Notaris BINK, i Notaris BINK, ER W0I10T GEVRAAGD ■xortro-iEiNr Paléstrina, Notaris RANT, BEKWAAM KNECHT DINSDAG 27MTIS A.S., M A T I N E, L. VAN DER KOLK Levensverzekering- Maatschappij ZUID-HOLLAND, „ORANJE DOELEN," Avan de LEUR Advertentién, Marie van Baal. Waalwijk, 17 Augustus 1889. ieleel nieuw en geer A. G. Klerx, Bericht van Inzet. Wordt gevraagd Kermis Bezooien. Namiddags 4 ure BAL. Wijk B. No 89, bij L. SCHAMBERGEN, Koninklijke en Northonbuizen Handelsberichten. verkoopen, verpachten voor pakhuis en loopwerk, goed kunnende vleezen. GRANDE is VERHUISD van Maandag 26 Augs. 1889, namiddags 3 ure KOPER- EN BLIKSLAGER, De Wereldtentoonstelling te Parijs. Cornelis A. de Greeff, Anna C. A. M. Rath op Maandagen 9 September, bij inzet, en 23 September 1889, bij toeslag, telkens des avonds om 7 ure, bij Dewed. J. van der Meijs, te Bezooien, ONDER BEZOOIEN: om te hooien. een flinke niet beneden de 16 jaar. Aanvankelijk weekgeld f3,50, met j aarlij ksche verhooging. Toeslag Dinsdag 3 Sept. 1889 Waalwijk en Bezooien, Aanvang IOV2 ure. Wijk A. no 29 naar gevestigd te V1ANEN. WAALWIJK. tot bijwoning waarvan HR. ho noraire leden worden uitgenoo digd. Stationsstraat Waalwijk, officier van justitie mr. Joh. P. van Outeren, met den griffier der rechtbank aldaar, mr. H. M. de Wendt, nog denzelfden avond be gonnen zijn een onderzoek in te stellen, door de beide verdachten en verscheidene getui gen te hooren. Dit onderzoek heeft van des avonds 7 tot des nachts 3 uur geduurd en is toen geëindigd met de voorloopige aan houding van beide verdachten en hunne overbrenging naar het huis van bewaring Gistermiddag is de instructie voortgezet en zijn er op nieuw verschillende getuigen ge hoord. Tilburg, 22 Aug. Aan het programma van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der harmonie „Orpheus" te Tilburg, op Zaterdag Zondag en Maan dag24 25 en 26 Aug., is het volgende ontleend Zaterdag 24 Aug., 's avonds ten 8 uur ter opening der festiviteiten Groot concert, te geven door de feestvierende harmonie. Zondag 25 Aug., 's voormiddags half twaalf ontvangst der deelnemende vereenigingen aan het stationsplein en samenstelling van den optocht in deze volgorde 1. Heraut. 2. Vaandrig te paard. 3. Gar des d'honneur. 4. Sophia's Vereeniging, Loon opzand. 5 Soranus Vrije Zonen, negers voor stellende. 6. Cecilia, Breda. 7. Euphonia Kaatsheuvel. 8 De Vriendschap, praalwagen, voorstellende Orpheus naar de onderwereld. 9 St. Crispijn, Waalwijk. 10 Rijtuig, commis sarissen. 11 Nooit Gedacht, Moerdijk. 12 Recht door Zeevoorstellende de toekomst van Tilburg. 13. Kunstliefde vermag alles Osch. 14 Apollo, Etten. 15 Rijtuig. 16 Vlijt en Eendracht, Rijen. 17 Euterpe, Zevenbergen 18 Handboogschutterij de Batavieren, te voet en te paard. 19 Vriendenkring liedertafel. 20 Constantia Leur. 21 Cecilia Schijndel. 22 De vooruitgang op muzikaal gebied, praal wagen. 23 De N. K. harmonie, Tilburg. 24 Gardes d'honneur. 25 Praalwagen met maag dekens. 26 De directie der harmonie Orpheus, geëscorteerd door gardes d'honnenr. 27 Har monie Orpheus, Goorke Tilburg. 28 Gardes d'honneur. 29. Handboogschutters-vereeni- ging: Honos Alit Arcum, gevestigd in de Sociëteit Philharmonie. 30. L'Echo des Mon- tagnes, Korvel, Tilburg. 31. Handboogschut ters-Gezelschap De Vriendschap, 32 Apollo Kaatshevel. 33. Rijtuig Commissarissen. 34. Asterius, Oosterwijk. 35 Kapellen Doelen. 36. Fanfare Kon, Ned. Machinefabriek, Hel mond. 37 L'Aventure, praalwagen, voorstel lende de Godin van de Muziek met 5 com ponisten omgeven door Gardes d'honneur. 38. Moed en Volharding, Udenhout, 39. De Eendracht, Drunen. 40 Fijne Mast. 41. De Vereenigde Vrienden, Teteringschen dijk. 42 Cecilia, Gilze. 