Notaris RANT, Notaris RANT, FINAAL zal worden verkocht. fi, K, SCHOEIAKEBMCHTS, Advertentiën. huis, erf en tuin, Plaatsing gezocht BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Duitschland. UITVOERINGEN. BINNENLAND. Ingezonden stukken. Handelsberichten. publiek verkoopen: 't Lijkt wel of de Brazilianen 't er weder op toeleggen om de bewoners de Oude Wereld zoo'n beetje voor den mal te houden. Het bericht omtrent het onslag van dertien generaals wegens verzet tegen de regeerings- maatregelen, is spoedig gevolgd door de mededeeling omtrent ontdekte samenzwerin gen ten gunste van den vroegeren president. Sinds is er iederen dag wat nieuws gekomen: de regeering heeft tijdelijk den staat van beleg afgekondigd, omdat de anarchisten een oproerige beweging hadden gewekt; de regeering heeft generaal Barretto, afgevaar digde, Pardal - Mallet, senator en José di Patrocimo (beiden redacteurs van de te Rio Janeiro verschijnende bladen) laten arres teeren wegens ophitsing der bevolking ten gunste van den ex-dictator Da Fonseca, en de staat Matto Grosso heeft zichzelf tol zelf standige republiek verklaard. 't Is alles vrij duister, die dooreenhaspe- ling van anarchisten, aanhangers van Fonseca en generaals al evenzeer als de zelfstandig verklaring van den staat, zoo ongeveer 2 millioen vierkante mijlen groot bij 50,000 60,000 inwoners, zonder spoorwegen, tele graaflijnen of goede verkeerswegen Terwijl er van een gemeenschappelijk op treden der verschillende staten tegen het anarchisme weinig schijnt te zullen komen daar zelfs nog geen enkel kabinet het initia tief heeft genomen (alleen hebben Frankrijk, Spanje en Belgie zich onderling verbonden bij anarchisten-uitwijzing over eikaars grenzen elkaar tijdig in te lichten omtrent de ken merkende hoedanigheden der uitgewezenen) hebben enkele landen besloten zelf krachtig op te treden tegen de anarchie in haar ge vaarlijkste uitingen. Zoo wil de Zwitsersche regeering maatregelen nemen tegen de anar chisten en o. m. straffen bedreigen tegen het bezit van dynamiet en andere ontploffings- stoffen, klaarblijkelijk bestemd voor misdadige doeleinden. In de Rue Neuve te Compiègne is een kruitbom ontploft vóór de vensters van het werkvertrek van den president der rechtbank aldaar. Er werd alleen stoffelijke schade door veroorzaakt. In het laboratorium van de école de médecine te Parijs, had gisteren namiddag eene vreeselijke ontploffing plaats. Een hon derdtal vensterruiten van het gebouw en de daarnevens gelegen huizen werden verbrijzeld, en alle instrumenten en meubilair van de school zijn vernield. Doch wat erger is, de heer Marion, een jeugdig interne, is zoodanig gewond, dat zijn leven in gevaar is. Zijn rechterarm is dadelijk afgezet moeten wor den en het eene oog is verloren. De heer Marion was in het laboratorium bezig met het nemen van proeven en de ontploffing is het gevolg eener door hem begane onvoorzichtigheid. Telkens komt men terug op het denkbeeld, dat Deeming, de moordenaar van Rainhill en Melbourne, toch misschien Jack the Rip per zou zijn. Zoo moet thans iemand te Halifax zich herinnerd hebben, dat Deeming hem minnebrieven heeft laten zien van Catha rine Eddowes, een der vrouwen, die later in Whitechapel werd vermoord. De geneeskundigen, die Deeming onder zochten, hebben verklaard, dat hij volkomen bij zijn verstand is en dat zijn verward pra ten en andere teekenen van krankzinnigheid slechts voorgewend zijn. Aan het station te Bairnsdale, in Victoria, heeft men een valies gevonden met bebloede kleederen van Emily Mathers (Deeming's tweede door hem vermoorde vrouw). Het valies was geadresseerd aan een denkbeeldig persoon met de mededeeling, dat het zou afgehaald worden. Te Liverpool heeft men ook kleederen van de te Rainhill vermoorden gevonden in een koffer die daar lang had gestaan en door de geadresseerde afgehaald zou worden. Deeming ging dus naar een bepaald systeem te werk. Men zal nu alle onafgehaalde bagage aan de Engelsche en Australische stations onderzoeken. Misschien komt men zoo nog andere misdaden van Deeming op het spoor. Een vijijarige knaap te Edinburgh, die van zijn vader