Den Lagen Omloop in 30 perc. EEN ZOLDER Advertentién, mmmm mmmrn slum eisuss. Notaris BINK, Aanbesteed: 100,000 kilo SCHORS Handelsberichten. CORRESPONDENTIE. UITVOERINGEN. ONDERTROUWD JOH. PETR. VAN OIJEN. JOHAITS F. n. VAN DER MEEREN ELISABETH VAN RAVEL, te WAALWIJK, zal lo. Op Zaterdag 11 Juli 1891, voor den WclKd. lieer LEONARD SPIERINGS, te 's Bosch, verpachten onder WELL en AMMERZODEN, 2o. Op Woendsdag 15 Juli 1891, Yoor de Erven G. KL1JN, Loonshoekje, VERKOOPEN 15 koopen Rogge, 8 koopen Ha ver, 1 koop Spurrie, Het bouwen van een Woon~ en Winkelhuis, met bijlevering der Bouwstoffen, voor den heer J. P. J. Hendrikx, te Besoijen. waarop ongeveer kan geborgen worden. Ook onder de gemeenten Oud-Gastel, Din- teloord, Fijnaart en Klundert, viel de hagel, vooral onder Fijnaart werden groote verwoes tingen toegebracht aan den zoo schoon te veld staanden oogst. De hagelslag duurde daar meer dan een kwartier, even na 4 uur. Bij eene bui die van 1—3 woedde, werden onder die gemeente 2 runderen van A. M. door den bliksem gedood. Bij het hevig onweder, hetwelk ook boven een groot deel der Betuwe woedde, is te Driel de bliksem geslagen in eene boeren woning, die tot den grond is afgebrand. Op het bij Brouwershaven gelegen gehucht Drijderpo, gemeente Duivendijke, is de schuur van den landbouwer J. Padmos, tengevolge van het inslaan van den bliksem, door brand vernield. Te Dieren sloeg de bliksem in de woning van deu slaapsteehouder Kerkhoff, op de Heide, met het ongelukkig gevolg dat een dertienjarige knaap, welke bij Kerkhoff schuil de, aan de tafel zittende door den bliksem werd getroffen en onmiddellijk gedood. Brand werd niet veroorzaakt. Een meisje dat mede aan de tafel zat, werd aan de voeten ge troffen. De bliksem is geslagen in het huis van P. van Dam bewoond door twee gezinnen, gelegen in het Vlot, onder Eist, de woning werd met een deel der inboedels eene prooi der vlammen. Te Gendringen is de bliksem geslagen in de woning van den molenaar Willemsen, het geheele huis werd eene prooi der vlammen. Daar de bewoners sliepen, werd een dienst meisje met moeite gered. Nog trof de bliksem de woning van de wed. H. te Zaandijk. Door den schoorsteen die erg gehavend werd, kwam hij de voor kamer binnen, wierp een schoonzoon omver, die eeuige minuten aan handen en voeten verlamd was, verbrijzelde een spiegel, terwijl de stukken glas her- en derwaarts verspreid werden. Hij verwijderde zich langs de schel, na een deurpost uit elkander geslagen te hebben. Te Zijtaard, bij Vechel, sloeg de bliksem in eene boerderij welke geheel afbrandde en onder Berlicum hadden de op het veld staande vruchten zeer veel te lijden van den hagel. Bij het onweder dat te Andel woedde, sloeg de bliksem in den Veenschen Water molen, waarin zich op dat oogenblik vijf personen bevonden, met het noodlottige ge volg dat een zoon van den molenaar, een jongeling van 16 of 17 jaar, werd gedood. Zijn zusje, een meisje van 13 of 14 jaar, werd aan de wang getroffen en eene vrouw werd tegen den grond geslagen. De molenaar en zijne vrouw bleven ongedeerd. De molen is geheel afgebrand. Aan het veer te Op Andel aan de Zwaan sloeg de bliksem, tijdens de veerknecht met de roeiboot van de Heusdensche boot kwam, in de rivier. De knecht werd bewusteloos in de Zwaan opgenomen, doch heeft verder geen letsel bekomen. Er is eindelijk in de Langstraat een betere stemming in den handel van hoornvee. De weilanden hebben een beter aanzien ge kregen, de kooplust is grooter en de prijzen zijn eenigzins gestegen. De le qual kalf- koeien kon f 215 a 235 afdoen, 2e qual. f 175 a 200; vette koeien werden alleen voor dadelijke behoefte gevraagd en deden 62 a 69 ct. per Kg., wei dito f 110 a 175, jarige kalveren en hokkelingen f 40 a 50, Wei schapen f 5.