Notaris RANT NotarïsRant Timmarmans-Van Tuienhout, Schoenstikster G, van Dongen k Zonen, II, H, SCHOENFABRIKANTEN, H aider berichten. Advertentiën, Bericht van Inzet. COUPEUR- MEESTERKNECHT. eenig huiswerk AANGIFTEN, Oostenrijk- BINNENLAND. maakt bekend Wordt Gevraagd: eene bekwame schoen- en leder vak, Antooii Tielen, Maandag 11 Februari a.s., Donderdag 14 Februari 1889, TE WAALWIJK, VRAAGT een bekwaam OOSTERHOUT. WAALWIJK. l)e geruchten, welke omtrent den dood van kroonprins Rudolf in omloop zijn gebracht, zijn helaas bewaarheid. De prins is geen natuurlijken dood gestorven, officieel is in het regeeringsblad openbaa gemaakt, dat hij zich door een revolverschot van het leven heeft beroofd. Tegen 7 uur is de prins Woensdag morgen opgestaan en heeft zijn kamerdienaar eenige bevelen gegeven, welke, vóór hij op jacht ginguitgevoerd moesten worden Daarna legde de prins zich weder te bed en heeft toen een revolverschot op den rech terslaap gelost, dat de hersenpan verbrijzelde. Tegen 8 uur verschenen de prins van Co- burg en graaf Hoyos en toen zij de deur gesloten vonden, maakten zij die met ge weld open. De kroonprins lag te bed, de arm hing buiten het ledikant, de revolver lag op den grond en uit den mond vloeide bloed. In de kamer werd o. a. een brief aan keizerin Elisabeth gevonden. Van ver schillende kanten wordt medegedeeld, dat de prins te voren reeds op een vroegtijdigen dood gezinspeeld heeft. Zijn testament heett de prins reeds twee jaren geleden gemaakt en behelst alleen particuliere aangelegenheden. Tot erfgename heeft hij zijn dochtertje Elisabeth benoemd, terwijl zijn weduwe, kroonprinses Stephanie, het vruchtgebruik van het vermogen heeft. De sectiechef Szöyenyi is met de regeling zijner nagelaten papieren belast. De nala tenschap van den kroonprins bestaat in baargeld, het eiland Lacroma en het jacht slot Meyerling. Aan het ministerie van oor log gelooft men, dat alleen de bevelhebbers der regimenten bij de begrafenis tegenwoor dig zullen zijn, waartoe de overledene be - hoorden en dat van de vreemde vorsten al leen de koning en de koningin van Belgie, de schoonouders van den overledene, naar Weenen zullen komen. In de omgeving van den prins had men reeds sedert eenige weken opgemerkt, dat de prins in een hoogst zenuwachtigen toe stand verkeerde, terwijl hij bovendien dik wijls over hoofdpijn klaagde hetgeen hij toeschreef aan den val van een paard, het geen in het najaar is voorgevallen en waar omtrent hij de stipste geheimhouding had verzocht. Ondanks de officieele mededeeling, dat de dood het gevolg is van zelfmoord, hecht men te Weenen nog veel geloof aan verschillende andere lezingen. De correspondent van de Figaro meldt, dat men hem geheel andere verhalen gedaan heeft en dat er te Weenen feiten en namen genoemd worden, die hij niet kan telegrafeeren. De Pall Mall Gaz. verneemt uit particu liere bron te Weenen, dat de zelfmoord van den kroonprins in verband moet gebracht worden met de ernstige ongesteldheid van een jonge prinses, behoorende tot een der voornaamste adellijke familien van Oosten rijk. De broeder dier prinses heeft zich dezer dagen naar prins Rudolf begeven en hem de keus gelaten tusschen zelfmoord en twee gevecht. 't Is mogelijk, dat de prins in een vlaag van verstandsverbijstering tot het eerste is overgegaan. De Pall Mall Gaz. beweert voor de waarheid der mededeeling te kun nen instaan. De Köln. Ztg. deelt mede, zon- eenige verdere toelichting, dat prinses Aglaja Von Auersperg, vriendin der aartshertogin Valerie, zuster van den kroonprins, sedert eenige maanden ernstig ziek is. Voorts liep het gerucht dat ook prins Von Auersperg zich door zelfmoord van het le ven heeft beroofd. Een dagblad te Pesth, dat met de Hon- gaarsche aristocratie zeer in betrekking staat, spreekt van een zoogenaamd Amerikaansch duel, en vertelt dat op den achtergrond van deze duistere geschiedenis staat een bijzon der stormachtig voorval, dat een jaar gele den op een jachtslot plaats greep