Aanbesteding. STOÖHISTVEfflRIJ EugBloemen JL J. NIK. TE VMLWUL N igger-Lak. 5 PEfiCEELEN BOUWTERREIN, 6 peiceeien WEI- en BOUWLAND, mmmsA 2 HUIZEN V erwacht Advertentiën. aanbesteden J. H. A. LOEFF, Huizinge PAKHUIS, wMé&s HOOILAND, Geldersche Jacq. van Kiel, Burgerlijke stand. Handelsberichten CHEM. WASSCHERIJ. Frans de Cortie. publiek verkoopen: EenHuizinge ^Koetshuis, Antoon Tieleu. puike qualiteit. Het geheimzinnig steifgeval. op Vrijdag 8 Augustus a. s., Het vervoer der GASKOLEN van 8 Augustus 1890 tot 30 April 1891. RoST3Inschrijvingen worden afge wacht op den dag der besteding van 's morgens 10 tot 12 uren. I J. VAN DIJCK Jz. Aflevering binnen 14 dagen. Depot te Waalwijk bij DE NOTARISSEN 1. Op Dinsdag 19 Augustus 1890, Dinsdag 2 September 1890, ERF" en TUIN, Twee Perceelen best Verkrijgbaar bij PRIJS 30 CENT. 2. Woensdag 20 Augustus 1890, ■BIJ INZET, ter herberge van den Hr. J. DE KORT en Woensdag 3 September 1890, BIJ TOESLAGter herberge van Mej. Dewed. NIC. DEKKERS, en ERVEN, Breeder bij Biljetten omschreven. binnen eenige dagen, eene lading WAALWIJK. voer, in die sloot een meisje, dat bij onder zoek bleek reeds gestorven te zijn. Het was het 7jarig dochtertje van een werkman, werkzaam aan en wonende bij de nabijgelegen cementfabriek, die door hare moeder om een boodschap was uitgezonden en hoogstwaarschijnlijk van de plank over de sloot, welke zij moest passeeren is ge vallen. Zondag, terwijl de bewoners naar de kerk waren, heeft een onbekende dief zich toe gang weten te verschaffen tot de woning van den landbouwer G. R. te Asselt, gemeente Swalmen. Behalve een horloge en een ham werd ook eenig geld ontvreemd. Men schrijft uit Maastricht: Het blijkt al meer en meer, dat de aan gehouden Duitscher, Dorstort genaamd, een der werkelijke dalers is van de in denjong- sten tijd hier gepleegde diefstallen met inbraak. Behalve tochdat bij hem gelden en een gouden kruis zijn gevonden waarvan hij de herkomst niet kan bewijzen, heeft ook zijne bijzit verklaard na iederen diefstal geld van hem te hebben gekregen. Zij herinnert zich ook daags na de inbraak in de St. Mathias- kerk, waarbij de offerblokken waren openge broken, verschillende soorten van kleingeld van hem te hebben ontvangen. Jammer dat de mededader, die door den aangehoudene alleen met den voornaam van Mathieu wordt aangeduid, tot heden niet opgespoord is kun nen worden. Maandag avond j.l. is te Breda het 8 jarig zoontje van den logementhouder W Teeuwe al spelende in den Academiesingel gevallen en verdronken. Toen de vader op de treurige tijding kwam aansnellen sprong hij gekleed te water, om nog pogingen tot redden te wagen doch hij zou zeker mede verdronken zijnindien men hem nog niet bij tijds te hulp was gekomen. Maandag te half elf uren werd Ouden bosch in zijne rustige rust gestoord door het geroep van brand en het kleppen van het brandklokje. In .de kom der plaatst, aan het einde der Fenkelstraat, was er brand ontstaan boven in de schuur van Van Leent, logement houder en vrachtrijder. Weldra stond het geheele perceel in lichte laaie. Dank zij het stille prachtige weder en het flinke optreden der brandweer, gelukte het den brand lot de schuur te beperken, al leden ook de be lendende gebouwen eenige schade. Te mid dernacht was men den brand meester. Eene geit en een groote voorraad hooi gingen verloren. De oorzaak van den brand is niet bekend. Sommigen denken aan broeien van het hooi. In de zaak der vergiftiging van freule Smissaeit te Amsterdam, is volgens het Handelsblad de volgende belangrijke ont dekking gedaan. De justitie heeft bij alle handelaren in verf waren en drogisten in Amsterdam het por tret van Aatke Kuypers doen