Notaris RANT, Huizen, Erven en Tuin, Advertentién. BUITENLAND. Frankrijk. Spanje. Duitschland. Amerika. BINNENLAND. Handelsberichten. publiek verkoopen: De preident der republiek, omgeven door de officieren van zijn militair huis, heeft Woensdag den Nederlandschen gezant, jhr. de Stuers, die hem het grootkruis der orde van den Nederlandschgn Leeuw kwam over handigen, op het Elysée ontvangen. Véry, de koffiehuishouder op den boule vard Magenta, waar Ravachol is gearresteerd, is diep terneergeslagen door de vele dreig- brieven welke hij ontvangen heeft. Hij houdt zich overtuigd, dat men hem naar het leven staat. Dpch, heeft hij aan een verslaggever van den Temps verklaard, wat ik gedaan heb zou ik weer doen (om een Ravachol over te leveren aan de politie. men de dammen niet anders dan stapvoets mag in- en uitrijden, dat is goed. De heer Van der Heijden meent dat er meer ongelukken zullen gebeuren als men het paard met den kop moet vasthouden en op straat instappen; vele paarden vei kiezen dan niet stil te staan. Daar de noodzakelijkheid om het paard bij den kop vast te hóuden niet is gebleken stelt de voorzitter voor te bepalen, dat men de dammen niet anders dan stapvoets mag in- en uitrijden. Conform besloten. VIL Wijziging van het heffingsbesluit van de huwelijksrechten. De voorzitter deelt mede dat het is gebleken, vooral aan de ambtenaren van den burgerl. stand, dat f5 voor huwelijken voor vele per sonen wel wat veel is. B. en W. stellen nu voor eene tweede klasse te maken van f2 voor personen die niet gaarne gelijk staan met armen en toch moeilijk f 5 kunnen be talen. Aangenomen. De heer Van der Heijden had dit voorstel anders verwachtde minste klasse f 3, de hoogste 3 rijksdaalders. De voorzitter acht f 2 voor de laagste klasse genoeg; dit is trouwens aangenomen Overeenkomstig het voorstel van den heer Van der Heijden wordt nu het recht voor de hoogste klasse gesteld op f 7.50; dit treedt in werking eerst na goedkeuring van het raads besluit door de koningin. VIII. Adres van het bestuur der landbouw- tentoonstel'ingverzoekende uitbetaling van f400. De heer Van Tilburg vraagt of de rekening is ingediend. Op het ontkennend antwoord van den voorzitter uit de heer Van Tilburg de mee ning - dat dan ook niet betaald behoort te worden. De voorzitter deelt dit gevoelendat de raad behoort te worden in de gelegenheid gesteld te oordeelen, of de uitbetaling al dan niet noodig is daartoe behoort de rekening van ontvangsten en uitgaven aan den raad te worden overgelegd en deze eene commissie te benoemen om ze te onderzoeken. De heer Van der Heijden vindt, dat dit ligt op den weg van het dag. best.; er zijn wel andere gewichtiger zaken, waar commis sies buiten gehouden worden. Dus zullen B. en W. de rekening onder zoeken en daarna mededeeling doen van hunne bevinding aan den raaddie daarna beslissen zal, zegt de voorzitter. De heer Van der Heijden wenscht ook een advies. Hij weet er niets van maar 't behoort toch wel te blijken, of al de genomen garantie-aandeelen opgehaald zijn. Zoolang dit niet het geval is. is hij tegen uitbetaling der f400. De heer Mombers heeft gehoord, dat nog verscheidene aandeelen niet zijn opgehaald eerst daarna kan sprake zijn van uitbetaling der f400. In dien zin wordt besloten. De heer Verbunt vraagt inlichtingen om trent den toestand; die in onze haven te wachten is, in verband met de werkzaamhe den van den' maasmond. Tot onze bescha ming moeten wij bekennen, het hier over gesprokene niet te hebben kunnen volgen 't zal wel aan ons gelegen hebben, en geen gevolg zijn geweest van het tq gelijk praten van de heeren leden. Wij hebben gehoord, dat 't liep over de brug, de schutsluis, den stand van het water in de haven, het afwa teringskanaal naar den maasmondwij hoor den de namen Galand, .Schnabelié, Hooge- boom, minister en misschien nog andere maar dat alles geregeld te ordeneq, vermo gen wij niet. Opgevangen hebben wij, dat er weinig ot geen kans bestaat om de brug te krijgen, daar, waar wij ze gaarne zouden hebben, maar dat zij dicht bij Heusden zal komen dat we onder de nieuwe omstandigheden steeds goed vaarwater zullen hebben in de haven dat wellicht de afwatering zou geleid wor den