Notaris BINK, We!l,flmerzoden en Hediktiuizen, Advertentiën, Frankrijk. Spanje Engeland. Duitschland. Ons feuilleton. Italië. Servie. Amerika. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. verpachten Het schijnt, dat de beruchte Cornelius Herz thans, dank de zorgen van dr. Frazer bijna geheel genezen is van zijn suikertering. Zelfs zouden de dokter en zijn patient dikke vrienden zijn geworden, terwijl hun vrouwen elkander druk bezoeken en te zamen wande len. De sympathieke Herz heeft dan ook eenige millioentjes, en al zijn die geklopt uit den zak van kleine burgers, dat doet er volgens velen, niet toe; hebben is hebben en krijgen is de kunst Om de veertien dagen schijnt de detective Bartles eens te komen zien, of Herz er nog is. Op verzoek van de Fransche regeering heeft lord Roseberry bevolen, dat eerstdaags een nieuw onderzoek naar den gezondheids toestand van den zieke zal plaats hebben. Gevallen regen van 1 Tuiii 92- 68611/w. Regendagen 101. De Spaansche stierenbevechter Lagartyo die zich met zijn beroep zooveel roem en een vermogen van een paar millioen verwierf, is bij zijn laatste optreden niet gelukkig geweest. Hij heeft verscheidene keeren zijn stier ge mist en het publiek er waren ongeveer 20,000 toeschouwers heeft den beroemden toreador bij zijn afscheidsvoorstelling onbarm hartig uitgefloten. 't Is met 33 tegen 16 stemmen dat de ge meenteraad van Dublin besloten heeft de ko ningin, den prins en de prinses van Wales geen gelukwensch te zenden bij gelegenheid van het huwelijk van den hertog van York met May von Teek. en dat, niettegenstaande deze een groot deel van haar uitzet in Ier land laat maken. Bij de huwelijksfeesten zullen tegenwoordig zijn keizerin Frederik, het Deensche konings paar en de koning van België. Indien de Duitsche keizer niet komt, zal hij vertegen woordigd worden door prins Hendrik. Het is nog niet zeker, of de kroonprins van Italië ook ter bruiloft verschijnen zal. Gisteren begon te Leipzig het proces, dat tegen zeven anarchisten gevoerd wordt wegens hoogverraad. Negentien getuigen en deskun digen zijn verschenen. Op voorstel van den officier van justitie von Tessendorf werd be sloten de gansche zaak met gesloten deuren te behandelen. Heden loopt ons feuilleton Gliick auf, van Werner, ten einde. Het volgend, waarmede wij a. s. Woens dag hopen aan te vangen, is ge titeld De Brooddraagsternaar het Pransch door Willem van Reuzel (een nom de plume van den heer W. Schipper, redacteur van de Meierijsche courant.) Dit uitermate boeiend feuilleton, met toestemming van de uitgevers van de Meierijsche courant en van den vertaler over te nemen uit ge noemd blad, heeft daarin een enorm succes gehad, zoodat men, hoewel steeds tal van nummers werden overgedrukt, weldra niet meer in staat was aan de geregeld aan houdende navraag te voldoen, en de uitgevers het aantal abonnés voortdurend zagen vermeerderen Wij vertrouwen dat "de Brood- draagster» ook zal vallen in den geest van den kring der lezeres sen en lezers van ons blad en dat deze zich dientengevolge meer en maar zal uitbreiden Ten einde iedereen in staat te stellen van 't begin af in 't bezit te komen van het nieuwe feuilleton, zullen wij aan allen, die zich tegen 1 Juli op de Echo van het Zuiden abon— neeren, de nog deze maand ver schijnende nummers gratis toe zenden. Toen Cucciniello voor de tweede maal vóór de rechtbank verscheen, had een onge woon tooneeltje plaats. De mooie Antonia Lupi, de beminde van den beklaagde, snelde op het hok toe, waarachter de grijze direc teur zat, greep snikkend zijn handen en over dekte ze met kussen. Ook andere in grooten getale opgekomen vrouwen lieten zich hooren. Miliza Petrowich, een zeer geacht lid van de progessistische partij, is vermoord en gru welijk verminkt. De regeering heeft een streng onderzoek doen instellen, ten huize van Pre- sano, lid van de radicale partij. Laatstge noemde partij heeft besloten in de eerstvol gende zitting van de Skupschtina voor te stellen, Avacomovitch in staat van beschul diging te stellen, als schuldig aan staatkun digen moord van progressisten o. a. van Petrowitch. Een groot gedeelte van de nijvere streek van Fargos in het noorden van Dakota is in de asch gelegd. De brug van de Great- Northern-spoorlijn is zóó beschadigd, dat er geen treinen over kunnen gaan. Duizenden menschen zijn zonder woning. De schade wordt op twee millioen dollars geschat. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Aanstaanden Zondag II Juni, 12 ure, repetitie door de zangvereeniging „Cecilia" op de bovenzaal bij den heer Van Kregten. 1. Aubade De Vliegh. Abt. 2. Ave Maria 3. Die Almacht Lachner. Weerkundige waarnemingen Over de maand Mei 1893, te W A A L W IJ K. Gevallen regen Sl/2 mill. Vorig jaar Mei 167/s; verschil, min 133/8 mill. 3 regendagen 17, 18 en 19 Mei. Vorig jaar Mei 5. Verschil min 2. De meeste regen viel 17 Mei: 2^ mill. minste „19 i/3 Karakter van het weer droogte; de eerste helft der maand warmte de laatste helit schraal. Windkracht varieerende van l/10 3/l0. WindrichtingN. 12, 13. O. 5, 6, 8, 9, 10, 16, 17, 30, 31. Z. Niet. W. 2, 3, 21, 22, 23r 28 en 29. N.O. 4, 7, 14, 15. NW. 1, 24, 25, 26, 27. ZO. Niet. ZW. 11, 18, 19, 20. WAALWIJK, 10 Juni 1893. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor twee leden der Provinciale Staten, in het hoofdkiesdistrict Heusden, zijn op de volgende plaatsen het bijgevoegd aantal stembiljetten ingeleverd Heusden en Herpt 209, Nieuwkuik Baardwijk 126, Drunen 227, Drongelen 27^ Capelle 67, Eeten c.a. 77, Hediknuizen 61, Wijk 80, Veen 41, Andel 43, Sprang 88, Empel 34, Meeuwen 66, Alem 20, Dussen 139, Werkendam 146, Woudrichem 68, Alm- kerk 161, Waalwijk 212, Besoijen 74, Giessen 33, De Werken 121, Engelen 36, Oudheusden 76, Waspik 151, Vlijmen 203. Totaal 2683; zoodat de vereischte volstekte meerderheid 1342 stemmen. Bij de op Woensdag gehouden opening van stembriefjes bleek, dat de navolgende heeren het getal stemmen op zich vereenigd hadden, zooals achter elk der namen is aangeduid J. J. van Tienhoven van den Bogaart te Werkendam, 1172; P. L. Honcoop, te Heusden, 1068; notaris Bink te Waalwijk, 787; J. den Boér te Almkerk, 526; J. Oerlemans te Dron gelen, 502; B. Snoek te Almkerk, 297; J. A. J. van Heijst te Baardwijk, 183; J. Straver te Babyloniënbroek, 25. Een^ herstemming moet dus plaats hebben tusschen de vier eerstgenoemde heeren. Thans is in genoemd district weder eene plaats in de staten opengevallen door het overlijden van den heer Antoine Verhoeven. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam is toegelaten voor het le ge deelte de heer R. H. A. van Dortmond, van Kaatsheuvel. De commandant der marechaussée te Waalwijk verzoekt opsporing en bezorging van een lederen portefeuille, welker inhoud voor den vinder van geen waarde is er zit een retourkaartje in Waalwijk—Rotterdam. In de nieuwe hoofdgebouwen der spoor wegstations te Vlissingen, Groningen en s Hertogenbosch zullen een der muren ver sierd worden met eene spoorwegkaart van Nederland in kleuren, vervaardigd op tegels, te leveren door de Haagsche Plateelbakkerij „Rosenburg." A. van Berkum, verdacht van moord of medeplichtigheid daaraan op den wachtmees ter Hoekman gepleegd, stond Dinsdag jl. voor de rechtbank en Woensdag jl. voor het ge rechtshof te 's Bosch terecht, beide keeren beschuldigd van mishandeling. Het O. M. bij het eerste college eischte 18 maanden, het O. M. bij het hof 3 maanden gevangenisftraf tegen hem. Op de reis van de gevangenis naar het paleis van justitie en terug, had de dienst doende maréchaussée behoorlijk maatregelen genomen om eventueele ontvluchting te ver ijdelen. In dezelfde zitting van het hof werd tegen G. Vos en diens huisvrouw, beiden uit Osch, -1 Juni 1893, doch thans gedetineerd, als beschuldigd van meineed, drie jaar gevangenisstraf geëischt. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. Van Baar, pleitte vrijspraak. Moord en zelfmoord te Arnhem De heer C. E. P., oud omstreeks 45 jaar, vroeger burgemeester te A.