Middelkoop, Notaris RANT, Notaris BINK, YERBERNE, Antooïi Tielen, PORTRET- en POÉZIEALBUMS, Portefeuilles en Portemonnaies, fijne en ordinaire LIKEUREN, Advertentiën, publiek verkoop» i contant: Sigaieapijjptsa ii étui, Steeds verkrijgbaar Kindermeel, Luxe-Post, NOTABOEKJES, P0TL00DEN, Burgerlijke stand. Handelsberichten. Iftl VêllS! 61 V6ïk00f @1 Publiek Yerkoopen Een huis uit 2 woningen M aasmondwerken Waalwijk, Portretlijsten, Vio oltj es zeep a 10 ct. ÏÏAA1WAÏI1, TandpoederScheerzeep. ZALM, KREEFTEN en SARDINES, Flacons vloeibaar DE NOTARIS J, 19 October bij inzet, 26 October 1891, bij toeslag, Dinsdag 27 October 1891, fijne MEERSCHUIMEN toilletbenoodigdheden als KAMMEN, BORSTELS, ZEEPEN, waaronder de EAU DE COLOGNE en ODEURS, BESTE DUALITEIT. Concurrccrende prijzen. Cognac Port k PortMadera Marasquin, Kirschwasser, Advo caat, Chartreuse, Elixir de Spa, Elixir d'Anvers, Antwerpsch Boo nekamp, Citroen en Frambozen limonade en alle soorten VeRBUNT VAIS O VERBEEK var» strafzaken, zijn Zaterdag bijna den ge- heelen dag alhier bezig geweest met het in stellen van een onderzoek naar de op den 7 dezer alhier voorgevallen ongeregeldheden, gericht tegen het Leger des Heils. Circa 30 personen hebben een verhoor ondergaan. Geene arrestatien hebben nog plaats gehad. Zaterdagavond was er zeer veel volk op de been; doch alles bleef rustig. Trouwens het Heilsleger heeft zijne oefeningen nog niet hervat. Bij het oprijden van eene brug tusschen 'sGravezande en Monster is Zaterdag na middag een trein van de Westlandsche Stoom tramwegmaatschappij ontspoord. De machine kantelde en viel in de vaart. De machinist kwam er met een nat pak en den schrik af. De passagierswagens bleven gelukkig op den weg staan. Zekere W. Leurs, van Leijenbroek, dienstknecht bij den vrachtrijder W. te Sittard, geraakte Vrijdagavond bij het terugkeeren met eene vracht uit Maastricht, onder de zwaar geladen kar. Hij werd zoodanig ge kneusd, dat hij Zondag aan de gevolgen overleed. Hij laat eene vrouw en drie kin deren na. Te Tiel werd zekere W. M., met zijne 80iarige moeder uit de kerk komende, op de Kwelkade, zijnde een afgelegen weg even buiten de kom der stad, onverhoeds aange vallen en zoodanig met een mes verwond, dat hij vermoedelijk het gebruik van twee vingers van de linkerhand zal moeten missen. Volgens den mishandelde heeft zijn broe der S., die onlangs bij de verdeeling van hun vaders nalatenschap eene veete tegen hem heeft opgevat, de mishandeling gepleegd. Te Vrijhoeven Kappel is Dinsdag och tend een huis, bewoond door de eigenares en haren schoonzoon, winkelier in kruideniers waren, afgebrand, naar men vermoedt door het gebruik van petroleum bij het aanleggen van eene kachel. Alles was verzekerd. Te Ulvenhout bij Breda hebben de ambtenaren eene grootebende zoutsmokkelaars ontmoet, die, toen zij bemerkt werden, de vlucht namen, hunne 36 zakken met 1700 kilo zout wegwerpende. Het gelukte den ambtenaren echter, één hunner in handen te krijgen. Men meldt uit Den Haag aan de Prov. Ov. en Zwolsche Courant Eene nieuwe legerwet, die in de hoofdpun ten eenigszins van de vorige afwijkt, is ge heel gereed om naar den Raad van State verzonden te worden. Hiermee wordt niet bedoeld het noodwetje, maar de legerwet, zooals die door den mi nisier Seyffard aan de koningin zal aangebo den worden. De machinist van eene der booten van de firma Kooij en Cnopius te Arnhem, die Vrijdagavond bij ongeluk in den Rijn viel, maar gered werd, is evenwel aan de gevolgen van den val overleden. Te Heerenveen werd Zondag de ver gadering gehouden van den centralen raad van den soc.