Notaris Loeff, iiÜKrölÜLÏM Notaris BINK, Vleeschblok Twee Stik- childerijen- Advertentién. W. van der Sluijs. H.H. SLAGERS. heinspairen, hop-en boonstab, Machine STIKSTER bekwame W, PANGAERT, Stationsstraat, üLiJili. 's avonds ten 6 ure Ed. GIELIAM. Gemengd Nieuws. VERKOOPEJS: WAALWIJK. N otaris RANT, aangeboden een Handelsberichten. publiek verkoopen VERKOOPEN 80 koopen opleggers, li ill LOONSHOEKJE* Wordt gevraagd gekuipte essehen Zondag 16 Februari DE VERLOTING JACOBA MARIA BINK, Francina Hendrina Lamers, in den ouderdom van 38 jaren. Een groote partij beste hein- sparren, opleggers en boonstaken. Een partij schaarhout, brandhout en knuisten. 1 op Maandag 24 Februari 1890, ongeveer 200 koopen mast-, brand-, blek— en schaarhout, in het HOEKSKE van af Soyers tot aan den Rois^elbkrg. Een groote partij eiken schaar hout, timmer- en heinsparren en opleggers en brandhout. b. Op VASTENAVOND Dinsdag, Een ieder wordt beleefdelijk tot een bezoek uitgenoodigd. Na eené hevige ongesteldheid van slechts weinige dagen overleed Maandag namiddag te 's Bosch Mr. W. D. Bosch Wz., president der arr. rechtbank aldaar. De overledene was slechts 51 jaar oud. Van 1865 tot 1889 vertegenwoordigde hij het kiesdistrict Heusden in de provinciale staten, in welker vergaderingen hij zich onderscheidde door zijne grondige adviezen Hij was om zijne rechtschapenheid en edel karakter algemeen geacht, en was door zijne uitgebreide juridische kennis een sieraad van de rechterlijke macht en een steun voor de wetenschap. Bij kon. besl. is J. H. Stael, benoemd tot burgemeester der gemeente Dussen. De officier van justitie bij dc arrondis- sements-rechtbank te Maastricht, heeft hoo- ger beroep ingesteld tegen het vonnis dier rechtbank, waarbij de heer J. W. D., lid der provinciale staten van Limburg, te Sittard, wordt vrijgesproken van de aanklacht van valschheid in geschrift en meineed bij de aangifte eener memorie van successie- Uit het onderzoek der politie te 's Bosch, naar cle oorzaak van den 6 op 7 dezer plaats gehad hebbenden brand in de roomboterfa briek der heeren Albers en van Wamel aldaar, is gebleken, dat de brand opzettelijk is ge sticht, en als verdacht hiervan is aangehou den en ter beschikking der justitie gesteld de meesterknecht der fabriek J. S. Zaterdagavond nam aan het station te Rozen daal een reiziger een plaatskaartje naar Antwerpen en gaf daarvoor een valschen gul den in betaling, waarna hij zich in den trein begaf. De kaartjes-gever merkte direct dat het geld valsch was en gaf hiervan kennis aan een maréchaussée en den stationschef, die den man lieten uitstappen. In verhoor genomen verklaarde hij den gulden ook ont. vangen te hebben en daarmede op zijne beurt bedrogen te zijn. Intusschen was dc trein vertrokken en moest den ongelukkigen reiziger nog extra nachtlogies worden ver strekt. (P* N. C.) Door maréchaussées te Maastricht is Zondag te St. Pieter, na een hevigen tegen stand. gearresteerd en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht H. van Han:, oud 38 jaar, woonachtig te Lanay (Belgie.) Deze persoon, die als zeer gevaarlijk bekend staat, was in 1886 door de arrond.