Notaris BINK, Ammerzode, Well en Hedikhuizen. Advertentién. Oostenrijk-Hongij are. Rusland. BINNENLAND. Handelsberichten. Burgerlijke stand. VERPACHTEN: a>» De Oostenrijksch-Russische handelsconfe rentie te Weenen zal haar arbeid hervatten, na ontvangst van het antwoord van Rusland, op de van Oostenrijksche zijde gedane voor stellen. Vermoedelijk zal de conferentie haar taak den 15 September weder opvatten. De „Maatschappij van Uitvoer" zendt tal van agenten naar Rusland, die in opdracht hebben in loco een onderzoek in te stellen naar den toestand van handel en nijverheid. Reeds zijn er eeoige vertrokken naar Warschau, Odessa, St. Petersburg, Moskou enz. In de gouvernementen Charkow en Kiew heeft in de laatste dagen een formeele „razzia" plaats gevonden onder alle standen, voorna melijk onder de studenten. Aanleiding daartoe gaf de in beslagneming van een over de grenzen gesmokkelde kist met verboden boe ken, waaronder revolutionaire geschriften. De politie deed overal zorgvuldige huiszoeking en nam tal van personen gevangen. De gevangenissen in Kiew en Charkow zijn overvol. Een der hooggeplaatste ambtenaren van de administratie der Russische douanen maakt op het oogenblik langs de geheele Duitsche grens een inspectiereis, met 't doel zich op de hoogte te stellen van den toestand, die geboren is uit den tarieven-oorlog. 1893. WAALWIJK, 19 Aug Woensdagavond werd in het café Antoon Gerris, op de markt alhier, de door de feest commissie voor de viering van het lOOjarig bestaan van het gild St. Crispijn belegde vergadering gehouden, van de verschillende corporaties uit Waalwijk eu Bezooien; zonder uitzondering hadden al de aangezochte ver- eenigingen gehoor gegeven aan de uitnoodi- ging der commissie en waren vertegenwoor digd; uit Waalwijk „De liedertafel Oetening en Vermaak, de „harmonie l'Espérarce, de zangvereeniging „Cecilia, de Oranje Doelen, de doelen Recht „door Zee, het Musschen Gild, de IJsclub „de Kolfclub, de club Unitas en de veree- „niging Vlijt en Volharding Uit Bezooien „Het gild Crispijn, de doelen de Hoop „de Maatschappelijke Bond, Moed en Vol- „harding, de tooneelclub Vondel, de sociëteit „de Vriendenkring.» Nadat door de president, den heer C. R. M. Ficq, de vergadering geopend was, nam de heer Henri Witlox, op verzoek van den voor zitter, het woord, die de aanwezigen welkom heette en hun den dank namens de commissie bracht voor de trouwe opkomst. Het doel dezer bespreking werd door spreker nader uiteengezet en vervolgens het voorloopig plan voor de te houden feesten door den secretaris voorgelezen. Daaruit bleek dat de feesten zouden gevierd worden op Zondag 10 en Maandag 11 September a.s. De indeeling daarvan was voorloopig door de commissie als volgt gemaakt Zondagmiddag 12 uur volksconcert op de markt door de harmonie St. Crispijn; om 6 uur nam. groot concert te geven door de harmonie l'Espérance, de liedertafel Oefening en Vermaak en de zangvereeniging Cecilia. Op dit concert zou een feestrede worden uit gesproken, waarover de commissie nog in onderhandeling is. Des avonds, verlichting van de markt en concert. Maandag, om 10 uur, ontvangst van de aan het door het Gild uitgeschreven schuts- concours deelnemende gezelschappen na afloop waarvan het concours in den tuin van het café Bezier onmiddellijk zal aanvan gen; door de harmonie St. Crispijn zal op dat terrein bij afwisseling muziek gemaakt worden, 's Namiddags 4 uurfestival en volksspelen op de markt, 's Avonds ten 7 uur uitreiking