Notaris BINK, jjiww MAX GOVAERTSèC Notaris RANT, De Ontvanger der Registratie, NOTARIS fJ. IK. LA1R1 IÏÏTGELOOT. HET WITTE KRUIS De eerstvolgende trekking T a n d p o e d e r Laatste Berichten. Advertentiën, 500 stuks schoone o Omnibusdienst SPOQlWli- QYSBHQEKSN Schuldbrief No.20, 1 December1889, Ant. Ch. le BLANC, Opnieuw ontvangen. Koloniën. Handelsberichten dr. L. G. van Heijst, publiek verkoopen 's morgens half 8 ure. verkoopen: f 100,000, Deze Premie-Aandeelen Scheikundig onderzocht, J. G. E. J. DORRËNBOOM-Pander Maal, te Waalwijk, zal op Donderdag 14 November 1889, hoogstam Appel-, Peren-, Kersen-en Pruimenboomen, Pyramiden van 2 meter lengtevan de beste en milddr a g ends te soorten, DruivenstokkenHeester gewassen enz. te WAALWIJK, maakt bekend, dat de VASTE GOEDEREN, te Waalwijk, behoo- rende aan de Weduwe en Erven Chamot zijn ingezev als volgt; TOESLAG in het hotel Verwiel, te Waalwijk, op Maandag 25 November a.s., te VLIJMEN, onder Waspik, Capelle, Vrij hoe— ve-Capelle Sprang Besoijen Baardwijk, Drunen, Nieuwkuik en Vlijmen, in 104 perceelen. MET HOOFDPRIJZEN VAN f50,000, f30,000, f15,000 f 10.000. HOOFD PRIJS VAN 50,000 Minste prijs 1 14 opklimmende tot f25. zijn VERKRIJGBAAR bij in effecten, WAALWIJK. Door dr. BROWN'S 5 en 10 ets per doosje. Antoon Tielen, te Waalwijk. gouden horloge, ongeveer dertig gulden, als mede eenige sigaren ontvreemd waren. On middellijk gaf hij daarvan kinnis aan de politie, die er nog dienzelfden dag in mocht slagen de vermoedelijke daders, vier in getal te ontdekken. Zondag en Maandag werden zij in verhoor genomen. De diefstal schijnt in den nacht van Zaterdag op Zondag ge pleegd te zijn. Terwijl te Gieten Zondag twee arbeiders bezig waren om door middel van lange puntige stokken aal te steken, had een van hen het ongeluk het evenwicht te verliezen en in eene diepe kolk te geraken. Alle pogingen, door zijn kameraad tot redding aangewend, bleven vruchteloos, de man is verdronken. De fabrieksarbeider K., die in het voorjaar in de koninklijke papierfabriek te Maastricht de beide handen verloor, is thans, voorzien van kunsthanden, in die labriek als opzichter geplaatst. Uit Enschede meldt men van 9 No vember Gisteren avond is in de Enschede- sche katoenspinnerij de deksel van den cilinder gesprongen. Dientengevolge zal de fabriek eenige dagen niet kunnen werken, waardoor een groot aantal arbeiders tijdelijk buiten werk zijn geraakt. Gelukkig zijn geen per soonlijke ongelukken voorgevallen, alleen de machinist bekwam enkele schrammen. Uit Deutichem wordt gemeld Naar men verneemt, moet door de ambtenaren bij de belastingen alhier, dezer dagen gecon stateerd zijn, dat bij de distillateurs S. G. Zn., in hun entrepot van doorloopend kediet, eene vrij belangrijke hoeveelheid te min is bevonden. De firma moet naar aanleiding daarvan aangifte hebben gedaan, dat zij voor die hoeveelheid vermoedelijk bestolen is. Op de botermarkt te Utrecht is tegen 10 personen proces verbaal opgemaakt, die vei dacht worden kunstboter in plaats van natuurboter te verkoopen op de plaats voor laatstgenoemde boter aangewezen. Men meldt uit Zwolle Zaterdagavond vervoegde zich bij den winkelier V. alhier een manspersoon, die op naam van een landbouwer, die bij V. te winkel gaat, geld wilde leenen; daar V. toevallig vernomen had, dat dezer dagen de huisknecht van den pastoor op dezelfde wijze was opgelicht, liet V. dien persoon in den winkel aan de praat houden en ging hij den knecht van den pastoor halen, die den oplichter herkende, waarop de politie werd ontboden, die be doelden persoon ten huize den winkelier V. arresteerde en proces verbaal tegen hem op