Notaris RANT, twee kostheeren. Levertraan, GLYCERINE en efiANOSPIRITUS Aanbesteding-. Burgemeester en Wethouders Advertentiën, Notaris LOEFF, NOTARIS RANT, lander ij en, Kost- en Inwoning! Goudsmeden. GEVRAAGD ZAAIGROEN, WAALWIJK, sullen. Zaterdag 3 Maart a.s., Laatste Berichten. Handelsberichten. VERKOOPEX publiek t!( >open: tegen 33j4 °j0 renten 's-jaars. Parelzetter Te HUUR tegen T ME E N. G. Orie-Dumoulin, Aanbesteden Koor de steenen getroffen met het noodlottig gevolg dat de arbeider G. onmiddellijk werd gedood en B. als doodelijk gekwetst naar het -gasthuis werd vervoerd. G. laat een vrouw v.én acht kinderen achter. Een kellner en een kellnerin, die ver dacht zijn van diefstal van eeu gouden dames- jremontoir horloge met gouden ketting en een granaten broche, uit het bierhuis aan den ÏVeerstal te Gouda, zijn te Amsterdam aan gehouden, en door de Goudsche politie naar Ret huis van bewaring te Rotterdam overge bracht. Het gestolene was te Rotterdam te gelde 'gemaakt. De aangehouden kellnerin bleek og 2 jaar gevangenisstraf te goed te hebben! Zondag is te Amsterdam weer eens een umoerige vergadering gehouden, belegd door |de sociaal democratische vereeniging van poor- en tramwegambtenaren „Steeds Voor waarts", waarop Fortuyn, Van Kol en Troel stra het woord voerden en om het zeerst de houding van den administrateur, den heer Van Hasselt gispten, die den leden van „Steeds oorwaarts" met ontslag dreigde wijl de 'naleving der statuten van „Steeds Voorwaarts" in lijnrechten strijd is met de belangen der exploitatie maatschappij. Toen mr. Troelstra de namen Bebel en jLiebknecht noemde, ging er een verbazend Bhoongelach en gefluit op en toen dezelfde spreker dit kinderachtig noemde applaudis seerde weer de geheele vergadering Ook Van Kol (Riënzi) protesteerde tegen het fluiten, toen de namen van Bebel en Lieb- knecht werden genoemd, waarop een vreeselijk rumoer ontstond allen stonden op onder geweldig geschreeuw en gebrul, terwijl men elkaar bijna te lijf ging. Ook aan de be stuurstafel geraakte alles in de war. Het kostte den voorzitter heel wat moeite om de orde te herstellen. Zaterdagavond zijn op den openbaren weg in de onmiddellijke nabijheid van Dok- kum achtereenvolgens twee personen door ,twee onder Akkerwondsterbroek tehuis be- jhoorende arbeiders aangerand en van eenig [geld beroofd. Van een hunner werd de hondenkar in het water gereden. De beide f';/; daders hadden in min of meer beschonken ■toestand pas de stad verlaten; hunne namen ■waren bekend en daardoor was het de ma- rechaussee, die onmiddellijk uitrukte, mogelijk hen nog dienzelfden avond in arrest te /brengen. |§j[Te Amersfoort is op een terrein aan m de Nieuwestraatwaar een heerenhuis her- bouwd wordt, door een tweetal werklieden >|j eene belangrijke, vondst gedaan. Zij groeven een drietal steenen potten op, die bij onder- zoek gouden en zilveren muntstukken uit de *S| vorige eeuw bleken te bevatten. De gouden 'S penningen wogen te zamen ongeveer 121/") KG. en de zilveren ongeveer 10 KG. Dinsdagmorgen te 9 uren was de knecht 'ij van eenen drogist te Leiden bezig met boen- was op de kachel te smelten, waarbij hij een weinig terpetijn goot. Op een gegeven oo- genblik sloeg de vlam in de pan, waarop de man deze van de kachel nam en daarmede Jfflj wegliep, gevolgd door de vrouw des huizes; |!h door de hitte liet hij de pan vallen, waardoor de kleederen der vrouw in biand geraakten. Nadat hulp toegeschoten was, werd zij in het /r|voor hare woning gelegen water gedompeld, doch het bleek dat zij reeds ernstige brand wonden had bekomen. Ook de knecht had deerlijk zijne handen verbrand. j Een variatie op het oude „paard van Troye" is onlangs door Amerikaansche spoor- |$h wegroovers beproefd. In een goederenwagen van een trein, waarin A o.a. een brandkast met 50,000 