SPOORWEGOVERHOEKEN, Notaris RANT, w&mT mmmmmw t Notaris RANT, 6. A. MIDDELKOOP. Veilen en Verkoopen.* séÊié huis, f wis wsuuum, fijne en ordinaire LIKEUREN, Echt Antwerpsch BOONEKAMP, Advertentiën. VA S^GOED ERF en BOUWLAND, 5. Flik I0'0I LA ND, Ondergeteekende Mamgpm Elixir de Spa De Ontvanger Maakt Bekend Drongele n. De Notaris CHARTREUSE, IllSliWAMEl, COGNAC, Rhum, Port Port, MADERA enz. enz Verbunt van Overbeek. Art. 16. Jaarwedden der leeraren van de teekenschool f450. De heer Baijens meent, dat hier eene kleine vergissing bestaat,omdat voor den zomercursus niets is uitgetrokken. De heer Timmermans van Turenhout merkt op, dat de zomercursus eene geheel particuliere onderneming was van de leeraren. Voor de toekomst hangt die zomercursus nog geheel in de lucht. De heer Baijens vreest dat men zal be ginnen met f50 subsidie en langzamerhand hooger zal gaan; daarom wenschte hij maar in ééns af een vasten post op de begrooting te zien. De heer Timmermans herhaalde het reeds boven gezegde en zag niet in, dat de raad met den zomercursus eenige rekening had te houden. Namens de commissie voor de begrooting en namens de teekenschoolcommissie stelde de heer Timmermans voor, een post van f 125 uit te trekken voor het houden van een teeken wedstrijd; 't is zes jaar geleden dat zoo iets heeft plaats gehad en vroeger gebeurde het meermalen. De voorzitter verklaarde dat het dagelijksch bestuur (behalve de heer Timmermans Wz.) er tegen was, om twee redenen: lo. omdat er toch zooveel te doen is en 2o. omdat de som te hoog voorkomt, daar de commissie geen inlichtingen heeft gegeven wat zij van plan is voor die som te doen. De heer Timmermans zal nadere détails geven, die de commissie in haar verzoekschrift niet noodig achtte. De prijzen zouden volgens de gemaakte raming 72 a 75 gulden kosten; er zouden er 17 a 18 zijn tegen ongeveer f 4 per stuk. Dan komt de keuring, die on vermijdelijke kosten medebrengt en nog eenige kleine uitgaven, zoodat de commissie meent er zonder de gevraagde som niet te kunnen komen. De Hoffmans erkent in de vergadering van het dagelijksch bestuur gesproken te hebben in den geest als door den voorzitter is gezegd. Latere besprekingen hebben zijn gevoelen echter gewijzigd, vooral nadat hij in de Echo de afdeelingen gezien heeft, waarin de leer lingen gesplitst zijn; rekent men de noodige prijzen en de keuringskosten, dan acht hij de gevraagde som thans niet meer te hoog. De voorzitter verklaart met den heer Hoff mans te kunnen meegaan na de verstrekte inlichtingen; hadden B. en W. van 't begin af een meer uitgebreid rapport gehad, dan was wellicht hunne meening anders geweest. Hij stelt dus voor het voorstel te steunen. De heer van der Heijden wijst er op, aan gezien er op gebaseerd wordt dat er in geen 6 jaar op de teekenschool prijzen zijn uitge deeld, dat dit op de openbare school in geen 3x6 jaar heeft plaats gehad. Men vraagt nu f125 voor zoo weinig jongelui; voor die som zou men heel wat meer leerlingen kunnen beloonen. Dan rekent de commissie f 25 voor onvoorziene uitgaven. De heer Timmermans merkt op, dat de gevraagde som veel lager is gesteld dan vroe ger, toen ze ver is overschreden. Toen is er bij feestgevierd, nu echter geldt het alleen een belooning. En niemand toch zal ont kennen dat deze een prikkel is om den ijver der leerlingen aan te moedigen. De heer van der Heijden meent dat de teekenschool genoeg in de hand gewerkt wordt; met het oog op al het noodige zou hij de subsidie schrappen en in alle geval de open bare school laten voorgaan. Het voorstel tot verleening der subsidie van f125.werd hierna aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Van Schijndel en Van der Heijden. Bij afd. IIart. 