Notaris 1. J, BUNT, te Waalwijk, bukskins, kamgaren, fournituren, KATHOLIEKE ILLUSTHATIE, Buffetverpac]lting,. Advertentiën, CONTECTIE-ZAAK, 0L. WAALWIJK, op 13,14,15 en 16 September 1891, Handelsberichten. publiek verkoopen a contant geld op. 24 Regulateurs, EEN INSTRUMENTDOOS, vóór 20 AUGUSTUS a. s., Uithoofde van den a. s. Zaterdag invallenden R. C. Feestdag, zal het volgend nummer dezer Courant Vrij dag worden uitgegeven. Advertentiën daarvoor bestemd worden uiterlijk tot v.m. 11 uur in gewacht. op Dinsdag 18 Augustus 1891, op Dinsdag 1 September 1891, ter herberge van Corns, van Dissel dorp, telkens om 7 uur des avonds, inkoopsprijs in 52 wekelijksche nummers. 90 cents p. kwartaal Vrachtvrij p. post fl. TE Het uitvoerend bestuur wenscht te ontvangen aanbiedingen voor het pachten der RESTAURATIE en BUFFETTEN, op het terrein gedurende de tentoonstelling. Inlichtingen geeft het UITVOEREND BESTUUR. Des morgens te 11 uren kwamen H.H. M.M. in het kamp aan. De in het kamp verblijf houdende troepen waren opgesteld ten einde door H.H. M.M. te worden geïnspecteerd. Zes batterijen veld-artillerie stonden in ba- taille geschaard onder de bevelen van den regiments-commandant, kolonel Doorman. De koninginnen reden langs het front der troe pen in eene met -1 paarden rt la Daumont bespannen rijtuig, gevolgd door twee hofrij- tuigen, waarin de adjudanten en hofdames gezeten waren. Na afloop der inspectie werd door het re giment in het vuur geexerceerd, alles in draf en galop. Het was een trotsch schouwspel, die 6 batterijen over de heide te zien rennen, plotseling stilstaande en uit 24 kanonnen het vuur te zien openen op een denkbeeldigen vijand, dan weder snel te paard en in ren weggaande om opnieuw in batterij te komen onder daverend kanongebulder. Onze jeugdige koningin had blijkbaar veel genoegen in deze snelle bewegingen en stond opgetogen alles aan te zien. Nadat nog in galop voor H.H. M.M. was gedefileerd over de hobbelige heide en door de schietschool uit zware kanonnen en met mitrailleurs was gevuurd, werd aan de beide koninginnen in de officiers-eetzaal een collation aangeboden door de artillerie officieren, die daarbij aan H.H. M.M. per soonlijk werden voorgesteld. De regentes onderhield zich minzaam met de officieren, terwijl de jeugdige koningin alles nauwkeurig opnam. De zaal was keurig met wapenschil den en bloemen versierd, terwijl een boudoir voor toiletbenoodigdheden was gereed ge maakt. Na afloop van het collation brachten de vorstelijke personen een bezoek aan de ver schillende gebouwen van het kamp en de tenten, o. a. aan de kantine der manschappen, waar de jeugdige koningin een kop koffie (prijs 1 cent) dronk. Tot slot werd door de officieren (37) van het le en 3e reg. veld-artillerie met den kolonel Doorman en de beide hoofdofficieren aan het hoofd, een jachtrit gereden. Als jagermeester fungeerde de kapitein Hinlopen, terwijl de kapiteins Kaub en De Waal als judges en de kapitein Jong en luitenant Schwartz als starters optraden bij de flet-race. In flinken galop werden de hindernissen ge nomen, bestaande uit horden, sloot en aarden wallen, terwijl ten slotte een flet-race gereden werd om twee prijzen (een bronzen beeld met zuil en eene pendule door H.H. M.M. daarvoor aangeboden.) De le prijs werd behaald door Avonbridge, volbloed van den luit. Van Altena, de 2e prijs door Banderole, volbloed van den kapi tein Hinlopen. Na de finish reed de kolonel, door zijne officieren in vlotten galop gevolgd, naar HH. MM., en brachten zij het militair saluut, waarop de jeugdige koningin de prijzen uit reikte onder toevoeging van eenige minzame woorden, en waarbij zij de paarden der over winnaars streelde. HH. MM. betuigden herhaaldelijk hare hooge ingenomenheid met alles wat zij zagen. Zelfs informeerde de jeugdige vorstin hoelang zij nog blijven mocht, en antwoordde toen blijkbaar verheugd »uog 3 uren, dat vind ik heerlijk." Zeldzaam