Notaris RANT, Eene HOFSTEDE Publieke Verhuring. Notaris RANT, Advertentién. en Bouwland, NOTARIS RANT, ¥11- ga BOUWLAND, UITVOERINGEN. BINNENLAND. Handelsberichten. Theodoor Holtkamp Anna Cornelia van Hilst. llJTlïlWi WOENSDAG 16 November 1892, BIJ AfS1A® WOENSDAG 30 November 1892, publiek ver koopen Alles bij biljetten breeder omschreven. op Woensdag 9 November 1892, Bij biljetten breeder omschreven. WAAIWIJE, maakt bekend fiiiili i op Woensdag 9 November 1892, 's avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden NOTARIS gehoogd worden. OM CONTANT GELD, publiek worden verkocht: allerhande meubilair, huishoudelijk— en keukengerief. WAALWIJK. Zondag 30 dezer 's middags 12 uurzal de harmonie l'Espérauce, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren 1. Steeds Voorwaarts! marche militaire, Canivez. 2. Die Zauberlanterne, fantaisie R. Wagner 3. Potpourri de divers opéras. Verdi. Zondag 30 dezer, 's avonds 7 uur Concert, door de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Bezooien op de zaal Musis Sacrum. Zie verder programma. WAALWIJK, 29 Oct. 1892. Donderdagavond ten 6l/2 ure heeft Waal- wijks gemeenteraad eene openbare verga dering gehouden tot behandeling van de vol gende aangelegenheden 1. Vaststelltng der rekening over 1891. 2. Vaststelling der begrooting over 1893. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling supp. kohier hoofdelijken omslag. Afwezig de burgemeester en de heer Ver- bunt zonder, en de heeren Timmermans Wz. en Timmermans Bz. met kennisgeving wegens ongesteldheid. Voorzitter de wethouder Hoffmans. I. Na voorlezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering, verklaart de voorzitter dat tegen de gemeenterekening over 1891 bij de commissie van onderzoek geen bezwaar gerezen is; alleen had zij de aan dacht gevestigd op het nadeelig saldo der armenrekening. De heer Van der Heijden verklaarde, dat hij als raadslid zou stemmen voor goedkeu ring, maar dat de commissie de aandacht er op moest vestigen, ten bewijze dat zij de zaak had onderzocht. Met algemcene stemmen werd hierna goedgekeurd de gemeentereke ning over 1891: In ontvangst op f51429 855 In uitgaaf op f50919.25 Batig saldo f 510505 daarna de armen- en gasthuisrekening. II. Vaststelling der begrooting voor 1893. De voorziiter deelt mede, dat van de com- missié van onderzoek geen aanmerkingen zijn ingekomen. Eene kleine wijziging zal de be grooting echter dienen te ondergaan. Er is naimelijk overleden een arme krank zinnige, die ten laste der gemeente verpleegd werd. Art. 2, Afd. II, Hoofdst. VI, uitgaven, moet dus verminderd worden met f 200en in verband daarmede Art. 3 van hoofdst. IV, ontvangstep, met f 80. Bij de verdere behandeling ondergingen de uitgaven nog de volgende veranderingen: Hoofdst. I. Art. 5. a Jaarwedde van den klerk ter secretarie, wordt gebracht van 264 op f 200. Dit geschiedde op voorstel van den heer Van der Heijden, die oordeelde dat, nu er een nieuwe klerk moest worden be noemd, f200 zeker wel voldoende zou zijn. Hoofdst. VII, Art. 9. Premien voor mark ten, werd mede op voorstel van den heer Van der Heijden, geschrapt. Voor het voor stel Van der Heijden stemden de heeren Van der Heijden, Van Tilburg, Gragtmans, Mom bers en de voorzitter. In verband met deze wijzigingen wordt het totaal van hoofdst. VIII, onvoorziene uitgaven, f 234 hooger en dus f 736.535. De heer Quirijns herinnerde er aan, dat de vorige vergadering tot bij de begrooting was aangehouden de beslissing omtrent het al of niet vrijstellen van marktgeld van paarden op de paardenmarkten. Over het desbetref fende voorstel van den heer Quirijns staak ten de stemmen. Vóór: Gragtmans Quirijns, Baijens en de voorzitter. Hierna werd de begrooting in haar geheel vastgesteld. III. Ingekomen stukken. a. Besluit van ged. staten, goedkeurende het raadsbesluit tot toekenning van f 400 aan de tentoonstellings-commissie. b. Schrgven van ged. staten beg. kon, besl. tot goedkeuring der wijziging in de heffing van het