3jaarwedde van den geneesheer met de armenpraktijk belast, her innert de heer Hoffmans, dat het contract met Dr. van Gils op het ein le van het volgend jaar afloopt, 't Moet voor 1 Januari 1891 worden opgezegd. De leden hebben nu nog tijd om te overwegen, of zij het contract wil len doen voortduren of een oproeping doen voor een tweeden dokter. Dit kan dan in volgende vergadering behandeld worden. Hoofdstuk VII, art. 2. Toelage aan de kamer van koophandel f100. Dekamer verzoekt den raad voortaan de kosten van drukwerken voor rekening der gemeente te nemen, om dat de toelage, als het salaris van den se cretaris er af is, niet meer toereikend is om die te betalen. De heer van der Heijden dit nader toe lichtende zegt, dat als de secretaris zijn salaris heeft en het verslag gedrukt is er al te kort komt. In 't belang der algemeene zaak zijn er reizen gedaan, die de leden uit hun eigen zak hebben moeten betalen. Dit gaat echter altijd niet, en zoodoende zouden soms hoogst- noodige reizen achterwege blijven. De voorzitter acht het beter de toelage te verhoogen dan de drukwerken te laten voor rekening der gemeente. De kamer blijft dan veel vrijer en onaf hankelijker. De heer Baijens meent dat, als er reizen moeten gedaan worden, er liefhebbers genoeg zijn; in alle geval is 't lidmaatschap een eerepost; de raadsleden worden ook Diet betaald. De voorzitter antwoordt, dat dit wel de gelijk 't geval is en dat daarenboven de raadsleden, als zij voor de gemeente op reis gaan behoorlijk hunne kosten vergoed krij gen. 't Is niet meer dan billijk dat dit ook geschiede met de leden der kamer van koop handel. De heer Baijens kan met die zienswijze medegaan en is dus voor verhooging. De heer Hoffmans geeft in overweging de zaak te stellen in handen van B. en W., die dan van de kamer eene gedetailleerde opgaaf kunnen vragen van de kosten, die zij te ma ken heeft. Contorm besloten. Bij artikel 29 van hetzelfde hoofdstuk ver klaarde de heer Timmermans, dat de com missie geen bezwaar heeft tegen het daar voor uitgetrokken cijfer; zij wenschte echter in overweging te geven of die kosten niet zouden kunnen gespaard worden en het op halen van het vuil uit te besteden zoodat de aannemer ook de mest voor zich behield. De heer Gragtmans gelooft, dat hiertegen groot bezwaar zou bestaan, omdat lui, die het ophalen van het straatvuil zouden ain nemen, in derr regel geen terrein zullen heb ben om het te bergen; hieraan zou wellicht kunnen te gemoet gekomen worden, als de gemeente een terrein gaf. De voorzitter achtte dit om overwegende redenen gevaarlijk. De heer van der Heijden acht die flOO goed besteedde gemeente ziet er nu goed uit, vooral in de dammen. De heer van Tilburg kan over dit laatste niet hard roepen. 'tVuil blijft er Zondags liggen en wordt eerst later weggehaald. De voorzitter merkt op, dat de gemeente voor den reinigingsdienst maar een kar en twee personen heeft; die kunnen eerst Vrijdags na afloop der markt het marktplein beginnen te vegen en de bakken op te halen. Het bestuur beschikt over te geringe middelen. Wil men den reiniginsdienst beter hebben dan stemt men stilzwijgend toe in een hooger cijter. Ik zou zeer graag zien, dat alles heel goed in orde was, maar dan moet men niet vragen wat het kost. De heer Van Schijndel vindt dat de post dient verhoogd te wordenals hij te laag blijkthet vuil moet toch op tijd weggehaald worden. De heer Baijens zou het veel practischer vinden de lui te verplichten het vuil in bak ken aan de straat te brengenwaarop de voorzitter opmerkte dat niet iedereen de daartoe noodige bakken kan aanschaffen; de heer Van Tilburg voegde er nog bij, dat de bewoners der dammen wel verplicht waren huur te betalen en dat toch niet allen het deden. De voorzitter wil wel trachten in den geest der