— a 6.50, nuchtere kalveren f7 a 11; biggen f 3 50 a 7.berekend tegen 80 a 90 ct. per week. Hooi. De prijs van het nieuwe gewas is nog niet bekend; naar jarig hooi blijft de vraag voor de persen intusschen zeer levendig, het wordt van f 14 tot f 16 per 500 Kg. verhandeld de 2e soort geldt f 11 a 13. Het Nederlandsche eskader ter begroe ting van Hare Keizerlijke Majesteiten, lichtte Woensdagmorgen ten 6V3 uur het anker op de reede van IJmuiden. Ten 9,30 passeerde de „Hohenzollern" het Nederlandsche eskader op de hoogte van Egmond. Er werd gepavoiseerd en geparadeerd in het want, terwijl het gebruikelijk aantal saluut schoten over de wateren donderde. De hooge gasten stapten te 11 uur aan den fraai versierden stijger te IJmuiden af en werden gecomplimenteerd door den vice-ad- miraal De Casembroot en de dame du palais baronesse Schimmelpenninck Van der Oye. Precies 11.30 ging het adviesjacht met de hooge bezoekers onder stoom naar Amsterdam, waar men te 1,15 arriveerde aan de prachtige wachtkamer, op den Steiger van den konink lijken West-Indisohen maildienst. Hier waren een groot aantal grootwaardig- heidsbekleeders bijeen als al de ministers, de Duitsche gezant met zijne militaire atta chés, de Nederlandsche gezant te Berlijn, en een aantal hoofdofficieren van leger en vloot. Te 12,45 waren regentes en koningin met groot gevolg alhier aangekomen, waar onder scheidene personen aan hare majesteiten wer den voorgesteld. Nauwelijks was bij aankomst de brug in het jacht neergelaten of de regen tes trad de keizerin legemoet en omhelsden elkander. De keizer gaf hierop de regentes een handdruk terwijl de keizerin onze jeugdige vorstin omhelsde. In het paviljoen hadden wederkeerige voor stellingen plaats, onder de muziek der schut terij. Te 2 uur vertrokken de keizer en de regentes in het eerste, de keizerin met koningin Wilhelmina in het tweedegevolgd door 15 hofrijtuigen naar het paleis, waar kort daarop de keizer en de regentes op het balkon ver schenen Onmiddellijk na aankomst ten Paleize werd een familie dejeuner gegeven, met een maar schalkstafel. Te halfvier reden de hofrijtuigen weder voor, en weinige oogenblikken later besteeg H. M. de koningin-regentes andermaal de galakoets en zette de keizer zich wederom aan hare zijde. De keizerin reed ditmaal in gezelschap van den prins en de prinses Von Wied. De stoet ging om het monument heen, waarna de rijtoer volgens het vooraf bepaalde programma werd voortgezet, allereerst door de geheele Kalverstraat. Den burgemeester, die weder voorop reed, werd daar eene har telijke ovatie gebracht door de omstanders hier als elders in dichte rijen op de trottoirs bij eengedrongen. Een bezoek werd gebracht aan het rijks museum, waar de keizer en de keizerin van hunne groote belangstelling deden blijken. Na hunne terugkomst op het paleis had het galadiner plaats en daarna de groote taptoe. De Dam en de straten nabij de toegangs wegen tot het plein waren reeds uren voor het militaire feest zou aanvangen met een dichte en ondoordringbare menschenmassa opgevuld. Honderden moesten hunne poging om zelfs uit de verte ook maar iets van de laptoe te zien of te hooren opgeven. Het ergste was evenweldat door het opdringen van de menigte op den Dam, welk plein niet zoo tijdig als den eersten keer voldoende ontruimd was de politie eenige malen van den wapenstok heeft moéten gebruik maken, waarbij menigeen op min of meer gevoelige wijze aan de betere regeling van den vorigen dag herinnerd werd. De keizer heeft, na de taptoe aangehoord te hebben, den minister van oorlog ontboden en hem zijn ingenomenheid betuigd over deze militaire uitvoering. Herhaaldelijk heeft de keizer zijn sympathie betuigd over de ontvangst hem en zijner ge malin bij hun bezoek ten deel gevallen. De vorstelijke bezoekers der hoofdstad reden Donderdag te 10,30 in twee rijtuigen, met 4 paarden a la Daumont bespannen uit. In het eerste waren de keizer en de koningin-regen tes gezeten in het tweede de keizerin en koningin Wilhelmina. In andere rijtuigen het gevolg. Eerst werd een bezoek gebracht aan het Burgerweeshuis. Na de gebruikelijke voorstelling werd de oude regentenzaal bezichtigd waar de heer Backer Z.M. op de aldaar hangende portretten van beroemde vaderlandsche personen was. De keizerin en de Duitsche hofdames lieten zich omtrent het kostuum door de weesmeisjes zelue inlichten. Meermalen drukte de keizerin de hand van jeugdige weezeu en zeer voldaan verliet men de oude stichting. Ten lH/é ure arriveerden H.H. M.M. ten stadhuize. Op de binnenplaats was een mu ziektempel