Rivierzand. Notaris KANT, Notaris RANT, Loeff te Drunen Rant te Waalwijk Notaris RANT, is Uitgesteld. Advertentiën, ad 50 CENT per M3, A. DE KORT. Rusland. Amerika. BINNENLAND. Handelsberichten. publiek verkoopen publiek verkoopen ©i Hifiiiiiii maakt bekend publiek verkoopen Waalwijksche Raven. 84&SBWIIB. uur, hebben de monarchen elkander een be zoek gebracht, waarna Frans Josef bij de keizerin heelt ontbeten. Daarna' begaven de keizers en de keizerin zich aan boord van een jacht en voeren voorbij de korvet „Moltke" die het voorgeschreven saluut gaf; vervolgens werd een tochtje van een paar uur ondernomen, waarna aan boord van de „Moltke'4 met een honderdtal genoodigden thee gedronken werd. Achttien leerlingen der militaire academie te Pe'eisburg zijn gearresteerd, daar zij be hoorden tot een revolutionaire vereeniging. Uit Odessa wordt gemeld, dat men dagelijks vele personen arresteert, die van nihilistische woelingen verdacht worden. De terechtstelling van Prendergastden moordenaar van den burgemeester van Chica go, welke Vrijdag had moeten geschieden is uitgesteld, voor een onderzoek omtrent zijn geestvermogens. Prendergast gaf in de rechtszaal, terwijl zijn advocaat dat uitstel vroeg, echte of voor gewende blijken van waanzin. Hij uitte oor verscheurende kreten en men moest hem met geweld de zaal uitsleepen. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 1 April, 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren 1. Concert Ouverture. Holman. 2. KunstlerlebenWalzer. Strauss. 3. Soldatenleben (op verzoek). Kéler-Béla. Concert, te geven door de liedertafel „Oe fening en Vermaak" van Waalwijk en Be- zooien, in de zaal Musis Sacrum, op Zondag 1 April des avonds ten 71/ure, met hoogst- vereerende en welwillende medewerking van hare eereleden, de heeren Willem C. Deckers, batyton, en Arthur Bienbar, pianist. (Zie programma's). Donderdag 5 April JAARMARKT te Waalwijk. WAALWIJK, 31 Maart 1894. Bij de met ingang van 1 April aan de rijks-normaallessen te Waalwijk toegevoegde voorbereidende klasse, zijn door den minister van binnenl. zaken benoemd tot leeraren de heeren J. Spijkerman, te Waalwijk, en J. F. H. van der Meeren, te Loonopzand. Voor het toelatings-examen voor de voor bereidende klasse hebben zich 9 adspiranten aangemeld. De keuring van rij- en trekpaarden voor het leger zal plaats hebben te Waalwijk, op Maandag 23 April, namiddags 2V•-> ure op het Marktplein. Naar verschillende couranten medeelen wordt door het bestuur der Trammaatschappij Tilburg—Waalwijk, indien pogingen tot het verkrijgen van eene gewenschte los- en ladingsplaais geen gunstig gevolg opleveren (de gemeenteraad heeft verleden week op een adres in dien zin afwijzend beschikt,) ernstig overwogen de exploitatie van die lijn te staken, hetgeen voor den handel een groot nadeel zou zijn. De moord te Osch. Het gerechtshot te 's Hertogenbosch deed Woensdag uitspraak inzake den moord op den wachtmeester Hoekman gepleegd. Van Gelderen werd veroordeeld tot levenslange, Van Berkum tot 10 en de beide De Bie's ieder tot 15 jaar gevangenisstraf. Zoowel door Mr. Van Gigch namens den veroordeelden Antonius Van Berkum als door de andere veroordeelden Gijsb. Van Gelder en de beide De Bie's is, naar wij vernemen, cassatie aangeteekend tegen het arrest van het gerechtshof, waarbij hun schul digverklaring en medeplichtigheid aan den moord op wachtmeester Hoekman te Osch weid uitgesproken. Het langdurige droge en warme weder oefent ook hier in de Langstraat op akkers en weilanden een weldadigen invloed uit. Zelden stonden de graangewassen weliger dan thans; vooral vertoonen de weilanden reeds een schoone, groene kleur, zoodat op vele plaatsen het jonge vee er al overvloedig voedsel vindt. Naar regen wordt nog niet verlangd; droogte tot half April is de wensch