Notaris BINK, PEAR'S MUM'III LIT SO,IP, Laatste Berichten. Advertentiën, 3SrJk.C3-E,^S, DE BEROEMDE Handelsberichten verpachten Frans Willem Scheepers JOANNES VAN HELVOIRT, te Waalwijk, zal op 26 Augustus 1889 des voor middags 10 urebij F. Van WA GENBERG, te Haarsteeg om te hooien. is te Waalwijk uitsluitend ver krijgbaar bij pakken, naar boven sleepen en heengaan. „Wel verdBuiten ligt Kinkel, alsof er niets gebeurd is op het trottoir. Dat is voor Winkel te erg. „Kinkelroept hij en schudt hem heen en weer. „Kinkel „Nou, potverwat is er „Zeg Kinkel eens is zoo'n flauwe ui wel aardig maar zoo dikwijlsdan wordt het vervelend (Kinkels bed stond juist voor het raam en Winkel wierp zijn vriend telkens zoo krachtig neer dat hij door het openstaande raam op straat rolde.) Diisscn 10 Aug. De uitslag'der vanwege de afd. Almkerk der„Noordbrabantsche Maat schappij van Landbouw" gehouden keuring is als volgtle prijs, de heer M. Schaap te Woudrichem 2e prijsde heer B. Snoek te Almkerk 3e prijs de heer P. Verschoor te Dussen 4e prijs? de heeren Gebr. Hagoort te Dussen 5e prijs, de heer Leonardus van der Pluym te Dussen, voor hengstveulens. De uit geloofde premie bedraagt voor ieder veulen f20. Voorts zijn bekroond met den le prijs: de heeren Van Kooten te Dussen voor een merrieveulen; de heer B. Snoek te Almkerk voor een ll/ojarige merrie; met den 2en prijs, de heer Hendrik van Vuren, te Dussen, voor een merrieveulen. Deze prijzen bestaan uit een diploma. Waspik12 Aug. Zondag 11. bracht de harmonie „Deugd veredelt de Kunst" van Lage-Zwaluw, onze gemeente een bezoek. Onder het spelen van een vroolijke marsch trok zij van het station naar de harmonie - zaalalwaar zij door den heer De Roon werd welkom geheeten. Hierna voerde zij in de zaal eenige muziek stukken uit. Na afloop werd zij door het bestuur van onze harmonie tot aan het station uitgeleide gedaan. PARIJS, 13 Augustus. Bij de heden ge wezen arresten heeft de raad van state de verkiezingen van Boulanger tot lid van de algemeene raden vernietigd. Het hooge gerechtshof heeft met 206 stemmen tegen 6 onthoudingen Boulanger schuldig verklaard aan de misdaad van sa menspanning. Het hooge gerechtshof heeft Dillon en Rochefort schuldig verklaard aan samenspan ning en aanstalten tegen de veiligheid van den staat. BELGRA.DO13 Augustus. De nieuwe gezant van Oostenrijk heeft zijne geloofs brieven aan de regenten Protitch en Nbeleff Markovitch overhandigd. Hij verklaarde be last te zijn met het uitspreken der gevoelens van vriendschap en welwillendheidwelke Oostenrijk steeds jegens Servie aan den dag leg;. Protitch antwoordde in denzelfden geest, met eene verzekering dat de goede verstand houding zou gehandhaafd worden. WEENEN, 13 Augustus. In hare nota ter beantwoording van Griekenland's rondschrij ven betreffende Kreta somt de Porte de maatregelen op, door haar genomen om de orde op het eiland te handhaven. Tegenover de gewelddadigheden aan de Moslem ten laste gelegd geeft zij eene lijst van vervol gingen, door de christenen tegen de Moslem gepleegd, terwijl zij volhoudt dat er door de Moslem geene wreedheden bedreven zijn evenmin als er door de Turksche overheden wapenen zijn uitgedeeld. De Porte deelt mede dat zij Shakir Pasha heeft uitgezonden, die op het eiland den staat van beleg zal at kon digen, militaire rechtbanken oprichten en in gematigden doch vastberaden trant de op standelingen zal vermanen tot het neerleggen der wapenen. De Porte vertrouwt dat deze maatregelen