dollars in W goud werd vervoerd, hoorde een beambte tusschen de stations Chadron en Hay Springs, iets bewegen in een opgezetten bison, die te Whitewood was opgeladen. Toen hij dien bison van naderbij ging :M bekijken, viel een der glazen oogen van het dier er uit, door liet gat werd een revolver t|| op den verbaasden beambte gericht en de stem van een man, die in den bison ver- borgen zat, dreigde hem met den dood als hij niet terstond den trein liet stilhouden. De beambte liet zich echter niet uit het veld slaan. Hij ging op zij om de revolver te ontwijken en sprong op den rug van den opgezelten bison, die omviel met den daarin verborgen roover. Deze deed wanhopige po gingen om zich te bevrijden uit zijn eigen aardige gevangenis; maar dat gelukte hem niet. De beambte bleef op den bison zitten. Toen de trein te Hay Springs kwam, riep hij om hulp en de man uit den bison werd gevangen genomen. Deze bleek een berucht roover, Joe Dol- ton te zijn, naar wien de 'politie langen tijd te vergeets had gezocht. Waarschijnlijk lagen er langs den weg mannen van zijn bende in hinderlaag, om op het gegeven oogenblik met hem den trein te plunderen. Heusdcti19 Febr. Heden had alhier de provinciale keuring van dekhengsten plaats, ten overstaan van den heer Mr. Th. G. M. Smits van Oijen te Eindhoven, door de heeren:* L. H. Coolen te Berchem, P. de Bekker te Empel en Jac. Luijben te Hedikluiizen bijgestaan door den heer A. J. Vlaming provinciaal veearts te 's Bosch. In 't geheel waren opgekomen 15 hengsten. Hengsten van 3 jaar en ouder 12 stuks. 1 afgekeurd. Ie premie f 150, Julius", van Gebr. De Bruin te B.-Broek. 2e premie f 100, »Paulus 2", van Veree niging Almkerk. 3e premie f 50, „Sequah*,. van A. Straver Jz. te B.-Broek. Hengsten van 2 jaar, 3 stuks. Ie premie f 75 Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 2e prem:e f GO, P. L. Honcoop, Heusden. 3e premie f 40. dezelfde. Valsche bankbiljetten. In de akte waarbij de rechtbank rechts ingang verleend heeft in de zu.ak der negen thans in hechtenis zijnde verdachten, komen de namen der beschuldigden in onderstaande volgorde voor: lo Jean E. Krausse, 2o Susanua Toubaerts, vroeger huisvrouw van de Jourdeuil 3o. R. R. Thumm, 4o. Joseph Frey, 5o. F. van Liemt, Go. B. Sinnige. 7o. L. Rempt, 8o Th. Arntz en 9o. A. Keeze. Deze volgorde houdt verband met de zwaarte der verdenkingzoodat als hoofdschuldige Krausse en als de minst ernstig verdachte Keeze voorkomt. Aan Krausse wordt ten laste gelegd de vervaardiging van het valsche bankpapier tot een bedrag van f 250,000 a f 300,000, in den loop van 1893 en 1894 in zijne werkplaats. Heerenmarkt No 14, te Amsterdam waarbij hij is bijgestaan geworden door de beklaag den Thumm, Frey, Van Liempt en Sinnige. Bovendien wordt hem ten laste gelegd, dat hij van dit valsche geld heeft uitgegeven in het verdachte huis van Nelly De Roos, Ach terburgwal 327, een biljet van f300; in dat van Bouwhuis, Ziezeniskade 13 a, een biljet van f 100; in dat van Lafleur, Spuistraat 281, twee biljetten van f 100, en in dat van Dieu- donné, Rokin 65 67, twee biljetten van f 100. Aan de tweede beklaagde Susanna Tou baerts wordt ten laste gelegd, dat zij Krausse heeft ter hand gesteld f 4000 tot inrichting zijner werkplaats wetende dat die gelden bestemd waren voor het vervaardigen van valsch bankpapier en dat zij die valsche bil jetten in een zwarten kofter in ontvangst heeft genomen en in hare woning heeft opgeborgen en daarna dien koffer heimelijk naar Utrecht heeft doen vervoeren. De derde beklaagde R. R. Thumm wordt beschuldigd, dat hij, wetende voor welk doel zij dienen moesten, uit Duitschland heeft doen komen verschillende zaken benoodigd voor de vervaardiging der valsche biljetten, en dat hij aan de vervaardiging der biljetten is mede werkzaam geweest. De vierde