groot was de geestdrift onder officieren en minderen der artillerie; ieder keek met opgetogenheid naar de jeugdige vorstin en men hoorde aanhoudend spreken over het lieve en minzame voorkomen van onze koningin. Nadat HH. MM. in de kantine waren terug gekeerd bedankten zij den generaal-inspecteur Schneider, den generaal-commandant der be reden artillerie Egter van Wissekerke, den majoor-directeur der artillerie-schietschool Alma, den regiments commandant kolonel Doorman voor alles wat zij gezien hadden, en vertrokken zij over Tongeren weder naar Het Loo, uitgeleide gedaan door de generaals en kolonels met hunne adjudanten, en onder aanhoudend gejubel en hoerageroep der op gewonden artilleristen. De dag van Maandag zal door allen nooit vergeten worden, en menig milicien zal later nog met genoegen aan zijne kinderen vertellen van de lieve jeugdige koningin, die zoo min zaam tegen ieder, het kamp heeft bezocht. Naar wij vernemen hebben HH. MM. f250 geschonken om onderofficieren en minderen te onthalen, en zullen HH. hoofdofficieren op het Loo de gasten zijn van HH. MM. Als maker van de bekende liedjes, die te 's Bosch dezer dagen den volksdeun waren, is Hendrikus Van Baardwijk gedagvaard, om 20 dezer te verschijnen voor de arrondisse- ments-rechtbank aldaar, beklaagd van het op zettelijk aanranden van den goeden naam van den commissaris van politie. Aan den geschorsten hoofdagent van politie A. Van Lieshout is door den burge meester, als hoofd der politie, op verzoek ontslag verleend. Men schrijft uit 's Hertogenbosch Aan H. Veltman en J. de Pluijm, van Drunen, G. van Gestel, van Haarsteeg en P. Pirets, van Heusden, is eene zilveren en aan Christina van Gools, wonende Oosteind onder Oosterhout en V. van Well, te Heus den, eene gouden herinneringsmedaille ver eerd, wijl de eerstgenoemden gedurende 25 en de twee laatstgenoemden gedurende 50 achtereenvolgende jaren deelnamen aan de jaarlijksche processie naar Kevelaar. De me dailles, die er keurig uitzien, waren dezer dagen bij den maker, den heer Kluijtmans te 's Bosch, tentoongesteld. De nieuwe vijand van den landman Een oud Amerikaansch „farmer" deelt mede, dat hij de tarwe-galmug reeds voor 25 jaren in Amerika heeft aangetroffen; men noemt het daar „the wevel." In de warme avonden van Juli vliegen eene menigte kleine vliegjes over het tarwe veld en leggen hunne eieren in de nog in melk staande korrels der aren. Dan groeit in deze korrel het gele wormpje en de korrel zelve sterft, krimpt in en verdroogt. Geheele velden met de prachtigste tarwe werden daardoor verwoest, zoodat ze niet eens gemaaid, maar afgebrand werden, en dit kwaad breidde zich zoo zeer uit, dat we in geen tien jaren in die streken wintertarwe konden telen, maar alleen zomertarwe, welke daarvan verschoond bleef, waarschijnlijk wijl die later tot rijpheid komt, en dan is de tijd van de vlieg voorbij. Uit Zwolle wordt gemeld De kleermaker Elskamp, die Vrijdag in ondertrouw was opgenomen met de dochter van schipper Berendsen. vierde des avonds bruiloft ten huize van zijne aanstaande schoon ouders aan het Frankenhuis onder Zwoller kerspel. Te midden van de bruilofspret kreeg hij twist met zijne aanslaande schoonzuster, en deze tweespalt liep zoo hoog, dat de schoonzuster den bruidegom met een mes twee diepe wonden in het hoofd en in den hals toebracht, waardoor veel bloedverlies ontstond. In zeer ernstigen toestand werd de verwonde naar Zwolle gebracht en aldaar in het R. K. gesticht van liefde opgenomen. Zondag ochtend te 6.20 kwam de trein uit Kampen met eene snelle vaart het station Zwolle binnenstoomen. Hoewel de machinist met kracht de remblokken aandraaide, mocht het hem niet gelukken den trein tot stilstaan te krijgen; deze liep met zooveel kracht tegen den stootbok, bij den overgang van de perrons aanwezig, dat die geheel werd verbrijzeld, een gedeelte van het gemetselde perron werd gebroken en eene dikke ijzere stang van