vertoonen, dus ook ten huize van den heer H. Zirschky, Lange Leidschedwarsstraat 47. Deze herkende zonder aarzelen in het hem vei toonde por- tret, dat van eene dame, die in Mei jl. in zijn winkel voor een stuiver zinkwit kocht (i/10 kilogram) in den winkel was op dat oogenblik ook aanwezig de heer A. Zirschky, een neef van den winkelier, die eveneens onmiddellijk het portret herkende. Bij den aankoop was ook nog een praatje gehouden want de heer H. Zirschky, meenende, dat zinkwit wei niet voor eenig ander doel zou worden gebruikt dan om verf van te maken, vroeg of er geen olie bij noodig was. De dame antwoordde ontkennend. Nadat beide heeren Zirschky door den rechter van instructie waren gehoord, zijn zij Donderdagavond jl. bij de verdachte in de cel gebracht. Pertinent en dadelijk herkenden beiden ook nu Aatke Kuypers als de vrouw, die in den winkel het zinkwit zich had aan geschaft. „God, dat is valsch, dat is valsch" zei de verdachte overigens vrij onverschillig de zaak opnemende. Zij toonde eenige voldoening, toen de hee ren Zirschky den hun vertoonden mantel niet herkenden als een kleedingstuk, dat de ver dacht dien avond zou hebben gedragen. 't Moet echter reeds zijn gebleken, dat die mantel nè. Mei jl. is gekocht. Haar aangeboden rechtskundige bijstand is door Aatke Kuypers tot dusverre geweigerd. Wij kunnen hier ook bijvoegen, dat ook de vrouw van H. Zirschky bij clen aankoop in den winkel was. Zij is echter sedert eenige dagen bedlegerig en niet in staat nu reeds verklaringen af te leggen. Oogenschijnlijk blijft mej. Aafke Kuypers bijzonder kalm. Alle schuld aan den dood van haar vriendin freule Smissaert blijft zij ontkennen. Een advocaat wordt door haar niet verlangd, daar zij meent, dat haar on schuld aan de afschuwelijke misdaad wel zon neklaar blijken zal. Bijna onmiddellijk na deze hoogst belang rijke ontdekking is de justitie in kennis ge steld van een tweede vermoeden tegen mej. Kuypers. Wij deelen hier de bijzonderheden zooals zij ons uit de beste bronnen geworden zijn, mede. Ongeveer anderhalf jaar geleden overleed tamelijk plotseling de wed. K., wonende aan de Baarsjes, welke 69jarige vrouw, als ge wézen min van de familie Smissaert, bij de twee gezusters Wilhelmina (de overledene) en Lucy die, gelijk wij reeds mededeelden, afzonderlijk, doch beiden in de Tesselscha- destraat woonden dikwijls overhuis kwam. Eenige keeren in de maand (zij genoot ook een 'klein maandgeld van de dames) kwam zij beurtelings bij de zusters koffiedrinken. In Februari van het vorige jaar vvas de dochter van vrouw K., te wier huize zij woonde, bevallen, waarom de bezoeken aan de freules gedurende eenigen tijd gestaakt werden. Nog was de kraamvrouw niet hersteld o£ viouw K. ontving, namens freule Wilhelmina (wonende ten huize van mej. Kuypers), de uitnoodiging om op een aangegeven dag, in plaats van bij hare zuster Lucie, bij haar, Wilhelmina, te komen koffiedrinken. Aan die uitnoodiging durfde de oude vrouw, die even als zoovelen, welke met mej. Kuypers in aan raking kwamen, zich tegen den krachtigen wil van deze dame niet gaarne verzette, geen weerstand bieden, hoewel zij om het gure weer en omdat zij nog niet goed in het huis van haar dochter gemist kon worden liever geweigerd had. Zij ging er dus heen. Toen de oude vrouw iets vroeger dan gewoonlijk in haar woning terugkeerde, voelde zij zich zeer onwel. He vige buikpijn gepaard met looze brakingen, volgden De vrouw bleef bedlegerig en stierf 9 dagen later. Als oorzaak van clen dood werd door den dokter bronchitis opgegeven. Het tamelijk onverwachte afsterven van de vrij krasse en in den regel niet ongezonde vrouw en de verschijnselen van haar