eenige kleederen en andere dingen gestolen had, is deswege veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf en vijf jaren opsluiting in een verbeterhuis. De politie neemt tegen den ln Mei reeds voorzorgsmaatregelen. Eiken nacht houdt zij in de buitenwijken en in het park te Fried- richshain ware razzia's. Alle werkloozen en verdachten worden in bet oog gehouden of gearresteerd. Evenals in Beieren hebben er 11. Zondag ook in andere gedeelten van Duitschland groote woudbranden plaats gehad. Vooral bij een dezer gevallen bestond het vermoeden van opzettelijke brandstichting, omdat de brand des namiddags ten 3 ure in een en hetzelfde bosch op vier verschillende plaatsen te gelijk begon. Dit gebeurde in de nabijheid van Siegburg, waar de omtrek van den brand ten laatsten een weg van twee uren gaans bedroeg. Toch is het reeds des avonds ge lukt, den brand meester te worden. In denzelfden tijd zag men te Coblentz van achter de Augustahöhe dikke rookwolken opstijgen, en weldra bleek het, dat er tus schen Capellen en Rhens eene woudstreek in vlam stond, die ook geheel is vernield. Te gelijkertijd werd ook te Barmen de brand weer opgeroepen. Het Barmer woud in de nabijheid der villa Murmelbach stond in vlam, en wegens den zuid oostenwind liep ook het fraaie stadsplantsoen groot gevaar. Toen de brandweer aankwam, waren de houtvesters met hun personeel en de boeren reeds ijverig aan het werk. De te hulp komende brand weer uit het district Heckinghauseti deed haar best om het vuur af te houden van de dichte dennenboschen en mocht daarin slagen. Tegen 5 ure was men op Barmer grondge bied den brand meester. Een half uur gaans verder in de Mar- scheider bosschen onder Luttringhausen, was inmiddels een brand uitgebroken, dien men eerst omstreeks half 7 ure kon meester wor den. Tevens woedde er een boschbrand voorbij de Friedrichshöhe. Met behulp van de Lichtenplatzer en een gedeelte der Bar mer braudweer kon die 's avonds in zijn verderen loop worden gestuit. Ook aan de rechterzijde van de Wupper heeft een woudbrand plaats gehad. In het Teutoburgerwoud, in de nabijheid van het Her.nann-monu nent, is eene geheele streek jonge denneboomen, ter oppervlakte van 50 hectaren door brand vernield. In het Pruisische staatsdomein ten oosten van Eupen was reeds Zaterdag een woud- brand uitgebroken, die zich over een opper vlakte van 250 hectaren heeft uitgebreid. Maar dienzelfden en ook den volgenden dag hebben er op verscheidene aan dat domein grenzende gronden gelijktijdig kleinere bosch- branden plaats gehad, die aan moedwilligen toeleg worden toegeschreven. WAALWIJK. Zondag 17 en Maandag 18 April, door de harmonie l'Espérance in de harmoniezaal 1. Fleurs des Champs, fantaisie. Perck. 2. Duo pour Baryton en Cornet a Pistons de „Bélisaire", Donizetti. 3. Babioletta, Solo p. Clarinette. Bergman. 1. Fantaisie sur l'opera „Der Freischtltz". Weber. 2. La Guerrière, solo pour piston. Tack. 3. La Regatta, quadrille. Brohm. Maandag 2de Paaschdag matinée door de liedertafel Oefening en Vermaak, op de zaal Musis Sacrum. Aanvang 12 ure. 1. Bede. Heinze. 2. Duo aus eine Nacht auf dem Meere. Tschirch. 3. De Nornen. Gevaert. 4. Aria f. Bas aus die Jahreszeiten. Haydn. 5. Halleluja. DeVliegh. WAALWIJK, 16 April 1892. Bij koninklijk besluit is goedgekeurd dat H. A. Aalfs, burgemeester der gemeente Vries, met ingang van 1 Mei e. k. is benoemd tot secretaris dier gemeente. De Staatscourant no. 89 bevat het kon. besluit van 29 Maart jl. ter bekendma king van de op het 4 Juli 1891 te Weenen gehouden congres der algemeene postvereeni- ging gesloten verdragen, overeenkomsten en slotprotocollen, voor zoover daarbij Nederland en Nederlandsch Oost- en West-Indie be trokken zijn. De onderwijzer J. M. Schellekens te Dieden, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd in de vrije- en ordeoefeningen. In den veehandel, vooral in kalfkoeien en dito vaarzen, komt in de Langstraat wat meer levendigheid; tegen prijzen, wisselende tusschen f 200 en f 250, werden de rijpen verhandeld. Bijzonder levendig was ook deze week de handel in le qualiteit slachtvee, prachtexemplaren ossen en