MIWF Notaris RANT, Notaris RANT, Zesperceelen Wei- en Bouwland, Rokstoffen, Kinderjurkjes, Kapers, Moffen, F. en W. RATH. Advertentién, e. m. 3xduub. pibliek verfram: Gedurende dit seizoen WOLLEN DOEKEN, Haadsckenea, Engeland. Duitschland. Italië. Oostenrijk. BINNENLAND. Rusland. Handelsberichten. 6. 600SSIHS 11 WAAIWIJE publiek verkoopen Publieke Verhuring. steeds voorhanden EENE GROOTE KEUZE IN BOAS, enz. enz. teruggetrokken, toen eenigen den kreet: „Leve de Paus-koningaanhieven zij deelden eerst het bestuur mede, dat het congres zich heeft te onthouden van iedere manifestatie, die Italië kan krenken. Uit Cordova wordt geseind, dat in het depot der bagage van de maatschappij „Ma dridSaragossa" brand is uitgebroken. De verliezen zijn zeer aanzienlijk. Naar men uit Cadix bericht is bij een fakkeloptocht ter gelegenheid van de Colum- busfeesten een wagen met „Indianen" in brand geraakt. Van de als Indianen verkleede figuranten, die er op vastgebonden waren, kwamen drie in de vlammen om het leven. De prins van Wales is Maandag aan een groot gevaar ontsnapt, toen hij in gezelschap van lady Brooke een rijtoer maakte van Easton Lodge, Dunmow, naar Elsham Rail way. Toen men het dorpje Thaxted doorreed werd een der paarden schichtig, met het gevolg dat het dier op hol ging. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door een paar politieagenten, die, bijgestaan door eenige anderen, er in slaagden het dier tot stilstand te brengen en het uit den disselboom te verwijderen. Noch de prins, noch lady Brooke waren door dit ongeval ontsteld. Een ander paard werd voor het rijtuig gespannen en alsof er niets gebeurd ware, werd de tocht voortgezet. In Wales zijn meer dan 30 metaalwaren- fabrieken gesloten, waardoor duizenden werk lieden broodeloos zijn. De grootdindustrieelen kunnen de concurrentie met de Vereenigde Staten niet volhouden, zoolang aldaar de Mac Kinley wet van kracht blijft. LIVERPOOL, 20 Oct. Toen heden het stoomschip City of New-York hier aankwam en de plank gelegd was van het schip naar den vasten wal, snelden de beambten der douane die plank van den eenen en een troepje schepelingen die van den anderen kant op, met zooveel haast, dat zij in botsing kwamen en de plank omkantelde. Negen per sonen, waaronder twee beambten der douane verdronken. Uit Weimar verneemt men nog het een en ander over geschenken, het groothertoge lijk paar bij de gouden bruiloft vereerd. Kei zerin Frederik schonk een gouden servies van antiek model; de Russische grootvorst en zijne echtgenoote brachten eene groote, fraaie schaal mede de koning van Zweden en zijne gemalin schonken een ebbenhouten kast, rijk met zilver ingelegd; de graaf van Parijs en de hertog van Chartres een pronkvat op kostbaren standaard. voerder der karavaan, de ingenieur Bartoffsky, werd geducht mishandeld en voor dood ach tergelaten. De mannen, die het geleide uitmaakten, namen, toen de roovers zich deden zien, ter stond de vlucht. De maatschappij Niemane heeft een belooning van 300,000 roebels of ongeveer f 500,000 uitgeloofd aan hem, die de politie op het spoor der daders brengt. Zij zijn met hun rijken buit naar Amerika gevlucht en hebben waarschijnlijk het plan van daar naar Europa over te steken. St. PETERSBURG, 20 October. Een per sonentrein is gederailleerd bij het station Pensa. Acht wagens werden verbrijzeld. Tien reizigers en twee van het personeel werden gedood. Vele gekwetsten. De khan van Bokhara heeft zijn bezoek aan den czaar te dezer stede tegen Novem ber aangekondigd. Hij komt met een gevolg van vijftig personen, waaronder zijne eerste raadslieden. Men vertrouwt, dat de bescher ming, welke de regeering hem zal aanbieden, eene feitelijke inlijving van zijn grondgebied zal zijn, daar in die streken de militaire macht alles beheerscht. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 23 dezer 's middags 12 ure door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waal wijk en Bezooien, op de zaal Musis Sacrum: 1. Abendlied Abt. 2. Bede Heinse. 3. Neerlands taal Stille. Brissago, in Italië, is een groot deel ïvolking ernstig ongesteld, tengevolge erg' ,g'l keukenzout. Al het zout, het welk aldaar in d' winkels aanwezig was, is in beslag genomen. De afgevaardigde Balogh is doodelijk ge- '0nd in een duel met een gemeenteambte- ar uit Szontes, het district dat hem in het ment had afgevaardigd. Weenen wordt gemeld dat Maan- •evolge der duisternis, het rij ig Karei Lodewijk, broe. naaste erfgenaam d geraakt is. D' i alsook de eslingerd WAALWIJK, 22 Oct. 1892. De Waalwijksche Kolfclubwelke dezen zomer geheel gereorganiseerd geworden is geeft aanstaanden Maandag een feestje voor hare ledenbestaande in prijskolven, waar voor verschillende schoone prijzen zijn be schikbaar gesteld. Ook de honoraire leden kunnen er aan mede doen mits zij Maandag om 6 uur present zijn. Verleden Dinsdag heeft de kamer van koophandel alhier eene vergadering gehouden. Het verslag geven wij in ons volgend nummer. De pogingen der socialisten om door middel van colportage met Voorwaarts enz. propaganda te maken, sorteeren in Den Bosch geen effect en de colporteur v. E. ondervindt nu reeds de nadeelige gevolgen van zijn ijver. De firma Borzo, waar hij werkzaam was, gaf hem gedaan; zijn huisbaas zeide hem de huur op en pogingen door hem in het werk gesteld om elders in deze plaats onder dak te komen, mislukten tot heden. Te Nijmegen zal binnenkort ook eene inrichting geopend worden, waar de koud waterkuur volgens pastoor Kneipp op weten schappelijke wijze zal worden toegepast. De heer dr. Banning, aldaar, heeft eenigen tijd te Wörishofen dor gebrachtom pastoor Kneipp van nab: gade te slaan en zijne methode te onde ;ken. Na zijn terugkeer heeft hij niet ge eld zijne medewerking te verlcenen tot de rhting van eene Kneipp- v fraaiste en voor dat doel punt der stad, het keizer ven door schoone en uit- egen, is reeds een gebouw aangekocht om te worden touw zal aanmerkelijk worden aan de patiënten tevens een ieid voor logies kan worden sche het Kar gest met istalt. C gelef; :in, o wan' ter He zc d evige brari uit in' de nieuw markt alcu. waarvan hc bi vengedeelct richt en hc benedengedeel ond. Binnen weinig tijds 1; sch; de hitt was zoo hevig, en deurpos ten scheurden. L V zich in hc hotel bevonden, wc 5 met moeit gc-ed. De aangerichte doopt 20000» drachma's. Met de uitgifte der thans gereed zijnk geweren, wordt in het laatst van dit jaar eo begin gemaakt. Eerst zullen de troepen/n Polen, dan de manschappen van de lijfwadt en dan de manschappen van de andere kori- sen met dit geweer worden uitgerust. Eï verschillende deelen, waaruit dit geweer 5 samengesteld, worden in Frankrijk vervaa- digd en in de Russische geweerfabricken 1 elkander gezet. De Russische roovers doen in gen geval onder voor hun collega's in the „F? West." Ter hoogte van Wladiwostok in S; berie, nabij het riviertje Oust-Malta, viele zij een geneele karavaan aan, die een ladin stofgoud van de maatschappij tot exploitati jtfer Niemane-goudmijnen vervoerde. De aai t heeft dr. Banning een der helpers van pastoor Kneipp jnden, die belast zal zijn met reven gllsse, enz., terwijl voor de .ten eene beproefde, tot dezelfde voorbereide helpster is gevonden, cle patiënten uit Nijmegen zelf en itrek hebben zich aangemeld om wi in dit volgens het oordeel van -neipp zeiven gunstig jaargetijde te w gehandeld. erstond na den brand, die het van te: r