-dem. bond met de afdeelingen van dien bond in Friesland, om te beslissen of men al of niet de Volkspartij zou verlaten. De afdeelingen Leeuwarden en Heerenveen rieden afscheiding ten sterkste aan, die te Lippenhuizen, Appelscha en HLngwirden dron gen aan op bijeenblijven. Van verschillende afdeelingen, die niet vertegenwoordigd waren, werden brieven voorgelezen, waarin ook af scheiding ontraden werd. Met 11 van de 13 stemmen werd besloten zich niet van de Volkspartij te scheiden. Men schrijft uit Groesbeek Als een bewijs van den nijveren zin der bevolking hier dient het volgende. Tal van gezinnen, den Stekkenberg bewonende, ver trekken elk voorjaar naar Duitschland, met wagens die hun tevens tot woning dienen, en houden zich daar, tot diep in het land, bezig met het rondventen van paraplu's. Te gen de kermis, die in de afgeloopen week hier werd gehouden, (en waar het vroolijk toegaat: een brouwer leverde o. a. 5000 liter bier) kwamen er ditmaal meer dan 40 gezin nen terug met ruime verdiensten. Sommigen brachten wel f 800 op de postspaarbank anderen kochten gouden sieraden voor hun gezin. De fabrikant uit Crefeld, die hun de regenschermen levert, was hier mede aanwe zig, en zeker zeer tevreden over het debiet, tracteerde hij zijne klanten ruim. Sedert eenigen tijd houden zich in de nabijheid van Holwerd twee voorname En- gelsche heeren, lord Goulit en lord Galway, bezig met wild te schieten op de Friesche wadden. Hun vaartuig ligt te dien einde aan de oostzijde van den vangdijk op aanmerke- lijken afstand van de kust. Slechts zelden ziet men de heeren aan den vasten wal. Hunne inkoopen laten zij doen door hunne onder geschikten. Zoo groot is de liefhebberij, dat de heeren soms dagen aaneen in hunne afzondering vol harden. Te Breda zijn Zaterdag twee vrouwen met elkaar slaags geweest, waarbij de eene de andere een vinger afbeet. Donderdag morgen keerden de maré- chaussées te Gulpen terug van een inspectie reis te Hoogcruts. Toen zij in het gehucht Del (gemeente Gulpen) aankwamen, heerschte daar groote opschudding, en werden zij gerequireerd door vrouw Karhausen, welke verklaarde, dat, tij dens zij naar het bosch was geweest, dieven haar man hadden vermoord en het aanwezige geld hadden meegenomen. In het huis was alles in wanorde. De klee- ren der vrouw bevonden zich in het woon vertrek en schenen blijkbaar bijeengebracht om ze mee te nemen, terwijl het lijk van Karhausen in den kelder lag. De vrouw wees der politie de plaats aan in den tuin, waar een gat in de heg was gebroken, en langs welken weg de dieven gevlucht waren. Het kwam den wachtmeester verdacht voor, dat de brandnetels, die voor het gat stonden, hoegenaamd niet nedergetrapt waren. Hij begaf zich daarop naar Gulpen en liet den hem vergezellenden maréchaussée ter bewaking achter, zoowel van het lijk als van de vrouw van den vermoorde, wier verkla ring hem verdacht voorkwam, te meer daar het van algemeene bekendheid was, dat zij met haar man in onmin leefde. Na der justitie te Maastricht bericht te hebben gezondenbegaf de wachtmeester zich weder naar de plaats der misdaad. Hij doorzocht nogmaals het huis en ont dekte een vrouwenrok, welke met bloed was bevlekt. Hij nam toen de vrouw nogmaals in verhoor en sprak rondborstig zijn gevoelen uit, dat zij de moordenares was. De vrouw raakte in verwarring en legde daarop een volledige bekentenis af. Volgens hare verklaring heelt zich het feit als volgt toegedragen Tegen 8 uur 's morgens kreeg zij woorden wisseling met haar man, die haar verweet te veel brood mee naar het veld te hebben ge nomen en haar met een mes bedreigde. Op zelfverdediging bedacht, nam zij het hout, waarmede zij het varkensvoeder klein stoot, en sloeg hem daarmede op het hoofd; nog niet terstond dood zijnde bracht zij hem nog eenige slagen toe en wierp het lijk daarna de keldertrap af. Zij deed daarna haar voor schot af en begat zich naar den put om wa ter te halen tot schoonmaking van den bloed plas, welken zij met den gevonden rok af veegde. Zij maakte toen de noodige toebe reidselen, die aan diefstal met moord moes ten doen denken en begaf zich daarna naar het bosch, waaruit zij tegen 11 uur terug keerde. De moordenares, Anna Maria Thewissen, oud 60 jaar, geboren te Wittem (gemeente