van bouw- en booiboer. Ook de boomgaarden geven weder hoop op een overvloedig be schot; summa summarum het begin is goed. Voor eenigen tijd kwam men te Drunen in het Broederhuis op zekeren morgen tot de ontdekking, dat iemand des nachts door middel van inklimming zich toegang had weten te verschaffen en daarna door verbre king eene geldlade van haren inhoud te berooven. Hoewel de zaak zeer duister was, gelukte het aan de rijks- en gemeente politie, den dader te ontdekken en zoo vele bewijzen tegen hem in handen te krijgen, dat hij voor- loopig werd aangehouden en naar 's Bosch is overgebracht. Op 1 April a.s. hoopt Jhr. J. L. P. M. Van Sasse van Ysseltdirecteur van het postkantoor te Tilburg, den dag te herdenken, waarop hij 40 jaar geleden bij de posterijen in dienst trad. Sedert 1876 was hij postdi recteur te Tilburg. Te Vucht (N.-B.) is opgericht eene afdeelmg der Nederlandsche Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde (de eerste in deze provincie.) Het bestuur bestaat uit de G. Baron Senarclens de Grancy, voorzitter; Boermans, onder-voorzitter en F. F. van Walsem, secretaris-penningmeester. De commissaris der koningin heeft zich onmiddellijk als lid doen inschrijven. De moord aan het Sarphatipark. De gerechtelijke schouwing van het lijk van den vermoorde heeft, in verband met andere reeds gebleken omstandigheden, aan den dag gebracht dat de eerste opvatting van de wijze waarop de moord geschied zou zijn onjuist is. Zaterdagavond laat was bij Schut door een klant uit de buurt een ossenhaas besteld, welke Zondagmorgen vroeg moest gebracht worden. Blijkbaar was Schut opgestaan om dat vleesch te bewerken en is de moorde naar, toen hij daaraan zou beginnen, den winkel binnengetreden. loen moet hij een bijl gegrepen hebben en zijn slachtoffer van achteren den eersten doodelijken slag hebben toegebracht. Men maak: dit op uit het feit, dat bij de nadere schouwing gebleken is, dat het achterhoofd geheel verbrijzeld was, iets wat men niet heeft kunnen constateeren, zoolang het lijk nog, badende in bloed, op den grond lag uitgestrekt. De bijl die naast het lijk gevonden werd bleek dan ook niet voor den moord gebezigd te zijn, maar zal aan de handen van het slachtoffer ontgleden zijn, toen de ongelukkige bezig was met het vleesch en den verrade- lijken slag op het hoofd ontving. Dit laatste bleek duidelijk geschied te zijn met dezelfde bijl waarmede het reeds vermelde kistje in het slaapvertrek is opengebroken. Die bijl toch was ook met bloed bevlekt en bovendien kleefden er eenige haren van den verslagene aan vast. Men gist dat er twee daders bij 't snood geval betrokken zijn. Het volgende wijst op dit vermoeden Des morgens ongeveer zes uren kwamen twee mannen, oogenschijnlijk slagers, uit de richting van de Ceintuurbaan op t huis ai. Zij waren blijkbaar verrast, toen zij op den hoek van het huis een agent van politie zagen. Merkbaar veranderden zij van richting en gingen het huis voorbij, het korte eindje van de Heistraat in dat dood loopt op een weiland. Dit kon hun weg niet zijn, omdat dit straatje van het weiland door een hek is afgesloten. De agent zag de mannen dan ook spoedig terugkeeren en zich verwijderen in dc tegenovergestelde richting. Een hunner, dien hij verklaart wel te zullen herkennen, keek onder het heengaan nog naar hem om. Het zou niet onwaarschijnlijk zijn dat dit tweetal later, toen de agent weg was, is teruggekeerd en het vreeselijk feit volvoerd heeft. De praatjesdat de politie een paarden- slachter zou zoeken steunen op niets. Deze man behoeft volstrekt niet gezocht te worden, want hij woont in de nabijheid van het huis waar het misdrijf gepleegd is, en de eenige reden waarom zijn naam genoemd is, ligt hierin, dat hij, evenals zoovele andere be woners van dat stadsgedeelte, uit nieuwsgie