43. Rijtuig Commissarissen. 44. Maréchaussée. Ten 12 ure stelt de stoet zich in beweging en trekt van het station, door de Spoorlaan, Heuvel, Heuvelstraat, Nieuwland-, Noordhoeken Gasthuisstraat naar de Veldhoven, alwaar halt zal gehou den worden om gezamenlijk (700 excecutan- ten) de „Orpheus-Marsch" van den heer Kroes, uit te voeren. Daarna gaat de tocht naar 't feestlokaal, alwaar de eerewijn zal worden aangeboden. Opening van het fes tival door de harmonie Orpheus. Er zullen twee kiosken opgesteld zijn, een in den tuin der sociëteit, een op het Goorke-plein. Na afloop der muziekuitvoeringen ten 7 Va uur verloting van een zilveren cornet d. pistons en een elpenbeen-mahoniehouten dirigeerstok. Uitreiking der herinnerings-medailles. Om 8 uur groote Venetiaansche fakkeloptocht Goorke Heuvelstraat Willem II straat Goorke. Na dien optocht: réunie. 's Avonds ten elf ure zal een extratram loopen van Tilburg naar Waalwijk. (Zie advertentie.) Waspik, 20 Augustus. Heden liep van de wert van den scheepsbouwmeester A. Ruij- tenberg alhier met goed gevolg te water het ijzeren Rijnschip „Albertha" groot 230 last, voor rekening van den heer J. van Biesen, te Dussen. XVI. Zooals u bekend zal zijn hebben wij ook hier den schah van Perzie gehad. Voor zijne geheele reis naar Europa had hij zelfs aanleiding ge vonden in de tentoonstelling, ünnoodig te zeg gen dat hij ze 'ook herhaalde malen bezocht heeft en dat hij daarbij de Perzische afdeeling met be langstelling heeft bezichtigd. Want, eene Perzische afaeeling bestaatzij ligt wel ietwat achteraf, maar met een beetje goeden wil kan men ze toch vinden. Wii zien er prachtige tapijten, die ons toonen dat de Perzische tapijtwevers echte kunstenaars zijn. De motieven zijn wonderschoon en rijk in verscheidenheid. Verder met zijde en met goud- en zilverdraad kunstig geborduurde stoffen, waarvan de leven dige kleuren niet nalaten het oog te boeien; ver schillende kleine voorwerpen van gesneden hout babouches, tarbouchs, talpacks, mutsen van as trakan en wat dies meer zij. Ook vinden wij met ivoor ingelegde, gedama- ceerde wapens, als daar zijn kandjiars, dolkmessen, yatagans en geweren met weelderig gedecoreerde kolven. Tapijten en wapenen zijn de beide artikelen, in welker fabricatie de Perzen het meest bedre ven zijn. Eindelijk hebben Teheran en Ispahan nog kleine zeer lijne vaasjes en potjes van ge bakken klei gezonden, welke wellicht kunnen wed ijveren met de terecht beroemde Spaansche alca- zaras. Het zou stellig veel waard zijn geweest als wij hier ook de heerlijke wijnen van Chiraz had den kunnen proeven, waarvan de schah zulk een groot vereerder is, maar dit genot te smaken is voor ons niet weggelegd geweest. Wij christen honden, waren in der Perzen oog waarschijnlijk niet waardig om dien nectar ons gehemelte te doen streelen. Gelukkig is er, vooral in het paleis der fransche voedingsmiddelen in het bijzonder, nog genoeg te vinden om de fijnste proevers in verrukking te brengen. Wij noemen slechts eene inzending van cognac, die juist eene eeuw oud is. Uiterst zacht en olieachtig is hij een ware godendrank geworden. Daarbij is er zooveel aroma aan, bou quet*' is eigenlijk het woord, dat men alleen reeds aan aen geur er van geniet. De geheele inzending bestaat uit slechts zes flesschen. Een zevende is opengemaakt geworden ter keuring door de jury en toen verder aan eenige bevoor rechten leeg geschonken. Juist op dat oogenblik mij in de nabijheid bevindende, ben ik gelukkig genoeg geweest mij daaronder te mogen rekenen. Cognac van honderd jaar vinut men niet eiken dag Nu wij toch in het paleis der voedingsmidde len zijn, waar wij later trouwens nog wel eens zullen