door de Loint, wat door den heer Van der Heijden werd genoemd een zeer nuttig werk dat de aansluiting van den weg in de Put- steeg aan den zuider bandiik zeker is. Ten slotte is bepaald, dat de ingenieur Hoogeboom zal worden uitgenoodigd de raadsleden te willen op de hoogte brengen van de te wachten toestanden. Hierna werd de vergadering gesloten. Very wil zijn huis verlaten en zijne zaak aan kant doen om veiliger te zijn. Sedert eenige dagen zoekt hij, niet een ander huis, maar slechts eene kamer, doch hij kan nie mand vinden die hem als huurder wil hebben. Hij denkt er nu aan om ver van Parijs te gaan wonen onder een anderen naam. In een kroeg te Parijs zat onlangs een clubje mannen bijeen, toen een hunner plot seling opstond, een bom te voorschijn haalde en riep ,,Ik ben anarchist en ik zal u allen in de lucht laten springen Al de aanwe zigen snelden natuurlijk in groofen angst naar buiten. De politie werd geroepen, die hem gevangen nam, juist toen hij met zijn bom onder den arm het huis uitging. Terwijl men hem wegbracht, uitte hij bedreigingen tegen de agenten en herhaaldelijk riep hij »leve de anarchie!" Het bleek weldra, dat men slechts met een dronkemansgrap te doen had. De gevreesde helsche machine bleek een oude Hotschkiss-bom te zijn, welke de man sinds drie jaren als lamp gebruikt. Maar de grappenmakker, die al een keer of tien gestraft was wegens dronkenschap en verzet tegen de politie, werd toch veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. De regeering wist al voor eene maand, dat twee vreemde anarchisten te Madrid wa ren gekomen om er een vernielingswerk aan te richten, in overleg met Spaansche anar chisten. Zij werden dus nauwlettend in het oog gehouden. Zoo gebeurde het dat zij op den voet gevolgd werden door de politie, toen zij zich naar de kamer van afgevaar digden begaven, om er de twee dynamiet - bommen neder te leggen. Het helsche plan zou reeds twee dagen vroeger door hen uit gevoerd zijn maar de een, de Portugees Ferreira, werd ongesteld, zoodat het plan dien dag bleef rusten. De bommen wogen elk vier kilo volgens de verklaring van experts zouden zij vol doende zijn geweest om het geheele parle mentsgebouw in de lucht te doen vliegen. Op de bij de anarchisten gevonden ver- delgingslijst stond ook het koninklijk paleis aan: eteekend. De aanslag hierop zou Palm zondag plaats hebben, op" het oogenblik dat het geheele hof met het gevolg zich in de kapel zou bevinden tot het bijwonen der mis. Te Barcelona, een broeinest van de anar chisten, vreemde zoowel als Spaansche, zijn een dertiental Franschen en een Elzasser gepakt. Zij zullen het land uitgezet worden. BERLIJN, 7 April. Naar men verneemt hebben er gisteren huiszoekingen plaats ge had bij vele anarchisten, waarvan verschei dene gevangennemingen het gevolg zijn ge weest, terwijl ook eenige anarchistische ge schriften in beslag genomen werden. De gevangennemingen staan in verband tot die welke vóór twee maanden plaats hebben gehad. Het spoorwegbestuur te New-York had gouden medailles uitgeloofd voor de beamb ten, die het best en vlugst werkten in vijf takken van den dienst. Bij den .daarvoor gehouden wedstrijd legden de beambten ver wonderlijke proeven van nauwgezetheid en vlugheid af. De medailles werden in het postkantoor te New-York aan de winners uitgereikt. Voor het volgend jaar zijn zulke beloonin gen door den postmeester-generaal uitgeloofd in alle afdeelingen. Noordbrabantsche stoomt ra mweg maatschap. Ontvangsten gedurende de maand Maart. Opbrengst personenvervoer f 1141.775 i, goederenvervoer 1575.40 postvervoer 166,68 Diversen Totaal der opbrengsten f 2883.855 In Maart 1891 f3364.095 Er werden 4816 personen vervoerd. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Op Zondag 10 dezer, 's middags 12 uur, door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooien, op Musis Sacrum. Programma AD LIBITUM. WAALWIJK, 9 April 1892. De handel in hoornvee in de Langstraat, was sedert de vorige noteering iets levendiger, waartoe de zachtere weersgesteldheid zeker niet weinig bijbracht. Kalfkoeien werden tegen prijzen, wisselende tusschen f 190 en f 240 van de hand gedaan, dito vaarzen van f 130 tot f 190. Bijzonder levendig was de handel in slachtvee van de le qualmet het oog op Paschen werden door de slagers als om strijd naar de prachtigste exemplaren rondgezien, er werd besteed van f 200 tot f 300 en meer. Naar weikoeien was mede meer vraag, men besteedde f 90 a 140; vette het eertijds zoo bloeiende Veere op een dezer dagen gehouden In brachten openbare verkooping een drietal huizen met erf respectievelijk een prijs op van f 95, f 103 en f 75. - Door een onbekende oorzaak brak Maandag te Loo, gemeente Helden (L), een hevige brand uit bij den landbouwer C. D. De woning, met al het huisraad, eene schuur vol granen, de stallen en al de akkergereed schappen werden verwoest. Van het vee kwamen 4 koeien en 2 varkens in de vlam men om. Alles was verzekerd. Uit Amsterdam meldt men Naar wij vernemen, is in de keuken van het huis des heeren Viotta, waarin Anna kalveren naar qiialiteit f 0.90 a 1.per Kg. iiii> f8 a 11; vette varkens 1 8 ct. per S biggen f 1.70^ a 2.— per week- >oi Er blijft nog altijd veel vraag be- staan voor de verschillende persen, en hoewel de beste qiuihtoit het meest gewild, zijn toch ook de mindere soorten goed verkoop baar. Bij het inscharen van het vee komen er nog meer partijen voor den dag dan waarop men gerekend had. Naar qualiteit wordt gemiddeld f 18 a 20 per 500 Kg. besteed. Stroo zonder handel. Bij gelegenheid van de in September a. s. te Oosterhout bij Breda te houden driedaagsche landbouw - tentoonstelling, zal aldaar tevens een muziekfeest gegeven wor den ter viering van het 60 jarig bestaan der Kon. Harmonie en. hp den derden dag^ een concours hippique. De voorzitter van den gemeenteraad, burgemeester Jansen, te Tilburg, bracht den 6 dezer, in den raad hulde aan de ambte lijke werkzaamheid van wethouder Diepen, die als zoodanig en als ambtenaar van den B. S. zijn ontslag had ingediend. Tot wet houder werd gekozen de heer A. V an Roessel met 10 st. van de 19. 6 stemmen verkreeg de heer Pollet, 2 de heer van Vaesberghe en 1 de heer Ciaessen. De heer Van Roes sel is tevens gekozen tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Zout accijns! Thans is aan de Tweede Kamer rondge deeld het wetsvo irstel door den minister vati financien bij zijn belastingplannen toegezegd, tot verlaging van dcc zout accijns van f 9 tot f 4 per 10C KG. Dit ontwerp toelich tende, wijst hij er op, dat eene belasting van omstreeks 65 pet. van den winkelprijs op een artikel van eerste levensbehoefte vee! ie hoog is, vooral omdat dé mingegoede daardoor' ongelijk zwaar wordt gedrukt, voorts, dat de hooge belasting een bezwaar is voor den landbouw, die groole hoeveelheden zout be hoeft voor de zuivelbereiding en vooral dat de zout-accijns een moeieiijk te kceren fraude tengevolge heeft, waai dóór jaarlijks circa vier millioen KG. zonder betaling van ac consumtie wordt gebracht, Naar de meenfag van den minister zal de overblijvende zout- belasting voor mingegoeden evenmin als voor de zuivelbereiding overwegend bezwaar op leveren. Hij verwacht stellig, dat de frau duleuze invoer geheel zal ophouden. De minister berekent, dat de schatkist door de voorgestelde accijnsverlaging een verlies zal lijden van f 1,997,000, waartegenover zal staan eene besparing van kosten voor perso neel langs de zuidelijke grenzen van f60,000 A f 70,000 per jaar. Behalve verlaging van accijns wordt de invoering voorgedragen van een beter stelsel van heffing. In de R. K. kerk te Sittard is het 150 Kg. zware klokgewicht uit het torenwerk door drie plafonds heen op den steenen vloer der kerk gevallen gelukkig op een tijdstip dat er geen dienst was. Een der slachtoffers van de jongste ongeregeldheden tegen het Leger des Heils te Breda, een meisje, dat door een steenworp gewond werd, verkeert thans in hopeloozen toestand. Maandag namiddag is te Ooste wijk, door het vuurtje stoken van eenige kinderen, ongeveer 2 bunder schaarhout vernield Ook verschillende stammen der dennenboomen werden een prooi der vlammen. Het kostte aan een aantal personen veel moeite den brand in zijn vaart te stuiten. Te Klein-Liemde bij Bokstel, ontstónd, waarschijnlijk tengevolge van het spelen met vuur door kinderen, brand bij den arbeider M. Meegens, die daarbij huis en