k 11 f tiiis Notaris RANT, YOUR IIE MMUUE1. MARIUS VAN DEB KOLK, Wf/A- AI- \ira Dépot bii M, VAN DER KOLK Sigaren, MADERA, Advertentiên. Motaris A. J. RANT, publiek verkoopen: Publiek Veilen en Verkoopen; een AARDKAR iEN, 3 sD j' TE El ZE^ZHTTM:, Handelsberichten. iMtlfif 111! door P. L O IJ W E R S E, TE KOOP: met nieuwe BEERKIST, WAALWIJK. Ondergeteekenden SIROOP voor PUNCH, Verbant van Overbeek, De commissaris des konings in de pro vincie Noordbrabant heeft goedgevonden te bepalen Dat de loting der in het vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen zal ge schieden in de plaatsen en op de dagen en uren als hieronder aangewezen. In het le militie-district. Ten overstaan van den militie-commissaris J. J. VAN THIEL. Tilburg, 11 Febr., voorm. 9 ure, Tilburg, van de letters A. tot en met K.12 Febr., voorm. 9 ure, van de letters L. tot en met Z.13 Febr., voorm. ten 11 ure, Diesen, Goorle en Hilvarenbeek. Waalwijk14 Febr., voorm. 10 ure, Baard wijk, Bezooien, Kapelle en Waalwijk. Loonopzaud (het gemeentehuis is te Kaats heuvel) 15 Febr., voorm. 10 ure, Loonop- zand, Sprang en Vrijhoeven-Kappel. Heusden16 Februari, voormidd. 10 ure, DrongelenDrunenEeten Heusden Meeuwen, Veen en Wijk18 Febr. voorm. 10 ure, Hedikhuizen, Herpt, Oud Heusden, Nieuwkuik en Vlijmen. In het 2e militie-district. Ten overstaan van den militie-commissaris CAVALJÉ. Oosterhout11 Febr, voorm. 9 ure. Oos terhout en Dongen. Raamsdonk12 Febr., voorm. 10 u., Raams- donkGeertruidenberg Waspik en 's Gra venmoer. Gilze23 Febr., voorm. 11 ure, Gilze en Rijen, Alfen en Riel. Het accoord, door de onteigeningscom missie voor de landerijen, noodig voor de verlegging van den Maasmond, gesloten met de familie Uythoven, over het „Veer" te Drongelen, is door den minister niet goed gekeurd. In 't geheel zullen een 30tal per- ceelen gerechtelijk moeten onteigend worden, waaronder ook de brug te Ganzooien. De behandeling der zaak tegen L. M. te Drunen, voor de rechtbank te 's Bosch, aanvankelijk bepaald op 22 dezer, is uitge steld. Op initiatief van Jhr. Mr. E. Verheijen te Loonopzandschoolopziener in 't arron dissement Waalwijk, circuleert aan de hoofden der scholen een lijst ter teekening, om al of niet adhaesie te betuigen aan het adres der onderwijzers in 't arrondissement Roermond, ten einde ook aan de weduwen van onder wijzers het pensioenfonds ten goede te doen komen. De nommers 25 en 28 van het Provin ciaal blad van 1888 bevatten de afkondiging der bij besluit der staten van 7 November gewijzigde bijzondere reglementen voor het waterschap „de Binnenpolder van Vrijhoeven- Cappel" en voor het waterschap ,,de Crogten en Galdersche Vugt" onder Teteringen. De persoon uit Aarle Rikstel, die aan gehouden is als verdacht van het omkoopen van getuigen zal den 25sten dezer voor de rechtbank te .Roermond moeten verschijnen. Bij het nader onderzoek is gebleken, dat hij aan verschillende getuigen eene som van f25 had beloofd en daarvoor eene schuld bekentenis had afgegeven, om te zijnen voor- deele, voor het hot te 's Bosch, in eene straf zaak eene valsche verklaring onder eede af te leggen. Vrijdag was de justitie te Breda naar Oosterhoutteneinde een onderzoek in te stellen naar den dezer dagen ten gevolge van eene zware mishandeling aldaar overleden H. Geboers. Drie personen zijn, als vermoe delijke daders, in hechtenis genomen. Vanwege de ijsclub „Ons Genoegen" te Nieuw-Loosdrecht is Vrijdag een ijswed- strijd gehouden dien de Duitschers kort en bondig als „Hollandische Thonpfeifenwett