opgeheven. Advertentiën, A. SONNEVELD, Rusland. Rijkspostspaarbank. Duitschland. Oostenrijk. Italië. Turkije. BINNENLAND. Handelsberichten. -Burgerlijke stand. de firma Kakebeeke Dinsdag a. s. van kracht. De nalatenschap van kardinaal Man* ning bevestigt dat hij de uiterste liefdadigheid heeft betracht. Hij stierf doodarm en laat slechts eenige boeken na en voor 100 aan consols, benevens 311/a shilling in contanten. Detectives bespiedden den ganse! en dag alle te Dover aankomende booten van het Continent, om de door het paarlenproces befaamde mevrouw Osborne te arresteeren. Het heet dat zij 's avonds teLonden gevankelijk werd binnengevoerd en morgen verschijnen zal voor den politierechter der City. Het Vrijdag bij Platea aan den grond geloopen Engelsche pantserschap Victoria is, ondanks het lossen van het geschut enz., dat een gewicht van 2000 ton had, nog steeds blijven zitten. Alle aangewende pogingen om het vlot te maken zijn vruchteloos gebleven. Berichten uit Shanghai te San Francisco ontvangen, melden dat de troepen van China een verdelgingsoorlog voeren tegen de op standelingen te Montchoerie, waarvan duizen den gedood zijn. Een Chineesche stoomboot, vermoedelijk de Namchow, is bij Cupibi gezonken. Zes Eu ropeanen en 370 Chineezen zijn in de golven omgekomen. Volgens de Standard dreigen er nieuwe onlusten op het eiland Kreta, tengevolge der plannen van de Porte om daar een ander rechterlijk stelsel, in strijd met het tractaat van Berlijn, in te voeren. Sir Morell Mackenzie, de beroemde specialiteit in keelziekten, wiens naam vooral tijdens de ziekte van keizer Frederik III algemeen bekend is geworden, is Donderdag avond plotseling aan de gevolgen van influ enza overleden. Het Russische joodsche blad Voskhod meldt in een belangrijk opstel, dat de ver huizing der vervolgde joden in het algemeen jammerlijk mislukt is. Vooral uit Noord Amerika zouden twee derde hunner terstond naar Rusland terugkeeren, indien zij het geld daartoe bezaten. Nadat de gansche bemanning van het gestrande Duitsche stoomschip Eider gelukkig is gered geworden, begon men met het aan wal brengen van de mails en de belangrijke hoeveelheid specia, welke het schip aan boord had. De houding van den reddingsdienst wordt ten zeerste geprezen. Geen enkel leven ging er verloren, niettegenstaande de woeste zee het werk niet weinig bemoeilijkte. spreken door het aanhouden van een spoor trein en het gevaagennemen van eenige Duitsche toeristen in Turkije, leeft volgens de laatste berichten, van zijn renten in een plaats bij de Turksche grens. Hij doet daar veel goed, is er zeer geacht en bemind en ontvangt bezoeken van de aanzienlijkste lieden uit den omtrek. Het zou haast ongelooflijk zijn, als er niet meer voorbeelden waren van gewezen roovers die in den omtrek van de Turksche grens stilleven van den buit, welke zij in Turkije hebben geroofd. Alle verwachtingen, gekoesterd of uitge sproken omtrent intrekking van het verbod tot uitvoer van granen, zijn ongegrond. Voor het oogenblik althans denkt de regeering er niet aan en alle daarop betrekking hebbende verzoekschriften wijst zij ten stelligste van de hand. Aan het postkantoor te "Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f 3469,50. terugbetaald f 2559,37; Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1353. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 7 dezer, door de harmonie „l'Es- pérance" in de harmoniezaal bij de Erven A. N. van Riel. 1. Fleurs de Printemps. Marche. 