Notaris RANT, Bouwterreinen Advertentiën, BUITENLAND. Frankrijk. Duitschland. Italië. Oostenrijk. Rusland. Amerika. BINNENLAND. - Handelsberichten. publiek verkoopen: UITVOERINGEN. op Maandag 21 September 1891, op Maandag 5 October 1891, die eindigt in den ondergang der Iersche zaak. Die woorden kloppen wonder mooi met het feit, dat Parnell's pogingen om een nieuw dagblad (ochtendblad) uit te geven, leelijk mislukt zijn, hij zal zich bij gebrek aan vol doenden geldelijken steun moeten tevreden stellen met een avondblad van bescheiden omvang. De Fransche regeering doet al het moge lijke om aau de Garibaldi feestviering te Nizza, het karakter van een politieke betoo ging te ontnemen. Zij verklaart niet te weten op grond waarvan de Italiaansche regeering een uitnoodiging van haar zou kunnen ver wachten, tot bijwoning van de plechtige ont hulling des standbeelds. Deze plechtigheid is een zuiver plaatselijke aangelegenheid en het Fransche gouvernement heeft zelf van de stedelijke autoriteiten van Nizza een uitnoodiging ontvangen. Terwijl in Chili de kalmte, orde en rust zoo geleidelijk weerkeeren, nadat de bevolking in de eerste oogenblikken der verlossing de vrijheid had verward met het recht tot ban deloosheid en geweldpleging, kiezen allen, die tot Balmaceda's vrienden of aanhangers be hoorden, het hazenpad, om in Argentinië, de Vereenigde Staten of Europa, een minder gevaarlijke lucht te gaan inademen. Over Balmaceda zelf verkeerd men nog immer in het onzekere. Als hij niet dood is, schijnt hij het in zijn eigenbelang toch maar het best te vinden de wereld in de meening te laten, als had hij het tijdelijke reeds met het «euwige verwisseld. Voorloopig is vastgesteld, dat de begrafe- fenis van Grévy zal plaats hebben 14 dezer, 's morgens om tien uur. President Carnot was zeer getroffen door het bericht van het overlijden van zijn voorganger, hij zond der familie onmiddellijk een telegram van rouw beklag, terwijl hij den ministerraad te Fon- tainebleau opriep om te beslissen of een be grafenis op staatskosten zal worden aange boden en welke troepen naar Mont-soas- Vaudrey gezonden zullen worden om daar als eerewacht dienst te doen. Eenige hoog- geplaatsten uit het gevolg van den president zullen hem vertegenwoordigen, ook de ka mers zullen gedelegeerden zenden. Woensdagavond werd de directeur van de krediet- en discontobank in de avenue de l'€)péra, gearresteerd. Het passief bedraagt 600 000 francs. Gisteren werden nog vier per sonen daar werkzaam, gevat. VANDOEUVRE, 10 Sept. Bij het dejeuner door den minister van oorlog, De Freycinet, aangeboden aan de generaals en de buiten- landsche officieren, verklaarde de minister dat de vorderingen, door het Fransche leger gemaakt, welke, door Europa toegejuicht wor dende, den een eerbied inboezemen en den ander vertrouwen, het bewijs opleveren dat de republiek tot groote daden in staat is. Niemand, zeide de minister, betwijfelt dat wij sterk zijnwij zullen toonen kalm te we zen. Onder de nieuwe omstandigheden zul len wij te werk gaan met de rustige bera denheid, welke voor de slechte dagen onze verheffing zal voorbereiden. De aanwezigheid der vertegenwoordigers van het buitenland is ons een prikkel, en getuigt tevens van onze vredelievende gezindheid. