ik Notaris RANT Landbouwershuis ERF, TUIN en BOUWLAND, Advertentiën. j RANT, te Waalwjjk, Duitschland. Italië. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. Notaris publiek verkoopen De eerstvolgende WEEKMARKT alhier zal gehouden worden op DON DERDAG 30 October a. s., in plaats van daags daarna; dit tot naricht van alle belanghebbenden. GETROUWD LOUIS J. F. VERWIEL ADRIANA J. M. VAN LOON, KOOP 1. op f 3500.— 2. op f 1200.— 3. op f 1450.— 4. op f 3100.— 5. op f 100. 6. op f 1425.— 7. op f 1150.— 8. op f 450.— u 9. op f 3000.— 10. op f 1630.— 11. op f 1100. u 12. op f 1800.— 13. op f 3500.— Onder Dussen. 11. Ten verzoeke van den heer L. v.d. Hammen te Besoijei Onder Dussen. KOOP 19. op f 2400.— TOESLAGvoor wat de perceelen onder Raamsdonk betreft, ter herberge van MONTENS, te Waspik, op WOENSDAG 29 October a.s., DONDERDAG 30 October a. s., te WAALWIJK, zal op Maandag 10 November 1890, bij AFSLAG, ter herberge van ADRIANUS MULDERS, te Baardwijk, op Maandag 24 November 1890, houders van kosthuizen in de havens het met de reeders eens zijn, en de zeelieden trachten over te halen zich van den zeemansbond af te scheiden. De berichten uit de verschil lende deelen des rijks rechtvaardigen het vermoeden, dat men aan den vooravond staat van een ernstige crisis in de dokken, waar door de maritieme belangen niet weinig be dreigd worden. Lord Salisbury schijnt meer verzoenings gezind te zijn en is niet meer weigerachtig nieuwe voorstellen betreffende Afrika in on derzoek te nemen. Deze werden uit Lissa bon verzonden. De feesten ter eere van Von Moltke zijn Zaterdagavond aangevangen met een grooten fakkeloptocht25000 personen defileerden bij die gelegenheid voorbij de ramen van het gebouw van den generalen staf, voor een waaraan de jubilaris had plaats genomen. Herhaaldelijk gat hij bij het voorbijtrekken van een of ander bijzonder traaien allegori- schen wagen zijn hooge ingenomenheid met dit huldebetoon te kennen. Op de door den president van het feestcomité gehouden re devoering antwoordde hij in zeer hartelijke, bewoordingen. Hij zeide niet genoeg zijn dank te kunnen betuigen voor de meer dan vorstelijke ontvangst, hem bereid. Ook op de scholen te Berlijn was het Zaterdag feest. Des morgens werden alle schoolkinderen mild onthaald terwijl zij 's middags vacantie had den. De lange rij van feestelijkheden, die Zon dag moest plaats hebben, werd geopend door een aubade, uitgevoerd door kinderen, die te negen uur een koraal zongen. Dominé Braun wenschte daarop den jubilaris geluk met zijn 90en geboortedag, waarna zich nog de zan- gersbond van Berlijnsche onderwijzers deed hooren. Nadat de grijze veldmaarschalk de gelukwenschen zijner familieleden in ontvangst had genomenhield hij r eceptie voor de officieren en beambten van den generalen stafwaarbij zich ook een deputatie der militaire academie had aangesloten. Graaf Waldersee stelde den jubilaris de verschil lende bezoekers voor. Middelerwijl stroomde het gelukwenschen, geschenken enz., waar van de jubilaris slechts van tijd tot tijd en kele lezenof in oogenschouw nemen kon. Van de telegrammen verdienen vermelding die van den sultan van Turkije, van den prins van Wales en van vorst Bismarck. Te II uur 40 minuten kondigde een drie werf hoerah de komst aan des keizers, in groot generaalsuniform, aan het hoofd van een schitterend gevolg. Na den grijzen veld heer hartelijk toegesproken te hebben, over handigde de keizer hem een fraaien maar schalksstaf en ten slotte reikte hij hem de hand. Dit gedenkwaardige oogenblik is pho- tografisch vereeuwigd. L)iep bewogen ge tuigde graaf van Moltke daarop zijn dank. De grootste militaire eer, die sinds eene eeuw niemand is te beurt gevallen, werd hem nog door den keizer bewezen. Op diens be vel werden namelijk de oude vaandels en vlaggen uit het paleis van keizer Wilhelm I naar Von Moltke's tijdelijk verblijf, het ge bouw van den generalen staf, overgebracht. Concerten, recepties, optochten, enz., wis