bekende „Duitenhuis" op den straat van Breda naar Prinsenhage vernietigde, v het gerucht verspreid, dat kwaadwillig heid in het spel was geweest. Tengevolge dezer geruchten looft thans de bewoner naast het afgebrande perceel f 100 uit aan diegenen, die iets naders omtrent den bewusten brand kunnen mededeelen. De brieven moeten bij den officier van justitie bezorgd worden. -- Achtereenvolgens is er uit eene weide van J. d. J. en van A. M, veehouders te Beemstereene koe ontvreemd. De eerste werd teruggevonden bij een slager te Zaan dam, die haar echter reeds uit de derde hand en er de volle waai de voor betaald had. Het damhek van het stuk land, waar de tweede koe liep, was met ketting en hangslot ge sloten. De dieven hebben toen een paal doorgezaagd en het hek geopend. Van de daders is tot heden geen spoor gevonden. Vijf malen dronken op één dag Moeder de vrouw eerst twee klompen en daarna een bezemsteel stukslaande op den breeden rug van haar dronken echtvriend in een huisie met openstaande deur, had de aantrekkelijkheid der buurt gaande gemaakt. En dat de slagen waren aangekomen op manlief, die op dien dag voor de vijfde maal dronken was, bewees de geneeskundige hulp, die moest worden ingeroepen. Het geheugen en de rug van dien dronkaard zullen gewis dien dag niet spoedig vergeten. Deze broeder van de natte gemeente woont te Breda. Een smid uit Vragender was met een landbouwer naar Groenloo geweest om ijzer waren te halen. Op de terugreis reden zij langs de trambaan en kwamen op korten afstand van het station in aanraking met den tram, die Zondagavond 8.50 uit Groenloo vertrok, met het treurig gevolg, dat beiden onder de tram geraakten en van den laatste het been nabij de knie werd afgereden en dat de smid zijn rechter oor verloor. De wagen werd geheel verbrijzeld, het paard evenwel is ongedeerd gebleven. Op de spoorlijn onder de gemeente Reeuwijk is het zeer verminkte lijk gevonden van zekeren Van Buuren, uit Schoonhoven. Den vorigeu avond was hij nog door een wegwerker gewaarschuwd om niet op de spoorlijn te loopen. Het lijk is te Gouda gekist en door de politie naar Reeuwijk vervoerd. Te Oudega (Smallingerland) heeft de politie de hand gelegd op zekeren H. W. die beschuldigd wordt van poging tot vergiftiging van zijne vrouw, dochter en schoonmoeder. De man was sinds eenige weken voort vluchtig. Van het feit zelf is een paar weken gele den reeds melding gemaakt. H. W. is na zijne inhechtenisneming naar Leeuwarden overgebracht, alwaar hij bovendien om andere redenen nog drie maanden gevangenisstraf zal moeten ondergaan. Op straat moet men de portemonnaie niet uit den zak halen Een apothekersbediende, wonende Vinken- straat te Amsterdam, heeft aan de politie al daar kennis gegeven dat hij in den afgeloo- pen nacht circa 121/* uur in de nabijheid zijner woning door een hem onbekend per soon is aangesproken, die hem een gulden ter wisseling vroeg, en dat de onbekende, toen klager om aan dat verzoek te voldoen zijn portemonnaie waarin pl. m. f 33 uit zijn zak haalde, hem deze uit de hand sloeg, daarna opraapte en er zich ijlings mede uit de voeten maakte. Door de brigade maréchaussée te Weert is onder Nederhemert de landbouwer P. V. aangehouden, verdacht van het toebrengen van eene ernstige wond, met een mes in den hals van den landbouwer P. J. te Neder- weert. P. V. is naar Roermond overgebracht. De exploitatie-maatschappij is voorne mens, binnen korten tijd over te gaan tot verwarmen van hare voornaamste snel- en exprestreinen door middel van stoom. In de werkplaatsen der maatschappij te Utrecht, Zwolle en Tilburg wordt met kracht gewerkt de voor de stoomverwarming noodige inrich tingen aan te brengen aan bagagewagens en