Notaris RANT, jjy^Middelkoop, Advertentién. Olies Bisiei Olies ieeiwea. Portugal. Engeland. BINNENLAND. Duitschland. Amerika. Handelsberichten. Petronella van Loon, fl WAA1WME publiek verkoopen; op Zaterdag 4 April 1891, UITVOERINGEN. mmmma op Dinsdag 31 Maart 1891, bij afslag, eene week daarna, ter her- op Dinsdag 7 April 1891, Een HUIS waarin VERGUNNING zeer gunstig tot uitoefening der herberg— affaire en boerderij staande en gelegen te Besoijen, sectie D. nos 577 en 576, groot 9 aren 20 centiaren, aan den buitenpolder weg nabij de vroegere schutskooi. TOESLAG ter herberge van de kin deren van BEURDEN te Dussen, 's morgens 10 uur. geweest en dat hij er binnengekomen is als bediende van de bekende operazangeres Melba, toen deze verleden week van een reis terugkeerde. De grensbeambte, in de meening dat in het lakeienpak een ander persoon stak, dan een gewoon bediende, maakte de politie op merkzaam op den persoon en zij verwittigde op haar beurt de regeering. Intusschen is elk spoor van den geheimzinnigen bediende ver dwenen. Aan het ministerie ontkent men ten stelligste, dat de bewuste persoon de graaf van Orleans was. De Parijsche pers, die gedeeltelijk haar papier uit het buitenland betrekt, zit in zak en asch, nu de commissie uit de kamer voor het toltarief van bedrukt en onbedrukt pa pier een belasting van 12 trs. .50 van de 100 kg. wil heffen, waardoor de prijs van het pa pier ongeveer met 30 pet. verhoogd wordt. Deze hooge belasting wordt te Parijs gelijk gesteld met een verbod van invoer van dat artikel. De koningin van Engeland is met haar dochter Beatrix en schoonzoon Woensdag om half vier te Grasse aangekomen. Zij bewoont de eerste verdieping van het Grand Hotel. Bij haar aankomst werden de vorstelijke perso nen ontvangen door den prelect van het departement Zee-Alpen, en door den maire van Grasse. De krijgsraden te Oporto hebben thans voor het grootste deel uitspraak gedaan in de zaak van het laatste oproer te dier plaatse Een kapitein, Leitao genaamd, een der lei ders van den opstand, is veroordeeld tot zes jaren celstraf en bij het verstrijken van dien termijn tot eene deportatie van tien jaren Santos Cardozo, een andere leider tot vier jaren celstraf en daarna tot acht jaren de portatie een luitenant Coelho, tot vijf jaren deportatie, een journalist, Chagas, en een tooneelspeler, Verdial, de een tot vier, de ander tot twee jaren celstraf, enz. In het ge heel zijn 502 militairen en 22 civiele perso nen veroordeeld. Vrijgesproken zijn 240 mi litairen en 15 civiele personen. De koninklijke arbeidscommissie is thans samengesteld. De prins van Wales, die er eerst ook zitting in zou nemen, behoort thans toch niet, om politieke redenen, tot de leden. De lijst der leden zal eerst na Paschen be kend worden gemaakt. Nadat de reedersbond het recht van vrij te mogen werken op de tyrannie der werkliedenvereenigingen heeft doen zegevie ren, valt thans onder de werklieden zelt een beweging in die richting waar te nemen. Deze gaat uit van National United Trades Society of Engineers, wier leden onlangs bij een werkstaking der „Amalgamated Society of Engineers" niet weinig in hun werk door de leden dezer vereeniging werden bemoei lijkt. Eene Lloyd-dépêche meldt uit Jeddah dat de Nederlandsche stoomboot Voorwaarts den I9en gestrand is bij Kameran. De boot zit slecht; pogingen van de pakketboot Port Fairy om haar af te brengen, zijn niet ge lukt. De boot is bezig te lichten. De Voor waarts moet Mekkagangers aan boord heb ben. breidt en men daar reeds 150 gevallen met doodelijken afloop per dag telt. Vooral zijn een aantal artsen aangetast. Te Pittsburg zijn 10,000 personen aan influenza lijdende, te Cleveland in Ohio 2050. Te New-York zijn er 160 politieagenten door aangetast. Parkerson, die de lynchers in New- Orleans aanvoerdeverklaart openlijk, dat hij niet bevreesd is voor de Italiaansche lei ders en daagt hen uit alle landgenooten tot een gevecht aan te sporen hij zal hen wach ten en is bereid het tegen tien hunner op te nemen hij deinst echter terug voor een moordenaar, die hem in den donker be sluipt. WAALWIJK. Maandag 30 dezer (2e Paaschdag) 's nam. 12 ure, door ae liedertafel „Oefening en Vermaak," van Waalwijk en Bcsoijen, op de zaal Musis Sacrum 1. Die Bethende. Diabelli. 