Notaris BINK, Notaris RANT, boomen- Het gemeentebest, van Baardwijk, Notaris BINK, Geen STUKKEND GOED meer! J. F. Wingels, DAMESSCHOEISEL ap MAAT, JAN VAN IERSELAzn., Advertentiën, HOUTVERKOOPING, Bij de aanstaande verkiezing van een lid voor den gemeenteraad wordt aanbe volen de heer Handelsberichten verkoopen publiek verhuren te Baardwijk. zal op Maandag 29 Jan., 's MORGENS OM 9 URE publiek verkoopen verkoopen Wed. Oehlschlager- Schoenfabrikant, deelen van het uitgebreide en rijke programma, zullen plaats hebben op Maandag 5 Februari. Den volgenden dag wordt o. m. een groote gecostumeerde rijtoer gehouden. O, die ambtenaren Na jaren wachtens is er eindelijk in den laatsten tijd iels uitgelekt omtrent de uit komsten der zevende tienjaarlijksche volks telling. Om er iets van te weten te komen, moet men een exemplaar bestellen te 's Gravenhage, bij Van Weelden en Mingelen. Wie zich evenwel een exemplaar aanschaft, zal zich waarschijnlijk teleurgesteld gevoelen, want de uitkomsten der beroepstelling komen er nog niet in voor De eerste volkstelling onder koning David duurde, als wij onze Bijbelsche geschiedenis goed hebben onthouden, maar negen maan den. Drieduizend jaar later doet men er b'j ons te lande circa vier jaar over en dan krijgt men de uitkomsten nog maar ten halve! D. v. N. Boven water De maréchauseée va 11 Damme van de brigade Sas van Gent, vau wien men onlangs meldde, dat hij vermoedelijk verdronken is moet zich thans, naar men verzekert, goed en wel in Amerika bevinden Te Udenhout heeft zekere D. K., venter in garen en band, eene bejaarde vrouw v. d. O., toen deze weigerde iets van hem te koo- penmet een pistoolschot ernstig aan het voorhoofd gewond. De vrouw zeeg terstond bewusteloos neer. Men denkt aan een vlaag van waanzin daar D. K. vroeger in het krankzinnigengesticht Voorburg verpleegd is. Toen de maréchaussée een onderzoek kwam instellen, lag D. K. gekleed te bed. Te Vucht zijn door de maréchaussées gearresteerd vrouw Merks, aismede haar zoon en dochter, verdacht van diefstal van 25 vat rogge op de boerderij De Hoeve, bewoond door de wed. Van der Sande. De gestoorde nachtrust Bij iemand te Mildwolde verminderde de in den kelder geborgen wintervoorraad, merk baar. Aardappelen, appelen, peren, zelfs een groote klomp boter, al de eieren jvar. het eierrekje en een schotel gekookte aardappelen verdwenen spoorloos. En geen spoor van dief of dieven, geen verbroken sloten, geen uitgesneden glazen, geen voetstappen nab'j het kelderraam, niets van dat alles. Daar wordt men in 't bolle van den nacht plotseling wakker door een verschrikkelijk lawaai in den kelder, waarop de moedigsten der huisge- nooten naar den kelder ijlden. En wie bleek thans de oorzaak van zooveel lawaai, de bedrijver van al de diefstallen te zijn Een dikke rat. Het dier was met zijn kop in een zeer klein muizenvalletje geraakt. In doods angst was het toen door den kelder gerend, zonder echter het lastig struikelblok kwijt te kunnen raken. Vandaar al dat alarm, vandaar ook, dat de rat gevangen en haar lieve leven kwijt raakte. De leege eierdoppen werden later tusschen de aardappelen gevonden. Knoeierij met boter De Kamper Ct. verneemtdat ernstige bezwaren zijn ingebracht tegen de qualiteil boter aan het garnizoen aldaar geleverd. Is het blad goed ingelicht, dan bestond zij uit 90 pet. margarine, terwijl de voorwaarde is, dat alleen zuivere natuurboter mag geleverd worden. 