doeltreffend zullen blijken tot het herstellen der orde. ROME, 13 Augustus. De Osservatore Ro mano logenstraft het bericht, dat de gezond heid van den Paus afnemende zou zijn. KOPENHAGEN, 13 Augustus. Volgens de Berlingsche Tidende wordt de czarin op 28 dezer hier verwacht. GORINCHEM, 12 Augs. Men besteedde voor: ristarwe f7,50 a 7.75 roode dito f 6,60 4 f6,80, witte dito f7,50& 17.75 inl. rogge f5,40 a 5,50 buitenl. dito f5,20 a 5,30 gerst f4,90 a 5,haver f 3,3,20 beste kook- erwten f0,k 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 270 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f200 k 270 Kalf vaarzen f130 a 200 Melkkoeien f 130 k 200 Hokkeling ossen f k 00 P/a jarige ossen f 100 k 120 Guiste vaarzen f100 k 130 Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 30 a 60 18 Nuchtere kalv. f 6 a 14 Aangevoerd 2 varkens van 20 a 24 c., per half kilo, 300 biggen van f 8 a 14 per stuk Eieren f 0.90 a 0.95 per 26 stuks. Dordrecht verzeilde en er ook in andere plaatsen zijn uitgegeven, is er Vrijdag aldaar opnieuw een aan het. verkeer onttrokken. De heer W. de J. van Dubbeldam, kwam name lijk ten kantore van den ontvanger der dir. belastingen aldaar zijn aanslag van omstreeks f 40 voldoen. Hij legde daartoe twee biljet ten van f 25 neder, maar reeds bij het optie- men ontdekte de klerk, met de ontvangst belast, aan de dikte van het papier dat een der biljetten valsch was. De uitgever ver klaarde zich terstond bereid, een echt biljet daarvoor in ruil te geven, maar de ontvanger nam daarmede geen genoegen; hij hield het valsche briefje in en stelde het later ter hand aan de politie, die het in beslag genomen heeft. In alle opzichten is het gelijk aan bovenbedoeld biljet, alleen met dat verschil, dat het een ander volgnummer (2181) voert. Deze cijfers zijn, gelijk trouwens duidelijk te zien is, later bijgedrukt, om geen twee biljetten van hetzelfde nummer te hebben. Overigens is de druk veel zwarter en grover dan van de echte biljetten, de kleur harder geel, ontbreken alle watermerken, en wemelt de zeer slordig afgedrukte aanhaling van art. 232 van het wetboek van strafrecht van fouten. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft het- alle- zins den schijn, dat de uitgever geheel te goeder trouw heeft gehandeld en hem van de valschheid niets bekend was. (D. C.) Zondag ontlastte zich boven de gemeente Groesbeek een zwaar onweder, gepaard met regen en hagelslag, waardoor in het naburige Wijier een flinke boerenwoning door den bliksem getroffen werd en geheel in asch gelegd. Ook werd een dertienjarig meisje zoo getroffen, dat de afloop doodelijk was. Zondag namiddag werd op den Ginne- kenschen Steenweg het tweejarig kind van den conducteur, dat zijn vader wilde tege moet huppelen door de Bredasche tram overreden en op de plaats gedood. Te Maastricht is Vrijdag een man van eene. trap gevallen, waardoor hij eene hersen schudding bekwam, aan de gevolgen waarvan hij Zondag is overleden. Zondag brak te Venraij brand uit bij H. K. De woning, met de schuur en al de meubels werden verwoest. Niets was verze kerd. Te Bergenopzoom is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen eene vrouw, houdster van een bierhuis zonder vergunning, wegens het dronken maken van een 12jarigen knaap. Zij heeft nl. den jongen 10 glazen bier toegediend en 8 glazen jenever. Het geld had de jongen van zijne blinde moeder gestolen, met welke omstandigheden, naar men zegt, de kasteleines bovendien bekend