Notaris BINK, Notaris RANT, HOOIGRAS. Middelkoop en Van dei Meer HUIS en ERF, EER HUIS en ERF, ÉÉT AMST, SCHOENWINKELIER, j. h. m schrei™, SCHONK k VAN DUCK, Steenen, Pannen, Plavuizen enz, Laatste Berichten. Advertentiën. 48 perceelen hooiland, De LAGE OMLOOP, een Huis, Erf en Tuin Werkooping NOTARIS LOEFT, Schoenfabrikanten. zoekt plaatsing AANGIFTEN" Ingezonden stukken. Handelsberichten. VERP A CHTEJS publiek verkoopen: Zaterdag 22 Juni 1889 publiek verkoopen ONDER DRUNEN. veilen en verkoopen, voor zijn zoontje te Waalwijk. versche KLUITKALK, SWs e<*v C&metvL Antoon Tielen, M. J. H O R S T J. E. G. LANDRÉ, te Waalwijk, zal op Vrijdag 21 Juni 1889, des namiddags 3 ure, bij M. VAN WOR- DRAGEN, te Vlijmen, te Waalwijk, zal op Dinsdag 25 Juni 1889, bij aislagter herberge van WOUTER PULLENS, in 't Vosje, op Dinsdag 9 Juli 1889, Ongeveer 210 hectaren hooigras, ONDER DRUNEN: TE KOOP een Wals Zooldoornaai- machine, ijzeren Leesten, Messen, 3 Naaimachines, Zwickstangen en ver dere gereedschappen. Alles te zien en te probeeren. Adres Oostvestplein 5 ROTTERDAM. STEEDS VOORRADIG HANDEL IN WAALWIJK. pen. Eenige handbrandspuiten bluschten daar op wat nog in den puinhoop smeuldeom streeks zes uur was het werk afgeloopen. De schade is zeer groot. Pand en inboe dels waren tegen brandschade verzekerd. Zaterdagavond te acht ure kwam de Schach aan het Rijnspoorstation te Amster dam met zijn gevolg aan. Z. M. was vergezeld van generaal Verspijckdie hem aan de grenzen te Zevenaar namens onzen Koning was gaan begroeten. Aan het station wachtte de burgemeester den Perzischen heerscher op, niet echter in zijne hoedanigheid als burgemeester, maar als hoofd der politie en dus gesierd met den breeden rooden sjerp. Dit was omdat de Schach niet als vorst reist; ofschoon zijn incognito niet zoo streng be warende, dat hij niet gekend wil worden, maakt Z. M.'toch geen aanspraak op vorstelijke onderscheiding en van een ontvangst door den vertegenwoordiger der Amsterdamsche burgerij mocht dus geen sprake zijn. Als aanzienlijk vreemdeling, waarvoor de Schach hier uitsluitend wenscht door te gaan, mochten hem echter van de zijde der politie alle be leefdheden worden bewezen en aan deze heeft het dan ook niet ontbroken. Bij den burgemeester was de heer Steen- kamp, hoofd-commissaris, en de kolonel der schutterij, de heer van Someren Brand. Deze drie reden in een open rijtuig voorop, voor afgegaan door een peloton huzaren. Namens het garnizoen werden door een piket infan terie, voorzien van het vaandel, de honneurs bewezen. In het rijtuig van den Schach een hof- rijtuig van onzen Koning— zaten generaal Verspijck en een adjudant van den Schach. Deze laatste reed vooruit. De Schach is een flinke persoonlijkheid, donker van tint en met eene kalme uitdrukking op het gelaat. Zijne verschijning is aangenaam. Hij maakt in geenen deele den indruk, dien men zich onwillekeurig van een Aziatischen potentaat vormt. Op het rijtuig van den Schach volgden er een aantal met personen tot Zr. Ms. ge volg behoorende. De leden van dat gevolg zagen erom er niet veel van te zeggen maar weinig schitterend uit. Hunne astrakan mutsen, hun bruine tint, en vooral hunne stoffige reiskleeding deden hen veel gelijken op de enkele Arabieren, die men bij uitzon dering wel eens te zien krijgt en die er nu volstrekt niet aan doen denken, dat zij voor hun pleizier op reis zijn. Het Amstelhotel heeft meermalen schitterender gezelschap ge herbergd. Want ondanks alle geruchten, dat de Schach op den Dam in het Paleis zou logeerenstapte het geheele gezelschap aan het Amstelhotel af; niet echter dan na een kleine tournée langs de Weesperstraat, Amstelstraat, Utrechtschestraat en Frederiks plein gemaakt te hebben, aangezien de stoet te groot was om langs den korten weg van het Rijnspoorwegstation naar het Amstel hotel geheel opgesteld te kunnen worden. Duizenden