Notaris BINK, Notaris RANT, Faillissement. Aanbesteding. Advertentiën, Een Bouwterrein Deurwaarder Gerris, Engeland. Oostenrijk. UITVOERINGEN. Rijkspostspaarbank. BINNENLAND. Handelsberichten. 25 Juli 1892 bij toeslag, VERKOOPEN Woensdag 6 Juli 1892, Dinsdag 12 Juli 1892, schoenmakersgereedschap. Op Vrijdag 8 Juli 1892, het bouwen eener Leerlooierij met schors- en droogzolder, koets huis en stalling, voor den WelEd. Heer H. WITLOX, te Waalwijk. 16 of 18 dynamietpatronen, en een korte lont, aan het eind voorzien van een slaghoedje van knalzuur zout. Vóór de restauratie binnen te treden heeft Meunier zich in een urinoir begerenhet valiesje geopend en de lont aangestoken met het bekende gevolg. Men wil, dat het papier, waarin de patronen ge wikkeld geweest zijn en dat in de nabijheid van de restauratie Véry teruggevonden is, geleid heeft tot de ontdekking der schuldigen. De arrestatie der beide anarchisten Meunier en Francis, die zich te Londen be vonden, is verijdeld. Zondagmorgen hebben twee dienaren der Fransche justitie zich der waarts begeven, voorzien van bevel van aan houding, geteekend door den rechter van instructie Atthalin. Men wijt dit ontmoedigend resultaat aan de onbescheidenheid eener courant en die van een correspondentie-bureau te Parijs, waardoor het bericht 24 uur te vroeg gepubliceerd is en de beide anarchisten nog juist bij tijds de vlucht hebben kunnen nemen. Zij zijn vermoedelijk gewaarschuwd en geholpen door andere, naar Albion's hoofdstad uitgeweken partijgenooten. Toen de agenten de woning binnentraden, werd hun toegeroepen„te laat heeren; de vogels, die gij zoekt, zijn gevlogen De beambten der Parijsche prefectuur van politie, die overal door de anarchisten wor den gevolgd en bespied, hebben hun onder zoek moeten opgeven; zij zijn naar Parijs teruggekeerd. De ter doodbrenging van Ravachol zal plaats hebben op het plein der Sous Prefec ture te Montbrison. Niemand heeft Ravachol kunnen bewegen cassatie aan te teekenen; zelfs de pogingen van den advocaat Lafay te Montbrison, waren ijdel. Hierdoor wordt ook het vermoeden gerechtvaardigd, dat Ravachol met dezelfde hardnekkigheid zal weigeren de clementie in te roepen van den president der Republiek. Tot heden heeft Ravachol geen enkel be zoek ontvangen dan dat van den heer Lafay en den abt Claret, aalmoezenier in de ge vangenis. Indien de anarchisten te Montbrison zich al rustig houden, dank zij de strenge bewaking, onder de partijgenooten in de vallée du Gier is dit niet het geval. Dezen hebben besloten Ravachol's dood te wreken of zijn executie te verhinderen; er heerscht daar groote opgewondenheid. Een te Mentone vertoevende Engelsch- man, die aan de speelbank te Monte Cairo 40,000 pond st. had verloren, heeft zich in zijn wanhoop van het leven beroofd. Dit is de twaalfde zelfmoord, waartoe de speelbank in de maand Juni aanleiding gaf. Woensdag had te Londen in het kristallen paleis een feest der zondagscholen-zangver- eeniging plaats, waarbij ook behoorde het opstijgen van een ballon met den luchtrei ziger kapitein Dale, diens zoon en twee anderen. Vóór dat de ballon losgelaten werd, ontdekte men er een kleine scheur in, die door Dale's vrouw zorgvuldig toegenaaid werd. Toen de ballon echter tot eene aanzienlijke hoogte gerezen was, ontplofte die, tengevolge waarvan het gevaarte met eene ijzingwekkende snelheid naar beneden kwam. Dale werd gedood en de drie anderen werden zwaar gewond. De schoenmakerskuechts te Northamp ton blijven het werk staken. De vereeniging van schoenmakersbazen heelt van haren kant besloten alle gezellen in het geheel rijk, ten getale van ongeveer negentig duizend, te ontslaan. Men heeft in de mijn van Przibram waar honderden arbeiders door den brand om het leven kwamen, een brief gevonden, welke een der slachtoffers aan zijne vrouw geschreven heeft. „Wij waren aan ons werk schrijft hij toen kameraden ons kwamen mededeelen, dat zij niet uit de mijn konden komen. Wij dwaalden rond en zochten een uitweg te vergeefs. Wij wachtten op hulp, maar die kwam niet. Zoolang het ging baden wij; toen werd de een na den ander door flauwte overmand en viel neer." De schrijver maakt dan beschikkingen over verschillende huiselijke zaken, verzoekt zijne vrouw de schulden te betalen en de kinderen in godsvrucht op te voeden en eindigt met deze woorden „Dierbare vrouwdeze laatste woorden schrijf ik in grooten angst. Mijn hoofd doet pijn, mijn gedachten verflauwen, de eeuwig- heid is nabij." WAALWIJK. Zondag 3 dezer, 's middags 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waal wijk en Bezooien, op de zaal Musis Sacrum. 