was. De Maréchaussée te Tilburg heeft zekeren E. v. d. L. uit Vechel gearresteerd, die, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ten na- deelë'van een landbouwer te Overschie eene koe had gestolen en deze voor f 105 te Herpt verkocht had. Een bedrag van f 70 was nog in zijn bezit. In het Limburgsche dorp Grevenbicht zijn 12 huizen door brand vernield. In een vlaag van waanzin stak een meisje den brand aan. r Zondagnacht is de woning van F.Wage naar, even buiten de kom van het dorp Heerde gelegen, met bijna den geheelen in boedel, koren en hooi, in asch gelegd. Water was er niet aanwezig, zoodat de spuit werke- l0D5 bleef. Jammer genoeg voor den eignaar, was'e.r niets verzekerd, terw:jl de oorzaak in het duister schuilt. In een tapperij te Utrecht heeft Zater dagavond een bekende dtonkaard zooveel jenever gedronken, dat hij een beroerte kreeg en geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Tegen den tapper, die hem zooveel ster ken drank heeft toegediend, werd een ver volging ingesteld. •De persoon, die zijn vroegeren kost huishouder op het Zieken te 's Hage, Don- derdag^iond een messteek in den buik toe bracht, \yaardoor deze overleed, is, onder beschuldiging van doodslag, naar het huis van bewaring overgebracht. Op het óogenblik, dat de snoodaard het mes op het lichaam van den ouden man richtte, voegde hij hem toe „nu daar dan," waaruit men het gevolg trekt, dat bij deze treurige geschiedenis de dader niet zonder voorbedachten rade heeft gehandeld. De landbouwer Klinkenberg, te Schi.m- mert, is onder zijne kar geraakt en op de. plaats dood gebleven. Te Houtrijk en Polanen is gearresteerd en gevankelijk naar Haarlem overgebracht de voormalige armmeester van het algemeen armbestuur. Hij wordt beschuldigd van het zich opzettelijk toeüigenen der hem ter uit- keering toevertrouwde gelden, welke bedra gen alsdan door hem als bedeelingen wer den verantwoord. Een meisje van 4 jaar te Koewacht, klom op een der wielen van een beladen wagen, terwijl die een oogenblik moest stil houden, tot de deuren der schuur werden geopend. De voerman, die van de kleine niets had bemerkt, reed daarop door, met het treurig gevolg, dat het kind op de plaats dood bleef. Met den tijd veranderen vele zaken. Wie ziet bij voorbeeld in de steden tegen woordig nog bruid en bruidegom zich te voet en gevolgd door ouders en getuigen naar het Stadhuis begeven, die tij Jen zijn voorbij men rijdt er thans heen, (of men het kan betalen of niet) en velen, die dat rijden als een der hoofdpunten van den dag beschouwen genieten er liefst zoo lang mogelijk van en laten zich met familieleden en bekenden door de stad rondtoeren, dat het een aard heeft En ook daarin zijn „nieuwigheden" le be speuren. Zoo neemt men tegenwoordig te Amsterdam voor dat toeren dikwijls geen vigelantes maar open landauers, die het ef fect van liet geheel verhoogen, en waardoor het Vondelspark zoo nu en dan eigenaardig gestoffeerd wordt. Het is daar, vooral des Woensdags, een onophoudelijk voorbijtrekken van trouwstoetjes, die recht opgewekt rond rijden en die meestal het melkhuis tot halt uitkiezen. Men verfrischt zich daar aan het koeienvocht, waarbij de koetsiers ook niet vergeten worden, want als dezen op de vraag of ze een „katteborrel lusten, bevestigend hebben geantwoord, kunnen zij naar hartelust zich te goed doen. Daarna wordt hun een versche sigaar aangeboden, en voort gaat het dan de stad in, de drukste straten door en de breedste grachten