2. Hymne. De Vliegh. 3. Die Polonaise. Genée. BESOIJEN. Maandag 30 dezer, 's avonds 7 uur door de harmonie „St Cbrispijn" en hare tooneel- club „Ons Genoegen" bij mej. de wed. J. Dekkers. 's Keizers bezoek aan de Rijnprovincie is thans op den 16en April vaslgesteld. Aller eerst zal hij een bezoek aan Dusseldorf bren gen en van daar uit over water Keulen en Bonn bezoeken. Of Koblenz ook door den keizer zal worden bezocht, is nog niet be kend. De „Neue Freie Presse" bericht, dat Duitschland en Oostenrijk het over alle be langrijke punten van het handelsverdrag eens geworden zijn en de onderteekening der over eenkomst onmiddellijk te verwachten is, zoo niet heden toch waarschijnlijk voor Paschen. Men is het eens geworden, niet slechts aangaande de quaestie der meest begunstigde natie, maar omtrent een volledig tariefver drag, en bij name omtrent de inkomende rechten op het graan. Hoeveel deze verlaagd worden, weet men nog niet zekermaar het schijnt gebleven te zijn bij het voorstel, dat Duitschland in den aanvang deed, namelijk bij een recht van 3Vs mark. Differentiaal recht bij het graan schijnt niet te zijn toe gestaan. Van den anderen kant heeft Oos tenrijk toegestemd in voor Duitschland be vredigende verlagingen der rechten op nij verheidsproducten Nochtans zal door beide partijen deze over eenkomst niet dadelijk bij den Oostenrijk- schen rijksraad en den Duitschen rijksdag worden ingediend. Zij zal slechts als grond slag dienen voor de onderhandelingen met andere staten, welke beide mogendheden in onderlinge verstandhouding zullen aanknoo- pen. Voeren deze onderhandelingen niet tot het gewenschte doel, dan zal het verdrag tusschen Duitschland en Oostenrijk alleen; slagen zij wel. dan zullen alle handelsverdra gen te zamen in werking treden. Eene depêche uit Chicago meldt, dat de influenza op onrustwekkende wijze zich uit- WAALWIJK, 28 Maart 1891. Gisteren avond is de wedstrijd tusschen de leerlingen der teekenschool alhier gesloten. De teekeningen zijn onder toezicht der tee- kenschool-commissie en van eenige leerlingen door de leeraren verzegeld. Zij zullen later door twee deskundigen van elders worden onderzocht. Aanstaanden Dinsdagavond sluiting van den winter-cursus. De handel in kalfkoeien in de Langstraat blijft voortdurend slap; er wordt weinig voor Belgie gekocht, zoodat de omzet meerendeels voor het binnenland plaatsheeft. De le qual. geldt thans van f250 tot 280, 2e qual. f190 a 235, verschgekalfd hebbende melkkoeien f160 225, weikoeien f 150 a 180 per stuk; vette dito naar qual. 68 a 75 ets dito varkens 84 a 49 ets per Kg. schoon. Hooi. Bij meer handel bleven de prijzen in een doen. Naar qualiteit wordt f 6 tot f 3 per 500 Kg. besteed; enkele puike partijtjes kunnen f 10.afdoen. Naar stroo overtreft de vraag het aanbod, waardoor de prijzen rijzen en van f9.25 tot f9.50 per 500 Kg. bedragen. Het voornemen bestaat, de tweede kamer in de helft van April weer bijeen te roepen om, na gedurende eene week een - voudige wetsontwerpen te hebben behandeld, de beraadslaging over de legerwet aan de orde te stellen. Legerwet De bijlagen, behoorende tot het verslag over het wetsontwerp tot regeling van den krijgsdienst, zijn thans in druk verschenen. De nota van den heer Bahlmann bevat een uitgewerkt protest tegen de algemeene strekking der wetsvoordracht. De hoofdge dachte van den steller is Nederland heeft ter verdediging van zijn grondgebied in Eu ropa en tot beveiliging zijner koloniën noodig: een leger, een legerreserve en eene volks wapening. Alle drie deze elementen waren in de vroegere grondwet aangenomen en hadden met eenige moeite tot een deugdelijk stelsel van defensie kunnen gevormd worden. De motie van den