opgericht, waar achtereenvolgens door de kapel der dd. schutterij, onder kapelm. Coenenhet Heil dir im Siegenkrans, het Wilhelmus en Die Wacht am Rhein werden gespeeld. In de als in een bloemhof her schapen vestibule werden de hooge gasten door het dagelijksch bestuur ontvangen. In de raadszaalwaarheen HH. MM. met gevolg werden heengeleid waren aanwezig de leden van den gemeenteraad die der kamer van koophandelde senaatvan professoren der universiteit enz. De koningin-regentes stelde de heeren voor aan de keizerin, die zich met verscheidenen hunner kort onderhield de keizer ging intusschen rond met den burg. en stond stil bij verschillende portretten o.a. bij die van koningin Anna Paulowna en Wil lem II. In burgemeesterkamers was eene kleine expositie gearrangeerd, die in hooge mate de aandacht der gasten trok. Alvorens naar het paleis terug te keeren werd nog een bezoek gebracht aan de Nieuwe- kerk. De vorsten gingen naar het graf van De Ruijter en bleven geheel afgescheiden van hun gevolg voor het monument staan, terwijl de burgemeester uitleggingen gaf. De keizer gaf blijken op de hoogte te zijn van onze vaderlandsche geschiedenis. Z. M. bleef daarna eenigen tijd bij den grooten preekstoel staan, welke zijn bewondering opwekte. De vorsten reden daarna weder onder het gejuich der menigte naar het palcis. tiet programma der feestelijkheden bij het bezoek aan Amsterdam van het Duitsche keizerpaar droeg een zooveel mogelijk natio- nalen stempel. Men heeft de hooge gasten op watertochten onthaald en het dientenge volge de beste gelegenheid gegeven onze stad op haar fraaist en ons volk op zijn best te doen aanschouwen. In langen tijd heeft het Y niet eene zoo uitgebreide oorlogsvloot gedragen als dezen dag. In de haven voor de Handelskade lagen een veertiental groote en kleine marineschepen, monitors, ram- schepen, torpedobooten geschaard, waarover de keizer revue zou houden. Ten drie uur kwamen de hooge bezoekers met talrijk gevolg aan den steiger van den Kon. West-Indischen maildienst. De keizerin met de koningin-regen tes in het eerste, de keizer met den vice- admiraal De Casembroot in het tweede rijtuig. De salonboot Ceres lag gereed om HH. MM. langs de vloot te voeren. Bij de omvaart van den hoek was hel gezicht op de rijk bewim pelde vloot ongemeen fraai. Door alle man op het dek en de matrozen, paradeerende in het want, werd de salonboot met een driewerf hoezee begroet. Van alle schepen donderde het geschutop de trommen der mariniers werd de roffel geslagen; de pijpers floten marschen; op het admiraalschip en nog een oorlogsfregat bliezen muziekkorpsen Duitsche en Nederlandsche volksliederen en al die geluiden smolten samen tot een wel zeer onharmonisch, maar toch hoogst karak tervol concert. Tweemalen passeerde de salonboot de vloot en Z. M. betuigde meermalen zijne ingeno menheid met de kranige houding der officieren en manschappen. Na de revue over onze flotille, ging het vorstelijk gezelschap over op eenen kleineren stoomer voor eene spelevaart door de grachten naar den Amstel. Dat deze tocht ongemeen karakteristiek zou wezen, kon men verwachten. Overal langs de wallen stond de menigte dicht opeengepakt en strekte zich over de straat tot op de stoepen uit, zette zich voort in de huizen achter de vensters, klom tegen de muren en eindigde eerst op de daken. De breede Amstelstroom vooral zag er recht feestelijk uit. De gebouwen der verschillende roei- en zeilvereenigingen waren rijk versierd met vlaggen en groen, en op de rivier zelf bewogen zich honderden booten en bootjes van allerlei grootte en vorm, die aan het tafereel een recht levendig aanzien gaven. De booten der dames vereeniging, waarin jonge roeisters met rappe hand de roeispaan hanteerden, trokken zeer de aandacht der keizerin. Ter eere der keizerlijke gasten was een wedstrijd georganiseerd, bestaande uit één nommer voor 4-riems- en één nommer voor 6-riemsgieken. In beide wedstrijden behaalde De Amstel den eersten prijs Nereus en Neptunus verkregen ieder een tweeden prijs. De overwinnaars werden door de gasten op de keizersboot met gewuif begroet. Na het einde van den strijd, .stapten de hooge gasten aan de