nieuwsgierigen waren op de been en de politie was talrijk vertegenwoor digd; zij handhaafde uitstekend de orde, maar kon toch niet beletten, dat eene talrijke massa zich aan het hek van het Café Con tinental vastklampte en er opklom, onder welker gewicht dit hek spoedig bezweek en omviel. Ongelukken hadden er echter niet bij plaats. Maandag ochtend te ÏO1/* uur bezichtigde de Schach het stadhuis eu de inrichting der brandweer. Te 2 uur begaf hij zich naar de inrichtingen der maatschappij Nederland en naar de Rijks-Marinewerf. Aan de Marine kazerne werd de Schach door den vice ad miraal Cramer, omgeven door vele zeeofficieren ontvangen. Eu onder de muziek van het korps uit Den Helder hield de vorst hierop eene revue over de troepen. Achtereenvolgens werden het torpedo gebouw en het op leidingsschip „de Wassenaar" bezocht, welker knapen als katten in het want klommen en vervolgens zeer ten genoege van den Schach manoeuvreerden In de koningssloep werd de Z. M. naar het Amstelhotel teruggebracht, waar te 4 uur de eere-wacht was afgelost en bij welke gele genheid de muziek van het 7e reg. inf. zich liet hooren van 4 tot 6 uur. De receptie was niet druk bezocht. Tegen 5 uur verschenen de ministers van binnen- en buitenlandsche zaken om Z. M. te be groeten. Na het diner bij den burgemeester Van Tienhoven te hebben gebruikt, is de Schach met zijn gevolg in open rijtuigen naar de De Ruyterkade gereden om het vuurwerk, van stadswege op het IJ gegeven, bij te wonen. In het eerste rijtuig reed naast Mevr. Van Tienhoven de Schach in vol ornaat; in het rijtuig zaten tevens generaal Verspijck en de burgemeester. Na aan -iomst van den stoet, begaf de Schach met zijn gevolg zich aan boord van een geïllumineerde stoomboot, die met hem het IJ opvoer. Het vuurwerk werd, dank zij het gunstige weder, met goed gevolg en ten aan- schouwe van duizenden afgestoken. Aan het diner bij den burgemeester, dat uit 20 couverts bestond, nam ook de minister Mackay deel. De Schach en de leden van zijn gevolg waren nu allen in groot tenue. Op zijne borst schitterde eene groote rij van kostbare diamanten, terwijl het gevest van de sabel mede fonkelde van diamanten. Het IJ leverde weder een prachtig gezicht op. Tal van pleiziervaartuigen waren van den top' van den mast tot op voor- en achter steven met ballons verlicht, terwijl tallooze kleine bootjes op het water dobberden, waar overvloedig beng^alsch licht in verscheidene kleuren van verschillende steigers werd ont stoken, hetgeen aan het geheel een phan- tastischen gloed bijzette. Te elf uur precies reed de Schach naar het Amstelhotel terug. Hij werd overal op zijn weg met luide hoera's begroet. Het programma voor Dinsdag was als volgt: 10 uur bezoek aan het rijks-museum; 11 uur Vondelpark naar Artis; 12 uur Artis; 2 uur Aquarium en Panorama S1/^ uur des avonds bezoek aan den circus Carré. Maandagmorgen om 4 uur heeft zekere Willem van der Wal, oud 25 jaar, in de buurt Blesdijke (bij Heereveen), in dronken schap zijn broeder Cornelis, oud 22 jaar, doodgestoken met een broodmes. De dader is in hechtenis genomen en heeft berouwvol de misdaad bekend. Sprang, 17 Juni. Voor de vacature van onderwijzer aan de openbare school alhier op een traktement van f 450 hebben zich naar men verneemt, 19 sollicit. aangemeld. De bevestiging en intrede van den van Schraard beroepen leeraar ds. G. van Dijk zal alhier Zoudag 7 Juli a.s. plaats hebben. Capelle, 17 Juffw Zondagmiddag 1.1. heeft Ds Ruijs, beroepen predikant alhier, onder eene talrijke schare intrée gepreekt. 's Morgens was hij bevestigd door Ds. Deet- man, uit Amsterdam, ,\,Bezooien. De eerw. heer Z. J. Reijers predikant alhier, heeft het beroep naarVrooms- hoop aangenomen. Druncn. Verleden Zondag heeft op den doelen l'Amitié, alhier, bij den heer N. Smits, een bowdsconcours plaats gehad, opgeluisterd door muziek van de harmonie de Eendracht. De prijzen zijn behaald als volgt le prijs door „Ons genoegen" van Herpt, met 162 punten 2e prijs door „Eendracht maakt Macht" van Baardwijk, met 159 punten; Rozenprijs door „Victoria" van Elshout Alles in 10 schoten. Het eereteeken viel ten deel aan den schut ter J. Kuipers van „Ons Genoegen", met 55 punten in 14 schoten. 