Aanbesteding. Buigemeester en Wethoudeis Eerste H.Communie, Belijdenis, Sieraden; Gebedenboeken Notaris RANT, De Notafis VER8ERNE Antoon Tielen. Zangcursus. Zangcursus van f 1.50 MR. A. HUISMAN, WAALWIJK gillen, AANBESTEDEN: Advertentién, diamanten,gou&R güveren DAMES- en HEEBEN- HORLOGES, Prentjes, Surprises J, I. jPURJUES. Geheele GEBITTEN van f35. op Zaterdag 14 Maart a.s., Handelsberichten. Voorhanden n Donderdag 12 Maart 1891, TE OPENEN. LeopoldstraatTurnhout, I. ISIISI®, i. b. jHui-fu ®n» vooriuiJdags 11 uren, len RAADIIUIZE aldaar Het afbreken der bestaande en het bouwen eener nieuwe met bijlevering van alle daartoe benoodigde materialen: aanwijzing twee dagen bevorens 's namiddags 2 uren. eene prachtige sorteering van de nieuwste gouden, zilveren en nickel LIAUIJI Maria Petronella van Loon Marius Daniël van Mierop. 11 WAiJkifWS3Ws maakt hekend AFSLAG ter herberge van W. PUL LENS in nt Vosje", te Baardwijk op Dinsdag 17 Maart 1891 's avonds 7 ure. te Drongelen, Vrijdag 13 Maart 1891, KUNSTTANDENMAKER SPECIALIST komen van diefstal van veschillende goede ren, door middel van insluiping, zonder dat het gelukken mocht de daders te betrappen. Vrijdag kwam er weder een dergelijke aan gifte en zou de dader met het gestolene in een huis in de Weerdjesstraat de vlucht heb ben genomen. Bij de onmiddellijk daarop ingestelde huis zoeking bleek de bewoner, zekere H., er een soort magazijn van gestolen goed op na te houden, en werden aldaar dan ook de meeste ontvreemde goederen gevonden en in beslag genomen. De bedoelde persoon is thans in hechtenis en Ier beschikking van de justitie gesteld. Een knaap te Goes sprong dezer da gen des nachts uit bed en rende in wilde vaart de trap af, haalde een mes te voor schijn en stond met woeste gebaren in de gang te schermen. Zijne ouders, door 't ge raas gewekt, lieten hem begaan, tot hij ein delijk wakker werd. Toen bleek dat de jon gen door 't lezen van een rooversgeschiede- nis aan 't droomen geraakt was en meende dat er werkelijk roovers in 't huis zijner ou ders gedrongen waren. De dokter, die ont boden werd, keurde het goed, dat de knaap niet door de ouders gewekt was, en raadde aan, den jongen voortaan zulke lectuur te onthouden. Een hevige brand heeft te Hendrik-Ido- Ambacht gewoed. Omstreeks 7 uur Vrijdag avond ontdekte men brand in de bergplaats van vlas en steenkolen van den heer J. Noor- lander aan de Steenplaats, aldaar. De hevige wind en de aanwezigheid van een groote hoeveelheid brandstoffengepaard aan de omstandigheid, dat het gebouw met riet ge dekt was en het vuur zich dus gemakkelijk kon voortplantenwaren oorzaakdal het geheel in weinige oogenblikken in volle vlam stonden de brandweer, die met lof- waardigen spoed was ter hulp gesneld, weinig meer kon uitrichten dan de nabijgelegen wo ningen beveiligen, hetgeen haar, dank zij der gunstige richting van den winddan ook gelukt is. De burgemeester, de heer Van Elk, die bij het uitbreken van den brand in Dordrecht was, spoedde zich terstond naar zijne gemeente. Woning, met winkel in kruidenierswaren en bergplaats van den heer Noorlander, zijn, met bijna al wat zich daarin bevond, eene prooi der vlammen geworden slechts een gedeelte van den voormuur is blijven staan. Alles was tegen brandschade verzekerd. Ook de zangvereeniging „Ido's Mannenkoor" lijdt door deze ramp een ernstig verlies. De prachtige banier, haar enkele jaren geleden door eenige dames uit Hendrik-Ido-Ambacht ten geschenke gegeven, die in het verbrande perceel bewaard werdis geheel door het vuur verteerd. De verschillende medailles welke deze vereeniging in onderscheidene wedstrijden behaalde konden