NotarïsRANT, Advertentién, Marie van Baal. Waalwijk, 17 Augustus 1889. Bericht van Inzet. Handelsberichten. ONDERTROUWD Alphonse Scheepers en Cornells A. de Greeff, Anna C. A. M. Rath Toeslag Dinsdag 3 Sept. 1889, met jonge duiven, broed 1889, van uit Maas tricht (met 1/s oefeningsvlucht.) De uitslag was als volgt Om 8.30 in vrijheid gesteld kwamen de duiven aan Eene van A. van der Lee, om 10.50.06 lepr. m )j H. van Erp 10 51.12 2e pr. Jos. Wanten 10.51.30 3e pr. L. Wagemakers 10.52,35 H. Snaphaan 10.53.22 Morgen Donderdag vertoeft de tand meester van den Berg in het hótel Vcrwiel, alhier. Men zie de annonce. De leden der Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Maandag den 26 dezer, des avonds te acht uur. PI. t U. D. verneemt, dal de Maatschapij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen met de betrokken spoorweg - maatschappijen onder handelingen heeft aangeknoopt, om in de maand September wekelijks een pleziertrei'n 2e en 3e klasse van Utrecht naar Parijs te laten loopen, tegen verminderde vrachtprijzen. Na een zesdaagsch verblijf te Parijs zouden de reizigers per extratrein terugkeeren. Reizigers van verschillende plaatsen in Nederland zullen gelegenheid hebben op den pleiziertrein te gaan te Utrecht, 'sBosch, Tilburg of Rozendaal. Nadere bijzonderheden kunnen eerlang worden tegemoetgezien. Er bestaan plannen om drie of vier groote stoomslachterijen in Gelderland en Noordbrabant tot eene maatschappij (naam- looze vennootschap) te vereenigen. De varkens gelden tegenwoordig in het oosten van Groningen reeds 27 ct. p. pond levend gewicht, een respectabele prijs, die in de laatste vijf jaren niet bereikt kon worden. Zes wééks biggen, die altijd f 1 per week waard waren, en daarmee goed betaald, vraagt men nu tegen f 1.75 per week en tot,, f 2; zulk een prijs is ongehoord, en Duit^h- land vraagt nog immer door tot de hoogste markt. Het geiechtshof te 's Hertogenbosch, heeft in hooger beroep den daglooner J. Houten, uit Gronsveld, ter zake van meineed veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. De veroordeelde is nog denzelfden avond te Gronsveld gearresteerd en gevankelijk naar Maastricht overgebracht. Men schrijft uit Aalten aan de Haarl. Courant De gevolgen van de beschermende maat regelen, die de Duitsche regeering voor de boeren heeft genomen, zijn hier duidelijk zichtbaar. Bij heele troepen ziet men, vooral Zaterdagsavonds, de fabrieksarbeiders uit het naburige Bocholt dit dorp doortrekken, om ieder een „stoeten" (brood) en 4 pond spek mede te nemen. Voor eenige stuivers hebben die lui wel een marsch van 4 uren gaans over. In de laatste dagen is het hun echter gemakkelijker gemaakt; eenige echte en andere Voor deze gelegenheid geimproviseerde han delaars hebben in een dennenbosch aan de grenzen hunne tenten opgeslagen, om daar de Pruisen uit de eerste hand te hebben. Zij maken daar goede zaken. De passage in Den Haag de ver binding tusschen Spuistraat en Buitenhof verkeerde Zondag namiddag in staat van beleg. De infanterie grenadiers en jagers hield de toegangen afgesloten; het hoofd kwartier, bestaande uit1 kapitein van piket, 1 officier van de hoofdwacht, 2 ordonnancen, 1 hoofdcommissaris van politie, 1 commissaris, benevens een tweetal inspecteurs, was ge vestigd in het rondpoint. Toen de avond daalde, werden de posten verdubbeld. Soldaten van het garnizoen hadden het, althans volgens bewering van de bewoners der Passagezoo bont gemaakt, dat het noodig was hen op Zon- en feestdagen het loopen onder den overdekten doorgang te verbieden. De