't Kan schikken Door enkele burgemeesters is geklaagd, dat de werkloosheid in hunne gemeente be langrijk wordt vergroot door de aanwezigheid van vele met langdurig winterverlof zijnde miliciens. Velen dezer zijn zoons van be hoeftige ouders, zij loopen ledig, zoeken zelfs geen werk en vergrooten het getal werkloozen. Bedoelde burgemeesters geven in overweging om aan miliciens een zoodanig langdurig verlof niet anders te verleenen, dan na ge hoord advies van het hoofd der gemeente vanwaar die miliciens herkomstig zijn. Men meldt uit VVilp Op het landgoed De Lothmer, is een bui tengewoon zware boom geveld, die verkocht werd voor f 220 en op de werf van de firma Ten Zijthoff en Zn., te Deventer, verwerkt zal worden tot molenas. De boom werd bij het hakken reeds voor zijn doel ter hoogte van ongeveer 2 M. vierkant gemaakt, thans heeft hij even boven den wortel eenen omtrek van bijna 4 M.terwijl de dikte op die plaats voor het hakken ruim 5 M. is geweest. Een man had 9 dagen werk om den boom te hakken. Zonder twijfel is hij meer dan 20U jaren oud en vermoedelijk nog geplant door de familie Van Broekhuizen, die omstreeks de 17e eeuw genoemd landgoed bewoonde. Uit Moerdijk wordt van 22 gemeld Heden namiddag is door de marechaussee alhier aangehouden en gevankelijk zwaar ge boeid naar Breda getransporteerd zekere A. B.oud 22 jaar, polderwerker, wonende te Wagenberg, gemeente Terheidenverdacht te zijn betrokken bij den in den vroegen morgen van den 16 dezer gepleegden moord aanslag op P. Jansen. Zekere G. d. R. te Wagenberg moet door de marechuassce te Breda als medeplichtige zijn gearresteerd. De verslagene moet in de nabijheid zijner woning op straattoen hij naar zijn werk wilde gaan, met eenen riethaak verraderlijk zijn aangevallen. Het hoofd werd hem daar mede gespleten. Een vroegere twist schijnt de oorzaak te wezen. Hoek van HollandHarwich. Dezen morgen werd van de werf van de „Earl Shipbuilding Company" te Hull met gunstig gevolg te water gelaten het stalen dubbelschroefstoomschip „Amsterdam" be stemd voor den dienst tusschen den Hoek vau Holland en Harwich. De afmetingen van dit fraaie schip zijn lengte 302 Eng. voet en breedte 8(5 Eng), voet. De machines ontwikkelen 5000 paarden kracht-, terwijl naar men verwacht eene vaart snelheid zal bereikt worden van 18 knopen per uur. De inhoudsmaat van dit schip is 1700 tons register en als bijzonderheid wordt er op gewezen, dat dit en het zusterschip „Berlin" hetwelk d.d. 10 dezer van dezelfde werf te water gelaten werd, de grootste stoomvaar - tuigen zijn, welke in eenigen passagiersdienst tusschen Engeland en het vasteland van Europa in de vaart zijn. De kajuiten zijn ingericht voor 214 1ste klasse en 118 2de klasse passagiers. De 1ste klasje kajuiten welke zich midscheeps en voor de machines bevinden munten uit door sierlijkheid en rijkdom en zijn, wat betimme ring betreft, gelijk aan die van de „Chelms ford". De 2de klasse bevindt zich geheel achter. Door Mevrouw Van Hasselt, echtgenoote van den heer R. van Hasselt, gedelegeerd lid van den raad van administratie van de Hol- landsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, werd het schip gedoopt en door doorsnijding van een zijden lint, waarmede de laatste stut in positie gehouden werd, welke het afloopen belette, te water gelaten. Behalve den heer en mevrouw Van Hasselt en mevrouw Beels van Lennepbevonden zich onder de gasten de volgende heeren: Mr. M. W. F. Treub, H H. Beels, N. H. Nierstrasz, I. R. Wüste, tnr. I. W. Alting Mees, mr. D. P. D. Fabius, mr. W. Heineken, I. P. Korthals Altes, mr, F. J. M. A. Reekers, J. A. Wormser, I. Becker, C. ten Brummeler, D. Schut, C. H. den Hertog, Ch. R. Kouveld, J. J. Froger, C. de Bruyn, van Hasselt Jr. Voorts waren bij de plechtigheid tegen woordig de directies van de Great Eastern Railway Company, van Earles Shipbuilding Company en hunne Eugelsche genoodigden. Onmiddelijk na het te water laten werd het contract gesloten voor den bouw van eene vierde stoomboot van dit type en naar wij vernemen heeft de „Great Eastern Railway" met den bouw van deze