Notaris BINK, liiWILilê B. A. MIDDELKOOP, Puik WEILAND, POSTMGMP, Stoomtramweg Maatschappij. WED. J. B. Timmermans J apon stoffen, 6 Nouveauté's; Advertentiën. meubelen en huisraad, EEN HUIS, Veilen en Verkoopen: ONDER DR0MG5LEN. TE KOOP: HARMONICA. Witte Goederen en Aanbesteding Handelsberichten. Ingezonden stukken. 3* ÜF1™ iowsl. publiek verkoopen: 6 BOUWTERREINEN, in het openhaar /C Noordbrabantsche groote keuze der nieuwste KATOENEN, Op Donderdag 9 April, AAN BESTEDEN: Q- Q- DE NOTARIS ONDERTROUWD Jan Baptist van Ree, lo. MAANDAG 13 April 1891, waaronder waaronder een partij 2o. MAANDAG 20 April, MAANDAG 4 Mei 1891, ter herberge van CHRIST. MOMBERS, te Kaatsheuvelbij toeslag, telkens des na middags 6 ure, onder Kaatsheuvel gemeente Loonopzand: MET ERF en TUIN, groot 2.83 aren. EEN PERCEEL rii JêS 19 SR «v V Een PERCEEL Direct te aanvaarden. bericht de ontvangst eener alsook eene FLINKE SORTEERING des voormiddags ten II ure, zal Het bouwen van TWEE WOON HUIZEN. Bestek en teekening liggen van af heden ter inzage in 't Hotel Gerris. Aanwijzing op den dag der besteding des voormiddags om 9Va uur. kwaamheid en handigheid bezitte. Aan deze laatste bleek het echter een zeker nieuw gekozen lid te falen. De man had blijkbaar nog niet den tijd gehad met zijn medeleden kennis ie maken, toen hij aan de koninklijke tafel werd genoodigd. Intusschen scheen hij niet te vermoeden, dat bij een diner, aan de leden der kamer aangeboden door de koningin - regentes, ook nog eenige andere heeren zouden aanzitten; en zoo wendde hij zich tot een der adjudanten met de vraag, of hij ook kamerlid was, en toen deze ont kennend antwoordde, vroeg hij verder, of hij dan toch kwam mede-eten. De adjudant, wel wetende welken toon en welke soort van uitdrukkingen de man het best zou be grijpen, antwoordde dat hij zoo vrij zou zijn dan ook een aardappeltje te komen mee pikken. Dit aardappeltje zal onzen braven platte lander vermoedelijk nog al meegevallen zijn. (M. Ct.) De vereeniging tot verbetering van den Volkszang te Amsterdam, geeft een paar versjes uit, op de wijzen van „Wien Neer- landsch Bloed" en het Wilhelmus van Nassouwen." Het Rott. Nieuwsblad dit mededeelende voegt daaraan het volgende toe Dat op bruiloften ot andere feesten de rijmelaars hun Pegasus laten struikelen over de maat onzer volksliederenkunnen wij aanhooren, zonder eenigen aanstoot daaraan te nemen waar men echter onder de leus van „verbetering" eene poging waagt ons een historisch volkslied te ontnemen, spreken wij van heiligschennis. Van het bestuur eener vereeniging van den volkszang hadden wij mogen verwachten, dat de leden de groote beteekenis van een oud volkslied begrepen, dat zij hadden gestreden tegen zulk eene verbastering. Zij moesten weten, dat de ware volksliederen niet vervaardigd worden op estelling, die geven den weerklank van een buitengewoon nationaal leven, opgewekt door een groot gevaar, dat het vaderland dreigt van buiten. Het volksleven ten onzent is tegenwoordig zoo somber kalm, dat geen opgewonden volksdichter kans heeft gehoor te vinden; de zanger uit het café chantant beheerscht den volkszang. Gevoelt iemand den drang toch eene poging te doen het aantal volkszangen te vermeerderen, hij schep- pe een nieuwe melodie, doch late de oude, historische, eerwaarde liederen ongerept. Onder de werklieden van den Vlasboer A. Visser, was in het begin van Februari ontevredenheid ontstaan naar aanleiding van vermindering van loon. Zij wreekten zich door eene hoeveelheid vlaslokken te ver branden, en door het vernielen van een aantal ruiten en van een kruiwagen. Deswege