Gemeenteraad van Waalwijk. VERBERNE Het Voorgras MIDDELKOOP, Hooigras, Registratie. Advertentiën, KLERK m Burgerlijke stand. Handelsberichten. De Notaris publiek verpachten NOTARIS zal verpachten: vluggen jongen, °P- te DUSSEN, zal DONDERDAG 18 Juni 1891, lo. VRIJDAG 19 Juni 1891, 2o. MAANDAG 22 Juni 1891, DINSDAG 23 Juni 1891, teit „Momus," waar zij den kellner verzoch ten het paard te stallen. Deze verklaarde het onmiddellijk te zullen doen en vertrok bloots hoofds met het rijtuig, waarin de mantels en regenschermen der dames gebleven waren. Toen men een tijd daarna aan de hospita vroeg, waar het rijtuig gestald was, om de mantels te halen, vernam men dat er geen stal was en dus de kellner er blijkbaar met het rijtuig van door was. Er werd naar Val kenburg en Gulpen getelegrafeerd, en men vernam van twee ruiters, dat hij met het rijtuig op den weg naar Meersen was gezien. Tegen 7 uur kwam het rijtuig in eenigszins gehavenden toestand te Maastricht terug, met den vluchteling, het hoofd omwonden mei. doeken (hij was uit het rijtuig gevallen.) Een boerenknecht zat als koetsier op den bok. Door de politie te Groningen is een «kleermakerzekere S. D., aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld, om dat hij op heeterdaad betrapt was terwijl hij een schaap uit de weide stal. De justitie vraagt opsporing en aan houding van Adolph Lodewijk de Leeuw, laatst kostschoolhouder te Arnhem, veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf, wegens het verduisteren van goederen uit den fail lieten boedel. Op den 12 Juni jl. werd door de politie te Arnhem ter zake van verduistering aan gehouden de kantoorbediende R., die zijn patroon gedurende den loop van dit jaar voor een bedrag van pl.m. f 1000 bestal. R., die het volste vertrouwen van zijn patroon genoot, is ter beschikking van de justitie gesteld. Vrijdag ochtend heeft bij Nijmegen een ongeluk plaats gehad op het baggerwerk in de Waal, veroorzaakt door het springen van den ketel, waardoor de machinist werd gedood en nog een paar personen ernstig gekwetst zijn. Door de politie te Leiden is aange houden een niet daar te huis behoorend persoon, die op heeterdaad betrapt werd eene lade in eenen winkel te lichten. Ook moet hij degene zijn, die eene week te voren twee winkeliers te Leiden bestal. Het bleek aan politie dat hij een oude bekende der justitie was daar hij, ofschoon dat verzwijgende, in April jl. uit de gevangenis te Leeuwarden was ontslagen, waar hij wegens diefstal onder verzwarende omstandigheden eene gevange nisstraf van acht jareu had ondergaan. Op de Slotermeer is jl. Vrijdag een schip, komende van Harlingen en bestemd naar De Lemmer, zwaar geladen met hout en steenkool, door den hevigen wind op eene zandbank geraakt. Al spoedig geraakte het vaartuig lek waardoor het water met kracht naar binnen drong. Voor de bemanning, bestaande uit man, vrouw en 3 dochters, werd de toestand- alzoo gevaarlijk. Gelukkig kwam een- visscher uit Woutsend spoedig opdagen om hen te redden. J. B.te Haamstedebij vonnis der rechtbank te Zierikzee failliet verklaard, is, terwijl hij zich met zijn gezin te Ant werpen aan boord begaf om naar Amerika te vertrekken, door de justitie aangehouden, als verdacht van frauduleuze handelingen. In de afgeloopen week zijn aangegeven te Stad Almeloo als aangetast door pokken een persoon en overleden ook een persoon terwijl te Ambt Almeloo als aangetast is aangegeven een persoon, doch geen aan die ziekte overleden. De volgende typische advertentie vindt men in het Venloosche Weekblad Aan Heeren Kiezers voor de tweede Kamer in het district Venlo. Zeer verplicht voor de trouwe opkomst ondanks het afschuwelijke weer. Daaraan dank ik het, dat er ditmaal nog 31 stemmen meer op mij werden uitgebracht dan in 1888. Wat ik hoopte is gebeurd. De felste bestrijder der legerwet kreeg de meeste stemmen van zijn collega's in Limburg. Wel een bewijs, dat zijn pogingen in den Limburgschen en Noord- Brabantschen smaak vallen. Dit bemoedigt Uwen ouden vriend I,. Haffmans." Als de vermoedelijke dader van de zware mishandeling in den nacht van 10 