Notaris RINK, Notaris~BINK, Advertentiën, Duitschland. Italië. Oostenrijk- Rijkspostspaarbank. Bekendmaking. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. publiek verkoopen: VERPACHTEN: zilveren medailles toegekend als eerste en tweede prijzen. De keuring geschiedde door generaal Francis, kapitein Heathorne en den heer Atkinson, allen deskundigen op dit ge bied. Nu deze eerste ezelsparade zooveel succes had zal men er waarschijnlijk wel meerdere organiseereu. Naar ons uit Frankfort a/d Main gemeld wordt, is bij de vrouw van den gewezen eersten kassier van Rothschild, Jager (die naar men weet in Egypte gepakt is, en thans naar Frankfort wordt overgebracht), op diens privite boeken en cassette beslag gelegd, terwijl de vrouw zelve Donderdag avond in hechtenis genomen is. KEULEN, 2 Juni. De Kölnische Volks- zeitung meldt dat onder de katholieke zen delingen, die door de Engelsche Oost-Afrika- Compagnie in Oeganda verdreven of gevan gen zijn, zich twee Duitschers, twee Belgen, een Hollander en twaalf Franschen bevinden. In de Italiaansche kamer schijnt van zekere zijde steeds van eene beslissing in zake de „voorloopige twaalfden" te worden afgeleid. Nu weêr is er eene interpellatie over de plannen der regeering tegenover de anar chisten tusscheu gekomen. Gioletti heeft geantwoord, dat de regeering verdachte per sonen zorgvuldig laat nagaan, maar geen afzonderlijke anarchisten wet denkt in te dienen. Op eene andere interpellatie heeft de minister-president geantwoord, dat hij trach ten zal in de geringe circulatie van pasmunt te voorzien. Te Bitti, op Sicili", heeft een verwoed gevecht plaats gehad tusschen politie en een beruchten roover. De bandiet, Vargin ge- heeten, en een spoorwegwachter en diens dochter, bij wie hij een schuilplaats had ge vonden, benevens een karabinier, werden gedood. In de Romeinsche Campagna dreigt eene beweging onder de arbeiders te ontstaan, als in 1889,, toen zij twee maanden duurde. De autoriteiten hebben maatregelen genomen. PRAAG, 2 Juni. In de zilvermijnen van Birkenbreg is een brand uitgebroken. Er worden 200 personen vermist. Tot dusverre werden 25 dooden en 15 gewonden boven gebracht. Waaraan de ramp geweten moet worden is nog onbekend. Men vreest zeer ernstig voor het leven van de arbeiders, die zich nog in de mijn bevinden. Aan liet postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei ingelegd f 5167,10; terugbetaald f 6666,50. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1445. Aan het postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei: ingelegd f 2255.91 terugbetaald! 2357.16. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 935. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Maandag 6 dezer, 's middags 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waal wijk en Bezooien, op de zaal Musis Sacrum. 1. Lentelied. Giessen. 2. Opwaarts. Hol. 3. Looft den Heer. De Vliegh. Concert door de harmonie St. Crispijn van Waalwijk en Bezooien directeur den heer Th. Schambergen, op Maandag 6 Juni 1892, nam. 6 ure precies, in den tuin van den heer Besier. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk maken bekend, dat het te houden onderzoek (inspectie) van de verlofgangers der Nationale Militie voor deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag, den 21en Juni a. s., des vóórmiddags om 11 uur in het locaal der boter- mijn, aldaar Tot bijwoning van die inspectie zijn gehouden alle verlofgangers der Nationale Militie te land, die vóór 1 April van dit jaar in het genot zijn gesteld van onbepaald verlof, (ook die der lichting van 1886). Waalwijk, den 4en Juni 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WAALWIJK, l Juni 1892. De veehandel in de Langstraat blijft /eer stil en de omzet blijft zich hoofdzakelijk bepalen onder binnenlandsche handelaars en onder de veeboeren zei ven. Kalfkoeien le soort f200 a 240, 2e soorc f170 a 190, kalt- vaarzen f 150 &180, verschgekalfde melkkoeien f150 a 175, wei dito f 100 a 130; slachtvee le soort 68 a 70 ct2e soort 60 a 65 ct. per kg.mestkalveren 75 a 80 ct. per kg.; nuchtere dito f7 a 11, hokkelingen f 40 a 60, weilamme ren f 4 a 6; vette varkens van 70 tot 80 Kg. met veel vraag 60 a 62 ct. per Kg biggen f7 a 11. Hooi. Uitgezonderd de aflevering van eenige miskleurde partijtjes, was de handel van weinig beteekenis, de prijzen bleven on veranderd. Wegens de duurte de tweejarige paarden zijn dit jaar verscheidene Langstraatsche boeren onverrichter zake van de Zuicl-Hol- landsche markten teruggekeerd. Naar de qualiteit, die nog al te wenschen overliet, werd van f 150 tot f 300 besteed. De goede qualiteit was niet beneden f 250 a 300 te bekomen. -- Van wege 't Rijk zal er te 's Grevel- duin-Capelle een cursus gegeven worden in de vrije- en ordeoefeningen, gratis toegankelijk voor onderwijzers, die de aanteekening daar voor nog niet bezitten. De leiding van den cursus is opgedragen aan het hoofd der open bare school te Besoijen, den heer G. van Oudenhoven. Naar gemeld wordt heeft de heer J. F. Jansen, burgemeester van Tilburg, zijn ontslag genomen als gedelegeerd commissaris der Noorclbrabantsche Stoomtramw. Maatschappij. Den 12 Juni a. s. hoopt de wel eerw. heer ds. Van Buuren, predikant te Baardwijk, zijn 50jarig jubilé als evangeliebedienaar te herdenken. Ongetwijfeld zal het den waardigen grijs aard, die nog eene uitstekende gezondheid geniet en in de bijna geheel uit katholieken bestaande gemeente algemeen geëerd en bemind is, niet aan bewijzen van belang stelling ontbreken. Te 's Hertogenbosch is Donderdag uit het kanaal de Zuid Willemsvaart tusschen sluis 0 en 1, levenloos opgehaald de schipper Cornelis P., geboren te Delft, oud 48 jaren, en te 's Bosch woonachtig Den vorigen dag toen hij in staat van dronkenschap verkeerde, alsmede zijn knecht, had hij zijn schip los gemaakt om te gaan varen en is bij die gelegenheid over boord geslagen en verdron ken. Terwijl het ongeval gebeurde was de geheele schippersfamilie dronken; de vrouw en de dochter lagen dronken in de roef van het schip. Deze week werden niet minder dan vier en-twintig landloopers tegelijk van den Bosch naar de rijks-inrichting Veenhuizen getransporteerd. Wel een bewijs, dat het gilde nog niet uitgestorven is 1 In de Haarlemmermeer brandden bij den landbouwer Ten Hagen twee hooibergen af, welke door den bliksem getroffen waren. Men meldt uit Aalst (Bommelerwaard): Dinsdag namiddag tegen 3 uur ontlastte zi :h boven deze gemeente een kort maar hevig onweder, dat vergezeld ging met hagelslag. Gedurende bijna 10 minuten vielen hagel- steenen, waaronder vele ter grootte van duiven eieren, die, behalve door hunne eigene zwaarte, door een hevigen storm voortgedreven, eene ontzaggelijke verwoesting aanrichtten. Tal van glasruiten zijn verbrijzeld, loof en bla deren zijn