schepen haar laatste woord nog niet gesproken daar genoemde maatschappij met nog grooter plannen omgaat voor de toekomst. Door deze lijn is tot stand gebracht, behalve eene versnelde gemeenschap tusschen Londen en de voornaamste plaatsen van Nederland, eene nieuwe rechtstreeksche verbinding n. 1. tusschen de voornaamste groote plaatsen van Schotland en noordelijk Engeland en het vaste land van Europa. Exprestreinen, voorzien van restauratie-wagens loopen in aansluiting op het vertrek en de aankomst van de schepen te Harwich tusschen laatsgenoemde plaats en Birmingham, Manchester, Liverpool, Bradford, Newcastle, Glasgow, Edinburgh enz. Daardoor wordt de tijd- en geldroovende omweg over Londen vermeden. Daar de verbetering van de gemeenschap tusschen Engeland en Nederland een zaak is van groot belang voor de betrokken natiën, mag het een heugelijk teit genoemd worden dat deze onderneming in handen is van, en ontwikkeld wordt door een der machtigste maatschappijen van geheel Engeland. Om een klein begrip te geven van het bedrijf dier maatschappij halen wij de volgende cijfers en gegevens aan uit de Board of Trade Returns van het jaar 1890. Op het einde van dat jaar bedroeg het kapitaal van die maatschappij ^"46.855,166 bestaande zoowel uit „ordinary" als „debenture stocks" terwijl het kapitaal van de lijnen welke door genoemde maatschappij gehuurd of geëxploiteerd worden, bedraagt 5,859,529. I11 genoemd jaar be droeg het passagiersvervoer van deze lijnen 80,478,142 personen, terwijl vervoerd werden 4,773,204 tons koopmansgoederen en 3530506 tons mineralen als steenkolen, erts enz. Het aantal treinmijlen, in dat jaar afgelegd was voor passagiers 10277311 voor goederen, kolen enz. 6773766 totaal 17051077 treinmij len. De lengte van het net bedroeg 1099 mijlen. Het rollend materieel bestond uit 825 lo comotieven en 19056 spoorwegrijtuigen en wagens voor de verschillende vervoeren be stemd. Waspik, 22 Januari. Uit het versjag der teekenschool van 1893 der vereeniging „Volks vlijt en Volksvermaak" alhier, blijkt dat 41 leerlingen die inrichting bezoeken, waarvan 22 voor het handteekenen en 19 voor lijn- teekenen. Aan subsidie werd ontvangen van de gemeente f 100 en van de provincie f 50.49, samen f 150.49. 13 leerlingen ontvangen gratis onderwijs. Voor de bouwkunde werden de lessen bijge woond door 4 leerlingen van Raamsdonk, 3 van Dussen en 1 uit Almkerk. Voor het handteekenen volgden 2 leerlingen uit Raams donk de lessen. Werd er de laatste jaren van die nuttige inrichting niet veel geprofiteerd, uit de ge noemde cijfers kunnen we nu tot ons genoegen melden, dat het aantal leerlingen steeds toe neemt, terwijl er groote vorderingen worden gemaakt. Ie qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien Hokkeling ossen 27aja rige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 2 varkens half GORINCHEM, 22 Jan. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,a 6,50 witte dito f6,— k 6.25, inl. regg.ï f5.10 a 5,20, buiteul. dito f4,90a 5,—, gerst. I'4,75 a 4,85, haver f3,50 a 3,75, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 181 runderen. f240 it 280 f150 a ISO 1140 it 170 f it f 80 it 100 f 70 it 90 f 50 a 70 f 30 a 40 f 10 a. 15 an 20 a 22 c., per If kilo, 112 biggen van 1 8,a 10.per stuk ■■lieren f 1.25 a 1.30 per 26 tuks. Boter 55 a 65 ct. per 7* kil ROTTERDAM, 22 Jan. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 5.50 it f 6.50. Mindere en geringe fO.a0, Itogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 4.26 it 5.10 dito mindere f0,k0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f3.25 a 4,80; mindere f0,— a 0,beste Zoraet f 3,25 a 4.40 mindere f 0,it 0. Haver. De beste f2.— it 3.90. Mindere f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f0,afO.