1. Neerlands mannenzang De Vliegh. 2. Gute Nacht, baryton-solo met koor Schubert, 3. Ons Hollandsch Zweers. Zondag 3 dezer nm. 6 uur, door de har monie 1' Espérance bij de Waalwijksche Kolfclub. BEZOOIEN. Concert door de harmonie St. Crispijn van Waalwijk en Bezooien directeur de heer Th. Schambergen op Zondag 3 Juli 1892, nam. 5 ure precies, in den tuin van den heer Constans van Dongen. *i m Aan het postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni: ingelegd f 809.56 terugbetaald f 1334.53. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 936. WAALWIJK, 2 Juli 1892. De concerten bij den heer Besier worden waarlijk niet begunstigd door de weersgesteld heid. Verleden Woensdag ten minste heerschte weer eene alles behalve zomersche tempera tuur. Zij echter, en ze waren zeer velen, die zich daardoor niet hadden laten terug houden van een gang naar de Kolfbaan, zagen zich rijkelijk beloond door muzikaal genot, zooals maar zelden geboden wordt, want de harmonie 1' Espérance heeft toen eene uitvoering gegeven, waarvoor zij allen lof verdient. Bekend mag 't worden geacht, dat wij ons in den regel onthouden van 't uitspreken van een oordeel over gewone concerten, maar dezen keer rekenen wij ons verplicht eene uitzondering te maken, om hulde te brengen aan directeur en executanten van 1' Espérance, voor al het schoone, dat zij te genieten gaven. De verschillende nummers van het pro gramma, waaronder zeer moeielijkeals de marsch uit Tannhauser, van Wagner, en eene concours-ouverture, werden zoo correct, met zooveel vuur en aplomb ten gehoore gebracht, het ensemble klonk zoo prachtig, dat ieder, die maar eenig gevoel voor goede muziek heeft, tot de overtuiging moest komen te doen te hebben met een harmoniegezel schap, zooals men maar zelden aantreft in even groote, ja, veel grootere plaatsen dan Waalwijk. Onze hartelijke gelukwenschen met het tot dusverre behaalde succes en onze beste wenschen voor de toekomst. Kahkoeien golden in de Langstraat f180 a 225, dito vaarzen f 150 a 180, versche melkkoeien f140 a 175, wei dito f 130 a 150, hokkelingen en jarige kalveren f 40 a 60, nuchtere kalveren f7 a 10; slachtvee 65 a 70 ets.; mestkalveren f 0.95 a 1.10 per kg. schoon vette varkens veel gevraagd doch niet voor handen; biggen f7 a 11, berekend tegen fl.60 a 1.80 per week. De handel was in alle soorten van hoornvee weder flauwrijpe kalfkoeien moesten naar de markten te Rot terdam en Gorinchem vervoerd worden of bleven onverkocht. Hooi zonder handel. Met het afleveren van nieuwe aardappelen in de Boven-Langstraat is een begin gemaakt, de qualiteit laat nog veel te wenschen over. Uit het Land van Heusden worden ze hier voor 35 a 40 ets. per 5 liter rondgevent. Doperwten en peulen leveren een goed beschot. Het besluit van 7 Juni der Belgische regeering, waarin de in- en doorvoer van schapen en hoornvee uit Nederland verbo den wordt, is ingetrokken, voor zoover betreft schapen, bokken en geiten. Door gedeputeerde staten van Noord brabant is ingevolge opdracht van den min. van biunenl. zaken, benoemd tot commissie van toezicht op de in die provincie van rijkswege gesubsidieerde landbouwproefvelden het dagelij ksch bestuur der Noordbrabantsche maatschappij van landbouw, waarvan voor zitter is de heer A. M. J. T. van Rijckevor- sel, burgemeester van Vucht, en secretaris penningmeester de heer L. G. P. Max, te 's Hertogenbosch. In de laatste dagen van April 1891 is onder het vorig ministerie eene staatscommissie van 16 leden benoemd, ter beantwoording van de vraag: „Welke han- delsstaatkunde Nederland heeft te volgen in verband met de opzegging van verschillende met vreemde mogendheden gesloten handels- tractaten Deze commissie heeft een zeer uitvoerig verslag uitgebracht, dat vermoede lijk binnen eenige dagen zal worden open baar gemaakt. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing te Roermond voor een lid van de tweede kamer der staten generaal (vacature Diepen) is ge kozen jhr. mr. G. L. M. H. P.uys van Bee- renbroek (kath.), oud-minisier van justitie, met 853 van de 1005 geldige stemmen. Te Maastricht moet voor de verkiezing in de vacature dr. Schreinemacher herstemd worden tusschen de heeren C. Schreinemacher, die 639, en M. de Ras, die 534 van de 1946 hebben verkregen (beiden kath.) De heer Tripels had 474 en de heer Franquinet 294 stemmen. De firma N. Bonten, theehandel op gericht in 1820, te Dordrecht, heeft iets nieuws op het gebied van reclame verzonnen, in den vorm van briefkaarten, verguld op snede; ieder verzamelaar van postzegels en briefkaarten enz. zal zich natuurlijk beijveren er een exemplaar van machtig te worden. De rechtbank te 's Hertogenbosch ver oordeelde Dinsdag A. De Laat, den beruch ten bewoner van de „Vuchtsche hut", wegens brandstichting tot tien- en H. H. v. d. Beeten en J. A. Thomas, wegens diefstal van hor loges ten nadee'e van den heer Ebeling, horlogemaker te 's Hertogenbosch, succ. tot zes- en vier-, en J. Kalf, wegens het lichten van de offerbus, staande in de Kruiskerk aldaar, tot twee jaar gevangenisstraf. Een droevig ongeluk gebeurde Dinsdag middag te Leiden. De heer mr. Th. W. van Schalk, notaris te Noordwijk, was met zijne dochter in een open rijtuig van een bezoek teruggekeerd, langs de beestenmarkt op weg naar zijne woonplaats. Terwijl het rijtuig even stilstond en de koetsier, die achterin zat, zich even had verwijderd, schrikte plotseling het paard: het nam een zijsprong en geraakte met het rijtuig en de beide daarin zittende personen te water. Van verschillende zijden werd terstond hulp geboden, doch het duurde geruimen tijd eer men de dreukelingen kon vinden. Toen men daarin geslaagd was, werden krachtige pogingen gedaan om de levensgeesten weder op te wekken, doch het bleek, helaas, dat dit vruchteloos was. Het onheil heeft algemeen diepen indruk gemaakt. In betrekking tot een moordaanslag te Zaamslag meldt de Midd. Ct. het volgende Jos. Vereeken, te St. Nicolaas (Belgie). door den rechter van instructie te Dender monde m verhoor genomen wegens den dief stal en zware mishandeling ten huize van de wed. Dieleman, te Zaamslag, is naar men meldt Donderdag aldaar gevangen gezet, wijl de wed. Dielman hem herkende als den man, die haar uit het bed had gesleept, en daar de getuige Van de Brande, uit Heikant (St. Jansteen), verklaarde bedoelden Vereec- ken in den avond van 1 April te hebben zien gaan langs zijne woning in de richting van Axel. Te Kieldrerht is een bankbiljet van f 40 in beslag genomen, dat op verdachte wijze ter wisseling werd aangeboden en van dien diefstal schijnt te zijn. De betrokken personen zullen zich moeten verantwoorden Te Wijk-Maastricht is een gezin, be staande uit acht personen, vergiftigd, naar wordt gegist door het gebruik van soep, die met het afgescheiden email van den ketel vermengd was. Reeds is een kind van 6 jaar aan de gevolgen overleden, terwijl de overigen en vooral de moeder in bedenkelijken toe stand verkeeren. Bij een onweder van Woensdag ochtend is op den Haarlemmerweg, tusschen Halfweg en Sloterdijk, eene onbekende vrouw door den bliksem getroffen; zij was onmiddelijk dood. Zij droeg een spoormandje, waarin een gebedenboekje en een rozenkrans In het land van den veehouder G. Hooge- land zijn drie koeien door den bliksem gedood. Te Renkum sloeg Woensdag de bliksem in de woning van Th. Aukes, zonder brand te veroorzaken. Door het dak kwam de blik sem binnen, baande zich eenen weg door een binnenmuur in het woonvertrek, sloeg een klok van den muur en verbrijzelde eenige kopjes. De 33 jarige