-rechtbank te Maastricht wegens mishandeling van een po litieagent tot 6 maanden celstraf veroordeeld, en had zich tot hiertoe aan die straf weten te onttrekken. Hij zal nu ook nog wegens verzet tegen de maréchaussée worden vervolgd. Uit Schiedam wordt ons gemeld J. J. B trijser in de mouterij „Delft" aan de West-Vest alhier, toebehoorende aan den heer T. J. Zoetmulder Dz., wilde, terwijl de zwingel van de lier aan zijne rechterhand ontsnapte, deze met de linkerhand haastig grijpen, met het ongelukkig gevolg, dat h'j die hand tusschen de kamraden stak, waar door dat lichaamsdeel werd verorijzeld. Uit Vlissingen wordt gemeld Zaterdagavond circa halt elf, werd er brand ontdekt aan boord van rten in het marine dok alhier liggenden NederlanJschen loods- schoener no. 2. Hoewel spoedig gebluscht, heeft het vuur belangrijke schade aan het inwen dige van het vaartuig toegebracht. De brand is ontstaan door het fel branden der kom buis in het logies, terwijl de wachthebbende matroos zich van boord verwijderd had. In den nacht van i.l. Vrijdag op Za terdag heeft men diefstal met braak gepleegd ten nadeele van een houder van een huis van koop met recht van wederinkoop te Lei den. De man die zijne zaak drijft aan de Haarlemmerstraat, heeft in eene steeg schuins tegenover hem een pakhuisje, waarin hij zijne goederen bergt, welke bergplaats onbewoond, behoorlijk gesloten wordt, terwijl slechts een gezin in de steeg woont. In den ochtend van Zaterdag ontdekte hij dat de voor- of straatdeur geforceerd was en wel zoodanig dat de slotplaat zich begeven had, waardoor de deur te openen was, terwijl hij verder tot de ontdekking kwam dat behalve enkele gou den en zilveren voorwerpen, ruim 300 hor logien waren ontvreemd. Be politie doet ijverig onderzoek, niettegenstaande er niet de minste aanwijzing legen de dader of daders gevonden wordt. Uit Wichen wordt van 11 Februari ge meld Heden in den vroegen ochtend omstreeks 4 uren is de korenmolen van Van der Heide, staande in de buurtschap Valendries, aan den Graafschen weg, afgebrand. Het gebouw was verzekerd. De Arnh. Ct. maakt, naar aanleiding van de artikelen van mr. E. Fokker, in de Midd. Ct., deze opmerking Zeker uitvoerige en zeker afdoende wederleggingen heeft men kunnen lezen van de bewering, dat in Vlis singen het brood goedkooper zou zijn dan in Middelburg en andere gemeenten. Het meest overtuigende bewijs, dat het niet zoo is, werd ons overgelegd in den vorm van een brood Voor een brood, dat hier in Arnhem tien cent kost, betaalt men in Vlissingen achttien cent. Nieuwkuik, 9 Febr. Zaterdagmorgen, om streeks i0 uur, is het huis van Antoon Paaij- mans, landbouwer alhier, geheel door brand vernield. "Van den inboedel is niets gered; hooi, stroo en boerengereedschappen, rogge, haver enz., een paard, 3 koeien, 1 kalf, 1 geit, alles is verbrand alleen 2 varkens wer den gered. Van dat alles was niets geassu reerd, alleen het huis zeer laag. Oorzaak onbekend. Een woeste moordaanslag is te Watervliet bij Eecloo (Oost Vlaanderen), gepleegd. Ze kere Gillis, die sinds geruime» tijd in onmin leefde met zijn zwager Veiberckmoes, ging met een geweer gewapend naar diens woning, schoot de beide wachthonden dood en ging daarna op zijn schoonbroeder af Toen Ver- berekmoes op de vlucht ging, vervolgde hij hem en loste een schot op hem, telkens als hij meende hem te kunnen treffen. Een straatwerker, die trachtte hem tegen te hou den, werd door den razenden man aan den arm gewond. Eindelijk zocht Verberckmoes een schuilplaats in een vervallen hut, waar •een TOjarig man woonde en versperde daar de deur. Maar Gillis sloeg het venster in en loste daardoor een schot op den vluchte ling. Toen hij bemerkte, dat zijn zwager in een aang enzend vertrek was gevlucht, klom hij op het dak, rukte een deel der rietbedek king daarvan af en loste door de aldus ge maakte opening nog een schot. De