der medailles en ten 9 uur tot slot vuurwerk. Op verzoek van den president nam de heer Witlox de verdere leiding der vergade ring op zich. Het plan voor de feesten mocht in hoofdzaak de goedkeuring der verga derden wegdragen, doch werd, na een op merking van heer Witlox, in dien zin gewij zigd, dat het concert op Zondagmiddag waarop ook een feestrede zou worden uitge sproken, alleen door de twee hier bestaande zangvereenigiugen zou gegeven worden, terwijl dan door de harmonie l'Espérance op Zater dagavond het feest geopend zou worden met een concert op de markt. De aanwezige afgevaardigden van de har monie en de twee liedertafels gaven der com missie hun toezegging, dat zij deze plannen en wenschen aan hunne corporaties zouden overbrengen en er niet aan twijfelden of daaraan zou gevolg worden gegeven. Alsnu maakte de optocht een nader punt van bespreking uit; enkele opmerkingen en wenken werden door de verschillende heeren der commissie gegeven. Gevraagd of er ook corporaties waren, die door het daarstellen van praalwagens of anderszins aan den luister vau den optocht wilden meewerken, deelde de afgevaardigde van het gild mede, dat vast besloten was dat het gild één, maar hoogstwaarschijnlijk 2 praalwagens geheel zoude in orde maken. De president merkte de heeren op, dat der com missie een belofte van twee gedaan was waarop zij dan ook rekent. Door de afgevaardigde van Vlijt en Vol harding werd eveneens een toezegging gedaan en zou deze met de commissie in nader overleg willen treden; daarna volgde de club Unitas, die ook hare medewerking geheel en al beloofde en zich voorstelt de vorming van een gecostumeerde groep te paard. De IJsclub zal hare plannen tot medewer king en opluistering nader indienen. In denzelfden geest verklaarden zich de afge vaardigden van Recht door Zee. Ook van de atgevaardigden uit Bezooien mocht de commissie vernemen, dat zij nader de wijze van deelname zullen bespreken en tijdig daarvan kennis geven. Na afloop der vergadering werden door de afgevaardigden van de Kolfclub en Oranje Doelen nog plannen voor een luisterrijke deelname kenbaar gemaakt. Verder werd namens de commissie, door den heer E. W. Kleijberg der vergadering dank betuigd voor de betoonde bereidwilligheid tot opluistering van het feest en het verzoek lot de aanwezigen gericht, hunne vrienden te willen animeeren om door vereende krachten dat feest te maken tot een feest, Waalwijk en Bezooien waardig. De verschillende nadere plannen hoopt de commissie, hetzij mondeling hetzij schriftelijk, uiterlijk voor Maandagavond te ontvangen en zal dan daarna een nadere vergadering gehouden worden tot definitieve vaststelling van het programma. Alle mededeelingen zullen verder door de commissie in de Echo van het Zuiden worden bekend gemaakt. Wij gelooven, dat wij de commissie mogen féliciteeren met het voorloopig succes en ver trouwen dat de goede naam, die Waalwijk in den vreemde heeft >ijn feesten met luister te kunnen vieren ook nu weer schitterend zal gehandhaafd blijven. Doch wil men dat dan is samenwerking noodig en, daar de tijd slechts kort meer is, moet vlug de hand aan het werk worden geslagen en met dien- zelfden onverdroten ijver, diezelfde geestdrift gewerkt worden, die het welslagen der vorige feesten mogelijk maakte. In verband met het bovenstaande is ons ter oore gekomen, dat een der aan de feestviering deelnemende Waalwijksche ge zelschappen het plan heeft, om bij die gele genheid een historische groep voor te