koeien werden door de slagers van wijd en zijd aangekocht tegen 80 a 90 ct. per Kg. (schoon), waaron der er voorkomen van p.m. 400 Kg. Vette kalveren waren mede zeer gezocht en brach ten naar qualiteit f 0.90 a 1.per Kg. op. Wegens de schaarschte van het weigras ging in weikoeien weinig om en hierin overtreft het aanbod verre de vraag. Jarige kalveren en hokkelingen met weinig vraag f 50 a 55. Nuchtere kalveren f9 a 12. Vette varkens met weinig voorraad 58 a 62 ct. per Kg., jonge dito met veel aanvoer uit den Tieler- waard f 1.75 a 1.80 per week. Hooi. Bij zeer levendigeu handel ruimden sedert de vorige noteering verscheidene par tijen van verschillende qualiteit op. Elke qualiteit vindt thans gading en van kieskeu righeid is bij de koopers thans geen sprake. Naar soort wordt thans f 17 a 20 per 500 Kg. besteed. Naar stroo bestaat weinig of geen vraag. Inbraak met diefstal te Geldrop Maandagnacht heeft men te Geldrop op twee plaatsen inbraak met diefstal gepleegd. Bij den heer C. Raue werden eenige kleinig heden gestolen, maar bij den heer V. Van den Heuvel ontvreemdden zij 12 zilveren lepels en vorken in zwart étui; 12 zilveren thee lepeltjes in vierkante doos van perle d'amour; een zuurschaaltje met zilveren voeteen zil veren taartlepel met bruingevlamd door schijnend heft; een zilveren suikerstrooier; 2 zilveren zoutvaatjes; een zilveren peper en zoutsteleen zilveren soeplepeleen zil veren inktkoker; een nieuw zilveren theepot; en een nieuw zilveren suikerpot, een en an der ter waarde van circa f 450. Als een bijzonderheid dient vermelding, dat bij den heer Raue een groote New-Found- lander binnenshuis de wacht hield en zich niet heeft doen hoorentevens dat de familie Van den Heuvel er nog steeds een bij zon deren waker op nahoudt, die helaas niets heeft gezien. Om 12 uur ongeveer passeerden een dame en een heer, die van een feestje kwamen, het huis van den heer V. Van den Heuvel en zagen een raam openstaan. „Kijk, dat 's zonderling", zei de dame, een raam open in 't holle van den nachtWillen wij eventjes aanbellen en den heer Van den Heuvel waarschuwen „Onnoodig, antwoordde de man, de nacht wacht is geregeld op de been. Dat open raam zal niets te beteekenen hebben." Op dit oogenblik waren de dieven stellig bezig hun slag te slaan. Uit Arnhem meldt men het gerucht, dat de voortvluchtige goud- en zilverkashou der Stam uit Arnhem te Genève zou zijn gearresteerd. Een zware brand legde Zondag avond in korten tijd de woning met aangrenzende gebouwen, van den landbouwer C. B. te Weert, in asch. De bewoners werden met moeite gered. Alles was verzekerd. Loonopzand, 13 April. De jachtopzichter J. Aarts, in dienst van jhr. Verheijen alhier, heeft gisteren een ouden vos met 8 jongen gevangen. Ze zijn bij hem te koopen en te bezichtigen. Eene zeldzame opruiming onder Reintjes familie. Loonopzand-Kaatsheuvel, 13 April. Bij de gisteren gehouden gemeenteraads-verkiezing zijn slechts 133 stemmen uitgebracht. Hiervan bekwamen er de heeren W. Ypelaar, J. Van der Wee Hz, C. Baste.s en M Brands res pectievelijk 38, 30, 23 en 7 van zoodat er herstemming moet plaats hebben tusschen W. Ypelaar en J. Van der Wee. Verscheidene personen vereenigden nog enkele stemmen op zich. Drunen, den 13en April. De op heden vastgestelde kiezerslijsten voor de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevatten elk 287 kiezers. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur Mogen wij u beleefd verzoeken 't volgende in uw blad op te nemen, om zoo doende aan belangstellende personen een juist in zicht te geven aangaande de f 400.— garantie der gemeente ten behoeve van de landbouw tentoonstelling. De laatste alinea van missive No. 680 dd. 27 Februari 1891, gericht aan het Uitvoerend Bestuur, en afkomstig van Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk, luidt als volgt „De door den Raad verleende subsidie, tot dekking der kosten bedraagtf 400. onvoorwaardelijk en f 400.zoo die noodig mochten zijn." Op de vraag, door een onzer leden aan den Burgemeester, of het niet beter ware de aanvraag om de laatste f 400.aan B. en W. te richten, hield ZEd. Achtb. vol, dat Burgemeester en Wethouders er niets mede te maken hadden en dat het request aan den Raad moest worden ingezonden. Toch vonden wij, dat boven aangehaalde alinea te duidelijk was, doch afgaande op het „per se willen hebben" van den Burge meester, hebben wij het request, inhoudende opgave van het totaal der ontvangsten en uitgaven, en verzoek om de f 400.