-P. en lid der provinciale staten van Noord-Holland, woont sedert eenigen tijd aan den Velperweg, hoek Hoflaan, onder de gemeente Arnhem, met zijne 33jarige echtgenoote freule S. v. L. Hun huwelijk was met één kind (zoon) ge zegend, dat omstreeks 7 jaar oud is. De echtgenooten leefden op vrij ruimen voet. Zij soupeerden Dinsdagavond nog rustig te zamen en gingen daarna naar bed, met het voornemen om Woensdagmorgen naar Hilversum te reizen. Toen nu de knecht hen des morgens wilde roepen, vond hij de deur der slaapkamer aan de binnenzijde gesloten, wat hem noopte de kamer van be buitenzijde over een balkon, met verbreking eener glas ruit, te betreden. Vreeselijk was het schouwspel dat zich thans in de kamer voordeed Man en vrouw lagen daar zielloos op hun bed, terwijl in de nabijheid een pistool en een geweer gevonden werden. De vrouw lag bijna geheel onder de dekens verborgen, met verbrijzelden schedel, waar uit de hersenen aan verschillende zijden waren gespat. De man had zich met een geweer, dat hij met den voet moet afgetrokken hebben, onder de dekens doodgeschoten, na alvoren met het pistool zijne vrouw, in haren slaap ook vermoedelijk onder de dekens, it bout portant te hebben doodgeschoten. Door de bedienden was geen gedruisch van het afgaan der vuurwapenen gehoord. Een door den heer P. achtergelaten brief deelt mede, dat hij het voornemen tot den zelfmoord had, doch dat hij eerst zijne vrouw zou vermoorden. Medelijdende buren hebben zich voorloopig over het lot van het ongelukkige achterge bleven kind ontfermd. Volgens de N. R. Ct. gist men dat finan- cieele achteruitgang (tengevolge eener onge lukkige speculatie) de beweegreden dezer verschrikkelijke gebeurtenis is. Aangaande dit droevige familie-drama, kan .iog worden medegedeeld, dat de heer P den avond te voren een telegram ontving, dat niet meer teruggevonden werd, en dat goede kennissen voor de drijfveer houden, niet verkeerde speculatie, maar jaloerschheid. Uit twee gevonden concept-telegrammen aan familieleden blijkt, dat de heer P. na zijn moord, aan familieleden wilde hebben kenbaar gemaakt dat treurige redenen eene overkomst beletten. Denkelijk zijn die mevrouws dood geschreven. De heer P. werd boven de dekens gevonden met het geweer onder de kin, die hevig was verwond. Des nachts omstreeks 2 uren hoorde de kinderjuffrouw eenig geraas, waarop zij echter, in de meening dat er onweer was niet bijzonder acht gaf. Denkelijk was dit het schot van het geweer, waarmede de heer P. zich doodschoot. Druiien, 7 Juni. Onze gemeente heeft gis- ren op waardige wijze feest gevierd. Het gold ook niets minder dan het 25-jarig pries terschap van onzen algemeen beminden en hooggeachten herderden ZeerEeerw. heer pastoor F. P. Ghijsens, die zich in de korte jaren, dat ZEerw. aan het hoofd onzer parochie staat, ieders liefde heeft verworven. 's Morgens werd de jubilaris met veel plechtigheid door de versierde straten naar de kerk geleid. De stoet bestond uit de schooljeugd, een drietal oud-zouaven in tenue, de familie van den jubilaris, vele Eerw. heeren geestelijken en een groot aantal belangstel lenden, begeleid door de fanfare, samengesteld uit de Jongelingen-Congregatiedie hare schoonste stukken hooren liet. Tijdens het H. misoffer, door pastoor Ghij sens uit dankbaarheid opgedragen hield de WelEerw. heer Wouters, kapelaan te Lieshout, een schoone feestrede, waarin ZEerw. de vele verdiensten van den jubilaris schetste. De kerk, keurig versierd door de goede zorgen van den WelEerw. heer Van Berkelwas overvol geloovigen. Na den H. dienst bracht de harmonie „de Eendracht» onzen pastoor een schoonee aubade terwijl later, nadat den jubilaris eene feeste lijke ontvangst was ten deel gevallen bij de Eerw. zusters, het zangkoor zijn opwachting maakte met een toepasselijk jubellied,getoonzet door den ZeerEerw. heer Van Besouwen. Overgroote belangstelling viel den jubilaris verder van alle zijden ten deel en het feest, dat den geheelen dag duurde, werd met een luisterrijke serenade van de harmonie „de Eendracht» besloten. Onder de talrijke