's Bosch, 17 Juni. Door de commissie, be last mee het onderhandelen en het sluiten van voorloopige overeenkomsten met de eige naren en verdere belanghebbenden wegens den aankoop van eigendommen, noodig voor de verlegging van den Maasmond, werd Za terdag jl. aan jhr. J. de la Court, lid van ged. Stasen van Noordbrabant en toezicht heb bende op die werkzaamheden, bij het einde daarvan een aandenken aangeboden, bestaande uit een compleet" stel tatelzilver voor 24 per sonen. Het werd bij monde van mr. H. C. F. Rits, kantonrechter te Bergenopzoom, hoofd man dier commissie, in hartelijke bewoor dingen jhr. De la Court in tegenwoordigheid van zijne echtgenoote te hunnen huize uit gereikt, die beiden het geschenk welwillend aanvaardden, daarmede blijkbaar zeer ingeno men, en der commissie in de meest vleiende bewoordingen hunnen dank betuigden. (P. Nb. Ct.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Volgens eene mededeeling in de „Prov. Gron. Courant" zou zich, ter verkiezing van een lid der prov. staten in het kiesdistrict Heusden, bij het stembureau te Capelle eene onregelmatig heid hebben voorgedaan, gegrond op art. 19 der Prov. wet, nl. doordien de burgemeester, de heer G. Vermeulen Wz., kandidaat der antirevolutio naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje", om deze redenen niet had mogen presideeren als voorzitter van gemeld stembureau. Blijkbaar is dit bericht gevloeid uit de pen van iemand, die met de geschiedenis der wet niet bekend is, daar volgens de M. v. B. op art. 19 der Prov. wet in casu is bedoeld „de voorzitter van het bureau in de hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict en dan nog wel alléén bij gelegenheid van de ope ning der stembriefjes." De voorzitter van het stembureau te Capelle, had dus zijne plaats niet aan den oudsten wet houder behoeven af te staan. Onder dankzegging voor de opname, Uw Dienaar, X. GORINCHEM, 17 Juni. Men besteedde voor: ristarwe f0,a 0. roode dito f 6,60 k f 6,75witte dito f 7,1 7.50 inl. rogge f5,50 a 5,60 buitenl. dito f 5,20 a 5,30 gerst 14,90 a 5,haver f3,3,20 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fkper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 114 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f200 k 260 Kalfvaarzen f 120 a 180 Melkkoeien f 120 k 200 Hokkeling ossen f k 00 V/t j&i'ige ossen f 100 it 120 Guiste vaarzen f it Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 6 a 14 Aangevoerd 2 varkens van 19 a 22c., per half kilo, 288 biggen van f 9 a 13 per stuk Eieren f 0.95 a 1.05 per 26 Stuks. ROTTERDAM, 17 Juni. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 7.25 k f 8.25 Mindere en geringe f 6.40 a 7, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.èt 5.20; dito mindere f4.40 it 4.80. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3.25 a 4,25 mindere f 0,a 0,beste Zomer f 3,u 3.75 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f2.50 it 3.75. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f 5.25 it 6. Duivenboonen van f0.it 0. Bruine boonen de beste f9,50 a 11, Mindere f 6,k 9. Witte boonen. De beste f6.50 it 7. Kook erwtende beste partijtjes van 17.25 it 8.mindere van f0.a 0. Schokkers van f 0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot fafZomerzaad f0,totfO. Xanariezaad f6.25 tot f6.75 ROTTERDAM, 18 Juni. Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 9 runde ren 580, vette graskalv. 143, nuchtere kalveren 105, f chapen ot lammeren 13, varkens 1 biggen 102, bokken of geiten 3. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 76 a ct. 2e kw. 70 a ct. 3e kw. 66 a ct. Kalveren: le kw. 95 a ct.2de kw. 80 a 85,ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. 70 ct., 2e kw. 60 ct. Boter 55 70 cent per half kilo. Aardappelen. Spuische j immen f0,a 0, dito Flakkeesclie f0.it 0.magnum bonum fU,it 0.champions f0.— a 0,Zeeuwsche blauwe f0,a 0,jammen poters fl.it 2. alles per heet. BRUSSEL, 18 Juni. Eenige groepen ston den voor het gebouw der Kamer van afge vaardigden, maar bij het binnenkomen van den heer Janson, nieuw benoemd lid, heeft er geene manifestatie plaats gehad. Na den eed te hebben afgelegd heeft de heer Janson de regeering geïnterpelleerd over het proces te Bergen. Hij trachtte de beteekenis der te Brussel gehouden verkiezing te karakteriseeren en zeide, dat het ministerie en de meerderheid zich moesten onderwerpen of de regeering nederleggen, nu de openbare meening zich heeft geuit. Hij werd herhaaldelijk in de rede gevallen door de rechterzijde, die eischte dat hij tot de orde zou worden geroepen, toen hij verklaarde, den heer Beernaert niet op zijn woord te gelooven. Voorts gaf hij een historisch overzicht van de zaak van het complot, om te doen zien, dat het ministerie met de handelingen der agents provocateurs bekend was. De heer Beeinaert, minister president, antwoordde „De heer Janson ge looft, dat reeds alleen het feit zijner verkiezing hem het recht geeft om van het ministerie te eischen dat het aanviaag zal doen om ontslag. Het Kabinet is dit nooit voornemens geweest, en zal ook niet aftreden." Zijne rede voorzettende, zeide de minister: De koning alleen heeft het recht de kamers te ontbinden, en Zijne Majesteit heeft niet aan den heer Janson opgedragen, dat te doen. De minister ontkende daarna nog ten krach tigste, kennis te hebben- gedragen van de handelingen der agents provocateurs. Nadat er zich levendige woordenwisselin gen hadden ontsponnen tusschen de leden, van wie verscheidenen tot de orde geroepen werden, heeft de voorzitter zich genoopt ge zien de zitting te sluiten. De straten rondom het gebouw der kamer zijn door de politie afgezeteene talrijke menigte bewoog zich in de aangrenzende straten. Heden overleed tot onze diepe droef-" heid, onze geliefde moeder, Mevrouw weduwe van den WelEerw. Heer in den ouderdom van ruim 85 jaren. 1 Vlijmen, 15 Juni 1889. W. J. N. LANDRÉ. M. C. LANDRÉ-Krah. Wed. E. G. GORI-Landré. lEenige en algemeene kennisgeving. onder Vlijmen, en op Zaterdag 22 Juni 1889, des namiddags een uur, bij F. van Wa genberg, te Haarsteeg, in 37 perceelen, Storrenhoek, De Otters, Capelle Morgen, Knokenwaard, Maashoeven en Simpen onder Ammerzoden, Well en Hedikhuizen. te Baardwijk, bij veiling ter herberge van JAN VAN SCHIJNDEL, telkens des avonds 7 uur, te BAARDWIJKsectie E nos 854 855 en 856, groot 5 aren 40 centiaren, behoo rende aan JOHANNES VERHOEVEN, schoenmaker te Baardwijk. 's morgens 9 uur, te Capelle in het Veer huis, zullen de NOTARISSEN wassende op de gronden van den Maas mond, tusschen den Dussenschen Gantel en het Oude Maasje nabij Hagoort, onder de gemeenten Waspik Capelle, Dussen, Meeuwen en Drongelen. Boekjes, bevattende de perceelsbeschrijving, zijn a 10 cent verkrijgbaar bij Notaris MIDDELKOOP te Capelle. van te Drunen, zal ten verzoeke en ten huize van ANT. TH. VAN HULTEN, te Drunen, op Maandagen 24 Juni en 1 Juli as-, telkens des avonds 7 ure, met vergunningsrechtsectie E no 592, groot 04,90 aren. (14 jaar) bij een bekwaam schoenmaker, om grondig het VAK te leeren, tegen nader overeentekomen conditiën. Aanbiedingen fran co aan PAKHUIZENnabij het Station en aan de Haven. gT^i^Zioh te vervoegen bij M. SCHONK, Groote Straat nabij de Haven, te Waalwijk. voor het vervoer van gedistilleerd, zout en zeep, en voor het slachten, ingericht volgens de nieuwe voorschriften, zijn ver krijgbaar bij

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3