I 1 knoopsgaten, Dienstbode, HET VOORDELIGSTE TEGEN IIE INSECTEN. Stoomtramweg-Maatschappi Heeren Schoenfabrikanten Advertentiën. BEKENDMAKING. De Ondergeteekende Ingezonden stukken. Handelsberichten. N oordbrabantsche III11111$ Ml SON, MACHINALE Knoopsgatenmachine der Singer maatschappij. Wed. N. van Well- Dumoulin, De cavalerie- en artillerieofficieren ziet men dan ook in groot aantal op het terrein en ïu de stallen. Op de beide tentoonstellingsdagen merkte men er op de inspecteurs der artillerie en cavalerie en den commandant van de hu zaren. De ring was Zondag in den namiddag het tooneel van afwisselende paardenevoluties. Men zag achtereenvolgens voorbrengen de paarden, die reeds eene bekroning hadden ve; worven en de spannen, die ten aanschouwe van het publiek proeven in het schoonrijden aflegden. De parade met bespannen vehikels leverde wel de meeste aantrekkelijkheid voor de dichte rijen toeschouwers, die zich over de tribunes en rond de baan verdeeld hadden. De ring is ellipsvormig aangelegd. Een uitgestrekt grasveld is gesloten in een cirkel vormig paardenpad, eenigszins opgehoogd en donker van kleur, omdat de aarde vermengd is met sintels. De stal van Berg uit Berlijn hield de eer van den dag op. Uit déze inrichting ver scheen een tienspan schimmels in den ring, gespannen voor de brik in twee paren van twee en twee van drie, keurig netjes opge tuigd en met rozenknopjes aan hoofdstel en riemen. Dit tiental werd met bekwaamheid van den bok bestuurd en maakte verschillende ritten en zwenkingen, stapvoets, in draf en in galop. Na afloop hiervau reden eenige amateurs ook over hindernissen, zoodat het publiek veel afwisseling genoot, waarop de kroon werd gezet toen de directeur van het kon. Ned. circus Oscar Carré met een achttal zwart gevlekte Arabische paardjes, door hem zelf van den bok gereden, in den ring ver scheen, daverend toegejuicht door de toe schouwers. Hetzeltde stel paarden werd ook eenige oogenblikken bestuurd door den luitenant Van Bohlen und Halbach, attaché van het Duitsche gezantschap, een bekend ruiter. De paardensport van dezen middag liep ten genoegen van allen af en werd door fraai weder begunstigd, zoodat de elegante klee ding der dames, een der factoren bij hip- pieke feestgelegenheden, goed tot haar recht kwam. Bekroond werden o. a. Hengsten in Nederland gefokt: le prijs Nelson III, van Straver en Van Baal te Ba- bylonienbroek2e prijs Julius II, van J. Beekman Az. te Buren, en B. den Ouden te Opijnen 3e prijs Paulus II, van de vereeni- ging tot veredeling van het paardenras te Almkerk. Tweejarige hengsten (klasse zware tuig- paarden)2e pr. Attilla, van A. en A. Straver Jz. te Babylonienbroek. Klasse lichte tuig- en rijpaarden ;2e prijs Nelson IIIvan Straver en Van Baalte Babylonienbroek. Achttien afdeelingen van den Nederl. schutterij kaderbond vereenigden zich Zon dag 24 dezer, te 's Hertogenbosch op de 7e algemeene vergadering van dien bond, na door den burgemeester dier plaats op de hem eigen hartelijke manier ten raadhuize te zijn welkom geheeten. Door het muziekkorps der d.d. Schutterij, begeleid en onder commando van den le luit. der inf., te 's Bosch in gar nizoen, de heer J. A. N. Kraat, togen de afgevaardigden naar de sociëteit Casino, waar de vergadering werd gehouden. Bij monde van den penningmeester van den boud werd medegedeeld, dat de ont vangsten over het jaar 1 Juni 189131 Mei 1892 f1948.1772 en de uitgaven f 1941.44 hadden bedragen. Zoowel deze als de voor zitter van den bond, de heer H. Damm van Arnhem, werden bij acclamatie herkozen, en tot eereleden benoemd de heeren