geschenken den hoog geachten jubilaris vereerd, noemen wij o. m. een prachtigen geschilderden kruisweg uit het atelier des heeren Stolzenberg te Roer mond, een keurig gepolychromeerd beeld van het H. Hart van Jezus uit het atelier des heeren Mulder-Herzet le 's Bosch, sierlijke en kostbare processie- en andere vanen deze laatste geschonken door de beide congregatiën. Gaan de hartelijke wenschen zijner lief hebbende parochianen in vervullingdan vieren wij over 25 jaren het gouden priester schap van onzen dierbaren herder pastoor Ghijsens, met nog veel grooter luister. van den heer Vermeulen op den Loonschendijk, kreeg, terwijl hij op de naad van de schuur zat, eene duizeling, met het gevolg dat hij direct ter neer stortte. Zijn toestand was zeer bedenkelijkmen vreest het ergste. BAARDWIJK. GEHUWD: Mathijs Maas, 24jaren en Petronella van de Leur, 26 jaren. Rorabertas de Geus, 23 jaren en Clasina Adriana Treffers, 24 jaren. GEBOREN: Leonardus, zoon van L. de Kloe en C. von Gelder Leonardus, z. van A. van Gelder en C. de Kloe. Gerdina Petro nella, dochter van P. G. Verhoeven en II. Maas. Adrian us Hubertus Josephus, z. van J. Mulders en L. E. Baekers. Jo hannes Theodorus, z. van A. Leijtens en J. van Gelder. Wilhelmina Maria, d. en Andreas llenricus, z. van P. II. van Beijnen en J. Pullens. Geertruida Maria, d. van W. Pressen en C. Verdijk. Ida, d. van C. Biekens en A. C. Verhoeven. Cornells Antonius, z van A. van der Lee en A. Hek- spoor. Joharraa Cornelia, d. van F. Kools en A. M. van Drunen. Maria Francisca, d. van J. Sustrunck en C. Kolsteren. Jo hanna Maria, d. van J. J. Oomens en H. van Broekhoven. OVERLEDEN: Petronella Theodora Leijtens, maand. Johannes Holster, weduwenaar van Ch. de Kort, 72 jaren. Gerrit Jan sen, 78 jaren. Johannes Bogers, 26 jaren. Gerardus Marry Maas, 7 maanden. Adriana Burmanje^ 21 jaren. Wilhelmus Jacobus van Dongenweduwenaar van Petronella de Kort, 71 jaren. Hendrik Cornells Eugenius Loeff, te Haaren, 24 j. WAALWIJK, 9 Juni. Bij redelijken aanvoer ter veemarkt was de handel slap met flauwe prijzen. Kalfkoeien golden f90.—, f 200.—a f Dito vaarzen f 85, it 180,00 f— Jonge varkens f 8.25 a f 14,50 per stuk. Wei lam ra eren f 1.75 a f4.50 per stuk. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 689 Kg. van f 0.92 a f 1.09 per Kg. Kippeneieren f3,50 a f4.— per 100 stuks. Het hooiland wordt duur verpacht, enkele per- ceelen, die een goed beschot opleveren brengen op voor de eerste snede f150.— a f170.— per hectare, tamelijk goede en mindere qualiteit f 140 tot 100.— a 80. Over het algemeen is er weinig gras, doch ge lukkig staat het gewas in den buitenpolder, dank zij de mogelijkheid van bevloeiing, over het geheel iets beter, dan overal elders. De handel in huiden, leder en schors is zeer stil, zooals meestal in dit seizoen. Er wordt slechts gekocht met kleine partijtjes voor onmiddellijke behoefte. t f Tot onze diepe droefheid over- f" leed hedentijdig voorzien van' de H. H. Sacramenten onze geliefde zoon en broederde Eerwaarde Heer Henricus Cornelis Loeff, Subdiakenin den ouderdom van 24 jaren. Baardwijk, 4 Juni 1893. Wed. H. LOEFF-Van Heesbeen. Mr. J. A. LOEFF. M. C. J. LOEFF-Swekns. J. H. A. LOEF F. A. M. J. LOEFF-Van Dijck. L. J. W. LOEFF, K. K. Pr. Mr. P. H. LOEFF. M. Th. LOEFF. GETROUWD Petrus Johannes de Bakker EN Dymphana A. Santbergen, die ook namens de familie hunnen dank betuigen, voor de blijken van beiangstollicg bij hun huwelijk ondervonden. Bezooien, 7 Juni 1893. Capelle9 Juni. De 85-jarige rietdekker A. Treffers, die werkzaam was op de schuur te Waalwijk, zal op Vrijdag 16 Juni 1893 oormiddags 10 ure, ter herberge van ï1 VAN WAGENBERG, to Haarsteeg Den Hoogén Omloop, Hoogen en Lagen Musschenwaard, Elder— waarden, Veerkamp, Storrenhoek, Lagen Omloop, 3 perceelen in de Maashoeven 4 perceelen op de Geer, Jodenwaard, Rietoord, Hoo gen en Lagen en Midden Otter, De Mauritsplaat, Capelle Morgen, Knokenwaard en 5 perceelen in de Sompenonder

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2