op 11 Juni jl. op G. Van Hooff, te Stratum ge pleegd, voor wiens leven men vreest, is in het huis van bewaring te 'sHertogenbosch binnengebracht E. Verhoeven, sigarenmaker te Gestel. Hij loochent echter alle schuld. Uit Hiligersberg wordt ons gemeld: Een warmoezier te Nieuw Terbregge kwam heden toevallig even in zijne gesloten wo ning terug, en vond daar een vreemdeling, die in het Fransch allerlei beweringen had. Toen hij vluchtte, vervolgde de bewoner hem, doch kreeg met een breekijzer een klap, die eene bloedende wond veroorzaakte. De buren schoten nu toe en weldra was men den man meester. Men had opgemerkt, dat hij iets in zijn schoen had verborgen. De politiein middels geroepen, onderzocht den schoen nu en vond daarin een lot en een stuk paspoort, aan den warmoezier toebehoorende; ook werden bij hem zakdoeken gevonden. De burgemeester liet den vreemdeling onmiddellijk naar het huis van arrest te Rotterdam overbrengen. Uit Pijnakker meldt men Bij het korte, maar hevige onweder, dat Dinsdag avond laat boven deze streek woedde, werd de bouwmanswoning van J. van der Sman aan de Brasserskade bij Nootdorp (gemeentelijk Vrijenban) door den bliksem getroffen. Het woonhuis met belendenden stal is geheel in asch gelegd eene alleen staande schuur met hooiberg bleef gespaard. Met moeite konden de bewoners zich nog juist bijtijds redden, evenwel met achterlating van zelfs het meest noodzakelijke. Als een bijzonderheid vermeldt men nog, dat de moeder van het gezin, door de kies pijn van een harer kinderen opgestaan zijnde, de brandlucht bespeurde, en allen daardoor aan het gevaar van den dood in de vlam men ontsnapten. Woning en inboedel waren verzekerd. Bij de stad Kerhiin Bokhara, zijn holen ontdekt, welke toegang geven tot een oude onderaardsche stad. Het zijn geen bouwvallen van een verwoeste stad het is een doolhof van gangen en woningen, dat zich mijlen ver uitstrekt. Er zijn straten ste gen en pleinen met uitgedroogde waterbas sins, waarlangs de „huizen" staan als men de onderaardsche woningen zoo noemen kan welke soms drie verdiepingen hebben. De straten zijn zoo hoog, dat men er zeer goed rechtop kan gaan. De steenen zijn er albast en stalactiet, en bij fakkellicht levert de on deraardsche stad een zeer fraai schouwspel De bewoners van de streek wisten al sinds lang van het bestaan dezer wonderbare stad. Men houdt het er voor, dat zij indertijd een beschaafd volk als toevluchtsoord voor de aanvallen van roofzieke nomaden-stammen heeft gediend. Het oudheidkundig genootschap te Moskou zal eerlang een commissie naar Bokhara zen den om de andergrondsche stad te onder zoeken. De thans bevrijde gevangenen der roovers van Kirkelisse deelden nog een aantal bij zonderheden mede over hun verblijf bij de heeren bandieten, dat negen dagen duurde. Zij hebben in dien tijd heel wat vermoeienis uitgestaan. Voortdurend moesten zij heen en weer trekken over bergen en rivieren door bosschen en moerassen in het woeste gebied tusschen Adrianopel en de Zwarte Zee. Die tochten geschiedden 's nachts. Overdag bleef de bende in veilige schuilplaatsen verborgen, maar altijd in de open lucht. Soms vielen de gevangenen van vermoeid heid neer en verklaarden, dat zij niet verder konden gaan maar de roovers dreven hen voort door de afdoende bedreiging, dat zij den achtetblijvenden het hoofd af zouden hakken. De roovers waren anders niet slecht voor hunne gevangenen zij droegen hen door het waterdroogden hunne nat geworden schoenen bij het vuur en naaiden hunne klee deren, als die bij het banen van een weg door het kreupelhout gescheurd waren. De hoofdman Athanasios verklaarde hun herhaaldelijk, dat zij niets te vreezen hadden. Hij dacht er niet aan, hun eenig kwaad te doen. Hij had het alleen voorzien op de Turksche regeering, die, naar hij bij onder vinding wist, het losgeld stellig zou betalen. Athanasios en zijne manschappen zijn Grieken en loopen in Grieksche kleederdracht, met sandalen aan de voeten, geoliede hemden en de zwarte Palikarenmuts. Zij zijn gewa pend met pistolen in den gordel en Martini geweren. Als men overdag rustte, stonden