commissie te handelen lukt dit echter niet en wil men toch betere reiniging, dan verwacht hij dat de raad geen bezwaar zal maken als soms de uitgetrokken post wordt overschreden. Over den memoriepost voor de in 1891 te houden tentoonstelling verklaart de heer Tim mermans, uit naam der commissie, niets te kunnen zeggen,omdat zij niet weet of ze hier zal gehouden worden. Uit de memorie van toelichting, door den secretaris voorgelezen, blijkt, dat in 1891 hier zal gehouden worden de algemeene vergade ring van de Nederlandsche maatschappij van landbouw. Elders wordt bij die gelegenheid gewoonlijk een tentoonstelling gehouden't plan bestaat om dit ook hier te doen. De gemeente zal daarvoor dienen bij te dragen als de bijdragen van particulieren niet vol doende blijken. De heer Verbunt heeft dienaangaande in formaties ingewonnen en vernomen, dat zoo'n tentoonstelling geheel een lokale onderneming is. Gewoonlijk stelt zich de burgemeester aan 't hoofd eD wordt er eene commissie be noemd. Spreker zou het dag. best. dringend verzoeken er werk van te maken, vooral ook met het oog op de noodige terreinen. Hierna wordt de begrooting goedgekeurd. Het in de vorige vergadering aangehouden ontwerp besluit tot heffing van schoolgeld op de openbare school en de verordening op de invordering worden onveranderd vastgesteld. IV. Verslag der commissie in zake de adressen Staffer en Van Lieshout. De heer Van der Heijden zegt, dat de commissie geen uitgebreid rapport zal uit - brengen. Zij oordeelt dat het geven van vakonderwijs in het schoenmaken ontegen zeggelijk veel nut kan stichten en stelt voor het in dezer voege in te richten De gemeente stelt beschikbaar een lokaal, vuur en licht en kleine benoodigdheden en geeft den leeraar een salaris van f 100; deze moet tweemaal 2 uren 's weeks les geven. De leerlingen betalen f 1 schoolgeld per 3 maan den; eene commissie van toezicht moet door den raad benoemd worden. Er worden geen leerlingen toegelaten beneden de 15 jaar en die van buiten de gemeente betalen dubbel schoolgeld. Op de vraag van den voorzitter of het te geven onderwijs zou zijn theoretisch ot prak tisch, werd geantwoord dat het theoretisch zal zijn in zooverre dat het later in de praktijk goede resultaten kan geven. Uit de verder gehoudene besprekingen bleek men de meening toegedaan, als zou de open bare school een geschikt lokaal zijn voor het geven van bedoeld onderwijs. Ten slotte werd bepaald dat B. en W. eene oproeping zullen doen voor een leeraar op het bepaalde salaris de raad kan uit de sollicitanten dan eene keuze doen en de zaak verder regelen. Benoemingen. Op voorstel van den voorzitter aangehouden tot de volgende vergadering. VI. Ingekomen stukken: a. Kennisgeving, dat benoemd zijn tot leden van het collegie van zetters de heeren J. Timmermans Wz. en J. Timmermans Bz. b. Schrijven van ged. staten betreffende het salaris der gemeente ontvangers. (Komt reeds voor in ons nummer van verleden Zondag.) c. Besluit van ged. staten, houdende goed keuring van het raadsbesluit tot verlenging van het contract met den veekring. d. Adres van inwoners der Stationsstraat, reeds hooger vermeld. De voorzitter deelt mede dat B. en W. het adres gesteld hebben in handen van Van Dijck, om te zien in hoeverre 't mogelijk is aan het verzoek te voldoen, 't Zal plus mi nus f 900 kosten. De architect had nogal bezwaar tegen het maken van het voetpad omdat de weg tonrond ligt en hooger dan het trottoir, zoodat het beoogde doel toch niet zou bereikt worden. Iets anders zou 't zijn als langs het voetpad eene goot werd gelegd, maar dan zou 't natuurlijk veel meer kosten. Na eenige besprekingwaarbij de heer Baijens de meening uitte, dat de breedte van 1 meter niet veel was, en de heer Mom bers den