selden elkander den geheelen dag af, en slechts gedurende enkele uren onttrok de jubilaris zich aan de feestelijkheden om van de vermoeienissen uit te rusten. Te 6 uur nam hij aan een diner ten paleize des keizers te Potsdam deel. Niet alleen te Berlijn maar in het geheele Duitsche rijk, ja zelfs daar buiten, als te Weenen, Pest, Petersburg, enz. werd de 90e verjaardag van Von Moltke feestelijk herdacht. Onmiddellijk na Von Caprivi's vertrek naar Berlijn, zal Crispi naar Turijn reizen om al daar het regeerings programma voor de ver kiezingen bloot te leggen. Von Caprivi zal koning Humbert een eigenhandigen brief van keizer Wilhelm overhandigen. De vatikaansche »Voce della Verita" beschouwt de terugkomst der Jezuiten in Duitschland als zeker. De opheffing der ver- banningswet door den rijksdag en den bonds raad zal ongetwijfeld plaats hebben ook van de zijde des keizers behoeft men geen veto te vreezen. Toch spoort de „Voce" het cen trum nog tot krachtdadig optreden aan. Morgen, Donderdag 50 Octoberverkiezing voor één lid van de kamer van koophandel van 1012 ure. WAALWIJK, 29 Oct. 1890. Zooals in de laatste raadsvergadering door den voorzitter is medegedeeld, zijn het plan en de begrooting voor de schutsluis aan de haven door den ingenieur van Heurn opge maakt en aan gedeputeerde staten toegezon den. De kosten van het werk worden daarbij geraamd op f 140,000 zonder de bediening, welke gekapitaliseerd, ook nog f40,000 zou beloopen. Een totaal dus van f 180,000. Wie zal dat betalen enz. Met 1 November treedt eene eenigszins gewijzigde dienst in bij de Noordbrabantsche stoomtramwegmaatschappij. De voornaamste verandering is, dat trein IV van Waalwijk vertrekt om 10.10 in plaats van 10 uur, en trein III van station Tilburg om 10,55 in plaats van 10.45. Verder vertrekt de markttrein van Waal wijk 5 minuten later dus om 12,5 uren. De volledige gewijzigde dienstregeling vin den onze abonnés in het volgend nummer. Met genoegen vernemen wij, dat ook ;nXle Nederlandsche Fabriek van Leder- Artikelen, te Baardwijk, van wege het depar tement van oorlog opdracht is verstrekt tot levering van vetlederen laarzen volgens nieuw model. Bij de „exploitatie-maatschappij" zijn voortaan facultatief geldigde plaatskaarten zonder onderscheid (zoowel enkele reis als retour) tusschen de. stations van het zuider- net van genoemde maatschappij, liggende ten oosten van de lijn „Utrecht's Hertogen bosch—Tilburg" (met inbegrip der stations dier lijn), eener- en Rotterdam anderzijds, zoowel via Lage-Zwaluwe) naar en van Rot terdam Beurs en Delftschepoort) als via Utrecht—Gouda (naar en van Rotterdam station aan de Maas). Men deelt ons mede, dat den laatsten tijd alhier nog al eens konijnen vermist wor den. Afgaande op de sporen zou men moe ten denken, dat ze door een hond worden gekaapt. De veehandel in de Langstraat blijft leven dig en de prijzeu zijn voor 't oogenblik sta- tionnairalleen is de handel in slachtvee lusteloos. Voor vette koeien wordt naar qua- liteit 66 a 7 0 ets. per kg. besteed; vette var kens 53 k 54 ets. per kg. schoon. De aanvoer van vare en half afgemolken koeien is tegenwoordig in „de Langstraat" bijzonder groot. Reeds meer dan zes weken werden zij eiken Dinsdag per expresse stoom boot van Rotterdam aangebracht, en behalve de aankoopen in de Lek-Linge-, en Mer- wede-streken, werden er verleden week honder den van de markten te Montfoort en Woerden aangevoerd. Naar de hooge prijzen te oor- deelen, welke van f160 tot f2L0 bedragen, zou men niet geloovendat het den Lang- straatschen boer slecht ging. Doch wil hij boer blijven dan moet hij des winters vee op stal hebben; want er moet voor zijn bouw en binnenweiland mest gemaakt worden terwijl het aangekochte vee later weder als rijpe kalfkoeien voor Belgie moet dienen. In. hooi ging sedert de vorige noteering zoo goed als niets om, het aanbod overtreft de vraag en de prijzen, die tot daling neigen, wisselen tusschen f6 en f9 per 1000 1/2 kg. Puik jarig hooi kan nog f lü afdoen. Stroo voor dadelijke behoefte f 8 a 9. De hop van dit jaar is zoo goed als op geruimd. Te Nieuwkuik is de laatste verkocht voor f 60. Naar hop van vorige jaren is weinig vraag. 