Notaris BINK, Notaris BINK, De Schoof der Korentienden Getf, SW1KELS, Mei-Graskazen AGENTEN geïllustreerd stuiversblad ft Advertentiën. 6. MeUtyv&'f®, Broodjes met gerookte Zalm, BINK, te Waalwjjk, LOEFF, te Drunen, lerais Waalwijk E. van der HEIJDEN, Gebr. Swinkels, gevraagd if Spanje. Engeland. Italië. BINNENLAND. 4SS01» Kermis Waalwijk te W aalwijk, verkoopen IJSKOUD GEMEUBILEERDE KAMERS verkoopen Wafel,- Poffertjes,- WM1WIII. SOLIDE Amsterdam. De vloot is voor de Hyères-eilanden geankerd. Er liggen een zestigtal schepen op de reede. De ministers Ribot en Barbey zijn te Toulon aangekomen. PARIJS, 13 Juli. Bij de opening der nieuwe avenue door den president der republiek heeft nabij de Place des Pyrenées het vol gende plaats gehad. Op het oogenblik dat zijn rijtuig op die hoogte kwam, sprong er uit een groep van een paar honderd perso nen eensklaps iemand te voorschijn, drong door het cordon der troepen en loste een schot in de lucht. Hij werd door politie-agen ten gearresteerd. Op het bureau van het commissariaat der politie zeide hij, uit het asyl St. Anne te zijn gekomen. Terwijl er, blijkens telegraphische berich ten, in Spanje eene verschroeiende hitte heerscht, te Madrid in de schaduw het kwik 100 graden bereikte overdag en 82 te mid- midernacht, en te Sevilla de thermometer 113 in de schaduw aanwees en het straat- asphalt smolt, meldt men daarentegen uit Zwitserland van buitengewone koude. Lucern is geheel ledig, even als de stoombooten op het meer. De weinige toeristen die er zijn, loopen in overkleeren rond. De stand van het Vierwoudsteden-meer is hooger dan ooit door de plasregens, welke de Promenade en de kelders der daaraan gelegen hotels overstroomen. De tocht van het Duitsche keizerpaar met de koninklijke familie, van Buckingham paleis naar de City, is een ware triomftocht voor de hooge gasten geweesc. Overal langs den fraai versierden weg stond een dicht opeen gepakte jubelende menigte geschaard, aan welker juichkreten geen einde scheen te zullen komen. Tegen halftwee was het doel van den tocht: de City, bereikt. Na de plechtige overreiking aan den keizer van de oirkonde waarbij hij tot eereburger van Londen wordt benoemd, werd eene lunch gebruikt, waaraan 850 gasten aanzaten. Eene ontzaglijke menigte, naar men raamt van een raillioen menschen, bevond zich Zaterdag op de vlakte van Wimbledon, om getuigen te zijn van de groote revue op het exercitie-terrein der garde. De Keizer en de Keizerin van Duitschland kwamen, met den Prins en de Prinses van Wales en de overige Engelsche prinsen en prinsessen, te 4 uren aan, onder het gebulder der kanonnen. De Keizer, vergezeld door den Prins van Wales en eenen schitterenden staf, inspec teerde de liniën en keerde vervolgens naar het middelpunt vóór de troepen terug, waarop deze voor hem defileerden. Toen daarna de linien opnieuw zich geformeerd bedden, werd door de troepen den Keizer het eeresaluut gebracht. Het weder was prachtig. De wapenschouwing, waarbij de troepen bewonderenswaardig fraai manoeuvreerden, duurde anderhalf uur. Keizer Wilhelm prees uitdrukkelijk de houding van verschillende korpsen zeer. De Keizer was gekleed in de uniform van veldmaarschalk der witte kuras siers en bereed een prachtig zwart paard. Na afloop der revue zijn de Keizer en de Keizerin vertrokken naar het Cristal Palace, waar zij middagmaalden en waar te hunner eer een schitterend vuurwerk werd ontstoken. De Keizer en de Keizerin verlieten het exercitieveld langs den overal prachtig ver sierden weg te midden eener dichte menigte die hen levendig toejuichte. Zij begaven zich met een extra-trein naar het kristallen paleis, waar zij op het groote terras door den Prins en de Prinses van Wales ontvangen werden, terwijl de muziek het Duitsche volkslied speel de. Na het