militaire autoriteit gaf gehoor aan een daartoe gedaan verzoek van eenige winkelhouders, en zoo werd Zaterdagmiddag bij garnizoens-order, aan de militairen tot en met den graad van adjudant-onderofficier verboden, op Zondag den 18 Augustus, na 4 uur des namiddags, de Passage te betre den. De maatregel, die met alle gestrengheid werd gehandhaafd, trok natuurlijk aller aan dacht. Het is niet te ontkennen, dat de militairen op Zon- en feestdagen het wel eens zeer druk maken in den overdekten doorgang, aangemoedigd als zij worden door tal van dienstmeisjes, die in luidruchtigheid den sol daten niets toegeven. Of nu evenwel het ge tier en het joelen in de Passage wel uitsluitend op rekening der soldaten mag worden gesteld, valt te betwijfelen, en het zal nog moeten blijken, of met den maatregel het beoogde doel wordt bereikt. Zondag avond bracht hij meer verwarring dan orde, al was het loopen door de Passage voor het publiek .gemak kelijker. Zaterdag avond is op den spoorweg tusschen Bergenopzoom en Rozendaal een ongeluk gebeurd. Een stoker uit Vlissingen, De Jong gehee- ten, bevond zich met zijne vrouw onder de passagiers, op reis naar Rotterdam om aldaar kermis ;e vieren. Te Woensdrecht was de vrouw even uit den trein gegaan en bij het haastig weder instappen niet in dezelfde coupé terechtgekomen, waar haar man in gezeten was. Deze had zulks bemerkt en haastte zich te Bergenopzoom om zich bij zijne vrouw te voegen. Daar hij niet onmiddellijk de coupé vond, maar juist voor het afrijden stapte hij in, zonder op het sluiten van het portier te letten. Nauwelijks was de trein in beweging, toen de vrouw uit het raam ging leunen het portier, niet gesloten zijnde, sprong open, en de vrouw verdween voor de oogen der verschrikte passagiers uit den trein. De noodrem werd in beweging, en de trein spoedig tot staan gebracht. Weldra werd de ongelukkige gevonden, vreeselijk verminkt. Zij was overreden en bijna onmiddellijk een lijk. Omtrent een poging tot moord te Does burg meldt de Zutph. Ct. Het echtpaar S., ongeveer een tiental ja ren gehuwd en kinderloos, offerde tamelijk aan Bacchus. De man, visscher van beroep, was veel buitenshuis en de vrouw moet dan, om zich voor het gemis van haren echtvriend schadeloos te stellen, nog al intiem zijn ge weest met een vriend des huizes. Hierover ontstond tuist, die eindelijk het gevolg had, dat de vrouw besloot zich van haren man te ontdoen. Het middel hiertoe was niet al- ledaagsch. Terwijl S. sliep, ging zij uit en haalde voor 10 centen vitriool. Thuis ge komen, goot zij dit den slapenden in den mond, met het gevolg dat deze mond, keel, enz. erg verbrandde. De vrouw werd 's avonds onder een grooten volksoploop in arrest ge bracht en de man moet in bedenkelijken toe stand verkeeren. Uit Zwolle meldt men De heer B. Morsink alhier, ging met zijn vrouw, zijn kostganger en nog drie kennissen met een zeiljacht een tochtje maken op de Zuiderzee. Daar het des namiddags 2 ure hard begon te waaien, liet men het zeil een weinig zakken, doch doordien het zeil water schepte en vol liep, sloeg het jacht om. Al len geraakten te water; vijf der opvarenden wisten zich buiten aan het jacht en de 28- jarige S. F. Pafhuizen, zich aan den mast vast te klemmen. Na eerst een uur in dien toestand te hebben verkeerd, zonk laatstge noemde in de diepte en verdronk. Een kwar tier later werden de 5 overigen opgemerkt door de naar Amsterdam varende rader- stoomboot Stad Amsterdam, kapt. Wigmans, die hen redde en mede naar Amsterdam nam, vanwaar zij»v's avonds te Zwolle aan kwamen. In de