er twee roovers op schildwacht. De gevangenen werden na hunne bevrijding te Kirkelisse opgewacht door den Duitschen gezantschaps attaché Eckehardt en onder een geleide van ruiterij naar Adrianopel gebracht Loonopzand, 16 Juni. J.l. Maandag is de openbare aanbesteding gehouden van het bouwen eener nieuwe school met bijbouw alhier. De hoogste inschrijver was de heer Michael van Capelle, de laagste de heer Van Huiten uit Waalwijk. Respectievelijk was er door beiden inge schreven voor ruim f8800 en f6100. Hcusden 15 Juni. Het wassende water, dat in de laatste dagen zoozeer de hooilan den bedreigde, is gelukkig tot staan gekomen en nu langzaam vallende. Door groote krachts inspanning is men er op menige plaats slechts in geslaagd om het onderloopen te voorkomen. Aan den z. g. Ossendijk tusschen Bern en Nederhemert is onvermoeid, zelf op gisteren doorgewerkt en het resultaat is, dat het hooi ran circa 100 bunders uitmuntend land is behouden geworden. Hoewel het dit jaar vrij lang duurt eer de nieuwe aardappelen de oude komen ver vangen, welke laatsten, van goede kwaliteit ook al meer en meer op geraken, kunnen we thans mededeelen, dat de wed. Kuijpers, alhier, Zaterdag j.l. nieuwe aardappelen aan de markt bracht en per vijfkop voor f 1. verkocht, 't Is toch al weder een stap nader tot den vrede Bokstel, 15 Juni. Heden had alhier in eene buitengewone raadsvergadering de in stallatie plaats van den nieuwbenoemden burgemeester dezer gemeente, jhr. Van Rijc kevorsel van Kessel. Afwezig waren de leden Stael en Van Leeuwen. Nadat de vergadering door den oudsten wethouder was geopend, hield de burgemees ter eene toespraak, waarin hij verzocht de teleurstelling te vergeten, die zijne benoe ming had veroorzaakt, niettegenstaande het prijzenswaardig streven om een inwoner tot hoofd der gemeente te doen benoemen. Zijne rede vervolgende, zeide hij te zullen trachten de belangen der gemeente te bevor deren en voort te gaan op het voetspoor zijns ijverigen en nauwgezetten voorgangers, hierbij den steun inroepende, zoowel van raadsleden als secretaris en ambtenaren ter secretarie. Tevens verzocht hij den raad al zijn invloed bij den heer Stael aan te wenden ten einde dezen te bewegen niet als raadslid te bedanken, evenals hij reeds als wethouder en ambtenaar van den burgelijken stand ontslag had genomen. Nadat de secretaris den burgemeester nog met een enkel woord verwelkomd had, en de laatste hiervoor had dank gezegd, werd de vergadering gesloten. Tilburg, 13 Juni. De Kamer van koop handel alhier heeft behandeld het ingekomen ontwerp tot instelling van een Centralen Raad, waarover door den minister het gevoelen der Kamer was gevraagd. Besloten werd den minister te kennen te geven dat de vertegenwoordiging der verschillende provin ciën in den Centralen Raad door één lid van elke provincie naar haar inzien niet staat in verhouding tot de grootte der bevolking, en in overweging te geven het getal afge vaardigden van elke provincie in evenredigheid te brengen met het aantal inwoners, op de wijze als de minister het meest geschikt zal achten. Nog werd goedgevonden te vragen dat de kamers door den Commissaris des Konings in kennis zullen worden gesteld met het proces-verbaal der verkiezing en ten slotte werd besloten den minister er op te wijzen dat in het ontwerp geene bepaling voorkomt voor het geval bij de verkiezing één of meer Kamers in gebreke blijven hare stem uit te brengen. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 181 runaeren. Ie qual. Kalfkoeien f200 300 Kalfvaarzen f 120 a 200 Melkkoeien f 160 k 200 Hokkeling ossen f k 00 D/s jarige ossen f 100 k 140 Guiste vaarzen f100 k 140 Pinken f 60 k 100 Graskalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 6 a 12 Aangevoerd 25 varkens van 17 a 20 c., per half kilo, 370 biggen van f 5 a 8 per stuk Eieren f 0.95 a 1.20 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per '/s kilo. OPENBARE VERGADERING op Vrijdag 19 Juni 1891, namiddags 6 ure. lo. Ingekomen stukkeu. 2o. Verhuring van het postkantoor. 3o. Behandeling rapport commissie schoen makersvak. 