marktgeld. c. Schrijven van den heer J. Baijens, hou dende aanneming van zijne benoeming tot lid der teekenschool-commissie. d. Schrijven van den ontvanger der re gistratie, verzoekende teruggave van te veel betaalde belasting. Toegestaan. e. Adres van den marktmeester Kuijten, verzoekende instelling van nog eene jaarmarkt en wel in December; de laatste is 8 Nov. en dan komt er geene meer voor in Februari. Dat tijdsverloop schijnt te groot. Op de vraag van den heer Van der Heij den wat het dag. best. er van zegt, antwoordt de voorzitter, dat er niet over is gesproken, want dat het rekwest thans pas is ingekomen. In alle geval kan er van 't jaar toch niets meer van komen. Daarbij, zegt de heer Van der Heijden, kunnen de boeren hun vee Vrij dags ter markt brengen. De zaak wordt ter onderzoek gerenvoyeerd aan B. en W. f. Verzoek van eenige eigenaren van pan den in de Nieuwstraat, verzoekende die straat te rioleeren. Door den gemeente opzichter is eene begrooting opgemaakt ten bedrage van ruim f800; die komt adressanten te hoog voor; zij bieden er eene aan van nog geen f600. De heer Van der Heijden wijst er op, dat men tegenwoordig de run om den sloot te dempen, gemakkelijk voor niets zal krijgen en verzoekt hierop te letten. Uit de verdere besprekingen blijkt, dat de grond, waarin de rioleering zou moeten ko men te liggen, is particulier eigendom, en dat de aanvraag niet door alle eigenaren is geteekend; hierop zal gedacht dienen te wor den; daarbij komt het billijk voor dat de eigenaars in de kosten bijdragen. Gesteld in handen van B. en W. De heer Van der Heijden had ten slotte nog iets voor te stellen. Op verschillende openbare gebouwen in de gemeente staat de naam vermeld van den burgemeester, onder wiens bestuur ze zijn daargesteld. Iets der gelijks zou hij ook verlangen aan de teeken- school. Hij legt aan de leden een schetsje over hoe hij dat zich voorstelt; natuurlijk is de vorm en het opschrift zelf voor wijziging vatbaar. De raadsleden verklaarden zich algemeen voor het denkbeeld van den heer Van der Heijden. Volgens dezes meening zou de naam van jhr. van Grotenhuis dienen te worden aan gebracht in gouden letters tusschen zwart spiegelglas. De heer Van Schijndel was van oordeel, dat het voorzichtiger zou zijn het opschrift in marmer of hardsteen te beitelen, want spie gelglas kon soms wel eens blijken niet solied genoeg te zijn. Ook dit punt wordt aan B. en W. opge dragen. De openbare vergadering wordt gesloten. Met gesloten deuren IV. Vaststelling van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. Bij kon. besluit van 27 dezer zijn, met ingang van 1 November, opnieuw benoemd tot schoolopzieners in het arr. 's Hertogen bosch, dr. F. B. Trosée te 's Hertogenbosch; Breda, mr. W. J. G. baron van Oldeneel tot Oldenzeel te Oosterhout; Heusden, H. Blok te Geertruidenberg; en met ingang van 9 Nov. in het arr. Tilburg, mr. H. C. F. Rits te 's Hertogenbosch. Uitslag der loting voor de nationale militie. Waalwijk—Bezooien 1 J. Dekkers 2 B. J. Korthout 3 M. P. Remie, broederdienst; 4 G. F. van der Aa; 5 H. van Son, br.dienst; 6 A. Ophorst; 7 P. C. Schmidt, br.dienst; 8 A. van der Pennen, br.d.; 9 J. v. d. Zande, br.d.; 10 S. van Es; 11 N. J. Rubbens, br.d.; 12 P. M. A. Nieu- wenhuijsen; 13 J. F. Korthoutbr.d.; 14 C. Trommelen; 15 Th. M. van de Griendt zwakke oogen; 16 B. Versteijnen; 17 M. Her man; 18 J. Duquesnoij: 19 P. van Zutphen, ie klein; 20 D. de Bie; 21 L. A. van Es; 22 P. J. van Gils, br.d.; 23 J. G. Nelis, eenige zoon; 24 J. C. Muskens; 25 J. P. Henseu br.d.; 26 A. P. Maijers; 27 G. H. van Well; 28 F. van Delft; 29 J. Mangels, te klein; 31' J. H. van den Houdt; 31 W. J. M. van den Heuvel, br.d.; 32 J. B. de Leijer, br.d.; 33 P. Kuijsten; 34 F. G. Dumoulin; 3a J. Th. Henkelman; 36 J. van Baardwijk; 37 G. F. Jonkers, eenige zoon; 38 J. van der Hammen; 39 A. F. H. Schellekens; 40 A. J. C. M. Zijlmans, student godgel.; 41 H. van Looii; 42 W. Zuurhout, te klein; 43 A. A. Duques noij, br.d.; 44 H. L. Bruurmijn, br.d.; 45 A. Th. van Assen, br.d.; 46 A. A. van Hilst br.d.; 47 J. de Graaff, eenige zoon; 48 J. S. Kuijten, br.d.; 49 1). A. van Son, br.d.; 50 C. F. Aarts, br.d; 51 J. L. Brekelmans, br.d.; 52 B. A. F. Briels; 53 W. van der Ven; 54 S. N. Brugmans, br.d.; 55 G. C. Dielman eenige zoon; 56 B. A. Ficheroux. br.d. Baardwijk. 