2. Le Danaides, ouverture. Christophe. 3. Italia na, fantaisie. Baudonk. 4. Freuet euch des Lebens, Walzer. Straus In het slot te Wilhelmshöhe is men reeds druk bezig toebereidselen te maken voor de komst van de keizerlijke majesteiten aldaar, Voornamelijk in den zoogenaamden kerk- vleugel worden groote veranderingen aange bracht. Dezelfde bedrijvigheid heerscht in het slot te Kassei. Men leidt hieruit af, dat de keizerin met de prinsen spoedig voor eenigen tijd te Kassei zal komen vertoeven. De World weet te verhalen van een ongeluk, dat den keizer bij de laatste jacht partij moet zijn overkomen, en dat men ge tracht had stil te houden. Bij een jacht op een beer struikelde de keizer, volgens dat blad, en kwam daarbij zoo ongelukkig op zijn rechterarm terecht, dat deze ernstig ge kwetst werd, zoodat de keizer er een paar dagen mee in een draagband moest loopen en den arm nu nog zoo weinig mogelijk moet gebruiken. Aangezien 's keizers linkerarm volgens de World geheel onbruikbaar is, veroorzaakt het ongeval den hoogen lijder veel last. Te Weenen heeft drie dagen lang een hevige storm gewoed, waarbij ook menschen levens verloren gingen. In een groote steen bakkerij in de Reichstrasse stortte door den hevigen wind een 35 meter hooge schoor steen in, en door de neerstortende steenen werden een bejaard werkman en een 18jarig meisje gedood en drie anderen zoozeer ge wond, dat zij wel niet herstellen zullen. Bij Potenza is een diligence op klaarlichten dag door zeven wolven aangevallen. Een der paarden werd door de wilde dieren ver scheurd; manr de reizigers dreven met her haalde revolverschoten vijt wolven op de vlucht en doodden er twee. De werkeloozen te Rome hebben be sloten geduld te oefenen tot den 20 van deze maand, den dag, waarop hun, naar hun be loofd is, van regeeringswege werk zal worden verschaft. Bij dagorde werd verder besloten om, indien die belofte niet werd nagekomen, een meeting te beleggen, waarop de te vol gen gedragslijn zal worden vastgesteld In de kamer werd door Nicotera medege deeld, dat er aan 3000 werklieden werk moet worden verschaft. Sinds 1 Januari van het vorige jaar werden door de politie 22900 werklieden naar hunne woonplaats terugge zonden. De beruchte rooverhoofdman Athanasius, die verleden jaar zooveel van zich deed Donderdag 11 Februari a. 8., Jaar markt te Waalwijk. WAALWIJK, 6 Februari 1892. Bij voortdurend levendigen handel in de Langstraat, bleven de prijzen van kalfkoeien en dito vaarzen in eendoen, terwijl het slacht vee voor dadelijke behoefte iets minder willig was en stalveebenevens jarige fokkalveren en hokkelingen ongevraagd bleven. Zware rijpe kalfkoeien f250 a 280, 2e soort f180 a 220, dito vaarzen t 160 a 190; slachtvee le qual. 66 a 70 ct., 2e qual. 60 a 65 ct. schoon, vette kalveren 70 80 ct. per kg. schoon; nucntere dito f8al2; vette varkens naar qualiteit en gewicht 49 a 54 ct. per kg. schoon: jonge dito naar ouderdom van f4 a 10. Hooi. Daar de voorraad grootendeels nog bij de groote hooiboeren voorhanden is, die bij de thans rijzende markt zeer vasthoudend zijn, was de handel sedert de vorige noteering minder levendig ofschoon de vraag blijft aanhouden. De beste qualiteit geldt f 19 per 500 kg., mindere soorten werden tegen f 12 a 17 verhandeld. Naar stroo is iets minder vraag, de ver schillende soorten worden op f 10 a 12,50 per 500 kg. gehouden. De aardappelen in de Boven Langstraat gaan in prijs omhoog, de beste