slechts met groote moeite gered worden. tiet optreden van de inbrekers te Am sterdam wordt met den dag, men kan wel zeggenmet het uur, onbeschaamder. Zij nemen nu niet eens meer de moeite, voor het uitoefenen van hun bedrijf den nacht af te wachten, gelijk het brutale stuk, dat Zaterdagavond weder is uitgehaald bewijzen kan. Dien avond te halftien verlieten de heer S. L. Napjus, (schilder en glazenmaker) en zijne echtgenoote voor eenige uren hunne woning op de Geldersche kade 104, een huis ot twaalf van de Nieuwmarkt af. Op dat uur vooral is er op de Geldersche kade, zoo dicht bij de plek, waar Zaterdagsavonds tot laat in den nacht een zeer drukke markt wordt gehouden, vrijwat passage. Niettemin is het den inbrekers gelukt, bij na onmiddellijk nadat het echtpaar N. de woning verlaten had, naar binnen te drin gen. Zij schoven daarvoor eenvoudig een van de twee ramen van de zijkamer (on geveer twee meter boven den beganen grond) omhoog, wat zeer gemakkelijk ging omdat bezijden dat raam het ijzeren stoep- hekje tot trapje kon dienen. De neer- gelalen jalouzie, welke voor het binnenklim men hinderlijk was, werd opgetrokken en omhoog gelaten, waarschijnlijk omdat het licht van een straatlantaarn dit werk der duisternis beschijnen moest. Sporen dat de indringers zich van kunstlicht bediend heb,, ben, zijn nl. niet gevonden. Binnen zijnde, hebben zij van een gesloten mahoniehouten kistje de middellat, welke de reet tusschen de twee deuren bedekt, afgebroken waardoor het slot gedeeltelijk zichtbaar kwam en 't mogelijk werd, met een beitel of soortgelijk werktuig, dat te doen terugspringen en alzoo de kast te openen. En dit gelukte maar al te zeer, zooals de opengevonden kast aantoontwaaruit het kostbaarste wat er in was een parlemoeren lepelkistje met elf zilveren lepeltjes, een dito suikerschepje en twaalf likeurlepeltjes ver dwenen was. De dieven schijnen in hun bedrijf gestoord te zijn door de tehuiskomst van de bovenburen, omstreeks kwart over tienen, toen zij dus hoogstens drie kwartier aan den arbeid konden geweest zijn. Op dat tijdstip tehuiskomende, wekte het nl. van een dezer buren de bevreemding dat bij den heer N. het raam openstond, niettegenstaande geen licht in huis scheen te branden. Men schelde aan, doch kreeg geen gehoor. Zich daarop naar boven begevende, hoorden deze buren een sprong en zag men iemand hard wegloopen een opgeschoten jongen in een blauw boezeroen. Daar de echtelieden N. om halftwaalf nog niet thuis waren, werd door de buren nadat zich zich inmiddels een agent met het geval bemoeid had, het raam dichtgeschoven, waarna te twaalf uren, toen de bewoners waren weergekeerd, de toestand gevonden werd zooals wij dien beschreven. Een- peper- en zoutvatdat op een stoel stond, bewees misschien dat de dieven dit door hun overhaaste vlucht niet hebben kun nen medenemen mogelijk ook is het afge keurd, omdat het bij onderzoek bleek niet als het overige buitgemaakte, van zilver te zijn. Ook omtrent deze verregaande brutale in braak is door de politie tot heden niets na ders kunnen ontdekt worden, dan wat hier wordt medegedeeld. Onaangename wittebroodsweken zijn een jong echtpaar bezorgd in den omtrek van Trente. in de laatste dagen van Febr. heeft tusschen Trente en Bozen een deser teur, met geen ander doel dan om zich klee- ren en geld voor een gemakkelijker vlucht te verschaffen, een daar wandelend pas ge huwd echtpaar op den openbaren weg over vallen, beid2 jonge menschen door steken en houwen met zijn bajonet doodelijke won den toegebracht en daarop met het geroofde geld en kleeren de vlucht genomen. De beide zwaargewonden werden bewusteloos gevonden, naar