stellen. Tot ons groot genoegen kunnen wij mede- deelen, dat het daartoe een der schoonste tijdperken onzer geschiedenis heeft gekozen. Meer mogen wij heden nog niet ver klappen De heer H. Kroes, te Dieverbrug, be noemd tot veearts in den kring Waalwijk, heeft die benoeming niet aangenomen. Dien tengevolge heeft er eene nieuwe oproeping plaats. De hoogste temperatuur, hier dezen zomer tot nu toe geconstateerd, was gisteren namiddag ongeveer 2 uur, en wel 88° F. in de schaduw. De heer M. A. van Loon, van de wel bekende firma G. van Loon, in leder alhier, vertrok gisteren via Londen en Southampton naar Amerika, per stoomschip New-York, van de American Line te Southampton. Na de tentoonstelling te Chicago bezocht te hebben, denkt de heer van Loon nog enkele plaatsen aan te doen en ongeveer half October te retourneeren. Vermogensbelasting. De minister van financien maakt bekend, dat bij kon. besl. van 13 April 1893, krach tens de artikelen 29 en 37 der wet van 27 September 1892 op de vermogensbelasting, ingestelde raden van beroep zijn samenge steld als volgt; te 's Hertogenbosch voorzitter mr. H. G. P. Kolfschoten, te 's Hertogenbosch; leden jhr. J. de la Court, te 's Hertogenbosch, jhr. A. A. A. M. van der Does de Willebois, te 's Hertogenbosch, G. Branderhorsi Jzn., te Genderen; plaatsvervangende leden mr. A Verheijen van Estveld, te Boxmeer, J. B. A. van de Mortel, te 's Hertogenbosch, W. J. P. Oppenraay, te 0:sterwijk. te Breda voorzitter Fr. Guljé te Breda, leden C. van Schendel, te Zevenbergen, H. A. Sassen, te Breda, mr. A. P. L. Nelissen, te Breda; plaatsvervangende leden: mr. A.J. M. Smits, te Oosterhout, H. W. J. Mol, te Gilze, A. A. H. Pollet, te Tilburg. Dinsdag nam de tweede kamer de kieswet weer ter hand. Namens de meei derheid der commissie van rapporteurs stelde de heer A. E. Mackay voor de amendementen, al of niet na toe lichting, te verzenden naar de sectien. De heer van Alphen stelt voor het debat te sehorsen tot na de opening der nieuwe zitting. De heeren Hartogh en Borgesius bestrijden uitstel omdat dit niets nieuws kan leeren. De heer Ferf stelt met vier leden voor de commissie van rapporteurs te hooren over de amendementen en inmiddels het debat eeni- gen tijd te schorsen. De heer Schaepman steunt sectieverzending in het belang der zaak. De heer Lieftinck acht dit noodeloos werk. Na langdurige discussie is het voorstel om de amendementen op het kiesrecht naar de sectien te verzenden, aangenomen met 62 tegen 33 stemmen, waarna de centrale sectie bijeengeroepen is. Naar men verneemt, bestaat het plan bij de Nijmeegsche Tramwegmaatschappij, die de tramlijn Waalwijk-Tilburg Koningshoeve dezer dagen gekocht heeft, deze door te leggen op Moergestel, Oirschot, Best naar St. Oedenrode, met een zijtak van Moergestel naar Oosterwijk en Udenhout, in aansluiting met den Staatsspoorweg te Oisterwijk, Uden hout en Best. Mocht dit plan tot verwezen lijking komen, dan zou het eene schoone zaak wezen voor de daarbij betrokken ge meenten, welke tot dusverre van het spoor wegverkeer uitgesloten waren. Het stroo wordt dit jaar met goud be taald. De prijzen zijn hoog en rijzen voortdurend. Per 1000 kilo betaalt reeds de stroocar- tonfabriek te Leeuwarden voor gerstestroo f 18, voor haver f20, voor tarwe f 21, en voor f 22 en de andere fabrikantendie Oorais 19 maanden Johanna Hendrika Oorais 6 jaren Cornelia Vos ongeh. 