Schlittschuhlaufen" zouden noemen. Zij, die aan den kamp deelnamen kregen in elke hand twee pijpen, die aan het dunne boven einde moesten worden vastgehouden. Prijs winnaar was hij, die in den korststen tijd de baan had afgelegd zonder een der pijpen te breken. Van de achttien deelnemers werd de le prijs behaald door J. Overeen; de 2e door J. Manten en de 3e door R. van Reenen. De Nederlanders hebben verleden week bij den schaatsenwedstrijd te Hamburg de Duitschers verslagen. Harms nam wegens ongesteldheid geen deel aan den tweeden wedstrijd op de baan van twee mijlen. Couvée reed daarom de baan ah een af in 7 min. 15 sec. Bij den tweeden rit was Jurrjens ter stond voor en won in 6 minuten 48 sec. Gronemann had 7 min. 43 sec, noodig. Bij den derden rit reed Pander voor. Hij legde de baan af in 6 min. 56 sec., terwijl Hansen 8 min. 3 sec. noodig heeft. De toestand der baan was zeer goed en de wind gunstig. Men schrijft uit Maastricht: Toen Zondag het vijtdaagsche traktement aan de muzikanten van de stafmuziek zou worden uitbetaald, bleek het dat het daartoe bestemde geldten bedrage van ƒ150, dat daags te voren in een goed gesloten kistje in eene der kasten van de hoofdwacht was ge borgen, verdwenen was. Tot hiertoe is het niet mogen gelukken den dader op te sporen. Te Bergen op Zoom is Zondagochtend te half drie biand ontstaan in eene bergschuur van brandhouttoebehoorende aan den bak ker B., op de noordzijde van de haven. Aan vankelijk had het vuur een dreigend aanzien, vooral voor de omringende pakhuizen, waar van de meeste met mutsaards gevuld waren voor de pottebakkerijen, maar het werd in betrekke lijk korten tijd tot staan gebracht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voorterwijl een en ander tegen brandschade verzekerd was. In de buurtschap Orden onder Apel doorn heeft Zaterdag een voorval plaats gegrepen dat ernstige gevolgen na zich had kunnen slepen. Aan een zekeren R. P. was opgedragen aldaar in de heide een water put te graven. Op ongeveer twintig voet diepte had hij water aangetroffen de gebruikelijke ton gesteld en klom weder naar boven om den put af te maken. Nauwe lijks halfweg werd hij weder nedergedrukt de glooiende wanden zand hadden losgelaten, en bedolven hem zóó, gelukkig nog, dat zijn hoofd boven bleef. Verbijsterd, verschrikt, beangst, wist hij eerst niet wat te doen. Eindelijk begon hij om hulp te roepen maar niemand hoorde hem in die weinig bewoonde streek. Na bij gissing een half uur in dien onhoudbaren toestand te hebben doorgebrachtwerd het ongeval eindelijk opgemerkt, en trachtte men hem er uit te trekken, maar het opborrelende water had hem vastgezogen. Toen aan het gravenen eindelijk had men één been viij en de arme man, zóo innig beangst voor zijn leven smeekte het andere been maar af te hakken opdat hij ten minste het leven hield. Natuurlijk stoorde men zich hieraan niet en haalde hem er spoedig heelhuids uit. De bijna levend begravene kwam er met den ernstigen schrik en lichte kneuzingen af. Smokkelaars Men schrijft uit Oorschot Ten ongerieve der zoutsmokkelaars wier getal en driestheid dagelijks toeneemt, is het personeel der kommiezen alhier verdriedub beld. Wie zou nu denken dat juist deze ver meerdering van ambtenaren voor eenige overtreders der wet een middel zou worden om ook met driedubbel minder moeite smok kelzout, echt smokkelzout, meester te wor den Onze beruchte smokkelaars besloten zelf verschuilertje te spelen. „Haltwij zijn rijksambtenaren klonk het van achter een boschje. En ijling ontvielen de