Notaris RANT, Advertentiën, Spanje. Engeland. Duitschland. Italië. Amerika. Weerkundige waarnemingen UITVOERINGEN. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. op Donderdag 2 Nov. 1893, op Donderdag 16 Nov. 1893, publiek verkoopen SUIS, Schuur en Tuin! Kaatsheuvel bedienden, aanhoorigen en leveranciers van de familie. Daarbij volgde de prinses de Brancovan een oud gebruik der aristocratie en danste den quadrille d'honneur met haren huismeester, en hare dochter noodde den koetsier ten dans. Tal van dames volgde dat voorbeeld. Paul de Cassagnac, een van de bekendste vaderlandslievende figuren in Frankrijk een van de rumoerigste ook wordt vervolgd wegens scherpe critiek op het tegenwoordige Fransche legenhoofd generaal Saussier, t Is zeer ernstig; de vervolging gaat van den mi nisterraad uit. Pallas, de anarchist, die te Barcelona een aanslag pleegde op het van den maarschalk Martinez Campos, is Donderdag gefusilleerd. Hij onderging zijn straf met den rug gekeerd naar het executie-pelotou. De groote werkstaking onder de arbeiders in de Britsche steenkolenmijnen houdt aan. In Yorkshire verklaren de mannen het nog wel tien weken te kunnen volhouden, en dat is aan te nemen, wanneer de ondersteuningen aanhouden, die ze van elders ontvangen. Donderdag weer besloot de vereeniging van Britsche spoorweg beambten, te Glasgow vergaderd, om duizend pond sterling te stor ten in het mijnwerkers ondersteuningsfonds. De burgemeesters van Sheffield, Leeds, Bradford, Nottingham, Derby en Barnsley hielden Maandag in de eerstgenoemde stad eene bijeenkomst, om te trachten vriendschap pelijke onderhandelingen tot stand te bren gen tusschen den bond der mijneigenaars en dien der mijnwerkers. Zij besloten een depu tatie van drie mannen uit deze beide licha men uit te noodigen tot eene conferentie met hen te Sheffield op Maandag 9 dezer. Deze week werd in het ministerie van buitenlandsche zaken de conferentie van ge volmachtigden geopend, om te beraadslagen over een Duitsch-Russisch handelsverdrag. Nadat de staatssecretaris, baron Marschall Von Bieberstein de Russische gevolmachtig den begroet had, nam de gezant, baron Von Thielmann den voorzittersstoel in en begon nen de werkzaamheden hiermee, dat men ging beraadslagen over de wenschen der Duitschers, ten opzichte der tarieven. Ove rigens dient nog vermelding, dat men, met het oog op den verbazenden omvang der werkzaamheden, de eigenlijke technische vra gen, die dus niet de tarieven, maar de reglementen betreffen, aan een bijzondere commissie zal overlaten. Men wenscht de zittingen dezer commissie, zoowel als die van de eerstgenoemde, zoo spoedig op elkaar te laten volgen, als met de moeilijkheid der stoi en met een nauwkeurig onderzoek is Overeen te brengen. De Siciliaansche roovers geven tegenwoor dig weer aanleiding tot groote bezorgdheid. De senator Gravina heeft, naar aanleiding van een buitengewoon brutalen roofaanval te Palermo, een schrijven gericht tot den eersten minister Giolitti, om diens aandacht te vestigen op den angst, welke zich, tenge volge van die rooverijen, meester maakt van de landbouwende bevolking. „De verschrikte boeren," zegt Gravina, „laten liever hun land braak liggen." De regeering beraamt nu maatregelen, om het kwaad tegen te gaan. Bij de overstroomingen in Italië zijn vijf personen omgekomen. Venetie staat blank. Koning Umberto zal het Britsch eskader tegemoet gaan, dat de Italiaansche havens komt bezoeken. De storm, die over New Orleans en om streken heeft gewoed, richtte