woeste ling meende nu, dat Verberckmoes dood was, en ging naar huis met het voornemen zich- zelven van het leven te berooven. Maar terwijl hij afscheid nam van vrouw en kin deren, kwamen gendarmen hem gevangen nemen. Hij verweerde zich en loste een schot, waardoor een der gendarmes ernstig gewond werd. De drie overigen schoten nu ook op Gillis en troffen hem. Hij viel ech ter nietmaar laadde zijn geweer voor de laatste maal en schoot zich voor het hoofd. Tc Llanerct heeft een mijn-ontplof ling plaats gehad waarbij tal van slachtoffers ge vallen zijn. Er zijn reeds 171 lijken uit de schacht opgehaald, en verscheidene andere moeten er nog bedolven liggen. Het geheele stadje is in zak en asch. Al de winkels zijn gesloten, de zaken staan stil, en op de straat ziet men haast niemand die geen rouwgewaad di aagt. Dc politic te Turijn is zoo gelukkig geweest een groote bende valsche munters gevangen te nemen. De bende had hare vertakkingen in alle steden van Italië en zelfs in Marseille, en de gevangennemingen hadden dan ook tegelijkertijd in verschillen de steden plaats. In 'tgeheel werden 50 leden der bende onschadelijk gemaakt. Tevens werd een groot aantal werktuigen en instru menten voor de fabricatie van 't geld in be slag genomen, en wat van meer belang is verscheidene pakken met bankbiljetten, welke gereed waren om aan den man te worden gebracht. Verscheidene medeplichtigen waren der politie reeds lang bekend, doch om het kwaad geheel uit te roeien was het noodig tegelij kertijd, zoo niet de geheele bende, dan toch het grootste deel onschadelijk te maken, waar in men thans gelukkig geslaagd is. Een treurig spoorwegongeluk is te Bridge Junction in Illinois (Ver. St.) veroorzaakt door het inzakken van een ijzeren brug. Van een over die brug rijdenden goederentrein stortten de locomotief en eenige wagens in de rivier. Twee mannen, die op de locomotief waren werden terstond gedood; de machinist leefde aanvankelijk nog, maar in een ontzettenden toestand. Hij was namelijk in de vernielde locomotief beklemd geraakt en kon juist het hoofd boven houden. Een poging van heel meesters om den ongelukkige te bevrijden, door het been, waarmee hij vastzat, af te zetten, bleef vruchteloos; hij bezweek na verloop van eenigen tijd, voor men hem had kunnen bevrijden. Mindere f 7,25 6. Witte boonen. De beste f8.50 a 8.75. Kookerwten; de beste partijtjes van 17.<5 8.mindere van f 7.50 a 6.50. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f—af00.— Zomerzaad f0,totfO.— Kanariezaad f6.25 tot f7. ROTTERDAM, II Febr. Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 25, runde ren 550, vette graskalv. 146, nuchtere kalveren 165, .'chapen ol lammeren 2, varkens 4, biggen 71 bokken of geiten 1 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 80 act. 2e kw. 74 a ct. 3e kw. 68 a ct. Kalveren: le kw. 115, a ct.,2dekw.97'/«a 105 ct.3 de kw. a ct. Sclu.pen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 50 k 70 cent per half kilo. -urn awwMtBaiM •f j" Heden overleed in het Klooster' f St. Catharina Dal, te Oosterhout tijdig voorzien van de II.H. Sacramenten I der Stervenden, in den ouderdom van i 53 jaren, onze beminde Zuster, behuwd- Zuster e.» Tante RELIGIEUSE. Waalwijk, 7 Februari 1890. Namens de familie, A. J. BINK, Notaris. Eenige kennisgeving. f f Tot mijne diepe droefheid over- f leed heden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervendenmijne geliefde zuster BW aalwijk, 10 Febr. 1890. Wed. REINIER VAN DER LEE.