terugkomen, willen wij even de grootsche inzending aanstippen van den bekenden choco lade-fabrikant Menier, die ter loops gezegd, onze ingenieurs heeft uitgenoodigd om in de volgende maand zijne fabriek te Noistel te komen bezich tigen. De hr. Menier heeft een grooten triomfboog gebouwd door eenvoudige opstapeling van de pakjes chocolade, die op één enkelen dag in zijne fabriek worden gemaakt. Die fabricage van slechts één dag vertegenwoordigt eene waarde van niet minder dan vijftigduizend franks. In weerwil dat zoo wat op al de muren der beschaafde wereld te lezen staat dat //Van Hou- ten's cacao" de beste en goedkoopste is wordt er dus toch ook nog heel wat Menier-chocolade gebruikt- Van het voedingsmiddelen-paleis nemen wij nu weer den trein naar het Champ de Mars. Als iemand op de tentoonstelling zaken maakt dan is het zeker wel de hr. Décauville met zijn lokadspoor. Wij overdrijven niet, als wij zeg gen dat hij reeds millioenen reizigers van het eene einde der tentoonstelling naar het andere heeft vervoerd, en sedert Mei reeds veel meer dan een burgermans kapitaal als zuivere winst in den zak heeft kunnen steken. Gij zult dit zelf begrijpen als ik zeg, dat van elk der beide uit einden alle vier minuten een trein vertrekt van 4 of 5 wagons, ieder 60 personen kunnende be vatten en dat al die treinen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat steeds vol zijn. Dikwerf moet men het vertrek van 4 of 5 'treinen afwachten, alvorens plaats te kunnen krijgen. Langs den geheelen weg wordt op groote bil jetten den reizigers aanbevolen armen en beenen niet buiten den wagen te steken, om niet in on zachte aanraking te komen met de booraen die langs den weg staan. Die waarschuwing is ge drukt in meer dan vijfentwintig verschillende talen. Zelfs in het Arabisch, in het Chineesch en in het Japansch Als iemand dus met een arm of been tegen een boom aankomt, zal het waarlijk niet de schuld zijn van den hr. Décauville, maar kan de man gerust zijne handen in onschuld wasschen, en met vrij wat meer recht dan Rome's stede houder in Palestina, mijnheer Pontius Pilatus indertijd deed. Van kleine spoorwagens op groote te komen, is geen groote sprong. Wij blijven dan toch in de familie. De fabrieken van ouds Cail, te Parijs, die een geheele loods met machines en werktuigen vul den, zonden een door den hr. de Bange, den kundigen directeur der fabriek uitgevonden lo comotief, waarmede het mogelijk is sterkere boch ten te maken dan men tot dusverre kon doen, Deze locomotief loopt op 4 assen, welke vast staan, terwijl de wielen beweegbaar zijn en door ijzeren stangen automatisch naar buiten of bin nen worden gedrongen, en zulks in verband met den te maken boent. De hr. de Bange heeft schier eindelooze proeven moeten nemen om ein delijk een voldoend resultaat te krijgen, en ook men zegt dat deze locomotief, zooals h'.j daar staat, aan de fabriek meer dan een millioen frs. heelt gekost. Nogal geen kleinigheid, niet waar Het aantal assen hangt geheel af van delengte van het voertuig, zooals blijkt uit een platten wagen volgens hetzelfde sj^steem gebouwd, die eene lengte hebbende van ruim cht meter, voor zien is van niet minder dan zeven assen. In de loods is ook nog een locomotief-Cramp- tou ten toon gesteld, die sedert 1849 dienst heeft gedaan bij de compagnie du Nord en in het ge heel een weg heeft afgelegd van meer dan elf maal honderd duizend kilometers, dat wil zeggen ongeveer acht en twintig maal den omtrek der aarde. In ons voorlaatste schrijven bespraken wij de deelneming aan de tentoonstelling van het Groot hertogdom Luxemburg. Wij verzuimden toen echter nog twee plaatsen te noemen waar dit kleine land vertegenwoor