ziekte hadden zulk een diepen indruk op de doch ter gemaakt, dat deze, toen zij het verhaal van het overlijden van freule Wilhelmina in de courant las, tot nadenken werd gebracht, getroffen door enkele overeenkomende bij zonderheden. De vrouw hield haar vermoeden eenige dagen onder zich, doch hoe meer zij over de zaak nadachthoe meer zij zich her innerde, dat haar overleden moeder met zoo vele familie-omstandigheden van de dames Smissaert en dezer verhouding tot mej. Kuy pers zeer volledig bekend was, en dat daarom laatstgenoemde, als zij werkelijk schuldig was, de oude vrouw zou kunnen beschouwd heb ben als eene eventueele getuigenis tegen haar; dit alles liet de vrouw geen rust. Zij deelde haar vermoeden mede aan ie mand, die bij het onderzoek van deze treu rige zaak nauw betrokken is, waarvan het gevolg is geweest, dat de officier van justitie haar Maandag gehoord heeft. SPRANG. GEBORENArie Jacobus Z. van Cornells de Roon en Jacomina Schilders. Christina D. van Teunis Haverhals en Adriana van Zeist. Anna Maria D. van Gerardus de Graaff en Anna Soethout. Ferdinanda D. van Adriaan van Dommelen en Johanna Chabot. Hendrika Martijntje D. van Teunis Blom en Johanna van der Schans. Wouterus Hubertii9 Z. van Johann Jacob Esch en Gerdina Vastró. HUWELIJKS-AFKONDIGING van Willem Jaco bus van der Poel 26 j. jm. met Wilhelmina Cornelina van Wijlen 23 j.jd. HUWELIJKEN: Jan Yarossieau 53 j. wedr. van Johanna Dawans met Johanna Adriana Varossieau 48 j. wede. van Lammert Spui- broek. IIendriku-« Rouw 26 jaar jm van Alolasserdam, met Geertruida van Dron- gelen 28 jaar. OVERLEDEN: Neeltje Wouterina van der Esch, 30 j. echtgenoot van Jacobus Nieuwenhui- zen. Janneke de Bie 5 m. Johannes Cornelis de Bie 9 j. Dina de Bie 8 m. CAPELLE. Vanaf 11—25 Juli 1890. GEBOREN Dirkje Harmke, D. van Pieter Schip- Ser en Wobbina Alsema. Dingena Maria v. Willem Schouten en Soetje Verhagen. Johannes, Z. van Norbertus Gommers en Pieternella Pauwels. Elisabeth Adriana D. van Cornelis de Wit en Anna Maria de Bont. Adriana D. van Pieter Willem v. Vuuren en Hendrine van den Hoek. OVERLEDEN Sijke Maria de Roon 3 weken te Werkendam. Jenneke Pieternella de Bruijn 24 j. HUWELIJKS-AANGIFTE van Paulus de Jong, 22 j. van Rotterdam en Cornelia Maria de Kok 21 jaar. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 6.30 6.60; dito mindere f 6.20 h 6.—. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 0.a 0,mindere f 0,a 0,beste Zomer f 0,a 0.mindere f0,a 0. Haver. De beste f4.4.40. Mindere f3.25 a 3.90 Paardenboonen. De beste f5.20 5.60. Duivcnboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f8,75 a 9,25; Mindere f 8,50 7.50. Witte boonen. De beste f8.50 A 9.50. Kookerwtende beste partijtjes van t 0.A 0.mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,A 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 8.50 a f 9.60 Zomerzaad f 0,tot f0. Xanariezaad f6.75 tot f7. ROTTERDAM, 29 Juli. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 30, runde ren 380, vette graskalv. 193, nuchtere kalveren 40, ichapen ot lammeren 15, varkens 5, biggen 108, bokken of geiten 1 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 80 act. 2e kw. 74 a ct. 3e kw. 70 a ct. Kalveren: le kw. 90,a ct.,2dekw.80 a 85 ct.3de kw. a ct. Schapen le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 50 A 65 cent per half kilo. Aardappelen. Spuische jammen f3.25 a 3.75 dho Flakkeesche 2.75 a 3,25 champions f0.