langs. Roovers in Turkije. In Engeland spreekt men tegenwoordig veel over het raadselachtig verdwijnen van den heer Macmillan, zoon van een bekenden En- gelschen uitgever. In 't begin van Juli was de heer Macmil lan te Constantinopel, uit welke stad hij ver scheidene uitstapjes door Turkije wenschte te ondernemen. Den elfden Juli vertrok hij naar Brousse met den heer Hardinge, een der secretarissen van het Engelsche gezant schap. Vergezeld van een bediende vertrok ken beide heeren den 13en te paard naar den berg Olympia. Het eerste plateau be reikt hebbende, lieten zij hunne paarden ach ter bij een Turk en vervolgden te voet de wandeling. De Olympia heeft twee toppen van verschillende hoogte. De heer Hardinge beklom den hoogste, Macmillan den andere. Beiden bereikten de voorgestelde punten. Toen de heer Macmillan daalde kon zijn metgezel hem met de oogen volgen tot op de helft van den berg. Daar verdween hij plotseling en, hoelang Hardinge ook wachtte, hij verscheen niet weer. Ongerust geworden, ging de secretaris naar de plek, waar hij den jongen Engelschman voor 't laatst had geziengeen spoor echter was van den tou rist te ontdekken. Oogenblikkelijk werÜ het Engelsche gezant schap te Therapia met deze zonderlinge ver dwijning bekend gemaakt en de familie ge waarschuwd, die dadelijk per telegraaf deed weten geen onkosten te ontzien om den jongen man op 't spoor te komen; een pre mie van 6250 gulden werd uitgeloofd, zoo men hem levend en een van ruim 300 gul den, wanneer men zijn lijk terugbracht. Van alle kanten werd de omgeving der Olympia doorkruist, doorzocht, doch te vergeefsmen heeft niets van dén verdwenen reiziger kun nen vinden Niet ver van de plaats, waar de beide Engelschen van 't paard zijn gestegen, be vinden zich drie onaanzienlijke hutten, die aan Albaneesche herders toebehooren. Men gelooft, dat zich daarin roovers hebben ver scholen die den heer Macmillan hebben opgelicht. Toch verwondert men er zich over, dat zij nog niets van zich hebben doen hooren en aan het eene of andere Engelsche consulaat nog geen losgeld hebben gevraagd. Indien men den gevangene heeft vermoord, vraagt men zich af, waarom zij dan het lijk niet hebben „gevonden" om de daarvoor uitgeloofde premie te eischen. De gidsen hebben op den berg geen en kelen spleet kunnen ontdekken, waar Macmil lan het leven zou kunnen hebben verloren. Zeventig personen waren door de Pmgelsche ambassade uitgezonden om den verdwenene te zoeken; zij zijn echter allen reeds terug gekeerd. Een groot aantal boeren, tuk op de premiesdoorkruist de omgeving nog nacht en dag. Een flauwe ui De studenten Kinkel en Winkel gingen in den morgenstond tamelijk aangeschoten naar huis.. »Zeg,« roept Kinkel,die niet meer staan kon, tegen Winkel„je brengt me naar huishè, en je helpt me naar bed Zeker,antwoordt; Winkel, ,,ik zal je niet verlaten, hoor, hou me maar goed vast Zoo komen beiden eindelijk aan Kinkels woning. Na een strijd van een half uur tus- gchen een mensch en een sleutelgatgelukt hst de deur open te krijgen. Winkel sleept zijn vriend Kinkel de zes trappen op naar zijn kamerpakt hem beet, en werpt hem met de woorden »jn Gods naam danop het bed. Dan strompelt hij de trappen af, trekt de deur toe en struikelt over een kereldie op het trottoir ligt. Bij onderzoek blijkt, dat dit zijn vriend Kinkel isdien hij daar net naar boven heeft ge bracht en op bed geworpen. Hij begrijpt het niet, neemt hem maar weer beetsleept hem weer de trap op en smijt hem