Tak Van Poortvliet, minister van binnenlandsche za ken, Seijffardt minister van oorlog, de ma- joor-kommandant der d.d. schutterijen te Kampen, Purmerend en Steenbergen, en mr. Metelerkamp van Utrecht. De zilveren medaille werd uitgereikt aan den adjudant-onderofficier C. H. Hins van Dordrecht en de bronzen medaille aan de sergeants majoor H. N. Zwart van Purmerend en H. F. Lureman van Tiel, voor diensten aan den bond bewezen door het houden van voordrachten. Aan den gemeenschappelijken disch ging het echt kameraadschappelijk toe. Maandag en Dinsdag werden schietwed strijden op de Vuchtsche heide gehouden. Men schrijft uit Zevenbergen: In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben een tweetal rijksambtenaren weder eene goede aanhaling gedaan. Zij hadden nl. het geluk nabij het Lamgatsveer onder Hoe ven een groot aantal zoutsmokkelaars te ont moeten, die allen zwaar beladen schenen te zijn. De ambtenaren, verlekkerd op een bui tenkansje en vervuld met een vurigen dienst ijver, snelden op hen toe, grepen hen aan en onderzochten hunne lasten, welke bleken 'zakken met hooi te zijn. Verlegen staarden ze elkander en de smokkelaars aan, die over tuigd, dat op hooi geen accijns drukt, een zeer kalme houding aannamen. In die oogen blikken van verslagenheid nam de achter hoede (een bende van 20 man) de gelegen heid waar om met hunne zakken welke met zout waren geladen, te ontsnappen. Maandag voormiddag is te Vlissingen door de bemanning van de op de reede liggende bark Kaitoe, komende van Gent, met bestemming naar zee, naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht een matroos, die Zondagmorgen met een van zijne maats uit den mast gevallen was, ten gevolge waarvan hij overleed. Beiden vielen uit den mast; de een, die geen letsel bekwam, had een mes in de hand, waarin de overledene viel, met het treurig gevolg dat de slagader in den hals werd doorgesneden. Een hevige brand vernielde Maandag magazijn en werkplaatsen van den meubel fabrikant Haring, in de Jacob Catsstraat te 's Gravenhage. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Vele meubelen werden gered. De gereedschappen der werklieden zijn vernield. De kaasdieven die in den nacht van 22 op 23 dezer aan de politie te Haarlem waren ontsnapt, zijn opgespoord en naar het huis van bewaring overgebracht. -- Als de vermoedelijke inbreker ten huize van den heer P. C. van Vlissingen aan de Leidschevaart te Haarlem, is aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht F. H. Rosier, oud 18 jaren, die reeds verschil lende vonnissen wegens diefstal heeft onder gaan. Door een onbekende oorzaak on stond Maandagavond te Ooij, onder Zevenaar, een hevige brand. Het huis van den winkelier Harmssen werd met een groot deel van den inboedel totaal in de asch gelegd. Alles was verzekerd. Te Venloo zijn in de voorlaatste nach ten uit geplombeerde waggons aan het station ontvreemdkoffie, boter, kaas, meel, enz., waarvoor twee spoorwegbeambten, P. H. en P. G., verdacht en in arrest genomen wer den. Het gestolene was in den grond opge borgen en door den politie opgezocht. Beide verdachten worden heden naar Roermond overgebracht. Oostcrliout, De aanstaande Landbouw tentoonstelling op 19, 20 en 21 September a. s. belooft schitterend te worden. Talrijk zijn de aanvragen van inzendingen op elk gebied. De lijst der geschonken medailles groeit nog steeds aan. Ook is door den minister van oorlog in overleg met de daarvoor bestaande commissie voor Noordbrabant eene som uitgeloofd als premie op paarden. Het terrein, zoo ook de feestlokalen, zullen electrisch verlicht