Notaris RANT, CTlmTc». J. LEVY, firma Gek LEYV. Advertentiën. publiek FINAAL verkoopeni ROTTERDAM. Glas, Poicelein en Aardewerk, SAMUEL LEVY, Laatste Berichten. Handelsberichten. Maria R ij k e n Grossiers in Achterburgwal 61. 1 op Donderdag 12 Febr. 1891, 2 op Dinsdag 17 Februari 1891, Heerengracht, b/d Brouwersgracht alhier, in geenerlei verband staat met die GIJ DIE HOEST, Eene sinds twintig jaren met succes werkende HANDELS ONDERNEMING vraagt ijverige A GEISTENVakkennis onnoodigdoch bewijzen van eerlijkheid hoofdvereischte. Bij eenige ambitie wordt er gemakkelijk 6 af 7 per week mede verdiend. Adres No. 66, bureau dezer Courant. was, en die flink hun plicht deden, is het gelukt den trein, tot staan te brengen. Echter konden zij niet voorkomen, dat de locomo tief voor een groot gedeelte in het zand ge raakte. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats Door treinen uit Zwolle en Amersioort wordt 5 in het vervoer van passagiers en goederen voorzien. De politie te 's Hage heeft Zaterdag avond van eenige balbezoekers de degens en de ponjaards, behoorende bij hun costuum, in beslag genomen op grond van de wet op hec dragen van wapenen. Van den kantonrechter zal het nu afhan gen of deze wapenen waaronder zeer kost bare verbeurd worden verklaard. De rijkspolitie heeft de hand gelegd op de achttienjarige Albertje V., die ten huize van den heer S. Fockens, onder Oude-Pekela moet ontvreemd hebben Zes rijksdaalders, een gouden dames-horloge met etui, een zwart zijden horlogekoord met juweelen schuifje, eene gouden broche, een snoer bloedkoralen met gouden tonnetje, een paar zilveren dames-oorknoopjes, een zilveren dames-horlogeketting, een zilveren armband, een paar zilveren dames-oorknopjes, een paar gouden dito, een gouden medaillon. Uit Vlissingen wordt van 8 Februari gemeld Heden is het laatste, wegens het ijs alhier binnengevallen schip, voor Antwerpen bestemd de brik New-Ed, uit het dok vertrokken, waar mede alles weer tot den vroegeren toestand van rust is teruggekeerd. De drukte is groot geweest, doch heeft in het algemeen weinig opgeleverd, daar van de groote vloot stoom- en zeilschepen nagenoeg niets hier is gelost. Het is thans de tijd om de oorzaken op te sporen en middelen te beramen, eer zich we der dezelfde toestand voordoet. Reeds sedert verscheidene dagen is binnen, noch buiten de havens iets meer van ijs te ontdekken. Vele onzer landgenooten, die verwijderd van onze stranden en kusten leven, zullen zich, bij het lezen der ijsberichten, gedurende dezen harden en barren winter, misschien een slechts oppervlakkig denkbeeld hebben kunnen vormen van de moedige en onver schrokken pogingen door onze postschippers aan den dag gelegd om de gemeenschap der eilanders met den vasten wal, die aanhou dend door ijs was verbroken, zooveel moge lijk te onderhoudenen toch, die kloeke, onverschrokken mannen verdienen in ruime mate onze bewondering. Men stelle zich bijv. eens voor, dat traject tusschen het Nieuwe diep en het daartegenover liggende eiland Texel, het „Marsdiep" genaamd daar levert het ijs bij strenge winters, een indrukwekkend schouwspeleb en vloed veroorzaken daar een woedenden kamp tusschen op- en over- elkander kruiende ijsblokken, zoodat men soms meent een verwijderd kanongebulder te hoo- ren. Welnu te midden van die Titans waagt de postschipper met zijn zwaren brievenzak in een rank vletje of ijsschuitje den gevaar vollen overtocht, dikwijls te midden van een sneeuwjacht of dikken mist en verstij venden noorden of oostenwind. Hij roeit met zijne beide helpers, zoolang open slofters het toe laten maar daar stormt een vervaarlijk groote ijsschol op zijn ranke hulk in, en dreigt hem en de zijnen te verpletteren maar fluks sprin gen zij op dien ijsschol, trekken het vletje er op en er overheen, totdat zij weer een open wak krijgen; en zoo gaat die vreeselijke kamp dikwijls vijf zes uren lang voort, tot dat zij, soms aan het andere gedeelte