maakte. Het bleek inmiddels, dat hij dien dag bij het koopen van een nieuw horloge ook een valschen naam had opgegeven en dat hij genaamd was J. H. Zijsveld, arbeider te Westenholte, die reeds vroeger met politie en justitie had kennis gemaakt. Zaterdag en Zondag avond hebben te Kampen weder gedurende de oefeningen van het leger des heils grove onordelijkheden plaats gehad. Eene bende, meest opgeschoten jongens, onder begunstiging van tal van nieuwsgierigen, bestormden in den letterlijken zin den „heils tempel", wierpen al de glazen in en ver brijzelden verder al wat onder het bereik was. De oefeningen hadden plaats onder leiding van „adjudant" Palstra, die, als comman- deerend officier, zich genoodzaakt zag, bevel tot den aftocht te geven. Hij zelf moet ge durende het gevecht licht gewond zijn. Naar Breukelen, waar tal van polder gasten werkzaam zijn aan de Keulsche Vaart, zijn Maandag een negental rijksveldwachters gezonden, die onder bevel zullen staan van den brigadier Bergman aldaar. Deze maat regel is genomen, naar aanleiding van de dreigende en onrustige houding der polder werkers. Te Groningen heeft Zondag avond ongeveer 10 uur eene ernstige verwonding plaats gehad. Zekere Jacobus van Oort, oud 13 jaar, stond in de Kleine Gelkingestraat te praten met een jongen en een meisje van ongeveer denzelfden leeftijd, toen hun aldaar passeerde Hendrik Velleman, oud 14 jaar, een jeugdig koopman in galanterieën, die hun scheld woorden toevoegde. Een der knapen riep hem toen een belee- digend woord toewaarop Velleman een vleeschmes, hetwelk hij voor zijne moeder had gekocht, te voorschijn haalde, op van Oort toeliep en dezen daarmede twee wonden toebracht, eene nabij het linkeroor en eene in de borstkas tusschen de 7 en 8 rib. Onder het uitspreken van de woorden „o God hij steekt me in het hart," zonk het slachtoffer ineen, doch werd spoedig liefderijk opgenomen en verbonden door en ten huize van den heer J. Reijenga, arts aldaar. De wond nabij het linkeroor bleek van geen beteekenis te zijn, maar die in de borstkas, eene groote gapende wonde schuin van boven naar beneden toegebracht, deed den genees heer het ergste vreezen. De dader is door de politie in hechtenis genomen en heeft zijne schuld bekend. Maandag middag is te Bergenopzoom aan de suikerfabriek der firma Laane, Rogier Co. een meisje bij de werkzaamheden tusschen de buffers van twee geladen waggons beklemd geraakt en ernstig inwendig gekwetst. Op last van den geneeskundige, die haarde eerste hulp verleende, is zij naar het gasthuis vervoerd. Haar toestand is hopeloos. Batavia, 9 October. ATJEH. In den nacht van den 31 Aug. op den 1 Sept. hebben onze Atjehsche vriend jes, gelijk zij in de officieele wereld betiteld worden, onze spoorwegbrug tusschen de ben- ting Lamreng en het blokhuis Lamsajoen ge heel en al verbrandzonder dat wij hel kwaad hebben kunnen voorkomen of in zijn voortgang stuiten. Op den 2 hebben de dwangarbeiders an dermaal twee Nederlandsch-Indische grana ten netjes onder de spoorwegrails ingegraven gevonden en ze aan hot bestuur tegen f50 per stuk verkocht. Op denzelfden dag bekwam een der fuse liers van het garnizoen te Lamreng, bij ge legenheid eener exercitie even buiten de ver sterking, derhalve binnen het veilige (sic) gebied der scheppers onzer linie, een kogel in het lichaam, afgeschoten door een onzer Atjehsche onderdanen. In den ochtend van den 7en sprong an dermaal een onzer, onder de spoorrails tus schen Lamreng en Lampeneroet verborgen granaten, doch met dit voor ons gelukkig gevolg, dat de uitwerking, merkwaard'g ge noeg, benedenwaarts in stede van boven waarts was, zoodat de