righeid des Zondags een paar malen zich in de nabijheid van 't huis heeft opgehouden. Alle hoop is nu gevestigd op het vinden van de beide mannen, die de voormelde politieagent des Zondagsinogens in den om trek van de woning gezien heeft. Zaterdag vóór Paschen woedde een felle heidebrand in het Zwarte Veld, een onafzienbare vlakte tusschen de bosschen van Meerveld en van 's-Gravenhout ('s-Gra- venholt), onder de gemeente Appeldoorn en bij de Hoogsoerensche bosschen gelegen. Aangewakkerd door voortdurend droog we der en aangeblazen door een krachtige wind, namen de vlammen verschrikkelijke afme tingen aan en verkeerden de bijgelegen bos schen in groot gevaar. Aan de vereende krachten van inmiddels toegeschoten arbei ders en bewoners uit de omgeving mocht het met groote moeite gelukken het vernielend element in zijne vaart te stuiten hetgeen bij gebrex aan waterdoor het werpen van zand in de vlam en het slaan met stokken in 't vuur, geschiedde. Toch zijn gedurende den betrekkelijk korten duurvan één uur tot drie uur in den namiddag, onderscheiden hectaren heide en dennen aan de vernieling prijs gegeven. De aan den horizont opstijgende phantas- tisch gekleurde rookkolommen vormden bij al 't treurigetoch een grootschen aanblik. T e Arnhem sloeg een voor den slager Cohen bestemde stier op hol. Voor liet huis van baron Van Tuijll van Serooskerken op den Jansbuitensingel loste de agent van politie Brink drie schoten, waarna het dier werd afgemaakt. Ongelukkig werden bij 't tweede schot een paar personen door hagelkorrels gewond, echter niet levensgevaarlijk.] V. uit de Tulpstraat, wiens lijk men naar het politie bureau vervoerde, was niet getroffen, zooals men aanvankelijk meende, maar door schrik plotseling overleden. Besoijen. De afdeeling Besoijen van de R. K. Kiesvereeniging in het district Waal wijk, heeft op de Vrijdagavond gehouden vergadering met algemeene stemmen tot be stuurslid herkozen den heer J. Broeders. Als candidaat voor de verkiezing der Tweede Kamer is bij acclamatie geproclameerd het aftredend lid W. Mutsaerts, wiens houding in zake de kieswet ten zeerste werd geprezen en wiens beginselen volkomen accoord gaan met die der leden. CapeJIc28 Maart. De Capelsche too- neelhefhebbers-vereeniging „Vriendentrouw" vergastte ons heden avond in de flinke zaal van den heer L. v. Dongen op eene uitvoe ring, die vele heeren met hunne dames lokte en gewis aan allen een genoeglijke bijeen komst heeft verschaft. Zoodanig heelt de vereeniging dan ook haren goeden naam we der glansrijk gehandhaafd; immers er heerschte een prettige toon die geen oogenblik in wanorde ontaardde. De vele dauslustigen wisten met het meeste geduld van af half acht tot na middernacht hun voeten in toom te houden en verleenden de meeste attentie aan een tweetal tooneelstukjes, getiteld: „Drie genieën op ééne kamer" en „De verliefde gemeente secretaris" waarvan de inhoud geestig en de uitvoering voldoende was. Alle rollen zijn uitstekend vervuld. Tusscheu beide tooneelstukjes werd het gezelschap door eenige heeren diletanten vergast op voor drachten die het geachte publiek wel in de smaak vielen. Op het geschreeuw van „een dollen hond" was het geanimeerd bal gesloten en ieder maakte zich uit de voeten om naar huis te gaan en den hond onscha delijk te maken. Dat het gezelschap ons nog menigen genoeglijken avond verschaffen moge, is aller wensch. De alhier gehouden voorjaarsmarkt was druk bezocht. Ougeveer 80 stuks vee waren aangevoerd. De handel was vrij levendig. WAALWIJK30 Maart." Bij minder ruimen aanvoer dan vorige week was de handel in hoornvee tamelijk vlug voor kalfkoeien en weivee. Kalfkoeien golden f 120.— f245.