van de boomen gerukt en zeer groote schade is aan fruit en al de boven den grond staande vruchten veroorzaakt. Paardeboonen, rogge en wat ver hoog boven den grond stond, is totaal verloren. Te Bakkerveen is den vorigen nacht de herberg van de wed. F. de H. door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Te Eis-Wittem (L.) ontstond Dinsdag na middag brand door het inslaan van den bliksem in de pastoors woning, waardoor deze geheel in asch gelegd werd. Dinsdag middag is de bliksem geslagen in eene boerderij, behoorende bij het buiten verblijf van baron Van Verschuer, genaamd de Hartenkamp, onder Bennebroek. De boer derij is tot den grond afgebrand. Dinsdagavond is te Oud-Loosdrecht de bliksem geslagen in de slachterij van den heer Van Klaveren. Een hoekje muur werd van het huis geslagen; de straal beschadigde het behang in de huiskamer en de schok deed twee personen, die in den deurstijl stonden te praten, tegen elkander bonsen. Gelukkig ontstond echter geen brand en is alzoo de toegebrachte schade niet groot. Dinsdag namiddag om ongeveer twee uur ontstond er brand in het Leuvenumsche bosch bij Nunspeet, hoogst waarschijnlijk door het inslaan van den bliksem, die zich door de droogte al spoedig naar alle zijden verspreidde. Met groote krachtsinspanning mocht het aan de toegeschoten arbeiders gelukken de vlam men te stuiten, doch niet voor dat men wel 3 a 4 uren hard gewerkt had en er reeds ongeveer 10 a 12 hectare dennenbosch in de asch was gelegd. Te Te teringen werd Dinsdag door den bliksem getroffen Johannes van Dorsmund, oud 17 jaren, brood bakkersknecht. De ge troffene was in het open veld werkzaam, in de nabijheid van huizen en boomen. Hij viel achterover, terwijl de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Ook werd getroffen Catharina de Bont, oud 24 jaren, dienstbode. Ook zij was in het open veld werkzaam, in de nabij heid van huizen en boomen. Zij viel bewus teloos voorover, werd eenigszins geschroeid in het aangezicht en op de armen, en was eenige oogenblikken als verlamd aan den arm en het been die vooruitstonden, daar zij, tijdens zij getroffen werd, aan het hakken was. Petrus Musters, oud 13 jaren, broodbak kersleerling, in het openveld werkzaam, viel bewusteloos achterover, doch kwam na eenige oogenblikken weder bij, waarop bij hulp is gaan halen. Een weinig is ook hij geschroeid aan aangezicht en handen. De geneesheer en eenige hulpvaardige buren, die spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig waren, konden slechts den dood van eerstgenoemden constateeren; de beide anderen waren spoedig hersteld; beide ver klaren alleen een schok gevoeld, doch geen geluid gehoord te hebben. Ook in Bavel moet een man, die op het veld werkzaam was, door den bliksem ge troffen en gedood zijn; terwijl in Oosterhout de bliksem tot tweemaal is ingeslagen in het vereenigd post- en telegraafkantoor, doch zonder brand of noemenswaardige schade te hebben aangericht. Naar De Avondp. verneemt, is door de Haagsche bouwgrond-maatschappij Duin oord op en na 20 Mei voor ongeveer 11,000 M2. bouwgrond verkocht. De bouw van ongeveer 50 perceelen, waaronder villa's en woonhuizen door particulieren te bouwen, is daardoor verzekerd. l)at het der maatschappij ernst is met haar plan om van het uitgestrekt terrein een fraaie stadswijk te maken, blijki wel hieruit, dat' er voor de beste gevelontwerpen premiën zullen