en van dien aard was, dat onder gelijkstaande per sonen slechts een duel op leven en dood, onder personen van dezen rang echter slechts een Amerikaansch duel mogelijk was. Nog krasser drukt een Berlijnsch dagblad zich uit, dat op grond van schriftelijk bericht uit Weenen zegt, dat daar in de hoog-aristocra- tische kringen de vaste overtuiging bestaat dat de kroonprins plotseling overvallen en in een strijd gewikkeld is, waarin hij met een geweerkolf werd neergeslagen. De be weegreden van die daad zou waarschijnlijk zijn wraak uit gekrenkte ijverzucht. Onmid dellijk na de ramp liepen ook in de naaste omgeving van Meyerling dergelijke geruch ten. Dit blijkt hieruit, dat dadelijk de rech ter van het kanton uit Baden op het jacht slot aankwam, om zijne diensten aan te bie den, welke echter als onnoodig werden ge weigerd. Tegen de voorstelling, van den zelfmoord van kroonprins Rudolf gegeven, wordt meer en meer ernstige twijfel geopperd, evenzeer trouwens als tegen de onderstelling van een duel met een aanzienlijken «cavalier,» of dat eene voorname dame in de zaak betrokken zou zijnniet minder ook hiertegen dat eene revolverkogel den dood veroorzaakt zou heb ben, wat weinig overeenstemt met de genees kundige verklaring, dat er aan het voorhoofd een groote wond is, met eene belangrijke openscheuring van den schedelhuid en eene ernstige beschadiging van den hersenpan. Zulk eene beschadiging van den schedel is slechts waarschijnlijk na een zwaren slag met een stomp werktuig. Noordbrabaiitsclic stoomtramweg maatschap. Ontvangsten gedurende de maand Jan. 1889. Opbreogst personenvervoer f 1483.30 u goederenvervoer 1103 39 ii postvervoer w 166,66 Diversen Totaal In Jan. 1888 f2753 35 f2612.43 Weerkundige waarnemingen over de maand JANUARI, te Waalwijk. Gevallen regen 85/6 millimeter. 7 regendagen den 21, 23, 24, 25, 28, 30 n 31. en 31. De meeste regen viel 28 Jan. 23/4 minste 21 !/3 mm mm. minste Mist en nevel 3, 4, 5, 7, 8. Zware nevel 3 Jan. mist 8 Sneeuw 10, 11 Jan. Kring om de maan 8 Jan. Vorst 1, 6, 8, 11, 14, 15 Jan. nifTA vorst 1—6, 8 Jan. met kracht 1/10 a 3/jo tot 17 1 r\ 17 Q1 "NT W Ruige W: Jan. N-W 7 'indrichting met kracht 1/10 a s/iq tot iY O. en Z-0 van 17 31. N. W. en Yisrliticr 21 Tan 6/.. A 7/... n. Z. O. en Z-0 van 17 31. N. -W. stormachtig 31 Jan. 6/io^7/;io- Geen bewolking i, 2, 5, 8, 9, 27. Het post- en telegraafkantoor te Waalwijk is op werkdagen open van 's morgens 8 tot 's avonds 9 uurop Zon- en feestdagen van 8V210 uur voormiddags en van 12—V/% uur namiddags. Op Zon- en feestdagen wordt maar ééns besteld, namelijk omstreeks 10 uur v. m. WAALWIJK, 6 Febr. 1889. Onze lezers weten, dat de laatste uitvoering van «Oefening en Vermaak» bijna mislukt was, tengevolge van een aan den heer Hol gericht schrijvenwaarin hem werd me degedeeld dat het concertwegens de ziekte van een der leden, 14 dagen was uit gesteld. Deze brief, geheel met verdraaide hand achterover geschreven, en dragende de onderteekening „VAN REE" heeft aanleiding gegeven tot een onderzoek door de hoofden der gemeente- en der rijkspolitie alhier. Naar wij vernemen is hieruit een proces-verbaal gevolgd tegen A. H. alhier. De heer Frie van Iersel heeft op het concert, door de vereeniging „Haarlems Zang genot" gegeven, uitstekend voldaan. Hij zong de solo in no. 4: „In 't Woud," van Hol, en „Goede Nacht" van Leclerq. Hij werd uit bundig toegejuicht en benoemd tot eerelid der vereeniging. De prijs der boter was verleden Vrij dag aan de mijn alhier f0,85 a 1,25 per Kg. De Staatscourant bevat het volgende be richt omtrent den toestand van Z. M. den koning. De toestand van zijne majesteit den ko ning is volgens verklaring der geneesheeren gedurende de laatste week bevredigend ge bleven. Hoewel de eetlust onregelmatig en niet altijd voldoende is, blijven de krachten dezelfde. Zijne majesteit gevoelde zich over het geheel blijkbaar iets opgewekter, en kan zonder groote inspanning hoogst derzelver gewone werkzaamheden verrichten. Het