qualiteit uit het Land van Heusden geldt thans f4,50 a 4.75 per hl. en bij de kleine maat 24 a 28 ct. per 5 1. Zandaardappelen uit deze streek f2,75 a 3,50 per hl. en 15 a 18 ct. per 5 1. In spruit- en boerenkool gaat voor den tijd des jaars veel om ze heeft door de vorst weinig geleden en is frisch onder de sneeuw uitgekomen. De groote houtverkoopingen onder Dongen en Loonopzand in de mastbosschen hebben een aanvang genomen en leveren ongelijke uitkomsten op. Zware sparren voor opleggers zijn nog al gezocht en gelden van 30 tot 40 ct. per stuk. Lichtere soorten voor hein- en gerief hout 12 a 15 ct. Boon- en hopstaken naar soort f 1.50 a 2,50 per 100. Ongave sparren en brandhout f2a3 per karvracht. Groene takkebossen f3,75 a 4,25 per 100. De beschikking van den Eng. min. van landbouw schrijft strenge toepassing voor van de verschillende bepalingen omtrent de toe lating van buitenlandsch vee. Er mag geen buitenlandsch vee worden ontscheept, indien niet de kapitein van het vaartuig de door hem onderteekende schriftelijke verklaring in- dient, dat hij gedurende 28 dagen vóór de inscheping van zijne lading vee, geen vee heeft aan boord gehad uit MaltaBelgie Duitschland en Denemarkendat zijn schip gedurende 21 dagen sedert de inscheping van het vee geen haven der genoemde lan den heeft aangedaan, en dat het schip ge durende 28 dagen voor het laden van het vee geen varkens uit Zweden en Nederland heeft aan boord gehad. Te Kaatsheuvel is een geval van pokken waargenomen, en wel in een slaaphuis, waar een paar dagen geleden een rond venter in papier had overnacht, die thans te Zierikzee aan dezelfde ziekte schijnt te lijden. Naar men aan de Haarl. Ct. mededeelt, is Zaterdagnacht eene poging gedaan om de olieslagerij „De Liefde», van den heer Prins, te YVorraerveer, in de lucht te doen springen. Gelukkig is die aanleg tijdig ontdekt, en zoo een groot onheil voorkomen. De schuldigen zijn tot heden niet bekend, evenmin als de aanleiding tot dit bedrijf. De eigenaar heeft de tabriek doen stilstaan, totdat de daders ontdekt zullen zijn. De arbeider B. F. te jRijssen is door een noodlottig toeval om het leven gekomen. Met eenige anderen in de leemgroeve werkende, geraakte hij eensklaps onder het zand, dat op onverklaarbare wijze losraakte, bedolven. Hoewel onmiddellijk al hel mo gelijke tot zijne bevrijding gedaan werd, ge lukte het slechts zijn lijk te voorschijn te brengen. Een dicht bij hem staande arbeider kon nog door een vluggen zijsprong zijn leven redden. Bij den landbouwer C. de Geus, aan den Blaakschen dijk te Puttershoek, werden gestolen ongeveer 50 kippen en 17 eenden. De dieven hebben het hok opengebroken. De politie is de daders nog niet op het spoor, ook niet die van vorige kippendiefstallen. De leidekker P. Roebers te Venloo die bezig was met het kruis op den kerktoren te Kothen (Belgie) te brengen, had het on geluk naar beneden te vallen en daarbij on middellijk den dood te vinden. De te Arnhem gearresteerde Jean de la Bara, die opgaf Italiaan te zijn, maar zeer goed Duitsch sprak, is gebleken Löwenstein genaamd te zijn, en zich in Duitschland aan diefstal met braak te hebben schuldig ge maakt. Vermoedelijk zal de Duitsche re geering zijne uitlevering aanvragen. Donderdagmiddag is de jachtopziener Wallaartte Koegras (Helder), in de duin- gronden te Huisduinen in botsing gekomen met een paar stroopers, die hij betrapte op het graven naar konijnen. Na een hoogloo- penden twist loste de