— a 0,magnum bonumfO.A 0.Brielsche witte f0.a 0,jammen poters f0,00 a 0.00, Gelder- sclie kralen f—A dito blauwe f0,—AO, Zeeuwsche blauwe f0,A0,Alles per liect. Nieuwe Malta 9 a 11 c. per kilo. Nieuwe Westlandsche f6 a 7 per hectol. De Commissie voor de GEMEENTE- GASFABRIEK, te Waalwijk, zal teil kantore aldaar VOORWAARDEN van Aanbesteding lig gen op alle werkdagen ter inzage ten kan tore der Gasfabriek. De commissie voornoemd, Directeur. GORINCHEM 28 Juli. Men besteedde voor: ristarwe f8,— a 8.25 roode dito f 7,20 A f7,50, witte dito f8,— A 18.25 inl. rogge f 5,75 A 6,— buitenl. dito f 5,30 a 5,40 gerst f4,90 a 5,10, haver f3,75 A 4,— beste kook erwten f0,— A 0,— lijnzaad f—A—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1.67 koeien enpaarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f220 A 270 Kalfvaarzen f 160 a 230 Melkkoeien 1170 A 240 Hokkeling ossen f A 00 I1/» jarige ossen f 100 A 130 Guiste vaarzen f 120 A 140 Pinken f 80 a 100 Graskalveren f 30 a 60 Nuchtere kalv. f -10 a 20 Aangevoerd 6 varkens van 18 a 20 c., per half kilo, 375 biggen van f8 a 12 per stuk Eieren f 0.85 i 0.95 per 26 stuks. Boter 50 a 60 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 28 Juli. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f8.20 A f8.50 Mindere en geringe f 8.a 6,50 en EN te Brunen zullen, ten verzoeke van den heer A. C. ZIJLMANS, te Waalwijk, bij inzet, en op bij toeslagtelkens des nam. 3 ure, ter herberge van den heer Lucas van Hilst te Waalwijk ONDER WAALWIJK, met Schuren en gunstig gelegen aan de zuidzijde van de Groote Straat, groot ongeveer 40,70 aren. Een daarachter gelegen perceel Weiland, van den tuin tot de spoorlijn, groot ongev. 1,22,10 heet. Een perceel Weiland, over de spoorlijn, groot 38,30 aren. Een Huizinge, erf en tuin, mede aan de zuidzijde van de straat, ten oosten van het huis van Marks, groot 4,30 aren. Een Huizingebestaande uit 3 wo ningen met erfteu noorden van de straat, tegenover voorm. huizen, groot ong. 4«,77 aren. Een Huizinge, bestaande uit 4 wo ningen met tuin en erfachter voor meld huis, groot ong. 7.53 aren. Een bestaande uit 3 Woningen, met Erf, gelegen nabij de Havengroot ongeveer 4.88 aren. Een daarachter zeer gunstig, nabij de Haven gelegen bestaande uit 4 verdiepingen, waaronder 4 keldersvan zeer soliede constructie bijzonder geschikt voor een fabriek, groot ongeveer 4.45 aren. genaamd //Koeweide/' groot 2.75.40 heet. Bekroond: AMSTERDAM 1883. ANTWERPEN 1885. Dit lak maakt het leer glad en glim mend als een spiegel, het bestendigt zijne lenigheid en maakt het waterdicht. liet is voldoende het leer één of twee maal per week met dit vernis aan te strijken en wel zoo dun mogelijk. Mocht de laag lak op het leer mettertijd te dik worden, dan verwijdert men het door be vochtigen met spiritus en afwrijven met schuurpapier. Vuile schoenen worden met water afgewasschen en, als zij droog geworden zijn, afgeborsteld of met een wollen doek afgewreven. Wanneer men zich voor de eerste maal van Nigger-lak bedient, moet het schoen smeer, dat zich nog van vroeger op de schoenen mocht bevinden, met water ver wijderd worden. Als zij droog geworden zijn, dan strijke men ze met het sponsje dat zich aan de kurk van het fleschje bevindt, aan, zonder te borstelen. Zoodra het leer volkomen glimmend is behoeft men ze slechts éénmaal per week te lakken en dan hoe dunner hoe beter. Om het dik worden te voorkomen, zorge men er voor, dat de flesch steeds goed dicht blijve! te WAALWIJK. 1804. waarvan 4 elk groot ong. 13.76 aren, en een 14.62 aren, gelegen t en westen van de Stationsstraat, genaamd „Molenland", en langs de Kloostersteeg en over de le en 2 e Zeine en Hoogjes. telkens des namiddags 6 ure: ONDER BAARDWIJK, 5 Perceelen p§jj Bouw- en "Weiland, over de Eerste en 6 perceelen over de 2de Zeine, en achter de huizinge van ANTONIE VAN HELVOORT. Schors,

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3