eerstvolgende bericht betreffende zij ner majesteits gezondheidstoestand zal, indien zich geene bijzondere verschijnselen voordoen, geplaatst worden in de Staatscouraut van 12 Februari 1889. Blijkens bericht van 's konings gezant te Brussel wordt thans bij invoer in Belgie van schapen, afkomstig uit Nederlandbehalvr het gewone bewijs van herkomst ten genoe gen der douane overlegging vereischt van een door een veearts afgegeven gezondheids certificaat vermeldende tevens het aantal dieren, voor welke het geldt en het merk van den verkooper. De handteekening van den veearts zal moeten gelegaliseerd zijn door de overheid der plaats, van welke de dieren komen en het aldus gelegaliseerd certificaat zal tevens de verklaring van genoemde overheid moeten bevatten of daarvan vergezeld gaan, dat sedert minstens eene maand geene besmette lijke ziekte onder de schapen ter plaatse is voorgekomen. Overigens zal het certificaat slechts geldig zijn voor den tijd van drie dagen en aan de ambtenaren der douane moeten worden uitgereikt. Bijna al de katholieke bladen verklaar den zich reeds tegen persoonlijken dienstplicht. Het Katholieke Centrum alleen blijft zich verzetten tegen alle pogingentot dusver voorgesteld, om de indiening van een wets ontwerp gelastende de invoering van den persoonlijken dienstplicht, tegen te gaan. Het blad wijstnaar aanleiding van de laatste opmerking, er op, dat het zich niet verzet maar dat het enkel heeft gemeend zijn sym pathie te moeten onthouden aan de ontijdige agitatie tegen een niet ingediende wet, die zou kunnen berusten op een nog niet openbaar gemaakt rapport. „Of door de wijze, waarop De Tijd deze zaak aan zijn lezers voorstelt, hun een wer kelijke dienst wordt bewezen, mag, zegt Het Centrumdan ook met reden worden be twijfeld, maar is onze zaak niet! „Wij nemen echter de gelegenheid te baat, om te zeggen, dat wij de onjuistheid van ons standpunt: afwachten wat de staatscommis sie rapporteert, beoordeelen wat wordt aan geboden volstrekt nog niet inzien en dat wij het verre blijven verkiezen boven „request, verzoekschrift, dreigbrief, of hoe men het noe men wilvan de kiesvereenigingen aan de afgevaardigden," waarvan ook zelfs De Tijd nogmaals in haar nummer van gisteren ver klaarde, „geen heil" te verwachten. „Naar onze meening is er bij de zaak zulk een ontzaglijke haast niet! In ons land komen organieke wetten niet maar zoo hals over hoofd tot stand. Na de indiening van het rapport der staatscommis sie, welke indiening toch niet tegengegaan kan worden, moet er nog zeer geruime tijd verloopen, alvorens een wetsontwerp aange boden, laat staan aangenomen kan worden. „Met het verwekken van ontijdige en doel- looze agitatie kan derhalve, dit is onze vaste overtuigingnoch voor de algemeene, noch voor de katholieke zaak iets worden gewon nen." Loonopzand, 4 Febr. Gisteren-avond bracht zekere H., een inwoner uit K., de herberg van A. P. alhier eenige oogenblikken in op schudding. Na veel gevloek en getier, dat hem de herbergier trachtte te beletten, werd hij aangemaand tot betaling doch nu bleek het, dat hij geen cent op zak had. Nu wilde hij den kastelein te lijf, doch dit bekwam hem slecht; een omstander nam hem daarop zoo geducht onderhanden, dat het hem lang heugen zal. Intusschen daagde de politie op die nog veel werk met hem had. Deze vroeg en kreeg dadelijk onderstand en nu was hij deerlijk toegetakeld, weldra buiten de deur, waar hij gelukkig aan de verbolgen menigte ontkwam door het hazenpad te kiezen. Op Zondag 17 Febr. zal de Sophia's Vereeniging alhier een groot concert geven. De heeren Montée, komiek, en Van Boxtel, pianist, uit Kaatsheuvel, zullen daarbij hunne welwillende medewerking verleenen. Bij de weinige werkzaamheden, die de boerenarbeiders tegenwoordig te verrichten hebben, is het voor enkelen uit deze en uit naburige gemeenten eene ware uitkomst als werklieden aan de werken ter verlegging van den Maasmond aangenomen te zijn. Waspik. Jl. Zaterdagavond is op