Sarphatikade aan wal en keerden per rijtuig naar het paleis terug. De dag werd besloten met een schitterend Venetiaansch feest en vuurwerk op het Y. Gisteren hebben HH. MM. Amsterdam ver laten en zijn naar den Haag vertrokken, van waar zij, na een rijtoer door het Bosch en naar Scheveningen, 'snamiddags verder naar Rot terdam reisden. Na eenig oponthoud in de tweede koop stad des rijks, zijn zij aan boord gegaan van de hun wachtende Hohenzollern om zich naar Engeland te begeven. Baard wijk, 1 Juli. Bij de gisteren gehouden verkiezing van leden voor het waterschap den Binnen- en buitenpolder van Baardwijk, zijn uitgebracht 75 stemmen. Daarvan werden uitgebracht 67 stemmen op W. van Woensel, aftredend lid en 41 op L. van Herpt, zoo- dat deze beiden gekozen zijn. Het aftredend lid A. van Huiten, bekwam 34 stemmen. Drunen, 3 Juli. In ons anders zoo stil dorp heerschte Zondag jl. eene drukte, die wij tegenwoordig niet gewoon zijn. liet handboogschuttersgezelschap „Zomer- lust," gaf, onder begunstiging van het prach tigste weder, een bondconcours, opgeluisterd door muziek onzer harmonie „De Eendracht," welke eenige verdienstelijke nummers ten gehoore bracht. De prijzen werden behaald als volgt le prijseene verguld zilveren medaille, door «Victoria» van Elshout, met 156 p. 2e prijs eene verguld zilveren medaille, door «Soranus» van Baardwijk, met 148 p. Rozenprijs eene zilveren medailledoor „Eendracht maakt Macht" van Baardwijk, na kamping met «l'Amitié» van Drunen, met 4 rozen, alles in 10 schoten. Eereprijs met 32 punten in 8 schoten door A. Kuipers, van Herpt. Alles liep in de beste orde afgeen en kelen wanklank werd gehoord, zoodat een ieder heel voldaan huiswaarts keerde. 1 iimi hmit ■iBMnuMBHaoMwaaMaw—Mk WAALWIJK2 Juli. Op de jaarmarkt waren aanvoer en handel ter veemarkt bevredigend. Prijzen hooger. Het gras is de laatste dagen sterk ontwikkeld, hetwelk op de hooiprijzen, die in de vorige maand van 1* 10.50 tot f 16 a 17 gestegen was zeer influen- ceerd. Thans kan men voor oude prima waar moeilijk boven f15.per 500 kg. bedingen. Kalfkoeien f135.hf255.— tot f Kalfvaarzen f105.a f165.tot f200. Jonge varkens aangevoerd 230 stuks, verkocht van f3,75 a f7.50. Ter botermarkt aangevoerd 677 KG., van f 1,09 a f 1,21 per KG. Kippeneieren f3,50 a f4.25 per 100 stuks. Eendeneieren f 4.a f 4.25 per 100 stuks. Huidenmarkt iets vlugger. Prima soorten vinden thans met een prijsconcessie van l1/s a^/j ct. per Kg gretig koopers, vooral de zware gezouten Liebig osse en soortgelijken. Mindere qualiteiten zijn moeilijk te plaatsen. I11 leder is het stilvoor onmiddellijke behoefte bestaat genoegzame vraagmaar voor den eigenlijken handel komen geene zaken van eenige beteekenis tot stand. In schor3 komt meer handel. Prima fransche Berry ongehakt in bussels franco station op de plaats van bestemming geldt f70 a f75 per 1000 Kg., dus f4.65 a f4.70 per mud of 65 Kg. Prima Graafschapper wordt aangeboden f4.40 &4.50 tot f4.60 vrij stroom. Mindere qualiteit f3.25 a f4.25. Men waarschuwt voor verschillende par tijen, die verregend zijn en daardoor veel looigehalte hebben verloren. De gezondene correspondentie is voor het nummer van heden te laat ontvangen. WAALWIJK. Op Zondag 5 dezer 's middags 12 uur door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen, op Musis Sacrum PROGRAMMA AD LIBITUM. *- 11 -> en Waalwijk26 Juni 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. ONDERTROUWD GER. JOH. VAN EIJL EN Waalwijk, 2g Jun. neusden, ONDERTROUWD ADRIANUS J. HENDRICKX en COLETA C. DIELS. Waalwijk, T r 1Qni m 4 Juli 1891 Tilburg, Eenige en algemeene kennisgeving. GETROUWD en die, ook namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Ucmpzand,) waalwijk voorm. 10 ure, ter herberge van F. van WAGENBERG, te Haarsteeg, des voorm. 9 ure, te velde in het Loonshoekje. Op Zaterdag den 11 Juli 1891, na middags vijf uren, zal in het Koffiehuis van den heer W. BROKKEN, te Besoijen, worden Bestek en teekening liggen in genoemd Koffiehuis ter inzage. Inlichtingen verstrekt de Architect JOS. VAN REE, te Waalwijk. Te bevragen bij W. SCHOEP, te Baardwijk.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2