167, 1169, 1170, 1171, 1172, 1178, 1180, 1181, 1182, 1186, 1187, 1190, 1192, 1193, 1194, 1195, 1196, 1197, 1198, 1199, 1200, 1201, 1202, 1203 en 1209. te te WAALWIJK, op Maandag 24 September 1888, 's avonds 7 uur. op Dinsdag 25 September 1888 NOTARIS op Woensdag 10 October 1888 onder Bezooien: De te Capelle gevestigde Notaris zal den 2en October 1888, des morgens negen uur, ter herberge van A. VERHOEVEN, ten verzoeke van den WelEdelgeboren Heer VAN DAM VAN BRAKEL, te Wageningen Betaaldag 1 April 1889, mits soliede borgen stellende, of bewij zen van gegoedheid overleggende. te Waalwijk tegen 1 Nov. Op de .staatsbegrooting voor 1889 is uitgetrokken voor de verlegging van den Maasmond, eene som van 1,819,400. Het koninklijk besluit tot invoering van postbladen luidt als volgt Artikel 1Onder de benaming van post bladen zu'len worden ingevoerd voor schrif telijke mededeelingen bestemde formulieren die ter sluiting van gegomde randen zijn voorzien. Artikel 2. Er zal een postzegelstempel van 5 centvertegenwoordigende het enkel bin- nenlandsch briefportop worden afgedrukt. Artikel 3. De formulieren zullen tegen betaling van een halven cent per stuk, be halve de waarde van het zegel, op de post kantoren verkrijgbaar worden gesteld. Voor de behandeling van brieven met aangegeven waarde boven f 600 zijn o. a. aangewezen de hulpkantoren te Almkerk Bezooien, 'sGravemoer, 'sGrevelduin-Kapelle en Sprang. Het onderzoek van springstieren, inge volge art. 2 van het reglement, zal voor 1888 plaats hebben voor het district Tilburgte Loonopzand, Donderdag 27 Sept. voorm. 10 u. Oorschot, Woensdag 26 Sept., voorm. 10 u. Tilburg Dinsdag 25 Sept., voorm. 10 u.; voor het district Heusdente Almkerk, Vrijdag 28 Sept,, nam. 4 u. Heusden, Vrij dag 28 Sept., voorm. 9 u. Waalwijk, Vrijdag 28 Sept., 's middags 12 u.; voor het district Oosterhout, te Oosterhout, Donderdag 27 Sept., voorm. 11 u. Aan premiën worden voor de gemeenten behoorende tot iedere keuringsplaats in elk districtdrie premiën uitgeloofd, te weten een eerste, groot f 35, een tweede, groot f 20, en een derde, groot f10. Uit Tilburg meldt men dat aldaar bij de beambten der staatsspoorwegmaat schappij nog niets bekend is aangaande een te houden spoorwegfeest in October, ter her innering aan de opening van de eerste spoor- weglijn TilburgBreda, nu 25 jaar geleden. Het is der politie gelukt te Rijen den dader in handen te krijgen van den diefstal, die voor eenige dagen plaats had in eene woning aan den rijksweg TilburgBreda. Het is een bekende landlooper. Van de moeder en dochter uit Bladel, die onlangs naar den Bosch wegens vermoe den van brandstichting overgebracht werden is de dochter op vrije voeten gesteld, doch zal de moeder gerechtelijk vervolgd worden. Maandagmiddag reed de knecht van den landbouwer Versteeg, van Brakel, over den dijk bij Gameren (prov. Gelderland), toen het paard eensklaps schrikte voor een ezel wagen, en van den hoogen met bazalt beleg den dijk sprong, met het treurig gevolg dat de voerman, zekere Van der Salm, een been brak en ernstige kneuzingen aan het hoofd kreeg. In den nacht van Dinsdag op Woens dag 11. zijn uit eene weide te Kunrade Voerendaal (L.) vier runderen ontvreemd, toebehoorende aan den landbouwer Lippertz. De maréchaussée, te Heerle, stelde een onderzoek in, doch tot dusverre mist men zoowel het spoor der dieven, als dat der runderen. Te Almkerk is Donderdag in den vroe gen ochtend het huis bewoond door den ar beider Arie Donkersloot afgebrand. De ver moedelijke oorzaak is het aanmaken van de kachel door middel van petroleum. De in boedel is bijna geheel gered door het krach tige optreden van eenige buren. Capelle. Dezer dagen is alhier een knip cursus geopend onder leiding van mej. Chris tine Neven, waaraan tal van jonge dames uit deze gemèente en omliggende plaatsen ijve rig deelnemen. De vrouwdie onlangs beproefd heeft zich den hals af te snijden, is Zaterdag naar het krankzinnigengesticht „Voorburg" ver voerd