61 j. Antonie Hoffman 6 maanden. HUWELIJKS-AANGIFTE en AFKONDIGING: Willem Johannes van Duist 28 j. van Veen met Cornelia van Esch 24 j. Gijsbert de Kluijver 28- j. van Sliedrecht met Anna van Dongen 22 jaar. GEHUWD: W. J. van Duist 28 j. met Corn, van Esch 24 jaar. rogge ongaarne zien, dat deze fabriek meer en meer vasten voet in het Oldambt verkrijgt, moeten wel tegen dezen concurrent opbieden. Niet minder dan 2L huizen woning gevende aan 24 gezinnenbrandden j. 1. Zondag te Leende (Noord Brabant) tot den grond toe af. De aangerukte brandweer kon wegens de uitgebreidheid van den brand en de ab sentie van water, slechts weinig hulp bieden. Menschenlevens zijn bij de ramp niet te betreuren en het vee en een weinig huisraad der bewoners is gered, het meerendeel hun ner was niet of zeer laag verzekerd. Een hunnerbij wien de brand schijnt ontstaan te zijn is in hechtenis genomen, waaruit opgemaakt kan worden, dat men aan kwaadwilligheid denkt. Bedoelde persoon was bij den brand afwezig. Later is hij weder op vrije voeten gesteld. Sprang. De rekening der gemeente over den dienst van 1893 is door den raad voor loopig vastgesteld tot een bedrag van in ontvangst f 8l61.341/2 in uitgaaf f 7057.951/s en dus met een batig slot van f 1103.39 Druneu. Zooals reeds is bericht, z .1 de harmonie de Eendracht Dinsdag a. s. haar 50jarig bestaan feestelijk herdenken. Voor middags tien ure zal zij een matinée geven, met medewerking van den beroemden Holl. karakterkomiek H. Strous en den muzikalen exentrieken neger-clown Fr. Daniels. Namiddags 37a ure optocht, waaraan zullen deelnemen de harmonie de Eendracht, het gild St. Crispijn, het gild St. Hubertus, de doelen l'Amitié, het gild St. Joris, de doelen Zomerlust, het gild St. Barbara, de doelen Constantia en het gild St. Ambrosius. Namiddags 572 ure zal in den tuin van den heer C. G. van Huiten een groot har monie - concert worden gegeven door het muziekkorps der Bossche schutterij, onder directie van den luitenant kapelmeester M, J. Ogier. Het keurige programma bevat tal van cle schoonste nummers van het uitgebreid reper- toir dezer uitmuntende kapel. Na afloop van het concert zal het feest besloten worden met vuurwerk. CAPELLE Van 16 Juli tot 15. GEBOREN Adriana d. van Johannes Faro en Johanna van Wijlen Antonie Hendrik, z. van Jacobus Hoefnagel en Adriana Johanna Genuit Hendrika Willeraina d. van Pieter Konings en Pieternella Braspenning Chris tina Adriana, d. van Justinus Wouter Roe- lofs en Hendrika Antonia van Rooij. Jo hanna, d. van Cornelis ltosenbrand en Jo hanna Dekker Anna Adaiana, d. van Dirk Adrianus de Bruijn en Anna Adriana van der Hoeven Jacob z. van Jan van Til- borgh en Antonia Adriana van der Schans Maria d. van Arie Peter Snijders en Jenneke Cornelia Soeters. OVERLEDEN: Willem Oversteeg 53 j. echtgenoot van Wouterina van Baardwijk Jacobus Sprangers 2 weken Pieter van Baardwijk 3 maanden Christina Adriana Roelofs 2 we ken Anna Rlargaretha van Loven 60 jaar weduwe van II. J. P. van der Linden Cor nelis van Carapen 64 jaar, ongehuwd. HUWELIJKS-AANGIFTE: Bernardus Johannes van Oers 22 jaar te Woensdreclit en Johanna van Iersel 26 jaar. HUWELIJKS-AFKONDIGINGEN: Jan Verhagen 29 jaar en Jenneke Timmermans 24 jaar te Waspik Pieter Johannes van der Hammen 24 j. en Leentje de Geus 20 j. te Besoijen. Willem Johannes van Dulst28 jaar te Veen en Cornelia van Esch24 jaar Cornelis Schneider, weduwnaar van Johanna Aarts, 41 jaar en Anna Maria Schilders 27 j. SPRANG. GEBORENCatharina Hendrika d. van B. Ver schuren en Ardina Wijgears Lambert z. van Johannes Vos