Goirkestraat te Tilburg is brand ontstaan in het huis van de weduwe Kruize Schreuder. Ofschoon de brandweer spoedig aanwezig was, is het huis geheel afgebrand, terwijl van den inboedel slechts weinig is gered. Het aangrenzende huis bekwam veel schade doch bleef gelukkig behouden. Alles was verzekerd, het onroerend goed bij de Bataafsche maatschappij. Uit Leeuwarden wordt van 18 Aug. gemeld Heden namiddag te 41/, uur barstte een hevige brand uit in de door stoom .gedre ven meelfabriek van de firma J. Wijbrandi, staande op Olde Galilean aan de Dokkumer Ee. Ofschoon spoedig verscheidene brand spuiten waren aangekomen, was de brand reeds van dien omvang geworden, dat aan blusschen niet viel te denken. De geheele fabriek was dan ook binnen den tijd van een uur in de asch gelegd, evenals de voor raad graan, meel, Slechts de muren zijn voor een gede^ jlijven staan. Sedert den vorigen avor /ïs niet in de fabriek gewerkt. Gebouw Jftoemde voorraad wa ren geassureerd. ■■6'" De fabriek werkte met eene machine van 35 paardenkracht. Zij was pas voor omstreeks 12 jaren gebouwd, in de plaats van eene door wind gedreven meelfabriek, die destijds mede door brand was vernield geworden. De eigenaar der fabriek bevindt zich in het buitenland. Te Meppel is Zaterdagavond door den laatsten trein de wisselwachter Schreur, op de Friesche lijn overreden, tengevolge waar van een zijner voeten verbrijzeld werd en hij overigens vrij ernstige kwetsuren bekwam. In het ziekenhuis aldaar opgenomen, is de voet geamputeerd. In den nacht tusschen Donderdag en Vrijdag zijn te Merkelbeek (L.) in de grot, gewijdaan Onze L. Vrouw van Lourdes, alle offerblokken opengebroken en van hun' nen inhoud beroofd. Het ontvreemde moet vrij aanzienlijk zijn, aangezien er den vori gen dag ter gelegenheid van een feest door tal van pelgrims geofferd werd. Van de da ders geen spoor. Gisterenmorgen is er weer een vreese- lijke moord gepleegd te Londen op Mason Hill, Bromley Kent, waar door de politie een vrouw is gevondenzeer ernstig aan den hals gewond. Zij is in het ziekenhuis opge nomen en heeft breedvoerige verklaringen afgelegd. Zij constateerde, dat zij door een man in den hals gewond was, die haar daarna in een vijver geworpen had. De verwonding gaf aanleiding tot den dood. Zij was vreese lijk mishandeld. Er wordt tevens medegedeeld, dat de moor denaar niet tevreden was dan nadat hij zijn vreeselijk werk voltooid had door het lijk op een gruwelijke wijze te verminken. De politie stelt alle mogelijke middelen in net werk om den schuldige op te sporen, doch men vreest, dat hij reeds ver weg is. De politie kan nog niet zeggen of de daad over eenkomt met het bloedig werk, van „Jack the Ripper." Tilburg. Zondag had in de weefschool te Tilburg de tentoonstelling plaats van hetgeen door de leerlingen in het afgeloopen cur susjaar betreffende het practrisch onderwijs geleverd is. Een groot aantal teekeningen van buckskinstoffenwaaronder de fraaiste dessins, doen ziendat Tilburgs industrie veel kan voortbrengendoch ook bevinden zich op de weefgetouwen door de leerlingen zelf geweven stoffen, die door zuiverheid van teekening uitmunten. De teekeningen zijn in boeken verzameld, die tevens de omschrijving van de eerste beginselen der weefkunst be vatten alles doet zien dat de weefschool voor de zonen onzer industrieelen van groot nut en voor de toekomst van veel belang is. Cfipelle 18 Augustus. Terwijl men nu en dan verneemt van uitstapjes, die door scho lieren voor rekening van eene vereeniging of van blondere personen gedaan worden, kan van