opziener een schot op een der stroopers, die gevaarlijk gewond ter aarde stortte. Nadat den getroffene het mes, dat hij in de hand geklemd hield, was ont nomen, werd hij ter verpleging naar het ge meente ziekenhuis te Helder vervoerd. tot 82 kg. 55, 60 tot 68 cents bedonget wordt. Paardeleder ruimt vlug op aan vorigt prijzen. Ruwe huiden stationnair. Schors en andere looi middelen tamelijk vlugger bij verlaagde prijzen. Noordbroek was Zaterdag in rep en roer. De mare klonk reeds vroeg: „Ze hebben Schroder van Siddebuursterveen Veldwachter Tijdens is boven op hem ge sprongen in de gracht van Sijpkens,,. En werkelijk bleek zulks de waarheid te zijn. Tijdens is den beruchten inbreker, die van top tot teen gewapend was, in 't water na* gesprongen en heeft hem met behulp van eenig volk geboeid. Na nog des nachts op een twintigtal plaatsen te hebben ingebroken, werd hij eindelijk achtervolgd door den heer E. Engels en zijne knechten, die Tijdens wekten en wien een groot deel van de eer der opsporing toekomt, Hij is naar Win schoten gebracht. In hoeverre de man toe rekenbaar is zullen de rechters moeten uit maken. Hij schijnt behept te zijn met in brekers-manie, zonder zich ooit te verrijken met iets noemenswaards. Men meldt uit Baarn: Eene merkwaardige vangst werd dezer dagen door den jachtop ziener van Eemnes gedaan. In de bosschen dwalende, zag hij een valk, bezig met het verslinden van een dood hert. Het roofdier had blijkbaar zich zóó te goed gedaan, dat het zich bij de nadering van den jachtopziener niet kon verwijderen en dus in diens handen viel. De roofvogel werd aan het station te Baarn verkocht. Baardwijk. Wij vernemen dat door het waterschapsbestuur alhier besloten is, om f 100 premie uit te loven voor het aanbrengen van den dader, die vermoedelijk oorzaak was van het doorbreken der zomerkade langs het Oude Maasje. Het verhaal, dat hier dezer dagen de ronde deed van een kind, dat zou overleden zijn, of aan nona zou hebben geleden en reeds was in het kistje gelegd, waarna het tot het leven zou zijn teruggekeerd, kan als een bakersprookje beschouwd worden. Drunen, 5 Februari. Het 2de wintercon- cert, te geven door de harmonie „Eendracht" van Drunen waarbij zal worden opgevoerd „Liefde zoekt list" is door omstandigheden uitgesteld tot 15 Februari a.s. DRUNEN. Maand Januari 1892. GEBORENllenarikus, z. van Cornelis Pulle en Elisabeth Hamers. Theodorus, z. van Johannes van Drunen en Geerdina Maria Hendrika de Leijer. Adriana Alphonsina, d. van Franciscus Vesters en Maria Mar- cella Remi. Johannes, z. van Ahthonius bmits en Johanna Vughts. Anna Maria, d. van Martinus Vrijhoeven en Anna Maria Bataille. Cornelis, z. van Willem de Wit en Johanna van Drunen. Maria Antonia, d. van Hendrikus Mimpen en Pieternella van Bers. Johannes, z. van Franciscus Klerx en Pieternella Prinsen. Engelina, d. van Cornelis van Spijk en Petronella Pelders. Marinus, z. van Johannes Koen- raad en Johanna Maria Witlox. Peter, z. van Cornelis van Veldhoven en Dora van Veldhoven, OVERLEDENJohannes Mulders, 7 m. Jo- sephus Antonius Brugmans, 8 m. Hen drikus Vrijhoeven, eerst wed. van Adriana Loramers thans echtg. ran Johanna van de Leur, 72 j. Cornelis Pullen, 48 j. Willem van Weert, echtg. van Pieternella van de Wiel, 43 j. Johannes ran Rooij, echtg. van Maria Magdalena van Tilburg, 64 j. Audries van Drunen, wed. van Gijsberdina Krol, 82 j. Willem Pelders, •3 j, Pieternella van Gorcum, wed. van Adrian us Hello, 82 