heer Land bepaalt zich tot opmerkingen over de marine. Hij wenscht o. a. den gezamenlijken dienst wei te stellen op elf jaren, maar dien te verdeelen in acht jaren dienst bij de actieve zeemacht en drie jaren bij de zeeweer. Wij lezen in het Nieuwsblad voor Heusden Het was eene goede gedachte van den Algemeenen Nederlandschen Wielrijders Bond om aan zijn doel en strekking eene meerdere bekendheid te geven, door eene commissie af te vaardigen, die op verschillende plaatsen eene lezing zou houden. De vorige week werd door haar het ter rein te Bergen-op-Zoom verkend en smaakte zij de voldoening, dat zich aldaar verschil lende personen onder hare banier schaarden; thans had den A. N.W. B. een andere streek ontdekt en wel Heusden met zijn omstreken, alwaar zich wel beoefenaren van den wieler sport, doch nog geen of slechts enkele vol gelingen tot den bond waren toegetreden; waarom ook derwaarts een verkenningstocht werd ondernomen. Te circa 8 uur in den avond van 19 dezer werden de vélocipèdisten en andere belang stellenden in het lokaal \an den heer F. van Engelen, te Heusden, door den lieer Van Breda Beausar welkom geheten, die in korte trekken het doel dezer bijeenkomst schetste en daarna het woord verleende aan den heer D. A. Kakebeen, uit Waalwijk. Met verwondering was hier het bericht van eene te houden lezing ontvangen en onwillekeurig had men gemeend, dat zulk eene voordracht kort en vrij droog zou zijn; maar hoe geheel anders was de werkelijkheid, toen de heer K. op een eigenaardige, ge makkelijke wijze zich als een acteur op zijn spreekgestoelte bewoog en een tal van bizon- derheden mededeelde over h ;t ontstaan, de uitbreiding, de indeeling en de sterkte van den bond. Vervolgens toonde spreker de grooto voordeelen aan, aan het lidmaatschap verbonden. Deze waren zoowel van practi- schen als financieelen aard; terwijl eene aan moediging tot toetreding zich, als van zelf, daarbij aansloot. Na de pauze toonde speeker het tegen overgestelde van daar straks aan, door te wijzen op de nadeelen van het wielrijden, zonder lid van den bond te zijn. Alle rede nen, die samenwerkten, dat nagenoeg alle aanwezigen tot het bondsleger toetraden en welwillend onder het vaandel van den A. N. W. B. werden opgenomen. Dat het den geachten spreker niet aan de noodige bijvals - betuigingen ontbrak, laat zich gemakkelijk begrijpenvooral ook toen hij als een vaardig déclamateur verschillende bijdragen ten beste gaf, die weder allen be trekking hadden op het doel van den avond. Wij stemmen volgaarne in met den consul der gewestelijke afdeeling, de heer Van Breda Beausar; wanneer ook wij onzen welgemeen- den dank betuigen aan den heer K., voor de genotvolle uren aan de vergadering ge schonken: wij bewonderen tevens zijn grooten lust voor de goede zaak en brengen hulde aan den jeugdigen redenaar, die met zooveel tact en talent en tegelijkertijd zoo onver schrokken voor een hem onbekend publiek wist op. te treden. De burgemeester van Bokstel, baron F. Van Lamsweerde, is tengevolge van influenza overleden. Bij vonnis der arrond.-rechtbank te Breda van Donderdag, is met ingang van 20 dezer, verklaard te zijn in staat van fail lissement Bernhard Wolff, handelende onder de firma B. Wolff Co., (Bon Génie), te Tilburg. In verschillende fabrieksplaatsen in ons land zijn biljetten aangeplakt, waarin de voor deelen van den 8-urigen arbeidsdag worden opgenoemd, waaronder ook dit voordeel „Bij den 8-urigen arbeidsdag zal de eisch naar nog grooter vermindering van arbeidstijd wakker worden." Het ligt voor de hand, dat men met deze progressie (of degressie ten slotte tot de grootste vermindering van arbeidstijd zal ko men, nl. den nul-urigen arbeidsdag. De z. g. „nietsdoende koningen" hebben hun tijd al gehad; die hebben het moeten afleggen. Nu zullen we nog eens een proef neming beleven met de „nietsdoende arbei ders." (St Kapclle26 Maart. Op de voorjaars- markt was de aanvoer van weikoeien vrij groot. Ofschoon de prijzen laag waren en