Gulpen) toont niet het minste berouw zij zegt thans van eene „groote plaag" te zijn verlost en verklaart de gevangenis te ver kiezen boven langer met den vermoorde te moeten leven, die tot niets goeds was, dan om de eieren van hare 12 kippen te veror beren. Zij zegt verder 26 jaren in den echt met hem te zijn verbonden geweest, doch voort durend wegens zijn twistziek karakter in twist met hem geleefd te hebben. De vermoorde klaagde reeds lang zijn nood over de slechte behandeling, hem door zijne vrouw aangedaan, enz., en het was te voor zien, dat hetgeen thans gebeurd is, vroeg of laat er van moest komen. De ongelukkige was ziekelijk en 61 jaar oud. De justitie te Maastricht verrichtte in te genwoordigheid der vrouw de lijkschouwing, na "afloop waarvan zij gevankelijk naar Maas tricht is overgebracht. Opmerkelijk mag het heeten, dat de moor denares vóór hare bekentenis de grootste droefheid aan den dag legde, het lijk na derde en uitriep „daar ligt hij nu, mijn kleine bengel." De lijkschouwing werd verricht door de heeren Nijst en Ruland, in tegenwoordigheid van de heeren mr. Van Geusau en mr. Fijls. Er werd geconstateerd, dat de dood het gevolg was geweest van den schok, veroor zaakt door den slag op 't hoofd. De schedel was niet gebarsten, wel bevond zich een hoe veelheid gestold bloed in de hersenen. Ook bij de lijkopening bleef de moorde nares koelbloedig en zeide onder meer „God zal mij voor hetgeen ik gedaan heb beloonen of straffen." Na afloop der lijkschouwing sloegen de maréchaussées haar in de boeien en lieten haar tevens het stuk hout dragen, waarmede zij de misdaad pleegde. Met een glimlach op het gelaat wenschte zij haar buurlui vaarwel toe, met de woor den „nu adjuskus." Toen zij te Gulpen aankwam, stond ook alles op den kijk en begon men voor dood te luiden. Een en ander maakte echter niet den ge- ringsten indruk op de diep verstokte vrouw. BAARDWIJK. GEBORENMaria Johanna Theodora Francisca d. van J. A. J. van Heijst en A. C. van Dijk Sara d. van H. Krielaart en M. E, Noordhoorn van der Kruijff Laurens z. van H. Brok en E. van der Aa Maria Anna d. van F. Kools en A. M. van Dru- r.en Adriana Elisabeth d. van W. van Venrooij en J. M. Rijken wonende te Raams- donk Antonius Johannes z. van C. Bie- kens en A. O. Verhoeven Wilhelmus An tonius z. van A. van der Kleij en M. J. Crebber. ONDERTROUWD Johannes Hendrikus Klerkx 23 j. en Antonetta van der Lee 20 j. GEHUWD: Hendrik Klerx 41 j. en Anna Maria Dekkers 24 j. OVERLEDEN: Hermanus Kouters echtgenoot van Apolonia Cornelia Adriaanse 35 j. Oa- tharina Huberdina Pullens 3 j. Johan nes van den Heuvel, 27 jaar. GORINCHEM, 12 October. Men besteedde voor: ristarwe 1'09,75 a f 10.25 roode dito f(J,f9,25, witte dito f9.75 k 110.25 inl. rogge f 8,75 a 9,buitenl. dito 1 8,a 8,25 gerst 1'5,80 a 6,haver 1'4,4,25 beste kook- erwten f0,a 0,lijnzaad fkper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 452 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f230 a 320 Kalf vaarzen f 140 a 230 Melkkoeien 1160 a 230 Hokkeling ossen f 5 00 D/a jarige ossen f100 k 140 Guiste vaarzen f 100 140 Pinken f 80 a 100 Graskalveren f 30 a 60 Nuchtere kalv. f 10 a 14 Aangevoerd 7 varkens van 18 a 22 c., per half kilo, 442 biggen van f 4,00 a 8.00 per stuk. Eieren f 1.40 a 1.50 per 26 stuks. Boter 55 a 75 ct. per J/a kilo. ROTTERDAM, 12 October. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 9.75 k f 10.30. Mindere en geringe f 9.50 a 7, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclie de beste f 7 75 k 8.20 dito mindere f7,50 5 6.25. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f4.a 5,50; mindere f0,a 0,beste Zomei f4,a 5.mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.4.00. Mindere 10.a 0. Blauwe erwten. De beste f 9.a 11.25 Mindere f0.5 0. Paardenboonen. De beste f6.5 7. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 10,50 a 12,50; Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f9.50 5 11.50. Kanariezaad f7,50 tot f7.75 Mindere f7.25 a 6.75. Kookerwten de beste partijtjes van 1 0.k 0.mindere van f 0.— a 0. Schokkers van f0,-5 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f—afO.— Zomerzaad f0,tot 10.— Zeeuwsche ajuin. Aanvoer circa 7000 balen- Prijs voor groote f 1,20, kleine f 1.40 per 50 kilo. ROTTERDAM, 13 October. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 21, vette runde ren 600vetten graskalv. 483, nuchtere kalveren 3 fchapen ol lammeren 30, varkens 1, biggen 240, bokken of geiten 0 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 72 a ct. 2e kw. 68 a ct. 3e kw. 50 a 60 ct. Kalveren: le kw. 95 a ct., 2de kw. 80 a 85 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct. Boter 55 5 70 cent per half kilo. Aardappelen. De prijzen warenWestlandsche zand- f 5.k 5.50, Overmaasche jammen f4,25 a 5,— Brielsche witte f 0.— a 0.Geldersche kralen f 0.a 0.dito blauwe 13.a 3.30, Zeeuwsche spuische jamm. f3.a 4,25, Flakk. dito f2.75 a 3.75, jammen poters f 1,70 a 210, champions f3,40 5.4.magnum bonum f2,75 k 3,25 alles per hectoliter. gevestigd te Capelle, A. Donderdagen 15 en 29 October 1891, 's avonds 7 uur, in het te verkoopen huis, voor S. ZIJLMANS Wz., ONDER WASPIK. De herberg, genaamd ^Neerlandsch Kof fiehuis^ aan den overwegbij het station bestaande uit nieuw gebouwd huis met schuur erf en tuin, sectie D. no 1228 groot 4 aren 15 centiaren. xianvaarding 1 Februari 1892. B. Maandagen 19 en 26 October 1891, 's avonds 7 uurbij M. van Poppel te Besoijen, voor M. KUIJSTEN, ONDER BESOIJEN. Een huis, erf en tuin, aan de Zuidzijde der straat, sectie D no 214, 735 en 736 groot 11 aren 10 centiaren. Te veilen in 2 koopen op het terrein afgepaald. Combinatie bij den toeslag. Aan vaarding dadelijk. Alles bij biljetten breeder omschreven. te Waalwijk, zal ter herberge van JAN DE KORT, te Baardwijk, op Vrijdag 16 October 1891, des namiddags 1 uur, wassende te Baardwijk, aan den dijk achter de protestantsche kerk, en te Oud-Heusden aan Oost- en Westzijde van het Oosterdijkje ten einde het land, in huur bij C. v. d. LEUR, zooals een en ander genummerd of gesmet is en behoort aan deu heer DROS- SAERTS te 's-Bosch. Elk kooper moet borg stellen en voorzien zijn van een bewijs van gegoedheid, afgege ven door zijn notaris. te Waalwijk, zal ten verzoeke van A. van den Hoven en Nic. Sprangers, te Kaats heuvel, op bij Jan van den Hoven, en bij H. Muskens, te Kaatsheuvel, telkens des avonds 7 ure VERKOOPEN met erf en tuin, te Kaatsheuvel in de Mo lenstraat, sectie B nos 3108 en 3109, groot 7 aren. DL NOTARIS te Dus sen, zal aan de onder Capelle Meeuwen en Dussen te beginnen 's morgens 8 uur, voor de heeren BEKKER en VAN SETERS, a. 5 groote directieketen in 1889 nieuw gebouwd van hout met steen beklampt en met pannen gedekt, groot in opper vlak respectievelijk: 175, 140, 108, 48 en 25 M*. b. Vele goed onderhouden nette meubels als: mahoniehouten schrijfbureau, brand kast, kasten tafelsstoelen, spiegels vloerkleeden, pellen en linnen, 12 een- en tweepersoons ledikanten met bedien en toebehooreu, waschtafels, teekentafels, fornuizen, kachels, lampen, keukenge reedschappen, glas en aardewerk enz. c. Eene partij oud smeedijzer (Merk Leeuw.) d. Planken- en rieten keten. Eene partij regters, planken, dwarsliggers sparren, gerief- en brandhout enz. Alles staande en liggende aan de Maas- mondwerken onder CapelleMeeuwen en Dussen, gemakkelijk per as en per schip te vervoeren. Te bezichtigen de keten dagelijksde meubelen alleen drie dagen vóór den verkoop. N.8. De directieketen en het ijzer zullen circa 12 uur verkocht worden. bericht de ontvangst van eene groote sorteerinj* waaronder practische nikkelen met oog om op te hangen, a 10 cent Verder aan zeer billijke prijzen. in blikken bussen en doozen. (farine lactée van HENRI NESTLE) per blik 85 ct-, per 6 blikken 80 ct.

Echo van het Zuiden | 1891 | | pagina 3