raad gaf het voetpad zoover mo gelijk van den weg te leggen, omdat het an ders in den grond zou worden gereden, werd op voorstel van den heer Timmermans be sloten de zaak aan te houden tot de vol gende vergadering, als wanneer B. en W. verschillende plannen zullen overleggen. e. Adres van den marktmeester van Pop- pel, op verschillende gronden verzoekende ook in 1891 het marktgeld te mogen innen tegen betaling van f1300, eene som veel hooger dan vroeger ooit betaald is geworden; adressant meent ook al het mogelijke gedaan te hebben in 't belang der markt en van 't publiek, terwijl nooit eenige reclame tegen hem is ingekomen, en hij zich steeds behoor lijk gekweten heeft van zijne geldelijke ver plichtingen. De heer Van Schijndel is voor openbare uitbesteding hij heeft gehoofd dat er zouden zijn, die wel meer willen geven. De heer Verbunt is dezelfde zienswijze toegedaan. Nadat er nog op gewezen was dat de marktmeester toch steeds goede borgen moet hebben en de gemeente dus uit dien hoofde geen schade kan lijden, werd op voorstel van den heer Timmermans besloten het adres te stellen in handen van B. en W. omdat de behandeling niet genoegzaam was voorbe reid. Conform besloten. Alsnu werden de deuren gesloten. Later werd met geopende deuren nog be sloten den post van f 6000 voor het houwen eener onderwijzerswoning en de daarmede overeenkomende post eener geldleening in afwachting van een nader plan te veranderen in memorieposten. De twee laatste punten der agenda werden verder met gesloten deuren behandeld. Vervolg in het tweede blad. Voorspoedig bevallen van eene flinke welgeschapen DOCHTER MARIE RUBBENS-Moors. Besoijen, 18 Nov. 1890. TE WAALWIJK, maakt bekend dat aanbiedingen voor den aankoop der nog aan den staat behoorende langs de lijn Zwaluwe'sBosch, te zijnen kantore worden ingewacht. te WAALWIJK, dat zijn ingezet van de vaste goederen, te Baardwijk, behoorende aan de Kinderen J. Th. DEKKERS, aldaar Koop 1, op f2140. h 2, - 1450. 3, massa van koopen 1 en 2 op - 3600. 4, op - 910. 5, - 1400. 6, - 720. TOESLAG ter herberge van Adrianus Mulders, te Baardwijk, op Maandag 24 November 1890, des avonds 7 uur. Tot verhooging bestaat dagelijks gelegen heid ten kantore van genoemden notaris. te Waalwijk, dat zijn INGEZET vast goed onder KAATSHEUVEL, a. Als behoorende aan de erven YAN DEN BROEK Koop I op f700. n 2 op f125. 3 op f 80.' n 4 zijnde de massa van koopen 2 en 3 op f220.— 5 op f 150. u 6 op f140. ii 7 zijnde de massa van koopen 5 en 6 op f 320. b. Als behoorende aan Gerrit LENS VELD. Koop 8 op f750. n 9 op f150. DE TOESLAG zal plaats hebben op Maandag 1 December 1890, ter herberge van JOHAN v. LEEUWEN, 's avonds 7 uur. Dagelijks kan gehoogd worden, onder gevestigd te CAPELLEzal op Dinsdagen 2 en 16 December a.s., 's avonds 7 uur, BIJ INZET, ter herberge van de Wed. OCKERSte Capelle, en BIJ TOESLAG, ter herberge van C. VRANCKENte Vrijhoeven-Kapel, in het Openbaar Onder Drongelen, in Sectie A. in de kom van het dorp, nos. 307-313, groot 1.03.67 H. A. Huurprijs f164 per jaar. Aanvaarding 1 Mei en stoppelbloot 1891 en gedeeltelijk dadelijk. in den 2en bovenpolder no. 168, groot 2.19.60 H. A. 3. Dito WEILAND ten oosten naast koop 2, no. 169, groot 1.68.60 H. A. 4. GRIENDLAND vóór koopen 2 en 3 no. 170, groot 17 aren, 90 centiaren. Combinatiën van koopen 2 3 en 4, bij den toeslag. genaamd „Maaskamp" no. 745 groot 1.15.90 H. A. Aanvaarding van koopen 25 dadelijk. Bij biljetten breeder omschreven. Inlichtingen ten kantore van bovengenoemden N otaris. blijft zich steeds bij zijn geachte begunsti gers aanbevelen voor de levering van ALLE SOORTEN SPIRITUALIËN, 7i Va 1U flacons. Wederverkoopers en kasteleins ge nieten ELINK RABAT. DER

Echo van het Zuiden | 1890 | | pagina 2