j. Anna Maria van den Hoven, wed. van Theod. van Weert, 79 j. Johannes Smits, 20 d. Maria van Weert, 17 m. BAARDWIJK. GEBOREN: Adriana Johanna, d. van G. H. Brekelmans en H. Eekels. Cornelia Da- miana, d. van J. J. Oomens en H. van Broekhoven. Isabella Maria, d. van B. Baijens en A. van Drunen. Catharina Adriana, d. van J. Mulders en L. E. Bae- kers. Antonetta Jacoba Maria, d. van P. H. van Beijnen en J. Pullens. Lambertus Adrianus, z. van C. de Nijs en C. Kleiibere ONDERTROUWD: Cornelis Johannes de Kort 30 j- met Wilhelmina Pullens, 30 j. OVERLEDEN: Hendrien Huilman, echtgenoote van G. van Bijnen, eerder van P. L. Ver- kuijlen, 74 i. Johannes van Cromvoirt, weduwnaar van Johanna van Noort, 82 j.— Theodora van den Heuvel, weduwe van Lambert van Cromvoirt, 82 j. Nicolaas Pulles, 58 j. Cornelia Grieles, echtgenoot van Godefridus Leijtens, 67 j. Hubertns Maas, 15 m. Maria Anna Slaats, weduwe van Cornelis Schilders, 63 j. Laurentius Martinus Klerks, 8 m. Willem Baijens, weduwnaar van Isabella van Sluisveld en van Helena Maria Klerx, 78 j. Francis cus van Herpt, 6 m. CAPELLE. Van 1531 Januari. GEBOREN: Antonie, z. van Johannes Zwart en Johanna Maria van de Nieuwegiessen. Adriaan, z. van Adriaan Wagemakers en Johanna van der Schans. Antonia Wou- terina, d. van Willem Johannes Pruijssers en Hendrina van Oversteeg. Elisabeth, d. van Phillippus van Tilborgh en Elisabeth Klootwijk. Marinus, z. van Frans Heurter en Maria van Tilborgh. Adriana, d. van Adriaan Rijken en Geertruida van Beek. Johannes, z. van Justinus Wouter Roelofs en Hendrika Antonia van Rooij. HUWELIJKS-AANGIFTE van Adriaan Arie van Baardwijk, 20 j. en Huiberdiena Verduin, 24 j., beiden te Capelle. OVERLEDEN: Marijnus van Peer, 66 j., echtge noot van Anna van Baardwijk Adriana van Eeuwen, 45 j._ echtgenoote van Adriaan van Oosterhout. Levenloos aangegeven zoon van Sophia Waerst. Willem de Bas, 24 j- Jacoba Wagemakers, 76 j., echtge noote van Adriaan Sprangers. ONDERTROUWD: AMI CATHARINA MARIA DAM. Waalwijk, Antwerpen, 1892. WAALWIJK, 5 Febr. De ainvoer ter veemarkt was heden wat ruimer wellicht tengevolge van het gunstige wintersei zoen de handel was tamelijk vlug bij ferme prijzen, ook op de stallen werden zoowel prima nagenoeg rijpe kalfkoeien als retvee gretig op gekocht. Kalfkoeien f 160.—- f250.— tot f 270.— Kalfvaarzen f135.— a f175.— tot f190.— Jonge varkens naar ouderdom en ïualiteitvan f5.50 a f9.50. Ter botermarkt aangevoerd 1207 KG., van f 1,09 a fl,49 per KG. De opkooperij van versche melk voor de boter- fabrieken neemt toe. De prijzen zijp. voor de veehouders meer loonend dan de boterbereiding. Kippeneieren f4,00 a f6.00 per 100 stuks. In leder komt meer vraag, prijzen hou den zich ferm, de verkoop gaat vlot. Voor licht zooileder ten behoeve der schoe nenfabrieken in de Langstraat wordt besteed f 0.50 tot f 0.60. Voor prima zwaar f 0.70 tot f 0.76 bij sorteering zelfs iets hooger, terwijl er voor de 2e en 3e qualiteit in de wichten van 28 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van den heer ANTONIUS VAN ES, betuigen zijne weduwe, kinderen en be- huwrikinderen, ook aan ieder in 't bijzon der, oprechten dank. Besoijen, Febr. 1S92. Ondergeteekende heeft het genoe- fen aan zijne geachte clientèle te erichten, dat het tegen hem door destijds aangevraagd faillissement, gisteren door de arr. rechtbank te 's Hertogenbosch is Waalwijk, e Febr. 1892. GRA ANH ANDELAAR.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2