rijtuigen. Te Barendrecht ontstond Woensdag ochtend brand in de zwingelkeet van W. Huyzer. Dit houten gebouw, met riet gedekt, lag in korten tijd tegen den grond. Maar het daarbij onder hetzelfde dak gebouwde woonhuis, eveneens met riet gedekt, werd door het flinke optreden der brandweer half behouden. Hoe de brand ontstaan is, is on bekend. Te elf uren zou de publieke verkoop van het nu afgebrande plaats hebben gehad. Donderdag middag begaven zich de substituut-officier van justitie der arrondisse- ments-rechtbank te Almeloo en de rechter commissaris, vergezeld van den heer v. d. Wilk, arts, naar Enter, gemeente Wierden, om een onderzoek in te stellen naar eene aldaar Woensdagavond plaats gehad hebbende ernstige vechtpartij van eenige lotelingen, waarbij van een klompenmakersmes gebruik gemaakt werd en een dier jongelingen nage noeg vermoord is door een zeer ernstigen steek in den buik. De vermoedelijke dader is terstond in hechtenis genomen. Er bestaat weinig kans op herstel. stille handel. Men hoort niet van zaken in dit artikel van eenig belang. Andere looimiddelenzooals Garouille Valonea Mirabolanen Quebracho enz. zoomede verschillende extracten, zijn allen flauw gestemd en aan lage prijzen voortdu rend aangeboden. -ï-'i-i' WAALWIJK, 21 Oct. De handel was heden ter veemarkt bij ferraen aanvoer tamelijk druk. Prijzen blijven echter flauw vooral voor vaarkoeien en jong vee. Vette en prima kalfbeesten zijn gezocht. Kilfkoeien golden f125.f 275.a f0. Dito vaarzen f 105185.f 0. Jonge varkens, aangevoerd stuks, verkocht aan f8,50 a f 11,—per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 487 KG., van f 1,20 a f 1,35 per KG. Kippeneieren f5,50 f6.50 per 100 stuks. In granen voor consumptie was de handel aan iets vastere prijzen tamelijk levendig. In ruwe huiden gaat nog steeds zeer weinig om. Alleen voor onmiddellijke be hoefte wordt met kleine partijtjes gekocht omdat men algemeen nog lagere prijzen verwacht. Prima zware huiden blijven goed gesouteneerdmaar tweede en inferieure qualiteitenwaar de markt van overvoerd schijntzullen waarschijnlijk nog meer dalen. In November komt te Antwerpen eene groote veiling, althans zonder buitengewone om standigheden. InlandscheBelgische en Fransche schors, ONDERTROUWD EN WERE™') October 1892. ONDERTROUWD: Theodoor Holtkamp EN Anna Cornelia van Hilst. Rotterdam, 21 Qct lg92_ W AALWIJK, GEEN RECEPTIE. Allien, die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of stukken of beschei den onder zich hebben van wijlen den Heer Antonius van der Mae, overleden te Waalwijk, den 5 October 1892, worden ver zocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van NOTARIS RANT, te Waalwijk. zal ten verzoeke van PIETER COUWEN- BERG Cornszn. schoenmaker te Kaats heuvel, ter herberge van HUBERT ENS MUSKENS aldaar, BIJ VEILING: op WOENSDAG 26 October, BIJ AFSLAG op WOENSDAG 9 November, beide dezes jaars en telkens des avonds 7 uur, EEN HUIS, ERF en TUIN te Kaatsheuvel, gemeente Loon-op-Zand, Sectie B nos. 2155, 3018 en 3019 groot samen 14,90 aren. En op den dag van den toeslag 9 No vember dezes jaars, 's morgens 10 uur zal door Notaris RANT genoemd in het te verkoopen huis OM CONTANT GELD publiek worden verkocht: allerhande meubilair huishoudelijk- en keukengerief. te WA ALWIJK, zal op Vrijdag 28 October 1892, 's avonds 7 ure, ter herberge van Th. van Loon, te Waalwijk, voor 4 en 8 jaren in den Binnenpolder van Waalwijk, ten verzoeke van de heeren E. G. STAEL te Boxtel en NOTARIS BINK te Waalwijk en toebehoorende aan de heeren GERARD DE HAAN, te Maarssen, en ALLARD te Geertruidenberg. Breeder bij biljetten omschreven. EN ZWARTE en GEKLEURDE

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2