worden door de firma Rogier, Schmage Co. te Breda. POSTERIJEN. Sedert 1 Juli is expresse bestelling van postpakketten, tegen vooruitbetaling van 25 cent, toegelaten in het verkeer met Bel[ Chili, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Luxemburg, Oostenrijk-Hongarije, Siam en Zwitserland. Monsters vloeistoffen, oliën, vette stoffen droge poedergekleurd of nietzijn niet toegelaten in 't verkeer metBritsch-Indie, Zuid- en West-Australië, Queensland, Nieuw Zuid-Wales, Nieuw-Zeeland, Groot-Brittannie en Ierland Mexico Rusland Canada en Guatemala. Levende bijen zijn als mor ster toegelaten in het verkeer met de Argentijnsche republiek, de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Bulgarije, Bosnië-Herzegowina, Canada, Con go, de Dominicaansche Republiek, Duitsch land, Frankrijk, Honduras, Hongarije, Indië (Britsch), Italië, Mexico, Oostenrijk, Portugal, de Portugeesche koloniën en Suriname. Op briefkaarten in het buitenlandsch ver keer zijn dezelfde aanduidingen op 'i adres toegelaten als op die in 't bionenlandsch verkeernamelijkde naamberoep en woonplaats van den afzender. Ongefrankeerde briefkaarten en die, welke in het een of ander opzicht niet aan de bepalingen beantwoorden, alsmede antwoord- briefkaarten, waarvan de verzending geschiedt naar een ander land dan dat, hetwelk' ze uitgaf, worden als brieven beschouwd en dienovereenkomstig met port belast. Op de gedrukte visitekaartjes naar het buitenland mogen tegenwoordig ook geschre ven worden de algemeen gebruikelijke letters: p. f.; p. r.; p. c., enz., alsmede 't adres van den afzender en zijn titel. In het verkeer met 't buitenland zijn postpakketten, voorzien van met potlood ge schreven adressen, niet toegelaten. Indien het pakketten betreft met gemunt geld, gouden of zilveren voorwerpen of andere kostbaarhedendan moet het adres op den omslag van het pakket zelf geschreven wor den (dus geen opgeplakt adres). De landen, in wier wetgeving het beginsel van schadeloosstelling nog niet is opgeno men en die dus bij verlies van een aangetee- kend stuk op hun grondgebied geen schade loosstelling verleenenzijn de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Argentinië, Zuid en West-Australië, Brazilië, Canada, Ecuador, Guatemala, Mexico, Nieuw-Zuid-Wales Nieuw-Zeeland, Paraguay, Peru, Queensland, Tasmanië en Victoria. Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur Wilt u zoo beleefd zijn 't onderstaande in uw blad op te nemen, hiermede zult u mij en ver scheidene anderen ten zeerste verplichten. De landbouwtentoonstelling is reeds lang voor bij en nog heeft er geen afwerking van de ga- rantie-aandeelen ph>ats gehad. Nu weet ik wel, dat de schuld niet geheel en al bij het uitvoerend bestuur ligt, maar men mag toch zeker aannemen, dat de afrekening tusschen dat en 't gemeentebestuur nu wel zal hebben plaats gehad. 't Uitvoerend bestuur tot afwerking aan te sporen, is het doel van dit stukje. U, M. de R, dankend voor de afgestane plaats ruimte, Hoogachtend, Een Aandeelhouder. Waalwijk, 27 Juli 1892. De heer Redacteur van de Echo van het Zui den was zoo beleefd ons inzage te geven van een ingezonden stuk, (lat hem ter plaatsing is aange boden. Ons antwoord daarop is eenvoudig dit: de af werking met het gemeentebestuur heelt nog niet plaats gehad; de verschillende stukken zijn nog steeds tot onderzoek bij B. en W. Onzen dank voer de inzage en voor de plaat- siug van bovenstaande. Met de meeste hoogachting, Het Uitvoerend Bestuur. Waalwijk, 27 Juli '92. Heden overleed, tijdig voorzien van Ide H.H. Sacramenten der Stervenden, den ouderdom van 68 jaren, tot P groote droefheid van mij, mijne kin- M deren, b :huwd- en kleinkinderen, y MEJUFFROUW Adriana Johanna de Leijer, iEchtgenoote van den Heer Casper H. de Greeff. Uit aller naam, m C. H. DE GREEFF. pi Waalwijk, 24 Juli 1892. Heden overleed zacht en kalm raijnj =-!broeder Antoine Hubert Bingen, 3 in den ouderdom van ruina 29 jaar. JL GO ILL AU ME BINGEN. Roermond, 25 Juli 1892. van een welge- "Voorspoedig bevallen schapen ZOON, Anna de Greeff-Rath. Waalwijk, 16 Juli 1892. ROTTERDAM, 25 Juli. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverra De beste f 8.25 k f 8.50. Mindere en geringe f 6.75 a 4,75. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 6.25 k 7.00 dito mindere f 0,6.0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3.40 a 4,40mindere f 0,a 0,beste Zomei f 3,40 a 4.30 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f2.50 ét 4. Mindere 10.a 0. Blauwe erwten. De beste f6.50 a 7.00 Mindere f0.k 0. Paardenboonen. De beste f6.20 k 6.50. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f6,00 a 8,50; Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f6.7.50. Xanariezaad f6,50 tot fS. Mindere f0.a 0.—. Kookerwtende beste partijtjes van 19.50 00.mindere van f 0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f.afO.Zomerzaad f0,totfO. ROTTERDAM, 26 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 12 paarden, 0 veulens, 1 ezel, 630 vette runderen, 1124 magere dito276 vette en graskalveren, 56 nuchtere kalveren 2 schapen of lammeren, varkens, 130 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 74 a ct. 2e kw. 68 a ct. 8e kw. 64 a 00 ct. Kalveren: le kw. 87l/*k ct., 2de kw. 777» 8273 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct. Boter 55 k 65 cent per half kilo. Mevrouw ROMELING, te Drunen, vraagt zoo spoedig mogelijk, eene flinke goed kunnende koken. Met ingang van 1 AUGUSTUS a. s., wordt de loop van trein 8 gewijzigd, als volgt Waalwijk, vertrek 7.40 'sav. Sprang 7.53 Kaatheuvel (dorp) 8.3 idem (Niewe W.) 8.13 Loonopzand 8.25 Tilburg aankomst 9.10 BE DIRECTIE. GETROUWD HENDRIK WIESMAN EN DELPHINE VAN BAAL, die, tevens namens wederzijdsche familiëu, hartelijken dank betuigen voor de vele be wijzen van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 19 Juli 1892. I® Tot ons aller droefheid overleed heden' te Goch onze dierbare Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, 5 Mevr. de wed. JOZEF HEIJiMN, geboren Jeannette Rothschild, in deu ouderdom van 76 jaren. Waalwijk, UIT ALLER NAAM, SALVADOR FANO. 18 Juli 1892. De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN, te Waalwijk, maakt be kend, dat voor den oogst van het loopende jaar binnen de gemeente Drunen, namens den staat der Nederlanden optreedt jachtopziener en onbezoldigd rijksveldwach ter, te Drunen, £.an wien de gebruikelijke waarschuwing tot inzameling der tiendvruch ten behoort te geschieden. beveelt zicli beleefd aan tot het maken van op de gerenomeerde Net werk en vlugge bediening WAALWIJK. Deze specialiteit vernielt met verpletterende kracht en groote snelheid alle soorten van ongediert in woningen, keukens en hotels, zoowel als bij de huisdieren in de stallen en op de planten in broeikassen en tuinen. Het echte poeder wordt slechts ver kocht in oorspronkelijk'! flacons, met den naam en het fabrieksmerk er op. Al wat bij het gewicht in 't klein verkocht wordt is nooit de specialiteit Zacherl. Prijzen; 25 ct., 50 ct, fl.f2 Verkrijgbaar te Waalwijk bij WILLEM COPPENS, Markt, te Tilburg bij B. VAN DEN MEIJDENBERG.

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 3