digd ishet Trocadéro en de machinengalerij. In het Trocadéropark vinden wij eene prachtige verzameling rozen op stam en struik van de hee- ren Soopert Rotting, te Luxemburg, die daar voor stellig eene hooge bekroning erlangd zou den hebben, als de chef der firma zelf geen lid der jury ware. In de machinen-galerii stellen de heeren J. P. Cito, te Pesange en P. Punck, te Luxemburg, een nieuw systeem van een hefboom ten toon voor het lichten van zware vrachten en een nieuw systeem voor koppeling van spoorwegwagens. Senior. WAALWIJK 23 Augs. Bij Hinken aanvoer ter veemarkt was de handel zeer vlug. Kall'koeien f 120,a 285, Kalfvaarzen f115,— a f195. Varkens 1' 7,75 a f 13.75. Weilammeren f 0.a 0. Ter botermarkt aangevoerd 513 KG., verkocht van f 1,08 a 1.12 per KG. Eieren f3.50 a 4,per 100 stuks. Granen voor consumptie gevraagd, de markt is wel zoo vast. De vraag naar goed zooilederzoowel zwaar als licht, houdt geregeld aan; de ver- koopen gaan vlugger terwijl de prijzen vast blijven. Over 't algemeen is de markt weinig voor zien van prima soorten. Schors met eenige afdoening aan vorige prijzen. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 25 dezer, 's middags 12 ure, door de harmonie l'Espérance, op de zaal van de erven A. N. van Riel. 1. Strijd en Overwinning Marsch. Briffaux. 2. L'Union fait la force. Ouverture. Canivez. 3. La fille de Madam Angot. Potp. Dunkier. 4. En Avant. Marche militaire. W. v. W. ONDERTROUWD AlphonseScheepers en GEEN BECEPTIE. Eenige en algemeene kennisgeving. GETROUWD van Waalwijk, met die, mede namens wederzijdsche betrekkin gen, oprechten dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Vechel, 20 Augustus 1889. oor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van onze doch ter, onzen hartelijken dank. G. D. VAN BAVEL J. J. C. VAN BAVEL-Maas. Waalwijk, 23 Augustus. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Mej. W. en C. VAN DONGENte Bezoqien met 3 woningen EERLOOIERIJ en WEILAND, sectie D. no 737 738 739, 437 en 177 groot 23 aren 30 cent. in 3 KOOPEN en MASSA. te Waalwijk, zal op 26 Augustus 1889 des voor middags 10 ure bij F. Van WA GENBERG, te Haarsteeg Onder Amerzoden en Well. Voor den WelEd. Mr. Alphons SASSEN z/De Hooge Omloop" in 27 perceelen. z/De Elderwaard" in 5 perceelen. z/De Hooge en Lage Musschen waard" in 10 perceelen. Voor den WelEd. Heer L. SPIERINGS. z/De Lage Omloop" in 37 perceelen Voor den heer L. VAN DEN BROEK. Onder Engelen. z/De 9 hout" op de Sluiskampen. z/De 2V2 bont" in de korte halve morgens. Te bevragen bij den uitgever dezer cou rant, onder motto loopjongen. is het merk Eene sigaar in prima kwaliteit en fabrikaat f3,per 100, en a f28,per 1000 stuks, verkrijgbaar bij winkelier in sigaren te WAALWIJK. te Waalwijk, BERICHT dat het Bouw land en de Duinen op Giersbergen behoorende aan Hendr. van Helvoirt te Loon- opzand en Mart. Melis, te Helvoirt, zijn ingezet als volgt KOOP I op f285. II f120. III f 300. 's avonds 7 uurter herberge van J. IJ. JANSEN, te Drunen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. op eene zoollederlooierij een Adres onder motto vleezen aan 't bureau van dit blad. door de zangvereeniging van met medewerking van een bekend komiek in de zaal van den heer Zie verder de programma's. Bijkantoor: AMSTERDAM, Heerengracht 2. Commissarissen I. G. AIKEMA, te Amsterdam L. A. Baron VAN ITTERSUM, te Vianenj W. PIARMENS Cz., te Har ling en. Directeur Mr. IJ. W. WAARDENBURG. De Maatschappij sluit overeenkomsten voor elk soort verzekering op het mcnsehclijk leven. beveelt zich aan voor het slaan van van verschillende wijdte, volgens de nieuwste methoden.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3