een hospitaal overgebracht en van de genademiddelen der stervenden voorzien. De dader is nog denzelfden avond in het station San Michele door de gendar merie aangehouden. Te Parijs is Zaterdag een politieagent in hechtenis genomen, die bleek te heulen met eene welingerichte bende oplichters. De zen maakten hun werk van voorgewende on gelukken, waarmede zij ettelijke verzekering maatschappijen het gelag deden betalen. De bende bestond uit koetsiers, inspecteurs van bedoelde maatschappijen, gewaande slacht offers en valsche getuigen. Bedoelde agent leverde valsche processen-verbaal, en er schijnt nog een bij de zaak betrokken te zijn. In het geheel zijn acht personen gevat. Het onderzoek naar den laatst in Whitechapel gepleegden moord is door den coroner gesloten. Een eigenaardig licht over de zaak werpen de verklaringen van de ge tuige Ellen Collanna. Deze verklaarde de verslagene Frances Cole gedurende vier of vijf jaar te hebben gekend. Donderdag, den 12 Februari, had zij haar in gezelschap van Sadler gezien. In den nacht van Donderdag op Vrijdag ont moette zij haar alleen in de nabijheid van een herberg in Commercial road. Samen ver wijderden, zij zich toen in de richting van de City. Onderweg werd Ellen Collanna toen aangesproken door een man van kleine gestalte, met een zwarten knevel, die netjes gepoetste laarzen aan had, een blauwe broek en geheel de allures van een matroos had. Deze persoon liet getuige een tweeshillingstuk (f 1.20) zien, en vroeg haar om met hem mee te gaan. Waar will gij naar toe, vroeg de getuige hem, waarop de man antwoordde Kom maar mee, dan zult gij het wel zien. Getuige weigerde echter. De man keek haar toen eenige oogenblikken aan, waarop hij haar een stomp gaf en haar het goed van het lijf scheurde. Frances Cole bevond zich toen op 2 k 3 meter afstands van hen. Beiden waren min of meer beschonken. Daarna wendde de man zich tot Frances. Getuige zeide toen Ga niet met dien man mee, Frances, ik ver trouw zijn uiterlijk niet. Frances luisterde daar echter niet naar en ging met den man mee, waarop getuige haar goeden nacht wenschte. Het was toen omstreeks kwart voor tweeën. Aangezien die getuigenis in hoofdzaak overeenstemt met Sadler's verklaringen, heeft de coroner Sadler van rechtsvervolging ont slagen. Jack the Ripper is dus nog steeds zoek en heeft thans weder allen tijd gehad, om zich zelf in veiligheid te brengen. Mindere en geringe f 9.a 7,25 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclie de beste f 6.60 k 6.85; dito mindere f 6,50 5.70. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f4.25 a 5,75; mindere f0,— a 0,— beste Zomer f4,20 a 5.25; mindere f0,a 0. Haver. De beste f2.75 k 4.50. Mindere f0.a 0. Blauwe erwten. De beste f9.a 10.75 Mindere f0.k 0. Paardenboonen. De beste f6.25 6.70. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f II,a 14,25; Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f 11— 13. Kookerwten de beste partijtjes van 1 0. 0.mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 11.50 a f 0.Zomerzaad f0,— totfO.— Xanariezaad 1" 8,tot f 8.50 Mindere f 7.a 7.75. ROTTERDAM, 10 Maart. Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 7,vetterunde- ren 350 vette graskalv. 153, nuchtere kalveren 308, .c chapen ol lammeren - varkens 1 biggen 61, bokken of geiten 1 De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 74 a ct. 2e kw. 68 a ct. 3e kw. 62 a ct. Kalveren: le kw. 110 act., 2de kw. 95 a 100 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct. Boter 55 k 75 cent per half kilo. ROTTERDAM, 10 Maart. Aardappelen. Spuische jammen f 4.25 a 4.75 dito Flakkeesche 3.50 a 4,25 champions f 3.