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung be vat mededeelingen uit Munchen omtrent de parade, welke door de beide Beiersche le gerkorpsen is gehouden voor den keizer, die zoo leest men de eigenschappen bezit, welke een duurzamen waarborg voor gunstige oorlogsresultaten opleveren. Alleen door een vasten wil om eensgezind voor het gemeen schappelijk vaderland op te komen kan zulk een band worden geknoopt als tusschen den keizer en den prins-regent blijkt te bestaan. Dat Duitschland, in de bewustheid van eigen kracht, kalm en met vertrouwen de toekomst kan tegemoet zien, daarvoor is thans een nieuw en volledig bewijs geleverd. In de Tiber bij de Ponte Sisto zijn bij het doen van uilgravingen, onderscheidene Antieke voorwerpen gevonden, waaronder o.m. een bronzen helm, romeinsch model, aan de voorzijde met bladeren en relief versierd op bijzonder smaakvolle wijze. De helm moet afkomstig zijn uit de tweede eeuw vóór Christus. Te Cento heeft men den 300ën ge denkdag der geboorte van den schilder Gian Francesco Barbieribijgenaamd Guereino feestelijk gevierd. Er wordt ook een tentoon stelling gehouden van schilderijen en teeke - ningen van Barbieri en kopieën naar zijne werken. De zestien millioen, die als verhooging op de oorlogsbegrooting voor Hongarije voorko men, zijn bestemd voor het aanleggen van vestingwerken in Zevenburgen, om een even- tueelen aanval der Russen van uit Bessara- bie het hoofd te kunnen bieden, zonder de hoofdmacht van het leger, dat tegen Polen zou moeten ageeren, te behoeven te verde digen. Het gerucht loopt, dat de regeering aan barones Vetsera zijdelings gelast heeft het grondgebied des rijks te verlaten, daar men haar verdenkt de hand te hebben in de nieuwe mededeelingen, die eenige Fran sche bladen brachten over het drama te Meijerling. Een erfenisgeschiedenis wekt in de Rus sische groote wereld veel opzien. Eenige maanden geleden stierf prins Yous- soupoff; zijn dochter, die met graaf Somaro- kofï Elston is gehuwd, erfde zijn zeer aan zienlijk vermogen en haar echtgenoot verkreeg het recht den titel van prins Youssoupoff te voeren. Maar ee« gewezen gouvernante van 's prinsen dochter, mej. Schneider, met wie de prins in het geheim gehuwd moet zijn, maakt nu aanspraak op het vermogen en den titel van prinses. Graaf Somarokoff heeft, zoo verzekert men, om de zaak in der minne te schikken, de dame, die thans in Duitschland is, een som van 25 millioen gulden geboden, maar zij weigerde dat bagatel. Brj Modesto, in Californie, is Donderdag nacht een spoortrein aangehouden door twee roovers. Zij schoten op een treinbeambte die zien kwam wat er gaande was, alsook op twee geheime agenten van politie Harris en Lawson, die onder de passagiers waren en toeschoten om hen gevangen te nemen. Harris werd doodelijk door hen gewond. De roovers dwongen toen den machinist en den stoker, hen te helpen de postwaggon open te breken; na vele vergeefsche pogingen, lieten zij een bom tegen het portier ontploffen. Maar door het daardoor ontstane gat werd zoo hevig op hen geschoten door den postbeambte in de waggon, dat zij de vlucht namen. NEW-YORK, 10 Sept. De Herald ont vangt uit San Salvador bericht van eene geweldige aardbeving, welke dat gedeelte van Midden-Amerika beroerd heeft. Bijna alle, niet aan de kust van den Stillen Oceaan gelegen steden zijn er door geteisterd. Reeds eenige dagen te voren werd het onheil door onderaardsche rommelingen aangekondigd. Den 9 dezer, te 1 uur 55 m. in den nacht, had de schudding plaats, die 20 seconden aanhield. De bewoners vlogen in nachtgewaad ten bedde en de stad uit en naar het open veld, terwijl de grond in