A. J. RANT, Notaris RANT NederLBank W, TIMMERMANS ZONEN, Hondenkak STOKER Waalwijksche Stoomwasscheiij, fiELDIRM SCHORS Dienstbode, oé Advertentién. Bericht van INZET. bh Mmm s C. A. Witlox Zoon, Correspondentschap met deksel. TE KOOP Chr. Mombers, Kaatsheuvel, Handelsberichten Ingezonden stukken. DE DIRECTIE publiek verkoopen publiek verkoopen Een HUIS, Met lo Januari 1890, pap- OPENT te Waalwijk, EERSTE KLASSE De opening is be paald op 2 Januari a. s. 9 Te koop gevraagd: GEVRAAGD een nette op Dinsdag 24 December 1889, ter herberge van Johan VAN LEEUWEN, des avonds 7 uur, NOTARÏS „Vergunning" ToeslagDonderdag 19 Dec. a.s. Bil fllUBBp °P Maandag 16 December 1889, en 8 dagen later III AFSLAGs op Maandag 23 De cember 1889 telkens des avonds 7 uur WSB ERF EN TUIN DE FIRMA EENE maakt bekend, dat zij te WAAL WIJK, een staf der brandweer, gebluscht. De schade is nogal belangrijk, maar alles was verzekerd. Ontzettende brand te Amsterdam. Maandagochtend omstreeks 5 uur ontstond in het achterhuis van perceel 26 Kalverstraat waarin de heer Kattenburg een kleederen- magazijn hield, een hevige brand, die, vol gens betrouwbare getuigen, in een ondenk baar kort oogenblik het geheele gebouw, van achteren tot voren, in een zee van vuur zette, zoodat de Jonge-Roelensteeg, in de onmid dellijke nabijheid, zoowel wegens de dikke rookwolken, als door de groote stukken vuur, die er neervielen, niet begaanbaar was. De vlam moet zulke groote afmetingen hebben gehad, dat zij op de Weteringschans kon worden nagespeurd, en men vooraan in de Kalverstraat gemakkelijk geschreven schrift kon lezen. Aan deze omstandigheid, dat de vlam nl. zoo snel om zich heen greep, moet de oor zaak geweten worden, dat het zoontje des heeren Kattenburg, door rook en vlammen verhinderd is geworden zijn slaapvertrek te verlaten en op noodlottige wijze om het le ven gekomen, en dat een logé, een meisje van 18 jaren, deerlijk geschroeid, uit het brandend perceel werd gered en dadelijk in het gasthuis onder geneeskundige behande ling werd gesteld. De brandweer rukte wel dadelijk met veel materieel uit, doch de groote hoeveelheid wollen en andere licht vlambare stoffen maakten het onmogelijk, op het brandend perceel zelf met eenig succes te werken Op de belendende perceelen was dan ook dade lijk de aandacht van het hoofd der brand weer gevestigd, en alles werd aangewend om de daken daarvan, door er overvloedig wa ter over uit te storten, tegen het ingrijpen van de vlammen te beschermen. Helaas, alle pogingen bleken vruchteloos. Reeds te 5,20 bleken perceel 28 en te 5,30 het fraaie café „Suisse" (30) aangestast. Terwijl het huis des heeren Kattenburg betrekkelijk spoedig in de vlammen opging, barstten nu met onheilspellende woede de vlammen uit het groote magazijn der gebrs. Schravendijk. En wanneer men bedenkt hoe veel artikelen van. Amerikaansch hout, en van andere ontvlambare grondstoffen, hier aan wezig waren, dan kan men gemakkelijk be grijpen hoe ontzettend hoog de vlam wel ten hemel sloeg, toen ook hier het vernie lend vuur de overmacht over de bluschmid- delen kreeg. Aan het redden van kostbare artikelen viel niet te denken, ieder was op lijfsbehoud be dacht. Niet anders was het in hotel Suisse, waar in zich vele logés bevonden, die allen in het „Poolsch koffiehuis" en de „Oude Graaf" van den heer Enkhuizen werden opgenomen. Ongeveer 5 40 stortte, met donderend ge weld, een deel van den voorgevel van Suisse, dat een hecht en sterk gebouw was, neder en tegen zes uur waren de twee bovenver diepingen bijna reeds geheel uitgebrand. Alle pogingen werden nog gedaan om de eerste verdieping te behouden doch te 6 15 baanden de vlammen zich ook hierheen weg en was geheel het gebouw reddeloos verloren. Het