naar qual. van f 110 tot f160 bedroegen,was er levendige handel. Van biggen was er mede een flinke aanvoer. Kaatsheuvel27 Maart. Het harmoniege zelschap „Euphonia" alhier zal deelnemen aan het in Juli a.s. te Eindhoven te houden concours. Bij de Maandag jl. alhier gehouden keuring van springstierenwerden de pre- mien behaald door Joh. van der Meijden, te Udenhout, C. de Bie, te Dongen en R. Ver beek te Heivoort. De aanvoer bedroeg 36 stuks. Op het programma van het concert, dat op den eersten Paaschdag door de harmonie „Apollo" alhier zal worden gegeven, komen enkele nummers voor met begeleiding van viool en violoncel, waartoe eenige dilettan ten uit Tilburg zich hebben beschikbaar ge steld. Tilburg, 26 Maart. Hedenavond circa 8 uur brandde alhier af de leerlooierij tevens schoenfabriek der firma Van Tulder Van Delft, in de Zwijsenstraat. De vlammen sloegen woedend om zich heen. Gelukkig dat de fabriek op eenigen afstand van het woonhuis verwijderd lag, anders waren de gevolgen in eene zoo dicht bevolkte buurt niet te overzien geweest. De lucht was als 't ware in een vuurzee herschapen. Het herhaalde gelui der brandklok bracht duizenden men- schen op de been. Uit alle wijken kwamen de brandspuiten aanrukken. De brandspuit uit de wijk Heikc was de eerste, die hare hulp verleende en dapper optrad. Naar men zegt, is een en ander verzekerd en de oor zaak onbekend. en zomer-com missies. De verzendingen tegen de feestdagen zijn vooral belangrijk. WAALWIJK27 Maart. Ondanks de stille week en de daarmede ge paard gaande feestdagen, was er tamelijk veel vee ter markt. De handel was traag. Het schijnt, dat de hooitasch bij de kleine boeren begint op te raken. Er is weinig kooplust zoodat de prijzen terugloopen. Dit zal niet veranderen dan tegen den weitijd, die waarschijnlijk dit jaar laat een aanvang zal kunnen nemen. Kalfkoeien f140.è,f265.tot f Kalfvaarzen f130.a f190.tot f Jonge varkens aangevoerd 97 stuks verkocht van f6,af 12.50. Ter botermarkt aangevoerd 1591 KG., van fl,10 a fl,36 per KG. Eieren f3 f3.50 per 100 stuks. In den huiden-, leder- en schorshandel was het zeer stil. Na de feestdagen verwacht men meer beweging. De schoenen fabrieken werken zeer druk aan voorjaars- Heden overleed tot onze diepe droef- llieid, in den ouderdom van ruim 85 jaar, meermalen voorzien van deH.H. Sacramenten der stervenden, onze innig beminde Moeder-, Behuwd- en Groot moeder sedert 18 Mei 1874- weduwe van den Heer Willem Timmermans. Waalwijk, 26 Maart 1891. J. TIMMERMANS. L. C. P. TIMMERMANS-Maertens en Kinderen. J. ZUURHOUT. E. M. ZUURHOUT-Timmermans en Kinderen. J. B. TIMMERMANS. LL. C. J. TIMMERMANS-Vroomans en Dochter. Heden overleed tot onze diepe droef-L beid, na eene ongesteldheid van slechts I g weinige dagen, onze geliefde oudste g dochter Jacoba Henrica Adriana, |in den jeugdigen leeftijd van ruim 10 jaren. FRIE VAN IERS EL C. VAN IERSEL-Jacobs. ^Waalwijk, 26 Maart 1891. Aan allendie van hunne deelneming deden blijken bij den dood van onze lieve Anna, betuigen wij onzen welgemeenden dank. F. INGEN-HOUSZ, M. INGEN-HOLSZ-Mazzoli. Waalwijk, 27 Maart 1891. zal ten verzoeke van CORNELIS VAN DER VELDEN, herbergier te Besoijen, bij veiling ter herberge van Willem Brokken, te Besoijen, berge van Dirk van Bavel, telkens des avonds 7 uur, gevestigd te CAPELLE, bericht, dat de VASTE GOEDEREN van wijlen den lieer C. Haspels, thans in bod staanals: Het Heerenliuis c.a., groot 16 aren 30 cen tiaren op f1750. Huis en erf, daarneven, groot 2 aren 80 centiaren 650. Huis, erf en tuin in den Hoek, groot 39 aren 77 centiaren t, 1200. Bouwland bij Ravels, groot 21 aren 90 centiaren N H 700. Weiland bij het schoolhuis, groot 49 aren 20 centiaren f 900. Weiland c.a. de Roode Wiel, groot 2 hectaren 78 aren 90 cent. n 2250. Weiland in het Noordeveld, groot 1160. 1 heet. 64 aren u n Weiland in den Hilschen polder, groot 1,83,80 H 2200. Griendland in het Hablok, groot 0,52,60 380.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2