lange golvingen zich bewoog en lichte schokken den geheelen voormiddag zich voelen deden. Analquito en Comesagua zijn verwoest; van Cojutepeque, Santatecla, Sanpedro, Masahuete zijn niet veel meer dan puinhoopen over; te Santa-Anna en Susuntepeque, zestig mijlen van San-Sal- vador, is groote verwoesting aangericht. De schade wordt op millioenen dollars begroot, vele menschen zijn omgekomen, te San Sal vador slechts twee. Noordbrabantsclie stoomtramweg maatschap. Ontvangsten gedurende de maand Juli. Opbrengst personenvervoer f 1566.87» goederenvervoer 2054.13 h postvervoer 166,66 Diversen Totaal der opbrengsten f 3787.665 In Augustus 1890 f 4048.595 Er werden 7998 personen vervoerd. WAALWIJK. Voor de muziekuitvoeringen gedurende de tentoonstellingsdagen verwijzen wij naar de groote programma's en den heden avond verschijnenden Feestwijzer. De concerten, Zondag avond te geven door de liedertafel en door Cecilia, zijn ook toe gankelijk voor de abonné's. BAARDWIJK. Maandag 14 dezer, voorm. IOV2 ure, MA TINEE te geven door de liedertafel „Tot bloei der Toonkunst," ten huize van den heer Jac. van Woensel. Zie verder programma's. WAALWIJK, 12 September 1891. Het uitvoerend bestuur bericht onder dankbetuiging, dat nog zijn ingekomen de navolgende medailles mr. B. de Roy van Znidewijn, griffier bij de arr. rechtbank te 's Bosch, Gouden medaille. P. J. Hessels, Gouda, Gouden medaille. W. Jordans M. Belle, 's Bosch, Verguld zilveren medaille, mr. J. J. A. Harte, 's Hage, lid der 2e kamer st. gen. Zilveren medaille. - De doorloopende kaarten der tentoon stelling zijn verkrijgbaar aan de loketten op het terrein Zaterdag van 11—6 uur, Zondag van 11—1 uur. Prijs: een doorloopende kaart f2.— twee kaarten f4.voor elke kaart meer, geno men in één huisgezin, fl. Bij bestelling moeten de namen van ieder persoon nauwkeurig worden opgegeven. Na Zondag 1 uur worden geene doorloo pende kaarten meer uitgegeven. De catalogus met feestwijzer zal aan de loketten verkrijgbaar zijn Zondag tusschen 11 en 1 uur. Ten bewijze dat de Landbouwtentoon stelling alhier buitengewone deelneming vindt, kan nog dienen, dat het aantal inzendingen, vooral van vee, zoo hoog is gestegen, dat het terrein nog 30 a 35 M. langer moet worden gemaakt. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van de N. B. Stoomtramweg Mij. betreffende de extra trams gedurende de tentoonstelling. Ook heeft deze maatschappij aan H.H. le den der Mij. van Landbouw gedurende de tentoonstelling op de extra-trams, bij vertoon van hun bewijs van lidmaatmaatschap, 50 reductie toegestaan, op de personeele vracht prijzen. De Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen heeft zich tot dergelijke concessie niet laten vinden. De restaurateur op het tentoonstellings terrein de heer W. Jordans, richt alles op grootschen voet in. De goede naam, welken hij in 's-Bosch op zijn gebied geniet, is een waarborg dat de consumptie uitmuntend zal zijn en de bediening niets zal te wenschen overlaten. Hij heeft o. m. naast de restauratiezaal eene groote keuken laten bouwen, waar de spijzen op de plaats zelve zullen gereed ge maakt en dus den verbruikers warm zullen voorgediend worden. Bij andere dergelijke gelegenheden geschiedt dit gewoonlijk elders, zoodat men half koud eten krijgt. Voor het 3e gedeelte van het notarieel examen, is o. a. geslaagd de heer G. A. van Everdingen, te 's Grevelduin-Capelle. Tot pastoor der parochie van de H. Theresia te 's