4o. Dokterszaak. 5o. Vaststelling kohier hoofdelijken om slag. CAPELLE. Van 1 tot 15 Juni. GEBOREN: Anna, D. van Dirk Verhagen en Adriana Elisabeth Daim. - Christinus Z. van Adriaan Bogers en Elisabeth Verhagen. Antonie Z. van Martin us de Rooij en Martina de Roon. Jannigje, D. v. Wou ter de Koning en Anna Geenen. Jacobus Johannes, Z. van Jacobus Vos en Maria Pruijssers. Cornelis Willem, Z. v. Hen drik Johannes Hoevenaar en Hendrika Treffers. Een levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Petrus Con- stantinus de Wilde en Marie Justine Bo- gaert. HUWELIJKS-AFKONDIGINGENJacobus Ver hagen, 26 j. te Capelle, en Willemina Cor nelia Schouten, 33 j. te Waspik. Cor- nelus Adriaan-de ïtoon, wednr. v. Antonia Snijders 47 j. te Sprang, en Christina Meijer 48 j. te Capelle. GEHUWD: Jan Willem Burghout, 27 jaren te Meeuwen en Amraerentia van Iersel 18 j. te Capelle. Jacobus Hendrikus Rem- stedt, 41 j. te Rotterdam, en Antonia Bo- gert, 32 j. te Capelle. ROrTERDAM, 15 Juni. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 9.75 k f 10.25. Mindere en geringe f 9.50 a 7,25 Rogge. Vlaamsche,'Zeeuwsche en Overmaassche de beste f7.90 k 8.20 dito mindere f7,75 k7.25. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f5.a 5,50; mindere f0,a 0,beste Zomer f 4,25 a 5.25 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.25 k 4.90. Mindere f0.a 0. Blauwe erwten. De beste f 11.a 12. Mindere f0.0. Paardenboonen. De beste f0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste fll,— a 14,75; Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f8.50 k 11.0. Kookerwten de beste partijtjes van 10. 0.mindere van f 0.— a 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsclx en Overraaasch zak- goed tot f a f 0.Zomerzaad f 0,tot f0. Xanariezaad f7,75 tot f 8. Mindere f 7.u 7.50. ROTTERDAM, 16 Juni. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 19, vette runde ren 350 vette graskalv. 170, nuchtere kalveren 125, schapen of lammeren 25, varkens 00, biggen 179, bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 82 a ct. 2e kw. 76 a ct. 3e kw. 70 a ct. Kalveren: le kw. 102l/s act., 2de kw. a ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct. Boter 55 k 65 cent per half kilo. GORINCHEM, 15 Juni. Men besteedde voor: ristarwe f 9,50 a f9.75 roode dito f 9,25 k f 9,50, witte dito f 9.50 i 9.75 inl. rogge f 6,k 6,15 buitenl. dito f 5,80 a 5,90 gerst f5,80 a 5,90, haver f4,4,25 beste kook erwten f0,k 0,lijnzaad fper hectoliter. voormiddags 9 uur, der LANDERIJEN op de Oude Waag enz. onder Drongelen, onteigend voor de verlegging van den Maasmond in 98 per- ceelen. Boekjes met perceelsbeschrijving zijn gratis verkrijgbaar bij A. van Honk, te Dronge len, en ten kantore van genoemden notaris VERBERNE. gevestigd te CAPELLE, voorm. 11 uur, in het hotel VER- WIEL, te Waalwijk, voor mevrouw dewed, C. van Riel, C. 8. onder BESOIJEN. H. A. C. 1 55 4-0 de Spie, genaamd de 10 Hont 2 58 60 het 41ste stuk over de oude straat, onder WAALWIJK. 2 07 70 over de Hooigracht, de 20 Hont. 1 45 80 achter de Melkvonder, de 12 Hont. 1 06 40 over de Hooigracht de 10 Hont 2 23 35 kade in de Koeweide, de 18 Hont. 1 15 35 achter de Looierij, de 9 Hont. 1 58 30 over de Hooigracht. 1 50 10 aldaar. 2 16 10 aldaar. 1 88 00 in de Koeweide. 1 57 30 de Platte kade. onder DRONGELEN. 0 43 40 kade, genaamd de Pruimendijk. 3 30 90 langs de Maas, genaamd Maas kamp. voormiddags 10 uur ter herberge van A. VAN DER ZA KEN, te Besoijen en voorm. 10 uur, ter herberge van V. J. G E R RIS, in de 2 kolommen te Waalwijk, ten verzoeke van de heeren Wiegeriuk en Ter windt. wassende op de gronden, onteigend voor den Maasmond, strekkende van de Inlagen tot de Oude Waag, onder de gemeenten CAPELLE, BESOIJEN en WAALWIJK. Boekjes, bevattende de perceels beschrijving, zijn t\ 10 cents ver krijgbaar bij den notaris en in de herber- bergen bovengenoemd. De ONTVANGER der registratie en domeinen, te WAALWIJK, zoekt een als Salaris naar bekwaamheid. In persoon zich aan te melden ten kan tore van voornoemden ontvanger.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 3