1 F. W. Adriaansen; 2 H. van Gelder; 3 Adr. Schilders, broederdienst; 4 A. M. van Delft, eenige zoon; 5 A. C. van Rijswijk; 6 J. B. Boom, br.d.; 7 M. Leijtens, br.d.; 8 J. B. A. Boom; 9 A. van der Sanden, eenige zoon; 10 W. van Helvoirt, te klein; 11 H. J. van den Heuvel; 12 M. J. Verhoeven; 13 A. W. van Beijnen, br.d.; 14 Ph. L. M. van der Waals; 15 J. W. van Bijnen; 16 J. C. Ver meer; 17 A. Glavimans; 18 M. de Vries, br.d.; 19 Th. Vieveen, eenige zoon; 20 P. van der Heijden; 21 P. de Rooij; 22 Fr. van Eeten. De heer van Nunen, afgevaardigde ter tweede kamer voor het district Zevenbergen, vertrekt 8 November naar Indie. Dientengevolge zal er eene verkiezing voor de twee ie kamer in genoemd district moeten plaats hebben. Naar het gevoelen van velen was de heer C. Bressers, te Dongen, de aangewezen op volger van den heer van Nunen. Naar wij echter uit goede bron vernemen zijn de pogingen, om den heer Bressers te bewegen eene candidatuur te aanvaarden misluktZEd. heeft niet kunnen besluiten aan den wensch van zijne vele vrienden ge hoor te geven. Ook wij betreuren dit besluit. Voor de hoofdindustrie van onze streek, looierij enz.: ware het zeker te wenschen, zich door zoo iemand vertegenwoordigd te zien. Beter dan vele advokaten enz., zou hij de groote heeren in den Haag kunnen wijzen op het onhoud bare van sommige toestanden, onze nijverheid betreffende. De minister van binnenlandsche zaken heeft Woensdag te 's Hertogenbosch de ge bouwen in oogenschouw genomen, welke thans als kweek- en leerschool in gebruik zijn. Het dagelijksch bestuur der gemeente, de directeur der school, de districts-schoolop- ziener en de ingenieur-architect aldaar be geleidden den minister, die insgelijks het terrein bezocht, waar, nu acht jaar geleden een gebouw voor kweek- en leerschool had kunnen verrijzen. De uitkomst van dat bezoek is tot nog toe geheim. Alleen weet men, dat de minister vervolgens naar Nijmegen is gegaan. Naar men meldt zal eene klacht worden ingesteld tegen de ambtenaren der politie te 's Hertogenbosch, die Dinsdag met, naar men meent, onnoodig geweld optraden tegen en kele jongelingen, die zich aan een gering vergrijp tegen de politieverordening aldaar schuldig maakten. De burgerij was er gedu rende den geheelen namiddag en avond alles behalve over op haar gemak. Te Breda is Woensdagavond eenjong- inensch, die, bij eene serenade achter de muziek liep, onverhoeds door een anderen jongen met een mes in den rug gestoken, waardoor eene diepe wond ontstond en hij bewusteloos moest worden weggebracht. Ge neeskundige hulp was spoedig aanwezig, en men heeft hoop op zijn behoud. Men is den dader op het spoor. De gulheid is de wereld nog niet uit. Dit ondervond zekere T., die voor Van B. beiden wonen op Duitsch grondgebied na bij Dinxperlooeen bedrag van 100 mark (f 60) zou halen, doch van hem nog 10 mk. te vorderen had. Bij het brengen der 100 mark telde T. deze som af, en hield daarna zijne schuld daarvan. Dit viel niet in den smaak van Van B., die van meening was, dat T. de heele 100 mark wel voor zich kon houden. T. liet zich dit geen tweemaal zeggen en na de meest beleefde groeten nam hij van den gullen gever afscheid. Te Aken is een diefstal gepleegd van 50,000 mark. Geheime politieagenten uit Duitschland zijn in Limburg naar den dader komen zoeken, die, naar men vermoedt, zich in die provincie ophoudt. Baardwijk. Tot leden in het college van zetters in deze gemeente zijn door den heer commissaris der koningin benoemd de heeren: C. van Helvoirt en A. van Iersel. Een der grootste schoenfabrikanten heeft het maakloon per paar schoenen met 20 cents verlaagd en met de helft voor het stikwerk. De wanverhouding, die