waar zij reeds Maandag is overleden. UecrtruideHberg18 Sept. Hedenmorgen is alhier uit de provoost der infanterieka- zerne ontvlucht, de milicien W. B., die ver moedelijk de wijk naar België heeft geno men. Raamsdouksveer18 Sept. Weder heeft de alhier heerschende ziekte, febris typhoïdea, een paar slachtoffers geeischt en breidt ze zich meer en meer uit. Heusden 20 Sept. Op de heden gehouden keuring van zoogheng&tveulens werd, onder de bekende bepalingen, met den eersten prijs bekroond het donkerbruin veulen met witte achtersokkengekruist rastoebehoorende aan den heer Arie Straverte Babiloniën- broek. De tweede prijs kon niet worden toegekend, aangezien geen der concurree- rende veulens daartoe in aanmerking kon ko men. (Van onzen eigen correspondent.) Waarde Redacteur 1 Zouden wij, Hollanders waarlijk nog de Chi- neezen van Europa zijn Ik weet het nietmaar het kan best mogelijk zijn. Ziehier wat mij tot die mogelijkheid doet be sluiten De gedelegeerde commissaris der Nederlandsche commissie is, zooals men weet, de heer De Jager, lid der firma Verharen de Jager, te Brussel; adjunct-secretaris der commissie is de heer Tra- vaglinodirecteur van het handelsmuseum te Amsterdam. Het handelsmuseum treedt voorts te Brussel op als vertegenwoordiger van een aantal Hol- landsche inzenders. De belangen dier inzenders brengen natuurlijk mede, dat hun vertegenwoordiger steeds ter plaatse is. Maar, aan den anderen kant laten de werk zaamheden van den directeur van het handels museum dat wil zeggen van den eigenlijken vertegenwoordiger dezen niet toe om geduren de den geheelen duur der tentoonstelling te Brussel te zijn. De heer Travaglino heeft daar om een plaatsvervanger te Brussel aangesteld. Die plaatsvervanger, een hollandsch iongmensch van zeer goeden huize, die tusschen haakjes gezegd gewoonlijk door hem behandeld wordt als een kruier, had kort na de opening der tentoonstelling, dat wil zeggen reeds in Mei, een caoutchouc stempel laten maken, alléén vermel dende zijn naam «X. X. Jr." en daaronder de woorden Section Néerlandaiseverder niets; dus zonder eenige vermelding van zijn betrekking. «Doodeenvoudig" zult ge zeggen. Die mijnheer heeft alleen een stempel willen laten maken met zijn naam en aanwijzing waar men hem kan vinden. Een glazenspoeleraangenomen door den houder van een drankwinkeltje in de Ne- derlandsclie afdeeling, als er daar een bestond, zou ongetwijfeld hetzelfde recht hebben. Ja, dat zou iedereen denken... behalve de di recteur van het handelsmuseum en de gedele geerde commissaris van de Nederlandsche com missie, die dien Hollandschen //onverlaat' aan wien zij hunne plaatsvervanging hebben opgedragen op straffe van wegzending hebben gelast de woor den Section Néerlandaise van zijn stempel af te snijden en hun ter hand te stellen. Onzinnig, niet waar Maar, misschien zijn de heeren van oordeel geweest, met het oog op den naam van Chineezen van Europadie aan de Hollanders wel eens ge geven is, dat hun plaatsvervanger beter had gedaan met onder zijn naam te plaatsen Section Chinoise. Zeker hebben beide heerer. zich in deze schul dig gemaakt aan een Chinoiserie en aan een groote ook 1 Of hebben zij misschien in die bijvoeging der woorden Section Néerlandaise, een reklame van het jonge mensoli gezien? Welnu, dan is het toch een tamelijk onschuldige reklame, een vol komen eervolle wijze om te trachten zijn weg in den vreemde te vinden en stellig had dan iemand, die, volgens zijn eigen bekentenis, in der tijd met slechts vijf en dertig centiemen in den zak in Belgie is gekomen en er thans een fortuin verworven heeftwel de laatste mogen zijn om daarop aanmerking te maken. Maar als niet komt tot iet,.... gij weet de rest. Dit spreekwoord is volstrekt niet in tegenspraak met de bekentenis van een rijk man, dat hij met niet meer dan vijf en dertig centiemen is begon nen. Die bekentenis is geen nederigheid; integen deel zij is een reklame voor eigen knapheid, want zij wil eenvoudig