den stutbalk werd verbrijzeld. Vervolgens kwam de trein met zooveel geweld tegen een hard- steenen plint van het station, dat daarvan een stuk werd afgeslagen, terwijl de dienst doende onderstations-chef de heer Braveboer, door dien ijzeren stang eene lichte verwonding aan het linkerbeen bekwam. De reizigers kwamen er met den schrik af. Daar de buffers van de locomotief mede erg beschadigd waren, moest eene andere locomotief den trein naar Utrecht vervoeren Maandag nacht omstreeks twee uur werd in de Koningstraat te Arnhem een zware slag gehoord door den overbuurman van den horlogemaker Haberlein. Het bleek, dat twee dikke spiegelruiten, waarachter de horloges waren uitgestald, waren verbrijzeld. De in breker heeft drie der kostbaarste horloges meegenomeu. Met een touw was de deur van buiten versperd. Een of meer handige dieven wisten Vrijdagnacht in te breken in het huis van den heer L., handelende in diamanten, op de Gelderschekade te Amsterdam. Alles werd doorzocht en uit eene zilverkast eene aanzienlijke partij kostbaarheden gesto len. De eigenaar vertoefde tijdelijk te Baarn. Den volgenden nacht was de Prins Hendrik kade het tooneel der werkzaamheden van de inbrekers. Daar drongen zij in eene berg plaats van chemicaliën van den heer J. J. L., openden de brandkast en stolen daaruit eenige geldswaarde; vervolgens trachtten zij te vergeefs op het bovenhuis te komen, waar van de bewoner naar buiten was. Door den brigadier der maréchaussée te Eijsden (Limburg) is aangehouden en Maandag gevankelijk naar Maastricht over gebracht zekere F. te Rijckholt, die de om streken afliep met valsche bedelbrieven,waarbij ondersteuning gevraagd werd voor zijn zoon, die voor missionaris heette te studeeren. Bij verscheidene geestelijken en aanzienlijke personen had hij op deze wijze geld weten machtig te worden. Onze groenten- en fruithandel op En geland Van verschillende zijden is gewezen op de omstandigheid, dat de Nederlandsche groen- teu- en fruithandel op Groot-Brittannie niet op zulk een wijze gedreven wordt, dat hij de meeste voordeelen voor de producenten af werpt. Wordt eensdeels gewezen op gebrek aan medewerking der producenten om altijd de eischen der markt in het oog te houden, anderdeels wordt geklaagd over moeilijkheden bij de verzending, over het niet in aanraking komen van producent en kooper, en andere gebreken in dezen handel. De Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen wenscht deze zaak te onderzoeken en daarna in overleg met belangstellenden een poging te doen om den handel op betere grondslagen te doen rusten. Ter opheldering van het belang dezer zaak verdient vermelding, dat verleden jaar voor meer dan 60 millioen gulden aan ooft en groenten, van soorten die ook in Nederland mheemsch zijn of kunnen gemaakt worden, in Engeland zijn ingevoerd, waarvan uit Ne derland slechts voor ongeveer f 5.000.000. De Nederl. Kamer van Koophandel te Londen heeft zich nu met volgend 10-tal vragen tot een groot aantal belanghebbenden in ons land gewend 1. Bij welke groenten of fruitsoorten heeft u het meest belang 2. Welke is de verpakking 3. Is er een bijzondere reden, waarom de verpakking zooals thans ingericht is 4. Heeft deze wel eens reden gegeven tot opmerkingen van de zijde der koopers 5. Hoe geschiedt de verkoop naar Enge land, door opkoopers of direct 6. Hoeveel tijd verloopt er, in gewone omstandigheden, tusschen den pluk en de aankomst in de haven van verscheping? 7. Hoe is de betaling? a. In het geval die geschiedt door op koopers in Nederland; b. In het geval van rechtstreeksche afne mers in Groot-Brittannie. 8. Is de betaling zoo, dat er redelijke winsten overblijven en welke is het verschil in beide gevallen ook in dit opzicht? 