hier als eene bijzonderheid gemeld wor den, dat een 23-tal leerlingen van de school in de Nieuwstraat zeiven de noodige gelden hebben bespaard voor eene reis naar Rotter dam. Zij hebben daartoe ruim een jaar lang wekelijks enkele centen aan 't hoofd der school in bewaring gegeven en zullen nu 27 Aug, a. s. onder zijn geleide en dat van nog eenen vader der kinderen de reis doendie zij met groote verwachting en ongeduld te gemoet zien. X Baardwijk, 20 Aug. Onder begunstiging van prachtig weder had Zondag het door den doelen „Eendracht maakt macht" uitgeschre ven bondsconcours plaats, waaraan door 12 gezelschappen is deelgenomen. Ten half acht ure 's avonds was de strijd beslist. De doelen „Victoria" van Elshout won den len prijs met 139 punten Claudius Civilis van Haar steeg, den 2en met 138 punten en„Co»stantia," van Drunen, den rozenprijs met 5 rozen,alles in 10 schoten, terwijl de schutter A. v. Mill, van 't gezelschap «Claudius Civilis» van Haarsteeg, het eerekruis behaalde met 60 punten in 18 schoten. Met gepaste toespraken werden de prijzen uitgereikt door den WelEdelachtbaren' Heer Burgemeester Beschermheer van den doelen „Eendracht maakt macht," die voor dit con cours eenen schoonen prijs had geschonken, en verder door de H H. Breuer, Van Beijnen en Van der Mee. Het feest werd opgeluisterd door de mu ziek der Harmonie van Drunen, die ver schillende schoone nummers maakteen het w»©rd van lof verdiende haar bij haar ver trek toegesproken. Den vervaardiger der prijzen, den heer Henri. Blom, goud en zilversmid te 's Bosch, komt niet minder lof toe voor de keurige be werking der medailles, zoodaWwij hem gaarne aanbevelen bij andere gezelschappen. De kastelein uit 't Vosje mag niet vergeten worden voor zijne flinke bediening bij al de drukte van den dag. Allen, die dorst had den, werden gelaatd. Laten wij hopen dat zijn loon groot zal zijn, en da dit feest bij hem even aangename herinneringen zal ach terlaten als bij het groot getal gasten die bij gelegenheid van dit feest zijne herberg bezochten. 's Bosch 20 Augustus. Heden voormid dag is de justitie van hier naar Rosmalen vertrokken teneinde een onderzoek in te stellen naar een aldaar gepleegden kinder moord. De verdachte, zekere Hendrika M., die op eenigen afstand van het dorp bij ha ren broeder inwoontheeft reeds aan den brigade commandant der Mar. alhier die gisteravond bereids een voorloopig onderzoek ter plaatse instelde bekendhaar kind kort na de geboorte op 13 dezer door worging opzettelijk van het leven te hebben beroofd, en het vervolgens in een droge sloot op eenigen afstand harer woning onder een par tij bladeren te hebben begraven. Op hare aanwijzing is het lijkje gewikkeld in een blauw linnen doek, door hem aldaar ter plaatse gevonden en ten raadhuize der gemeente gedeponeerd, alwaar het heden gerechtelijk zal worden geschouwd. De verdachte, die onmiddellijk onder bewa king is gesteld, zal zoodra mogelijk naar 'sBosch worden overgebracht, teneinde ter beschikking der justitie te worden gesteld. Sedert eenigen tijd werden in den om trek der stad en in de gemeente Vucht, aanhoudend diefstallen gepleegd van wasch- goed, konijnen en meer andere voorwerpen, zonder dat de daders hiervan konden worden opgespoord. Thans is het der rijks- en gem. politie alhier gelukt een tweetal der vermoe delijke daders in handen te krijgen. Ten huize van zekeren P den hoofddader, zijn alhier een aantal gestolen voorwerpen in beslag genomen De vrouw van P., die met haren man en een derde (Duitscher) als medeplichtig is gearresteerdheeft reeds