en Josijna van Dongen Jo hannes Wouter z. van Hendrik Verhoeven en M. A. Ophorst Dirk z. van Marijnus Hulst en Johanna Christina Ros Antonia Corne lia d. van Frans Janson en Leonardina Varos- sieau Cornelis z. van Adriaan Geenen en Maria Vos Maria Johanna d. van Wouter van Drongelen en Teuntje Cornilia Ros Marinus z. van J. van de Ende en Wilhelmina Boon Adriana d. van Johannes de Rooij en Elisabeth Margaretha Hendrika Soeters. OVERLEDEN: Cornelis Ophorst echtgenoote van Johanna Verschuren 50 j. Denis van der Schans ongeh. 68 j. Antonie Goedhart wed. van Willemina Petronella Heilman 69 j. Jacobus Oomis 9 j. Christianus Johannes WAALWIJK, 18 Aug. In hoornvee was bij ruimen aanvoer de handel vlugger en de prijzen dientengevolge weer iets hooger, vooral voor kalfbeesten en weivee. Het vruchtbaar weder der laatste 3 a 4 weken heeft alle landbouwvruchtenmaar vooral het nagras, buitengewoon doen groeien zoodat alle latere gewassen ongekend krachtig ontwikkeld zijn. Dit werkt gunstig op den veehandel en niet minder gunstig op den veestapel zelve. Deland- bouwer kan zich thans dus in verschillende op zichten verheugen met het uitzicht op een ruim beschot der najaarsvoortbrengselen en op gezond en goed gevoed vee. Omtrent de jonge paarden voor den handel en voor de fokkerij kan hetzelfde gunstig oordeel worden uitgesproken. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 388 Kg. van f 0.99 a f 1.33 per Kg. Kippeneieren f 3,a f 4.— per 100 stuks. In buiden en leder blijft het vooralsnog stil. Het eerstgenoemd artikel omdat de voorraad op alle hoofdmarkten ontzaggelij vermeerderd is, terwijl de looierij niets noe menswaardig inkoopt en het laatste omdat er bijna geen keuze is van goed beleerd zoolleder. Die nog voorraad heeft kan thans ongeveer f 0,10 per kilo meer bedingen dan in het najaar van 1892. Schors wordt veel aangeboden; de prijzen houden zich tamelijk goed. Men verwacht echter binnen enkele maanden, als de looierij zoo ongeveer voor zien is, lagere prijzen. Terwijl wij nog treurden over het I ver lies onzer dierbare Moeder, overleed I heden zacht en kalm, na eene kort- I stondige maar hevige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der sterven den, onze innig geliefde Vader TILEODORUS ANTONIUS VAN WIJCK, weduwenaar van Elisabeth van der Schoot, in den ouderdom van ruim 74 jaren. CORN. J. VAN WIJCK. I MARIE A. VAN WIJCK. Waalwijk, 13 Aug. 1893. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen dierbaren EchtgenootVaderBehuwd- en Grootvader JOHANNES VEROUDEN betuigen wij bij deze oprechten dank. Wed. J. VEROUDEN-Van Summeren. M. H. BORSTEN-Verouden. A. Th. VEROUDEN. II. A. VEROUDEN. C. A. VEROUDEN. ALB. BORSTEN en Kinderen. Waalwijk, 15 Augustus 1892. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen DOCHTER ANNA DE GREEFF-Rath. Waalwijk, 16 Aug. 1893. te Waalwijk zal Maandag 21 Augustus 1893, voorm. 10 ure, bij F. van Wagenberg te HAARSTEEG van den Iloogen Omloopden Elderwaard en Iloogen en Lagen Mnsschen waard, zoo mede 2 halve Morgen in de Middelste Maashoeven, onder T)e ONROERENDE GOEDEREN van deu heer Jac. van Woensel te Baardwijk, zijn ingezet Koop 1. Koffiehuis met erf, tuin en bouwland op f 2250.koop 2 bouwland voor den spoorweg op f1600.koop 3 bouwland over den spoorweg op f825. koop 4 bouw- en weiland over 1ste Zeine op f 1700.—. TOESLAG: Maandag 21 Aug. a.s., 's avonds 8 uur, ten overstaan van Notaris BINK te Waak wijk.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2