9. Bestaan er ten uwent vereenigingen, ten doel hebbende samenwerking van belang hebbenden te verkrijgen 10. Welke hulp zou, volgens uw meening, de Kamer kunnen verstrekken ^flkiurdwijk, 10 Aug. Gistermiddag gaf de doelen „Soranus" bondsconcours. Na een hevigen strijd vooral tusschen de beide win nende gezelschappen was de uitslag als volgt: le prijs verguld zilveren medaille „Victoria" te Elshout, met 155 punten; 2e prijs zilveren medaille „Ons Genoegen" te Herpt. met 133 punten; 3e prijs verguld zilver medaille, Ro- zenprijs „Constantia" te Drunen, met 5 rozen, alles in 10 schoten4e prijs zilveren eere- teeken Jac. Kuijpers van „Ons Genoegen" te Herpt, met 54 punten in 16 schoten. Met gepaste toespraak werden de prijzen aan de winners uitgereikt, en liep het feest in de beste orde af. GORINCHEM, 10 Augustus. Men besteedde voorristarwe f 9,75 a fl0.25 roode dito f 9,50 &f 9/75, witte dito f9.75 110.0 inl. rogge f 6,10 6,25 buitenl. dito 1 5,80 a 5,90 gerst 15,75 a 5,85, haver f 4,4,25 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 167 runderen. le qual. Kalfkoeien f200 260 Kalf vaarzen f 120 a 200 Melkkoeien 1160&20G Hokkeling ossen f A 00 1 Va jarige ossen f 100 140 Guiste vaarzen f100 140 Pinken f 80 a 100 Graskalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 6 a 12 Aangevoerd 2 varkens van 18 a 20 c., per half kilo, 185 biggen van f 4,00 a 8.00 per stuk. Eieren f 0.90 a 1.per 26 stuks. Boter 60 a 70 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM, 10 Augustus. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 11.f 11.40. Mindere en geringe f 10.50 a 8, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 8.20 8.40 dito mindere f 8,7.25. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f5.a 5,50; mindere f0,a 0,beste Zomei f 4,25 a 5.25 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f 3.25 4.90. Mindere f0.a 0. Blauwe erwten. De beste fa Mindere f0.0. Paardenboonen. De beste f0.0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 12,a 15, Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f7.50 10. Kookerwten de beste partijtjes van 10. 0.mindere van f 0.a 0. Schokkers van f0,0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot fafO.Zomerzaad f0,totfO. Kanariezaad f7,50 tot f7.75 Mindere f7.25 a 6.75. Aardappelen. De prijzen warenWestlandsche zand- f 5.5.50, Geldersche kralen f 3.75 a 4.Overmaasche witte f 4.a 4.50, Brielsche witte f 3.a 4.alles per hectol. ROTTERDAM, 11 Augustus. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 25, vette runde ren 600, vette graskalv. 190, nuchtere kalveren 34, schapen ol lammeren 11, varkens biggen 155, bokken of geiten De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 76 act. 2e kvv. 70 a ct. 3e kw. 64 a ct. Kalveren: le kw. 92*/a a ct., 2de kw. 85 a 80 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct. Boter 55 70 cent per half kilo. AToor de talrijke en hartelijke bewijzen van deelneming, ons betoond bij gelegenheid onzer zilveren bruiloft, betuigen wij bij deze, mede namens onze kinderen, oprechten dank. ADR. VERHEIJDEN Jz. en Eciitgenoote. Capelle, 11 Augustus 1891. zal te KAATSHEUVEL, BIJ VEILING ter herberge van Hubertus Muskens, BIJ AESLAG Het vast goed te Kaatsheuvel, behoorende aan Adr. Mart. van Gool, bakker te Kaats heuvel, en kadastraal bekend als HUIS, ERVEN, TUIN en BOUWLAND, sectie B. nos. 24692470 en 2471, groot 41 aren 57 centiaren. Van de koopsom kan een bedrag van f2000 tegen 4>l/3 rente als le*hypotheek op het verkochte gevestigd blijven. der ruimt ondergeteekende zijne enz., alles behoorende tot het vak, beneden WAALWIJK Stationsstraat. Alom is de inteekening opengesteld OP DEN 25en JAARGANG VAN DE Prospectussen en proefnummers zijn gratis bij alle boekhandelaren ver krijgbaar. Op verzoek van zeer velen onzer in- teekenaren zijn dit jaar opnieuw als prij zen aan den eersten rebus verbonden met fijn Duitsch uur- en slagwerk, loopende 44 dagen. Lengte der kast 100 cM., breed 24 cM. Aan den tweeden rebus is als prijs verbonden om natuurkundige proeven te nemen.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 3