verschillende diefstallen, waaraan zij deelnam, bekend. Het drietal is gisteravond en corps naar den amigo overgebracht. Ze zijn bijtij is binnen. J.l. Donderdagmorgen, terwijl de bewo ners afwezig waren, is in de woning van den landbouwer J. L. te Groot Deuteren inge broken en uit de lade eener kast ontvreemd eene som van 9 gulden. Door de maré- chaussée's uit 's Bosch, die onmiddellijk met het feit in kennis waren gesteld, is een on derzoek ingesteld. Zekere G. L. polderwerker, thans werkzaam aan de in aanbouw zijnde spoorlijn Vlijmen—'s Bosch, die bij de be stolene in de kost was en van de afwezigheid der huisgenooten kennis droeg, is heden als vermoedelijke dader van den diefstal gear resteerd. Hij heeft reeds zijn schuld bekend en is ter beschikking der justitie gesteld. GORINCHEM, 19 Augs. Men besteedde voor: ristarwe f7,a 7.25 roode dito f 6,60 f6,80, witte dito f 7,25èi 17.40 inl. rogge f5,40 a 5,50 buitenl. dito f5,20 a 5,30 gerst f4,90 a 5,haver f3,k 3,25 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 385 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f200 250 Kalfva^rzen f120 a 180 Melkkoeien f 120 k 200 Hokkeling ossen f 00 D/s jarige ossen f 100 140 Guiste vaarzen f100 130 Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 30 a 70 15 Nuchtere kalv. f 6 a 14 Aangevoerd 2 varkens van 22 a 26 c., per half kilo, 282 biggen van f 7 a 11 per stuk Eieren f 0.95 a 1.— per 26 stuks. ROTTERDAM 19 Aug. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f6.75 k f7.10 Mindere en geringe f 5.00 a 5,60 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.70 5.40; dito mindere f0.&0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f3.75 a 5,mindere f0,a 0,beste Zomer f3,50 a 4.50; mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.75 k 3.75. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. j)e beste f0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f9,— a 10,00; Mindere f 6,k 8.50. Witte boonen. De beste f6.50 k 7.—. Kook erwten de beste partijtjes van i 0.k 0.mindere van f0.a 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak - goed tot fll.af 11.75 Zomerzaad f0,totfO. Kanariezaad f6.50 tot f6.75 ROTTERDAM, 12 Augs. Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 15 runde ren 400, vette graskalv. 255, nuchtere kalveren 4, schapen of lammeren 6, varkens biggen 106 bokken of geiten -. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 74 a ct. 2e kw. 68 a ct. 3e kw. 64 a ct. Kalveren: le kw. a ct., 2de kw. 85 a 80,ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 50 k 70 cent per half kilo. AMSTERDAM, 16 Aug. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER. Huiden. Van de ruim 26000 stuks Oost- Indische runder- en buffelhuiden, den 13den Augustus j.l. bij inschrijving aangeboden, werden pl.m. 13000 stuks afgedaan; het verkochte ging redelijk wel van de hand. Verder werden nog afgedaan ex Taroba 214 runderhuiden. Inlandsche artikelen blijven zeer stil. GEEN RECEPTIE. Eenige en algemeene kennisgeving. GETROUWD van Waalwijk met die, mede namens wederzijdsche betrekkin gen, oprechten dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstellingbij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Vechel, 20 Augustus 1889. te Waalwijk, BERICHT dat het Bouw land en de Duinen op Giersbergen behoorende aan Hendr. van Helvoirt te Loon- opzand en Mart. Meliste Helvoirt, zijn ingezet als volgt KOOP I op f285. II f120. III f300. 's avonds 7 uurter herberge van J. H. J ANSEN, te Druuen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3