—, if 255. Dito vaarzen f105 160,— f180. Varkens aangevoerd ruim 120 stuks verkocht van t a f 13,2d. afgeslagen en verkocht 1003 kg. van 10,90 a tl,20 per kg. Eieren f 3,— i 3,50 per 100 stuks. In huiden en leder is het stil; voor onmid delijke behoefte worden kleine partijtjes ge kocht aan vorige prijzen. Naar zwaar leder is weer voldoende vraag. Ook licht zooileder voor de Langstraatsche schoenmakerijen vindt veel aftrek. De schoenmakerijen werken druk. Het mooi Paaschweder en de daaropvolgende Zomerdagen zijn van gunstigen invloed op den verkoop zoowel in de groote als kleine steden. De voorraad zomerwerk, die bij onze fa brikanten in den winter wordt gereed ge maakt, hoe beduidend die een paar maanden geleden ook was, is thans geheel opgeruimd. De werklieden hebben volop werk en goed loon. Voor goede schors is tamelijk veel vraag tegen iets betere prijzen. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer Leonard van Helvoirt Mz.te BAARDWIJK op Woensdagen 4 en 18 April 1894, telkens s avonds 7 uur, ter herberge van Adrianus Muldersaldaar Onder B A A R D W IJ K. Perceel 1. Weiland in de Gezeitens, sec- tie C nos. 119 en 424, groot 37 aren 90 centiaren. Perceel 2. Bouwlandachter het vorig perceel over de spoorlijn, sec tie C no. 425, groot 60 aren 20 centiaren. Beiden tot 1 November 1894 in huur bij Johannes Schilders te Baardwijk. te Waalwijk, zal de volgende, aan de erven weduwe H. ZwartteCAPELLE, behoorende on roerende goederen Gemeente CAPELLE—Nieuwe Vaart, Koop I. Huis, Erf en Tuin, sectie F nos. 167 en 907 groot 12.20 aren. ICoop II. Bouwland, sectie F. nos. 165 en 785 groot 49.45 aren. De verkoop wordt gehouden ter herberge van J. Kuipers, aan de Nieuwe Vaart, te C A P E L L E, De Veiling: Dinsdag 3 en Toeslag: Dinsdag 17)APnl a,s'' telkens 7 uur des avonds. en zullen Donderdag 5 April 1894 BIJ INZET, ter herberge van H. JANSEN, en Donderdag 19 April 1894, BIJ TOESLAG, ter herberge van JAN ELSHOUTte Drunen, telkens des avonds te Waalwijk, dat het ERFHUIS van Mei. van ROESSEL te Waalwijk op Don derdag 5 April a.s. 6 ure A. Voor de erven Jan Brok: ONDER DRUNEN Eerste koop. Huis met Erf, Schuur, Bouw en Weiland, sectie E nos. 493, 496 en Noordelijk deel van sectij E no 498 zooals is afgepaaldgroot onge- veer 41 aren 47 centiaren. Tweede koop. Bouwland van den vorigen koop af tot den dwergsloot, Zuidelijk deelzooals is afgepaald van sectie E 110 498, groot ongeveer 72 aren 10 centiaren. Derde koop. Bouw- en Weiland over den dwergslootsectie E no 388 groot 1 heet. 1 are 80 centiaren. Vierde koop. Bouwland de Spie, sectie E no 395 groot 14 aren 80 cent. Vijfde koop. Hooiland „Doorn", sectie A 110 1848 (Oostelijk perceel), groot 1 heet. 44 aren 60 cent. Zesde koop. Hooiland alsvoor (Westelijk perceel), sectie A no 1849 groot 1 heet. 18 aren 10 cent. Zevende Koop. De noordelijke helft van een perceel Bouwlandin de Voor ste Vennen, sectie E no 574, groot geheel 1 hectare 24 aren 26 cent. Achtste koop. De zuidelijke helft van dat perceel. Negende koop. Een perceel Heide, zijnde het westelijk een derde gedeelte van heide, sectie D no 30 groot geheel 1 hectare 75 aren 80 centiaren Tiende koop. Het aandeel in de Pessert- sche Tiend c.a. B. Voor Gerrit Brok Elfde koop. Huis met Erf en Bouwland, sectie A nos. 700 701 en 702, groot 44 aren 65 cent. Twaalfde koop. Bouwlandsectie A nos. 115, 116 en 1061, groot 55 aren 30 centiaren. Dertiende koop. Heide, sectie ünos. 1538 en 1540 groot 55 aren 40 cent. C. Voor de erven Peter Smits en de erven Aart Smits Veertiende koop. Heide, achter Schoenma- kers, sectie D no 104, groot 1 heet. 12 uren 90 cent. Vijftiende koop. Heide groot ongeveer 1 heet., zijnde Zuidelijk afgepaald deel van sectie D nos. 990 en 991. D- Voor Nicolaas Smits Zestiende koop. Bouwland in de Noulanden, sectie A no. 313, groot 24 aren 80 centiaren. aaii de Te bevragen bij den Aannemer

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2