voor de rechtbank te Dordrecht gedagvaard, meende het O. M. dat eene strenge straf noodzakelijk was, en vroeg voor de beklaagden 14 dagen gevangenisstraf. Een beklaagde, die verschenen was, gat voor dronken te zijn geweest. (NB. des morgens ten 7 ure.) Vrijdag namiddag omstreeks half zes ontstond te Arnhem in het hotel Pays Bas, aan de Groote Markt, eene gasontploffing. Nadat op eene der logeerkamers aan de achterzijde van het gebouw eene sterke gas- lucht was waargenomen, ging een der bedien den derwaarts om de oorzaak daarvan op te sporen, waarbij hij de onvoorzichtigheid had een lucifer aan te steken, tengevolge waarvan het gas ontplofte. Behalve dat de man zich de handen ver brandde leed het vertrek ernstige schade. Op de den 17 Maart in Amsterdam gehouden algemeene vergadering van de Am- -•sterdamsche Kegelbond hebben H.H. afge vaardigden met algemeene stemmen besloten het voorstel van het bestuur aan te nemen en zal er mitsdien op Zaterdag, Zondag en Maandag den 11, 12, en 13 Juli een groot nationaal kegelconcours gehouden worden. Er zullen voor den korpswedstrijd minstens acht medailles uitgeloofd worden en ééne gouden medaille voor dengene, die in den korps wedstrijd het hoogst aantal punten werpt. Er zal gekegeld worden op 2 banen; iedere deelnemende club vaardigt vijf harer leden af, die op iedere baan vijf ballen wei pen. Amsterdamsehe kegelclubs, geen lid van den bond zijnde, moge niet mededingenvoor toetreding' tot den bond bestaat echter gele genheid zich aan te melden. De mededinging geschiedt zoowel voor den korps als den personeelen wedstrijd voor af gevaardigden zonder inleggeld terwijl alle kegelaars van deelnemende clubs vrijen toe gang hebben tot alle feestelijkheden. De toetreding is opengesteld tot en met 15 Juni. Binnenkort zullen uitgebreide prorgamma's op aanvrage verzonden worden en zullen na dere inlichtingen gaarne worden verstrekt. Secretariaat van den A. K. B. Singel 236. Amsterdam. Bij een der grootste expediteursfirma te Amsterdam is een bediende, welke nog slechts 14 dagen daarbij in dienst was, spoorloos verdwenen, een pakket inhoudende f 1200, met zich nemende. Te Herkenbosch, bekend door aanhou dende vechtpartijen, is in den nacht van Zondag op Maandag eene poging tot moord gepleegd op den stations-chef. Deze werd in het rechterbeen, gelukkig niet gevaarlijk ge wond, vermoedelijk door een schot hagel met een jachtgeweer. Kort nadat het bericht hiervan te Roermond kwam, rukte de kapitein Alard, met de brigade Roermond, te paard uit, doch mocht er niet in slagen den dader, een herbergier, wonende nabij het station Melick-Herken- bosch, in handen te krijgen, daar deze, naar men zegt, de wijk naar Pruisen genomen heeft. De aanleidende oorzaak is tot hiertoe onbekend. Zondagavond omstreeks half twaalt brak brand uit in de bakkerij van J. Goemans aan den Dam te Schiedam. Het gebouwtje, waarin de brand was ont staan, lag in een oogenblik in asch. De toe gesnelde brandweer slaagde er in, het voor liggend par.d, dat met de bakkerij gemeen schap had, te behouden, en de nevenstaande huizen te beschermen. Huis en inboedel waren verzekerd. Eene aan de overzijde van de straat wo nende vrouw, die op het alarm naar buiten was gekomen, zakte na enkele oogenblikken levenloos in elkaar. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de Charloische politie de hand gelegd op een persoon, die met anderen bezig was kippen te stelen. Die anderen zijn ontvlucht. Er schijnt ook verband te bestaan tusschen den gevangene en de dieven, die verleden jaar bij den landbouwer A. Kranenburg, mede aan den straatweg, inbraak en diefstal hebben geplèegd; althans hij had een vest aan, dat tot de toen gestolen voorwerpen behoorde. Uit Dokkum wordt gemeld Vrijdag morgen, omstreeks 11 uren, be merkten eenige visschers van Moddergat, die wegens den Noordenwind het Friesche gat niet durfden uitzeilen en bij het eerste bui tenrif ten anker lagen, een klein Duitsrh scheepje, dat de noodvlag had geheschen. Enkele oogenblikken daarna zag men het zinken. De visscher W. P. de Vries, van Moddergat, die dadelijk ter hulp snelde, had het geluk den kapitein, die dadelijk bij het zinken in eene sloep was gesprongen, te redden; de stuurman was even te voren over boord geslagen. Het scheepje, van Makkum komende, en met pannen geladen, was circa 35 a 40 last groot en voerde twee man. De kapitein is, van alles ontbloot en zonder papieren, te Moddergat aan wal gebracht. Het vaartuig was verzekerd. Onder Swalmen werd Zaterdag avond in een bosch de arbeider V. uit Maasniel ge vonden met eene wond in de borst. Hij verklaart door een hem onbeksnd persoon te zijn aangerand, en dat deze op hem met een vuurwapen heeft geschoten. De wond is gevaarlijk. GORINCHEM, 6 April. Men besteedde voor: ristarwe f9,50 a 9.75 roode dito f8,75Af900, witte dito f9,50 19-75 inl. rogge f6,10 6,25 buitenl. dito f 5 80 a 5,90 gerst 15,75 a 6,haver f3,90 k 4,25 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 244 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f230 300 Kalfvaarzen f 140 a 240 Melkkoeien f 160 230 Hokkeling ossen f 00 P/s jarige ossen f110 140 Guiste vaarzen f130 k 140 Pinken f 60 a 100 Graskalveren f 30 a 60 Nuchtere kalv. f 10 a 15 Aangevoerd 12 varkens van 16 a 20 c., per half kilo, 645 biggen van f 5 a 10 per stuk Eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks. Boter 45 a 55 ct. per 1/a kilo. ROTTERDAM, 7 April. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 26, vette runde ren 600 vette graskalv. 200, nuchtere kalveren 450, schapen ol lammeren 6 varkens 8 biggen 184, bokken of geiten 1 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 74 act. 2e kw. 68a ct. 3e kw. 64 a ct. Kalveren: le kw. 100a 110ct., 2de kw. 90 a 95 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 70 cent per half kilo. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) nt Mijnheer de Redacteur De eerste uitvoering in 1891, gegeven door de tooneelclub „Eensgezindheid" in het lo kaal van het tramstation alhier, heeft de ver wachtingen, die daarvan werden gekoesterd, nog overtroffen. De wijze van uitvoering toonde al dadelijk dat de rollen goed waren ver deeld, maar wat van niet minder belang is, dat zij goed waren ingestudeerd. Men kon het den acteurs aanzien, dat zij den soufleur maar voor de leus op zijn post hadden gezet, want de man heeft geen be wijzen van bekwaamheid behoeven af te leg gen, het beste bewijs voorwaar, dat de wer kende leden niet zonder grondige studie voor het publiek optraden. Het is mij dan ook een raadsel, hoe het geschieden kon, dat Eensgezindheid, na hare vroegere tooneeluitvoering van „De wees uit het gebergte", b'j deze gelegenheid niet meer toeschouwers kreeg. Was het gebrek aan belangstelling of verwachtte men, dat de jeugdige club een drama als „Henri Burton" niet op de gewenschte wijze ten tooneele zou kunnen voeren Ik weet het niet, doch „Eensgezindheid" heeft ook weder voor den goeden uitslag van hare uitvoering een ijver aan den dag ge legd en een geschiktheid getoond eendruk ker bezoek en dus meer belangstelling waar dig Ofschoon sinds lang bekend, is en blijft Henri Burton een aangrijpend drama, vooral als de vol van Henri