— LamersH te Drunen, zal op Vastenavond Dinsdag, 18 Februari 1890, voorin. 10 uur, Voor Mevr. Dewed. TIJSMANS, op hare hoef in de Biezen Voor de VROUWE van Baardwijk: Een partij eiken— en elzenschaar hout in de Baard wij ksche akkers. TE Met 1 April e.k., is er aan genoemde Rijksnormaalinrichtingvoor jongelieden, die dan den leeftijd Van 14 jaren bereikt hebben gelegenheid om als kweekelingen geplaatst te worden. Zijdie aan het toelatings-examen wen- schen deel te nemen, hebben zich daartoe bij den ondergeteekende aan te melden vóór den 1 Maart as., onder overleg ging der volgende stukken 1°. Hunne geboorte-acte; 2°. Een getuigschrift omtrent gedrag aanleg en vlijt van het hoofd der school, wiens onderwijs zij het laatst genoten hebben, en 3°. Eone verklaring van ouders of voog den, dat deze voornemens zijn hem of haar voor hel onderwijs te bestem men. 'e BURGEMEESTER der gemeente Besoijen betuigt zijnen hartelijker, dank voor de vele blijken van belangstelling en hoogachting, ondervonden bij zijne benoeming en installatie als burgemeester dier gemeente. De feestelijke ontvangst, op den 6en dezer, zal steeds bij hem in dankbare herinnering blijven. Besoijen12 Februari 1890. C. G. VER WIEL, burgemeester. Bij voldoende aanmelding van leerlingen van 13-jarigen leeftijd, zal de voorbereidende klasse in stand gehouden worden. Tijd en plaats van het examen zullen aan de belanghebbenden nader worden be kend gemaakt. Waalwijk, 11 Februari 1890, De DIRECTEUR, GORINCÜEM 10 Febr. Men besteedde voor: ristarwe f7,7.20 roode dito I'6,50 k f 6,80witte dito f6,80 a 1 7. iui. rogge f5,40 a 5,60 buitenl. dito t 5,10 a 5,20 gerst 14,70 a 4,80, haver f3,k 3,20 beste kook erwten f0,—- a 0,—lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 97 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kall'koeien f230 a 330 Kalf vaarzen f 160 a 230 Melkkoeien 1 180 260 Hokkeling ossen f h 00 H/2 jarige ossen f 100 it 130 Guiste vaarzen f 100 k 130 Pinken f 40 a 100 Graskalveren f 30 a 70 Nuchtere kalv. f 10 it 20 Aangevoerd 11 varkens van 21 a 24 c., per half kilo, 97 biggen van f 8 it 13 per stuk Eieren f 1.a J.10 per 26 stuks. Boter 50 a 65 ct. per */a kilo. ROTTERDAM, 10 Februari. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 6.80 k f 7.10 Mindere en geringe f6.70 a 5, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.30 it 5.50; dito mindere f4.75 it5.20 "Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f4.25 a 5,70; mindere f 0,— a 0,— beste Zomer f 3,50 a 4.60 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.25 k 3.60. Mindere f2.a 3.10 Paardenboonen. De beste f 5.25 5.80. Duivenboonen van 10.a 0. Bruine boonen de beste f7,50 a 8, te Waalwijk zal ten verzoeke van H. H. Gebrs. VAN DER BEEK, te Haarlem, 's morgens 10 UUï Te beginnen bij Soyers. Betaalbaar 1 October 1890, mits borgtocht. te Waalwijk, zal a. op Vastenavond Maandag 17 Fe bruari 1890, om 10 ure, Foor Mej. dewed. W. Timmermanste Waalwijk om 11 ure. Voor de heeren H. VAN WIJLEN te Sprang, en G. VAN LOON, te Waalwijk, in eene nette zaak, een fatsoenlijke inwonend, volkomen BEKWAAM fijne Dames- en Heerenbottines te stikken. Adres onder letter D. aan de boekhande- delaren REIJERS LOEFF, te Utrecht. hoog 1 M., middellijn 73 cM. Te zien en te bevragen bij de weduwe HASPELS, te Babylonienbroek. -toe kunnen direct VAST werk bekomen, bij s Ui De EXPOSITIE bij de Erven A. N. van RIEL, te Waalwijk, zal tot voortduren; ook zal ALSDAN plaats hebben.

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3