Gravenhage is benoemd de Z. E. heer M. H. van der Hagen, vroeger ka pelaan alhier. De aihier gehouden collecte, ten be hoeve van de gerechtigden tot het dragen van het 'metalen kruis en de citadel medailje, door de officieren der schutterij heeft opge bracht de som van f 29.035. Bij de verkiezing van leden der tweede kamer zijn gekozen de heeren te Amsterdam W. K. M. Vrolik, lib in het dtstrict Emmen dr. Roessingh, lib. in het district Hoorn moet herstemd wor den tusschen de heeren Ferf, lib., en Treub, radicaal. Te Ammerzoden hebben in de laatste dagen ongeregeldheden plaats gegrepen, die zulk een omvang hebben gekregen, dat thans eene sterke rijkspolitiemacht ter plaatse aan wezig is om aan die ongeregeldheden paal en perk te stellen, terwijl bij proclamatie sa menscholingen van meer dan drie personen verboden zijn. Eene groote bende wierp Dinsdag avond bij enkele ingezetenen de rui ten in, en heeft zich niet ontzien de aanwe zige geringe politiemacht drie man duchtig toe te takelen. De oorzaak ligt hierin dat voor het kantongerecht te Zalt—Bommel terecht moet staan de dorpsonderwijzer, ter zake van herhaalde overtreding der drankwet. Het janhagel vindt het te vermetel van de politie, dat zij hem, die in de gemeente voor dezen en genen de pen moet hanteeren en daardoor een onmisbaar persoon en werktuig is, heeft durven bekeuren. Woensdag was de officier van justitie uit Tiel te Ammerzoden tot onderzoek van het gebeurde. Dinsdag avond ontstond te Breda brand in het huis van J. Stijger, terwijl hij met zijne vrouw afwezig was en vijf kleine kinde ren zonder opzicht thuis waren gelaten. De brand was ontstaan, doordat de vlammen van een petroleumtoestel zich hadden medege deeld aan de gordijnen, eene tafel en een stoel met kleedingstukken, waardoor de kamer spoedig in een dichten rook was gehuld. Door het optreden der buren, die de ruiten insloegen, werden de reeds half bewustelooze kinderen van den dood gered, en de brand spoedig gebluscht. Te Beek onder Breda is deze week bij den landbouwer Van Leent uit eene kast eene aanzienlijke som gelds, benevens al het goud zijner vrouw gestolen. Van den dief of de dieven is nog geen spoor gevonden. Maandag jl. werd door de Belgische justitie aan de onze uitgeleverd v. d. H., een notaris, die voortvluchtig was. Door de maré- chaussée werd hij van Breda haar Rotterdam overgebracht. Te Chaam, hij Breda, hebben de rijks ambtenaren eene bende zoutsmokkelaars be trapt, die op hunne verschijning hunne vracht afwierpen en het hazenpad kozen, doch een hunner viel in handen der ambtenaren. Het in beslag genomen zout bedroeg niet minder dan 162 kilogram. Uit Stompwijk meldt men van 9 Sep tember Op het kruispunt over den Veen weg onder deze gemeente werd heden door den trein van den staatsspoorweg een lOjarig meisje overreden en gedood. Nadat een trein met van de manoeuvres terugkeerende militairen was gepasseerd, wilde het kind de rails over steken. toen op hetzelfde oogenblik een van Den Haag komende sneltrein haar verpletterde. Door de politie te Haarlem is aange houden Willem Visser, oud 22 jaar, visscher, geboren te Egmond aan Zee, verdacht van diefstal van 4 flesschen Champagne uit eene mand aan het goederenbureau der Holl. IJzeren Spoorw.