's Konings toestand schijnt tamelijk on veranderd te blijvende lichaamskrachten nemen niet merkbaar af. Enkele oogenblikken uitgezonderd, waarin men een spoor van terugkeer van bewustzijn meende te bespeuren, blijft de patient geheel buiten kennis. De toestand van groote opgewondenheid welke zich bij de vorige ziekte voordeed bleef tot nu achterwege. Het krachtig gestel van Z. M. in aanmer king genomenis het moeilijk een bepaa'de afneming van krachten te constateerenen zou 't zelfs zeer goed mogelijk zijn dat daarin verbetering kwam. Intusschen kan men weinig hoop voeden dat, bij eventueele toeneming van krachten ook in den geestestoestand verbetering komt. Dezelfde treurige oorzaak, die de beide kamers der staten-generaal op den 2den April van het vorige jaar deed bijeenkomen, had ook gisteren de vereenigde vergadering noodzakelijk gemaakt. Evenals toen, werd ook gisteren door den minister Mackay, naast wieu al de overige ministers gezeten waren, aan de staten-generaal, ten aanhoore van de overvolle tribunes, verslag gedaan van den toestand des konings. De mededeeling des ministers werd door den voorzitter der eerste kamerden heer Van Naamen van Eemnes, wiens grondwettige taak het was de vergadering te presideeren. beantwoord met enkele woordenwaarin hij naast het diepe leedwezen der volksvertegen woordiging over de gehoorde verklaring, de overtuiging uitsprak, dat het geheele volk in de zware en smartelijke beproeving van het vorstenhuis deelde. Hij stelde voor, het ver slag van den raad der ministers te doen drukken en ronddeelen aan de leden en de vergadering te verdagen tot heden te 2 uren. Heden te 2 uren zal nu het door art. 40 der grondwet voorgeschreven besluit door de staten-generaal worden genomen. Thans heeft ook de heer Adolf A. J. van Dooren bedankt als lid der kamer van koophandel en fabrieken te Tilburg, zoodat bij de aftreding van zes leden vier nieuwe verkiezingen moeten plaats hebben. Te Breda, bestaan thans niet minder dan vijf vacaturen. Na het overlijden van den heer F. H. M. Smits en het bedanken door den heer IT. Merkelbacb, hebben thans de heeren B. Ingen-Housz, G. G. J. Verdussen en K. G. Oukoop verzocht, bij de aanstaande verkiezing niet meer in aanmerking te komen. Neen, dan bestaat er bij ons te Waalwijk meer ambitie voor een zetel in de kamer van koophandel De Brabantsche motie De heer Jac. W. Van den Biesen, uit Breda, verklaart in „De Tijd," dat de Bra bantsche motie den val van het ministerie beoogt en daarmede dien van de aanhangige legerwet. De Leidsche slagers adverteeren, dat zij de vleeschprijzen met 10 a 20 cents per kilo hebben afgeslagen. Zouden de koeien elders zooveel duurder zijn dan te Leiden? De „Indépendance Beige" meent te weten, dat verscheidene der voornaamste Europeesche regeeringen thans officieus vriend schappelijke pogingen bij de Nederlandsche regeering aanwenden, om haar te bewegen zich met het voorstel tot heffing van inko mende rechten in den Congostaat te veree nigen. Men meldt uit Verviers De politie heeft de burgerij gewaarschuwd tegen een honderdtal Amerikanen, welke in Belgie zijn aangekomen. Zij zijn zorgvuldig gekleed en rijkelijk voorzien van valsch bankpapier en goudgeld. Zij koopen meest kleinigheden, onder anderen sigaren en geven dan die valsche stukken ter wisseling. Men zij dus op zijn hoede bij een even tueel bezoek aan ons landDgbl. Kaatsheuvel, 28 Oct. Heden werd een persoon alhier, terwijl hij zaken regelde in eene herberg, plotseling door een hevigen aan val van beroerte overvallen, waarvan hij tot op dit oogenblik nog niet bekomen is. Aan gezien vervoer naar zijn huis door den in middels ontboden geneesheer ontraden werd, wordt hij in de bedoelde herberg door de bewoners liefderijk verzorgd. Raawsdouk. Maandag nacht ontstond alhier een felle brand, waardoor de looierij van den heer Jansen spoedig in asch gelegd werd. Terwijl het woonhuis door het flink optre den der gemeentelijke brandweer gespaard bleef, ging toch eene aanzienlijke partij schors, alsook een menigte huiden verloren. Het verbrande was gedeeltelijk verzekerd. Itczooicn, 28 Oct. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor den gemeenteraad hadden 96 van de 111 kiesgerechtigden hunne stem uitgebracht. Gekozen is de heer J. Broeders met 56 stemmen. Verder waren uitgebracht op de heeren G. Rubbens, 16 stemmen. J. Benjaminse, 10 H. Hurkmans, 4 Alphons van Delft, 3 en op verschillenden l stem. Tot lid van het bestuur van den Bin- nenpolder van Bezooien is gekozen de heer C. Musters alhier. WAALWIJK. Vanaf 18 tot 24, October. GEBOREN Florentina Hendrika, D. van Gerar- dus van Disseldorp en Geertruida van der Bijl. Maria Johanna, D v. Daniël de Jonge en Johanna van de Looij. GETROUWD: Louis Josephus Franciscus Ver- wiel, 25 j. en Adriana Johanna Maria van Loon, 24 j. Wijnandus Verhoeven, 23 j. en Johanna Cornelia Fabrie 23 j. OVERLEDEN: Francina Maria Johanna van Ree 10 w. Carolus Petrus Josephus Verdonk 2 m. Johanna van Loon, echtg. v. Corne lls van Kuik. ROTTERDAM, 27 Oct. Tarwe Vlaamsclie, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste flO.—- k f 10.50 Mindere en geringe f 9.75 a 9, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 6.k 6.25; dito mindere f 5.75 k 4.75. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f4.— a 5,20; mindere f 0,— a 0,— beste Zomer f4,a 4.75 mindere f0,k 0. Haver. De beste f2.40 k 3.80. Mindere f0.a 0. Blauwe erwten. De beste f8.50 a 9.75. Mindere f0.0. Paardenboonen. De beste f5.75 6.25. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f9,50 a 12, Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f9.50 11. Kookerwten de beste partijtjes van 10.k 0.mindere van f0.a 0. Schokkers van f0,k 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f0.—af 0.— Zomerzaad f0,totfO.— Xanariezaad f7;75tot f8. Mindere f 7.50 a 6.50. GORINCHEM, 27 Oct. Men besteedde voor: ristarwe f9,25 a 9.50 roode dito f8,60kfS75, witte dito f9,25 19.50 hl. rogge f 6,k 6,15 buitenl. dito f 5,60 a 5,70 gerst f4,75 a 4,90, haver 1' 3,25 k 3,75 beste kook erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. EN Die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijk en dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. maakt bekend, dat zijn ingezet I. Ten verzoeke van den lieer Schouten, te Raamsdonk, Onder Raamsdonk. ff 11 i/ II II KOOP 14. (Berkenhoeve) op f 2900.— 15. (Korput) op f 1025.— Onder Giessen. KOOP 16. op f 2500.— Onder Meeuwen. KOOP 17. op f 2400.— 18. op f 1200.— des avonds 6 uur j en voor wat de perceelen onder Dussen, Giessen en Meeuwen betreft, ter herberge van de kinderen DE WIT, te Dussen, op des middags 12 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris worden verhoogd. de navolgende aan PETER, JOHANNA en JOHANNES DEKKERS, landbouwers te B a a r d w ij k, behoorende vaste goederen, bij VEILING, ter herberge van JAN DE KORT, te Baardwijk, telkens des avonds 7 ure, Onder BAARDWIJK: KOOP 1. EEN sectie E. nos 440 en 441, groot 59 aren 20 centiaren, strekkende van de straat tot de Loint. KOOP 2. Een perceel WEILAND, sectie D no 294, groot 75 aren 50 centiaren, strek kende van de Loint tot de spoorlijn. KOOP 3. Massa van koopen 1 en 2. KOOP 4. Een perceel BOUWLAND, sectie D no 293, groot 65 aren 70 centiaren, strekkende van de spoorlijn tot de le Zeine. KOOP 5. Een perceel BOUWLAND, sectie C nos 270 en 271, groot 1 hectare 16 aren 40 centiaren, strekkende vanaf de le Zeine zuidwaarts in. KOOP 6. Een perceel BOUWLAND, sectie C no 182, groot 73 aren 80 centiaren, strekkende van de le Zeine zuidwaarts in.

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 3