worden uitgeloofd. Uit de gevangenis te 's Gravenhage zal deze maand ontslagen worden P. G., oud 50 jaar, geboren te Leiden. Van de laatste 30 jaren zijn levens bracht hij er I8V2 in verschillende gevangenissen door; telkens wegens diefstal. Maandagavond had te Dinxperlo een bloedige vechtpartij plaats, waarbij M. aan zekeren H. met een jeneverflesch eenige diepe sneden in het hoofd toebracht. Om de arres tatie van M. te bevorderen werden de Duitsche grensbeambten, die op het tegenoverliggend punt op wacht stonden, gewaarschuwd. Aan genoemde beambten was door hunne regee ring een premie van 100 mark uitgeloofd indien zij M. zouden uitleveren, daar hij wegens smokkelarij en als verdacht van voor eenige jaren het p*ard van een controleur te hebben gesneden, gezocht werd. M. be sefte dan ook zijn netelige positie en ver zette zich zooveel mogelijk, totdat hem een der aanwezigen een stoot gaf, waardoor hij van Hollandsch op Duitsch grondgebied kwam te liggen, zoodat de Duitsche politie hem in haar macht en de premie van 100 mark verdiend had. De arrestatie ging met zooveel verzet ge paard, dat een der Duitsche beambten zijn geweer op M's lichaam stuksloeg! Oosterhout, 3 Juni. Aan de inzenders van paarden en vee, landbouw-voortbrengselen, werktuigenbloemen en planten voor de landbouw-tentoonstelling in September alhier te houdenis door de maatschappij van staatsspoorwegen voor het terugvervoer van de niet verkochte en onverlote paarden vee, enz. vrijdom van vracht verleend. Bij het uitvoerend bestuur der landbouw tentoonstelling zijn wederom eenige medailles ingekomen, van de heeren Firma M. Verschure Zn., margarine fa brikanten te Oosterhout, groote gouden med. J. H. Stael, burgemeester te Dussen,groote zilveren medaille. F. M. Gescher, burgemeester te Oosterhout, groote gouden medaille. G. Vermeulen, burgemeester te Capelle, twee zilveren medailles. C. A. Daverveldt, burgemeester van Wouw, oud-voorzitter van de Noordbrabantsche maat schappij van landb. groote zilveren medaille. B. Snoek, voorzitter van het bestuur der afdeelingen Noordbrabant van het Nederl. paarden- en rundvee stamboek te Almkerk, groote zilveren medaille. F. Kamp, burgemeester te Waspik, verguld zilveren medaille. A. M. J. F. van Rijckevorsel, voorzitter der Noordbr. maatschappij van landbouw te Vucht, groote gouden medaille. Loonopznud, 2 Juni. Den heer A. P. Cools, die tot raadslid werd gekozen, bracht de Sophia's-vereeniging, waarvan de gekozene president is, gisterenavond eene serenade. De directeur, de heer Van Breugel, felici teerde den president, waarop deze met eene degelijke en hartelijke toespraak antwoordde. Ook de liedertafel Echo der Duinen bracht den nieuw gekozene hare hulde door het uit voeren van eenige nette zangstukken op de binnenplaats. Beide gezelschappen dronken natuurlijk menig glaasje op de gezondheid van den gullen gastheer. CAPELLE. Over de maand Mei. GEBOREN Steven, z. van Adriaan Marinus van Peer en Adriana Rosenbrand. Cornelis Antonie, z. van Gerrit van der Hoeven en Catharina lluijtenberg. Gerrit, z. van Ma- ehiel Rosenbrand en Adriana de Rooij. Iiendrika Petronella, d. van Johannes van Gijzel en Pietronella Vink. Hendrik, z. van Mathijs Waarts en Antonia Westerveld. GEHUWD: Jacobus van Raamsdonk, 25 j. en Franciina de Rooij, 34 j., beiden te Capelle Willem Vermeij, 23 j., te Dubbeldam en Sandrina van Rooij, 25 j., te Capelle. Cor nelis