-maatschappij. Bij een tapper zijn drie flesschen in beslag genomen, die deze van Visser had gekocht. Hij heeft reeds vroeger wegens diefstal en verduistering ge vangenisstraf ondergaan. Het moge voor het nageslacht worden geboekstaafd, dat in het jaar 1891 de zomer niet 21 Juni, zooals volgens den almanak zijn plicht zou zijn geweest, doch den 9en Sept. een aanvang genomen heeft, dus ongeveer op een tijdstip, dat hij gewoon is afscheid te nemen. (Tijd.) De Zwitser, F. Lambelet, gesignaleerd als verdacht van den bekenden diefstal bij den commissaris der koningin in Noordbra bant, te 's Hertogenbosch, is te Frankfurt a/M. aangehouden en door de Duitsche aan de Venlosche politie uitgeleverd. L. was indertijd huisonderwijzer en is nog in het bezit van verscheiden der ontvreemde voorwerpen, hetgeen ook wel de aanleiding zal wezen dat hij bekende, aan den diefstal schuldig te zijn. Hij is naar Den Bosch over gebracht. Tilburg, 10 September. De heer J. H. A. Diepen, wethouder, herdenkt heden den dag waarop hij 40 jaren geleden tot lid van den gemeenteraad werd gekozen. In de volgende maand viert de jubilaris ook zijn 40jarig wet houderschap. Sedert jaren schoolopziener, was hij 48 jaren lid, 10 jaren secretaris en sedert 1867 voorzitter van de Kamer van koophan del, uit welk ambt hij in het vorige jaar we gens hoogen leeftijd ontslag nam. WAALWIJK, 11 Sept. De handel in hoornvee heeft een gunstige wen ding genomen, tengevolge van de openstelling van den uitvoer naar Frankrijk. Belgische koop lieden vooral kochten in de weide dezer dagen alles op, wat ze konden in kalfbeesten, waardoor de'prijzen aanmerkelijk zijn gestegen. Bijgrooten aanvoer ter markt, waren de prijzen heden veel hooger; het verschil op sommige beesten beliep f 20 tot f 35 per stuk in acht dagen. Het weder werkt buitengewoon gunstig zoowel op het vee, als op het nagras. Kalfkoeien f 125f 285.tot f Kalfvaarzen f115.a f205.tot f Jonge varkens aangevoerd 200 stuks, prijzen f3,25 af 10.50. Ter botermarkt aangevoerd 513 KG., van f 1,49 a f 1,72 per KG. Kippeneieren f3,00 a f4.per 100 stuks. Granen over 't geheel iets flauwer, de kooplust was veel minder aan de vorige twee weken. Leder blijft in goede stemming, vooral zwaar zoolleder, waarvan de prijzen langzaam hooger gaan. Voor onmiddellijke behoefte werd ook licht leder meer gevraagd. Over- leder ferm. Schors met tamelijk veel aanvoer gemak kelijk te plaatsen aan vorige prijzen. Men verwacht voor de alhier te houden land bouwtentoonstelling op 14, 15 en 16 dezer, groot succes. Op geen enkele tentoonstelling in Noord- Brabant werden zooveel paarden en hoornvee in geschreven. Het terrein is in een lusthof herscha pen en levert met zijne prachtige bloemperken en vijvers een fantastisch schouwspel op. Moeite noch kosten worden gespaard, om het den vreem delingen zoo aangenaam en verassend mogelijk te maken. BE IIII. 1 te Waalwijk, zal te Waalwijk, bij veiling in het hotel VERWIEL, bij afslag ter herberge van NICOLA AS DE ROOIJ, telkens des avonds 7 uur, Een Huis en Erf, te Waalwijk, in de Stationsstraat, nabij de markt, sectie B. no 958, belioorende aan A. BENJAMINSE, te Waalwijk. VOORTS te Waalwijk, aan de le Zeine, ten ver zoeke van den WelEd.Z.Gel. Heer Dr. VAN GILS, te Waalwijk, om te worden ingezet en afgeslagen: EERST in 3 koopen elk breed ong. 91/, meter, diep ong. 29ys meter en ter opper vlakte van ong. 2 aren 80 centiaren. DAARNA in 2 koopen elk breed ong. 141/,4 meter en ter oppervlakte van ong. 4 aren 20 centiaren, ten slotte in ééne massa, breed ong. 281/! meter en ter oppervlakte van ong. 8 aren 40 centiaren.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 2