— a 3,25, magnum bonumfO.0.-^- Brielsche witte f0.a 0,jammen poters f2,25 a 2.75, Gelder sche kralen 10,k 0,dito blauwe f0,aO, Zeeuwsche blauwe f3,30 a 3,70. Alles per heet. ROTTERDAM, 9 Maart. Vlas. In de afgeloopen week was de handel op het land wederom van weinig of geen betee- kenis. Heden waren ruim 47000 steen aangeboden, waarvan de helft langzaam tot vorige prijzen koopers vond. Lijnzaad met kleinen aanvoer, doch overigens onveranderd. ROTTERDAM, 9 xMaart. Zeeuwsche ajuin. De aanvoer was heden ca. 4000 HL.waarvan slechts een klein gedeelte marktgoed. Prijs naar qual. f0,60 k 1,10 per 50 kilo voor de puikste. Amsterdam10 Maart. Bericht van de makelaars BROUWER ANCHER en DORDREGTER. INSCHRIJVING te Amsterdam op Dinsdag 17 Maart 1891, nam. half 1 ure. ROTTERDAM, 10 Maart. Bericht van de Makelaars M. 0. W. BREUKELMAN. VEILING te Rotterdam, van ca. 5382 stuks droge Bnenos-x\yres os- en koehuiden (Inservibles). Directe aanvoer van Bue- nos-Ayres, per S.S. ^Schiedam'' en 500 droge Bahiahuidenop Woensdag 18 Maart 1891, des namiddags ten 21/8 ure, in het //Notarishuis,* Geldersche- kade 24. Capclle, 10 Maart. Op de lijst der kiezers van leden der tweede kamer, van de staten generaal, van de pr-ovinciale staten en van den gemeenteraad komen in deze gemeente voor 192 kiezers. GORIHCHEM, 9 Maart. Men besteedde voor: ristarwe f9,50 a 9.75 roode dito f 8,60 f 8 80witte dito f 9,— k 19.25 inl. rogge f 6,k 6,15 buitenl. dito f 5 75 a 5,85 gerst f5,75 a 5,85, haver f3,75 A 4,beste kook erwten f0,— k 0,— lijnzaad f A per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 132 runderen. le qual. Kalfkoeien f220 300 Kalfvaarzen f 140 a 200 Melkkoeien f 160 k 230 Hokkeling ossen f k 00 D/a jarige ossen f 100 140 Guiste vaarzen f 100 140 Pinken f 40 a 80 Graskalveren f 30 a 50 Nuchtere kalv. f 8 a 14 Aangevoerd 2 varkens van 18 a 20 c., per half kilo, 282 biggen van f 6 a 10 per stuk Eieren f 0.90 a 1.— per 26 stuks. Boter 50 a 60 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM, 9 Maart. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 9.25 k f 9.75 Al ÏWHUIIri H BESTEK en TEEKENING ter inzage ter secretarie en bij den gemeente-ar chitect J. van Dijck Jz., bij wien inlichtingen te bekomen zijn. Gedrukte bestekken verkrijgbaar ad 11, in gewone en luxe-banden; GOUDEN en ZILVEREN enz., enz. I^e familie van MIEROP betuigt haren hartelijken dank voor de bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden hun ner dierbare Moeder, Behuwdmoeder, Groot moeder en Overgrootmoeder, Mevrouw weduwe van den WelEd. Heer Namens allen, P. E. VAN MIEROP. Waalwijk, 11 Maart 1891. dat het vastgoed te Baardwijk, genaamd „het Fort"ten verzoeke van de familie OOMENS geveild, is ingezet op f1500. te Dussen, zal publiek VERPACHTEN om te weiden, voor het Seizoen van 1891: nam. 3 uur bij P. NIEUWKOOP, en 4 uur in 't Rechthuis 21 Heet. WEILAND onder Eethen. Yoorm. 10 uur, te Wijk bij BOUMAN l4< Heet. WEILAND onder Wijk en Veen. ONDERGETEEKENDE is voornemens in den loop dezer maand een Reflectanten worden beleefd verzocht zich voor 20 Maart aan te melden bij zal iederen Vrijdag van l1/* tot 4 uur te raadplegen of schriftelijk te ontbieden zijn bij den heer Kerkstraat, A. 70, te 's-BOSCH. en te TILBURG, iederen Woensdag van 's morgens 8 tot 12 uur 's middags, bij deu beer WILLEMSPLEIN, uitsluitend voor het plaatsen van Kunst tanden en Gebitten volgens de nieuwste stelsels, zonder afknippen der wortels of uittrekken der tanden. Alle slechte mondstukken, ook die door tandmeesters gemaakt zijn, worden door mij hersteld.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 3