van het eiland ot omgekeerd, ver van het Nieu- wediepdoodelijk vermoeid en verkleumd, met hun brievenlast den tocht naar het post kantoor kunnen vervolgen. Bij deze schets komt onwillekeurig het beeld in herinnering van den onverschrokken postschipper T. Mets, die in dergelijke om standigheden steeds moedig het gevaar on der de oogen zag, ook al achtte men den overtocht een roekeloos waagstuk, 't Was al tijd zijn refrein „waar je voor scheep komt daar moet je voor varen." Om zijn nauwge zette plichtsbetrachting en zijn dikwijls be toonden moed in het redden van schipbreu kelingen, werd hij door Z. M. Willem III tot broeder van den Néderl. Leeuw benoemd. Men kan zich nu een denkbeeld vormen van de hoogst gevaarlijke taak, die 's win ters op de schouders van den postschipper rust. Uit Den Haag schrijft men o. a. aan de Zw. Ct. Van een zomerverblijf der koningin blijkt nog niets. Wel beweren sommigen, dat het huis ten Bosch, dat steeds keurig onderhou den wordt, als zoodanig dienen zal, maar alles spreekt daar nog van koningin Sophie, en het zou menschelijke eigenaardigheden in acht genomen niet vreemd wezen, dat dit juist geen aantrekkingskracht oefende op haar, die de plaats der overledene innam. Het niet groote maar bevallige Oranje- Nassauoord bij Wageningen, is een plekje waar koningin Emma vroeger gaarlie ver toefde, en dat dus groote kans heeft nogmaals te worden uitverkoren. Bovendien kan men zeker wezen, dat zoodra de etiquette het toelaat, een bezoek aan verschillende steden des lands zal worden gebracht. En dan zullen de noordelijke provinciën met haar welvarende en sierlijke hoofdsteden allicht het eerst aan de beurt zijn. Zeker is het dat de koningin vroeger reeds haar verlangen heeft uitgedrukt menig merkwaardig plekje van het land te leeren kennen, maar dat zij dien wensch heeft laten rusten, zoolang haar plicht haar riep bij den koning met zijne wankelende ge zondheid. Toen zekere B., te Utrecht woonachtig Zondagavond thuis kwam, bemerkte hij al spoedig, dat zijn vrouw, met wie hij reeds 4 maanden gehuwd was, zich tijdens zijne afwezigheid uit de voeten had gemaakt en hun kind had medegenomen. YVellicht niet zonder reden vermoedende, dat zij wel weder naar hare ouders zoude zijn geloopen, begaf hij zich derwaarts en eischte op zeer hoogen toon vrouw eu kind op, hetgeen zijn schoon vader, R. genaamd, hem echter zoo kwalijk nam, dat hij hem vrij onzacht de deur uit wierp. Hierdoor nog meer opgewonden, wilde B. weinige oogenblikken later nogmaals eene poging wagen om vrouwlief mee te krijgen, doch nog voor hij de woning zijner schoon ouders weder had bereikt, sprong zijn schoon vader, die hem blijkbaar had opgewacht, op eens op hem toe en gaf hem met een ledige flesch zulk een slag in het aangezicht, dat hij hevig bloedende ineen zakte en de hulp van een geneeskundige moest worden inge roepen. Hoewel men aanvankelijk nog eenige hoop koesterde, dat de man het rechteroog, dat ernstig beleedigd werd, nog zoude kunnen behouden, moet bij nader onderzoek echter gebleken zijn, dat hij het gebruik van dat lichaamsdeel voor altijd zal moeten missen. Volgens telegram uit Gorinchem van Dinsdag middag 12 uur is de ijsploeg van de reederij De Blauwe Ster er in geslaagd den ijsdam van Giesendam door te breken en is hij nu bezig te beproeven het ijs b:j Brakel op te ruimen. Bij Dordrecht drijft dientengevolge veel ijs. Twee Bossche booten zijn van Rotterdam naar 's Hertogenbosch vertrokken. Volgens een ander bericht heeft het ijs van boven afkomende, den stoot gegeven aan het opruimen der ijsopstopping op de Waal bij Brakel en verder naar beneden. Uit Zalt-BommelDe Waal is geheel open. De veerstoomboot doet weder dienst en de gewone passagiersbooten worden weder verwacht. Het water is hier 1.76 meter ge vallen, wel een bewijs dat eene groote ijsver stopping niet ver van hier aanwezig is ge weest. -- Het carneval te Breda werd gedurende drie dagen met groote