korps pompiers geïnspecteerd te hebben, ging de Keizer het paleis binnen, waar een gala-concert gegeven werd. Daarna sprongen de groote waterwerken. Te half negen had in de eetzaal van den prins van Wales het diner plaats. Er werd vervolgens eene schitterende illuminatie op- en daarna een luisterrijk vuurwerk afgestoken, waarin vijf portretten van den Keizer voorkwamen, die de Keizerin uit hare loge door een elec- trischen draad deed ontvlammen. De Keizer ontstak op de zelfde wijze een stuk voorstel lende den slag bij den Nijl. De versieringen in den omtrek van het paleis waren toover- achtig schoon en het publiek was vol geest drift. De Keizer heeft den orkest directeur eene ridderorde gegeven. Thans is weder door de politie te Andria een vereeniging van boosdoeners ontdekt die den naam draagt van de Infame Legge iets dergelijks als de bende van de Mala Vita, die onlangs heeft terecht gestaan. De vereeniging bestond sedert 3 jaar, in welken tijd een aantal gewelddadigheden verwondingen manslagen diefstallen enz. door haar werden gepleegd. Om als lid toe te treden werd een inleg van 3 lire gevorderd. Er moest een eed worden algelegdterwijl de nieuweling bo vendien het bloed op moest zuigen uit een wondje dat het opperhoofd zich met een dolk toebracht. Onder de papieren, waarop beslag is gelegd; werd een lijst van 41 leden gevonden en een doodvonnis van een ontrouw lid. De Perseveranza deelt nog eenige bij zonderheden mede omtrent de Siciliahet dezer dagen te Venetiö van stapel geloopen oorlogsschip. De teekening van het schip is van de hand van den gewezen minister van Marine Brin. Voor den bouw van het schip zijn 1649 werkdagen noodig geweest. Met de geheele bewapening van het schip zullen echter nog drie jaar verstrijken. Het vaartuig is 122 me ter lang bij eene breedte van 23.46 meter. Het heeft twee schroeven en 16 ketels, elk met 4 vuren, te zamen een paardenkracht van 15,200 paarden vertegenwoordigende. De bewapening zal bestaan uit 32 stukken artillerie, waarvan 4 van 68 tonnen inhoud en van een kaliber van 343 mM. De overige 28 stukken zullen een kaliber hebben van 152 en 120 mM. De bemanning zal bestaan uit 52 manschappen. De kosten zijn geraamd op 263,32,000 lire. WAALWIJK, 14 Juli 1891. Tot dusverre begunstigd door goed we der was de kermis levendiger dan sinds jaren 't geval was. Zondag vooral was er een groote massa vreemdelingen hier, per spoor, per rijtuig, per vélocipède of te voet aangekomen. De verschillende matinées wa ren dan ook zeer druk bezocht en na den middag was op 't kermisterrein zoo vol. dat men niet dan met moeite door de opeenge pakte menigte kon dringen. Dat de herber giers goede zaken maakten behoeft geen be toog. Het concert door de - Harmonie St. Chrispijn in den tuin van den heer Besier gegeven had veel bezoekers gelokt. Algemeen werd geconstateerd dat dit muziekgezelschap onder de leiding van den heer Schambergen reeds merkelijk was vooruitgegaan. Zoo ooit dan bood Maandag de matinée der liedertafel een schitterenden aanblik een groot aantal dames in prachtige zomer- toiletten vulde de ruime zaal Musis Sacrum, en, ongetwijfeld aangevuurd door de belang stellende tegenwoordigheid van zoovele schoo- nen werkten de executanten uitstekend. Zoowel de heeren Maas-Geesteranus, Berlioz en Cra mers, die hunne welwillende medewerking verleenden, als de directeur, de heer Frans de Cortie en de solozangers de heeren van Iersel en Snijders waren het voorwerp van luide bijvalsbetuigingen. Aan de drie eerst genoemde heeren werd bij monde van den heer V. Hoffmans namens de vereeniging en het publiek dank gezegd. Terzelfder tijd gaf de zangvereeniging Ce cilia eene matinée comique, welke ook goed bezocht werd en aan het aanwezige publiek zeer goed voldeed. Namiddags gaf de te Eindhoven