in de geheele Golf van Mexico en langs de kusten groote schade aan, die op H/g millioen dollars wordt begroot. Ruim tweehonderd personen verloren daarenboven het leven. Aan de monding van de Mississippi moet een geheele kolonie van oestervisschers, 150 man met vrouwen en kinderen, zijn omgekomen. Over de maand Sept. 1893, te W A A L W IJ K. Gevallen regen 533/4 mill. Vorig jaar Sept. llöVsj verschil rain 613/g mill. 11 regendagen 1, 3, 6, 7,8, 20,22,24,27, 28, 29 Sept. Vorig jaar Sept. 10. Verschil De meeste regen viel 22 Sept. H74. minste 6 1V8. Donder en bliksem 26 Sept. Karakter van het weer frisch en buiig, alleen de eerste dagen der maand goed weer. Windkracht. Normaalvarieerende van ^Windrichting: N. 1, 9. O. 10, 11. Z. 15. W. 2, 6, 13, 27, 28. N.-O. 12. N.-W. 3, 4. Z.-O. 5. Z.-W. 7, 8, 14 16 d 26, 29 en 30. Gevallen regen van 1 October 1892 1 Oct. 1893 6573/lg mill. Regendagen van 1 Oct.1 Oct. 1893 109. WAALWIJK. Zondag 13 dezer, 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren 1 Victoria Marsch. Kroll. 2 Marie Henriette, ouverture. Montagne. 3 Corbeille de Roses, fantaisie. Tack. 4 Eolo Walzer. Kessels. CONCERT te geven door de zangveree- niging «Cecilia* van Waalwijk en Bezooien op Zondag 8 October 1893,'s namiddags ten 6 ure precies, in de Kolfzaal bij H. N. Besier in de Stationsstraat. WAALWIJK, 7 Oct. 1893. De heer Frie van Ierse!, directeur der har monie l'Espérance alhier, heeft ontvangen de medaille le. klas met het groot diploma, als eerelid van de Académie Artistique Scientifique et Littéraire du Hainaut, waar toe hij benoemd is wegens het schitterend succes behaald op het concours te Tilburg. De groote gouden medaille vertoont aan de eene zijde het beeld van den koning van Belgie met het omschriftLeopold IIroi des Beigesaan de andere de woorden Académie du Hainaut 1893, omgeven door een zwaren lauwerkrans. Medaille en diploma beiden zijn zeer net afgewerkt en zien er prachtig uit. De heer van lersel kan trotsch zijn op dit eeremetaalin de overtuiging, door iederen onpartijdige gedeeld, dat hij het goed ver diend heeft. Moge deze onderscheiding, den directeur ten deel gevallen, voor hem zelve en voor de werkende leden van l'Espérance een spoor slag zijn, om niet te verflauwen maar steeds meer en meer vooruit te streven op de baan der edele toonkunst. Aan den heer I. I. Verhoeven te Gin- neken is door den minister van W. H. en N. vergunning verleend, tot het, ten behoeve van een stoomtramweg van 's Bosch naar Heusden met een zijlijn naar Waalwijk, gebruik maken van den rijksweg door den Baardwijkschen overlaat, het kruisen van de spoorwegen van 's Bosch naar Boxtel, naar Tilburg en naar Zwaluwe. Te Udenhout jaagde iemand, vergezeld van zijn negenjarig zoontje. De man schoot op eene haas, dien hij mistewaarop hij weder vuurde; zijn zoontje was intusschen den haas nageloopen en werd nu door het tweede schot van zijnen vader doodelijk getroffen. Een alleronaangenaamste ontmoeting heeft een ingezetene van Gorichem te Am - f sterdam gehad. Hij kwam Woensdag in de 1 hoofdstad om aan het Grootboek de rente van zijn kapitaal, ongeveer f 500, te ontvangen. Aan het Centraal-Station nam de man een rijtuigwaarmede hij zich eerst naar het Grootboek liet brengeu en daarna zich een tijdje rondtoeren liet. De weg was aan den koetsier overgelaten. Deze bracht hem langs den Amsteldijk naar de Kalfjeslaan. In die laan zoo luidt het verhaal van den eerzamen Gorcummer kwamen twee kerels, blijkbaar bekenden van den koetsier, bij hem in