inboedel verloor. Alles was verzekerd. Tusschen Gieten en Gasselte is in een dennenbosch van de heeren Prins en con sorten brand ontstaan, waardoor meer dan de helft van het bosch eene prooi der vlam men is geworden. Naar de oorzaak wordt onderzoek gedaan. Te Mil, brandde Zaterdag het huis met stal van den arbeider Seroen geheel af. De schade aan dc gebouwen is veel hooger dan de verzekering kan dekken. Van den inboedel is niets gered. Te Tongelre bij Eindhoven, zijn twee boerderijen, bewoond door de landbouwers Van Nunen en F. Gerings, totaal afgebrand. Ongelukkig was de laatste niet verzekerd, evenmin als de inboedel, die echter gered werd. Verhoeven vermoord is gevonden, een bak met water ondekt, houdende sporen van bloed. Een en ander is gesteld in handen van prof. Gunning en den apotheker Van Ledden Hulsebos, om chemisch onderzocht te worden. Donderdag zijn 1 50 facsimiles verspreid en aangeplakt van de brieven, door de onbekende Saia aan politie en justitie gericht. - Aangaande arrestatie der drie Zeeuw- sche arbeiders in den Houtrakpolder als verdacht van den diefstal met geweldpleging te Zaamslag, wordt nader gemeld, dat het drietal, zijnde de gebr. Paling en 1). Hage- niers, die, na door den officier van justitie te Haarlem te zijn gehoord, gevankelijk naar Middelburg zijn overgebracht. WAALWIJK, 7 April. De voorjaarspaardenmarkt werd zeer druk be zocht. De aanvoer van paarden was onbeduidend; daarentegen van hoornvee flink met goeden han del vooral voor weivee. Kalfbeesten aangevoerd 70 a 80 stuks. Kalfkoeien golden f125 a 230. Dito vaarzen f115,a 170, Vetvee tegen ferme prijzen vlugge verkoop. De aanvoer bedroeg over 't geheel pl.m. 440 stuks. Weilammeren aangevoerd pl.m. 50 st. f4 af5. Jonge varkens 225 stuks verkocht aan f7.a f 13 50 per stuk. Boter weinig ter markt. Morgen Vrijdag ge wone wekelijksche marktdag wordt de zoogenaam de botermijn gehouden. Granen over 't algemeen in gedrukte stemming. Buitenl. rogge voor de bakkerij f230 k 240 per last ad 2250 Kg. Buitenl. tarwe dito f250 a 260 per last a 2250 kg. Inl. Zeeuwsche tarwe f8,75 a 9,75 per hectoliter. Ristarwe 10 A 11 Gerst 5,50 a 5,75 H r Boekweit 5,a 6. Getle erwten 7,50 a 7,75 r Haver 8,a 8,50 per 100 kg. De huidenmarkt is gedrukt en zoo stil ah- of men reeds in 't hartje van den zomer ware. De groote te verwachten aanvoeren zul Jen de prijzen waarschijnlijk nog meer doen dalen. De slachtingen die reeds een overgroot aantal koppen meer geleverd heb ben dan verleden jaar zijn wat verminderd, waarschijnlijk met het oog op den gedecideerd flauwen toestand der huidenmarkt. Behoefte aan prima zwaar en alle soorten licht leder heeft de prijzen van de laatste wel zoo hoog gemaakt. Voor de uitsnijderij voor militair gebruik blijft zwaar en dik beleerd leder altijd een gevraagd artikel. Schors met ruim aanbod lager. 8 April. Ter bote narkt aangevoerd 905 KG., van fl.00 a fl,20 per KG. Kippeneieren f2,50 a f3.00 per 100 stuks. AMSTERDAM, 7 April 1892., Bericht van den makelaar BROUWER A N C H E R. Sedert mijn vorig bericht van 29 Maart ging er weinig om. De voorraad van courante kwaliteiten is dan ook zeer gering. Goede kwaliteiten gevleeschde runderhui den, lichte wichten, blijven gezocht; mindere kwaliteiten runderhuiden en zware wichten trekken weinig attentie. Buffelhuiden in midden kwaliteit en in inférieure soorten zijn te plaatsen; duurdere kwaliteiten zonder serieuse reflectanten. Geitenvellen zijn gezocht. De vraag voor Leguanos schijnt iets minder te zijn. Na de inschrijving werden nog afgedaan: No 252, 222 Oost-Indische ruuder. 235, 622 Per Lawang, 121 14i 188 217 Benevens per Prinses 1789 O.-Ind. geiten en Eerstehands voorraad op heden: 9604 Oost-Ind. runder. 7525 buffel. 617 Singapore runder. 3000 Oost.-Ind. geitenvellen. 600 Schapenvellen. buffel, runder. buffel. Wilhelmina: 344 dito schapen. te WAALWIJK, zal in het hotel VEKWIEL, te Waalwijk, bij inzet WOENSDAG 13 April 1892, bij afslag WOENSDAG 27 April 1892, telkens 's avonds 7 uur, te Waalwijk, in de Nieuwstraat, sectie C. nos. 411, 1514, 1515.en 1516, groot 11 aren 01 centiare. Behoorende aan de erven Arn. J. van EETEN, te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2