het werk van den nieuwen Maasmond onder eenige werklieden van het treinpersoneel hevig ge vochten Nadat men den machinist S., dien men blijkbaar had opgewacht, door een slag met een lantaarn een bloedende wond op 't hoofd had toegebracht toog men, blijkbaar nog niet voldaan naar de woning van diens collega, den machinist H brak de deur open en bracht vervolgens H., die zich tegen die handelingen verzette met gemeld voorwerp een zoodanigen slag op het hoofd toe dat hij hevig bloedende bewusteloos achterover viel. Daarop drong men de woning van H. binnenliep eenige meubelstukken omver mishandelde nog diens vrouw waarop men blijkbaar voldaan vertrok. Naar men ver neemt moeten beide werklieden hoewel er deerlijk gehavend uitziende, toch weder hunne gewone werkzaamheden kunnen verrichten. Dronkenschap schijnt ook hier weer de oor zaak te zijn. Tegen een tweetal personen is door den brigadier der maréchaussée Bosse laar proces-verbaal opgemaakt. Capelle, 4 Februari. Ploewel de Tilburg- sche koumarkt heden haren naam eer aandoet zouden toch de meeste groote landeigenaren uit. deze en omliggende gemeenten niet gaarne te huis blijven, want zij komen dan's avonds met een welgevulde beurs terug. Koumarkt toch is de dag waarop het hooiland, door de heiboeren in pacht gehad, moet betaa'd worden. Ging men vroeger in gezelschap van huisgenooten en familieleden met rijtui gen, thans geschiedt de reis meerendeels per tram. Droiigelen. Stemgerechtigde ingelanden van den polder van Doeveren hebben in hunne vergadering van 24 Januari met 9 tegen 2 en die van den polder van Genderen met 27 tegen 17 stemmen besloten tegen den staat der Nederlanden een rechtsgeding te voeren en als verwerende op te treden tegen eene vordering wegens het wegvoeren van grond en steenen van de boezemkade van genoemde polders gelegen in de gemeente Drongelenaangewezen in de onteigening voor den Maasmond. AMSTERDAM, 1 Febr. BeVicht van BROUWER, ANCHER en DORDREGTER. In afgeioopen week zijn afge- inschrijving 22 Januari jl. 232 buffelhuiden. 138 runderhuiden. 355 Huiden daan ex No 88, u 116, 123, 128, 145, 185, 198, 206, 24-3*, 244* 582 73 414 569 374 105 kameelhuiden. 11 buffelhuiden. Zoodat er levendigheid weder in het ar tikel is te bemerken. Inlandsche artikelen zeer stil. ROTTERDAM, 1 Febr. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. Huiden. Afgedaan Heden bij inschrijving No 5, 6, 8/15, en uit 4e hand: Ex //Bromo.0 No 394, 719 Soerabava runder 3,06 k. No 395, 1 160 3,12 k. Ex //Sumatra./7 426 Soerabaya runder 2,74 k. 400 2,80 k. Ex //Voorwaarts.^ 621 Soerabaya runder 3.03 k. 154 3,-— k. Ex //Prins van Oranje. 707 Soerabaya runder 2,98 k. 170 3,16 k. Ex //Koningin Emma./' 1533 Soerabaya runder 2,95 k. 101 3,15 k. Ex //Burgemeester den Tex.// 650 Soerabaya runder 3,20 k. 27 3,k. te WAALWIJK, dat het vast goed van de Erven J. VAN HELVOIRT, te Baardwijk is INGEZET en GEHOOGD als volgt Koop 1. Landbouwershuis op f1400. 2. Burgerhuis f1200. 3. Massa van 1 en 2 f 2600. Dat de TOESLAG zal plaats hebben 's avonds ten 7 ure, ter herberge van WOUTER PULLENS, in het Vosje, te Baardwijken dat dagelijks ten zijnen kan tore kan verhoogd worden. te WAALWIJK, maakt lekend, dat het pereeel Weiland te Capelle, behoorende aan MARIA DE JONG, aldaaris ingezet op f2100. TOESLAG ter herberge van Jan Dekkers te CapelU, op 's avonds 7 uur, tot welken dag ten kantore van genoemden Notaris kan gehoogd worden, tegen FLINK LOON, benevens kost en inwoning: in staat en tevens genegeü om te 'verrichten. IEMAND volledig op de hoogte van het bekend met vele solide winkeliers, welke hij geregeld bezoekt, wensckt nog eenige agenturen, liefst in kamg. dameswerk, schoollaarzen en pantoffelwerk. Brieven franco onder lett. K. IJ. aan het bureau de Echo van het Zuiden, Waalwijk. voor het vervoer van gedistilleerd, zout en zeep, en voor het slachten, ingericht volgens de nieuwe voorschriften, zijn ver krijgbaar bij

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3