was ongeveer half elf toen het pleit der vernieling was beslecht en het ons mo gelijk werd, meer van nabij de ruine te be zien en te overzien. Het bleek toen dat de drie genoemde per ceelen totaal zijn vernield. Van het klee renmagazijn is letterlijk niets overgebleven Het magazijn der Gebr. Schravendijk brandde geheel uit ei om verdere ongelukken te voorkomen werden de verbrande muren van Suisse omvergehaald. De perceelen vlak te genover, nl. de van ouds bekende estauranl „de Karsseboom" en het daarnaast gelegen kleerenmagazijn, alsmede een melkhuis naast het magazijn Schravendijk, bekwamen mede alle geen geringe brand- en waterschade. De burgemeester was te 5 uur op de plaats des onheils tegenwoordig in welker omgeving de politie zorgde voor eerbiedigen afstand duizenden nieuwsgierigen zich_<heen en weer bewogen. Juffr. Kattenburg, het moedige meisje te Amsterdam, dat bij pogingen om haar broertje te redden zware brandwonden be kwam, ligt met het gelaat nagenoeg geheel in verband; armen en beenen eveneens in zwachtels. Zij mag niet spreken en moet voedsel door een zuigflesch nemen, daar de toestand van den mond het gebruiken van vast voedsel niet toelaat. Zij is buiten gevaar. Gevreesd echter wordt voor blijvende mis vorming. Na het herstellen van het verkeer in de Kalverstraat te Amsterdam bleek eerst recht welke verwoesting is aangericht, ook aan de tegenoverliggende perceelenwaar geen ruit heel is gebleven en de gevels van boven tot beneden zwart zijn geblakerd. De belendingen naast deze huizen en ook naast de verbrande perceelen waren heden gesloten. Het overschot van den omgekomen knaap is nog niet gevonden. Dezer dagen is verschenen het laatste nommer van den negenden jaargang van het maandblad uitgegeven door de Vereeniging tegen de Kwakzalverij, welke jaargang de eerste is, die van wege het nieuwe bestuur is geredigeerd, nadat de heeren Bruinsma de redactie hadden neergelegd. Een exemplaar van dit maandblad wordt gratis toegezonden aan ieder, die het aanvraagt bij den secre taris-penningmeester der Vereeniging, den heer G. B. Schmidt, apotheker, Binnengast huis te Amsterdam. In dit nommer wordt uitvoerig gehandeld ever de electro-magnetische medalje Carolus en de magneto-galvanische batterij, waarmee zeker reeds velen onzers zullen kennis ge maakt hebben, doormiddel van een circulaire, die, franco per post, aan tal van personen in ons land is toegezonden. Verder bevat het maandblad eene belangrijke onthulling omtrent de werkzaamheden van de zooge naamde oordoktersNicholson, Simpson, Mountain en anderen, terwijl enkele kleinere artikelen doen zien hoe men, in het buiten land, legen de kwakzalverij optreedt. Onder dé „herhaalde waarschuwingen" wordt het een en ander over de Pain-Expeller en over dr. Retau's zelfbewaring medegedeeld. Wie over een dezer onderwerpen nader wenscht ingelicht te worden, kan dus door aanvraag van een gratis nommer, zijn wensch bevredigd zien. Kaatsheuvel10 Dec. Verleden Zondag gaf de koninklijke harmonie Apollo alhier een conceit ten voordeele der armen van de vereeniging van den H. Vincentius Paulo. De zaal van den heer Mombers was stamp vol. Het programma bood eene keurige ver scheidenheid van stukken aan en de uitvoe ring der verschilllende nommers bewees op nieuw dat Apollo met vasten tred voortschrijdt op de baan der toonkunst. Elk stuk, dat ten gehoore werd gebracht, droeg den stempel eener degelijke studie bij voortreffelijke lei ding. In plaats van den heer de W., die te elfder ure berichtte, dat hij de beloofde me dewerking niet kon verleenen, trad de heer Schalkwijk uit Gou^'a op, die zoowel voor zijne dramatische als coraische voordrachten onverdeelden bijval vei wierf. De heer Jac. van der Wee opende