zeggen rje begrijpt dus dat ik een knappe kerel moet ziinl" Ik verzuimde nog te zeggen, aat de plaatsver vanger van den directeur van het handelsmuseum voor vier honderd franks per ze9 maanden dage lijks van 's morgens 10 tot 's avonds 6 uur aan het bureel der Nederlandsche commissie te vinden is en dat een comble die directeur zich zelf9 veroorlooft particuliere brievenaan zijn plaatsvervanger op de tentoonstelling geadresseerd, te openen 1 Daarvoor echter bestaat misschien een veront schuldiging. Er konden soms billets doax onder zijn, bestemd voor een lid van de commissie 1 Van tijd tot tijd, toch, worden er aan het Ne derlandsche bureel bezorgd en niet altijd vallen zij in handen van den «bestemmeling", zooals men in het Vlaamsch zegt. En nu, voor van daag althans, genoeg over de Hollandsche Chineezen op de tentoonstelling. Wij zijn er stellig en zeker van dat de gele genheid zich nog wel eens zal voordoen om onze lezers te vermaken of te ergeren dat hangt af van de verschillende smaken met de ver melding hunner heldenfeiten. De vorige week door de Nieuwstraat komende, de rue Neuve, zooals üe Walen en de Hollanders zeggen, werd mijn aandacht getrokken door een paar groote biljetten voor een bazar op een aan plakbord geplakt, en waarop te lezen stond, dat ieder, die daar voor een bedrag van fr. 3,95 koopt een doorloopend entrée-biljet voor de tentoon stelling, geldig tot 15 October, als gratis-premie ontvangt I Het pleit zeker voor den eigenaar van den bazar, die toont voor niets terug te deinzen om koopers te lokken en daartoe zelfs een tentoon stellingscommissie tot zijn handlangster te maken; maar aan den anderen kant pleit het stellig niet voor die commissie, dat zij zich tot deze hand langster laat makan. De firma Somzée Co doet inderdaad won dere dingen 1 In een zaak is zij mij toch, op den keper be schouwd, nog mede gevallen. Üe loterij, waar van de trekking reeds den 5en Meiop den dag voor de opening der tentoonstelling bepaald, had moeten plaats hebben, zal nu toch nog geschieden en wel uen 25en dezer. Ik had al lang gedacht dat de heeren die trekking eenvoudig zouden vergeten hebben; maar in deze heb ik dan toch mis gedacht. Nu: une fois ne fait par coutume\ In mijn laatsten brief roemde ik, zooals ge u herinneren zult, de inzending van zooileder van de heeren Timmermans Zn., te Waalwijk, Welnu, het is mij aangenaam, èn voor die firma, èn voor mij zelf, u thans te kunnen verzekeren, dat ik in mijn oordeel ganseh niet alleen sta, maar dat dit oordeel gedeeld wordt door veel meer bevoegden dan ik ben. Ik wil geen indiscreties begaan; alleen wil ik zeggen dat, als de uitspraak van de jury te Waalwijk bekend zal worden, de heeren Tinmermans en heel de gemeente reden zullen hebben van tevredenheid. B. v. S. WAALWIJK. (Niet officieel Vanaf 14 tot en met 21 Sept. 1888. ONDERTROUWD Pieter Kerkhof 30 jaren Waalwijk, met Pieternella de Wit 23jaren, Drunen. GETROUWD: Joseph van der Lee 39 j., met Johanna van Heesbeen 41 jaren, te Baard wijk. GEBOREN Adrianus, Antonius, Josephus, zoon van Antonius Verhoeven en Antonetta Pul les. Hendrika, dochter van Antoon Hom bergen en Helena de Rooy. Theodora Maria, d. van Willem van Loon en Maria van Balkom. Franciscus, z. van Franciscus W. van Liempt en van J. C. Verhoeven. OVERLEDEN Andries Robben 16 dagen. The odora Wingels 4 maanden Walter Voogds 7 maanden. Johanna Korthout 10 maan den. Hendrika Peters 58 jaren. SPRANG. GEBOREN Josijna Johanna, d. van Johannes de Rooy en Alida Ophorst. Cornelis Peter, z. van Marijnus Rijken en Hendrika van Pelt. Sandrikus Pieter, z. van Maria Wil- lemina Ros. Teuna Arnolda, d. van Wou ter Versteeg en Sijke van Zeist.Adriaan Jan, z. van Cornelis Arnoldus Brouwers en Anna Maria Zwart. Pieternella Johanna d. van Sebreclit Cornelis Haverhals en Anna Maria van der Hoeven. OVERLEDEN: Geertrui vanVuuren 3 maanden. Adriana van Dongen 1 maand. Neeltje van Thielen 6 maanden. WAALWIJK, 21 Sept. Het prachtig nazomersweder