van Suijlekom, 24 j., te Capelle en Elisabeth Snijders, 24 j., te Waalwijk. Roelof Johan Timmermans, 32 j., te Sprang en Anna Maria Quirijns, 21 j., te Capelle. Pieter Quirijns, 32 j. en Huiberdina Verduijn, 26 j., beiden te Capelle. Johannes Berg mans, 26 j. en Adriana Smits, 20 j., beiden te Capelle. OVERLEDEN Frans Klootwijk, 9 m. Johanna Adriana van Laarhoven, 24 j., echtgenoote van Adriaan Waarts. Jacobus Boezer, 9 j. Elisabeth Mouthaan, 47 j., echtgenoote van Izak van Iersel. Catharina Verduijn, 2 m. - Huibert Koenen, 68 j., echtgenoot van Fenna Gouda. Willem Klootwijk, 2 j. Cornelis Verheijden, 74 j., echtgenoot van Maria Quirijns. SPRANG. Van 131 Mei. GEBORENMaria Alida, d. van A. P. Steussij en Ant. Chabot. Johannes Petrus, z. van Corn, van Gorkum en P. van Spaandonk. Cornelis Jacobus, z. van Jan J. de Boer eu Josijna v. d. Hammen. Helena, d. van Johannes Bogers en Joh. Vos. Cornelia Maria, d. van Frans Janson en A. L. Varo9- sieau. OVERLEDEN: Hendrik Netten, echtgenoot van Cornelia Kuijsten, 68 j. Cornelis Matthijs in 't Veld. 7 ra. Antonie van Vuuren, 49 j. Hendrik Marinus van Caem, 13 j. HUWELIJKS-AANGIFTEN Marinus van Zeist, 25 j. en Anna M. Molegraaf, 23 j. Jacobus Hoefnagel, 24 j., van Capelle, en Adr. J. Ge- nuit, 25 j. Johannes de Rooij, 23 j. en Elisabeth M. II. Soeters, 21 j. GEHUWD: Adriaan de'Roon, 25 j. en Geertruij Nieuwenhuizen, 23 j. Johannes van Zel9t, 31 j. en Corn. M. van Peer, 23 j., van Ca pelle. - Adriaan Brouwers, weduwn. van Pieternella Geertrui van Vuuren, 50 j. en Johanna Koenen, 28 j. Johannes Vos, 31 j. en Josijna van Dongen, 34 i. Rombont van Drongelen, 27 i. en Johanna Vos25 j. WAALWIJK, 3 Juni. De aanvoer ter veemarkt was ook heden ruim, doch de handel voor kalfkoeien niet hooger. Kalfkoeien golden f105.tot f 205. Dito vaarzen f 95,tot f 175, Jonge varkens aangevoerd ruim 000 stuks, ver kocht van f 12.50 a 0. Weilamraeren aangevoerd 000 stuks, verkocht van f 0.75 a 3.75. Ter botermarkt aangevoerd 598 KG., van f 0,90 a f 1,10 per KG. Kippeneieren f3,00 a f3.50 per 100 stuks. Granen voor consumptie met flinken handel tegen eenigzins lagere prijzen. In huiden, leder en schors gaat nog al tijd weinig om, slechts voor onmiddellijke behoefte worden eenige kleine affaires ge daan. 't Is nu het stille seizoen. Niet alzoo in de schoenmakerijhet gunstig weder geeft aanleiding tot een tamelijk druk ken afzet. ONDERTROUWD ADR. M. A. VAN LOON EN D. M. VAN DAL. Waalwijk,) 3 J(jni Drunen, te WAALWIJK, zal op Maandag den 13 Juni 1892, vooriniddngs 9 ureten sterfhuize van den heer J. H. A. SCHOENMAKERS, te Waspik, bestaande uit Stoelen met en zonder kussens, 2 fauteuils, coulisse-tafels en andere tafels, linnenkast, 2 bureaux, secretaire, antieke kast, staande kastklok spiegels schilderijen porcelein waaronder antiek, eikenhouten ledikant, bed met toebehooren, keukengerief, ijzeren mangel enz. Te bezichtigen ZATERDAG 11 JUNI 1892 van 2 tot 6 ure 's namiddags. te WAALWIJK, zal op Dinsdag 14 Juni 1892, des voorin. 10 ure, ter herberge van E. van WAGENBERG te Haarsteeg Onder Ainwcrzodcn, Well en Ilcdikliuizeu Den Lagen Omloop, Storrenhoek, De Mauritsplaat3 perc. in de Geer, Het Waardje langs de Vaart, 3 perc. inde Maas hoeven, het Rijstkampke, Ca pelle Morgen, Knokenwaard, De Jodenwaard, het Rietoord, Den Hoogen en Lagen Otter, en 2 perc. in de Sompen.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2