—garantie, aan den Raad gericht, doch bij dit request een schrijven aan B. en W. gevoegd, waarin mededeeling werd gedaan, dat een paar onzer leden gaarne bereid waren B. en W. inzage te geven en inlichtingen te verstrekken aan gaande de ontvangsten en uitgaven. Hierop hebben wij tot heden geen ant woord ontvangen. In de laatste raadsvergadering kwam dat request ter tafel, en in 'tverslag, voorko mende in het nummer van dit blad van 10 dezer, kan men zien wat de raad heeft be slist. Verder zij nog medegedeeld, dat de inzage der rekening aan raadsleden niet is geweigerd, doch sterker, de inzage is aan raadsleden aangeboden doch die heeren vonden het niet noodig inzage te nemen. Wij meenen hiermede de zaak voorloopig genoegzaam te hebben toegelicht. U dankzeggend voor de plaatsruimte, Hoogachtend P. W. H. VERWIEL. D. A. KAKEBEEN. M. A. VAN LOON. E. W. KLIJBERG. WAALWIJK, 15 April. De feestdagen in aanmerking nemende was de handel in hoornvee tamelijk vlug bij flinken aanvoer. Kalfkoeien golden f120.— a 2.15.— Dito vaarzen 1 110,a 175, Wei vee bij goede vraag vlug te plaatsen. Jonge varkens f 6.25 a 9.25. Weilammeren f 2.75 a 5.25. Ter botermarkt aangevoerd 813 KG., van f 1,06 a fl,34 per KG. Kippeneieren f2.50 a f3.00 per 100 stuks. In huiden is het stil met het oog op de a. s. veilingen te Antwerpen, Londen, Liverpool en Havre. De voorraad blijft nog steeds vermeerderen en de prijzen reculeeren. Leder voor on middellijk gebruik, zoowel licht als zwaar, is goed te plaatsen aan vorige prijzen. De schoenfabrieken werken voor het tegenwoor dige zeer druk, zooals meestal tegen Paschen tot Pinksteren. Als het weer zich goed houdt, verwacht men een drukkeren, naar men hoopt, een voordeeligen zomer. Schors wordt sterk aangeboden, tegen het- nieuwe gewin. De prijzen acht men f 1. 1.50 per 65 Kg. lager dan verleden jaar. Bij EXPLOOT van den deurwaarder J. Gr E R R I S te Waalwijk, dato 15 April 1892, is op de wijze, voorgeschreven bij artikel 4 al. 7 van het Wetboek van Burgerlijke Hechts vordering, ten verzoeke van JOHANNES ADRIANUS VERHOEVEN, schippersknecht, wonende te Vrijhoeven- Cappel, aan P. STAAL, schipper, laatst gevoerd hebbende het schip //de Vrouw Allegonda" en aan boord van gemeld schip gewoond hebbende, doch wiens tegenwoordige woon- of verblijfplaats in het Koninkrijk is onbekend, BETEEKEND een vonnis, den negentienden Februari 1892 door het Kantongerecht te Waalwijk bij verstek gewezen tusschen den requirant als eischer en den beteekende als gedaagde en hem AANGEZEGD dat de verzoeker tot het einde van de exe cutie van gemeld vonnis domicilie kiest te Dordrecht, ten kantore van mr. Adriaan Anton Moll, aan de Voorstraat 296, en in de gemeente, waar het vonnis zal worden tenuitvoer gelegd, ter gemeente-secretarie. te Waalwijk, zal voor de Weduwe en Kindeken J. DE KOETte Waalwijk provisioneel, ter herberge van APPELS, aan den Paralelwng, te Waalwijk, op Dinsdag 19 April 1S92, definitief in het HOTEL VERWIEL, te Waalwijk, op Dinsdag 3 Mei 1892, telkens 's avonds 7 unr 9 bouwterreinen, elk breed 7 m. 35 c diep 41V4 meter, in 9 koopen. Een bouwterrein, breed 11 m. 20c., diep 411/* meter (naast Verhoeven.) E n huis, schuur, erf en tuin, breed 27 m. 35 c. diep 4H/4 meter (door de eige naars bewoond.) Massa der 9 bouwterreinen. v van buis en noordelijk bouwter rein. Generale massa, groot 42 aren 20 cent. Breeder bij biljetten omschreven. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat het van BART DEKKERS, te Besoijen, ingezet op f2500, op Donderdag 21 April 1892, 's avonds 7 uur, ter herberge van ALFONS VAN DELFT, te Besoijen, voor TWEE aankomende 18 19 jaar oud. Brieven franco lett. V.H. aan den boek handelaar H. STUMPEL, te Hooen.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2