en sloot den feestavond met een kernachtig woord en dankte allen, die tot 't welslagen van dit concert het hunne hadden bijgedragen. Den 16e Januari a. s. zal 't 25 jaren geleden zijn, dat de heer P. van Dortmond Gz., zijne betrekking als burgemeester der gemeente Loonopzand aanvaardde. Dien dag zal men hier tot een algemeenen feestdag maken. Reeds is eene commissie gevormd, die zich met de leiding der feestelijkheden be lasten zal. Gecrtruidcnbcrg, 8 Dec. Door de rr.aré- chaussée alhier, is gister avond de hand gelegd op een paar smidsknechts uit Kapelle, die een vrij aanzienlijke hoeveelheid koper, tin, lood en zink, door hen ontvreemd, bij een opkooper alhier te gelde hadden gemaakt. Zij moeten hunne wandaad reeds hebben bekend en in hechtenis zijn genomen. 70 2U per GORINCHEM 9 Dec. Men besteedde voor: ristarwe f7,a 7.10 roode dito f 6,50 f6,60, witte dito f6,90 1 7. inl. rogge f5,50 k 5,60 buitenl. dito f 5,20 a 5,30 gerst f4,80 a 4,90, haver f3,k 3,20 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fkper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 141 koeieu enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f220 340 Kalfvaarzen f 130 a 230 Melkkoeien i 140 230 Hokkeling ossen f k 00 P/a jarige ossen f 100 k 130 Guiste vaarzen f 100 k 130 Pinken f 60 a 100 Graskalveren f 30 a 27 Nuchtere kalv. f 14 a Aangevoerd 20 varkens van 21 a 25 c., half kilo, 155 biggen van 18 a 14 per stuk Eieren f 1.75 a 1.80 per 26 stuks. Boter 70 a 75 ct. per 1/a kilo. ROTTERDAM 9 December. Tarwe Vlaarasche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 7.20 k f 7.50 Mindere en geringe f 5.25 a 7,10 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclie de beste f5.25 5.60; dito mindere f4.25 &5. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3.75 a 5,25mindere f 0,a 0,beste Zomer f 3,50 a 4.75 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.25 k 3.90. Mindere f2.50 a 3.10 Paardenboonen. De beste f 5.25 k 6.20. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de besto f8,75 a 9,25; Mindere f 7,75 k 8.50. Witte boonen. De beste f8.75 9. Kookerwtende beste partijtjes van 1 0. 0.mindere van f0.a 0. Schokkers van f0,k 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 12.75af00.Zomerzaad f0,totfO. Xanariezaad f7.tot f7.25 Aardappelen. Spuische jammen f2.40 a 3. dito Flakkeesche 1 90 a 2,50 champions fl.25 a 1,60 magnum bonumfl2G k 1.50, Brielsche witte f0.a 0,jammen poters f-,90 a 1.25, Gelder- sche kralen f k dito blauwe f 0,— a0,— Daue Ages f0, a 0.Zeeuwsche blauwe fl,80 a 2,alles per heet. ROTTERDAM, 9 December. Vlas. Gedurende deze week was de handel op het land zeer stil, daar de vraag zich hoofdzakelijk tot de betere soorten bepaalde, dóch tegen het einde der week openbaarde zich iets meer vraag voor de gemeene soorten van 28 tot 32 stuivers. Heden ter markt waren ca. 42000 steen aangeboden, meestal van afwijkende qualiteit. Ten gevolge van onvol doende vraag bleef een groot gedeelte onverkooht en sloten prijzen ten gunste van koopers. Lijnzaad met redelijke vraag, doch konden prij zen zich met moeite staande houden. ROTTERDAM, 10 Dec. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 43, runde ren 450, vette graskalv. 244, nuchtere kalveren 22, -chapen of lammeren - varkens 7, biggen 207 bokken of geiten 2, ct. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 76 act. 2e kw. 72 i 3e kw. 68 a ct. Kalveren: le kw97V3» a ct., 2de kw.90a 85 ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 k 70 cent per half kilo. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur elieve onderstaande s. v. p. eene kleine ruimte in uw veelgelezen blad af te staan, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Jongstleden Maandag vervulden de leden van den kon. doelen „Recht door Zee", een treurigen plicht, door het grafwaarts geleiden van het verdienstelijkst lid en actief secre taris, den heer Adrianus Leijtens. De sympathie jegens den overledene bleek ten duidelijkste uit de trouwe opkomst en den sierlijken lauwerkrans, door commissaris Klijberg op de lijkbaar neêrgelegd, terwijl het ruwe, sneeuwige weder den onoverko- melijken hinderpaal opwierp, om bij de groeve een laatsten afscheidsgroet tot den overle dene te richten. Wat evenwel ter behoorlijke plaatse be lemmering vond, geschiedde na de plechtige teraardebestelling bij gelegenheid der réu- nie in het lokaal der bijeenkomst. Daar werd door verschillende bestuurs- en werkende leden menige gevoelvolle rede den overledene gewijd, d&dr vond waarheid het spreekwoord „La bouche parle de l'abon- dance du coeur." En niet genoegzaam kan „Recht door Zee" den overledene gedenken. Immers 1 heeft de dood den vader getrof fen, door hem eenen liefdevollen, zorgzamen en oppassenden zoon in den zomer zijns levens van zijne zijde weg te rukken, den leden van den doelen „Recht door Zee* in 't bijzonder ontnam hij eenen waren en op rechten vriend, der corporatie een ijvervol secretaris, die geen moeite ontzag en zich eenen uitgebreiden werkkring oplegde, wiens eenig doel en streven bestond in 't behar tigen zijner belangenen wanneer de at mosfeer al eens drukkend was en donkere buien in aantocht (hetgeen in den dampkring eener corporatie geene zeldzaamheid is) was hij de persoon die de uitbarsting bedwong en niet rustte voordat alles zijn normalen toestand bekomen had. In zijn heengaan gevoelt „Recht door Zee," dan ook een moeielijk aan te vullen leemte en voorzeker zullen alle leden zijn aanden ken in aangename herinnering behoudeD. V. W. lid van den kon. doelen „R. d. Z." Waalwijk, 10 Dec. 1889. ■ff Tot mijue diepe droefheid overleed! Wieden plotseling mijn geliefde ZOON" LUCAS ADRIANUS LEIJTENS, in den ouderdom van 33 jaren. 1 JOHs. LEIJTENS. Waalwijk5 December 1889. ■t f Tot diepe droefheid van mij eii" f mijne kinderen overleed heden na eene langdurige ongesteldheid, voor- j zien van de H. H. Sacramenten der stervenden mijn geliefde Echtgenoot Gijsberlus Alouisius Anlonius Knopf le j in den ouderdom van 54- jaren. WED. G. A. A. KNEPFLE- Koolen. IWaalwijk, 6 Dec 1889. DER te WAALWIJK, zal te Kaatsheuvel, Een HUIS, ERF en TUIN te Kaats heuvel, sectie B. Nos. 3186 en 3187, groot 17 aren 15 centiaren, ingezet en verhoogd op f 835,-— En zulks ten verzoeke van den eigenaar ADRIANUS DEKKERS, schoenmaker te Kaatsheuvel. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, a A a dat het HUIS met en TUfN>te Baard- wijkbehoorende aan H. CASTEL1JNSaldaar, is ingezet en gehoogd tot f1900, De verhooging staat dagelijks ten kantore van genoemden Notaris open. 's avonds 7 uur //in 'tVosje'' bij WOU TER PULLENS, te Baardwijk. te Waalwijk, zal ter herberge van Chr. MOMBERS te Kaatsheuvel te KAATSHEUVELgroot 5 aren 90 cen tiaren. En zulks ten verzoeke van de eigenaars WILLEM DE WIJS en KINDEREN, te Kaatsheuvel. gevestigd heeft en dat tot Corresponden ten benoemd zijn de heeren aldaar. De Directie der Nederl. Bank, N. G. PIERSON, President. J. G. N. DE HOOP SCHEFPER, Secr. Amsterdam, Dec. 1889. VOOR Waalwijk en Omstreken, met vergoeding van drie ten honderd. een sterke solide Aanbiedingen franco onder letter M., bu reau dezer courant. GEVRAAGD, in de ongeveer 130 hectoliter gehakttegen f 3.40 per HL.contant met 2pct. korting, te ontvangen binnen 14 dagen bij den heer alwaar ze te zien is en bestellingen worden aangenomen. goed kunnende koken en strijken. Goed loon. Adres motto dienstbode bureau ECHO.

Echo van het Zuiden | 1889 | | pagina 3