daaroverheen rijdende spoortrein ongedeerd bleef. Het zonderlinge van dit geval ligt even wel voomamerilijk hierin, dat er reeds te voren een locomotief (de z. g. kamerwacht locomotief) en een geheele trein overheen waren gegleden zonder dat het projectiel uiteenspatte. In den loop van den 20en werd een Europeesche fuselierdie zich vlak bij de benting Lampermei bevond, door een Atjeher beschoten; de man, die gezond zich buiten de muffe versterking begaf en van de frissche lucht dacht te genieten, keerde ongezond daarbinnen terugwant het schot had zijn doel getroffen. Uit hetgeen de Jav. Ct. van het Atjeh verslag meedeelt blijkt niets omtrent de onder handelingen over onderwerping, wel dat er telkens vijandig volk samenstroomt, dat na het gebeuide bij Kota Pohama een nieuwen aanval van de onzen verwacht. Uit de wijze, waarop dit laatste wordt meegedeeld, zou men bijna opmaken dat de verslaggever die ver wachting geheel ongegrond vond, en dus op zulk een nieuwen aanval volstrekt geen plan had. Hoe de regeering denkt over de ge dragslijn verder tegenover Atjeh te volgen is nog altijd niet bekend. PARIJS, 12 November. Tot handhaving der orde zijn strenge maatregelen genomen. Op de Place de la Concorde zijn 200 politie agenten geposteerd; voor het Palais de l'In- dustrie is een escadron cavalerie opgesteld; in verschil:ende kazernes worden troepen ge reed gehouden; de toegangen van r.e Champs Elysées worden bewaakt. Men houdt het er echter stellig voor dat er niets bijzonders gebeuren zal. De Pont de la Concorde wordt vrijgehouden; alleen de afgevaardigden mogen er over. Te 2 uur kwam er een troep, die Déroulèdeen andere Boulangisten begeleidden op de Place de la Concorde. De politie dreef, na voorafgegane waarschuwingden troep uiteen en liet alleen de afgevaardigden door. Er was vrij wat volk op de been, doch er gebeurde verder niets. Het wordt bevestigd dat Boulanger het eiland Jersey niet verlaten heeft. In de kamer sprak Blanc, die als oudste in leeftijd het voorzitterschap waarnam, over de overwinning, die de republikeinen bij de verkiezingen behaald hebben. Hij werd toe gejuicht, doch de bonapartist Baudry d'Asson riep: Dat hebt gij te danken aan knoeierijen en aan diefstal De verkiezing van eenen president zal heden plaats hebben. De afgevaardigde Thévrier woonde de zitting bij gekleed in eene werkmanskiel. 12 Nov. Tengevolge van eene rust verstoring in de Rue Royale zijn Déroulède, Paulin Mary, Lehérissé en BoudeauBou- langistische afgevaardigden, gearresteerd ge worden. Ook nog een zestigtal andere per sonen, die weigerden uiteen te gaan, werden gevat. In de kamer werd Floquet met 348 van de 510 uitgebrachte stemmen tot voorloopig voorzitter gekozen. Develle en Casimir Pé rier werden tot ondervoorzitters gekozen. Boulanger verkreeg voor het voorzitterschap 52 stemmen, 12 Nov. Het kabinet zal in de kamer eene verklaring afleggen om haar deszelfs besluit tot aanblijven te doen kennen. BERLIJN, 12 Nov. Volgens de Politische Nachrichten is het bericht in de bladen, als zou de bondsraad zich met plannen tot den aanleg van nieuwe strategische spoorwegen in het oosten en westen bezig houden, onjuist. Zulke plannen bestaan niet. LUXEMBURG, 12 Nov. Te Ottange na bij Fetange heeft eene ontsporing plaats gehad, waarbij van het spoorwegpersoneel één man gedood en twee ernstig verwond werden. GORINCHEM11 Nov. Men besteedde voor: ristarwe f6,90 A 7.10 roode dito f 6,50 f6,60, witte dito f6,80 it I 7. inl. rogge f5,40 A 5,50 buitenl. dito f5,20 a 5,30 gerst f'4,90 a 5,haver f3jA 3,25 beste kook- erwten 10,a 0,lijnzaad faper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 170 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f230 a 240 Kalfvaarzen f 150 a 220 Melkkoeien f 160 240 Hokkeling ossen f 00 V/a jarige ossen f 100 130 Guiste vaarzen f Pinken f 60 a 100 Graskalveren f 40 a 70 Nuchtere kalv. f 14 a 20 Aangevoerd 5 varkens van 18 a 22 c., per half kilo, 240 biggen van (8 a 12 per stuk Eieren f 1.90 a 2.00 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, li November. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f7.25 A f7.60 Mindere en geringe f 5.40 a 7,10 llogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.25 5.60; dito mindere f 4.25 5. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f3.75 a 5,25; mindere f0,a 0,beste Zomer f 3,50 a 4.75 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.25 3.90. Mindere f2.a 3. Paardenboonen. De beste f 5.25 A 6.20. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f8,75 a 9,25; Mindere f 7,75 8.50. Witte boonen. De beste f8.50 A 9. Kookerwten de beste partijtjes van 1 0.A 0.mindere vau f 0.a 0. Schokkers van f0,A 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 00.a f 00.Zomerzaad f 0,tot f0. Xanariezaad f0.tot f0. Vlas. Op het land gedurende de weck was de vraag meer algemeen en de omzet grooter. He den ter markt waren ruim. 22,000 steen aange voerd, waarvan het grootste gedeelte tot iets vaster prijzen vlug opruimde, hoofdzakelijk wat betreft de betere soorten. Lijnzaad met goeden handel tot vaster prijzen. ROTTERDAM, 12 Nov. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 20, runde ren 400, vette graskalv. 269, nuchtere kalveren 10, .'-chapen ot lammeren 30, varkens 0, biggen 245 bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 76 ct. 2e kw. 70 a ct. 3e kw. 64 a ct. Kalveren: le kw. 95, a ct., 2de kw. a ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 70 cent per half kilo. BB—WW Heden ontvingen wij de treurige! ■tijding, dat mijne geliefde Schoondoch-I I ter, Mevrouw na eene korte ongesteldheid, op den 5 I October jl., te Meester Cornelis is i overleden. Sprang, 12 Nov. 1889. J. DORRENBOOM., Eenige kennisgeving. Allen, die iets te vorderen hebben van ol verschuldigd zijn aan wijlen te Waalwijk, worden verzocht hunne nota's te zenden of betaling te doen aan NOTARIS VERBERNE, te DESSEN. des voormiddags om elf ure ij Mej. DEWED. AUGUST VAN DIJCIC, nabij het Station te Waalwijk, om contant geld, Gedurende den winterdienstvanaf 15 November 1 Aprilzal de omnibus een uur later van WAALWIJK vertrekken en dus KOOP I. Het noordelijk huis op f1700. II. Het middelste dubbel huis f1250. h III. Het zuidelijk dubbel huis ,t f 2200. IV. De massa van koopen H en III f 3250. V. De massa van koopen I, II en III f 4950. VI. Het weiland f 1100. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. 's avonds 8 uur. Genoemde Notaris benevens Notaris Bink, te Waalwijk, geven inlichtingen. te WrAALWIJK, zal op Maandag 18 November 1889, des voormiddags 10 uur, ten koffiehuize De Gouden Leeuw, van de weduwe VERWIEL, aldaar, ten overstaan van Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden ONTVANGER, bij wien tevens boekjes met voorwaarden en perceelsbeschrij ving voor 10 cent verkrijgbaar zijn. der geldleening groot f 10,000, aange gaan in 1878. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van BAARDWIJK, J. A. J. VAN HEIJST Burgemeester en Secretaris. De Wethouder, J. LOEFF. MET EEN HEEFT PLAATS OP worden de meest zwarte tanden na het gebruik van eenige doosjes GLANZEND wit, zonder het glazuur van de tanden te doen verliezen. door verschillende Doctoren in Engeland en Amerika Verkrijgbaar bij

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3