— Zomerzaad f0,totfO. Kanariezaad f7.50 tot f8. Paardenboonen. De beste f5.— k 5.90. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f4,50 it 7,75; Mindere f 0.it 0. Witte boonen. De beste f0.it 0.s Mindere f0.it 0. Blauwe erwten. De beste f7.ii 8. Mindere f0.a 0. Kookerwtende beste partijtjes van 10.ft 0.mindere van f 0.it 0. ROTTERDAM, 23 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 67 paarden, 0 veulens, - ezel, 450 vette runderen, 1149 magere dito, 214 vetteen graskalveren, 107 nuchtere kalveren, 3 schapen of lammeren, varkens, 23 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 68 it ct. 2e kw. 56 it ct. 3e kw. 45 it ct. Kalveren: le kw. 90a ct., 2dekw. 75 60 ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 60 70 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK. Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 19,50 p. ton. u bruinblanke Bergertraan f23, blanke Bergertraan f23,50 Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) f30,y 100 L. Maaslevertraan f25,— per ton, Natuurlijk med. levertr. le'soort f33, 11 f h 2e soort 1*26, Stoom medicinale le f41, a y 2e y f35,— IJs voorbehouden. te Waalwijk, zal VASTENAVOND Maandag 5 Febr. 1894 voorm. 10 ure, voor den heer J. Tim mermans, te WAALWIJK, Een groote partij SparrenOp leggers Boonstaken Eiken Schaarhout en Droge Musterd in de Achterste Hoeven onder Loonopzand. te Waalwijk, zal in het koffiehuis van A, GERIUS, op de markt te Waalwijk, op Donderdag 1 Februari, 's avonds 7 uur, VOOR 4 JAREN, 7, V oor het Diaconie bestuur der Hervormde Gem. van tl aalwijk. Perc. 1. Een perceH hooiland te Waalwijk, sectie A no 184, groot 1,58,80 heet. Laatste huurder Hendr. van den Broek te Waalwijk. Perc. 2. Een perceel hooiland te Bezooien, sectie B no 280 groot 2,45,00 heet. Laatste huurder Jos Bogers te Baardwijk. Perc. 3. Een perceel hooiland te Bezooien, sectie B no 90, groot 1,82,20 hectare Laatste huurder Hendr, Kuijsten Johz. te Bezooien. II. Voor den heer P. Couwenburg-Sup te Kaatsheuvel. Perc. 4. Een perceel Hooiland te Waalwijk, sectie A no 225 groot 1,06,40 heet. Laatste huurd. Alb. Kemperman Waalwijk. Perc. 5. Een perceel hooiland te Bezooien, sectie A no 6, groot 93 aren. Laatste huurder Corn. Vos üz. te Sprang. Perc. 6. Een perceel hooiland te Bezooien, sectie A no 25, groot 76,10 aren. Laatste huurder genoemde Vos. III. Voor Dames Oomen te St.-Oedenrode. Perc. 7. Een perceel hooiland te Waalwijk, sectie A no 278 groot '1,04,10 heet. Laatste huurderes Wed. Wilhs. Wage- makers Kaatsheuvel. Elk pachter stelt 2 borgen. EN 4 koopen IEPEN-, 3 ESSCHEN- en 17 koopen KANADABOO- MEN, staande in de kom der ge meente en 13 koopen VIJFJARIG EIKEN SCHAARHOUT over de 2e Zein en langs den Galgewiel. Te beginnen bij den TOREN. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van de heeren Wiegerink en Terwindtop Donderdag 25 Jan. 1894, voorm. 10 ure, Een partij kanada- en esschenboo- men aan het Drougelsche Veer en 300 koopen brandhout en oude spoorleggersliggende te Genderen en aan het Drongelsche Veer. De ondergeteekende heeft de eer mede te deelen, dat zij, wegens uitbreiding, de wasch- en strijkinrichtlng met 1 Februari hoopt te verplaatsen van Waalwijk naar Baardwijk, waar de wasch geheel anders en beter zal behandeld worden en NIET MEÈR MET STOOM, maar alles met de HAND gewasschen en door Datuur ge bleekt zal worden. Verder beveel ik mij aan tot het wasschen en strijken van alle soorten Gordijnen, Be hangsels, Dekens, Bed-Overtrekkenenz. enz., eii tevens tot het strijken geheel als nieuw van Overhemden, Boorden en Man chetten. UEd. Div. Dienaresse, geb. RAVENSTEIJN. Stationsstraat C. 163, WAALWIJK. SPECIALITEIT in LEERLOOIER.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3