gevulde zakken aan de toegeroepen personen die onder het brommen van„Die verwenschte nieuwe kommiezen het hazenpad kozen. Nu was het tijd om den schuilhoek te ver laten. Het smokkelzout werd opgenomen naar Oorschot gebrachten twee uren nadat de smokkelbende ons dorp had verlaten, was de tweemaal gesmokkelde waar reeds aan den man gebracht, zonder dat het den echten kommiezen ter core was gekomen. De smokkelaars wien het zout op zulke ongewone wijze ontsmokkeld waszouden zelfs genoodzaakt zijn geweest een gedeelte van het ontroofde zout terug te iioopen om hun klanten te gerievendie zij niet graag verloren. Zóó ten minste gaat hier het praatje, waar bij man en paard genoemd worden. Als men bedenktdat zulke personen ge woonlijk 's nachts met hun zware vrachten voorttrekken en genoodzaakt zijn elke reis door het water te baden zonder daarna de eerste 2 a 3 uren van kleeren te kunnen verwisselen of zich te kunnen verwarmen dan kan men hun lot niet benijdenswaardig noemen. Van de andere zijde zal niemand hen van gebrek aan ijver beschuldigen, maar veeleer toegeven, dat zij op een kostwinning, die wat minder lastig is, mogen aanspraak maken. Sommigen hunner dedenvolgens hun zeggenruim vijftig tochten in de laatste drie maanden. Waspik, 21 Jan. Het vroeger aangekon digde concert, gisteren door onze harmonie, met medewerking van den heer Abr. de Win ter, gegeven, is glansrijk geslaagd. De eerste onder de leiding van haren bekwamen di recteur, den heer Swaans, kweet zich flink van hare taak. Elk nommer van het pro gramma werd met warmte toegejuicht. Waren vele toehoorders in gespannen verwachting, wat de heer De Winter geven zou die verwachting is verre overtroffen. Na elk op treden volgde een daverend applaus in de overvolle zaal. En hoe kon 't anders Zijne goede voordracht, met zijn geestige fijne zet ten, in alle karaktervormen, boeide de me nigte. De verschijning van den heer De Win ter was het glanspnnt van den avond. Een woord van dank mag niet onthouden worden aan het bestuur der harmonie, dat ons zoo'n genoegelijken avond verschafte. Toestand des Konings. Volgens Zondag uitgegeven bulletin was de toestand van Z. M. den koning nog de zelfde. Gedurende den nacht had Z. M. weinig geslapen en de krachten nemen daar door niet toe. Het officieel bulletinMaandag op 't Loo uitgegeven, is van den volgenden inhoud 's Konings toestand blijft voor het oogen- blik bevredigend. De krachten komen lang zaam bij, ofschoon de laatste 24 uren de Hooge Lijder minder rustig is geweest. Het officieel bulletin van Dinsdag omtrent den toestand des konings luidt Na een kalmen dag heeft Z M. de koning heden een rustigen nacht doorgebracht. De algemeene toestand is bevredigend. Ar'. Bericht BROUWER AN Huiden. Va aangeboden partij4 werden opgehouch Nos. 75; 76, 77 88, 91, 92, 93, 97 116, 117, 118, 1H 128, 129 132, r 142, 145, 146, 150 164, 165, 166, 167, 186, 188, 192, 194, lb\ 200, 206, 212, 216, 217, 226, 230, 232, 233, 234, 2óo, 241, 242, 243, 244. De overige nou zijn coulant verkocht. te te WAALWIJK, zal op Maandag 4 Februari 1889, 's voormiddags ten 10 ureten verzoeke en huize van den Weledelen heer REESE, apotheker aldaar, Een zeer netten, goed onderhou den inboedel, onder meer be staande in Eene welluidende pianino, notenhouten ka binet, canapé, mahoniehouten- en andere fauteuils, stoeleu, tafels en kasten bedden met tocbehooren, spiegels, naaimachine, man gel, zwart marmeren pendule, klokken, lesse naar, kachels, ledikanten, hang- en andere lampen, koper tin- blik- glas- en aardewerk. Voorts eenig clarinet muziek en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. KIJKDAG Vrijdag 1 Febr., van 10-— 12 en van 2— 4 ure. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Mej. MARIA DE JONG, te Capelle, op Donderdagen 31 Januari en 14 Februari 1889, telkens des avonds 7 ure, ter herberge van JAN DEKKERS, aan de Nieuwevaart te Capelle, Een perceel WEILAND, te Capelle in de Nieuwe Vaartsche Dellen, sectie E uo 294, groot 72 aren 70 centiaren. Infor(natiën te bekomen bij voornoemden NOTARIS. Bij JOH. YKEMA, 's Gravenhage, verschijnt: een Geïllustreerd Maandschrift voor het kleine Volkje van 47 jaar, per jaar 12 Nommers 15 Cts. Afl. Izooeven verschenen bevat elf Platen" waaronder 't Portret van Princes WILHELMINA der Nederlanden', verder vele Versjes en Vertellingen. PAARDENTUIG en LAND- BOUWGEREEDSCHAP, te BEVRAGEN bij bevelen zich beleefdelijk aan voor de ^an alle soorten hunne EDERIJ A, te te V anvon.jwaard te BEZOOIEN, verkoopen met succes hunne gerenommeerde van de gewone tot de fijnste merken, iR Vio> Vso en V40 kisten, netjes verpakt, aan prijzen beneden alle concurrentie. Alle^ bijzonder geschikt voor cadeaux. vanaf fl,25 per flesch tot 14. en diverse fijne likeuren aan billijke prijzen steeds VOORHANDEN bij die voor de levering zich minzaam aanbeveelt. GORINCHEM, 21 Jan. Men besteedde voorristarwe f 8,90 a 9.10 roode dito t'7,80£t f8,witte dito f8,80^ I 9. inl. rogge f 5,90 a 6,buitenl. dito 5,40 a 5,60 gerst f4,90 a 5,10, haver f3,3,25 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 53 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f200 A 340 Kalf vaarzen f 120 a 180 Melkkoeien f 120 a 200 Hok keling ossen f H/s jarige ossen f 80 110 Guiste vaarzen f 90 120 Pinken 1 40 a 80 Graskalveren f 30 a 50 Nuchtere kalv. f 6 a 12 Aangevoerd 2 varkens van 20 a 22 c., per hall' kilo, 26 biggen van 16 a 8 per stuk Eieren f 1.a 1.10 per 26 stuks. ROTTERDAM, 21 Jan. Tarwe Vlaainsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 9.20 f 9.40 Mindere en geringe f 8.25 a 9, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.25 A 5.50; dito mindere f 4.75 a 5. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f4.25 a 5,25; mindere f0,— a 0,beste Zomer f 4,25 a 5.mindere f 0,a 0. Haver. De beste f2.A 3.30. Mindere f 0 a 0. Paardenboonen. De beste f5.A 6.40. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 13,a 13,50; Mindere f10,12.50. Witte boonen. De beste f 11.11.75. Kook erwtende beste partijtjes van 17.75 8.50 mindere van f0.a 0. Schokkers van f 0,k 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch zak goed tot fafZomerzaad f0,totfO. Xanariezaad f7.tot f8. ROTTERDAM, 22 Jan. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 26, runde ren 450, vette graskalv 157, nuchtere kalveren 23, chapen ol lammeren 6, varkens -, biggen 10, bokken of geiten - De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 70 a ct. 2e kw. 65 a ct. 3e kw. 58 a ct. Kalverenle kw. 95 a ct.2de kw. 80 a 87,50 ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. 65 ct., 2e kw. 55 ct. Boter 55 a 70 cent per half kilo. ROTTERDAM, 2i Jan. Vlas. De vraag op het land blijft zeer geanimeerd en is er in de afgeloopen week weder veel omgegaan. Heden bedroeg de aanvoer ter markt ruim 16000 steen Hollandsch en 2000 steen Zeeuwsch, welke niet tegenstaande de enorm hooge vraagprijzen vrij vlug opruimden, vooral wat betreft het Holland- sche vlas. Lijnzaad met goede vraap\.r betaald.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3