er bestaat tusschen het loon van den werkman en de prijzen, welke door den werkgever kunnen bedongen worden, zouden dien maatregel rechtvaardi gen, als hij was genomen met ingang van den aanstaanden huurtijd. Natuurlijk zou 't voor de werklieden niet prettig zijn indien dit tegen Vastenavond al gemeen plaats had, maar de vraag is of het niet dringend noodig zou zijn om de toch niet rooskleurige zaken gaande te kunnen houden. Immers, „als het gelij verloopt nioet men de bakens verzetten" en „beter een half ei dan een leege dop," zijn spreekwoor den, die steek houden. Daarbij hebben de schoenmakersgezellen het toch altijd in hun ma^ht door wat meer te arbeiden hun weekgeld op dezelfde hoogte te houden. Bij de loonsverlaging, waarvan wij boven spraken, doet zich het vreemde verschijnsel voor, dat de andere patro ms de ontevreden heid der knechts deelen. 't Schijnt namelijk dat de bedoelde baas, alvorens het loon af te zetten, in Holland aanzienlijke commissies heeft opgenomen ver beneden marktprijs, welke hij onmogelijk kan leveren, zonder loonsverlaging. Hij schaadt dus werkgevers en werknemers; zijne collega's begrijpen dit en willen nu trachten hem de levering onmo gelijk te maken, door al zijne knechts over te nemen; gedeeltelijk is dit reeds gebeurd. WAALWIJK, 26 Oct. De jaarmarkt had een nog al druk bezoek. De aanvoer ter veemarkt was tamelijk groot doch tengevolge van verschillende invallende Holland- sche markten waren weinig buitenlandsche koop lieden aanwezig. Voor kalfkoeien, ongeveer rijp, werden betere prijzen betaald evenals voor prima dito vaarzen. Kalfkoeien golden f125.—, f 270.— a f 0.— Dito vaarzen f 100140.— f 0.— Jonge varkens, aangevoerd 110 stuks, verkocht aan f6,75 a f 14,per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 120 KG., van fl.23 a f 1,42 per KG. Kippeneieren f5,00 a f6.00 per 100 stuks. In granen voor consumptie was nog al handel. De huidenmarkt blijft traag en reculee- rend. Alleen voor dadelijke behoefte wordt gekocht en dan nog meestal prima zwaar of goede lichte huiden met zeer kleine par tijtjes. Middensoorten zijn geheel verlaten, zelfs aan de laagste taxatie kan men niet tot zaken van eenig belang komen. Men wacht met koopen den afloop der groote veilingen in November at, te Antwerpen, Havre en Liverpool. Er bestaat goede vraag naar goed beleerd zoolleder en tevens voor licht zoolleder zoowel prima als secondaire waar. Paardenleder zoowel voor 't binnen land als voor buitenlandsche rekening ge vraagd tegen iets betere prijzen. Iii schors blijft het zeer stil. Als het we der goed blijft, wacht men binnenkort een paar flinke ladingen Geldersche schors hier in de haven, die reeds grootendeels ver kocht is. ONDERTROUWD^ EN Waalwijk^' 81 °Ct' 1892" GEEN RECEPTIE. Allen, die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of stukken of beschei den onder zich hebben van wijlen den Heer Antonius van der Meeoverleden te Waalwijk, den 5 October 1892, worden ver zocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van NOTARIS RANT, te Waalwijk. te WAALWIJK, zal voor zijn principalen ter herberge van W. TREFFERS aan den Loonschen Dijk, gemeente Loonopzand ter herberge van OKKERS in de Heistraat te Capelle telkens 6 uur des avonds, met onder LOONOPZANDCAPELLE en 's-GRAVEMOERsamen groot 8 hectaren 68 aren 87 centiaren. Behoorende aan de weduwe en kinderen ADRIAAN VERHAGEN Mzn, te Loonop zand. te Waalwi]kzal 's voormiddags ten 11 ureter herberge van WILLEM BROKKEN, te Bezooien namens den heer van Waalwijk en Bezooien, VOOR 8 JAREN publiek verhuren 15 PERCEELEN onder BEZOOIEN, genaamd *deHolland- sche Akkers'/ ter gezamenijke grootte van 18,03,60 hectaren. TE dat het huis erf en tuin, van PIETER COUWENBERG Coenz. te Kaatsheuvel, is ingezet op slechts f1700. ter herberge van HUBERTUS MUSKENS, te Kaatsheuvel En op den dag van den toeslag 9 No vember dezes jaars 's namidd. 1 UUR, zal door Notaris RANT genoemd in het te verkoopen huis,

Echo van het Zuiden | 1892 | | pagina 2