het rijtuig zitten. Hoe 't precies gegaan is, weet hij niet te vertellen, want bekennen moet hij, dat hij tijdens het rijtoertje niet al te nuchteren was; maar dit wist hij zich nog te herinneren, dat de vrien den van den koetsier hem op den Amstel- veens«hen weg op vrij onzachte wijze uit het rijtuig gewerkt hebben en er in gezelschap van den koetsier met het rijtuig van door zijn gegaan, hem op den weg latende staan, be roofd van alles wat hij bij zich had, waaronder zijn horloge en al zijn geld. (Nws.) Woensdagavond werd het dorp Rukfen (N.-B.) in opschudding gebracht. Omstreeks 10 uur werden de gebroeders Dekkers, na de herberg Bellevue veriater. te hebben, eensklaps door twee personen ver raderlijk met messen aangevallen en zoodanig gestoken, dat zij, badende in hun bloed, voor dood bij een ingezetene zijn binnengedragen. Vooral de oudste, die in de zijde en in den hals diepe sneden bekomen heeftis niet buiten gevaar. De daders zijn bekend. Men schrijft uit Tessel, van 4 Oct.: In den vorigen nacht trokken zware on- weders, vergezeld van felle bliksemstralen en hevige plasregens, over dit eiland. De bliksem sloeg in de torenspits der hervormde kerk aan den Hoorn, en spoedig sloegen de vlam men uit. Ook schijnt de bliksem het ijzeren hek om de kerk te hebben getroffen. Men heeft den brand in den toren weten te blus- schen. Langs den weg zijn vele telegraaf palen door den bliksem beschadigd. De politie te Venloo heeft de hand gelegd op den ouden bekende der justitie J. Rutten, uit Roermond, die sedert 1888 door den officier van justitie te Maastricht in het Po.itieblad gesignaleerd werd met bevel tot gevangenneming en rechtsingang. Dientengevolge zal hij dan ook ter beschik king der justitie naar Maastricht worden overgebracht. De kerkdieven zijn in Limburg weder aan het werk. Behalve te Margraten en te Keer-Cadier hebben zij ook te Veltwezelt de offerblokken bestolen. Een persoon daarvan verdacht, is aangehouden. In den laatsten tijd schijnen de dief stallen in de kazernes aanmerkelijk toe te nemen. Eene zaak met zeer groote propor- tiën, waarin dagelijks tal van getuigen door den auditeur-militair worden opgeroepen is die van een lBjarig tamboer bij de grenadiers, die zich sedert ruim een jaar onledig hield met het stelen van al wat hij kon machtig wordenhij bezigde daartoe ook valsche sleutels en nam bij voorkeur allerlei kleeding en equipementstukken uit de kamers der on derofficieren, terwijl dezen aan het eten waren. Nabij Herwijnen is op de Waal een 14-jarig zoontje van een Belgischen schipper overboord gevallen en onmiddellijk met den stroom medegesleurd. Het lijk is nog niet opgehaald. Te Rumpen-Brunssum (L.) is een meisje, zekere B., op straat door drie messteken gevaarlijk verwond. Ook haar vrijer bekwam eenige messteken, die echter minder gevaar lijk schijnen. Nu de steenkool zoo duur wordt, geeft eene huisvrouw in de Times een middel aan de hand om aanmerkelijk op de brandstof te bezuinigen. Het bestaat in een platten vuurvasten steen, die men bovenop het vuur legt, tengevolge waarvan de hitte, die anders door den schoorsteen verloren gaat, zich in de kamer verspreidt. De dame beweert, dat op deze wijze de helft van de gewone hoe veelheid voldoende is om dezelfde temperatuur te verkrijgen. Voor rekening van het Deensche blad Politiken, zal een bekend Deensch luchtschip per een luchtreis maken met een daarvoor bijzonder ingerichten ballon, waarmede hij 6000 voet hoopt te rijzen en zoolang moge lijk uit te blijven. Op reis