opgewektheid gevierd. Reeds Zaterdagavond werden de gemaskerde bals geopend, welke vervolgens in tal van lokalen werden voortgezet. Het brandpunt daarvan was Concordia, waar in de veree- nigde zalen gemiddeld tusschen de 2000 en 3000 gemaskerden en ongemaskerden bijeen waren. Maandag, de dag van den grooten optocht, brachten de treinen en trams dui zenden vreemdelingen naar Breda, zoodat zich dan ook op de hoofdpunten opeenge hoopte menschenmassa's bewogen. De optocht, die den intocht van den reclame-koning Bar- num voorstelde en uit 45 afdeelingen bestond bood een vreemd en grootsch schouwspel aan; vooral Buffalo Bill met zijne legio rood huiden, allen te paard, zoomede Barnum met zijn groot gevolg menagerieën en koning Ka- lakoua met zijne lijfwacht, trokken, evenals de verschillende praalwagens, bijzonder de aandacht. Ook Stanley met zijn gevolg, oli fanten met hunne kornaks en slavenkarava- nen behoorden mede tot Barnums gevolg, terwijl iedere afdeeling door een gekostumeerd muziekkorps werd voorafgegaan. Alles liep in de beste orde at. Uit de rivier de Maas te Maastricht is opgehaald het lijk van een onbekend mans persoon. Volgens een op hem gevonden brief heet hij Johannes Gerardus de Breet, is ge boren te Arnhem den 22en December 1862, beeldhouwer van beroep. Door de rijksveldwacht te Maastricht is gearresteerd zekere Basch (Duitscher), die van de carnavalsdrukte aan het spoorwegstation gebruik maakte om portemonnaies te rollen. Hij is ter beschikking der justitie gesteld. Tilburg9 Feb. Jl. Zaterdag herdacht Joseph Woedstadt, werkman bij den heer YV. Vereijssen, mr. schoenmaker alhier, den dag, waarop hij voor 121/3 jaar bij deze firma in dienst trad. De heer Verreijssèn liet dien dag niet ongemerkt voorbij gaan. Hij had des avonds een feestje georganiseerd, waarbij al de andere knechts tegenwoordig waren, en stelde toen aan YVonder een gevoelvolle toespraak, een fraai horloge ter hand voor zijn trouwe plichtsbetrachting, met den wensch dat de andere knechts zijn voorbeeld moch ten volgen. W. was door deze verassing zeer aangedaan en bedankte zijn patroon voor zijn prachtig geschenk. Dat ook hier de verstandhouding tusschen patroon en werkman goed is, lijdt geen twijfel. Nog kan medegedeeld worden, dat bij genoemden heer Vereijssen eene vereeniging van schoenmakersbazen is opgericht, die hoofdzakelijk ten doel heeft om de belangen van de schoenmakerij te bevorderen. De voornaamste schoenmakersbazen, reeds 13 in getal, zijn tot die vereeniging toegetreden. Al deze heeren hadden gezamenlijk eenigen tijd onder leiding van den heer Staller uit Waalwijk een cursus gevolgd en achtten het daarom in hun eigen belang eene zoodanige vereeniging daar te stellen, om zoodoende elkander meer en meer in het te kunnen bekwamen. ^Baardwijk, 10 Febr. Voor een talrijk pu bliek waaronder wij vele belangstellenden uit naburige gemeenten opmerkten, gaf onze liedertafel Zondagavond een concert, dat als gewoonliik zeer goed van stapel liep. Wanneer wij in bijzonderheden wilden treden, zouden wij van elk nummer iets goeds dienen te zeggen en zouden wij te veel plaatsruimte noodig hebben. Wij vestigen slechts de aan dacht op de le uitvoering van „Ossian" en „Hymne an die Musik" een paar keurige doch moeilijke nummers, en toch werden ze, vooral Ossian, best gezongen. „Sempre piu t'amo" was een juweeltje even als de com positie van den heer L. v. C. door hem zeiven gezongen „Als 't Lente wordt Een paar comique quartetten slaagden best en de hr. J. B. handhaafde in een paar aller aardigste voordrachten zijn ouden roem. Het daverend applaus na de uitvoering der stuk ken sprak genoegzaam en bij 'tscheiden was aller wensch weer spoedig eene uitvoering van deze Liedertafel te mogen bijwonen. De hr. P. van Boxte1, uit Kaatsheuvel, eerelid der Liedertafel, accompagneerde met zijn mees terlijk spel de stukken. Als blijk van belang stelling heeft hij der liedertatel een muziek stuk