lokte veel bezoekers uit tot de paardenmarkt van heden. Aangevoerd werden ruim 250 stuks, waaronder prima |ualiteit, die tot hooge prijzen werden op gekocht. De commissie voor de remonte kocht ook eenige exemplaren aan. Over het geheel was de handel echter niet vlug, daar de meeste buitenlandsche kooplieden zich ter markt te Tiel bevonden. In hoornveewaarvan de aanvoer zeer ruim was, bepaalde de handel zich tot het middelmatige. Kalfkoeien f 105,— a 325,— Kalfvaarzen f85,a f 182.50 Biggen f4,a 12.25 Ter botermarkt aangevoerd 613 KG., verkocht van fl,33 a 1.47 per KG. Eieren f4.a 5.per 100 stuks In huiden leder en schors was de handel wel zoo vlug, er ging tegen iets betere prij zen tamelijk veel om. Yoor granen was er nog al kooplust, doch de prijzen blijven zwak. AMSTERDAM, 19 Sept. Bericht van BROUWER, ANCHER en DORDRECHTER. Bij inschrijving bleven heden onverkocht nummers 1068, 1070, 1071, 1077, 1083; 1093, 1094, 1096, 1099, 1102, 1103, Het verkochte ging tot circa taxatie af. De commissie voor de teekenschool van Waalwijk maakt bekend, dat de TEE KENCURSUS over 1888/89 een aan vang zal nemen op dat zij, die wenschen tot de lessen toegelaten te wordenzich van 1726 September a S. kunnen aanmelden ter secretarie alhier, en bij de leeraren, de heeren Th. van Delft en H. Meulkens. Waalwijk, 15 September 1888. Be commissie voornoemd, Schoolgeld voor den geheelen iBL^u-s cursus f2 voor inwoners en f5 voor vreemdelingen. A. Van het vast goed te Waalwijk, be hoorende aan M. v. VU UREN te Waalwijk, koop I op f650. Koop II op f750. AFSLAG ter herberge van TH. van Loon, in de Korenbeurs te Waalwijk, B. Het huis, tuin en weiland te Be- zooien behoorende aan de Weduwe P. ADRIAANSE, op f 1400. AFSLAG ter herberge van WILLEM BROKKEN te Bezooien 'sa/onds 7 uur. Bagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. te Waalwijk, zal voor den WelEdel Geb. Heer A. C. DROSSAERTS van Drongelen, te 's Hage, in 't Yeeibuis te Drongelen bij dc Weduwe Phlip Uithoven, provisioneel op Woensdag 26 September 1888, definitief telkens des avonds 7 uur, Koop I. Hooiland, sectie B. no 104, groot (na aftrek van hetgeen aan den staat is verkocht) per resto 1.15,90 hectare. Koop II. Hooiland, langs den Zomerdijk, ten noorden van het perceel van „den Armensectie B. nos 114groot 1.01.50 hectare. Koop Til. Weilandvóór de spoorlijn, sectie C. nos 186 en 721, ten wes ten van de Steeg, tusschen de per— ceelen van de Diaconie (west) en van Mej. M. Yerwiel (oost) groot 65,90 aren. Koop IV. Weiland, achter koop III, over de spoorlijn, sectie C. no 7 20, groot 12,60 aren, helend evenals koop III Koop V. Wei- en bouwland, vóór de spoorlijn, ten oosten van de Steeg, sectie C. nos 377 en 808, groot 70,70 aren, tusschen de perceelen van mej. J. E. Drossaerts en van den heer C. A. A. D. Drossaerts. Koop VI. Wei- en bouwland, achter koop V, over de spoorlijn, sectie C. no 807, groot 89,90 arengelegen en helend als koop Y. Koop VII. Bouwland, achter koop VI, van de Richtspad tot aan de Sprang- sche weg, sectie C nos 375, groot 64 aren. Informatiën worden verstrekt door de no tarissen METMAN te Wateringen en RANT voornoemd. genummerd staande te Gansoijen, bij Waal wijk, in de onmiddellijke nabijheid van de Rivier „De MAAS". Doelmatig ingerichte notitiën zijn gratis te verkrijgen bij VERHOEVEN voornoemd, alsmede ten kantore van den Notaris MID DELKOOP, te Capelle. Te bevragen onder motto looierij aan het bureau vau dit blad. Etn burger jongmensch, R. C., 23 jaar oud, zoon van een soliden schoenwinkelier, met het VAK bekend en goed verkooper, 3 a 4 dagen per week disponibel hebbende, wenschte in kennis te komen met 1 of 2 flinke Noordbrabantsche schoenfabrikanten (die uitsluitend solied werk fabriceeren) om tegen matige provisie voor hen werkzaam te zijn. De beste referentiën staan hem te dienste. Adres franco brieven letters L.L. bij den boekh. H. T. HENDRIKSEN, Hoogstraat 287, Rotterdam.

Echo van het Zuiden | 1888 | | pagina 3