zal hij metereolo- gische waarnemingen doen en die op brief kaarten schrijven en neerwerpen. De vinder wordt verzocht die berichten onverwijld aan de redactie van de Politiken te telegraphee- ren. Voor dezen tocht wordt één groote bal lon gebruikt, die met een buis aan vier klei nere bevestigd is. Begint nu het gas te ver minderen dan wordt de buis geopend en het gas der kleinere ballons in den groeten over gebracht, waardoor de draagkracht vermeer dert. Een electrisch licht is aangebracht om bij nacht den barometerstand te kunnen zien. Met spanning ziet men deze reis tege moet die om slecht weer een week werd uitgesteld. Dc geheimzinnige verdwijning. Naar de Arnh. Ct. uit Londen verneemt, is de politie daar druk in de weer om na te gaan, wat De Jong, toen hij met Juffrouw Schmitz drie dagen te Londen is geweest, al zoo heeft uitgevoerd. „Een ding staat vast, zegt de schrijver en dit werd mij door den waarnemenden com missaris der City-politie bevestigd, aan wien het onderzoek in die zaak opgedragen is, n.l. dat De Jong Londen beter kent dan men maar eenigszins vermoeden durft. Om te be ginnen, heeft hij in gezelschap van juffrouw Schmitz in Wheeler's-hotelop het Devonshire Square zijn intrek genomen, waar niemand ter wereld, die Londen niet door en door kent, er in 't minst aan zou denken om te gaan logeeren en dat een dokter, met zijn vrouw op een huwelijksreis zijnde, zeker niet betrekken zou. Het hotel ziet er uitwendig zeer onooglijk uit en is op een stil binnen- pleintje gelegen, dat door een zeer nauw straatje tot Bishopsgate-Street toegang geeft. In een tegenovergestelden hoek van 't pleintje, dat door zeer hooge huizen begrensd wordt, vindt men een warnet van steegjes en gan getjes, die gedeeltelijk in Whitechapel, ge deeltelijk in Petticoat Lane uitloopeu. Wat de eerste buurt betreft, hierover behoef ik slechts weinig te schrijven; wat de Petticoat Lane betreft, mag ik gerust zeggen, dat deze naast Whitechapel een der vuilste en onaan zienlijkste gedeelten van Londen uitmaakt. Hier is de wijkplaats van buitenlandsche vluchtelingen, smokkelaars, bookmakers en dergelijk slag lieden, die allen van de uit oefening van oneerlijke praktijken leven. Hier vermeent men, dat De Jong zijne sigaren van de hand gezet heeft, waarvan hij, volgens de eigenaren van Wheeler's-hotel, een grooten voorraad in zijn bezit had en die hij reeds binnen een halfuur kwijt was. Toch weigeren de meeste lieden in deze buurt de politie iets omtrent De Jong mede te deelen, hoewel het zeker is, dat hij hier een gedeelte van zijne 5 dagen heeft doorgebracht. Doch niet alleen hier, ook in Silvertown, een dokbuurt in Oost Londen, waar armoede en ellende, naast misdaden heerschen, is De Jong bekend en de politie heeft reeds inlichtingen inge wonnen omtreut den houder van een slaapstee in deze buur.t, waar de De Jong eeuigen tijd geleden, gewoon was zijn logies te nemen. Mijn zegsman, zoo vervolgt de correspon dent die op het gebied van opsporen van midadigers reeds zijne sporen verdiend heeft, gaf mij de verzekering, dat binnen enkele dagen zeer gewichtige mededeelingen door hier vertoevende personen zullen gedaan wor den, wier namen ik op 't oogenblik geheim moet houden, doch die weldra een zooge naamd sub poena van het rechtscollege zullen ontvangen, waardoor zij verplicht zullen zijn om getuigenis omtrent De Jong en juffrouw Schmitz at te leggen. Eindhoven3 Oct. De looiersbeurs was heden slechts tamelijk bezocht, er ging wei nig om. De prijzen prima zooileder 65 