aangeboden. ROME, 10 Februari. Di Rudini heeft aan de vertegenwoordigers van Italië in het bui tenland een rondschrijven gezonden, waarin hij verklaart, dat de nieuwe regeering dezelfde politiek van vrede en behoud zal volgen, welke het land tijdens de jongste verkiezingen heeft goedgekeurd, alsmede dat deze politiek, naar hare meening, de waarborg oplevert voor de zekerheid van Italië en de rust van Europa. Het ministerie zal er zich op toe leggen, de banden van vriendschap tusschen Italië en alle mogendheden nauwer toe te halen. LONDEN, 10 Februari. Uit New-York wordt gemeld, dat de Bondsregeering den raad zal opvolgen, haar door generaal Melis gegeven, om de Indianen te neutraliseeren, door hen in te lijven bij het leger der Unie. Zij zullen daartoe in detachementen bij de infanterie en de ruiterij in YVest-Amerika worden ingedeeld. Te Toronto loopen opzienbarende geruch ten over inhechtenisneming van verschillende leden der liberale partij, onder beschuldiging van hoogverraad. ROTTERDAM, 10 Febr. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard25, vetterunde- ren 440 vette graskalv. 151, nuchtere kalveren 36, schapen of lammeren 5, varkens 0, biggen 58 bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 73 a ct. 2e kw. 72 a ct. 3e kw. 66 a ct. Kalveren: le kw. 110 act., 2de kw. 9772a '100 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 75 cent per half kilo. ROTTERDAM9 Februari. Vlas. In de afgeloopen week was de handel op het land zeer geanimeerd, vooral in de betere soorten. Heden warer. ca. 33.000 steen aange voerd, hoofdzakelijk van zeer inferieure qualiteit, de vraag was minder levendig, zoodat slecht een klein gedeelte langzaam koopers vond tot nage noeg onveranderde prijzen. Lijnzaad onveranaerd; afwijkende soorten wa ren minder gezocht. Amsterdam 6 Februari. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER. Huiden. Deze week werden afgedaan zeilende per „Antonia" 1354 Tjilatjap buffel. Aangevoerd werden per „Antonia" 4191 Oost-Ind. buffel 2554 u runder Per //Drenthe/' 987 O.-Indische runder. 1106 buffel. De eerstehands voorraad bestaat op heden uit: 33642 Oost-Ind. runder; 19883 dito buffel. ROTTERDAM, 6 Februari. Van Huiden werden afgedaan per „Utrecht" 250 runder 3 kilo. 148 5Vs kilo. n 3 Verder worden er verwacht 2000 gez. zware mat. osse en 6000 droge inservibles osse en koe. Heden overleed ons innig geliefd! 1 dochtertje JEANETTE, j na een leeftijd van slechts 3 weken. Corn VAN DER HEIJDEN. Anna M. H. VAN DER HEIJDEN-1 Wakkers. ■Waalwijk, 6 Febr. 1891. Heden overleed na eene korte on-l 'gesteldheid, zacht en kalm, onze ge-^ liefde zusterbehuwdzuster en tante Mejuffrouw I in den ouderdom van ruim 75 jaren. Uit aller naam, TH. RIJKEN Mar.z. ï's Greveld.-Capelle, 31 Jan. '91. Tot onze diepe droefheid overleed heden nacht, zacht en kalm, onze ge- liefde Moeder, BehuwdmoederGroot moeder en Overgrootmoeder, Mevrouw Petronella Maria van Loon, weduwe van den WelEd. Heer Marius Daniel van Mierop, in den ouderdom Yan ruim 86 jaren. Uit aller naam, P. F. VAN MIEROP. ■Waalwijk, 10 Februari '91. te WAALWIJK, zal des avonds 7 ure ter herberge van dewe- duwe VAN DIJK, te Waalwijk Een huis met 2 woningen en tuin in de Stationstraat te Waalwijk, behoorende aan P. DE VRIES en Kinderen, ingezet op f1300.—. des avonds 7 uur, ter herberge van Wou ter Pullens „in 't Vosje" te Baardwijk Het huis en erf te Baardwijk, behoorende aan B. B AI JENS, te Baardwijk, hetwelk is ingezet op f1900. Hebben steeds voorradig de grootste sorteering tot het vak behoorende artikelen. (Uitsluitend verkoop aau II.II. Winkeliers.) Tot OPHEFFING van het bij vele le veranciers bestaand MISVERSTAND, diene dat de zaak van mijn broeder, den heer MIJNER FIRMA AMSTERDAM, 4 Feb. 1891. tende kat. gebruik ID R O P uit de blik ken Trommel van N. KATER Co. Groningen. Elk stukje drop heeft den vorm van een zit- Alom verkrijgbaar.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 3