bekroonde harmonie l'Espérance een concert op het terrein van den koninkl. doelen Recht door Zee, door dit gezelschap zijnen honorairen leden aangeboden. Daar de beide bekroonde concoursnummers op 't programma voorkwa men zal 'tniet noodig zijn te zeggen, dat de tuin van den heer Besier bijna te klein was voor het aantal bezoekers en bezoeksters. De verschillende nummers werden correct uitgevoerd en wekten luide toejuichingen. Door den heer E. Klijberg werd, namens Recht door Zee, na eene sierlijke redevoe ring een prachtige lauwerkrans aan l'Espé rance aangeboden als blijk van belangstelling bij de jongst behaalde zege. Door den voor zitter van de harmonie, den heer Timmer mans van Turenhout, werd deze krans na mens het gezelschap onder dankbetuiging aanvaard. Heden is 't de dag van de matinée's van de twee harmonien Crispijn en l'Espérance; beide zijn als gewoonlijk zeer druk bezocht; op die van l'Espérance heeft de heer Chré tiènni het overtalrijk publiek door zijne voor drachten in verrukking gebracht en bij allen zeker den lust tot eene nadere kennismaking opgewekt. Hoog is de verwachting gespannen tegen het concert heden namiddag 5 uur, te ge ven door dc kapel der d.d. schutterij te 's Bosch op den koniukJ. Oranje Doe'en. Naar wij met genoegen vernemen heb ben de werkende leden van de liedertafel en van l'Espérance eene uitnoodiging voor dit concert ontvangen. Het uitvoerend bestuur der landbouw tentoonstelling heeft van de directie der N. B. Stoomtramwegmaatschappij toezegging ver kregen van extratreinen gedurende de dagen der tentoonstelling van Waalwijk naar Tilburg via Kaatsheuvel. De laatste tram van hier zal waarschijnlijk ten 10.30 vertrekken. Door de politie werden Vrijdagnamiddag te Gulpen drie knapen, oud ongeveer 22, 20 en 19 jaar, aangehouden, verdacht van eene som van f 85, welke een hunner den heer B. had ontstolen, te hebben verduisterd. Van het gestolene geld hcadden zij gedu rende de kermisdagen goede sier gemaakt. De hoofdschuldige is naar- Maastricht over gebracht. De schade door den hagelslag van 1 Juli in oostelijk Noordbrabant toegebracht aan gebouwen, tuinvruchten en veldgewassen, be draagt alleen voor de gemeente Tilburg ongeveer f 300,000. Te Osch hebben Donderdag en Vrijdag avond omstreeks 7 uur felle branden gewoed, de eerste door inslaan van den bliksem in de woning van W. Maas in de Vier Winden; de tweede door eene onbekende oorzaak bij de wed. Van de Ven, op de Heiden. Beide malen zijn huis en inboedel verbrand, doch alles was tegen brandschade verzekerd. Te Niebert brandde Vrijdag de boeren woning van B. Bosman tot den grond toe af. Van den inboedel werd niets gered. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Zaterdag avond bij de openings-voorstelling van het Circus Carié in de Laan Copes van Cattenburch te 's-Gravenhage, werd aan den directeur, den heer Oscar Carré, bij zijn ver schijnen in de manége om zijne artisten bin nen te leiden, door het publiek een bewijs van deelneming met de ramp die hem en zijn gezelschap getroffen heeft betoond, bestaande in het aanbieden van een lauwerkrans met rouwlint, welke tegelijk mocht gelden als eene hulde aan wijlen de gevierde directrice. Vrijdag avond barstte boven Dwingeloo (Dr.) een hevig onweder los. De bliksem sloeg in een huis van de Christel, geref. ge meente en bewoond door vier gezinnen. Van de inboedels heeft men weinig kunnen redden Vrijdagnacht is te W-Jfenooien een hevige brand uitgebroken, die in korten tijd twee huizen, door drie gezinnen bewoond, in de asch legde. De bewoners hadden nauwelijks den tijd om te ontkomen. Van den inboedel kon weinig worden gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak is on bekend. Zaterdag had de werkman J. v. D. van de fabriek der firma H. Eras en Zonen te