vrouw van A., die bezig was met het opmaken van een bed, werd door den bliksem gedood; twee kinderen die zich in het vertrek bevonden, bleven onge deerd. Woensdag morgen omstreeks 9 uur sloeg te Tilburg de bliksem in de woning van F. Smulders, in de Trouwlaan. Hij schijnt een uitweg genomen te hebben door den schoor steen, die geheel van het dak geslingerd werd. In de woning werd geen schade aan gericht; alleen werd het eten dat op het vuur onder den schoorsteen stond door het vertrek verspreid. Uit Stiens wordt van 29 Juni gemeld Een hevig onweder, zooals men slechts zelden waarnam, ontlastte zich heden morgen, vergezeld van zware slagregens, boven ons dorp. Reeds vroeg in den morgen werd men door den ratelenden donder gewekt en op den namiddag onweerde het nog. Te Stiens is weinig schade aangericht, aan de bebouwde eigendommen ten minste niet. Alleen werden bij een landbouwer een voor den ingang der boerderij staand hek en eenige boomen ge troffen. In het nabij gelegen Britsum sloeg de bliksem in den kerktoren, terwijl te Kirnjum een paard in de weide werd gedood. WAALWIJK, 1 Juli. Tengevolge van den hooibouw, die in de Lang straat en in het land van Heusden en Altena zeer veel te beteekenen heeft en nu in vollen gang is, was de aanvoer ter hoornveemarkt niet groot en de handel niet vlug. Kalfkoeien golden f125.— a f 195.— tot 205 Dito vaarzen f 105 a 185 tot f190. Jonge varkens, aangevoerd 100 stuks, verkocht van f6,25 af 11,per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 483 KG., van fl,14 a fl,24 per KG. Kippeneieren f3,50 a f4.25 per 100 stuks. Granen met eenige afdoeningen voor consumptie aan vorige prijzen. Goed zwaar zoolleder voor de uitsnijderij voor militair gebruik gevraagd tegen feruie prijzen, evenals prima licht zoolleder. Inférieure soorten ruimen ook nog al op maar tegen verlaagde prijzen. Voor nieuwe Fransche schors wordt betaald f60 a 65 per 1000 Kg, Dito Geldersche f3 h 3,50 per 65 kg. vrij stroom, terwijl voor prima Baronie f 5.50 6 per 100 kg. besteed wordt. De schors is overal bijzonder goed gewonnen. fl ONDERTROUWD HENDRIK WIESMAN DELPHINE VAN BAAL. Waalwijk, 1 Juli 1892. Vohtrekt eenige kennisgeving Geen Receptie. Tot onze droefheid, overleed heden ons geliefd jongste kindje. HERMAN J. A. ZEEGERS. HELENA ZEEGERS-Van Gils. ■Waalwijk, 30 Juni 1892. im Zlan allen, die op eenigerlei wijze blijk van deelneming gaven in mijn 25-jarig priesterfeest, mijn hartelijken dank. H. VERBERNE. Bezooien, 2 Juli 1892. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Mej. Dewed. A. BROKKEN c.s., te Bezooien, op 18 Juli bij inzet, en telkens des avonds 7 ure, ter her berge van W. BROKKEN, te Bezooien, groot 22.84 arengelegen te Bezogien aan de Groote Straat en de Bezooiensche Steeg, in 5 koopen en massa. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat het huis en erf te Waalwijkbehoorende aan JAN JOHANNES VAN STEENES, is ingezet op f1300. 'IOESLAG in het Hotel Verwiel, te Waalwijk, op 's avonds 7 ure. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. te Waalwijk, zal voorm. 10 ure, ten huize van Adk. Steen bergen eerder weduwe van Willem van Vngt, thans echtgeiioote van Willem Maas, koopvrouw te Kaatsheuvel, om Kabinet, antieke eiken kast, tafels, stoelen, spiegel, schilderijen, kachel, potten, pannen, glas- en aardewerk, kastklok, Singer naai machine, ijsslede, waschketel. Voorts eenige kruidenierswaren, winkel- gerief gewichten ijzeren basculewinkel— aasculelederzwarte viltbazaanatval koperen pinnen, horstels en Ten slotte 3 geiten. De VERKOOPING geschiedt ten verzoeke van den Iloogwelgeb. Heer Mr. BARON DE BIEBERSTEINadv. en proc. te 's Bosch in hoedanigheid van curator in het faillissement van voornoemde Adr. Steenbergen. De goederen zijn een uur voor de ver- kooping te bezichtigen. ZEGT HET VOORT. des namiddags 7 uur, Bestek en teekening liggen ter inzage in het koffiehuis bij den heer G. G. VA"V HULTEN. Inlichtingen te bekomen alle werkdagen bij Jos. van Ree, bouwkundige te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2