toevertrouwd is aan iemand zooals de heer M. B., die hem uit stekend vervulde. Maakte hij geen enkele fout, was zijn spel volmaakt? waarom met laakbare nauwlettendheid op foutjes gevit, waar zooveel goeds, zooveel degelijks te zien was De heer v. O-, kweet zich mede uitmuntend van zijne taak. Zijn afsterven was waarlijk treffend, maar uiterst moeilijk. Ook de oude Thomas en jonkheer Frans werkten zeer goed enmaar een ieder der acteurs na te gaan, vereischt te veel ruimte. Alleen zij hier nog bijgevoegd dat de zanger achter de coulissen bij eene prachtige heldere stem eene gevoelvolle voordracht heeft. Ik neem dus alles en allen te zamen en uit als mijne meening, dat Henri Burton den indruk heeft gemaakt van een geheel nieuw en aangrij pend drama en dit dank zij de bekwaamheid van alle daarin werkende leden. Thans rest nog „Burgemeesterspruik" een allerliefst blijspel, waarin de als komiek zoo gunstig bekende W. v. H. optrad tot ieders genoegen en waarin hij den dapperen Luxem burg de handen vol gaf, alvorens zich door diens sterken arm de deur le laten uitsmij ten. Jammer dat dit stuk in zijn geheel minder goed hoorbaar was voor het publiek, tengevolge van een hevig rumoer, door eenigen buiten gemaakt tijdens de opvoering. Een volgend maal hoop ik met hetzelfde vroolijk naspel te worden verrastalsmede met de trouwe opkomst van een veel talrij ker publiek als levend bewijs van belang stelling en waardeering ten opzichte der too neelclub „Eensgezindheid." U vriendelijk dankende, voor de mij wel willend afgestane ruimte. EN 9* Waalwijk, ,on, o 4 April 1891. Stratum L Tot onze diepe droefheid overleedl 'heden, na eene langdurige z;ekte, tijdig^ voorzien van de H. TI. Sacramenten onze geliefde broeder in den ouderdom van ruim 70 jaren. De Kinderen VAN REE. Waalwijk, 7 April '91. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van de wed. JU- DOCUS KLIJN c.s. te Kaatsheuvel voormiudags 10 ure, ten haren woonhuize 2 Eikenhouten Kabinetten, Ladetafels, Bu reau, Chiffonnière, Tafels, Stoelen, Pendule, Klok, Piano, Bedden, Pellen, Linnen, Keu- kengerief, Koopmanschappen en Gereed schappen, Schoenen, Pantoffels, Stoffen laarzen, Schoen- makersfourniturenStikmachine, Ring- en Haakmachine enz. ter herberge van HUB. MUSKENSte Kaatsheuvel, bij inzet, en aan de Oude Vaart, groot 35.50 aren. aan den Hilschen pad, groot ieder ongeveer 9.61 aren en te Capelle, zal op 's avonds 7 uurter herberge van JAN DE KORT, te Baardwijk op de //Oude Waag// ten Zuiden van den Maasmondtusschen de perceelen van M. SMITS en H. VERHOEVEN, sectie B. nos. 318 en 111, groot 2 hectaren 18'aren 80 centiaren. voorzien van de meeste soorten, prijs f20. Aan hetzelfde adres TE KOOP een weinig gebruikte, in goeden staat zijnde Waar? zegt de uitgever. COMMISSARISSEN der bovengemelde Vennootschap brengen ter kennis van de Aandeelhouders, dat de Jaarlijksche Al gemeene Vergadering, bedoeld in art. 15 der statutenzal gehouden worden op 's namiddags 3 uurop de bovenzaal bij Mejuffrouw de Wed. J. B. MAR1NUS, te Tilburg. Heeren aandeelhouders worden herinnerd, dat, om in de vergadering te kunnen stem men, volgens art. 16 der statuten, ten minste vijf dagen voor het houden der vergadering, hunne aandeelentegen re$u, ten kantore der vennootschap te Tilburg, moeten worden gedeponeerd. Tilburg, 4 April 1891. De Gedelegeerde Commissaris, JANSEN. en aan de Hilsche Straat, groot ieder ongeveer 7.28 aren, zooals is afgepaald. alles aan de meest concurreerende prijzen. Nadere inlichtingen verstrekt H. C. MEULKENS, bouwkundige te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 3