Tilburg het ongeluk uit eene deur van de derde verdieping op eene beneden staande kar te vallen. Eenige oogenblikken later stierf hij ten gevolge van inwendig bekomen kneu zingen. W. S., nachtwaker aan de chemicaliën fabriek van den heer H., te Roermond, is Vrijdag namiddag in zijne woning, badende in zijn bloed, gevonden. Hij heeft een 15-tal verwondingen aan het hoofd. Naast hem werd gevonden eene bijl, een zware steen en een schort, met bloed bevlekt, toebehoorende aan zijne vrouw. De vrouw is sedert Donderdag avond niet meer gezien, zoodat S. van dien tijd af in dien toestand daar gelegen heeft. Door de maréchaussées is een verder on derzoek ingesteld. Er is weinig hoop op het herstel van den verwonde. Loonopzaud, 7 Juli. Onze Sophia-vereeni ging behaalde, zooals genoeg bekend is, met algemeene stemmen den len prijs in de 2e afdeeling voor fanfares op het concours te Eindhoven. Geestdriftig werd zij bij hare terugkomst begroet, doch den heer Krever wicn zij grooten deels haar behaalde lauweren dankt, was nog geen ovatie gebracht Dit geschiedde nu gisteren in de net ver sierde zaal der vereeniging. De president de heer A. P. Cools, bracht den heer Krever in eene sierlijke toespraak lof en hulde en bood hem namens de vereeniging als souvenir een keurig servies aan. De heer Krever was blijkbaar zeer verrast en dankte in hartelijke taal. Daarna werden de aanwezigen op eene schoone uitvoering van de beste stukken vergast. GETROUWD en die ook namens wederzijdsche familie hunnen dank betuigen. Waalwijk, 11 Juli 1891. Voorspoedig bevallen van eene welgescha pene DOCHTER M. van DOORENDe Greeff. Waalwijk, 10 Juli 1891. zal Vrijdag 24 Juli 1891, des voorm. 11 ure, voor de Kind. VAN REE, aan de Kolfbaan te Waalwijk, om contant geld ijiiiMJiur Markt 61 Markt 61. onovertroffen LAGERBIER uit den Oranjeboom, Rotterdam, 5 cent per glas. LIMONADES, SPUITWATER, MADERA, BORDEAUX en RIJNWIJN. nieuwe Hollandsche Haring, ingelegde Ha ring, Paling in Gelei, Eieren en Zuur, billijke prijzen. Bij bovengenoemde zijn met primo Au gustus met kost en inwoning verkrijgbaar. als 100 stoelen, tafels, banken, 500 wijn bier- en likeurglazen, 1000 flesschen en krui ken enz. zoomede meubelen en huisraad. te WAALWIJK, zal op WOENSDAG 15 Juli 1891, .-udes ^JörLU. 9 ure, Yoor lie Erven G. KL1JN, Loonslioekje, VERKOOPEN 15 koopen Rogge, 8 koopen Ha ver, 1 koop Spurrie, te velde in het Loonshoekje. DE NOTARISSEN zullen Vrijdag 24 Juli 1891, des avonds 7 ure ter herberge van JAN DE KORT, te Baardwijk, onder BAARDWIJK. Hofleverancier van Wafelen, staat met zijne welingerichte op de markt bij het Postkantoor. Hij beveelt zich beleefdelijk in de gunst van ingezetenen en bezoekers van Waalwijk, en hoopt weder hetzelfde drukke bezoek te genieten, dat hem vorige jaren zoo ruim schoots is ten deel gevallen. Men gelieve er op te let- ifgM» ten dat mijne waar niet aan «ur de huizen wordt te koop aangebodenbestellingen worden echter direct aan huis bezorgd. anspraak, en met recht, maakt Waal wijk, eene der beste liedertafels en harmonieën van Nederland te bezitten, eroemd is de Langstraatsche le- 4- JBL 9 derindustrie. loncurrenten erkennen lal om dat de tiarmoi de lekkerste voor hunne neuzen weggekaapt hebben. Vergeet niet met de kermisdagen een EDAMMERTJE te bestellen. Geen Hollandsche tafel is compleet zon der een ROODKORSTJE. De prijzen zijn in ieders bereik. Slechts f0.34 per half kilo. Onder minzame aanbeveling, om Abonué's voor het te werven. Hooge provisie. Onderwijzers met vele relatiën komen in aanmerking. Het Geïllustreerd Stuiversblad kan door een ieder gelezen worden, de prijs zoowel als de inhoud laat dit toe. Deze is ernstig en grappig doch niet plat. KANTOOR: Leliegracht 30, EN A B (I

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2