ct. binnenzoolleder 40 ct.zwart overleder 6ü a 70 ct.grauw f 0.75 a 1,alles per l/t Kg. De prijzen van schors en traan zijn on veranderd. Oisterwijk4 Oct. De heden gehouden looiersbeurs was zeer druk bezocht. Veel zwaar zoolleder was voorhanden en de han del daarin vrij levendig. Het lichte zooileder kenmerkte zich door den vluggen handel, die er in heerschte. Ook ging er vrij veel om in zwart overleder, alsmede binnenzoolleder,waar van verschillende partijtjes verkocht werden. De Geldersche schors gold f 3.20 per mud. De traan f20 per ton. DRl'NEN. Maand Sei teraber 1893. GEHUWD: Gerardus Smits 47 j. met Bartha de Krieger 44 j. Hendrikus Boelen 24 jaar met Petronella van Halder 36 jaar. GEBOREN Martina Johanna d. van Johannes van de Wiel en Anna Maria van Broekhoven Anthonetta Maria d. van Marinus van den Avoort en Anna Elisabeth van der Lee Christina d. van Francis Moonen en Petronella Klerks Johanna d. van Mar- tinus Verdiesen en Elizabeth van Broek hoven Willem z. van Petrus van de Wiel en Antonia van Loon Wilhelmus z. van Cornelis van Veldhoven en Dora van Veld hoven Wilhelraina d. van Petrus Brok en Helena van lisch. OVERLEDEN: Adriana van Wesel 2 m. Adriana Hendrika Pulles 4 m. Hendrikus van der Sa-den echtgen. van Maria Elisabeth Manders 50 j. Maria Anthonia Koenraad 1 m. Johannes van de Leur echtgenoote van Maria de Gouw 49 jaar, wonende te Drunen overleden te Utrecht. WAALWIJK, 5 Oct. Op de jaarmarkt was grooten aanvoer van hoornvee. Ruim 500 stuks stonden aan de lijn, terwijl er voor den aanvang der markt reeds veel en tegen hooge prijzen verkocht werden. Hoewel de kooplust tamelijk ferm bleef, werden de prijzen toch later doorgaans iets flauwer, vooral voor vet vee. Kalfkoeien golden f125.f 270.— k f Dito vaarzen 1115, 185,00 f0. Tengevolge van het natte weder waren vaar- koeien en jongvee \oor de weierij ook lager in prijs en gemakkelijk te koopen. Jonge varkens ongev. 140 stuks ter markt, var- kocht van f 6.75 a f 15,— per stuk. Ter botermarkt werden afgeslagen en verkocht 491 Kg. van f 1.16 a f 1.34 per Kg. Kippeneieren f4,50 a f5.50 per 100 stuks. In ruwe huiden is de markt na eenige re ductie op de prijzen iets levendiger geworden. Voor oumiddellijke behoefte is tamelijk veel gekocht. Prima zwaar zoolleder blijft voort durend goed geviaagd, de prijzen zijn wel zoo vast als in 't vorig seizoen. Er is nog altijd weinig voorraad. Licht zoolleder is bij goede vraag prijshoudend. In schors is de handel zooals meestal in dit seizoen niet groot. De meeste looiers zijn vooreerst voorzien. Er waren veel be zoekers op de Bavomarkt, doch jammer ge noeg dat de van ouds zoo beroemde vakmarkt vooral door de Waalwijksche looiers zoo slecht bezocht wordt. Tengevolge daarvan blijven er ook veel vakgeuooten van buiten weg. AMSTERDAM, 6 November. Bericht van de makelaar Brouwer Ancher. In de afgeloopen werden afgedaan ex in schrijving 27 Sept. jl. No 601, 254 Oost Ind. runderh.; 602,1065 dito dito; no 616, 238 dito dito; no 621, 275 dito buffel; 628, 88 dito runder; 657, 1085 dito dito; 658, 355 dito dito 664, 160 dito buffel686, 43 dito runder694230 dito dito; 695, 716 dito dito; 696, 209 dito buffel; 699, 174 dito dito. te WAALWIJK, zal te Kaatsheuvel bij veiling ter her berge van Wijdemans, bij toeslag in het gebouw ,Euphonia* bij Van Duxiken telkens 's avonds 6 uur, TE sectie B nos. 3219 en 3220, groot 7 aren 60 centiaren. Behoorende aan WED. J. GUBBENS en KINDEREN te Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1893 | | pagina 2