beklaagde Joseph Frey wordt beschuldigd bij de vervaardiging behulpzaam te zijn geweest en biljetten in zijn bezit te hebben gehad met het kennelijk doel om ze uit te geven en een som gelds aan Krausse te hebben verstrekt voor de vervaardiging. De vijfde beklaagde F. v. Liemt wordt bo s'huid igd aan Krausse voor de vervaardiging der biljetten f 1600 verstrekt te hebben, bij de vervaardiging behulpzaam te zijn geweest en drie biljetten van f 100 hebben uitgegeven bij de genoemde N. De Roos, A. Bouwhuis en Lafleur. De zesde beschuldigde B. Sinnige heeft volgens de acte aan de vervaardiging van de biljetten medegewerkt en verder uitgege ven drie biljetten van f 100 (op het Rokin in het huis van Dieudonné) en één van f100 aan den Duitscher Jordan en heeft nog meer biljetten in omloop gebracht, o.a. bij madame Bordeaux op het Rokin. Den zevende beklaagde L. Rempt wordt ten laste gelegd, dat hij door tusschenkomst van Van Liemt van Th Arntz, in ontvangst heeft genomen een paket biljetten groot f3000, waarvan hij heeft uitgegeven twee biljetten van f 300 te Leiden en één van f 100 te 's- Gravenhage. De achtste beklaagde Th. Arntz wordt beschuldigd van Van Liemt valsche biljetten ontvangen te hebben om die te verspreiden. Den negenden beklaagde, A. Keesse, wordt ten laste gelegd dat hij van Krausse biljetten ontvangen heeft en daarvan twee van t 100 uitgegeven heeft o. a. bij den manufacturier L. A. Beausar, Oude Hoogstraat te Amster dam. PARIJS, 20 Februari. Eene bom is heden nacht ten H/o ure ontploft in een hotel in de Rue Saint Jacques. De vrouw van den eigenaar en een reiziger zijn gewond. De prefect van politie kwam ter plaatse. De anarchistische aanslag van heden nacht zou bijna doen vermoeden dat de dader, houder zijnde van een der waarschijnlijk op Emilie Henry's kamer ontvreemde bommen uit vrees voor eene huizoeking, deze heett willen opruimen, maarzoo, dat zij niet geheel voor de propaganda door de daad verloren zou gaan. Het kleinburgerlijk logement in de rue Saint-Jacques, dat er de schouwplaats van is geweestis toch allerminst een der voor een aanslag aangewezen gebouwen en het k'eine getal gasten, die er gebruik van kunnen maken evenals hunne bescheiden positie, zouden hen onder andere omstandig heden moeten vrijwaren tegen het gevaar van bommen. Het is dus niet onmogelijk dat evenals het café Terminus uitgekozen is geworden, nadat de dader op verschillende plaatsen, Comédie franpaise en opera onder andere zich geen plaats had kunnen ver schaffen, dit logement ook slechts bij gemis van eene betere gelegenheid het voorwerp van een anarchistischen aanslag is geworden. Dc dader had een kamer gehuurd, maar was, na even boven te zijn geweestuitgegaan met de boodschap terug te zullen komen. Toen hij op zich liet wachten, zijn de portier en een agent de kamer binnendrongen en op hetzelfde oogenblik heeft zich de ont ploffing voorgedaan. Deze beide mannen zijn met de eigenares van het logement gekwetst geworden. Een nieuwe bom is heden ochtend ge vonden, en wel voor het Hotel de la Re naissance aan den Faubourg Saint-Martin. Zij is niet gesprongen en van gelijke soort als die van nacht voor het hotel in de rue Saint-Jacques gesprongen is. De politie houdt deze springtuigen afkomstig van anarchisten, die er zich van willen ontdoen, aangezien zij ze niet langer voor de onderzoeking der politie kunnen verbergen. GORINCHEM, 19 Febr. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarvve f6,'25 a 6,50, roode dito f6,a 6,10 witte dito f6,10 5 6.20, inl. rogge f5,a 5,10, buitenl. dito f4,80a 4,90, gerst f 4,75 a 4,85, haver f3,50 a 3,75, duiveboonoQ f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 158 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f220 a 260 Kall'vaarzen f 140 a ISO Melkkoeien i 130'160 [Jokkeling ossen f h ll/s jnrige ossen f 70 ft 110 (luiste vaarzen f 80 h 100 Pinken f 50 a 70 Graskalveren f 30 a 50 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 5 varkens van 20 a 23 c., per half kilo, 82 biggen van I 8,— it 10.per stuk liieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM, 19 Febr. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 4.50 a f 5.90. Mindere en geringe I 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste £4.fi 4.75 dito mindere £0,a 0. Gerst. Zecuwseh Flakk. en Overm. Winter f3.50 a 5,mindere I'0,a 0,beste 7.ome) f3,40 u 4 40; mindere f0,a 0. Haver. De beste 12.a 4. Mindere 1 0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuw<ch en Overmaasch zak- goed tot f0,afO.Zomerzaad t'O,tot 10. .Kanariezaad £6.50 tot I'S. Paardenboonen. De be-.te £5.a 5.60. Uuivenboonen van 1 0.u 0. Bruine booncn de beste 1'4,u 7,50; Mindere 1' 0.fi 0. Witte boonen. Dc beste f8.— ft 11. Mindere f0.ft 0.—. Blauwe erwten. De beste f7.ii 8.25 Mindere f 0.a 0. kookerwtcride beste partijtjes van 10.ft 0.-- mindere van f 0.a 0. ROTTERDAM, 20 Febr. Op de .veemarkt waren heien aangevoerd 53 paarden, 0 veulens, - ezel, 500 vette runderen, 1176 magere dito, 220 vette en graskalveren, 437 nuchtere kalveren, 1 schapen of lammeren, 3 varkens, 9S biggen, 1 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 66 act. 2e kw. 54a cl. 3e lew. 45 a ct. Kalveren: le kw. 105 a ct., 2de kw. 85 a 70 ct.3de kw. a ct. Schiipen: le kw. ct., 2c kw. ct. Boter 60 ft 70 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt iri Bergen van A. HOOGENDIJK. Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,p. ton. u bruinblanke Bergertraan f24, blanke Bergertraan £24,50 Groenlandsche Robbentraan (sraeertraan) in petroleum lusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f 30.— p. 100 L. h Maasleveriraan f25.p. ton. Nat. Med. levertr le soort £33.p. ton. •t a u (stroogeel) 2e £28.p. ton. Stoommedicinale levertr. le f41.p. ton. a n 2e 135.— p. ton. IJs voorbehouden. te DEUNENzal DONDERDAG 22 Febr. 1894, nam. 6 ure, in liet Wapen van Waal wijk, te WAALWIJK, Voor de erven van den heer L v. d. Kolk. Onder WAALWIJK I. Huis en Erf ingezet f 300 II. Idem 1300.— III. Massa 1 en 2 5700. IV. Nieuwe huizen aan den dijk 2200. V. Totale massa 8500. Onder BAARDWIJK Het uitstekend perceel Hooiland genaamd de „Lagen Doornwaard 7SuO. te Waalwijk, zal voor Mejuffrouw de Wed. L. G. DIJMO ULIN-Brekelmans en Kin deren aldaar, op Woen.s huren 28 Februari en 14 Maart 1894, telkens 's avonds 7 uurter herberge van de Erven VAN' III ML, ;in de Markt le Waalwijk, Ouder Waalwijk, Een dubbel II U I S met woning daarachtererven en tuin, sectie nos 1 15 1054, 1354, 1355 en 1356, groot te. zimen 12 aren 70 centiaren. TE WAALWIJK, verstrekt van dc Rolterdamsche Hypotheekbank rooi' Nederland te RotterdamKapitalen van minstens f5000,- onder eerste hypotheek uitsluitend op Kunnen terstond geplaatst worden Adres franco onder lett. K L M. aan het bureau dezer courant. GEVRAAGD een bekwaam tevens goed GRAVEUR, tegen flink loon en vast werk. Brieven onder letter X Y aan het bureau dezer courant. EENE te WAALWIJK. Te bevragen bij ANTOON TIELEN. WEDERVERKOOPERS voor de door on— dergeteekende in den handel gebrachte in verzegelde flesschen zoowel als bij de maat. Verder verkrijgbaar voor gasmeters. en alle artikelen voor nijverheid en landbouw alsook huishoudelijke artikelen Apotheker, WAxALWIJK. VAN des voormiddags 11 ureten raadhuize aldaar, bij enkele inschrijving Het verbouwen van dé lokalen in gebruik bij liet Kantonge recht in het gemeentehuis alhier. BESTEK en TEEKENING liggen ter in zage ten kantore van den -DIRECTEUR DER GASFABRIEK. Aanwijzing daags voor de besteding des namiddags om 2 uur. ZEGT HET VOORT.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3