nog eens op het bed. Als hij buiten komt ligt Kinkel weer op het trottoir voor de huisdeur. Daar zullen me toch duizend..,. Maar intusschen kan Kinkel daar niet blijven liggendus maar weer op- Het hooge gerechtshof heeft Boulanger schuldig verklaard aan „attentat" wegens het gebeurde aan het spoorwegstation te Lyon. De schuldigverklaring geschiedde met 198 tegen 10 stemmen en 2 onthoudingen. In de zitting van morgen zullen andere vergrij pen van denzelfden aard in behandeling komen. De vrouw Soutrain, te Limoges, die hare vijf kinderen vermoordde, is ter dood ver oordeeld. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze* geliefden echtgenoot eu vader, den heer betuigen wij bij deze onzen oprechten dank. Wed. SCHEEPERS. A. SCHEEPERS. Waalwijk, 14 Augustus 1889. BERLIJN, 13 Angustus. Bij het heden gehouden gala-diner verwelkomde de keizer ten hartelijkste zijnen hoogen gast. Volk en leger, zeide hij, houden trouw vast aan het gesloten bondgenootschapen het Duitsche leger is bovendien bewust, dat het met het Oostenrijksche voor de veiligheid der beide landen moet instaan en, zoo dit de wil der Voorzienigheid blijken mocht, ook strijden moet. De keizer dronk op zijnen hoogen gast, op diens huis en op de brave Oosten rijksche kameraden. Keizer Franz Joseph dankte voor dien toost, alsmede voor de schitterende begroeting, voor het zoo warme onthaal door de bevolking en voor de groo'e hartelijkheid, welke hij had mogen ondervinden. Hij dronk op het welzijn van den aan zijn hart zoo na liggenden vriend en bondgenoot, op diens huis, op de onver breekbare verbroedering en kameraadschap der beide legers en op de vermeerdering en versterking der waarborgen voor den vrede. 13 Aug. Keizer Franz Joseph bezocht in den namiddag den rijkskanselier en bracht een half uur bij hem door Bij het gala-diner geleidde de keizer van Oostenrijk de Duitsche keizerinkeizer Wilhelm prinses Friedrich Leopold, en de aartshertog Franz Ferdinand prinses Albrecht naar den disch. Keizer Franz Joseph zat tusschcn den keizer en de keizerin. Tegenover hem zat prins Bismarck, tegenover de keizerin zat Kalnoky, tegenover keizer Wilhelm zat Szecheny en tegenover den aarts hertog zat Moltke. Na de bovengemelde heildronken schudden de keizers elkander allerhartelijkst de hand. 13 Aug. Eene buitengewone onder scheiding mag het heeten, dat Moltke door keizer Franz Joseph tot commandant van een Oostenrijksch regiment is benoemd geworden. Dit heet te zijn geschied om den grijzen veldheer te beloonen wegens zijne verdiensten met betrekking tot de reeds vroeger vermelde militaire Conventie. In Parijsche berichten is voor Boulanger wiens veroordeeling zeker wordt geacht, sprake van eene tienjarige vestingstraf. De gezondheidstoestand van den prins van Wales moet thans zóó ver gebeterd zijn, dat Z. K. H. toch eerstdaags naar Bad Homburg zal kunnen vertrekken. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden vader en behuwdvader betuigen ^ij bij deze onzen oprechten dank. Uit aller naam C. VAN HELVOIRT. Baardwijk 10 Augustus 1889. Onder Amerzoden en Well. Voor den WelEd. Mr. Alphons SASSEN //De Hooge Omloopin 27 perceelen. z/De Elder waardin 5 perceelen. z/De Hooge en Lage Musschen waard in 10 perceelen. Voor den WelEd. Heer L. SPIERINGS. z/De Lage Omloop" in 3.7 perceelen Voor den heer L. VAN DEN BROEK. Onder Engelen. z/De 9 hont" op de Sluiskampeu. z/De 2lja hont" in de korte halve morgens.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3